Go to ...
Obiektywnie? Subiektywnie? O polityce, państwie, gospodarce… w poszukiwaniu paradygmatu rozwoju. Zawsze mamy rację!

Obserwator Polityczny on Google+RSS Feed

19 października 2018

Człowiek który nigdy nie powinien pełnić żadnych funkcji publicznych przestał być Ministrem


 Pierwszy człowiek, który nigdy nie powinien pełnić żadnych funkcji publicznych przestał być Ministrem Obrony Narodowej. To bardzo dobra decyzja – jak można się domyślać pana prezesa dobrej zmiany, a z tego co wiadomo z jakimś udziałem pana Andrzeja Dudy – Prezydenta RP.

Ta zmiana w rządzie pokazuje jak słaby kadrowo jest obóz rządzący. Ministrów zastąpili wiceministrowie, to samo w sobie jest żenujące. Jeżeli zastępcy są lepsi od swoich szefów, to powstaje pytanie – dlaczego oni byli podwładnymi? Można mówić o całych ciągach błędów kadrowych?

W tym przypadku mamy wrażenie, że jest jak w znanym dowcipie o zatłoczonej izbie i wprowadzeniu do niej kozy, jest oczywistością, że po jej wyprowadzeniu – wszystkim ściśniętym w środku się „poprawi” – zrobi się więcej miejsca. Dokładnie tak można odbierać te zmiany i przede wszystkim dymisje, uwaga – tu nie chodzi o porównanie antropomorficzne, ale o zobrazowanie domniemanej paraleli sytuacyjnej.

Na pewno to dobra decyzja, będzie można uratować Wojsko Polskie, w przynajmniej to, co z niego zostało. Oczywiście kluczem do korekty dobrej zmiany jest zmiana kadr w punktach krytycznych struktury MON i afiliowanych czynników profesjonalnych.

Nowy pan Minister Obrony Narodowej – pan Mariusz Błaszczak, to doskonały wybór. To człowiek konsensusu, ma wiele dobrych opinii, podwładni go lubią, co jest również chyba bardzo ważne – pokazał swoimi rządami w MSW, że jego wizja dobrej zmiany jest dość ewolucyjna. Co prawda wymienił kadry, jacyś Policjanci cieli konfetti, inni robili za Anioły, ale to są kwestie znośne w ramach ogólnej praktyki tego typu struktur. Realnym znakiem zapytania jest to, co pan Minister zrobił w celu wyjaśnienia tragicznej śmierci młodego człowieka we Wrocławiu po zdarzeniach na jednej z Komend. Jednak ogólnie pan Błaszczak, jak na kadry dobrej zmiany – to as w rękawie pana prezesa. No, a przede wszystkim to człowiek rozsądny, który dał się poznać, że nie podejmuje pochopnie decyzji. Należy mu dać duży kredyt zaufania, ponieważ przed panem Ministrem szereg przetargów, a to oznacza naciski, problemy i wielki wysiłek. Generalnie biorąc pod uwagę odwołanego poprzednika, chyba każdy byłby lepszy, a pan Błaszczak – jest jak na ławę kadrową dobrej zmiany bardzo dobrym wyborem. Przynajmniej chcielibyśmy mieć taką nadzieję.

Ciekawe, że sama ceremonia odwołania – wręczenia dymisji, była bez kamer. Jest to symptomatyczne i wiele mówiące, zwłaszcza w kontekście przemówienia odwołanego pana Ministra Obrony Narodowej do Żołnierzy. Jak macie państwo możliwość, proszę je sobie odsłuchać, to bardzo dobre przemówienie – z punktu widzenia właśnie zdymisjonowanego polityka tej klasy ciążenia, co pan Minister.

To oczywiście wielki sukces pana Prezydenta, jednak żałosne jest to, że głowa państwa musiała tyle czekać na zmianę – w praktyce urzędnika, który ma administrować jego domeną. Proszę pamiętać – pan Prezydent jest Zwierzchnikiem Sił Zbrojnych. Czyli także administracji cywilnej zajmującej się Siłami Zbrojnymi, inna interpretacja jest niemożliwa. Wiadomo, że Minister nie ma wykonywać poleceń wprost, bo realizuje politykę rządu, jednak w praktyce powinien swoją politykę uzgodnić z panem Prezydentem i dostosować do jego celów i priorytetów. Ponieważ to pan Prezydent jest Zwierzchnikiem Sił Zbrojnych i to on o wszystkim decyduje. Wojsko to prosta struktura, która realizuje rozkazy. Jeżeli one są sprzeczne, wykluczające się, znoszące, albo derogujące, to ta struktura nie działa.

