A teraz zacznie się całowanie przez Zachód rosyjskiego misia w …

С Президентом Франции Эммануэлем Макроном 29 мая 2017, Source: пресс-службы и информации Президента России kremlin.ru
С Президентом Франции Эммануэлем Макроном 29 мая 2017, Source: пресс-службы и информации Президента России kremlin.ru

Rozczarowanie liderów Zachodu po wizycie pana Donalda Trumpa na szczycie G7, kontrastuje z wyważonym i trzeźwym tonem mediów o wizycie pana Władimira Putina Prezydenta Federacji Rosyjskiej w Paryżu. Pierwszy raz od dość dawna mediów na Zachodzie nie zalewają fale cynicznej rusofobii, chociaż nawet „nieznani sprawcy” znowu ostrzelali obiekty cywilne w Donbasie. Raczej nie ma już naiwnych, nie rozumiejących, że jakoś tak się dzieje zawsze, jak jest to użyteczne dla propagandy kijowskiego reżimy.

Dowiedzieliśmy się, że USA już nie są Zachodem i musimy polegać na samych sobie. Niemcy bardzo ciężko przeżyli zderzenie z rzeczywistością Made in Donald Trump. Pan Sigmar Gabriel  Minister Spraw zagranicznych RFN miał stwierdzić, że Stany Zjednoczone z panem Donaldem Trumpem jako Prezydentem nie pełnią już „przewodniej roli w zachodniej wspólnocie wartości”. Co więcej – USA przestały być ważnym krajem i chyba najważniejsze, że oto jest wyraźny dowód na zmianę układu sił na świecie.

Natomiast w Paryżu wszystko się udało. Pan Emmanuel Macron przyjął bardzo otwarcie pana Władimira Putina. Co prawda doszło do jakiegoś drobnego nieporozumienia jeżeli chodzi o niektóre globalne media z siedzibą w Rosji, jednak to prawdopodobnie wyraz jakiegoś nieporozumienia. Panowie Prezydenci deklarowali współpracę na rzecz walki z terroryzmem, poruszono kwestię wydarzeń na Ukrainie, które mają być dalej dyskutowane w ramach formatu normandzkiego i cały szereg innych spraw. Konkluzją spotkania było stwierdzenie pana Władimira Putina, że sankcje wobec Rosji nie przynoszą założonego rezultatu, nie rozwiążą konfliktu na Ukrainie. Głównie dlatego ponieważ nie dotyczą Ukrainy! To nie zostało zakwestionowane przez francuskiego gospodarza, który deklarował konieczność współpracy z Rosją. Dyskusja była owocna, a przede wszystkim liczy się to, że odbyła się w takiej atmosferze amerykańskiego Armagedonu. Oto miejsce pana Trumpa i Ameryki na naszych oczach zajmuje pan Władimir Putin i Federacja Rosyjska.

Nie można mieć żadnych złudzeń, żadnych – jeżeli chodzi o politykę międzynarodową. To, co widzimy jest realne. Stany Zjednoczone odwróciły się od Europy. Do tego w stylu, który trudno uznać za dyplomatyczny. Natomiast Rosja wyciąga dłoń pana Władimira Putina z propozycją dialogu i porozumienia. Jest to propozycja pragmatyczna, poparta realnymi korzyściami ze wieloletniej współpracy i stabilizacji, jaka zapewniła ona naszej części świata przez tak wiele lat.

W kontekście wypowiedzi polityków niemieckich o panu Prezydencie Trumpie i milczeniu polityków innych krajów, wytwarza się przestrzeń do powrotu do normalizacji relacji z Rosją. Co prawda Niemcy, nigdy tak naprawdę nie nałożyły na Rosję poważnych sankcji, ponieważ wymiana handlowa cały czas trwa. Zaraz kolejne kraje będą się upominać o swoje. Nie bez powodu to spotkanie było w Paryżu. W Rosji olbrzymie interesy mają jeszcze Włosi. Mówimy o miliardowych kontraktach i współpracy decydującej o rozwoju gospodarczym Europy. Być może uda się uratować jeszcze dużą część tego, co mogą przejąć Chiny i USA, które przechodzą do relacji business as usual. Nie jest to jeszcze wyścig liderów do Moskwy, jednak odwilż ze Wschodem jest realny, to naturalny kolejny krok w działaniach geostrategicznych Zachodu motywowany zmianą relacji z USA.

