A co by było gdyby tylko Rosja miała szczepionkę na kolejną mutację wirusa?

Fot.: https://sputnikvaccine.com/rus/newsroom/press-kit/Российский фонд прямых инвестиций (РФПИ)

A co by było gdyby tylko Rosja miała szczepionkę na kolejną mutację wirusa? Odpowiedź jest banalna, większość z nas najprawdopodobniej by jej nie otrzymała, ponieważ nasze elity rządzące są w dominującej większości rusofobiczne i nasz kraj nie sprowadza i nie planuje sprowadzania rosyjskiej szczepionki Sputnik V (i innych rosyjskich szczepionek bo mają już nie tylko Sputnik) i nie zamierza tego robić z powodów politycznych. Chociaż zrobiły to już Węgry i również Słowacja, a zachodnie kraje chcą ją nawet produkować u siebie na licencji. Jednak władze Polski wolą prosić się przywódcy KOMUNISTYCZNYCH Chin, o chińską szczepionkę – co do której nadal nie wiadomo jak działa, ale rosyjska jest poza naszym zasięgiem intelektualnym. Nasze władze w ogóle nie biorą pod uwagę możliwości sprowadzenia tej szczepionki, co więcej – nie ma również mowy o tym, żeby pozwolić ludziom na prywatny import. Z niezrozumiałym powodów dopuszczone do obrotu są tylko szczepionki firm zachodnich, nie ma konkurencji, a jak nie ma konkurencji to wiadomo że coś jest na rzeczy.

O wirusie Covid-19 już wiadomo, że mutuje i będzie mutował w przyszłości. Jego regionalne mutacje są powszechne, mamy wariant brytyjski, południowoafrykański, mówi się o wersji japońskiej. Te wiadomości są silnie filtrowane przez mendia (tu nie ma błędu), jednak z dostępnych ekspertyz naukowych, komunikatów WHO i wielu dostępnych wypowiedzi polityków, wynika jedno – wirus mutuje. Widać to dzisiaj chyba najbardziej w Brazylii, gdzie ilość zgonów jest przerażająca przez „lokalną odmianę”. Niestety nasz kraj również jest ofiarą zaimportowania zagranicznej mutacji wirusa, mniejsza z tym jak to się stało, ważne jest to, że umierają ludzie i nic nie jesteśmy z tym w stanie zrobić. Być może moglibyśmy więcej, gdyby Sputnik V był w Polsce dostępny i ludzie – nawet odpłatnie, mieli wybór i możliwość zaszczepienia się. Lepiej sprowadzać do kraju szczepionki, niż wywozić je, w celu szczepienia obcych elit, ale to osobny wątek.

Walka z epidemią wymaga wielu składowych, jedną z nich na pewno jest szczepienie. Żeby jednak taka walka w ogóle miała sens potrzebne jest coś innego – chodzi o przewidywanie jeszcze gorszego scenariusza, niż możemy sobie wyobrazić i przygotowanie się na niego. Nie ma większej bezczelności i większego chamstwa, niż tłumaczenia naszych polityków, w których podnoszą, że na taką katastrofę żaden kraj nie mógł się przygotować. Tajwan mógł! Izrael mógł! Singapur mógł! Korea Południowa mogła! Proszę zwrócić uwagę, mówimy o krajach, które mają silnie rozbudowane struktury Obrony Cywilnej (różnie nazywanej, ale chodzi o znaczenie funkcjonalne w systemie służb państwowych). Nasi politycy przez rok nie byli w stanie przygotować kraju, na naszych własnych błędach nie byli w stanie przygotować kraju na to co mamy teraz, boją się krytyki i nie wprowadzają obostrzeń – trzeba to brutalnie przyznać, że większych debilizmów (odnosimy się do opinii), nie można sobie wyobrazić w tłumaczeniu się rzekomo inteligentnych ludzi, nawet z tytułami naukowymi.

Przede wszystkim jednak w walce z epidemią, musimy być gotowi do bycia gotowym, na to czego nawet nie potrafimy sobie wyobrazić. Oznacza to, że powinno się być w stanie czerpać pomoc z każdego miejsca, gdzie ona może być dostępna. Jeżeli trzeba za to zapłacić, to trzeba to zrobić, bo w kraju jeszcze są pieniądze. Jeżeli są akceptowane, to pomoc trzeba kupić. Jeżeli sami dzisiaj w wyniku głupoty politycznej i rusofobii, wykluczamy się z kręgu odbiorców rosyjskich szczepionek, to znaczy że wykluczamy sobie możliwość ewentualnego ratunku – jakby tylko z tamtej strony był możliwy. Na taką głupotę mogą sobie pozwolić tylko ludzie nie mający nawet destrukcyjnej wyobraźni.

Nie bez powodu bogate kraje Europy Zachodniej chcą u siebie produkować rosyjską szczepionkę, ponieważ doskonale wiedzą, że może się wydarzyć tak, że może być jedną lub jedyną z dróg do obrony przed jeszcze nieznaną mutacją wirusa. Problem polega na tym, że nie wiadomo czego się spodziewać, poza jednym – to nie będzie tak, że problem zniknie i go nie będzie. Wręcz przeciwnie, oczywiście będzie wytłumiony i ograniczony, jednak wirus bardzo długo zostanie z nami. Będzie wszechobecny, będzie ujawniał się w sposób niespodziewany jako zagrożenie, które trzeba będzie zwalczać wszelkimi metodami.

Tymczasem w jednym z wywiadów z „naczelnikiem państwa”, słyszymy, że nikt nie narzuci Europie rosyjskiej szczepionki. Pan naczelnik nie widzi realnej możliwości. Oczywiście, że nikt nam nie narzuci, ale chodzi o to, żebyśmy mieli MOŻLIWOŚĆ, PRAWO WYBORU, ponieważ nie wiadomo co przyniesie jutro, jak wirus zmutuje za kolejne pół roku.

44 komentarze do “A co by było gdyby tylko Rosja miała szczepionkę na kolejną mutację wirusa?

 • 5 kwietnia 2021 o 08:05
  Permalink

  A, czy KRAKAUER mógłby zapewnić iż będzie to ostatnia mutacja wirusa (w serii) w koronie? 🙃 Niet?
  Rozumiem, więc po co TO – komu?

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2021/03/szczepionki-na-covid-19-sa-bronia-masowej-zaglady-i-moga-zmiesc-ludzkosc-z-powierzchni-ziemi-czesc-1/

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2021/04/szczepionki-na-covid-19-sa-bronia-masowej-zaglady-i-moga-zmiesc-ludzkosc-z-powierzchni-ziemi-czesc-2/

  https://sun9-9.userapi.com/impf/M5Rz8sLVFYylKNq5WO4mWW9w1DQiKdtvczr0pg/QACEJK0GF2o.jpg?size=1080×844&quality=96&sign=e473d9eabe363f6dfee3f7b95f70fb89&type=album

  “Tymczasem w jednym z wywiadów z „naczelnikiem państwa”, słyszymy, że nikt nie narzuci Europie rosyjskiej szczepionki. ”
  I TO jest chore myślenie wynikające z no właśnie – czego?? Zaszłości historycznych? ‘Kompleks odessity” i zachodniego pasa Rosji” w połączeniu z fobiami, przypominam że rządząca mniejszość w Ameryce ma podobne pochodzenie i stąd nienawiść do każdej Rosji,. nieważne biała, czerwona czy zielona. My Sławianie stawiamy na Rosję. To dobrze że Sławiańska Rosja jest tuż pod bokiem i TO Matuszka Rossija nadaje ton polityce światowej (uspokaja chore głowy globalnych komunistów). Przypominam że w Rosji czy na Białorusi jest normalnie, namordniki noszą ci którzy mają NA TO ochotę, zwykle są to osoby ukierunkowane politycznie prozachodnio, o nastawieniu komunistyczno -liberalnym ……… 😀

  Odpowiedz
  • 5 kwietnia 2021 o 21:39
   Permalink

   Panie @Krzyk58

   Wkleił Pan link do Vernona Colemana, teoretyka, “pisarza”, anty-szczepionkowca, idioty twierdzącego że AIDS to wymysł i którego skrytykowało już pół świata. Ten facet został pozbawiony zawodu, sam sobie nadał tytuł profesorski, namawiał księzną Walii by podała rękę osobie trędowatej.