Jest absolutną hańbą, to co przeprowadziło pewne środowisko medialne – zarzuty adresowane do pana Prezydenta, w domniemanej zemście za domniemany wpływ na odwołanie pana Ministra Obrony Narodowej, to coś niebywałego. To nawet przegięcie jak na standardy naszej szczujni.

Jedna z pań Posłów Prawa i Sprawiedliwości wypowiedziała się haniebnie – używając sformułowań „lewactwo i służby”, jak wynika z kontekstu jej wypowiedzi wobec pana Prezydenta. To również coś niesamowitego. O słowach jednej z pracownic mediów prawicowych o tym, że pan Prezydent stoi tam, gdzie stało ZOMO, to już nawet nie ma po co wspominać. To, że część prawicowych liderów opinii informuje elektorat, że nie będzie głosować na pana Andrzeja Dudę w wyborach prezydenckich – nie ma żadnego znaczenia. Równie dobrze, mogliby deklarować, że wolą kopytka, a nie lubią żeberek. Przecież zdecyduje pan prezes.

Będzie niezwykle ciekawym, czy w najbliższym czasie ujawnią się różne anonimowe i zapewne przypadkowe informacje, które będą najdelikatniej mówiąc „kontekstowo trudne” dla pana Prezydenta i pana prezesa? Czy nowy pan Minister zdąży wymienić odpowiednich ludzi w odpowiednich miejscach, w taki sposób żeby nowi zdążyli opanować to, co do tej pory się działo w „pewnych strukturach”? Poza tym, w Parku Skaryszewskim można – o ile się dobrze rozumie język ptaków – odnieść wrażenie, że w spektrum możliwości oddziaływania pewnego pana są też i inne informacje, nazwijmy to z „czasów minionych”. Może się zrobić bardzo, ale to naprawdę bardzo ciekawie. Akcja zawsze rodzi reakcję, chyba że kompromis jest opłacony. Przy czym mamy do czynienia z osobowością, która nie toleruje porażki.

Drugi człowiek, który nigdy nie powinien pełnić żadnych funkcji publicznych przestał być Ministrem Spraw Zagranicznych. Zapomnijmy o tym człowieku, życząc mu wszystkiego najlepszego i szczęścia. Spuśćmy zasłonę milczenia, jednak jakoś trzeba próbować uratować, to co się da. Wielka w tym rola współpracy rządu z panem Prezydentem. Polityka zagraniczna to fundament poprawy naszego wizerunku.

Trzeci człowiek, który nigdy nie powinien pełnić żadnych funkcji publicznych przestał być Ministrem Środowiska. To wycinanie drzew na które pozwolił kosztowało nasze miasta i Puszczę bardzo wiele. Przez kolejne 70 lat będziemy czekać, aż odrosną drzewa wycięte ze względu na zmiany prawa wprowadzone przez tego pana. DRZEWA ZAWSZE NALEŻY CHRONIĆ – BO ONE SIĘ SAME NIE OBRONIĄ. OCHRONA ŚRODOWISKA MUSI BYĆ NAJWYŻSZYM PRIORYTETEM – BEZWZGLĘDNIE I BEZ ŻADNYCH DYWAGACJI I KOMPROMISÓW. Szkoda, że pan prezes, który jak wiadomo jest miłośnikiem zwierząt (i to autentycznym) – nie jest równie wielkim miłośnikiem drzew. Pan Prezydent ma fretkę, – to są wystarczające powody, żeby w naszym kraju zlikwidować przemysł wykorzystujący zwierzęta futerkowe. Pan Minister miał inne zdanie i już go nie ma. Przy czym, to człowiek bardzo pozytywnie oceniany w środowisku zawodowym leśników i myśliwych, a to drugie, to w znacznej mierze ludzie zamożni i wpływowi w naszym kraju.