Na marginesie trzeba zauważyć, jak niesłychanie płytkie były relacje transatlantyckie (tak, używajmy czasu przeszłego), zwłaszcza dla Niemiec, że po jednym spotkaniu na najwyższym szczeblu, politycy tego kraju kwestionują cały dorobek powojennej współpracy. To pokazuje z jaką fikcją mieliśmy do czynienia i jak bardzo funkcjonalnie Niemcy traktowali te relacje. Być może nawet w jakiejś mierze, po prostu szukali okazji, żeby formalnie zerwać z amerykańską kuratelą? Jeżeli tak, to znaczy że już jesteśmy w nowej rzeczywistości. Oto właśnie zmieniła się epoka historyczna. Za chwilę zobaczymy jak zacznie się całowanie przez Zachód rosyjskiego misia w… To żałosne, ale Zachód w swoich działaniach jest po prostu śmieszny. Sytuacja się dynamizuje, zobaczymy czy świat jaki znamy, będzie jeszcze istniał za rok. Na pewno czasy, które uważaliśmy za wypełnienie historii mamy już za sobą. Przed nami nowa rzeczywistość i albo się do niej dostosujemy, albo wydarzy się znowu jakaś katastrofa.

Zachód nie ma innej alternatywy, niż porozumieć się z Rosją, bo jak tego nie zrobi, to Rosjanie porozumieją się z Amerykanami nad głowami Europejczyków, których będą traktowali jako zasób.

Na marginesie warto zwrócić uwagę na hipokryzję, kłamstwo i zastępczą rzeczywistość lansowaną w niektórych niemieckich i amerykańskich mediach w Polsce. Na świecie wali się znany nam od blisko 30 lat ład geopolityczny, dzieje się to tuż za naszymi granicami, a my słyszymy o kolejnej trumnie z kilkoma ciałami, śladami wybuchu i nie wiadomo czym jeszcze. Niech nikt więcej nie mówi, że tragedia smoleńska nie jest potrzebna do manipulowania polską opinią publiczną. Tak się kreuje tematy zastępcze, jest to tym bardziej smutne, właśnie dlatego ponieważ dotyczy tej dramatycznej katastrofy. Warto zapamiętać, które media mieszają w głowach Polakom.

32 komentarze do “A teraz zacznie się całowanie przez Zachód rosyjskiego misia w …

 • 30 maja 2017 o 05:19
  Permalink

  Myślę że Trump zaatakuje Kima, ponieważ tak jak pan zauważył chodzi o pokazanie Chinom amerykańskiej potęgi. 3 lotniskowce w jednym miejscu to bardzo, ale naprawdę bardzo dużo. Taka siła sama w sobie może zgnieść Koreę (i większość krajów).

  Odpowiedz
  • 30 maja 2017 o 09:55
   Permalink

   Trzeba także wiedzieć, że 12 milionowy Seul jest w zasięgu gotowych do strzału armat Kima. Narażone są tam także wielkie bazy militarne agresora. Także Chiny nie mogą być obojętne na rakiety agresora w pobliżu jego granic.

   Odpowiedz
   • 30 maja 2017 o 15:11
    Permalink

    @Wojciech…..uzupelniajaco dodam ze w wypadku tego rodzaju napasci obojetna nie pozostanie ani Japonia ani Rosja, w tym regionie jest tyle roznych rozmaitych punktow militarnych i spornych wysp i wysepek, a kazde z podmiotow szuka w tym regionie nie tylko militatnej prezencji ale i surowcow mineralnych.. .bulw manganu z kobaltem i 100 innych……

    Odpowiedz
  • 30 maja 2017 o 22:37
   Permalink

   A niech przed tym spytają Putina czy pozwala? Bo bez jego zgody ani jedna armata nie wystrzeli w Europie. taka jest ta prawdziwa rzeczywistość w Europie.

   Odpowiedz
 • 30 maja 2017 o 05:33
  Permalink

  Rosja wróciła na salony globalnej polityki. Macron dzień po wymuszonym uścisku z Trumpem serdecznie wita pana Puutina – czy można zrobić bardziej wymowny gest ?

  Odpowiedz
 • 30 maja 2017 o 06:18
  Permalink

  Przed laty tytułowa fraza o całowaniu Misia w … – przeszła głośnym echem po polskojęzycznych tytułach prasowych.

  Obecnie jest już inaczej i taki zwrot nie szokuje.

  Autor celnie przewiduje dalsze przetasowania w globalnej układance polityczno-gospodarczej.

  A my tu przegapiliśmy udział polskiego prezydenta w umacnianiu sojuszu Polski z Gruzją.

