Go to ...
Obiektywnie? Subiektywnie? O polityce, państwie, gospodarce… w poszukiwaniu paradygmatu rozwoju. Zawsze mamy rację!

Obserwator Polityczny on Google+RSS Feed

14 grudnia 2018

Z-99/2018 brak dostępu do administracji USA jest idealnym scenariuszem dla wojny hybrydowej wobec Polski


Z-99/2018 graf. red.

Z-99/2018 to numer rzekomej notatki, która ma potwierdzać brak dostępu do administracji USA ze strony władz Polski. Jeżeli jest to prawda, to jest to sytuacja będąca idealnym scenariuszem dla wojny hybrydowej wobec Polski. Sytuacja w której nasze władze nie mają dostępu do administracji USA jest wręcz wymarzona, o wiele bardziej, niż idealna dla scenariusza wojny hybrydowej wobec Polski. Przy czym nie ma znaczenia to, kto będzie naszym przeciwnikiem. Na tym polega idea wojny hybrydowej, że nie da się jednoznacznie zdefiniować przeciwnika.

Stosowne czynniki nie bez powodu ujawniły inno-kulturowego terrorystę, to istotny problem, ale zarazem idealny temat zastępczy dla sytuacji, w której cała koncepcja bezpieczeństwa naszego państwa się sypie. Oczywiście to i tak nie ma znaczenia, ponieważ mieliśmy do czynienia z koncepcją poronioną i fikcyjną, opieranie bezpieczeństwa państwa, które doznało Września 1939 roku na papierowych gwarancjach, czy właściwie nawet nie papierowych, ponieważ dalej nie ma pewności co do obowiązywania planów ewentualnościowych. W istocie możemy mówić o gwarancjach dorozumianych przez naszych polityków, którym się wydaje, że ktoś na Zachodzie (nie do końca mówią kto), zapewniał ich wiele razy o gwarancjach sojuszniczych wynikających ze słynnego art. 5.

To nie muszą być „Zielone Ludziki”, a właściwie „Uprzejmi Ludzie” w okolicach Gołdapi lub Brześcia. To równie dobrze mogą być „Brunatne Ludziki” maszerujące autostradą ze Lwowa. Możliwe scenariusze napisze nam życie i niestety raczej z inicjatywy zewnętrznej, niż naszej własnej. Już się nie liczymy, nawet jako uczestnik rozgrywki, nie jesteśmy nawet jej podmiotem i w zasadzie przestajemy być przedmiotem. Zmierzamy w kierunku naszego ulubionego męczeństwa, cierpiętnictwa i późniejszego poszukiwania winnych wszędzie poza winą własną. To samo przekleństwo od czasów rozbiorów, awantur napoleońskich, okresu międzywojennego i innych porażek.

Jeżeli prawdą jest to, czego dotyczy rzekomo – rzekoma notatka, to mamy do czynienia już z ostatecznym bankructwem dyplomacji rządu Prawa i Sprawiedliwości oraz przystawek. Nie można sobie wyobrazić większej porażki, niż spowodowanie, żeby kraj na który od prawie 30 lat orientujemy swoją politykę bezpieczeństwa nie chciał rozmawiać z rządzącymi naszym krajem.

Nawet jeżeli to nie jest prawda, a chcielibyśmy mieć nadzieję, że to nie jest prawda – to i tak skandal. To kolejne wielkie uderzenie w wiarygodność międzynarodową naszego kraju i to na najważniejszej płaszczyźnie jaką jest bezpieczeństwo.

Czy nasza dyplomacja śpi? Pozacinali się w kiblach? Boją się wychodzić z pokojów? Co się dzieje z polską dyplomacją? Wiadomo, że poprzedni niestety pan Minister Spraw Zagranicznych doprowadził do wielkiej czystki kadrowej w resorcie i na placówkach, jednak coś tak istotnego, jak kierunek amerykański MUSI BYĆ OBSTAWIANY PRZEZ NAJLEPSZYCH PROFESJONALISTÓW. Lepszych wysyła się tylko do Berlina i Moskwy.

Może jednak i to dobrze, że fikcja się skończyła? Liczne ośrodki myśli na całym świecie bardzo dokładnie przyglądają się czworokątowi Polska-Izrael-USA i Niemcy, albowiem to czynniki z tego ostatniego kraju są realnym inicjatorem sytuacji, jaka wytworzyła się pomiędzy wspomnianą trójką. Oto udało się na polskim przykładzie udowodnić, że małe bliskowschodnie państwo rządzi największym imperium znanego nam świata!

Przy czym to jest bardzo śmieszne, bo że Polska nie jest suwerenna to wiadomo, a co najwyżej jest krajem sterowanym systemowo przez czynniki zewnętrzne Za to ujawnienie i potwierdzenie faktu, że Stany Zjednoczone są pod tak przemożnym wpływem czynników żydowskich i szeregu wpływów izraelskich – jest szokującym potwierdzeniem wielu teorii spiskowych. Oto okazuje się, że klasa polityczna tego kraju jest pod wpływem przekazów informacyjnych jakie są lansowane w tamtym systemie, a dodatkowo wpływowe lobby jest w stanie odpowiednio nakierować liderów opinii. W efekcie jest zagrożony sojusz – jakikolwiek by on nie był, z państwem kluczowym dla całej koncepcji flankowej NATO! Proszę pamiętać, że pan Prezydent Duda, nie jest partnerem dla pana Prezydenta Trumpa… i nigdy nie był… Nasze relacje zależą od ustaleń gabinetowych, a te są sterowane przez wpływowych polityków i urzędników. W tym wymiarze ponieśliśmy porażkę całkowitą.

Każdy wie, że cokolwiek się wydarzy na Ukrainie lub w krajach bałtyckich, a nawet skandynawskich – jakkolwiek tragiczne i dyplomatycznie trudne, nie będzie casus belli pomiędzy największymi siłami w Europie. Wynika to z ogólnej koncepcji geostrategicznej – realną strefą buforową mającą znaczenie strategiczne dla wszystkich graczy jest nizina od centralnej Polski do centralnej Białorusi. Te dwa kraje są nerwem bezpieczeństwa Europy. Gdyby Majdan wydarzył się w Mińsku, już dawno mielibyśmy wojska pokojowe Wspólnoty Niepodległych Państw, aż w Berlinie lub dalej. Nie inaczej byłoby, gdyby doszło do jakiegokolwiek zagrożenia Warszawy, tylko mielibyśmy do czynienia ze scenariuszem proxy. Stany Zjednoczone są tak potężne, że dozbrojenie naszej armii jest możliwe w istocie z tygodnia na tydzień.

Miejmy nadzieję, że nic się nie stanie złego. Sytuacja jest tak dziwna, że „ktoś” może chcieć ją przetestować. W sytuacji, gdy nie mamy otwartych kanałów relacji politycznych, to trudno mówić o zdolności do kolektywnej obrony. Mniej więcej tyle jest warte NATO.

Przy czym proszę zwrócić uwagę, że na sytuacji najbardziej korzystają Niemcy pokazując, że format zimnowojenny jest przeżytkiem, a Polska jest krajem problematycznym. To w ogóle zmienia perspektywę naszego sprzeciwu wobec Nordstream 2 i całego szeregu innych interesów USA, które udawaliśmy, że reprezentujemy. Oto już cała Europa widzi, że nie można polegać na USA i jest potrzebna własna organizacja obronna, oczywiście w porozumieniu z Rosją, jako wielkim sąsiadem z którym można i trzeba robić interesy. Właśnie o to w tym chodzi, chociaż jest realizowana wobec nas wiązka celów, to jest cel główny.

Kraj o naszej sytuacji geostrategicznej nie może sobie pozwolić ani na bierność dyplomatyczną, ani na izolację polityczną, nie mówiąc już o posiadaniu słabych służb specjalnych. Jak jest w naszym przypadku, to już lepiej nie pisać. Chyba, że to wielka mistyfikacja, mająca na celu pokazanie innego stanu rzeczywistości, niż realna? W sumie jeżeli weźmiemy to na zdrowy rozsądek, to pokazywanie bałaganu, rozkładu państwa, braku jakiejkolwiek myśli realnej o sprawach państwowych – to idealna „maskirowka”. Tylko przy takiej mistyfikacji powstaje pytanie, co chcemy maskować?

Proszę zrobić zapasy – wszystkiego co jest niezbędne – na wszelki wypadek, to nigdy nie zaszkodzi. Lepiej jest być przygotowanym na to, że rzeczywistość powie nam sprawdzam…

Wiadomo już że rzekoma notatka jest przedmiotem interpelacji poselskiej, proszę śledzić te informacje. To może być potwierdzenie tezy o ostatecznej kompromitacji polskiej dyplomacji. Niezwykle ważna jest w tych procesach rola mediów, ci z Państwa którzy znają język angielski niech czytają prasę zagraniczną w tych dniach, zaskakujące są różnice w relacjonowaniu tych samych faktów przez nasze media, w tym zagraniczne media w Polsce, a media za granicą. Szczególnie ciekawa jest rola mediów pewnego kraju położonego za naszą zachodnią granicą.

Rosyjskie tłumaczenie [tutaj].

Tags: , , , , ,

63 komentarze “Z-99/2018 brak dostępu do administracji USA jest idealnym scenariuszem dla wojny hybrydowej wobec Polski”

 1. Wierny czytelnik
  8 marca 2018 at 05:33

  Zgadzam siez panem, że nalezy obserwować te procesy a kalka medialna obcych mediów w Polsce jest zupełnie inna, niż to co nadają – często te same meddia za granicą. W swoich krajach macierzystych.

 2. tatanka
  8 marca 2018 at 05:49

  Zgadzam się, jeżeli to jest prawda to porażka naszej dyplomacji i nawet samej koncepcji polityki stosunków zagranicznych porażka totalna.

 3. Inicjator
  8 marca 2018 at 05:52

  Interesująco zarysowany scenariusz.

  Wnioski są takie, że na skutek kilku głupich zachowań i paru wypowiedzi naszych rządzących “dobrej zmiany” – mamy nowy STAN NIEUSTALONY.

  Główny sojusznik trzyma jeszcze w Polsce swoje grupy bojowe, ale w USA są wypominane KOSZTY tego pobytu w sytuacji, gdy WSPIERANA przez USA Polska – nie spełnia ich OCZEKIWAŃ.