Czwarty człowiek, który nigdy nie powinien pełnić żadnych funkcji publicznych przestał być Ministrem Zdrowia. To jak nie potrafił rozegrać konfliktu z lekarzami rezydentami jest modelowym przykładem jak nie prowadzi się polityki i konsultacji środowiskowych. Wiadomo, że publiczna ochrona zdrowia to jedno wielkie pole minowe, jednak z ludźmi, którzy pracują po 72 godziny w jednym ciągu – śpią 6 godzin i znowu idą do pracy na 72 godziny – należy się elementarny szacunek, wysłuchanie i poważne traktowanie. Gdyby pan Minister lepiej sytuację rozegrał, to dałoby się uniknąć eskalacji. Sposobów było wiele – od rozbicia jedności protestujących, poprzez granie na zwłokę a na porozumieniu na rzecz stopniowego wprowadzania słusznych postulatów protestujących kończąc. Proszę pamiętać, że ta sprawa jest nadzwyczajnie społecznie wrażliwa. Dymisja jest przez to uzasadniona.

Generalnie pan prezes zrobił to, co powinien był zrobić przed wyborami – ustawił rząd z pozycji bojowych i smoleńskich na pozycje przekonywania i centrum. Wybory wygrywa się tym elektoratem, który dopiero na nas zagłosuje. Chodzi zatem o tych, co już głosowali i tych, co mogą zagłosować. Trzeba zrobić wszystko, żeby ich było jak najwięcej. Sprytny manewr taktyczny, wymiana – odświeżenie kadr, nowe otwarcie, nowe 100 dni spokoju dla rządu, ustalanie priorytetów. Będzie to milszy rząd, będzie technokratyczny, ekspercki – cukierkowy. Jego najważniejszym celem będzie lukrowanie dobrej zmiany, na zewnątrz i wewnątrz. Docelowo oni zmierzają w kierunku zdobycia większości konstytucyjnej, a wcześniej samorządów. To jest możliwe.

Ciekawe na ile pan prezes poprzez swoje otoczenie będzie chciał wskazać swojemu obozowi, że to, co się stało kadrowo jest wynikiem starań pana Prezydenta i zarazem jego winą? To pozwoli na zbudowanie mitu, na wzór klasycznego spisku i obsmarowywanie Prezydenta. Możemy się dzisiaj założyć, że zaraz pojawią się anonimowe wpisy i memy nawołujące rodaków do opamiętania się, ze względu na pochodzenie etniczne Małżonki pana Prezydenta i inne paszkwile. Tu zadziałają klasyczne schematy szczucia.

Jakie stanowisko zajmie pan były już Minister Obrony Narodowej? Jeżeli weźmiemy pod uwagę to, jakie ma zaplecze polityczne w pewnych środowiskach związanych z pewnym Kościołem – nie ma mowy, żeby go spuścić. Można go schować, a do tego bardzo dobre byłoby stanowisko Wice/Marszałka Sejmu (akurat się zwolniło). Zarazem ten pan idealnie by pasował do doktryny walki z totalną opozycją, wszyscy mieliby ciężko. Alternatywą może być stanowisko likwidatora pomników Komunizmu – np. Pałacu Kultury i Nauki? Proszę się nie śmiać z tej alternatywy.

Podsumowując, widać że pan Morawiecki miał wpływ na te personalia. Bardzo cieszy, że pani Jadwiga Emilewicz otrzymała własne Ministerstwo. Nie ważne, że wykrojone i ma jakąś dziwną nazwę dotycząca przedsiębiorczości i czegoś tam jeszcze. To osoba tak dynamiczna i kompetentna, no a przede wszystkim z Krakowa, że należy się spodziewać, że będzie bardzo silnym filarem tego rządu. Naprawdę duży kredyt zaufania dla tej wspaniałej osoby, chociaż nie zgadzamy się z większą częścią jej światopoglądu (jak i większości osób z tego rządu). Chodzi bowiem o Polskę, a dla Polski – to lepiej, że ci którzy odeszli – odeszli.

Serdecznie gratulujemy wszystkim Ministrom powołanym przez pana Prezydenta, a tym którzy zostali zdymisjonowani wszystkiego najlepszego. Dobrze, że już nie decydujecie państwo o naszej rzeczywistości.

