A wszystko to z Miłości III

Rozwiązanie

Przyjęłaś Dar Miłości całkowicie, do końca. Cała byłaś dla Życia, które poczęło się w Tobie. Zaufałaś Temu, który Kocha, a On zajął się wszystkim. On Cię osłonił swą mocą. On wszystko wyjaśnił Twoim najbliższym objawiając im swój Plan. A oni także zaufali Miłości.

A dziś, dziś, gdy poczęte w Tobie Życie pragnie się narodzić, nie mogłaś znaleźć miejsca dla siebie. Nikt nie chciał Cię przyjąć. Nie wszyscy bowiem rozpoznali Ciebie. Nie wszyscy dostrzegli w Tobie Miłość. Nie wszyscy tej Miłości z utęsknieniem wyczekiwali. Nie wszyscy Miłość znali, by umieć ją rozpoznać, dostrzec, gdy pukała do ich drzwi. Wielu zapomniało o Obietnicy. Wielu nie zdało egzaminu z gościnności. Ale nie wszyscy. Kto bowiem nic nie ma, potrafi podzielić się choćby i swym ubóstwem. Komu wszystkiego brakuje, pomoże temu, kto w potrzebie.

Ale to nic, że Cię odrzucono, nie przyjęto, nie ugoszczono. Miłość jest ponad to. Życie, by się narodzić nie potrzebuje pałaców ni luksusów. Gdy poczęte i przyjęte z miłością, potrafi się narodzić w najbiedniejszym nawet zakątku świata. Nie ma takiego miejsca, w którym Miłość nie mogłaby się narodzić.

Bóg się rodzi

1994-12-08
Łódź

nie tylko raz do roku
nie tylko w święto – nie

każdego dnia ktoś
puka do duszy
Matka o nocleg pyta

każdego dnia oddaję Bogu
serca Betlejem ubogą stajenkę
każdego dnia On
rodzi się tam na nowo
każdego dnia Bóg do nowego
rodzi mię życia w sobie

Adam Gabriel Grzelązka

Obym…

Obym nikomu nie odmówił gościny. Gość w dom, Bóg w dom. A gdzie Bóg, tam i Jego błogosławieństwo. Tam radość Jego obecności. Tam pełnia Życia. Obym w każdym człowieku umiał dostrzec tego, Który Kocha. Obym umiał radować się z Narodzin Miłości. Obym bronił Życia. Oby w moim domu rodziła się miłość – co dnia. I sercu moim. Obym nigdy nie odmówił gościnie Temu, który przynosi Nadzieję.

Dziś Ty przychodzisz do mnie. Przychodzisz z Nim. Prosisz o nocleg. Prosisz o miejsce przy stole. Prosisz o schronienie. Bym mógł Was ugościć. Bym mógł w moim domu dać Tobie schronienie. W moim sercu bym dał Tobie gościnę. By Miłość mogła narodzić się we mnie i dla mnie. Bym był kochany. Bym kochał.

A wszystko to za darmo. Bo miłość nic nie kosztuje. Bo miłości nie można kupić i na miłość nie trzeba sobie zasłużyć. Ten, który jest Miłością, kocha bo jest miłością. Kocha mnie nieskończenie i całkowicie za darmo. A wszystko to bym i ja mógł narodzić się na nowo. Do nowego życia. Życia z miłości, w miłości i dla miłości. Bym zaczął żyć tą Jego miłością. Miłością, którą On pragnie mnie przepełniać. Którą On pragnie mnie karmić.

Dla Niego nic nie jest możliwe. Nie ma znaczenia nawet to, że ja nie znałem dotąd miłości. Że dotąd miłości nigdy nie zaznałem. Że nikt mnie dotąd nie kochał. Ani ja nigdy dotąd nie kochałem nikogo. Jego miłość jest ponad to. Jego miłość jest jak ożywczy powiew. Przywraca życie. Daje nowe życie. Przychodzi dziś do mnie wraz z Tobą, aby na zawsze odmienić me życie. Na lepsze. Bo miłość zawsze jest najlepszą rzeczą, jaka może mnie w życiu spotkać. I On mi tę miłość ofiarowuje. I Ty mi tę Jego miłość ofiarowujesz. I swoją, matczyną również. Ten, którego nosiłaś pod sercem, dziś mówi do mnie: kocham cię, kocham miłością nieskończoną, kocham miłością absolutnie darmową. Tą miłością koi me smutki. I napełnia radością. Odsuwa troski i cierpienia. Tą miłością ożywia me serce.

Jedyne, co muszę zrobić, to zaprosić Ciebie do siebie. Zaprosić Jego do siebie. Pozwolić Mu się we mnie narodzić. Pozwolić, by w moim sercu narodziła się miłość. By w moim życiu miłość zagościła. Reszty On dokona swą Miłością. Ale nigdy wbrew mnie. Zawsze za moją zgodą. Zawsze przy moim współudziale. Zawsze dla mojego dobra. Jęli tylko zechcę. Jeśli tylko Mu pozwolę, jeśli tyko Go do siebie zaproszę, u siebie ugoszczę.

Poznań, 2015.09.28
Autor: Adam Gabriel Grzelązka

Jedna myśl na temat “A wszystko to z Miłości III

  • 17 listopada 2015 o 08:38
    Permalink

    Kiedy człowiek będzie dla nas Bogiem? A może gdyby nie było Boga to człowiek i tak by go wymyślił?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.