  Tymi oczekiwaniami rządzi HISTERIA lobby Żydowskiego w USA i Izraelu, bo przecież żadne nowe fakty od wygaszenia pieców krematoryjnych w Auschwitz – nie miały miejsca.

  To oznacza, jak głupota patrzących w PRZESZŁOŚĆ polskich rządzących – może zaburzyć istniejącą sytuację BEZPIECZEŃSTWA Polski.

  Wnioski są przykre.

  Skoro Pan Premier swoimi nieprzemyślanymi wypowiedziami doprowadził do spotęgowania kryzysu, to nie można mu również ufać w innych sprawach.

  Na przykład w sprawie lansowanego programu PPK – Pracowniczych Planów Kapitałowych, czyli OFE II.

  Państwo według zamiaru Premiera ma zachęcać polskich pracowników (3,5% – do 8% zarobków, w tym składka od pracodawcy), żeby odkładali w tych Planach Kapitałowych swoje pieniądze na ŚWIETLANĄ EMERYTURĘ, nawet do 5900 PLN po 40-tu latch!

  Te składki Państwo będzie odprowadzać do TFI (Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych), pobierającch STAŁE i PEWNE opłaty, tym samym przyszły emeryt stanie się graczem giełdowym i to przy udziale kapitału zagranicznego (dopuszczalne 70%).

  To już przerabialiśmy z OFE i one nas niczego nie nauczyły?

  Celem tego przedsięwzięcia jest POŻYCZANIE przez Państwo kilku miliardów złotych rocznie od tych TFI, na programy “rozwojowe” jak samochód elektryczny, lotnisko gigant czy nowa sieć wodnych dróg śródlądowych …

  Państwo najpierw przekaże SKŁADKOWE (Pracownicze Programy Kapitałowe) miliardy złotych do TFI, żeby je potem od nich pożyczać, plus oprocentowanie.

  I tu jest sedno naszej suwerenności gospodarczej.

  Mamy się sami wyciągać z bagna za włosy – jak słynny baron.

  Mówi o tym profesor Leokadia Oręziak.

  I chyba te wszystkie działania rządzących na niwie zagranicznej mają nam przysłonić te BAJKOWE PLANY Premiera, jak zdobyć pieniądze na plany inwestycyjne.

  Z tym że Państwo nigdy i nigdzie dobrze nie zarządzało inwestycjami, a obecnemu Premierowi się wydaje, że Jemu się uda.

  Po jego znaczących słowach wypowiedzianych publicznie w Niemczech, że w 1968 roku – NIE BYŁO POLSKI – stracił moje zaufanie.

  To jest fantasta, który nasłuchał się od swego Ojca fantastycznych kombinacji geopolitycznych i teraz je wciela w życie.

  To co zrobił do tej pory – to były tylko sowa, a straty wizerunkowe Polski są olbrzymie.

  CO się stanie, jak zacznie wcielać w życie swoje POMYSŁY gospodarcze?

  Strach zaczyna wkraczać do Nadwiślańskiego Macondo.

  I żadni WYKLĘCI nam nie pomogą.

  Przy okazji mam pytanie: czy WYKLĘCI świętowali DZIEŃ KOBIET?

  Amen.

 4. Ja Pułkownik
  8 marca 2018 at 06:18

  Pis zbliża Polskę do Rosji.

 5. wlodek
  8 marca 2018 at 08:23

  Inicjatorze,Wykleci nie świętowali,ale ja tak i dlatego”Z okazji 8 Marca,komentatorkom,czytelniczkom,redaktorkom O.P,zdrowia,pogody ducha w ciągu całego 2018 r”.

  PROSZĘ PANA LEPIEJ SIĘ WSTRZYMAĆ Z TAKIMI ŻYCZENIAMI DZISIAJ ZE WZGLĘDU NA MOŻLIWE OSKARŻENIA O SEKSIZM LUB GENDERYZM I LEWACTWO … TAKI KRAJ. WEB. JÓZ.

 6. Xun Zi
  8 marca 2018 at 09:09

  “Zmierzamy w kierunku naszego ulubionego męczeństwa, cierpiętnictwa i późniejszego poszukiwania winnych wszędzie poza winą własną. To samo przekleństwo od czasów rozbiorów, awantur napoleońskich, okresu międzywojennego i innych porażek.”

  Nadchodzące męczeństwo będzie naszym ostatnim męczeństwem, po którym inni zajmą nasze miejsce i na naszym miejscu będą robić swoje interesy. Za 500 lat historycy będą się spierać między sobą o przyczynach głupoty pewnego narodu, który miał swoje 1000 lat historii, ale patrząc wstecz, potknął się o to, co stało przed nim. Według mnie jest już dla Polaków za późno, trucizna jaką nam zaserwowano albo którą nieopatrznie sami sobie zaaplikowaliśmy, zbiera swoje okrutne ostateczne żniwo.

 7. krzyk58
  8 marca 2018 at 09:51

  @Ja Pułkownik. Nie “strzymałem” mimo wczorajszych zapewnień i deklaracji.. .:)
  Ach, ten wredny PiS, nie posiada za grosz poczucia geopolityki,
  miast być przykładnym lokajem Nowego Wielkiego Brata – wierzga ? (Pan Pułkownik pozycjonuje się ideologicznie wśród czytelników
  lewacko-liberalnej “xxxxxxxxxxgazety dla Polaków”, czy innej “Trybuny”).
  Doprawdy ,nie zauważyłem pośród funkc. PiSu wylewającej się rusofili. 🙂 Powiem więcej byłbym niezwykle
  usatysfakcjonowany gdyby pańskie “proroctwa – Pułkowniku”,
  kiedykolwiek, lepiej “od wczoraj” – ziściły się.
  Ból doopy naszych (euro) lewaków i (post) komunistów powoduje już sama myśl
  że Polska i Rosja mogłaby kiedykolwiek odnaleźć wspólną nić
  porozumienia….. BEZ “naszych” POŚREDNIKÓW!!!
  Mam nadzieję że wszyscy orientujemy się kogo mam na myśli.
  Przytępionych na umyśle(pożyteczni durnie, jak mawiał o takich tow.Uljanow) i euroatlantyckich agentów wpływu
  pomijam póki co milczeniem…
  Dlaczego nie z Rosją ? http://www.prawica.net/9851

  Miłego dnia.

 8. Wojciech
  8 marca 2018 at 10:18

  Panie Pułkowniku. To dobrze,. To bardzo dobrze i byle szybciej

 9. Wojciech
  8 marca 2018 at 10:43

  Artykuł zawiera wiele słusznych i niepopularnych dla “poprawności politycznej” opinii. Wyłamuje się także ze ściśle przestrzeganego stanowiska o roli środowisk Żydowskich w rządzeniu światem pisząc: “Za to ujawnienie i potwierdzenie faktu, że Stany Zjednoczone są pod tak przemożnym wpływem czynników żydowskich i szeregu wpływów izraelskich – jest szokującym potwierdzeniem wielu teorii spiskowych.” Wiele razy skreślano cytowany przeze mnie termin “AngloZionist”, powszechnie stosowany w publicystyce amerykańskiej na określenie światowej zmowy wojującego imperializmu. Choćby pierwszy z brzegu:
  https://www.globalresearch.ca/germany-up-in-arms-against-washingtons-sanctions-regime-is-madame-merkel-up-for-a-ruse/5601629
  W tej rozgrywce Polska się nie liczy, nie istnieje. Jest narzędziem i bezwolnym satelitą w rozgrywce militarnego kartelu US/NATO z Rosją, z wyznaczoną dla siebie rolą intryganta i pobojowiska. Z punktu widzenia ekonomii stała się niemiecką kolonią, Lebensraumem, o czym można przeczytać ważny artykuł w lutowym numerze Le Monde Diplomatuique.
  A tak z okazji Dnia Kobiet, Pani profesor Magdalena Środa pisze dziś w XX, że Polską rządzi mafia. I trzeba się z tym zgodzić.

 10. ryszard ch.
  8 marca 2018 at 11:08

  DO XUN ZI – RZECZYWŚCIE JUŻ JEST ZA PÓŹNO.

 11. wlodek
  8 marca 2018 at 11:15

  P.Józefie,pana subtelna ironia wobec rzeczywistości skłania mnie do stwierdzenia”Nie z nami te numery Bruner”.Ja się boję tylko samego siebie i czasami mojej kochanej żony. Niech się święci 8 Marca!!!Pozdro.

 12. gh2000
  8 marca 2018 at 14:03

  No właśnie co chcemy maskować? Za IRP juz była taka teoria ze im jesteśmy slabsi tym bezpieczniejsi…. Jak sie skończyło.

 13. wieczorynka
  8 marca 2018 at 15:01

  Włodku, ja baba dziękuję za życzenia z okazji Dnia Kobiet. Niestety kwiatka o nazwie goździk nie otrzymałam. Ten przepiękny, delikatny kwiat zniknął z polskiego rynku wraz z “komuną” i tak wygląda dyplomacja rządzących Polską.

  Tym co nie wiedzą jaki rodowód ma Dzień Kobiet proponuję wyszukiwarkę: w skrócie, powstał w 1910 roku w Kopenhadze . Pozdro

 14. bogo22
  8 marca 2018 at 16:13

  Z-99/2018 brak dostępu do administracji USA jest idealnym scenariuszem dla wojny hybrydowej wobec USA….

  wystarczy, to wykorzystac, ,zeby Polska, byla Polska,,,!
  jako sojusznik USA oczywiscie… :)!

 15. wlodek
  8 marca 2018 at 16:22

  Wieczorynko,miło mi bo młode pokolenie nie pamięta że kiedyś to było Święto Państwowe. Teraz w zamian będzie 10 kwietnia (Smoleńsk) i likwidacja 1 Maja( w zamian Święto Wyklętych, ewentualnie urodziny Prezesa). Polecam komentarz”rozdziobią nas kruki ,wrony” na OP poświęcony darowiznom.Tak trzymać!