   Panie Krzyk, to jest dureń i cymbał.

   Odpowiedz
   • 6 kwietnia 2021 o 08:42
    Permalink

    @Grzegorz.
    “Kture” – puł świata”? Pan wiesz BO jesteś z nimi mentalnie, a ja domyślam się które to pół świata. G. Orwell w uprzednio zam. poście celnie podsumował owe dynamiczne “pół świata”. Z durniami i cymbałami oficjalnie przystrojonymi w piórka nadanej ‘mondrośc”i (w tym szaleństwie jest metoda) NIESTETY spotykamy się na każdym kroku, wystarczy “otworzyć się na np. na oficjalne mass-media.

    “W kilka dni po opublikowaniu tamtego filmu, zostałem wściekle zaatakowany w Internecie. Mój biogram w Wikipedii został radykalnie zmodyfikowany. Usunięto szczegóły dotyczące moich książek, seriali i felietonów. Przedstawiono mnie jako skompromitowanego “teoretyka spisku”. Nagrałem film wyjaśniający, w jaki sposób wpis w Wikipedii zmieniono, aby mnie zdemonizować i zdyskredytować [https://vernoncoleman.org/videos/vernon-colemans-response-demonisation-wikipedia] . Wielu innych, którzy zakwestionowali oficjalną linię dotyczącą COVID-19, poniosło podobne konsekwencje. I, oczywiście, BBC oraz prasa krajowa przyłączyły się, atakując tych, którzy ośmielają się podważać oficjalną narrację poprzez upowszechnianie niewygodnej prawdy.”

    TO tak działa!

    Odpowiedz
 • 5 kwietnia 2021 o 08:35
  Permalink

  Bardzo dobry artykuł.

  Oddaje rzeczywistość skutków rządów “dobrej zmiany” w Nadwiślańskim i Banasiowym Macondo.

  Przecież dlatego będziemy kupować amerykański gaz, żeby zastąpić nim “ruski gaz”, tak jak zastąpiono “ruskie trumny” – na sprowadzone z Włoch, w Smoleńsku w kwietniu 2010 roku.

  Rusofobia obowiązuje, bez względu na liczbę ofiar, a ta powoli zbliża się do 55 000!

  Odpowiedz
 • 5 kwietnia 2021 o 11:12
  Permalink

  Być może niedługo już Polacy zrozumieją jacy wrogowie Polski i narodu objęli władzę, to też powiedzą wkrótce, że nikt nie jest nam w stanie narzucić władzy “naczelnika państwa”, jego władzy destrukcyjnej i feudalnej, władzy rodem z koszmarów średniowiecza, gdzie nauka jest niszczona i zastępowana teologią, co do której już w średniowieczu Wielki Polak zresztą duchowny nie miał złudzeń i obnażał jej destrukcyjność na ludzki umysły.

  Pierwszy narodowy krytyk scholastyki Arcybiskup Metropolita Lwowski Grzegorz z Sanoka (1406-1477) występował przeciwko monopolowi teologii w polityce, naukach, etyce i wychowaniu. Potępiał tych, którzy nie posługują się własnym sądem, lecz idą na oślep za innymi oraz tych którzy prawa fizyczne starają się przystosować do teologii chrześcijańskiej. Pisał: „Dziwię się bardzo bezmyślności tych, którzy starają się przystosować badania przyrodnicze do teologii chrześcijańskiej. W religii bardzo wiele rzeczy opiera się wyłącznie na wierze bez żadnego udziału rozumu. – Najbardziej bezwstydni są ci, którzy nie posługują się własnym rozumem, lecz idą na oślep za innymi”. Źródła: F. Kallimach, Życie i obyczaje Grzegorza z Sanoka, Łódź 1994.
  Podważał wychowanie oparte na scholastyce twierdząc, że „nie zawiera w sobie nic poza majaczeniami sennymi na jawie”, w której „kształcą się ludzie z przesądu tylko, a bez pożytku dla prawdziwej nauki”. A. Nowicki, Walka polskiego odrodzenia o świeckość kultury, w: Dzieje Polski a współczesność, K. Sokół (red.), Wyd. KiW, Warszawa 1966, s. 78.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Grzegorz_z_Sanoka

  Przecież to co robi (nie) dobra zmiana to niszczenie potencjału intelektualnego Polaków, niszczenie rozwoju Polski w imię religijnej dyktatury i “jaśnie pańskich” fantazmatów wielkomocarstwowych. To reakcja, która od 1989 roku prowadzi do upadku Polski i zniszczenia narodu.
  Czy w takich warunkach może dziwić rusofobia tych wykluczonych intelektualnie post-sanacyjnych rzekomych “elit”? Oni są tak ograniczeni poznawczo i uwarunkowani religijnie oraz ideologicznie, że w ich zapiekłych umysłach nie pojawi się żadne racjonalne myślenie i ziarno prawdy. Zakłamani do ostateczności, chciwi do potęgi są nieudolni w rządzeniu i wyrządzają swoją polityką wielką szkodę narodowi, co pandemia ostatecznie to obnażyła.

  Odpowiedz
  • 6 kwietnia 2021 o 20:57
   Permalink

   Zgadzam się z Panem nie pierwszy raz. Realistycznie patrząc będą potrzebne około 10 lat na prawdziwą zmianę i odstawienie solidaruchów od władzy. Ale to nastąpi. Ameryka przegrywa i przegra. Deep State przegra, bo naprawdę nikt nie jest w stanie zatrzymac tandemu Rosja Chiny. Wtedy rusofoby utracą poparcie. Już powinniśmy tworzyć listy ludzi, co nie powinni pełnic publicznych oraz medialnych i jurystycznych funkcyj.

   Odpowiedz
   • 7 kwietnia 2021 o 19:57
    Permalink

    “Deep State przegra, bo naprawdę nikt nie jest w stanie zatrzymac tandemu Rosja Chiny. ”
    Nie wiem czy zauważył pan że nie tylko USA, ale również ChRL i Rosja mają NIESTETY swoich
    komunistów sprzężonych z Ameryką (trockistowską).

    Odpowiedz
 • 5 kwietnia 2021 o 11:31
  Permalink

  Wcześniej na koronawirusy (znane przecież od dziesiątków lat) nie prowadzono szczepień, bo zbyt szybko mutowały. “Siły obronne” organizmów musiały sobie z tym radzić, a teraz mają to robić szczepionki. Więc walczy się z koronawirusami ze wszystkich sił, a przy okazji niszczy cały system ochrony zdrowia.
  Koronawirusy mutują więc w najlepsze, a szczepionki nie nadążają za tym. Zapowiada się na walkę, która spowoduje zniszczenia, niczym jakaś powszechna wojna.
  Ostatnie doniesienia o mutacji południowo-afrykańskiej i brazylijskiej brzmią groźnie.
  Nowa mutacja brazylijska (obserwowana głównie w Manaus) powoduje, że szczepionki są mniej skuteczne, bo utrudnione jest łączenie przeciwciał do białka kolcowym wirusa. Producenci szczepionek stwierdzają spadek ich skuteczności, i pracują nad nowymi rozwiązaniami – taki wyścig z czasem, przy niezdefiniowanej mecie.

  Odpowiedz
 • 5 kwietnia 2021 o 12:40
  Permalink

  W półtoramiliardowych Chinach nie ma już epidemii. Zdarzają się tylko sporadyczne zachorowania. Na dobrej drodze do jej wygaszenia są państwa nie zwasalizowane przez USA. Te fakty potwierdza nawet pobieżne przejrzenie statystyk prowadzonych i publikowanych przez amerykański (sic!) Uniwersytet Johna Hopkinsa. No cóż Amerykę wiele kosztowała i epidemia i opracowanie szczepionek. Ma więc interes w tym by owe materialne i niematerialne nakłady skapitalizować w inwestycję przynoszącą wielkie zyski przez dziesięciolecia. Na ćwierć wieku opatentowane są opracowane już szczepionki. Być może też koncepcje tych jeszcze nie opracowanych. Trzeba więc tylko umiejętnie dawkować wasalom wakcynę. Tak by epidemia nie wygasła, ale i nie pozbawiła ich zdolności do płacenia kontrybucji. Ktoś mi zarzuci czarnowidztwo i uleganie teoriom spiskowym. Czym więc było wymuszenie dymisji Igora Matoviča – premiera Słowacji, który życie i zdrowie swoich obywateli postawił ponad finansowymi interesami amerykańskich koncernów? To dzięki jego odwadze i determinacji epidemiczna fala na Słowacji wygasa, lecz premierem jest już Eduard Heger. Człowiek o którym opozycyjna słowacka prasa pisze:” nowy premier Eduard Heger był, zgodnie z jego życiorysem, pracownikiem amerykańskiego zespołu doradczego wysłanego na Słowację przez Departament Obrony USA. Czy amerykański żołnierz poprowadzi Słowację?”
  Czy więc półmilardowa Europa znajdzie w sobie dość siły by pójść za radą Emmanuela Todda (“Jeżeli Europa ma się stać mocarstwem, by wyzwolić się spod kurateli Ameryki będzie potrzebowała poparcia potężnej Rosji”)?

