Polityka

A Baśka miała fajny…

 Konwencja rozpoczynająca kampanię samorządową „koalicji” ugrupowań opozycyjnych powinna być totalnym show a niestety wystąpienia pana Grzegorza Schetyny oraz pani Katarzyny Lubnauer były mdłe i nijakie.

Pan przewodniczący Schetyna wraz ze sztabowcami pomyślał i uznał że 6 jest lepsze niż pięć i zaserwował sześciopunktowy koncert marzeń i pragnień. Edukacja, ekologia, seniorzy to tylko część obszarów naszego życia, które mają być doskonałe i perfekcyjne, kiedy tylko „opozycja totalna” pozostanie przy władzy w Sejmikach.

Na usta ciśnie się pytanie dlaczego nie wcześniej skoro w Sejmikach jaka jest władza wszyscy wiemy? Przemówienie pana Grzegorza Schetyny to wyuczona spontaniczność i wystudiowane gesty bez szału i bez polotu. Ten skuteczny i sprawny polityk nie ma charyzmy która spowoduje, że przeciętny Kowalski powie: „to facet za którym pójdę, on pokona Kaczyńskiego”. Co więcej przeciętny wyborca PO, też nie może widzieć w nim twarzy kontrofensywy – chyba, że jest równie zaangażowany jak wyznawcy pana Antoniego Macierewicza? Taki wyborca wierzy we wszystko. Szkoda, że w jego otoczeniu nie ma nikogo, kto by mu o tym powiedział i przekonał go do oddania sztandaru samorządowego komuś innemu.

Wystąpienie drugiej „przykrótkiej nogi” koalicji w osobie pani Katarzyny Lubnauer można w zasadzie przemilczeć, było równie słabe jak notowania Nowoczesnej. Skuteczności w przejmowaniu partii Pani Katarzynie nie można odmówić, ale to co zostało z partii to mniej więcej tyle ile energii pokazała podczas konwencji.

Teoretycznie po tych dwóch elementach, nikt się nie spodziewał, cudów po ostatnim – trzecim – elemencie układanki, zwłaszcza, że zaskoczenia nie było. Inicjatywa Polska w osobie pani Barbary Nowackiej ogłosiła, że przykleja się do koalicji. Taki manewr ma dać Inicjatywie Polskiej kilka, czy kilkanaście miejsc w Sejmikach w skali kraju i to pozwoli ugrupowaniu a konkretnie stowarzyszeniu trwać…

No ale jednak zaskoczenie było, pani Barbara Nowacka okazała się prawdziwym odkryciem konwencji. Wychodziła na scenę, do trzeciej rundy i nikt nie spodziewał się takiego uderzenia. To był knockdown od pierwszego słowa, z każdym zdaniem bardziej świeża błyskotliwa i naturalna. Bez głupich i płytkich żartów wyliczała krok za krokiem korzyści jakie ma przynieść utrzymanie stanu „posiadania” w samorządzie przez koalicję Platformy i „przystawek”.

Baśka miała fajne wystąpienie, potrafiła wspomnieć o kandydacie platformy tak, że wydał się bardziej atrakcyjnym. Wyliczała krok po kroku to, co było oczywistym patrząc na Jej korzenie ale zaserwowane w prawdziwe światowej formie.

Przykładowo zdrowie, to priorytet. Tylko to również gwarancja lekarzy którzy nie zasłaniają się klauzulą sumienia. Podobnie edukacja owszem, ale również ta seksualna. Ekologia tak, ale w służbie społeczeństwa. Wskazanie konkretnego programu wprowadzanego w Łodzi powoduje, że liberalne oblicze koalicji staje się prospołeczne. Bez głodnych dzieci wychodzących ze szkoły brzmi lepiej i realniej niż brak zadań domowych i ciężkich plecaków obiecywanych przez Schetynę. Co więcej brzmi WIARYGODNIE. Ciężko w kilku słowach przytoczyć błyskotliwość przemówienia pani Barbary Nowackiej – zainteresowanych odsyłam do pełnej treści wystąpienia. Powiedzieć, że skradła show panu Schetynie, to chyba najdelikatniejsze podsumowanie?

Jednak jeśli cokolwiek i ktokolwiek po dzisiejszej konwencji ma szansę przekonać wyborców, że głos na platformę i spółkę nie jest głosem straconym, to właśnie tym kimś jest liderka Inicjatywy Polskiej, a czymś jej wystąpienie i wiara w sukces.

Z punktu widzenia wyborców, którzy chcieliby czegoś więcej, niż tylko negowania obozu dobrej zmiany, taki przekaz to na pewno krok w dobrą stronę. Zwłaszcza, że widać pewną irytację polityków obozu rządzącego, w tym odniesienia się samego pana prezesa do wypowiedzi pana Schetyny w kontekście „ambasadorowania”.