 16. krolowa bona
  8 marca 2018 at 17:52

  Owszem felieton czyni pare sugestii,pare wariacji “muzycznych” na temat……..a ja tu biorac pod uwage “tradycje i kontradycje” naszego geopolitycznego polozenia oraz ciezkiego zywota i to od pokolen dochodze do wniosku, ze cokolwiek Polska nie uczyni befzie tego zalowac…..niby a takze moze i realnie czy tam teoretycznie robi rozne bledy,gdy tymczasem wszyscy dookola i to nikogo ni z lewa ni z prawa nie pomijajac szturhaja Polske ze wszystkich stron,wszyscy msja na uwadze transyt ze wschodu na zachod i na odwrot, mimo ze poniza i polska sile robocza liczy na 100 % na nia we wszystkich swoich planach, wujek zza wody to traktuje Polske jak kochanke w trojkocie malzenskim…kocha ja i wyznaje jej milosc a potem wraca na pielesze domowe i na dlugie tygodnie pozostawia ja w rozterce,nie daje na utrzymanie “nieslubnych dzieci”…nie troszczy sie czy ma co do pieca wrzucic na podpalke….. to samo dla Szwecji..taki nuski taboret,jak trzeba to sie na nim usadzie a jak.nie to sie wstawi do kata w kuchni,zeby nikt nue widzial…sadomasochistyczna milosc charekteryzuje od wiekow stosunki polsko-francuskie, co to wogole jest ? Nie moga byc razem i nie moga byc oddzielnie….Litwa traktuje Polske jako agresora i wogole bardzo zlowrogo i boji sie Polski na rowni z tym jak boji sie Rosji…. co do Ukrainy to brakuje czasu by opisac ten rodzaj emocjonalnej nienawisci z przejawami litisci ze strony “matki Polki”,za jaka sie Polska uwaza i chce za wszelka cene misjonowac ba Ukrainie,ktora tego nienawidzi…co do Niemiec to i brakuje srodkow wyrazow by okreslic te stosunki ..wyrachowanie i nienawisc oraz chyby w genach wyewolucjonowana rtekoma wyzszosc rasy i.ichniej kultury cechuje te relacje,bez polskiej sily roboczej to by Niemcom.nawrt 1 miesiaca nie udalo sie przezyc…ale jak by co to od zaraz mozna zorganizowac IV rozbiory Polski jakby tylko Rosja sie zdeklarowaka…aUE ,szczegolnie Jean-Caude Juncke przymkna opadajacemu powieki ….nie nie ma sprawy…to tylko Polska…taki objekt niby publiczne toalety,sr**a i zygaja a Polacy sprzataja po nich i prosza wujka o cukierka lub gume do rzucia….rola i znaczenie Polski to wogole w jej rekach nie lezy
  , to pralnia chemiczna do ktorej.oddaje sie kosztowne garnitury do czyszczenia… wszystkim taki objekt jest potrzebny ale przeciez na litosc biska nie beda inwestowac w pralnie chemiczna….Hey Misiek ! Chcesz cukierka …?
  Pytanie za 100 zl: za co obecnie droczy sie na Polske Usa….Odpowiedzi prosze przysylac na adres redakcji, odbedzie sie losowanie (odpowiedzi )……
  Dla chetnych do wziecia udzialu w drugiej turze losowania pytanie za 200zl: dlaczego Zydzi przenosza winne za zaglade 2WS z Niemiec na Polske…

  Jedyne ludzkie przyjazne uczucia / odczucia moze Polska znalezc na Bialorusi..takze mysle,ze kontakty miedzyludzkie z wiecznie manewrowanymi przez innych Wlochami mialy vy jakies ludzkie znamiona….

  A wogole to Sodoma i Gomora,gdzie okiem nie siegnac…….

  W Niemczech kloca sie ( dzien dobry komentatorze @Zbigniew…..) nedznicy niemieccy z nedznikami -uchodzcami /emigrantami o przeterminowane srodki zywnosci z organizacji “TAFEL”/”STOL”/ bo nie starcza dla wszystkich glodujacych a Merkel w wysoko kompromitujacy sposob mowi,ze zadnych nedzazy nie wolno wykluczyc z danin i jalmurzny…zapytana dlaczego wogole w Niemczech sa glodni nedzarze schowala kobita leb w piasek….czy to nie jest Macondo ?

 17. krolowa bona
  8 marca 2018 at 17:53

  @wlodek….za zyczenia z okazji Miedzynarodowego Dnia Kobiet piekne dzieki……🎋🎋🎋🎋 to wazne swieto i od kiedy istnieje UE takze nabiera znaczenia w Niemczech, przed laty np.30-35 temu to nikt o nim wrecz nie wiedzial, nawet handel i “uslugi” pomijaly go w swoich planach merkantylnych……czasy sie zmieniaja a rola kobiet pozostaje niezmiennie wazna….wychowanie pokolen w tym “medrcow wojny” lezy w reku kobiet, przeto rola kobiet jest jakby o lut wazniejsza…. im wiekszy brak rownowagi w pozycji kobiet i mezczyzn tym wieksze jest zagrozenie wojna i zagrozenie pokoju, bez tych dwoch aktorow nie ma rozwoju i nie ma humanizmu,wykluczanie tu kogokolwiek przynosi niepowetowane straty dla ludzkosci…to brzmi wznosle ale jest prozaicznym,codziennym “malym budowaniem” i to pelnego znoju,trudu potu i ponizen kobiet…przeto trzeba miec na uwadze ich role tak czesto zuchwale wysmiewana …….🎋🎋🎋

 18. wieczorynka
  8 marca 2018 at 19:43

  @ Królowo, moim zdaniem rola kobiet i mężczyzn w każdym społeczeństwie jest równie ważna i nie należy się licytować, natomiast należy się szanować.
  W Polsce w 1983 roku nakręcono kapitalną komedię “Seksmisja” i właśnie tam pokazano jak świat samych kobiet ma wiele mankamentów. Osobiście wolę mieszane towarzystwo czyli kobiety + mężczyźni.

 19. krolowa bona
  8 marca 2018 at 19:59

  @WEB.JOZ…..pisze Pan”taki kraj…” nie taki kraj,TAKI SWIAT….!!! A w obliczu tego np.co sie stalo istatnio na Slowacji a przed tem na Malcie to Polska jest rajem na Ziemi….wogole Polska zajmuje zawsze bardzo dobre srodkowe miejsca w” rozwoju ludzkosci”…..

  Np.o akcji #metoo odnosnie Niemiec moglabym tu caly tydzien donosic z wlasnego doswiadczenia ale z uwagi na demoralizacje nie wiem czy redakcja by to “puscila”….. a z uwagi na sexizm zdejmuje sie poezje z miejsc publicznych…no,ze ja sie nie smieje….

 20. krzyk58
  8 marca 2018 at 20:01

  “Le Monde Diplomatuique” ???

  “Pani profesor Magdalena Środa’. Na Boga – kto to jest??? 🙂

  Kiwam głową już nie z niedowierzaniem a politowaniem. 🙂

  I “ta Środa” twierdzi że zacytuję,co przytoczył kom. Wojciech
  “Polską rządzi mafia”. I “ta Środa” i p.Wojciech , słyszą że dzwonią w kościele… i tylko tyle. 🙂
  Wyjaśniam:mafia Polską rządziła ‘za (post) komunistów” (SLD). PACZ:
  mafia starachowicka i tp.MAFIE.
  Chyba muszę się napić…nie mam pejsachówki, za to mam i wypiję
  kieliszek nalewki aroniowej celem zachowania zdrowotności organizmu…:)

  @wieczorynka. “Tym co nie wiedzą jaki rodowód ma Dzień Kobiet ”
  Wiedziałem co nieco, aczkolwiek poszperałem i oto efekt
  którym chciałbym się podzielić. https://wolna-polska.pl/wiadomosci/korzenie-miedzynarodowego-dnia-kobiet-2018-03

 21. wieczorynka
  8 marca 2018 at 20:21

  A co państwo sądzą, że w tym roku Wielkanoc czyli zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa przypada 1 kwietnia, gdy większości ta data się kojarzy z prima aprilis.
  Od razu wyjaśniam nie ja ustalałam datę tylko hierarchowie Krk, moim zdaniem hierarchowie nie zachowali czujności.

 22. daniel
  8 marca 2018 at 20:24

  Ważny i ciekawy artykuł, co potwierdza moje przeczucia. Nasza młodzież ma stać się mięsem armatnim. Po prostu Solidarność i wszystko, co z tego nurtu wypłynęło, przyniesie nam nieszczęście. Już przynosi. Uprzedzano tych głupców w roku 1989 i uprzedzano polskie społeczeństwo – infantylny dddddd.

 23. krzyk58
  8 marca 2018 at 20:33

  “Za to ujawnienie i potwierdzenie faktu, że Stany Zjednoczone są pod tak przemożnym wpływem czynników żydowskich i szeregu wpływów izraelskich – jest szokującym potwierdzeniem wielu teorii spiskowych.”
  To ‘tylko” tajemnica poliszynela, wiadomym było i jest że TO OGON
  kręci kotem…kto “nie był pewny’ zachodzących relacji?
  Laik i ignorant. Tak’że p. K. nic nowego…

  “Szczególnie ciekawa jest rola mediów pewnego kraju położonego za naszą zachodnią granicą.’
  Tiaaa…a jeszcze ciekawsze byłoby stwierdzenie kto imiennie
  robi w owych mediach i już mamy system naczyń połączonych.

 24. krzyk58
  8 marca 2018 at 21:11

  @wlodek. Jakie zioło dziś paliłeś?
  Że w ZSRR ten dzień był świętem a i to dopiero od 65′ ?

  Poszukałem. “Po rewolucji październikowej, feministka bolszewicka Aleksandra Kołłontaj przekonała Lenina do ustanowienia 8 marca oficjalnym świętem w Rosji. Stało się tak, ale do 1965 roku był to normalny dzień pracy. 8 maja 1965 roku dekretem Prezydium ZSRR Międzynarodowy Dzień Kobiet ustanowiono dniem wolnym od pracy “w celu upamiętnienia zasług kobiet sowieckich w budowie komunizmu, w obronie ojczyzny podczas wielkiej wojny ojczyźnianej, ich heroizm i bezinteresowność na froncie i na tyłach, a także zaznaczyć duży wkład kobiet w umacnianie przyjaźni między narodami i walkę o pokój”. 🙂

 25. krzyk58
  8 marca 2018 at 21:29

  ……….Ciekawe, że przy okazji sprawy żydowskiej ujawnił się nieprzyjazny wobec Polski nurt w mediach rosyjskich. Rosja jako państwo na ustawę o IPN w zasadzie nie zareagowała, pojawiły się jednak przychylne wypowiedzi osób związanych z władzą. Inaczej było w mediach. W popularnym tok szoł Sołowiowa, prowadzący użył argumentu, że więcej Polaków walczyło w szeregach Wehrmachtu przeciw Armii Czerwonej niż przeciw Wehrmachtowi po stronie ACz. Jest to niesprawiedliwy argument poniżej pasa, dokładnie taki sam, jaki usłyszał podczas wrześniowych rozmów w Moskwie w 1944 r. premier Mikołajczyk.