  Odpowiedz
 • 5 kwietnia 2021 o 13:16
  Permalink

  Normalnie byśmy poumierali. Proszę zwrócić uwagę na hipokryzję Dudy, chce szczepionkę od KOMUNISTÓW, których w Polsce nienawidzi, wszędzie widzi i prześladuje (odebrał podpisem emerytury byłym pracownikom MSW). Ale od Chin komunistycznych które zamykają Ujgurów w obozach koncentracyjnych i chcą napaść na Tajwan – hołubi. Duda przyjaciel Komunistów!

  Odpowiedz
  • 5 kwietnia 2021 o 15:03
   Permalink

   @Wernyhora.
   Już daaawno nikt nie postawił tak pokręconej, wykluczającej się wzajemnie tezy! 🙂

   Odpowiedz
 • 5 kwietnia 2021 o 14:10
  Permalink

  Zgapiłem się i nie wpisałem swojego pseudonimu. Zostałem więc “Anonimem”.

  Odpowiedz
 • 5 kwietnia 2021 o 17:09
  Permalink

  Szkoda słów, nic dodać nic ująć. Niestety takie są koszty rusofobii.

  Odpowiedz
 • 5 kwietnia 2021 o 18:00
  Permalink

  Właśnie pojawiła się informacja, że Krzysztof Krawczyk nie żyje, który tak naprawdę zachorował dopiero po zaszczepieniu się. Ile już osób zmarło dzięki przyjęciu szczepionki od zachodnich komercyjnych korporacji? Co jakiś czas są o tym doniesienia medialne! I co? Dało to do myślenia naszym rządzącym? Przeciwnie postanowili jeszcze więcej tego kupować.

  Można więc złożyć hipotezę, że być może gdyby K. Krawczyk zaszczepił się Sputnikiem V to by nadal żył, tak samo gdyby nie przyjął żadnej szczepionki tylko żył w izolacji dla własnego bezpieczeństwa i wzmacniał swoją odporność naturalnie.

  “Przytaczamy go w całości: „Kochani! Niestety i mnie dopadł COVID. Jestem w szpitalu. Muszę podjąć walkę, jeszcze jedną w moim życiu walkę! Nie wiem jak będzie z moją Ewą, która jeszcze nie ma wyniku, ale jest na kwarantannie w domu. Milknę. Nie oczekujcie żadnych wiadomości ode mnie. I proszę nie nękajcie moich bliskich. Mogę tylko Was prosić o modlitwę! Nawet szczepienie Pfeizerem nie pomogło. Łączę się w chorobie ze wszystkimi, których ona dopadła, a szczególnie z moim Przyjacielem Andrzejem Piasecznym. Piasek nie dajmy się tej zarazie! Jak poczuję się lepiej zaraz się odezwę! Będzie Was też informował w miarę potrzeby mój menedżer Andrzej Kosmala. Chciałbym jednak swoją walkę stoczyć w spokoju! Trzymajcie się! Niech Was Bóg i zdrowy rozsądek prowadzą! Wasz Krzysztof Krawczyk”.
  https://wolnemedia.net/covid-dopadl-go-i-nawet-szczepienie-nie-pomoglo/

  Żal serce ściska, to przecież kawał polskiej kultury razem z nim odeszło.
  https://www.youtube.com/watch?v=A41PF4lUkrg

  Odpowiedz
  • 5 kwietnia 2021 o 20:34
   Permalink

   Ta przykra wiadomość dotarła do mnie około 15 …i najrozsądniej byłoby jeślibym pomilczał co niniejszym czynię (…) ……………… Dodam że strach przed czymś nieokreślonym jest złym doradcą
   jak i “brudna, zasmarkana szmata na pysku” nie sprzyja przechowaniu się
   w miarę dobrej kondycyi, ale to już “wybór osobisty” – w myśl powiedzenia ‘jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz”. Tak (podobnież) działa efekt P E R P E T U U M M O B I L E…
   Zmuszanie do zatykania dróg oddechowych różnymi szmatami, powoduje tragiczne skutki, gdyż przez
   wdychanie zużytego powietrza, wytwarza się w płucach skondensowana para. Ta skroplona woda
   osadza się w płucach, powstaje pleśń i jest to idealna posiewka, podłoże dla rozwoju bakterii i wirusów
   takich jak m.in. covid. I stąd pochodzi “jasnowidztwo” rządowych (xxxxxxxxxxx -autocenzura) o nadchodzących falach,
   zachorowań, bo z każdym tygodniem płuca będą coraz mniej wydolne i …wcześniej czy później, stadionowe
   szpitale, zgodnie z planem będą się zapełniać i zamieniać w prosektoria, bo spod respiratorów, na 10 chorych,
   najwyżej 2-ch uchodzi z życiem. Natomiast zaszczepieni będą dodatkowymi rozsiewaczami wirusów,
   stając się ogromnym zagrożeniem dla otoczenia i w taki to sposób, tanim kosztem, a wielkim zyskiem
   dla (xxxxx-autocenzura), odbywać się będzie depopulacja. Chcecie tego? Jeżeli nie, to przestańcie nosić
   namordniki. Takie info wyczytałem w necie (czego TO ludzie nie napiszą) 🙂 i niby dlaczego miałbym dać wiarę różnym takim oficjałom którzy mają z “urzędowego obowiązku” (czy TO nie nazywa się – totalitaryzm?) na względzie nasze (moje) zdrowie?

   Kronawirus Panika!! – Doktory jadą z Sanepidem – Szczepienia bez granic po wprowadzeniu specustawy. https://www.youtube.com/watch?v=yFG5J2Q01Ys
   Uprzedzam wierzących postępowców (a jednak, wierzą !) , ten się śmieje – kto się śmieje ostatni!
   Amen. Miecławie, i wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie ….

   https://sun9-23.userapi.com/impg/X3EpkwExgCZzT4G3aTYnXohiJzSZqe-YR-dWYg/U0Ouxr5rveM.jpg?size=1280×720&quality=96&proxy=1&sign=d254775c9dd4b76142e042d111efdb7f&type=album

   https://sun9-41.userapi.com/impg/aqOoZFDcHBl3mJXwUPL2K8IHbHPavJrDNi76nQ/KH3ca1_c950.jpg?size=598×403&quality=96&proxy=1&sign=776b5a72eccdc3badabe1423bdaa0d67&type=album

   https://sun9-25.userapi.com/impf/BKIg6S17Xk3b6Uvol52zrMBvqX_7T8HSp6yu0A/_JL1DtwWv0Y.jpg?size=490×411&quality=96&proxy=1&sign=1928da3354abbc3add73bed3bec7c953&type=album

   https://pbs.twimg.com/media/Ethz4ZQWYAAqz_x?format=jpg&

   Ostańcie dobrzy ludzie w niekiepskim zdrowiu, jeszcze tylko stosowna sentencja w temacie: “Choć zdrowie nie jest na pewno wszystkim, to bez zdrowia wszystko jest niczym”. Arthur Sz. jeszcze raz Amin

   Odpowiedz
  • 5 kwietnia 2021 o 21:03
   Permalink

   Nie lubie tego typu muzyki, ale to był wielki głos, wielki artysta. Tyle lat na scenie. te Opola, te festiwale w Kołobrzegu!

   Odpowiedz
  • 5 kwietnia 2021 o 21:44
   Permalink

   o zmarłym się źle nie mówi, więc zamilczę

   @Panie Miecławie,

   Nie można zabić szczepionką. Nie ma takiej opcji.