  To jest u południowych granic Federacji Rosyjskiej.

  W pobliże jej północnych rubieży, do Łotwy – Pan minister Antoni M. wysyła 14 polskich czołgów PT-91 Twardy.

  Czy trzeba czegoś więcej obok nowych ekshumacji dla Polaków?

  Macondo!

  Odpowiedz
 • 30 maja 2017 o 06:31
  Permalink

  Smutne, ale prawdziwe obnażenie prawdziwości WIĘZÓW EUROATLANTYCKICH wobec prowokowania Rosji 14-toma polskimi czołgami na Łotwie, wydaje się SUPER IDIOTYCZNE.

  Z Zachodu wyłazi ich egoizm.

  A Polska nadal chce być PRZEDMURZEM, mimo że nikt tego od niej nie oczekuje.

  Skąd takie XIX-to wieczne podejście do geopolityki?

  Może jeszcze wznieśmy 10-cio metrowy betonowy mur na granicy z Obwodem Kaliningradzkim?

  Odpowiedz
 • 30 maja 2017 o 06:50
  Permalink

  To tylko spotkanie nieudaczników, którzy jedyne co mogą to wspominać przy wódce o minionej bezpowrotnie wielkości. Spotkanie Macron-Putin to tak gdyby w XVIII w. król Poniatowski spotkał się z królem Szwecji Gustawem III. I mimo, że ten ostatni pokonał armię Katarzyny II to jednak los obu państw, które jeszcze kilkadziesiąt lat wcześniej dominowały w regionie, był już przesądzony. Tzn. upadek znaczenia, wasalizacja względem innych a nawet likwidacja. Dziś Europa i Rosja to pionki w grze pomiędzy Ameryką i Chinami. Japonia, Indie czy nawet Wietnam mają w tej grze większy status i swobodę działań. Naprawdę patrzmy na Europę z perspektywy globalnej a nie zaściankowej. A wtedy zobaczymy mizerność układu Europa Zachodnia-Rosja. Nawet arabskie NATO cieszące się wsparciem Ameryki będzie miało wkrótce większe znaczenie niż tzw. Europa od Lizbony do Władywostoku. A wracając do arogancji Trumpa wobec Europy ale także i Rosji, cóż, Obama robił dokładnie to samo tylko z klasą.

  Odpowiedz
  • 30 maja 2017 o 08:43
   Permalink

   Bob,w co ty grasz? Chyba nie chcesz jak p.Piskorski garować za szpiegostwo na rzecz Chin,Iranu,Izraela,Sorosa i przegranego Obamy.! A jeszcze ci przywalą za związki z państwem Islamskim! Radzę ci ukryć się w Tworkach!

   Odpowiedz
   • 30 maja 2017 o 09:34
    Permalink

    Wszyscy, którzy “produkują się“ na OP mają swoją teczkę w bazach różnych służb. I to nie tylko polskich.

    Odpowiedz
   • 30 maja 2017 o 12:01
    Permalink

    “bob”. Конечно. Z naciskiem na – obce i wrogie polskiej racji stanu służby. Zastanawiam się (w konkretnym przypadku) na ile nasze służby
    są “niezależne, samorządne..” a na ile podwykonawcą wrogich
    Polsce dyrektyw płynących z central “wolnego świata” ?
    “bob”. W związku z postawioną aluzją przyznasz mi rację, iż prawdziwa WOLNOŚĆ w Polsce
    zwinęła się wraz ze zmianą ustroju społeczno – politycznego,
    z realnego socjalizmu na “demokratyczne państwo prawa’? 🙂
    4.06.1989r.(ile dni nas dzieli do i(już) od wymienionej daty?),
    “skończył się w Polsce komunizm” :)- skończyliśmy z realną wolnością….nieprawda’ż?
    ‘bob”. A swoją drogą znam bardziej bezkompromisowe portale
    – co z nimi? PZPR po 28 latach rządów ( okolice 72’) mogła liczyć na
    zdecydowane poparcie Narodu. I tak było (Partia kieruje – rzad rządzi). To działało.
    Rządy solidarnościowo – katolickie,niestety do pięt nie dorastają.
    To totalny obciach na każdym polu. Wyeksploatowana KOLONIA.
    To już każdy widzi ,nawet “wioskowy przygłup”…