  Na polskim Sputniku czołowe miejsce zajmowały artykuły pp. Książkiewicz i Bąbczyńskiej-Jelonek wpisujące się jednoznacznie w żydowską nagonkę na Polskę i w pedagogikę wstydu, z kolei Leonid Swiridow przeprowadził dla Sputnika wywiad z Avigdorem Eskinem, w którym rozmówca Swiridowa ostro atakuje Polskę powtarzając wręcz stereotypowe argumenty propagandy żydowskiej i konfabuluje twierdząc, że Brygada Świętokrzyska przyłączyła się do SS………… Smutny krajobraz po bitwie.
  http://www.mysl-polska.pl/1502

  Wspólny mianownik mediów “niemieckich, rosyjskich, amerykańskich” TOOO…czekam, może Włodek dokończy?

 26. wlodek
  8 marca 2018 at 23:40

  Krzyku,z tobą nawet ja zwolennik Święta Kobiet, i 1 Maja nie ma już ochoty dyskutować. Co z Jaruzelskim i LWP gdzie pełniłeś rolę zwolennika Kuklińskiego? Przejdż do Onetu lub do prawicowych psiarni.Bo tu swoje już zrobiłeś i większość ma już ciebie dość (oprócz melodii słowiańskich).

 27. Inicjator
  9 marca 2018 at 05:35

  To że ruszają Rosyjscy trolle przeciwko Polsce – to fakt.

  Po prostu wykorzystują głupie wpadki rządzących aktualnie Polską.

  Czyżby szykowała nam się Jałta 2.0, no bo i USA nie patrzą na nas życzliwie.

  A miało być WSTAWANIE Z KOLAN.

  Każdy co WSTAJĄC Z KOLAN się uderzył w głowę o otwarte drzwiczki szafki, wie jak to ZASKAKUJĄCO boli.

  Wniosek: na arenie międzynarodowej mamy przechlapane.

  Dojdzie jeszcze znaczące zmniejszenie Unijnych dotacji na kolejne 7 lat – i mamy pozamiatane.

  Oczywiście, zgodnie z biznesowym planem Prezydenta Trumpa prowadzenia polityki bezpieczeństwa USA wobec Polski, jak tylko podpiszemy umowę na Patrioty za ponad 30 mld złotych – zacznie się wystawianie rachunku za pobyt wojsk USA w Polsce.

  Nic nie ma za darmo.

  Dlatego uważnie obserwujmy poczynania naszego premiera z projektem PPK, czyli ODE II.

  Wie, że wkurzył Prezesa, bo powiela fantasmagorie swego Ojca o geopolityce – a Prezes dał się mu zauroczyć wykresami w Excelu, więc długo nie porządzi.

  Odejdzie w niesławie ROZRABIAKI, ale nowy projekt OFE II pozostanie, ale Jego koledzy z banków, giełdy oraz TFI – będą szczęśliwi.

  Bo tak miało być od początku, a awantura wokół reaktywacji dyskusji o “sprawcach” Holocaustu – była od początku tylko ZASŁONĄ wprowadzania tych zmian w systemie emerytalnym, rzutującym na dziesięciolecia.

  Zabawy degradacyjne wobec zmarłych żołnierzy – też są taką zasłoną.

  Nic więcej nie potrafią, tylko rozsiewać SIWY DYM …

  Jak to w Nadwiślańskim Macondo, sąsiedzie San Escobar bywa.

  Amen.

 28. Pozorovatel
  9 marca 2018 at 08:55

  Nihil novi sub sole. To tylko recydywa nadętego balonu uzurpującego sobie bezwarunkową słuszność własnych wyobrażeń i wiary w boskie posłannictwo do urządzania świata na własną (nikczemną) miarę. Znów dzwonią w naszych uszach słowa wodza naczelnego: ” nawet guzika nie damy” i ministra zagranicznej sprawy “Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor.” Ale też i słowa i uspokajającez końca czerwca 1939, bo przecież “Nie odnoszę wrażenia, żeby konflikt europejski był nieunikniony. Hitler wpakował się w bardzo niemądrą politykę, z której obecnie bardzo jest mu ciężko się wydobyć”. Ci którzy sami siebie nazwali “elitami” przyjęli dla naszej ojczyzny rolę którą w domyśle nazwali “Winkelriedem narodów”. którą ja nazywam kucykiem trojańskim opierającym swoje jestestwo serwilizmie wobec zamorskiego hegemona. Od lat przestrzegałem przed sytuacją w której ów kucyk przestaje być potrzebny, lub za bardzo się rozbryka, za co może zostać skarcony porzuceniem na wrogim terytorium. Dzisiaj wydaje się że jesteśmy bliscy owego skarcenia za rozbrykanie, ot tak dla opamiętania. Zapewne tym razem nie na trwałe, lecz gdyby nasze szkodzenie Niemcom i Rosji okazało się nieskuteczne, a gazociąg Bałtykiem omijający Ukrainę powstanie, to misja polskiego kucyka zostanie zakończona. Europa zrobi kolejny wielki krok w kierunku zjednoczenia uznając Polskę za szkodnika jej interesów. Kolejnym kucykiem zostanie Ukraina, a nasza ojczyzna będzie użyteczna hegemonowi jedynie jako dostawca obroku nowemu kucykowi. Jakże więc nie wierzyć w prorocze słowa sprzed dwóch wieków: “Gdyby (Polska) odzyskała niepodległość, nieuchronnie wróciłaby do anarchii, ponieważ jest krajem, gdzie jedynie szlachta ma wolność polityczną, a lud nie ma ani praw, ani własności. Można spróbować nadać Polsce instytucje i prawa, jakie tylko można sobie wyobrazić, ale szlachtę nawykłą do wolności tylko siłą da się nagiąć do ich poszanowania. Powstaje pytanie, skąd wziąć tę siłę? Musi przyjść ona z zewnątrz, już w pełni ukształtowana. Im stosunki byłyby bardziej wolnościowe, tym większa pewność, że Polska znowu pogrąży się w anarchii i znowu zostanie podbita – poniekąd dla własnego dobra”. Co do trafności opierania bezpieczeństwa naszej ojczyzny na sojuszu z Ukrainą, polecam pod rozwagę przestrogi geniusza polskiej myśli geopolitycznej Romana Dmowskiego (Myśl nowoczesna polska) , bo po 85 latach sprawdzają się jak kasandryczne proroctwa.

 29. Michał z Izraela
  9 marca 2018 at 08:55

  “Tymi oczekiwaniami rządzi HISTERIA lobby Żydowskiego w USA i Izraelu, bo przecież żadne nowe fakty od wygaszenia pieców krematoryjnych w Auschwitz – nie miały miejsca.”

  Zabraniacie mówić, że Polacy spalili Żydów w Jedwabnej, i sprzedawali Żyda za 1kg’ mąki czy cukru, i przepraszacie za Gomułkę. Za pogrom w Kielcach jakoś nie słyszałem żadnych przeprosin. I co są warte te przeprosiny wobec stwierdzenia, że… cytuję:

  “Za to ujawnienie i potwierdzenie faktu, że Stany Zjednoczone są pod tak przemożnym wpływem czynników żydowskich i szeregu wpływów izraelskich – jest szokującym potwierdzeniem wielu teorii spiskowych”.

  I ty Brutus?

  Nie, Żydzi nie rządzą światem. Żydzi z wielkim trudem zarządzają swoim Izraelem.

  A piece w Oświęcimiu zawsze można rozpalić od nowa.

 30. wlodek
  9 marca 2018 at 09:17

  Z wczorajszego Marszu Kobiet,”Nasze jajniki,wasze kleczniki”.

 31. Zbigniew
  9 marca 2018 at 13:41

  Co do zapasów to nie zapomnijcie o popcornie! W wypadku nawet najbardziej tandetnego brazylijskiego scenariusza czy też skopiowania wątpliwej wirtualnej trylogii o dwóch pigułkach to co zrobicie?
  Manife(stację)?
  Nocne czuwanie?
  Miesięcznicę?
  (Cia)majdan?
  Przedstawienie trwa i osobiste albo grupowe poglądy mają takie znaczenie jak zeszłoroczny śnieg, albo właściwie ten sprzed trzydziestu lat. W dzisiejszym świecie każda rewolucja to kolejne sprowadzenie do parteru niezależnie od intencji a później najmniej trzydzieści lat “wstawania z kolan”.
  “10 sposobów oszukiwania społeczeństwa przez media”
  Pamiętacie? Wspomina się te dziesięć sposobów za każdym razem po czym… zapomina.
  Proponuję sobie wydrukować w kilku egzemplarzach i jeden nosić przy sobie. To takie 10 przykazań w religii “dziel i rządź”.
  I patrząc na to co się dzieje, co się wydarzyło, tu również, te 10 sposobów zostało doskonale i jest nadal wykorzystywane.

 32. bogo22
  9 marca 2018 at 16:47

  Michał z Izraela…(…)
  Żydzi z wielkim trudem zarządzają swoim Izraelem.

  Zydzi z wielkim trudem zarzadzaja skrawkiem ziemi, ktory dostali jako podarek, od pani Polityki…
  dla wielu Zydow, Izrael, to zdrada zydowstwa…
  dla wielu Zydow, Izrael, to nieztapialny lotniskowiec USA…
  dla wielu Zydow, Izrael, to tylko miejsce na oddech…
  dla niewielu Zydow, to cos swojego…!
  dla Zydow swoje, jest od wiekow bez granic…!

 33. wieczorynka
  9 marca 2018 at 17:49

  Krzyku, (dot wpisu z 08.03. godz 20:01) . Przyznaję z uznaniem, że masz wyjątkowy talent do wyszukiwania negatywnych treści. Ja mam więcej szczęścia i na ogół trafiam na pozytywne.
  Stąd wniosek każdemu według potrzeb.