   Odpowiedz
   • 5 kwietnia 2021 o 23:39
    Permalink

    @Grzegorzu …

    No zgoda to nie zastrzyk śmierci, ale wprowadzenie tego do organizmu, gdy ma wady jest ryzykowne, bo może spowodować trudne do przewidzenia następstwa. I to one powodują potem skutki śmiertelne czy inne okaleczenia, które przecież zna historia i korporacje zachodnie płaciły już odszkodowania za skutki swoich wadliwych produktów szczepionkowych.
    To dlatego Niemcy odmówili szczepienia jedną ze szczepionek ze względu na powikłania, które zbyt często występowały.
    https://wolnemedia.net/norwegia-ostrzega-przed-skutkami-ubocznymi-szczepien/

    Każda szczepionka powinna być doskonale sprawdzona i bezpieczna, bo inaczej to jest trochę taka gra w rosyjską ruletkę.
    Nie wiem jak ty, ale ja wolę zaufać prof. Zielińskiemu:
    https://wolnemedia.net/prof-roman-zielinski-odpowiada-34-naukowcom-z-pan/

    Odpowiedz
    • 6 kwietnia 2021 o 20:31
     Permalink

     Panie Miecławie. Próbujemy kapitalizm wprowadzić do naszych żył. To źle. Ale czasy durne. Ruch anty-szczepionkowy najlepszą pożywkę ma wśród głupich w stanach zjednoczonych i już głupki tam chorują na choroby nieznane od kilkudziesięciu lat. O czymś to świadczy.

     Muszę tu wyjaśnić, swoją spłyconą myśl, która brzmi paskudnie z moich ust patrząc na to z pozycji czasu (i tego skrótu). Mówiąc o zmarłym źle się wyraziłem. Ten facet mnie wkurzył w trójnasób:

     – skręcił swoim autem w barierkę mostu z rodziną (cudem przeżyli)
     – nawalił się kiedyś na koncert w Świebodzicach, ledwo stał na nogach
     – wygadywał o tym Jezusie przez resztę życia

     …i tylko to. Za jego muzyką nie przepadam, ale ludzie go kochają i trzeba mu tu honor oddać.

     Odpowiedz
   • 6 kwietnia 2021 o 08:10
    Permalink

    @Grzegorz … “Nie ma takiej opcji.’ W p. ‘postępowym mniemaniu”, a rzeczywistość – skrzeczy.

    https://dariuszkosiur.files.wordpress.com/2021/03/ewxp4cwweay221h.jpg

    I w związku z powyższym, proponuję uwadze kilka sentencji :
    “Tylko inteligent może w coś takiego uwierzyć – żaden zwykły człowiek nie mógłby być takim durniem – George Orwell

    Dieta, zastrzyki i nakazy będą wytwarzać od bardzo wczesnego wieku rodzaj charakteru i osobistych przekonań, które władze uznają za pożądane, tak aby każda krytyka władzy była psychologicznie niemożliwa (…) Stopniowo poprzez selektywną hodowlę, genetyczne różnice pomiędzy rządzącymi a rządzonymi wzrosną tak, aż staną się niemal różnymi gatunkami. Bunt plebsu stanie się na tyle niemożliwy, na ile niemożliwe jest zorganizowane powstanie owiec przeciwko praktyce jedzenia baraniny. [Bertrand Russell, Prawnuk Brytyjskiego Księcia Bedford Johna Russella, Wnuk Premiera Wielkiej Brytanii Lorda Russella, Laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury, Królewski Instytut Spraw Międzynarodowych (Chatham House), “Wpływ nauki na społeczeństwo”, 1953]

    Dzisiejszy świat zamieszkuje 6,8 miliarda ludzi i zmierza do wartości 9 miliardów. Jeśli obecnie wykonamy dobrze zadanie jeżeli chodzi o szczepionki, służbę zdrowia, rozrodcze usługi zdrowotne, wówczas możemy obniżyć tę wartość o być może 10 lub 15 procent. [Bill Gates, wystąpienie na zamkniętej konferencji TED 2010 w Long Beach w Kalifornii].

    Widzimy teraz, że istnieje rodzaj pomocy zagranicznej, realizującej się poprzez szczepienia i leczenie AIDS, które są niesamowicie efektywne. One wszystkie skupiają się na ratowaniu życia. I dobrą wiadomością jest to, że dokonując tych przełomów populacja w kraju spada. [Bill Gates dla CNN]
    😉 Można jeszcze jaśniej, zdecydowanie “prostszym” językiem, można. Ale wówczas zakrawało by o
    zupełny prymitywizm.

    Pamiętajmy, że naukowcy dowiedli, iż osobnicy podejrzliwi, wręcz paranoiczni, mają znacznie większą szansę na przetrwanie. Prof. Maria Dorota Majewska

    Odpowiedz
    • 7 kwietnia 2021 o 15:43
     Permalink

     Panie @Krzyk58

     Wierzę w kierunek kontroli społeczeństwa, ale nie poprzez szczepionki. Wystarczy, że mamy już smartfony w kieszeniach spodni/marynarki. Niczego więcej nie potrzeba. No, może przydałby się Chip wszczepiony w ramię, ale na dzień dzisiejszy nie istnieje taki mikro zdolny wykonywać tajne operacje (choć do algorytmów jesteśmy już przygotowani)

     Druga sprawa to cytowanie Billa Gatesa. Kim on jest by czynić z niego autorytet? Ten facet może jest sprytny w biznesie ale on nawet studiów nie skończył. Ludzie zwariowali n.t. jego zdania, ja nie zamierzam

     Kolejna to pani Majewska. Za wikipedią:
     “Choć w mediach powołuje się na zatrudnienie w Instytucie Psychiatrii i Neurologii PAN, w oficjalnym oświadczeniu z 2016 roku dyrektor tej placówki poinformował, że M. Majewska nigdy nie była etatowym pracownikiem tej jednostki a jej poglądy dotyczące szczepień w żaden sposób nie mogą być postrzegane jako pogląd czy opinia Instytutu Psychiatrii i Neurologii PAN”

     Została skrytykowana przez PTW za wygadywanie głupot w telewizji “tefaen” (nie linkuje pod boty)

     Uważam, że najbardziej szkodliwym wirusem na centralny układ nerwowy i neurologiczny są głupoty które wypisują tacy ludzie jak Pan, czyli m.in. o robotach wewnątrz mikro-kropli płynu szczepionkowego i innych pierdół, które już mi się nie chce wyliczać.

     Panie Krzyk, gdybym chciał Panu udowodnić większą szkodliwość bajtów tego forum, to podszyłbym się pod krzewiciela teorii spiskowych i smarował masłem orzechowym Pana ego (co czynią tu i tak inni) . Bo to jest większy 100 razy wpływ na Pana zdanie niż szczepionka na układ odpornościowy.

     Odpowiedz
     • 7 kwietnia 2021 o 19:54
      Permalink

      @Grzegorz …
      Mimo wszystko zdrowia życzę , a może przede wszystkim odrobiny krytycznego oglądu. Przyda się.
      To pan ma (w kieszeni). JA, swój starożytny traktuje niczym stacjonarny (trzymam w komórce)!

      ” Ludzie zwariowali n.t. jego zdania…” Pan niedoszacowuje. To samo mówiono w 17′ o szajce
      Lenina &, czy w 30″ pobłażliwie traktowano ekscesy i zapędy poolityczne pewnego akwarelisty (z wąsikiem).
      Czy muszę przypominać finisze?