Tags: , , , , , , , , ,

38 komentarzy “Człowiek który nigdy nie powinien pełnić żadnych funkcji publicznych przestał być Ministrem”

 1. Emeryt z Toporu
  10 stycznia 2018 at 04:58

  Stanowisko likwidatora pomników Komunizmu – np. Pałacu Kultury i Nauki? Do tego pan Antoni by się świetnie nadawał.

 2. Inicjator
  10 stycznia 2018 at 05:12

  No to DOBRA ZMIANA się rozkręciła na całego.

  Co to przyniesie?

  Może więcej spokojnej i cichej pracy nad rozwiązywaniem realnych problemów, a nie snuciem jednej po drugiej kolejnych wizji i planów?

  Do roboty!

  A Kolorowego Ptaka Antykomunizmu i czołowego eksperta smoleńskiego – trochę żal …

  Może będzie mniej fajerwerków, chyba że zacznie gościć na łamach dotychczas omijanych stacji telewizyjnych?

  To tak dla odmiany obrazu DOBREJ ZMIANY …

 3. Kurtyna kłamstwa
  10 stycznia 2018 at 05:28

  No właśnie to jest ciekawe jakie teczki wypłyną, a to że wypłyną to już sprawa techniczna. Szczujnia prawicowa się wczoraj zaonanizowała konterstowaniem rzeczywistości której nie przyjmuje do rzeczywistości..

 4. Szymon Cieślik
  10 stycznia 2018 at 05:56

  Odwołali tego szkodnika politycznego. Wojsko oddechnie, ale co do Błaszczaka to nie mam takiego zdania jak pan, chociaż rozumiem że stara się być pan obiektywny. Oczywiście po tym raku to każdy będzie lepszy i co do tego nie ma wątpliwości.

 5. Gniewna Zjadaczka Ogórków
  10 stycznia 2018 at 06:00

  Cieszę się że mój ulubiony portal tak jednoznacznie opowiada się za ochroną przyrody i drzew. Bardzo wam za to dziękuję! Jest dokładnie tak jak napisano – drzewa same się nie obronią.

 6. 5kl
  10 stycznia 2018 at 06:50

  Chyba każdy się cieszy ze ic już nie ma.

 7. tuk tuk
  10 stycznia 2018 at 06:57

  Jak teraz rozegrają kontekst smolenski?

 8. krolowa bona
  10 stycznia 2018 at 07:21

  No a gdzie podziala sie Tania z Lotwy ?

  ***
  Tradycja “chowania” / “przechowalnia walizek” jaka jest stanowosko marszalka sejmu to w Niemczech prawie regula….wlasnie “schowali”tam niedawno Wolfganga Schäuble, ex-ministra federalnego finansow,ktory wykonczyl Grecje i poobrazal Macron’a oraz innych i Merkel dostala ultimatum albo usunie (“odda do przechowalni”) Schäuble albo ja usuna do przechowalni w gabinecie figur wojskowych…..ja tu nie chce nikogo rozsmieszac,ale Antoniego moga zrobic ministrem obrony nowych sil zbronych UE, on wyglada z ta sniada cera jak Taliban czy Muschahedin a nawet jak Annatollah i to wszystko z jedna twarza dalo by sie zrobic zmieniajac tylko “berecik”(nakrycie glowy”),tak sie na swoim stanowisku “wyrobil”,jak gacie w kroku…..

 9. Zbigniew
  10 stycznia 2018 at 08:57

  Dobór argumentów – fatalny.
  Drogi Autorze. Tezy SĄ do udowodnienia ale NIE TAK a “tekst o drzewach” to już sytuuje Autora gdzieś w tym stereotypowym świecie “gimbazy”.
  Zająłeś się Autorze stanem PRZED FAKTEM który się DOKONAŁ a tymczasem brak szerszej perspektywy na STAN OBECNY powoduje że umyka to co najważniejsze.
  I tu podtrzymuję to co napisałem w końcu zeszłego roku.
  …standardowo zakończę:
  Kupujcie popcorn.

  • Wierny czytelnik
   10 stycznia 2018 at 09:05

   No tak odwołali twojego guru to plujesz jadem i właśnie za przypominanie o ochronie przyrody autorowi należą się podziękowania. Klasyczne sączenie jadu, nie zgadzasz się merytorycznie wiec atakujesz forme. To żałosne bo forma się broni doskonale a argumentacja jest spójna to opinia można się nie zgadzać, ja się zgadam. Większość ludzi pewno też. No ale wielbiciele kaplana toruńskiego beda pluli.