 34. fly
  9 marca 2018 at 17:54

  @pozorowatel – wnikliwie napisałeś . Popieram całkowicie . A nam – kucykowi – już pokazano gdzie jest nasze miejsce w szeregu i to jest NAJWAŻNIEJSZY wynik zadymy po ustawie ipeenowskiej !
  Chyba dobrze , bo zwycięskie nadęcie PiS-u było już obłąkańcze !
  Już mieliśmy być NAJWAŻNIEJSZYM sojusznikiem USA . Już mieli przenosić bazę z Ramstein do Polski … , a tu DOOPA !
  Może ten kubeł zimnej wody otrzeźwi rządzących !
  Bo przegłosowywanie w Sejmie wszystkiego co się chce nie robi z Polski rozgrywającego mocarstwa .

 35. fly
  9 marca 2018 at 17:57

  @pozorowatel – wnikliwie napisałeś . Popieram całkowicie . A nam – kucykowi – już pokazano gdzie jest nasze miejsce w szeregu i to jest NAJWAŻNIEJSZY wynik zadymy po ustawie ipeenowskiej !
  Chyba dobrze , bo zwycięskie nadęcie PiS-u było już obłąkańcze !
  Już mieliśmy być NAJWAŻNIEJSZYM sojusznikiem USA . Już mieli przenosić bazę z Ramstein do Polski … , a tu DOOPA !
  Może ten kubeł zimnej wody otrzeźwi rządzących !
  Bo przegłosowywanie w Sejmie wszystkiego co się chce nie robi z Polski rozgrywającego mocarstwa .

 36. wlodek
  9 marca 2018 at 18:17

  Miałem dzisiaj dziwne przypadki z moim telefonem.Kiedyś miałem grupę studentów z K.W.Policji,więc zwróciłem się do jednego z nich z prośbą o wyjaśnienie.Wniosek jeden, trzeba się przenieść do zamkniętego O.P.Przy okazji poczytałem co tam pisze moja żona.PAN Józef u nas miałby robotę oj robotę, a co dopiero służby! Tym bardziej że ostatnio komentarze są ciekawsze niż teksty autorów, którzy wyraźnie obniżyli loty.A polemika z krzykiem nic nie wnosi.A aktualnie dzieje się wiele i nie ma to odzwierciedlenia w tekstach O.P.Trzeba to brać pod uwagę. Pozdro dla tych których głupota rządzących to nie obelga to diagnoza medyczna!

  BĘDZIE WSPARCIE TO PORTAL “ROZWINIE SKRZYDŁA” W TEJ CHWILI JESTEŚMY W FORMULE PRZETRWALNIKOWEJ I NIE WIEM CO BĘDZIE ZA MIESIĄC. WEB. JÓZ.

 37. Anonim
  9 marca 2018 at 19:54

  @Inicjator. “o że ruszają Rosyjscy trolle przeciwko Polsce – to fakt.’
  Jaki fakt? To tylko ‘rossjanie’…………. tak było ‘od zawsze”…

 38. Anonim
  9 marca 2018 at 19:58

  @Inicjator. Cd.”A miało być WSTAWANIE Z KOLAN.”
  Miało być, i pozostało , na wieki wieków? W czasie przeszłym,(wstawanie) – póki co leżą plackiem
  przed Żydami.

 39. Anonim
  9 marca 2018 at 20:15

  @Michał (z Izraela). ddddddd ……………….mam niesmak,
  z powodu “wstrzemięźliwości” komentatorów. Czyżby TU na forum tylko dddddd
  albo zaprzańcy i renegaci?
  Ni jednego sprawiedliwego?? Słuchają niczym prostytutki obelg
  z pod pióra starego ddddkomunisty. Taak,taak..
  Nie wstyd wam?
  I Nie mam na myśli takich kom. jak Włodek, Wojciech, czy Miecław… dddddd…słuszny termin…
  ddd!
  🙂
  dddd gra wam na nosie…koooomentatorzy, od siedmiu boleści….

 40. Anonim
  9 marca 2018 at 20:37

  ” krzyk58
  8 marca 2018 at 21:29″…………dlatego, m.in. od ‘pewnego czasu” bojkotuję vvvvvvsputnik.

 41. krzyk58
  9 marca 2018 at 21:44

  Tiaaa. “ten” anonim to stary dobry (?) – “krzyk58”

  No To Co – Kwiat czerwony (TVP Opole 1968)
  https://www.youtube.com/watch?v=1H-7AougAjE

  Po ten kwiat czerwony https://www.youtube.com/watch?v=-C8VHePpk34

  ANNA (Szmeterling) JANTAR-Po ten kwiat czerwony
  https://www.youtube.com/watch?v=tXVGmBEKrc8

  Pamiętajmy że był taki ktoś jak Piotr Janczerski…

 42. wlodek
  9 marca 2018 at 21:58

  Anonimie,zmieniając pseudo,postępujesz jak pisomatolki którzy zmieniając Premiera chcieli zmienić obraz Polski i ukryć kto naprawdę rządzi. Efekt jak w przysłowiu”Zamienił wujek siekierke na kijek”Pozdro dla zmienionego krzyka!

 43. krzyk58
  9 marca 2018 at 22:05

  @wieczorynka. ‘9 marca 2018 at 17:49′ 🙂
  Nie jestem, zaskoczony “wieczorynko” Twoim podsumowaniem.
  Wg. Hegla “Jeśli teoria nie zgadza się z faktami, tym gorzej dla faktów’. Coś musi być na rzeczy w owym stwierdzeniu.
  A może należy “cukrować” – miast ‘rąbać” niepoprawnie po oczach” ?

 44. Inicjator
  10 marca 2018 at 08:32

  Teraz dopiero wychodzi, o co chodziło z tą nowelizacją ustawy o IPN, przygotowaną przez ministra Jakiego.

  To miało być PRZETARCIE szlaku dla “Ustawy 447 (Justice for Uncompensated Survivors Today) dajecej Departamentowi Stanu USA prawo do wspomagania organizacji międzynarodowych zrzeszających ofiary Holocaustu i do wspierania kanałami dyplomatycznymi w odzyskaniu żydowskich majątków, które nie mają spadkobierców.”.

  Wkrótce ten projekt jako ustawa Izby Reprezentantów wejdzie w życie i będzie zobowiązywać władze USA do dopilnowania pozyskania MIENIA bez spadkobierców w Polsce.

  A “władze polskie zostaną zmuszone żeby wyodrębnić [ten] majątek bezdziedziczny, szacowany na ok. 65 mld dolarów.. To jest ok. 60% rocznego budżetu Polski”

  I o to chodziło od początku.

  Chodziło o kasę.

  A nasi POWSTAWACZE z kolan dali się podprowadzić jak przedszkolaki, które walczą o sprowadzenie małego kotka z drzewa na ziemię – nie widząc, że kilkaset metrów dalej budowana jest ferma lisów!

  Podsumowując ten cykl o KASIE, to zanosi się na wieloletnią awanturę.

  My (jako Polska) będziemy żądać od Niemców REPARACJI.

  Niemcy będą starali się odliczyć od tych kwot – wartość mienia na Ziemiach Zachodnich i Północnych RP, co może spowodować jeszcze konieczność DOPŁATY Republice Federalnej Niemiec paruset miliardów Euro …

  Putin powie, że przecież ustalenia Jałty i Poczdamu już nie obowiązują, bo podpisał je Stalin, a on nie musi tego honorować.

  Skoro Państwo musi zwrócić wartość mienia bez spadkobierców i to ORGANIZACJI zrzeszającej stowarzyszenia spokrewnione narodowo czy religijnie z ofiarami czy to Holokaustu czy Wypędzonych – to już WSZYSTKO JEST MOŻLIWE.

  Przy tej wielkiej restytucji za szkody i krzywdy, ktoś pomyślał o odszkodowaniach USA dla np. Koreańczyków, Wietnamu czy Libii?

  Tylko że Wielki Brat Zza Wielkiej Wody do swoich akcji wprowadzania demokracji na zrzucanych bombach – zawsze miał jakichś sojuszników.

  Działał w KOALICJI, a to oznacza WSPÓŁUDZIAŁ.

  I teraz wszystko jasne.

  Chodzi o dużą KASĘ i to możliwą do odzyskania przez SILNYCH i MOŻNYCH tego świata, od FRAJERÓW.

  Podkreślam: od FRAJERÓW, którym zachciało się zademonstrować wstawanie z kolan w sprawach przebrzmiałych, bo od wygaszenia pieców krematoryjnych – nie zaszły żadne nowe fakty.

  Te kłopoty spowodowały zwykłe słowa.

  Siła słów użytych w nowelizowanej ustawie o IPN, plus niezręczne (a wychwycone i nagłośnione) słowa Premiera RP o współsprawcach i nie istnieniu Państwa Polskiego w 1968 roku – jest wielka!

  Daliśmy się podprowadzić albo ktoś tym wszystkim STEROWAŁ, bo tak może musiało to się stać.

  Po prostu tak mogło się stać w Nadwiślańskim Macondo.

  Amen!

 45. Wojciech
  10 marca 2018 at 10:37

  W całej tej awanturze chodzi jednakże wyłącznie o realizację Ustawy Kongresu nr 447. Warto przeczytać. http://www.polishclub.org/2018/03/07/kleska-opcji-amerykanskiej/

 46. wlodek
  10 marca 2018 at 11:34

  Wojciechu, jeden z lepszych artykułów poświęconych naszej”pozycji” międzynarodowej. Gdyby nie dziwna”polityka”O.P w ostatnim czasie Krakauer by go wzbogacił o E.U i próbę zamknięcia oprócz M.Piskorskiego partię Razem posądzając ją o absurdalny zarzut propagowania komunizmu. Pozdro.

 47. krzyk58
  10 marca 2018 at 15:34

  Dlaczego absurdalny? Czy – absurdalny? Zdecydowanie – NIE!
  Kanapowcy z pod znaku ‘Razem” znani są z propagowania
  “oświeconego” eurokomunizmu usadowionego mocno
  w korzeniach IV Międzynarodówki. … z komunistami “Zandbergowcami” NIGDY
  nie będzie mi po drodze… 🙂

 48. krzyk58
  10 marca 2018 at 18:47
 49. wlodek
  10 marca 2018 at 18:54

  A gdzie ty ten ” komunizm” zobaczyłeś?Chyba w działalności Jezusa!Żyjesz w świecie mitów, kapitalizm miesza ci się z feudalizmem, a komunizm z niewolnictwem!Co z Jaruzelskim,milczysz jak prokuratura po wypadku pod Oświęcimiem.!