      Odpowiedz
  • 6 kwietnia 2021 o 10:21
   Permalink

   Miecławie, rzadko mi się zdarza bym nie podzielał Twoich poglądów, ale tym razem tak jest. Czuję się zobowiązany wejść w polemikę, ponieważ Twoje powszechnie szanowane opinie mogą stanowić ważki argument dla antyszczepionkowców. Otóż ja uważam, że Krzysztof Krawczyk zmarł pomimo, że się zaszczepił. Być może dlatego, że u blisko 10% zaszczepionych nie udaje się uzyskać odporności, a może dlatego, że nie upłynął wystarczająco długi czas do jej zadziałania. Jednak jestem przekonany, że szczepionki są jak dotąd jedynym skutecznym środkiem jakim ludzkość dysponuje przeciwko groźnym, wirusowym chorobom zakaźnym. Za lepszą szczepionkę uznaję rosyjskiego Sputnika, lecz do niej mamy dostęp odcięty. Musimy więc zadowolić się tym na co zezwolą nam politycy. Sam po głębokim namyśle (posiadam sporą wiedzę z zakresu chemii co pozwala mi zrozumieć procesy biologiczne) zdecydowany byłem skorzystać z pierwszej nadarzającej się okazji do zaszczepienia. Jestem już zaszczepiony, a reakcję organizmu na podanie drugiej dawki określił bym jako pożądany odczyn poszczepienny wskazujący na wystąpienie oczekiwanej reakcji immunologicznej. Nieco powyżej jest mój wpis omyłkowo wysłany bez podpisu (Anonim) w którym piszę jaki koszt poniósł premier Słowacji przedkładając zdrowie i życie Słowaków na finansowe interesy amerykańskich koncernów. Myślę, że w przyszłości dalsze koszty poniesie większość Słowaków. Pozdrawiam.

   Odpowiedz
   • 6 kwietnia 2021 o 17:03
    Permalink

    @Pozorovatel.
    ” Za lepszą szczepionkę uznaję rosyjskiego Sputnika, lecz do niej mamy dostęp odcięty.” E, tam … 🙂

    W odniesieniu do społeczeństw Zachodu, które zostały skutecznie ogłupione, problem jest raczej niewielki. Gorsza jest sprawa z Rosjanami, którzy nie dają się złapać na lep „bezpiecznej szczepionki” i en masse bojkotują życzliwe poczynania władz, rozdających im Sputnika V za darmo. Pisałem o tym szerzej w poprzedniej publikacji:
    „W Rosji kampania szczepienia załamała się w formie największego oporu w skali globalnej. Pomimo, że szczepionka jest dostępna bez ograniczeń za darmo dla obywateli Federacji, tylko 3,5% Rosjan 😂 (brawo TY …) zdecydowało się na jeden zastrzyk. Dla porównania w USA wynosi to 17,1%, a w Wielkiej Brytanii 32,1%. Badanie opinii publicznej wykazało, że mniej niż jedna trzecia Rosjan rozważa zaszczepienie się Sputnikiem V, którym to zachwycają się inne państwa, z których 40 zaakceptowało go już do użytku krajowego. Rosjanie nie zamierzają też skorzystać z innych alternatywnych importowanych produktów.”
    (…)
    Na video z zacytowanego powyżej linku, widać zaniepokojenie najwyższych czynników kremlowskich z samym premierem Michaiłem Miszustinem na czele.

    Sądzę, że pod takim „rukawodztwem” Kreml upora się na pewno z problemem, stosując odpowiednie profilaktyczne działania.

    Mam też niepłonną nadzieję, że Rosjanie, dalej wykazywać będą wrodzoną inteligencję i nie dadzą się nabrać na kolejną mistyfikację globalistów.
    https://drnowopolskiblog.neon24.pl/post/160912,ptasia-grypa-kolejny-test-na-inteligencje-rosjan

    Widzimy że Rosjanie mają w ‘głębokim poważaniu” (także) rosyjską scypionke (przytoczone cyfry nie kłamią!).

    ” No cóż, Rosjanie tyle dostali po kościach w swej historii od własnych władców, że Putin i jego kremlowska wataha, skompromitowana niedawną „walką z pandemią” nie zdoła już odzyskać zaufania społeczeństwa.

    Szkoda, że Polacy nie potrafią skorzystać z rosyjskich doświadczeń i od z górą 30 lat wybierają na przemian te same łajdackie indywidua w nowych partyjnych opakowaniach. ”
    https://drnowopolskiblog.neon24.pl/post/160773,kult-covida-i-jego-antyglobalistyczni-promotorzy

    https://drnowopolskiblog.neon24.pl/post/160849,covidowa-mistyfikacja-pytania-i-watpliwosci

    Доктор:
    – Хотите вакцину?

    Британец: Нет.
    Док: Все джентельмены прививаются.
    Британец: Ну тогда, да.

    – Хотите вакцину?
    Немец: Нет.
    Док: Это приказ!
    Немец: В таком случае, да ……….. https://twitter.com/amicableru/status/1357962712182095872/photo/1

    https://funkyimg.com/i/386Ad.jpg

    Klękajcie narody przed “złotym cielcem”. https://www.youtube.com/watch?v=5pMCtyf2qE0

    Odpowiedz
   • 6 kwietnia 2021 o 20:51
    Permalink

    @Pozorovatel

    Ok rozumiem, ale musisz wiedzieć, że ja nie należę do nawidzonych anty-szczepionkowców. Natomiast moja uparta natura domaga się dowodów ich bezpieczeństwa. Bo w przypadku Krawczyka może być zasadne powiedzenie: “operacja się udała, ale pacjent zmarł”. Ciekawe czym go zaszczepiono, bo jak widzisz z cytatu poniżej ryzyko istnieje:
    “Szef zespołu ds. oceny szczepionek Europejskiej Agencji Leków (EMA) Marco Cavaleri powiedział, że “obecnie coraz trudniej twierdzić, że nie ma związku przyczynowo-skutkowego między szczepionką AstraZeneki (przeciw COVID-19) a bardzo rzadkimi nietypowymi przypadkami zakrzepów krwi”. ”
    https://www.medonet.pl/porozmawiajmyoszczepionce/szczepionka-na-covid-19,ekspert–jest-zwiazek-miedzy-szczepionka-astrazeneca-a-zakrzepami,artykul,09697078.html

    Nie słychać o negatywnych śmiertelnych skutkach szczepienia Sputnikiem V, więc można go uznać za bezpieczny.

    Odpowiedz
    • 7 kwietnia 2021 o 06:55
     Permalink

     Panie @Miecławie. Nie słychać o negatywnych skutkach Sputnika bo nie używamy go na masową skalę. Uważam ponadto, że Krawczyk mógł zejść na swoją chorobę alkoholową, albo przez otyłość (być może zawał) albo wylew. A przypadek sprawił, że wyszedł akurat ze szpitala. Trzeba to brać pod uwagę jeśli mamy być uczciwi. Nie doszukujmy się w życiu okraszonym 16 milionami kolorów jednego, konkretnego, sprecyzowanego koloru. Nie malujmy nim kiedy go już wybierzemy.

     Choćby z jednego powodu, zgony mogą być skutkiem wewnętrznych rozgrywek dużych firm i walki o rynek.

     pozdrawiam

     Odpowiedz
     • 7 kwietnia 2021 o 09:19
      Permalink

      @Grzegorzu …

      Oczywiście niczego wykluczyć nie można, ale dziwnym trafem prawdopodobieństwo uruchomienia negatywnej reakcji łańcuchowej w schorowanym organizmie wzrasta po zaszczepieniu się niektórymi szczepionkami, a to nie jest już przypadek, czy zbieg okoliczności.
      Po to chyba w Niemczech zalecono dawać drugą dawkę szczepionki innej niż ta, która wzbudza tyle podejrzeń. Chcą zminimalizować ewentualne szkody.

      A co do Sputnika V mój racjonalny umysł mi podpowiada, że gdyby gdziekolwiek na świecie pojawiły się skutki uboczne tej szczepionki, a tym bardziej zejścia śmiertelne, które można by delikatnie powiązać ze szczepieniem, to zachodnie korporacje i mendia na ich usługach byłyby pełne rusofobicznej ekstazy. Usłyszelibyśmy w Polsce o tym natychmiast. 🙂

      Ja nie mam zamiaru grać ze swoim organizmem w rosyjską ruletkę ze szczepionkami co do których pojawiają się wątpliwości.

      Pozdrawiam

      Odpowiedz
     • 7 kwietnia 2021 o 15:23
      Permalink

      Panie @Miecławie

      Myślę, że korporacje mają utrudniony dostęp do kart pacjentów szpitali rosyjskich. Z rachunku prawdopodobieństwa wyszło już tyle zaszczepionych osób ze szpitala, aby móc z dużym prawdopodobieństwem podejrzewać iż jeden z nich padł na progu szpitala.