   • Zbigniew
    10 stycznia 2018 at 12:19

    @Wierny czytelnik
    Różnica między tobą a mną jest taka że ja otwarcie przyznaje że ledwo co zarysowałem powierzchnię dostępnej wiedzy. Ty zaś nawet jej nie polizałeś. Może ty masz jakiś “guru” w “sekcie” do której należysz (taka para słów “guru – sekta”) ja nie uznaje ŻADNYCH autorytetów bo Wiedza to jest stan tego co najlepiej oddaje rzeczywistość na daną chwile a nie emocjonalne pitu-pitu z udziałem słów mistycznych (guru-sekta) oraz mających przenieść ładunek emocjonalny – tu Twój stan chorobliwej nienawiści (“plucie jadem”).
    Polityka to nie jest to przedstawienie które tak uwiera w… no gdzieś tam, Autorowi i zdaje się i Tobie ale interesy przykryte papką medialną dla gawiedzi.

 10. Xun Zi
  10 stycznia 2018 at 09:10

  Jacy ludzie by w tych rządach nie byli, dopóki nie zmieni się prezes, wszystkie zmiany będą tylko i wyłącznie kosmetyczne. A jak prezes się zmieni, to dopiero będzie ciekawie. Oby tylko wynik tych zmian nie był taki jak 79 lat temu

 11. Grzegorz z Kotliny Kłodzkiej
  10 stycznia 2018 at 09:52

  Panie Krakauer

  Pana zachwyt mnie zachwyca. O ile zgadam się z życzeniami dla “byłych”, o tyle zachwyty nad nowymi starymi już nie. Amerykano-lubami pozostaniemy. I skończymy jak oni, bo chyba nie sądzi Pan, że oto nagle pokochamy naszych wszystkich sąsiadów.

 12. Wojciech
  10 stycznia 2018 at 10:28

  Widać, że dobra zmiana dotarła na blog. A czytając zdanie Autora;
  “Nowy pan Minister Obrony Narodowej – pan Mariusz Błaszczak, to doskonały wybór. To człowiek konsensusu, ma wiele dobrych opinii,”….. na nim wypadałby skończyć cały dalszy wywód. Szara postać bezmyślnego biurokraty i aparatczyka – służącego prezesa, to doskonały wybór, to ja dziękuję. Takim samym doskonałym wyborem jest bvvvv vvvvvv postać pana Dudy zwanego aasaaaa. I wszyscy po kolei, to zmiana typu TKM, bezideowa, bez wizji przyszłości ani umiejętności nawet prostego administrowania kolonią. Owładnięta szaleńczą doktryną neoliberalną, kłamstwem historycznym IPN, deprecjacji powojennego dorobku narodu, ruiną służby zdrowia i podporządkowane wojennej polityce agresywnego kartelu US/NATO. Żadnych pozytywnych zmian oczekiwać nie można.

  PROSZE PANA PROSZE CZYTAĆ AUTORA ZE ZROZUMIENIEM… WEB JOZ.

  • Wojciech
   10 stycznia 2018 at 11:17

   Szanowny Panie, Przed przeczytaniem felietonu, przeczytałem takie coś:
   “Prawicowy pieśniarz Paweł Piekarczyk, który został odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę Krzyżem Kawalerskim Polonia Restituta za sławienie pamięci Żołnierzy Wyklętych chce zwrócić order. Powodem jest sprzeciw wobec odwołania ze stanowiska ministra MON Antoniego Macierewicza.”
   Może Pan zrozumieć nastrój i wyrażoną przeze mnie opinię. To przecież dom wariatów i paranoja – krzyż za chwalenie mmmmm.