 50. Michał z Izraela
  12 marca 2018 at 06:53

  Do Anonima. Niesmak? Brygada Świętorzyska to niesmak? Herman Goering polował 4 razy w Białowieży to tylko niesmak? Nas mordowaliście i rabowaliście razem z Hitlerem, i ja wywołuję niesmak? I na tym niesmaku to się skończy? Nie!!! My Żydzi musimy raz a zawsze spojrzeć Prawdzie w oczy i nie łudzić się ładnymi Sprawiedliwymi Wśród Narodów.
  Prawdziwa Polska to Brygada Świętokrzyska, to Przedwojenny Rząd Polski i jego wkład do Wojny Światowej, to Bor-Komorowski co pogrzebał 200.000 mieszkańców Warszawy, to Kurejba i Maciejczuk, to ten zwierzęcy dziki antysemita, Krzyk58 i jego pobratymcy…,to mordercy z Pogromu Kieleckiego.
  A ci co z narażeniem życia ratowali sąsiadów, Żydów, to wyjątki.

 51. krzyk58
  12 marca 2018 at 09:37

  Nu, Damy i Gospoda, formułowi filosemici…”żydek’ pluje Wam już nie tylko śliną – a wy co udajecie że pada deszcz?…Zmokłe kury…. 🙂

 52. krolowa bona
  12 marca 2018 at 17:54

  @Michael z Izraela , @krzyk58

  Panowie !!! OP to Klub Gentelmenow i tylko w takich ramach mozna wazkie tematy i opinie przeanalizowac ,takze te ktore stanowily totalna degeneracje rasy ludzkiej,wlasciwie calego zycia na Ziemi gdyz zwierzete nawet tak nie postepuja, jak to hitlerwoskie Niemcy w jedyny ,indusrialny sposob i z upodleniem krwawym terrorem innych upodlili,w tym z niezwykla bezwzglednoscia Polske i Polakow.
  Prosze komentatorow: CO ZA DUZO TO NIE ZDROWO !
  Ubolewam,ze Polska dalo sie dyplomatycznymi poczynaniami uwiesc Niemcom w larach 30-tych ale w calej uwczesnej Europie i szeroko poza nia rozprzestrzenil sie faszyzm: w Portugalii,w Hiszpanii, we Wloszech Benito Moussoliniego to popedzil do Afryki i Egiptu…we Francji,w Holadndii,w Norwegii w ostry sposob w Danii, w Finlandii, milczy sie o Szwecji,ktora dzieki faszystowskim Niemcom odbila sie od nedzy i pewien wlasnie zmarly zalozyciel “mebli na wynos” dorobil sie fortuny…. takze ta druga szwecka rodzina dorobila sie fortuny ze wpolpracy z Niemcami, do dzis bogactwo zrabowane glownie Zydom i Polakom spoczywa sobie w sejfach bankow szwajcarskich i chyba tam tez zostanie,Szwajcarzy wprowadzi tez noszenie “gwiazd zydoskich” na odzezy zewnetrznej i mieli od zawsze chrabke na bogactwo innych,pobad 60% Szwajcarow zreszta wywodzi sie z kultury zydowskiej…. Polska poruszala sie tak w nizszych segmentach tych doktryn i nie byla w stanie z uwagi na zacofanie w indysrializacji i
  infrastukturze oraz feudalna swiadomosc spoleczna do dokonania takich wojennych zrywow, jakie tu komentator@Michel z Izreala Polsce zarzuca, znakomita wiekszosc ludnosci wyznania jehove / zydowskiego bylo kompletnie i to do dzis zasymilowanych i tworzylo kwiat intelektualny w nauce i sztuce oraz wszystkich innych zawodach,podobnie jak i gdzie inndziej….
  Jeszcze mocniej wrosniecie kulturowe bylo w Niemczech,we Francji , w Belgii,w Hiszpanii… NÜRNBERGER RASSEN GESETZE jednak wywolaly do dzis trwajacy arcytragiczny rozlam i upodlenie podczas 2WS,zreszta 1WS byla juz uwertura do pozniejszych rozgrywek….Polska nigdy,nigdy nie miala rzadu i parlamentu politycznego wspolpracujacego z hitlerowskimi Niemcami,co w niepodwazalny sposob miala Francja,Wlochy,Porugalia,Hiszpania,Holandia i wszyskie panstwa skandynawskie ze szczegolnym uwzgledniem Norwegii i Finlandii liczacej na gwarancje uwolnienia sie od zawsze olbrzymiej i imperialnej Rosji, o faszyzmie i jawnej wspolpracy Estonii,Lotwy i Litwy oraz Ukrainy,Slowacji mozna by pisac tomy……, to pociagi ReichsBahn,NiederladsKL,Francuskie Koleje Zelazne wiozly do obozow a Amerykanie z do dzis nie ujawnionych.powodow nie chcieli lini kojejowych do Auschwitz i Majdanka,Ravensbrueck,SacksenHausen,TheresienStadt / Czechy /,Sobiboru i ponad 100-tu innych miejsc zaglady i meczenstwa zbambardowac i chirurgicznym cieciem przerwac te gehenne,takze gehenne dla Polski i Polakow…jakos pod wplywem bolu i strat /POSTTRAUMATYCZNY STRESS SYNDROM / kieruje Pan swoj zal pod falszywym adresem, trzeba zwrocic sie z tym do Usa i wieczyscie do Niemiec, ktore obecnie wszyscy wraz z Izraelem kochaja….. obecnie rozpetana nagonka sluzy celom wylacznie politycznym i niestety zakrawa na wielkie oszustwo i chec wyludzenia wielkich sum pieniedzy od innej ofiary tak nikczemnej wojny, ktora nigdy za epokalny uszczerbek na majatku i niepowetowane straty moralne i wyniszczenie biologiczne nie otrzymala ani reperacji wojennych ani odszkodowan,wrecz przeciwnie byla i jest chlopcem do bicia…. nieustepliwosc komentatora w tej materii wskazuje,ze dopiero trzeba niejako wywalczyc te nowe fakty….mowie raz jeszcze: CO ZA DUZO TO NIEZDROWO i wrecz nie smiem wypowiedziec byc moze faktu,ze komentator moze tu niejako sluzbowo, no boja wiem ?

  Czy Izrael nie ma teraupautow by takiemu stanowi ducha przyniesc nieco uspokojenia ?

  Pozdrowienia

 53. Michał z Izraela
  16 marca 2018 at 22:56

  Do Królowej Bony.
  Nic nie może uspokoić moje pokolenie. Za dużo przeżyliśmy, za dużo straciliśmy, ażeby się uspokoić. Nasze pretensje do Niemiec, przedstawiamy Rządowi Niemiec. I jakoś nie słyszałem żeby Niemcy nam opowiadali: “to nie my, to inni Niemcy”, jak to robi Polska.
  Polskie przedwojenne struktury Państwowe, Rydz Śmigły, Sławoj Składkowski, Sosnkowski, Mościcki, i cały Obóz Narodowej Demokracji w Sejmie, flirtowali z Hitlerem, od 1935r.(śmierć Piłsudskiego) do marca, kwietnia 1939r. po ostatecznym rozwaleniu Czechosłowacji, przy udziale Polski. Przygotowania do wojny z Rosją (ZSRR zawsze był Rosją) doszły do takiego stopnia, że wszystkie magazyny sprzętu wojskowego, były na Wschodzie. A na Zachodzie nie było nic. To był wkład Polskiej Elity Rządzącej do olbrzymiego pożaru II Wojny Światowej.
  I to wszystko szło zawsze w akompaniamencie dzikiego antysemityzmu, numerus clausus, Żydy do Palestyny itd. Jeszcze na długo przed Jedwabną, i szmalcownikami.
  A podczas wojny, pod okupacją, Polska struktura “Podziemna”, AK i jej najprzedniejsza jednostka wojskowa NSZ, współpracowała z Gestapo.
  To prawda, że w Polsce nie było Pétaina czy Quislinga, ale jeszcze warto by wiedzieć, dlaczego. Może dlatego że Hitler miał inne plany dla Polaków?
  I cena Żyda była 1kg’ cukru czy mąki.
  A w 1945-6r. Gdy Żyd znów był pod obroną Prawa w całej Europie… ogłosiło wasze bohaterskie NSZ że Żydzi uratowani w ZSRR i wracający do Polski, zażądają zwrotu swoich mieszkań. I fala pogromów zalała całą Polskę. Ja wiem o czterech miastach. Kraków, Kalisz, Bielawa, i Kielce. A ile jeszcze było co nie wiem?
  Ja byłem wtedy w Krakowie i opisuję co widziałem i w czym brałem udział. Żydzi w Krakowie mieszkali w oddzielnych domach, z uzbrojoną wartą w bramie. W Komitecie Żydowskim na Śródmiejskiej 32 na strychu, z okienka sterczała lufa LKM, i siedział w pogotowiu, opłacany pluton ochotników. Było zalecenie nie zwracać się z niczym do UB, bo to niepewne. Każdy taki dom miał bezpośredni telefon polowy do NKWD. W Kielcach, kibuc Haszomer Hacair przekroczył to zalecenie i oddał dowódcy miejscowej UB, broń co mieli dla samo-obrony. I drogo za to zapłacili. To było jedyne miejsce, gdzie pogrom się udał.
  To już było lato 1946r. Dlatego bajką jest, że Polskie struktury rządzące były niewinne jak jagnięta. I gdyby waszej obecnej elicie rządzącej, nie zachciało się nagle wybielić czarną historię jej przodków, gdyby nie ta nieszczęsna uchwała, zabraniająca wspominać przeszłość pod groźbą 3 lat więzienia, gdyby dali ostatnim z pokolenia co to widzieli i przeżyli, umrzeć spokojnie, to zawodowi historycy dyskutowali by na Uniwersytetach, co prawda i co legenda. Bo od wtedy zmieniły się już 3 pokolenia i jest dzisiaj dosyć problemów aktualnych. A natura ludzka zapomina. Ale ja tam byłem i wódkę piłem, jak to ładnie powiedział pewien poeta Litwin, i nie mam żadnego usprawiedliwienia, żeby zapomnieć jak to było naprawdę.