      Niemniej rozważałem wersję wyjazdu na Białoruś by się zaszczepić Sputnikiem. Komercyjnie. Mam jednak za daleko więc wybrałem Pfizera. Wolałbym jednak szczepionkę “w służbie” tworzoną. No, ale na bezrybiu.

      pozdrawiam gorąco

      Odpowiedz
    • 8 kwietnia 2021 o 08:04
     Permalink

     Szczepionki opracowano w różnych państwach i ośrodkach naukowych. Są wśród nich mniej i bardziej udane. Zapewne ich twórcom przyświecały różne uwarunkowania: niski nakład inwestycyjny, niskie zaangażowanie drogich odczynników, prostota technologii, niskie zaangażowanie trudnych do prowadzenia hodowli komórkowych, wysoka skuteczność indywidualna, niskie ryzyko nieakceptowalnych działań niepożądanych. Współczesna farmacja Zachodu jest już absolutnie zmonopolizowana, zarówno kapitałem, umowami międzynarodowymi jak i nieformalnymi środkami oddziaływania na krajowe i międzynarodowe władze farmaceutyczne. Te powoływane są na potrzeby najpotężniejszych monopolistów by chronić ich wspólne interesy. Nikt tu nie troszczy się o dobro samego pacjenta, lecz o złupienie go, najlepiej za pośrednictwem jego władz państwowych. Do powstania tego zbójeckiego systemu nie dopuścił u siebie Wschód a szczególnie jego 2 główne ośrodki: Rosja i Chiny. To dlatego rosyjskie i chińskie produkty farmaceutyczne (w tym szczepionki) mogą być tańsze, bezpieczniejsze i skuteczniejsze zarówno w wymiarze indywidualnym jak i ochrony populacyjnej. Oczywiście i produkowane tam szczepionki były odrębnie projektowane dla zazębiających się odrębnych celów. Jak się okazuje w praktyce świat Zachodu uznał, że jego monopole nie są zdolne do konkurowania z myślą naukową i techniczną Wschodu. Poszukuje więc takich rozwiązań, by kupować na Wschodzie trudne w syntezie substancje czynne, linie komórkowe, być może nawet wypreparowane zawiesiny wirusowe; by w kilku prostych zabiegach technologicznych (i złożonych procedurach prawnych) uzyskiwać kolorowe pudełeczka z tabletkami i fiolkami. Jednak w takiej sytuacji ewentualna konkurencja (Wschód – Zachód) była by na światowym rynku zabójcza dla chronionych przez biurokrację zachodnich monopoli. Dlatego Zachód poszukuje wszelkich środków prawnych, politycznych a nawet zbrojnych by do konkurencji nie dopuścić. Ofiarami tej wojny handlowej padamy my wszyscy mieszkańcy strefy Pax Americana.

     Odpowiedz
 • 6 kwietnia 2021 o 19:44
  Permalink

  Podtrzymam tezę @Wernyhory – normalnie byśmy poumierali . Z pieśnią na ustach, dodam – najlepiej śpiewaną przez ban… wyklętych ! Amen !
  Czyli antyrosyjska PARANOJA ! Nie będzie nam jakiś kagiebowiec Putin Polaków leczył . Tak nam dopomóż Bóg !

  @Krzyku, nie wiem co było pokrętnego we wpisie @Wernhory . Zaćmienie umysłu jakieś u you ? Gość pisze MĄDRZE, że Duda jest bardziej rusofobiczny niż antykomunistyczny, choć na tzw. komunę wyje najbardziej . W tym @Wernyhora upatruję zwyrolstwo (!) PAD-a. Ja też !

  @ Miecław – żona Krawczyka zapewniła , że umarł na INNE schorzenia.
  Był już mocno chory . Szczepionka MOŻE być niebezpieczna dla ludzi o słabym zdrowiu. Tak przeczytałem w oryginalnej ulotce , ale “rychło po zaszczepieniu” .
  Dzięki Ci @Miec. , że nie napisałeś o “szkodliwym wpływie wiary katolickiej na zdrowie” , bo Krawczyk silnie wierzył od jakiegoś czasu . Czyli jeszcze spoko, albo dość spoko . XD

  Teza o sztucznym pochodzeniu COVIDA jest obecna u wielu mądrych SPECJALISTÓW , także tego . Proszę zwrócić uwagę, że ŻADEN z wirusów nie był tak powszechny czy zabójczy . Nie mutował tak , nie miał takiej transmisji . Jak pamiętacie ptasia czy świńska, AH1N1 czy inne AHY i OCHY ŻADNEJ zadymy na świecie nie zrobiły . Teraz tak . Linków do fachowców nie chce mi się szukać .

  Odpowiedz
  • 7 kwietnia 2021 o 19:14
   Permalink

   @fly

   Przecież wiesz doskonale, że żona Krawczyka bez dowodów nie mogła powiedzieć nic innego, a on był faktycznie schorowany, więc miał prawo umrzeć. Ja postawiłem tylko hipotezę, że gdyby się nie szczepił w ogóle i stosował bezwzględny reżim izolacyjny to być może mógłby jeszcze pożyć, siedząc sobie w ogrodzie i słuchając śpiewu ptaków. Sam wyraźnie przecież napisał, że dopiero po szczepionce go wzięło, więc jest prawdopodobny skutek jej przyjęcia przez bardzo osłabiony organizm.

   Ja tylko czytam poważne opinie i wyciągam wnioski. Choćby dziś na bieżąco wyguglaj:
   “Wielka Brytania: AstraZeneca nie dla osób poniżej 30 lat”
   “Brytyjska Wspólna Komisja Szczepień i Immunizacji (JCVI) zdecydowała, że osobom poniżej 30. roku życia, tam, gdzie jest to możliwe, zostanie zaoferowana inna szczepionka niż preparat firmy AstraZeneca.”
   Pytam się dlaczego Brytyjczycy są tak ostrożni, przecież osoby poniżej 30 roku życia to młode organizmy. Co jest nie tak z tą szczepionką, że zabraniają szczepić nią młodych ludzi?

   Tak na marginesie ja pozwoliłem się zaszczepić mojej mamie, która ma choroby współistniejące, ale inną szczepionką. Jak tylko pojawiły się pierwsze wpadki i wątpliwości co do tej szczepionki, stwierdziłem, że mama nie może podjąć takiego ryzyka.
   Ja osobiście ostałem zaszczepiony naturalnie. 🙂

   Widać, że ci brakuje moich antyklerykalnych opinii.:-)
   Co do religijności Krawczyka to jego osobista sprawa. A to że modlitwy nie działają wiadomo od stuleci ludziom mądrym i oświeconym.
   No i wybacz @fly, ale moje jechanie po religii w tej sytuacji osobistej tragedii rodziny Krawczyka byłoby nie na miejscu.

   Poza tym już chyba wystarczająco “skopałem tyłek” Kościołowi na tym forum za grzechy które kler popełnił i popełnia non stop. Teraz już inni to robią skutecznie. Tak, że nawet Adam Michnik zaczyna bronić Kościoła, bo wie, że lud oświecony to koniec władzy psychopatów politycznych i wszelkiej maści kurdupli moralnych. Gdyby nie Kościół i naiwność wierzących Polaków to on co najwyżej mógłby za magazyniera robić. Gdyby miał sumienie, to chociaż przeprosiłby Polaków za to co im uczynił. Niech teraz założy KOR i walczy o poprawę losu robotników. Wrogowie lubią Polakom dyktować kulturę i narzucać religię. A skoro Michnik ponownie wystąpił w obroną Kościoła …… “to wiedz, że coś się dzieje” – to z ks. Natanka ściągnąłem 🙂

   Świetną polemikę z jego obroną religii napisała Eliza Michalik – wyguglaj:
   „Kościół i Polska – widzę to inaczej niż Adam Michnik”

   Michnik w wywiadzie z tamtego tygodnia stwierdził że:
   „Boję się odrzucenia Dekalogu i odwrócenia od tradycji, boję się, że uczniowie nie będą wiedzieli, kim był Jezus. To nieusuwalny składnik naszej tradycji i oś europejskiego systemu wartości (…). Gdy wyobrażam sobie Polskę bez Kościoła, to mam czarny obraz” – tak dokładnie brzmiała jego wypowiedź.”