    Odpowiedz
  • 30 maja 2017 o 12:20
   Permalink

   Bob pisz co chcesz, papier wszystko przyjmie, a relatywizować można wszystko, tylko swoją retoryką nie wciągaj Polaków do wojny przeciwko Rosji, czy innym krajom, które akurat podpadły zachodniej oligarchii bo nie chcą się podporządkować ich polityce i wpływom. Jeżeli jesteś Polakiem to wyciągnij wnioski z historii, ile ponieśliśmy strat walcząc w nie swoich wojnach i w czyimś interesie, podpuszczani i wypuszczani. Szczerze mówiąc mam gdzieś Rosję i cały ten zachodni świat, i chyba większość Polaków tak to odczuwa bo chce żyć w pokoju nie mieszając się w czyjeś interesy i konflikty. Więc zmień retorykę na pokojową, zacznij dostrzegać wreszcie w co nas pakują politycy pozbawieni inteligencji społecznej. Co do naszych teczek w różnych służbach, to jest przecież oczywistość, tak działają wywiady na całym świecie i to żadna tajemnica, wystarczy że ktoś dużo czyta i się zorientuje zwłaszcza w dobie internetu przy odrobinie inteligencji, jak to wszystko działa. Ale dzięki temu, jak sobie zdajesz chyba sprawę, służby obce wiedzą przynajmniej, że są jeszcze światli Polacy, którzy nie godzą się być mięsem armatnim w obcych interesach, więc nie dadzą rady nas zmanipulować i wykorzystać, a nasze służby dzięki takiej opinii mają lepszą kartę przetargową w walce z obcymi wpływami, aby ochronić Polskę przed armagedonem. Więc te teczki to same pozytywy. Każdy Polak powinien sobie założyć taką “teczkę” wpisem na OP, dzięki temu wrogowie będą bezsilni, widząc wyższą świadomość polskiego społeczeństwa. Zapewne po przeczytaniu tego dostaniesz białej gorączki ze złości, ale cóż takie są skutki braku świadomości. Walcz sobie bob w tej prywatnej wojnie z Rosją, ale Polaków w to nie wciągaj. Mam dość wojennych tragedii rodzinnych z okresu II wojny światowej i chcę żyć w pokoju, jak chyba większość Polaków. Szkoda tylko zwykłego narodu ukraińskiego, który dał się w to wciągnąć, bądźmy mądrzejsi. Retoryka wojny to po prostu nikczemność z twojej strony, biorąc pod uwagę skalę tragedii Polaków.

   Odpowiedz
   • 30 maja 2017 o 13:05
    Permalink

    Ukraińców po ludzku szkoda. Ale dzięki ich ofierze uniknęliśmy ataku na Polskę na początku lat 20tych jak planował Putin. Do tego czasu armia rosyjska miała być przezbrojona w nowoczesną broń, zachodnie elity skorumpowane za pomocą rosyjskich pieniędzy a Ukraina miała być częścią ZSRR 2.0. Wtedy miał być wydany rozkaz sprowadzenia Polaków(i parę innych narodów) do roli ruskich niewolników. Tak, Putin rozbudowuje konwencjonalne siły nie do walki z Amerykanami czy Chińczykami ale głównie do walki o dominację w Europie Centralnej. A Europa Centralna jest dlatego ważna, że ten region ze stu milionami mieszkańców(Polska, Rumunia, Bułgaria, Węgry, Czechy, Słowacja i inne) już jest a będzie jeszcze większą fabryką Europy i konsumentem ogromnej ilości surowców. Jeżeli uda się Polsce przy pomocy Ameryki zdywersyfikować dostawy surowców energetycznych ten rosnący region ma szansę przekształcić się także w bardzo poważnego gracza politycznego i to nie tylko w skali Europy. A taki stan dla Rosji to katastrofa bo to oznacza ekspansję państw regionu na wschód.

    Odpowiedz
    • 30 maja 2017 o 14:52
     Permalink

     30 мая 2020 года.
     Криминальная хроника.

     Сегодня, с криком “Русские идут” выбросился из окна широко известный в узких кругах “сетевой хомячок” @Bob.

     Эпитафия на надгробии:
     “Его достал Путин”.

     Odpowiedz
   • 30 maja 2017 o 14:08
    Permalink

    ‘bob”. Wsiegda Putin ? Wiem,BO Putin jest na obrazach flamandzkich
    malarzy,więc któreś tam wcielenie(Putina) mogło uwidocznić się i w latach 20 ubiegłego wieku… 🙂
    A po za tym zwyczajnie szkoda i mieszkańców Donbasu,
    Noworosjan, a ukrów ,tych z zachodu upadliny zwyczajnie NIGDY
    nie żałuj. To potwory……………..
    “bob”. A Rosija łuczsze wsiech… paka!