Jeżeli mielibyśmy podsumować wydarzenia polityczne minionej soboty, to w retoryce politycznej opozycji przeważało odnoszenie się do rządzących, przeplatane obietnicami. Natomiast rządzący koncentrowali się na obiecywaniu kolejnych składowych dobrej zmiany oraz przypominaniu win obecnej opozycji z czasów, kiedy to ona rządziła.

16 komentarzy

 1. Świetne zdjęcie. co do obserwacji pani Barbara zgadzam się była lepsza od innych i dlatego będą ją gnoić

 2. Zobaczymy co to da.

 3. Te 3% wyborców p.Basi niczego nie zmienią. Arłukowicz,Rosati itp,przechodząc z”lewicy” mieli zmienić oblicze chadecko-liberalnej Platformy.Efekt jest taki że za proputinowskie wypowiedzi zarząd zawiesił sen.Grubskiego? Nie idź tą drogą oni cię wykorzystają i porzucą stawiając na konserwatyzm i klerykalizm Ujazdowskiego!

 4. Ps,a tak na marginesie czyżby redakcja nie wspominając o Konwencji Lewicy betonowała polityczny duopol na wzór USA?A warto poczytać wystąpienie p.Czarzastego, tam i o świeckości państwa, rusofobii, polityce historycznej,obronie ludzi i osiągnięć PRL,błędach SLD i szeroko rozumianej lewicy.!

 5. Nie ma już lewicy, nie ma o czym pisać.

 6. @wlodek. 9 września 2018 at 09:55

  SLD i Czarzasty powinni jeszcze zająć konkretne stanowisko w sprawie udziału polskiego wojska w misjach wojennych USA. Chyba mają świadomość, że w 2005 roku przegrali totalnie wybory m.in. ze względu na wysłanie wojsk do Iraku? Polacy się na to nie godzili. Spośród moich znajomych tzw. twardego elektoratu SLD sporo się od nich odwróciło wtedy i nie poszło na wybory, bo nie akceptowali wprowadzenia Polski w agresywną amerykańską politykę z użyciem wojska.

  Pamiętam, że kilka lat później Miller w jakimś wywiadzie mówił, że zostali przez amerykanów oszukani, ale to nie zmienia faktu, że powinni byli wszystko sprawdzić i nie wplątywać Polski w destrukcyjne wojenne działania. Myślę, że Polacy wtedy doznali szoku, bo to sprowadziło na Polskę bezpośrednie zagrożenie i tylko dzięki homogeniczności narodu i dobrej pracy służb udaje się dotąd uniknąć tragedii i zamachów. Polacy to w swej masie naród pokojowy i po doświadczeniach II wojny światowej tym bardziej nie chce brać udziału w żadnych wojnach.

  Muszą przeprosić naród za swoje błędy i odtąd pryncypialnie działać na rzecz socjalizmu, a nie biznesu, wtedy może będą mieli szanse. Inaczej PiS będzie kupował sobie elektorat kolejnymi programami respiratora socjalnego i swoje robił po cichu w zakresie wprowadzania teokracji.

  Powinni też odesłać na polityczną emeryturę z zakazem wypowiadania się, działaczy nie posiadających żadnej renomy, za którymi wloką się jakieś sprawy, podejrzenia i generalnie kiepska opinia. A kajanie się za błędy i wypaczenia niektórych działaczy na łamach prasy (przykład ministra Janika w Trybunie) nie przysporzy im elektoratu, a tym bardziej ewentualny powrót takich nieudolnych działaczy do władzy na stanowiska w samorządach czy w przyszłości w rządzie.

  Pozdrawiam

 7. Lewica poszła na prawo. Zgubiła kompas. A pani Basia jest spalona przystępując do neoliberałów.

 8. Lewicy już nie ma nic dziwnego że się przykkleili do Partii O…

 9. @wlodek. Dwa następujące po sobie komenty, jak je określić,
  by nie urazić ego Włodka? Nazwałem ‘po imieniu” tak jak zasługuje wypowiedź – skasowałem…

  @Miecław….że zostali przez amerykanów oszukani,…. Szczyle nie prowadzą polityki ich miejsce w piaskownicy. Kto głosuje na lewicę – sam sobie (i nie tylko sobie) szkodzi, podobnie jak i ci
  co nie czytają “Michalkiewicza”. ” Ot, choćby to, Jesienne analogie
  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=4300

  Ps . … pani Barbara Nowacka okazała się prawdziwym odkryciem konwencji. Hmmm! 🙂 ” Nie wiem czy TO dobre, a jeśli już to dla kogo?
  Opowiada się za przyznaniem parom jednopłciowym prawa do adopcji dzieci. (!!) Inne ‘wartości” którymi bije po oczach pozostawię w cieniu. Tak będzie z pożytkiem dla nas wszystkich.
  No i czego spodziewać się po działaczce lewicy? Czy zapytam szerzej – całej lewicy! Nie tylko sodomii i gomorii wszak stać ich na więcej! 🙂
  Gdyby stanęła w szranki z p.Kononowiczem swój głos
  oddałbym na p. Krzysztofa – to chyba logiczne i normalne, no nie?
  Domyślam się na kogo głosowałaby lewica NO,BO p.Krzysztof
  to ‘oszołom i ciemnogród” w oczach lewactwa kosmopolitycznego.