   No i doczekał się świetnej riposty, cyt.:
   “Chętnie bym dopytała Michnika o podstawy tego twierdzenia, gdybym tylko miała okazję. Osobiście bowiem żywię głębokie przekonanie zupełnie przeciwne. Otóż sądzę, że Polska i Polacy tylko by zyskali, gdybyśmy odrzucili dekalog jako podstawę formowania publicznej moralności, zastępując go świeckimi, humanistycznymi wartościami etycznymi.
   Myślę też, że uczniowie mogą, ale nie muszą wiedzieć, kim był Jezus, bo jest dużo o wiele ważniejszych spraw, których powinni się nauczyć, na przykład jak nie ulegać dezinformacji czy rozpoznawać fake newsy i jak bronić się przed manipulacją w komunikacji, kontestować, kwestionować i walczyć o swoje prawa, jak się zachowywać na demonstracjach i wyrażać obywatelskie nieposłuszeństwo, jak rozmawiać i współpracować.
   Tradycja także nie jest dla rozwoju kraju najważniejsza – najważniejsza jest praworządność, jawność, otwartość, różnorodność, mądrość i sprawczość, czyli cechy, z których PiS i Kościół kompletnie nas wykastrowali.
   To prowadzi mnie do podważenia ostatniej z zacytowanych wypowiedzi naczelnego „Wyborczej” – że obraz Polski bez Kościoła byłby namalowany czarną farbą.
   Sądzę, że jest dokładnie odwrotnie: Polska bez Kościoła wreszcie by wyzdrowiała i zaczęła być normalna, ponieważ, na co słusznie zwróciła uwagę w swoim wpisie na Facebooku (w polemice z Michnikiem właśnie) socjolożka Elżbieta Korolczuk, Kościół i wiara nie są w Polsce kategoriami metafizycznymi, ale czysto politycznymi.
   Traktowanie Kościoła instytucjonalnego jako nośnik wartości jest głębokim nieporozumieniem, bo od bardzo, bardzo dawna jest to wyłącznie potężna i wpływowa, skorumpowana i chciwa instytucja polityki i władzy, wielka, sprawnie działająca zhierarchizowana korporacja, której jedynym celem istnienia jest rząd dusz i gromadzenie coraz większej liczby narzędzi służących do manipulowania ludźmi i zapewniania bezkarności swoim członkom, popełniającym najcięższe przestępstwa.
   Polska bez Kościoła nie byłaby czarna, tylko po raz pierwszy od dawna normalna, jasna, nowoczesna i radosna. Oraz o wiele bogatsza”.
   W PEŁNI ZGADZAM SIĘ Z TĄ OPINIĄ. Oby więcej takich mądrych Polek i Polaków pojawiło się w przestrzeni medialnej, wtedy Michniki i inne gady nie będą już mogli destrukcyjnie wpływać na umysły Polaków.
   Poniał? 🙂
   Pozdrawiam

   Odpowiedz
 • 7 kwietnia 2021 o 15:56
  Permalink

  “Proszę zwrócić uwagę, że ŻADEN z wirusów nie był tak powszechny czy zabójczy . Nie mutował tak , nie miał takiej transmisji .”

  A żółta febra? ebola? hiszpanka? czarna ospa?

  Odpowiedz
 • 7 kwietnia 2021 o 21:49
  Permalink

  @krzyk58
  Widzę, że jest pan wyznawcą Darwinizmu społecznego i biologicznego – przeżyć wg. pana mają jedynie najsilniejsze osobniki, a te słabsze mają wymrzeć. To zresztą koliduje z inną pańską głoszoną tu tezą, że ludzie mają się rozmnażać na potęgę i zupełnie bez ograniczeń. Ja tu widzę pewne rozdwojenie jaźni, bo weźmy na ten przykład taką Afrykę. Tam od zawsze rodziny posiadały po kilkanaścioro dzieci, ale przeżywały nieliczne. A od czasu gdy zastosowano tam szczepionki, to większość przeżywa. No i jest problem, bo zaczyna brakować wody i pastwisk, a więc ciągną do Europy. A pan z jednej strony jest wrogiem szczepionek, a z drugiej strony chciałby pan aby ludzi na ziemi było coraz więcej, no i aby ci z Afryki nie osiedlali się w Europie. Ja tu widzę poważną sprzeczność, bo nie da się zjeść ciastka i mieć ciastko…

  Odpowiedz
  • 8 kwietnia 2021 o 10:00
   Permalink

   @Niechodzący na wybory

   Słuszne uwagi. Odpowiedź będzie pokrętna.

   pozdrawiam

   Odpowiedz
  • 8 kwietnia 2021 o 13:20
   Permalink

   Panowie:
   Niechodzący …

   Grzegorz …

   “A od czasu gdy zastosowano tam szczepionki, to większość przeżywa. ”

   Szanowni, albo nie czytają albo czytają pod oficjalną narrację i swoje wiedzą. Na zdrowie!
   Cała reszta to oszołomy, spiskowcy, szuria, płaskoziemcy itd.

   “Dzisiejszy świat zamieszkuje 6,8 miliarda ludzi i zmierza do wartości 9 miliardów. Jeśli obecnie wykonamy dobrze zadanie jeżeli chodzi o szczepionki, służbę zdrowia, rozrodcze usługi zdrowotne, wówczas możemy obniżyć tę wartość o być może 10 lub 15 procent. [Bill Gates, wystąpienie na zamkniętej konferencji TED 2010 w Long Beach w Kalifornii].
   ——–
   Widzimy teraz, że istnieje rodzaj pomocy zagranicznej, realizującej się poprzez szczepienia i leczenie AIDS, które są niesamowicie efektywne. One wszystkie skupiają się na ratowaniu życia. I dobrą wiadomością jest to, że dokonując tych przełomów populacja w kraju spada. [Bill Gates dla CNN]

   https://sun9-9.userapi.com/impf/M5Rz8sLVFYylKNq5WO4mWW9w1DQiKdtvczr0pg/QACEJK0GF2o.jpg?size=1080×844&quality=96&sign=e473d9eabe363f6dfee3f7b95f70fb89&type=album

   Myślenie nie boli. Podumajcie – nic nie zgrzyta?

   Ivan Komarenko – Rosja w czasie zarazy. Przylot i spacer po Moskwie.
   https://www.youtube.com/watch?v=GUDtz__r2ts

   Ta, tak – wiem, wiem wedle waszej lewicowej (komuszej) narracji Rosja to stan umysłu ….. 🙂

   Odpowiedz
   • 8 kwietnia 2021 o 18:08
    Permalink

    @krzyk58
    Tradycyjnie unika pan odpowiedzi na trudne tematy, ale za to wszędzie widzi pan komunistów i światowy spisek w ich wykonaniu. Co mnie zresztą nie dziwi, bo sam pan przyznał, że nigdy nie czytał “Kapitału” i nie zna pan Manifestu Komunistycznego, a więc nie ma pan nawet bladego pojęcia czym jest, a raczej czym był, Komunizm.

    PS. Uprzedzając ripostę – nie, nie jestem sympatykiem tej ideologii, acz uważam, że gdyby nie strach burżuazji przed komunizmem, to do dzisiaj robotnicy pracowaliby po 16 godzin i do tego bez prawa do urlopu.