 54. Narodowe Siły Zbrojne 2.0
  17 marca 2018 at 06:34

  Już pan sobie odpowiedział sam… telefon do NKWD. Nie jest tajemnicą, że wielu Polaków żydowskiego pochodzenia, co przeszło swoją drogę w ZSRR wróciło do Polski w 1944 roku na radzieckich bagnetach jako element do nadzoru i okupacji Polski i Polaków.Nadreprezentacja osób pochodzenia żydowskiego w organach bezpieczeństwa państwa komunistycznego i sił nadzorczych ZSRR w Polsce JEST FAKTEM. Również faktem są zbrodnie osób pochodzenia żydowskiego na Polakach dokonywane w ramach zbrodni aparatu komunistycznego. Pan tylko to potwierdza mówiąc o specjalnych kontaktach żydowskich organizacji w Polsce ze strukturami ZSRR. Ludzie zareagowali jak każdy zdrowy organizm, odrzucili raka, który ich pożerał od środka. To cała prawda o trudnych stosunkach polsko-żydowskich po wojnie. Najlepszym dowodem na to jest kwestia mordów sądowych np. brat Michnika jest zbrodniarzem sądowym. Wielu takich żyło do niedawna w Izraelu. Oj wielu. Zdechli bez kary i bez zemsty. Mówię zdechli bo to zwykli mordercy i bandyci w mundurach lub togach. Do póki Żydzi się nie oczyszczą ze swojej wielkiej winy i zbrodni na Polakach nie ma mowy o pojednaniu, ani nawet o dialogu. Oto mamy przykład prawdy o intencjach części z was. Żyliście w Polsce, jedliście polski chleb i piliście polskie mleko. Potem zabijaliście Polaków, a do tego jeszcze teraz plujecie na nasz kraj (polskie obozy co to k. za idiotyzm jakich debili wy tam macie ludzie to was nie oburza? Przecież to kpina z Holokaustu – niemcy się cieszą). Oto żydowska pamięć i wdzięczność. Nie jestem antysemitą, ale mojego Ojca zabili Żydzi, żydowski prokurator i żydowski skład sędziowski. I tego wam nie zapomnę. Mam prawo do poczucia krzywdy tak jak i wy. Nie jesteście niewinnymi barankami. Też macie krew na rękach. Zbrodnie komunistyczne w Polsce to głównie dzieło żydowskie, tak jak i utrwalanie komunizmu. Mamy o tym milczeć? A dlaczego?Najbardziej żałosne jest to że przestali płacić emerytury żołnierzom i policjantom, ale sędziom mordercom i prokuratorom dalej płacą. A po tym całym żydowskim zawodzeniu na Polskę i Polaków i dysproporcji w obłożeniu winą Niemców lub Ukraińców (oj jakie tam doły wam kopali.., czy Litwinów – Ponary), wychodzi na to że Żydom chodzi tylko o zmiękczenie gruntu pod żądania rewindykacyjne. Wniosek ostateczny – zerwać relacje z Izraelem, jak nas obrażają i na nas plują, jawnie kłamią nie musimy im podawać ręki. NIe jestem antysemitą, jedynie mówię prawdę taką jaka ona była i jest. Z puntku widzenia dziecka płaczącego po zamordowaniu Ojca – krzywda jest taka sama i ja do pamięci o tej krzywdzie mam prawo. Ukarać żydowskich zbrodniarzy Komunistycznych! Zerwać stosunki dyplomatyczne z Izraelem. ps. wasz komuszy portal zdelegalizować.

 55. Wielka Polska Katolicka
  17 marca 2018 at 07:41

  Po przeczytaniu tego komentarza uważam ze trzeba zerwać wszelkie relacje z Izraelem i dialog z Zydami. Nie damy sie obrażać.żydowscy zbrodniarze po wojnie mordowali Polaków a potem w Palestynie ukradli Arabom państwo i ich wypędzili. To fakty historyczne co pan na to?

 56. Michał z Izraela
  17 marca 2018 at 13:15

  Do NSZ i WPK. Gdyby nie wasz strach przed, NKWD,to byście skończyli robotę Hitlera.
  Dzisiejsza Polska to nie nasz ból głowy. To sprawa Rosji i Niemiec. Wierzę, że Putin i Merkel znajdą lekarstwo na Polskę.
  Ja jeszcze jestem optymistą. Wierzę że Polacy zrzucą sami to jarzmo NSZ, wielkiej Polski katolickiej, Kurejbów i Maciejciuków, i innych rusofobów i antysemitów. Jak wiadomo, nadzieja umiera ostatnia. A jeśli chcecie zerwać stosunki dyplomatyczne, to zrywajcie. Wy władza w Polsce. Jakoś to przeżyjemy. Przy okazji przypominam stare Polskie przysłowie: Jak bida,to do Żyda…
  I przypominam, że wy jesteście winni że poszliśmy do Palestyny.
  Przecież posłanka ostatniego Sejmu przed wojną, Pani Prystorowa uzasadniała wniosek zabronić ubój rytualny, że Żydzi nie będą mieli mięsa koszernego, to wyemigrują do Palestyny. I to jeszcze nic. Rząd Polski postanowił poprzeć organizacje walczące przeciw Wielkiemu Powstaniu Arabów 1936-39r., pod przywództwem przyjaciela Hitera, Abd el, Kader el Hussejni.
  Sztab WP zorganizował kurs partyzantki dla 20 bojowników Lechi, i sprzedał 3000 karabinów, 300 RKM z amunicją. To zostało zapakowane i przemycone do Palestyny, w walcach drogowych. Rząd Polski myślał tak złowić jednym strzałem, dwa zające. Żydzi poszli by do Palestyny, i Polska miała by kolonię. Nie wyszło. Ostatnią przesyłkę 500 karabinów złapał Gestapo, po wejściu do Warszawy.
  Jan Karski błagał Rządy Anglji i USA, i Rząd Polski na wygnaniu żeby coś zrobili, aby zatrzymać fabrykę śmierci Żydów. I nie tylko on.
  Do NSZ i WPK. Gdyby nie wasz strach przed, NKWD,to byście skończyli robotę Hitlera.
  Dzisiejsza Polska to nie nasz ból głowy. To sprawa Rosji i Niemiec. Wierzę, że Putin i Merkel znajdą lekarstwo na Polskę.
  Ja jeszcze jestem optymistą. Wierzę że Polacy zrzucą sami to jarzmo NSZ, wielkiej Polski katolickiej, Kurejbów i Maciejciuków, i innych rusofobów i antysemitów. Jak wiadomo, nadzieja umiera ostatnia. A jeśli chcecie zerwać stosunki dyplomatyczne, to zrywajcie. Wy władza w Polsce. Jakoś to przeżyjemy. Przy okazji przypominam stare Polskie przysłowie: Jak bida,to do Żyda…
  I przypominam, że wy jesteście winni że poszliśmy do Palestyny.
  Przecież posłanka ostatniego Sejmu przed wojną, Pani Prystorowa uzasadniała wniosek zabronić ubój rytualny, że Żydzi nie będą mieli mięsa koszernego, to wyemigrują do Palestyny. I to jeszcze nic. Rząd Polski postanowił poprzeć organizacje walczące przeciw Wielkiemu Powstaniu Arabów 1936-39r., pod przywództwem przyjaciela Hitera, Abd el, Kader el Hussejni.
  Sztab WP zorganizował kurs partyzantki dla 20 bojowników Lechi, i sprzedał 3000 karabinów, 300 RKM z amunicją. To zostało zapakowane i przemycone do Palestyny, w walcach drogowych. Rząd Polski myślał tak złowić jednym strzałem, dwa zające. Żydzi poszli by do Palestyny, i Polska miała by kolonię. Nie wyszło. Ostatnią przesyłkę 500 karabinów złapał Gestapo, po wejściu do Warszawy.
  Jan Karski błagał Rządy Anglji i USA, i Rząd Polski na wygnaniu żeby coś zrobili, aby zatrzymać fabrykę śmierci Żydów. I nie tylko on.To dla tych co nie wierzą że Polskie struktury Państwowe miały swój udział w tym
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Szmul_Zygielbojm

 57. Michał z Izraela
  17 marca 2018 at 13:18

  Dzisiejsza Polska to nie nasz ból głowy. To sprawa Rosji i Niemiec. Wierzę, że Putin i Merkel znajdą lekarstwo na Polskę.
  Ja jeszcze jestem optymistą. Wierzę że Polacy zrzucą sami to jarzmo NSZ, wielkiej Polski katolickiej, Kurejbów i Maciejciuków, i innych rusofobów i antysemitów. Jak wiadomo, nadzieja umiera ostatnia. A jeśli chcecie zerwać stosunki dyplomatyczne, to zrywajcie. Wy władza w Polsce. Jakoś to przeżyjemy. Przy okazji przypominam stare Polskie przysłowie: Jak bida,to do Żyda…
  I przypominam, że wy jesteście winni że poszliśmy do Palestyny.
  Przecież posłanka ostatniego Sejmu przed wojną, Pani Prystorowa uzasadniała wniosek zabronić ubój rytualny, że Żydzi nie będą mieli mięsa koszernego, to wyemigrują do Palestyny. I to jeszcze nic. Rząd Polski postanowił poprzeć organizacje walczące przeciw Wielkiemu Powstaniu Arabów 1936-39r., pod przywództwem przyjaciela Hitera, Abd el, Kader el Hussejni.
  Sztab WP zorganizował kurs partyzantki dla 20 bojowników Lechi, i sprzedał 3000 karabinów, 300 RKM z amunicją. To zostało zapakowane i przemycone do Palestyny, w walcach drogowych. Rząd Polski myślał tak złowić jednym strzałem, dwa zające. Żydzi poszli by do Palestyny, i Polska miała by kolonię. Nie wyszło. Ostatnią przesyłkę 500 karabinów złapał Gestapo, po wejściu do Warszawy.
  Jan Karski błagał Rządy Anglji i USA, i Rząd Polski na wygnaniu żeby coś zrobili, aby zatrzymać fabrykę śmierci Żydów. I nie tylko on.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Szmul_Zygielbojm

 58. krzyk58
  17 marca 2018 at 15:28

  Zdecydowanie popieram stanowisko kom:

  – @Wielka Polska Katolicka,

  I.