  I jeszcze rodzynek – zachodzę w um, po czym ony rozpoznają się?
  Niektórzy twierdzą że po “zapachu”, ale czy można wierzyć “złośliwemu ciemnogrodowi, tym “faszystowskim Polakom?? I ciągną jako to “swój do swego”!? Qarfasztfaszbarabasz! 🙂
  “Partia Razem, Inicjatywa Polska Barbary Nowackiej i stowarzyszenie Wolne Miasto Warszawa Jana Śpiewaka wspólnie wystartują w wyborach w Warszawie; ich kandydatem na prezydenta stolicy będzie Jan Śpiewak. Informacja wyciekła do mediów w dniu, w którym aktywiści z koalicji pod przywództwem Miasto Jest Nasze ogłoszą, kto startuje w ich wewnętrznych prawyborach.
  Bedą “sie wybierać”… a, niech’by i na Madagaskar czy do Syjamu,
  “szczęśliwej drogi – już czas….krzyżyk, dałbym “na drogie”.

 10. Mieclawie, lewica Millera i Kwaśniewskiego chcąc przypodobać się USA posłała naszych chłopców do Iraku i Afganistanu. Dzisiaj brak słów przyznania się do błędu,jak i zaangażowania na Upadlinie.Ale wczoraj będąc na Konwencji nie widziałem ani jednego ani ldrugiego. Dla nich to jest instrument do osobistej kariery, a ja teraz w kampanii wyborczej jeśli mam być wiarygodny muszę powiedzieć “z niektórymi koleżanki i koledzy, nie po drodze”,i po nazwisku powiedzieć z kim “No passarant”Pozdro.

 11. Tytuł artykułu/felietonu świetny mnie się kojarzy z piosenką “Baśka miała fajny….” i podobnie kojarzą się wszyscy politykierzy łącznie z “Baśką” można przypuszczać, że ta druga pani czyli “Kaśka” też ma fajny , co ma fajnego pan Schetyna nie wiem. Jak chodzi o felieton to moja ocena – łapka w górę.

 12. Krzyku,ty skasować to wiesz co możesz?Ofiary Wyklętych ciągle pytają co ten h( po rosyjsku i po polsku), a po ukraińsku g .Robił w LWP?

 13. @wlodek. 9 września 2018 at 20:30

  No to trzymam kciuki za twoją kampanię wyborczą. Faktycznie bez owijania w bawełnę trzeba pogonić “moralne zgniłki” na polityczny śmietnik historii.
  Powodzenia.

 14. @Miecław. Nie mama złudzeń co do proweniencji politycznej kom. Włodka. Dlatego jestem mocno sceptyczny i przyznam z ręką na sercu – “nie życzę dobrze”. Pomimo to życzę tego co najważniejsze
  Zdrowia! W nieco zawoalowanym przekazie kłóci się sentencja Sokratesa z bezpośrednimi życzeniami,pomimo to sprowadza się j/w. Dlatego że wszystkie drogi prowadzą do… “”Zdrowie to nie wszystko, lecz wszystko bez zdrowia jest niczym”
  “ty skasować to wiesz co możesz?” Paka, jeszcze mogę w ramach
  korekty napisać i np. skasować własne przemyślenia – jeszcze
  “Włodki” nie decydują co i jak mam myśleć (kontrola umysłu). Byłem i pozostanę “wolnym strzelcem’ dlatego BO ,”lepszy na wolności kasek byle jaki
  niźli w niewoli przysmaki” – czego i tobie życzę – nie wiem czy zrozumiesz przekaz….próbuj.

 15. Krzyku”komediu poniał”,też uważam że zdrowie najważniejsze! A wolnym strzelcem można być na Alasce czy Syberii (i to nie do końca)! Bo jak nie ma na naboje, to będziesz strzelał z procy,lub zajmował się zbieractwem(co już robisz korzystając z linków i komentarzy prawicowej stajni).Zdrowia!

 16. Zgadzam się z @krzykiem co do Baśki . Niepotrzebnie uszlachetnia PO . Ale , tak wybrała . Ona stała się raczej “progresistką” a nie lewicówką , stąd to uwielbienie dla wszelkich odmienności .

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.