    Odpowiedz
    • 8 kwietnia 2021 o 21:12
     Permalink

     @Niechodzący …

     To, że nożyce odezwą się nie było dla mnie żadnym zaskoczeniem, przygotowałem zresztą stosowny materiał pod p. zapotrzebowanie. BO – jak’że by inaczej? Pocziemu pociskasz pan pierdoły niczym lektor “po WUM-Lu” ? Konkretnie podaj pan gdzie “by pracowali”, może w Rosji Mikołaja II? Może na Zachodzie? Zresztą odsyłam do cyklu filmów dok. władyki Tichona w sieci. JA ogladam na kanale YT “Imperium”. A że “widzę” noooo, cóż
     może dlatego że mam póki co, niezły wzrok i patrzę nieco dalej, “i szerzej”, czego i panu życzę! 🙂 Zapraszam do rozprawy z komunistami ( tylko nie pomyśl pan że na noże… ) a swoją drogą ścisłe grono WWP pracuje w podobnych warunkach co Jego Cesarska Mość Mikołaj II czy J. Wissarionowicz! Przypominam słowa ostatniego Cara Imperium Rosyjskiego “Zewsząd tchórzostwo, kłamstwo i zdrada”. Ciągle niestety aktualne …
     Matecznikiem żydowskich oligarchów w Rosji obok KPZR, był też Komsomoł…to podobny styl budowania i hodowania przez Zachód środowiska sprzedajnych kompradorów jak w Chinach ( z tego bagienka wywodzą się tam przeciwnicy suwerenistycznego, i anty-anglosaskiego Xi Jinpinga), czy przenosząc to na grunt rodzimy, polski “tacy” komuniści jak Kwaśniewski, Cimoszewicz, Rosati, Czarzasty, czy nawet Belka i wielu, wielu innych. Ale, do rzeczy – rozbierzmy Rosję a może raczej
     rosyjskich komunistów. Dlaczego? Ano dlatego że na obserwatorowym forum krąży niczym ćmy, wielu
     “miecławów” tak naprawdę żyjących pobożnymi życzeniami co do prawości komunistów i tej idei zarówno “kiedyś jak i teraz”, myślę że kubeł zimnej wody wylany na rozgorączkowaną głowę nie zawadzi, a może przywróci niejednego do politycznego pionu! 🙂 Idzie o to że kiedy na przełomie 90’/2000 Chodorkowski zaczął “skupować” polityczne parlamentarne partie to rozpoczął od komunistów… 🙂
     Podobnie jak u nas komuniści siłą bezwładu kojarzyli się elektoratowi z lewicą i ze starymi porządkami.Komunistyczna partia RF nie miała już nic wspólnego z komunistami czasów ZSRR choć w jej szeregach często pozostawali ludzie z dawniejszych czasów.A że publicystycznie komuniści byli z różnych stron atakowani to u niczego nie podejrzewających ludzi zrodził się odruch obrony.Bronili ich tak konsekwentnie że opuszczali zasłonę miłosierdzia na coraz to bardziej niepokojące informacje.A to że komuniści odsprzedają miejsca ma listach wyborczych.To znów że ze środowiska komunistów wywodzi się największa ilość oligarchów i megabogaczy.Że komunistyczną partie przejmują i marginalizują jej dawnych liderów dziwne i podejrzane postaci.Podnosiły się te zarzutu co rusz ale były rozproszone.Niedawno jeden z publicystów wszystko to (w sensie zgromadzonego materiału) uporządkował i przedstawił smutny obraz.Komunistyczna partia jest całkowicie zinfiltrowana przez tak zwane “niekomercyjne organizacje pozarządowe” (czytaj: zachodnie specsłużby). Od dwudziestolecia ściśle współpracują z fundacjami Chodorkowskiego.To członkowie a głownie wysoko postawieni sympatycy partii komunistycznej,stoją za tym że do niedawna Nawalny był zupełnie bezkarny i uchodziło mu to co dla innych zakończyłoby się srogimi karami.Sojusz komunistów z liberastami
     ma długą tradycję, zauważony oficjalnie na ‘placu bołotnym”, w okolicach 2011 r. kiedy to wspólnie “bialowstążkowcy” czerwoni” manifestowali swoje niezadowolenie z rządów “tandemu”.
     A “safandułowaci” dlatego że kiedy uczestniczą w jakiś dyskusjach np telewizyjnych czy parlamentarnych to wydają się bezbronni,dobroduszni nieco ociężali ale poczciwi.Jednym słowem misiowaci. 🤣 Рашкин и Навальный — агенты иностранных спецслужб? | Украина стягивает войска | СМЕРШ
     https://www.youtube.com/watch?v=a7eMQuae9-Y&t=49s Zjuganow, Płatoszikn, Raszkin i inni komuniści- intieresna menażeria, na miejscu WWP rozpied*bym to czerwone towarzystwo nie w areszt domowy a w chołodnyje miesta.
     TO – należy obejrzeć!
     Na ogólnopaństwowym Rossija24 https://pl.wikipedia.org/wiki/Rossija_24 władyka Tichon znowu przemówił. Zajawka …”Гибель империи. Российский урок”: всегда актуальные аналогии – Россия 24 https://www.youtube.com/watch?v=kttk0pnWsaE
     С 22 марта 2021 года телеканал «Россия 24» начал показ 18-серийного документального фильма «Гибель империи. Российский урок», посвященного революционным событиям Февраля 1917 года.
     Od paru dni śledzę dokument poświęcony Rosji. Rewelacja. Równie dobry jak nakręcony ponad 10 lat temu “Upadek Imperium. Bizantyjska lekcja.” Swego czasu rekomendowałem na forum OP, ba- nawet
     z tłumaczeniem na jęz. polski! 🙂
     Nu, kak panrawiłos? 🙂

     Ps. Tradycyjnie unikam… ależ panie… masz pan tupet! 🙂

     Odpowiedz
   • 8 kwietnia 2021 o 22:03
    Permalink

    @krzyk58

    Nie naszej lewicowej (komuszej) tylko waszej prawicowej i “jaśnie pańskiej” ze względu na wasze kompleksy wobec Rosjan. A one będą się jeszcze pogłębiały, jak w Rosji zacznie panować co raz większy dobrobyt. “Jaśnie państwu” posanacyjnemu pozostanie tylko wycie do księżyca z bezsilności, bo przez antykomunizm wrzucili Polskę w neokolonializm, a Rosja zachowała wolność. I kto na tym lepiej wyszedł?

    A ponadto co w tym złego, że Rosja to stan umysłu? 🙂
    Dzięki temu stanowią odrębną kulturę wyższej świadomości i stawiają skuteczny opór zachodniemu imperializmowi. Ja w tym “rosyjskim stanie umysłu” dostrzegam same zalety. 🙂
    Jak ktoś próbuje obśmiewać Rosjan tym stwierdzeniem to ja wtedy wyjaśniam problem tej głupawej pejoratywnej opinii oraz udowadniam że to jest zaleta, ba nawet pożądany styl życia. 🙂
    Tak zmitygowani rusofobii zbierają szczękę z podłogi.

    Odpowiedz
 • 9 kwietnia 2021 o 07:50
  Permalink

  @krzyk58
  Tego się niestety spodziewałem, czyli zamiast merytorycznej dyskusji mamy przydługi wykład na temat jak to komuniści wymyślili neoliberalizm, globalizm, oligarchów i światową finansjerę, która rządzi tym padołem. Bez urazy, ale to jak w tym dowcipie o całowaniu tygrysa – i straszno i śmieszno zarazem…

  Odpowiedz
  • 9 kwietnia 2021 o 21:03
   Permalink

   Zakładam w ciemno (takij mój miazmat) iż jesteś pan (mimo wszystko) człowiekiem inteligentnym a w związku
   z moim założeniem, potrafisz pan przełamać pewne narzucone kiedyś schematy myślenia, a i uderzyć się (we własne) piersi z ok-krzykiem “mea culpa” to nie grzech, zapewne znasz pan takie powiedzenie “ten się nie myli co nic nie robi” – więc wszystko jeszcze przed panem, należy tylko mieć na uwadze że nasze pokolenia były nieustannie duraczone, doprawdy, nie wiem (nie mogę zdecydować się) kiedy
   było apogeum – stawiam na Polskę Ludową “naszych” stalinowców, ale tuż za (a, raczej “łeb w łeb”)
   ” Najjaśniejsza” – solidarnościowo-katolicka, tuż “przed akcesją “do jewrokołchozu”, i w “czasie pandemii” (zstępni stalinowców). Szok, jak przemyto mózgi – niekoszernym gojam … :). Do rzeczy… “czyli zamiast merytorycznej dyskusji mamy przydługi wykład…” jak zawsze w sukurs na poparcie moich tez, przychodzą mi znawcy w temacie co to ‘rozbierają wszystko” na pierwsze czynniki, tym razem “padło” na na YT kanał Nestora tytuł rolika: – dlategoСССР 2.0 – путь раба
   https://www.youtube.com/watch?v=87-AznnE144&t=1250s Czy można jaśniej? Zauważyłem dwa wątki
   gdzie polemizował-bym z autorem rolika. Ilość wyświetleń i “łapki w górę’ mówią wiele … zakładam że
   Nestor mówi do młodego pokolenia ‘popsy”, a mówi naprawdę merytorycznie, a że pod moje tezy,
   to nawet nie wspominam! 😇 (twarzowo mi z aureolą – nieprawda’ż?). BO, to kopać się z całym
   batalionem (koniem, jak mówił Belka swego czasu) nielekkie zadanie – taka już sut’ba a
   spieszonego komandosa…. 🙂

   Odpowiedz
   • 9 kwietnia 2021 o 21:24
    Permalink

    @krzyk58
    Nie mam więcej pytań…

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.