  – @Narodowe Siły Zbrojne 2.0……….. Jeno, za niecelowy uważam dopisek wieńczący dzieło…
  Pisać każdy może …’trochę lepiej lub trochę gorzej” – pisze więc i niejaki Michał ( z Izraela). Jeśli “ta pisanina” ma przynieść jakąś
  formę spełnienia czy ulgi – niech pisze, ja odpuszczam sobie
  lekturę enuncjacji “zamorskiego komentatora” 🙂
  Następna uwaga zwykle źle wychodzi ktoś-kto usiłuje nawiązać
  nić porozumienia z Żydem (niech będzie i z dużej bukwy)……
  nie ma takiej opcji, o prawdziwości powyższego stwierdzenia
  przekonało się w Polsce wielu interlokutorów ‘Michałowych”. 🙂

  @krolowa bona. ‘O Żydach” (a niech tam..) nie musi pani pisać
  zawsze na kolanach….jedynym racjonalnym usprawiedliwieniem
  byłby ‘więzy krwi”, ewentualne umizgi stanowią próby by zasłużyć na jowialne poklepanie po plecach… 🙂

  Ps. Piękną dziś mamy zimę – nieprawda’ż 🙂

 59. krzyk58
  17 marca 2018 at 17:27

  Musisz to wiedzieć! (295) Po co i komu służyła “Legenda 6 mln Żydów”?
  https://www.youtube.com/watch?v=FVq0PErAUfw

 60. krzyk58
  17 marca 2018 at 18:59
 61. fly
  17 marca 2018 at 20:36

  Michałku z Izraela . Nie rozkręcaj się tak . Jestem raczej filosemitą , ale jedziesz za daleko ! Sic !
  To , że Niemcy płacą Wam odszkodowania , to OCZYWISTOŚĆ ! Kumasz ? To Niemcy wywołali II WŚ , napadli na Polskę i ponoszą odpowiedzialność za mordowanie Żydów i Polaków z MOCY ICH PRAWA PAŃSTWOWEGO ! Piszę dużymi , abyś zrozumiał . Nic do tego nie mają umizgi do III Reszy i polowania Goeringa w Białowieży . To zwykła dyplomacja ! Izrael też utrzymuje dobre stosunki z RFN , następcą III Rzeszy ( jak by nie patrzeć )

  Pogromy ( nie tylko Kielce ) były . Były też polowania na Żydów w czasie wojny i rabunki mienia żydowskiego . Ale ( czytaj uważnie )
  były to WYBRYKI hołoty !!! Nie zaś planowa akcja np. rządu londyńskiego czy PKWN mająca na celu LIKWIDACJĘ Żydów !
  Pojąłeś ? Są to rzeczy NIEPORÓWNYWALNE prawnie i moralnie !

  W II RP panował antysemityzm , co OCZYWISTE , z tej przyczyny , że Żydów było w biednej II RP OGROMNIE DUŻO . Niewspółmiernie !
  Jak NIGDZIE na świecie ! Np. w III Rzeszy było tylu Żydów (1 %) co np. w Łodzi !
  We Francji tylu co w W-wie ! W dodatku byli to Żydzi zasymilowani , nie odbiegający wyglądem i zwyczajami od miejscowych .

  Natomiast w II RP w niektórych miasteczkach na Kresach było Was do 60 % ! Koszmar dla normalnych stosunków w rozpaczliwie biednym kraju . W dodatku byli to w większości biedni Żydzi CHAŁACIARSCY . Inni niż miejscowi . Mówiący łamaną gwarą jidisz /rosyjsko/polsko/niemiecką – tzw. Litwacy !

  Co do numerus clausus , to pomyśl o dzisiejszym Izraelu – czy tolerowałby na swoich uczelniach przewagę Palestyńczyków ?
  Wolne żarty Michale !

  Natomiast , co ważne , niektóre Wasze organizacje , a Żydzi mają ogromne wpływy w USA ( co pokazała ostatnia draka ) i Wasz rząd też , chcą zwrotu KASY za tzw. mienie BEZSPADKOWE , co jest sprzeczne z KAŻDYM prawem w jakimkolwiek kraju . Mienie to bowiem przechodzi ZAWSZE na skarb danego państwa .
  Stąd USiacka ustawa 447 mająca na celu wywarcie na Polsce presji , lub wręcz egzekwująca NIENALEŻNE sumy .
  Przy okazji , co zauważył JKM , Żydzi przed II WŚ byli obywatelami POLSKIMI , wiec co Izrael lub jakieś trefne stowarzyszenia mają do Polaków żydowskiego pochodzenia !?
  Wyobraź sobie ABSURD , gdyby Polska żądła spadku po np. obywatelu USA tylko dlatego , że przed wojną wyjechał z polskiego Podlasia . Żart jakiś !
  Ale Wy tak “żartujecie” na poważnie !

  Zachowaj trochę dystansu do siebie , jeśli chcesz tego samego od innych .

 62. Michał z Izraela
  18 marca 2018 at 13:44

  Do Fly!

  Historia zajmuje się tym co było, polityka tym co jest, a przyszłość należy do proroków. Po Wojnie było w FDR 20.000.000.000 $ zrabowanych w większości u Żydów, które trzeba było zalegalizować i włożyć w gospodarkę. A Izrael powstał dzięki pomocy (nie za darmo) wojskowej Stalina, i trzeba go było przyłączyć do Zachodu. Ben Gurion to rozumiał i słusznie oceniał sytuację. To długa historia, ale za 5.000.000.000 $ w towarach w cenach niemieckich, Adenauer zalegalizował resztę i to było źródłem zachodnio-niemieckiego cudu ekonomicznego i efektywności gospodarczej Niemców. Dla porównania, cały plan Marshala miał do podzielenia wśród wszystkich krajów Europy Zachodniej 7.000.000.000 $. I USA oskarżyli Francuzów i Włochów o nieefektywne wykorzystanie pomocy amerykańskiej.

  W polityce nie ma cadyków. Wszystkie cadyki siedzą w Niebie, siedzą i modlą się dzień i noc, i proszą Boga, żeby chociaż spróbował naprawić co naknocił. A na Ziemi, doprawdy nie wiem, dlaczego wyciągnęliście z lamusa NSZ, że Żydzi żądają zwrot mienia prywatnego czy publicznego. Nic takiego nie ma w Izraelu.

  I znów jak w 1946r. rozpętał się dziki antysemityzm. Co wiadomo, to że Polska żąda od Niemiec i Rosji reparacje za okupację. Jeśli dadzą Wam, to oddacie część nam. Jeśli… Nie wiem kto miał jakiś interes w rozpętaniu tej nagonki antysemickiej, ale nie mam żadnego zamiaru milczeć, gdy plują mi w twarz.

  Goering w Białowieży, to nie była zwykła polityka. To była próba przyłączyć się do ll.W.Ś. po stronie Hitlera. Polska elita rządząca identykowała się z polityką Chamberlaina i Daladiera. To się skończyło, gdy Hitler zażądał przyłączenia Prus Wschodnich do Rzeszy. Mało ludzi wie, że Hitler wykręcał się od ataku na Francję, bo rozumiał że z Chamberlainem on się dogada, a z Churchillem nie. Bo Chamberlain rozumiał, że Imperia jest stracona, a Churchill wierzył, że można ją jeszcze uratować.

  Ale absurdem jest oskarżać dzisiejszą elitę za grzechy przodków. Kto dzisiaj pamięta, że w 1861r. W Amerykańskiej Wojnie Domowej Demokraci byli na południu i bronili niewolnictwo, a Republikanie na północy?

  W polityce nie ma przyjaciół czy wrogów. W polityce liczy się tylko interes w danej rzeczywistości. I nie mogę zrozumieć jaki interes miała Polska w tej nowej ustawie, zabraniającej pod karą 3 lat więzienia mówić, że przeszłość Polski jest faszystowska.
  No co można zrobić. Ostatni przedwojenny Rząd Polski był faszystowski i antysemicki. A potem byli szmalcownicy i Jedwabna, NSZ i Anders, i ja wiem co się działo w Jangi Jul, w Kazachstanie bo byłem tam. I były pogromy po wojnie, i niema żadnego sensu wybielać historię.

  Ale jeśli tak bardzo chcecie wybielić swoją historię, jeśli chcecie wystąpić na arenie światowej jak jagnięta gonione przez wilki, to bez nas, Żydów Polskich. Bo u nas jest taki instytut historyczny, nazywa się Yad w, Shem i tam mają dość zeznań jak to było naprawdę.

  Jeszcze jedna uwaga, Do Krzyka i jemu podobnych. Jeśli cyfra 6.000.000 głodujących Żydów, powtarzała się raz za razem od 1915r. to świat powinien wam być wdzięcznym, że rozwiązaliście kwestię Żydów Europy Wschodniej, i USA nie będzie musiał ich karmić. Jeśli ładnie poprosicie, to teraz USA was nakarmi.

  Pozdrawiam i na tym zakańczam tą bezsensowną dyskusję.
  Michał

 63. krzyk58
  18 marca 2018 at 16:16

  Słyszałem “gdzieś”, że sam Pan Bóg w sprawach szczególnie zawiłych/
  pokręconych, nie podejmuje decyzji samodzielnie a w celu
  wypracowania stanowiska zasięga porady cadyków (zydoskich).
  Myślę że jest coś na rzeczy – jeśli uwzględnimy hutzpę, pychę,
  i zarozumiałość “żydosko”….nieprawda’ż p. Michale?? 🙂

  “Pozdrawiam i na tym zakańczam tą bezsensowną dyskusję.”

  Przyznam że złożoną deklarację przyjąłem z nadzieją i radością!! Ufff!!! 🙂 Jako żywo jestem wg. pana ‘piszącym dowodem” na polski antysemityzm, co to wyssałem jeszcze z mlekiem
  matki – tak orzekł kiedyś wasz premier I.Jaziernicki….W roku 1996 ukazał się w „Rzeczpospolitej” wywiad z byłym premierem Izraela Icchakiem Szamirem. Szamir znany jest w Polsce przede wszystkim z antypolonizmu i haniebnego twierdzenia, że „Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki”.

  Icchak Jaziernicki vel Szamir urodził się na wschodnich terenach IIRP i w roku 1935 wyemigrował do Palestyny. ..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

More Stories From Polityka

Scroll Up