Go to ...
Obiektywnie? Subiektywnie? O polityce, państwie, gospodarce… w poszukiwaniu paradygmatu rozwoju. Zawsze mamy rację!

Obserwator Polityczny on Google+RSS Feed

21 lutego 2019

150 godzin darmowych porad prawnych dla konsumentów rynku finansowego


 Kilkuletnie doświadczenie Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu wskazuje, że skala problemów konsumentów na rynku finansowym jest ogromna. Liczne afery związane z działaniem różnych podmiotów działających na rynku finansowym powodują problemy finansowe wielu rodzin. Często jest to oparte na umowach zawieranych z naruszeniem prawa (misselling) czy też zawierających zapisy sprzeczna z przepisami prawa. Oprócz programów edukacyjnych koniecznym jest umożliwienie darmowych porad prawnych udzielanych przez ekspertów. W trakcie takiego spotkania konsument otrzyma informację o swoich prawach związanych z posiadanymi produktami rynku finansowego.

Dlatego też Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu przygotowało projekt pt “Grudzień Konsumenta Rynku Finansowego”. Projekt ten będzie realizowany dzięki sfinansowaniu go przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta.

Celem projektu jest udzielanie darmowych porad prawnych konsumentom mającym kredyty hipoteczne, ubezpieczenia, pożyczki, wystawione nakazy zapłaty, BTE , problemy z komornikami czy też inne związane z produktami finansowymi.

Prawnicy udzielający darmowych porad są ekspertami posiadającymi wieloletnie doświadczenie procesowe  w przedstawionych zagadnieniach i na co dzień reprezentują konsumentów w sporach z bankami.

Cykl porad realizowany będzie w 14 miastach na terenie całego kraju: Warszawa, Łódź, Lublin, Augustów, Katowice, Kraków, Kielce, Poznań, Szczecin, Koszalin, Opole, Wrocław, Toruń i Bydgoszcz, w terminie od 7 do 21 grudnia 2018.

Każdy konsument, który zechce skorzystać z porady, powinien wejść na stronę https://projekt.bankowebezprawie.pl/grudzien/  zarejestrować się podając temat porady, który go dotyczy.

Stowarzyszenie Stop Przeciwko Bankowemu Bezprawiu

Tags: , ,

5 komentarzy “150 godzin darmowych porad prawnych dla konsumentów rynku finansowego”

 1. Inicjator
  6 grudnia 2018 at 04:58

  Słuszna inicjatywa, tylko 10 lat za późno …

 2. Anonim
  6 grudnia 2018 at 05:12

  Popieram działalność Stowarzyszenia i bardzo wam dziękuje że go promujecie.

 3. Klementyna Trzaskowska
  6 grudnia 2018 at 05:18

  Ciekawa inicjatywa, ale to stowarzyszenie chyba traci racje bytu wraz z taniejącym frankiem ?

 4. 6 grudnia 2018 at 15:13

  Ponad 60% spraw zgłaszanych do nas nie dotyczy spraw kredytów tzw. walutowych.

 5. Her. z
  6 grudnia 2018 at 16:45

  dobrą robotę państwo robicie bardzo się cieszę że wasze stowarzyszenie działa dla wielu ludzi jesteście jedyną nadzieją No i tylko wy macie odwagę przeciwstawić się bankom za co wam bardzo dziękuję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

More Stories From Społeczeństwo

Scroll Up