    Odpowiedz
    • 30 maja 2017 o 15:57
     Permalink

     Hallo ! @krzyk58…. a tam malarstwo flamandzkie… ja juz widzialam Putina na obrazach Leonardo da Vinci, np. Mona Lisa usmiecha sie tajemniczo do Putina, ktory siedzi sobie w prawym, dolnym rogu obrazu…nieprawdaz ? To byl okres odrodzenia ktory trwa do dzisiaj….. no ubaw po “pachi” / pachy… ja rozumiem jest tropikalnie i 34 -35 stopni celsjurza, no niektorym zaczyna sie normalnie scinac bialko w mozgu, udar cieplny…komentatorze @bob ! – prosze niezwlocznie udac sie do lekarza, bo moze sie stan zdrowia nieodwracalnie pogorszyc…biale myszki i inne ciezkie symptomy…

     Odpowiedz
   • 30 maja 2017 o 15:16
    Permalink

    @bob. Gubisz się w tej swojej antyrosyjskiej retoryce. Na początku lat 90-tych, a nie 20-tych (jak piszesz) to Rosja faktycznie była na dnie, a zachód już witał się z gąską, że niedługo jej zasoby zostaną przez ich korporacje wchłonięte. Ale niestety się nie powiodło i stąd rękami Ukraińców i naszymi wrogowie chcą wywołać wojnę. Plany agresji o których piszesz, jeżeli są prawdziwe, to świadczą tylko o głupocie Rosjan, ale każdy dobry obserwator i analityk sceny politycznej ci nie uwierzy bob w twoje fantasmagorie. Prędzej uwierzę w UFO. Ale faktem jest, że firmy z kapitałem rosyjskim podobnie jak zachodnie chcą poszerzać swoje wpływy, bo w kapitalizmie o to chodzi, więc należy się bronić przed wykorzystaniem Polskiej gospodarki i Polaków, odpowiednimi mechanizmami gospodarczymi i prawnymi, a nie wojennymi, opanuj się bob, bo Tworki czekają:-) Myślę, że twoi mocodawcy powinni ci obciąć pensję, bo jesteś mało przekonujący, słaba propaganda, może czas aby zmienił cię ktoś bardziej myślący i wyrafinowany, bo sprzedawanie prostackiej retoryki na tym forum nie działa.

    Odpowiedz
   • 30 maja 2017 o 16:07
    Permalink

    Kamczatka, nie bob ale wicemer Krasnojarska wypadł dziś z 17 piętra. A czy to robota Putina to tak naprawdę mnie to nie obchodzi. A jeżeli chodzi o inwigilację ludzi na forum to warto trochę przetestować stronę OP różnymi ciekawymi programami i zobaczymy, że coś jest dziwnego. Ktoś chyba naprawdę grzebie w naszych danych.

    Odpowiedz
   • 30 maja 2017 o 18:09
    Permalink

    @Miecław. “może czas aby zmienił cię ktoś bardziej myślący i wyrafinowany,”. Był kiedyś,ktoś taki, na forum OP,jednak w przeciwieństwie
    do “boba” prócz wiedzy, prezentował własną osobowość, “styl’
    scharakteryzuję krótko: to był totalny cham! 🙂
    “bob” jednak pomimo “plusów – ujemnych’ na odcinku rosyjsko – białoruskim(słowiańskim), jest mocno układny.To fakt.
    Trzyma “nerw’ na wodzy! Korzystając z okazji zalinkuję
    “dialogi na cztery nogi” -Aleksander Jabłonowski i Maciej Poręba gorący komentarz bez cenzury pod Marysią
    https://www.youtube.com/watch?v=pNdjubqUW4U

    Odpowiedz
  • 31 maja 2017 o 16:53
   Permalink

   @bob

   Kolego, ustalona próba wydać życzeniowe.
   Przyrównuje do nałożenia lekkiego uszczerbku na zdrowiu.

   Piszesz: “I mimo, że ten ostatni pokonał armię Katarzyny II…”

   Ci na pewno wiadomo, że wszystkie znaczące bitwy Rosyjsko-Szwedzkiej wojny 1788 – 1790 odbywały się na MORZE. Rosyjska flota wyszedł zwycięsko w sześciu bitwach, jedną bitwę przegrał.

   Wojna zakończyła się podpisaniem Верельского traktatu pokojowego.

   Podstawowym warunkiem podpisania traktatu pokojowego ze strony Rosyjskiej było zachowanie przedwojennych granic.

   Учи матчасть!

   Odpowiedz
 • 30 maja 2017 o 06:53
  Permalink

  Tak i nieda sie tego ukryć. Większość zachodnich mediów tak pisze. Mieliście racje we wszystkim od początku

  Odpowiedz
 • 30 maja 2017 o 06:55
  Permalink

  Pociąg ruszył,Polska została na peronie z bagażem rusofobii i polityką Między Morza,które zamieniło się w bajorko ksenofobii i dobrej miny do złej gry Marionetki!Wykup bilet bo jazda na gapę z bagażem Upadliny il finito!

  Odpowiedz
 • 30 maja 2017 o 07:13
  Permalink

  Ciekawe jak to widzą Rosjanie?

  Odpowiedz
  • 30 maja 2017 o 08:54
   Permalink

   Россияне на всё это смотрят спокойно и без излишнего энтузиазма.

   Россиян больше интересуют последствия урагана в Москве, чем эта встреча в Париже.

   Россияне ждут дел, а не слов.

   “Москва слезам (словам) не верит”.

   Odpowiedz
   • 30 maja 2017 o 10:30
    Permalink

    Kamczatko,pełna zgoda! Wersal piękny ale Peterhof jeszcze piękniejszy,szczególnie w Białe Noce! Chociaż Władymir na tle Wersalu z Klasą,to nie nasza Marionetka z łapami w górze!Pozdro.

    Odpowiedz
 • 30 maja 2017 o 10:04
  Permalink

  Prezydent Putin stał się liderem polityki światowej. Człowiek wielkiej kultury, inteligencji i pracowitości na rzecz swojego kraju i pokoju światowego. Może mu się udać praca nad oderwaniem Europy od satelickiej zależności od militarnego kartelu US/NATO. Uzgodnioną z Macronem walką z terroryzmem należy rozumieć jako walkę z największym terrorystą świata, militaryzmem USA.

  Odpowiedz
 • 30 maja 2017 o 16:13
  Permalink

  Świetny tekst pokazujacy realia światowej dyplomacji. A u nas trumny…

  Odpowiedz
 • 30 maja 2017 o 16:19
  Permalink

  Jesli kublo zimnej wody wylane przez Trumpa poskutkuje normalizacja stosunkow z Rosja to ja nie mam nic przeciwko temu, przy tym bez agresji wojennych czy jakis zwariowanych podchodow, insynuacji i intryg, dal wszystkim do zrozumirnia, ze jest zmiana dekoracji i wogole cos w rodzaju “Mikolaja Kopernika”, ktory wstrzymal Slonce, ruszyl Ziemie….czas
  najwyzszy odejsc od sztucznej
  ukladanki i Europa generalnie musi
  zaczac reprezentowac wlasne interesy
  i gospodarcze i polityczne… przeciez wielu liczylo wlasnie na to, ze Trump
  przeprowadzii operacje postawienia z pozycji przewroconego na glowe na wlasne nogi…….szarada konczy sie…..

  Odpowiedz
 • 30 maja 2017 o 19:38
  Permalink

  Hm ciekawe czy Niemcy uwolnią się od US.
  Niewiele się zmieni.Rosja spokojnie reizuje
  wlasny interes i ma wlasną doktryne.
  My jako Polska wezmy sie do roboty
  budujmy i liczmy na wlasne sily
  Nie wciagajmy sie w obce interesy
  Nie dajmy sie zaztraszyc komisji europejskiej
  w sprawie uchodzcow To jest nasz interes
  Zycie pokaze jak to sie potoczy dalej.

  Odpowiedz
 • 30 maja 2017 o 23:58
  Permalink

  Oj, dzieci, dzieci… Trump, Macron, Merkel, itp. mają tyle do powiedzenia co żyd na gestapo. Światem, drogie dzieci, rządzą korporacje, ponad narodowe i tyle!

  Odpowiedz
  • 31 maja 2017 o 07:51
   Permalink

   Pytanie za x pkt. – a kto rządzi korporacjami? ‘Zarząd ponadnarodowy”
   to ujęcie zbyt ogólnikowe…rozmywa odpowiedzialność przed plebsem, Bogiem, a zwłaszcza historią.

   Odpowiedz
 • 31 maja 2017 o 07:36
  Permalink

  Tak to prawda to dyktat wielkich korporacji

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.