   MUSIAŁEM TO SŁOWO OCENZUROWAĆ PONIEWAŻ NIE WSZYSCY Z TEGO KRĘGU ADRESATÓW BYLI DESYGNATAMI POJĘCIA O KTÓRYM PAN PISZE, A ICH RODZINY MOGŁYBY MIEĆ DO NAS O TO PRETENSJE. POZDRAWIAM WEB. JÓZ. ALE OCZYWIŚCIE MA PAN RACJĘ CO DO ZASADY…

   • Wierny_czytelnik
    10 stycznia 2018 at 17:33

    Cieszę się że tak racjonalnie i sprawiedliwie państwo podchodzicie, nigdy mi się nie zdarzyło żebyście mnie ocenzurowali. Wystarczy być kulturalnym

 13. Gniewomir Bełtowski vel. Anstragen
  10 stycznia 2018 at 10:46

  Sobie autor jaja robi, się żarty trzymają… ale rozumiem że inaczej o tych “szanownych Panach” nie można pisać bo się pojawi spontaniczna potrzeba samobójstw wśród redakcji portalu…

  • krolowa bona
   10 stycznia 2018 at 13:51

   @Gniewomir Beltowski….no fantastyczne “ujecie” zlotych mysli autora i przeslania calej redakcji….felieton to wysoka sztuka parsyflazu prawie “wisielczy humor”…..a do tego trza udubruchac UE,co nawet moze sie i udac …to gra w pokera ….

   • Ramzes
    10 stycznia 2018 at 14:35

    Wiem o tym autor to znany kpiarz. Felieton bardzo trafiony. Przecież chwalenie pana Błaszczaka to najwyższa forma komedii

   • krzyk58
    10 stycznia 2018 at 18:42

    @Ramzes.
    Czyżby?

    Do rzeczy…

    Co Sz. napisze nt. np. niegdysiejszego MSWiA p./tow. R.Kalisza…
    Peany zapewne. 🙂
    za wiki…zawsze podkreślam że to tylko liberalno-lewicowy ogląd świata… zawsze biorę poprawkę ewentualnie szukam z innych źródeł.
    Cytuję : W maju 2004 został powołany na stanowisko ministra spraw wewnętrznych i administracji w rządzie Marka Belki. W maju 2005 podał się do dymisji m.in. w związku z informacjami prasowymi na temat rzekomych powiązań oficerów Komendy Głównej Policji z mafią. Dymisja nie została przyjęta przez premiera Marka Belkę.’ https://pl.wikipedia.org/wiki/Ryszard_Kalisz
    Nb. “kawiorowy komuch’………………………………………………. 🙂

 14. wlodek.
  10 stycznia 2018 at 11:44

  Trzeba podziękować guru Religii Smoleńskiej za wynik ostatnich wyników sondaży wśród Rosjan pod nazwą “Kto jest naszym wrogiem”I tak:68 procent USA,29 Ukraina,dalej Polska.

 15. Trufel
  10 stycznia 2018 at 12:15

  Zgadzam się z teza ze na tle pana M pan Błaszczak to miód na rany.

 16. Anonim
  10 stycznia 2018 at 14:51

  Dziwna troska K. patrz: czwarty akapit, od końca………………………
  Ja, takie treści odbieram jako przewrażliwienie rasowe 🙂
  No, BO jeśli nie ma tematu (anty)semickiego), należy go przywołać,
  choćby na zasadzie – “niektórzy”Żydzi wykonują po kryjomu hasła antysemickie….
  Znamy takie przypadki – czy przypadki? A może TO REGUŁA???
  Jak TO działa? https://bialyrasizm.pl/incydent-turecki/

  Taak, znamy przypadki, (znowu) posiadania przez rokującego
  czynownika,funkcjonariusza partyjnego niesłusznej żony, naciski
  na zmianę żony – na słuszną z pochodzenia…………taka dygresja,
  w temacie pochodzenia (po)słusznych (czy nie) żon.
  Policzmy od tow. “Wiesława” zaczynając wyliczankę…znowu
  ten nieszczęsny ‘przypadek bez końca”?!!
  Ruski historyk Jurij Żukow – kontra ‘ony”… Жиды пытаются заткнуть и заговорить русского историка

  https://www.youtube.com/watch?v=ZeBMAFyO9ZE

  Hutzpa’h i sq…stwo, onych. Nieodmiennie mój szacunek i uznanie dla https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%96%D1%83%D0%BA%D0%BE%D0%B2,_%D0%AE%D1%80%D0%B8%D0%B9_%D0%9D%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1%87

  Zwracam uwagę że to tylko (tendencyjna) wiki…………………………
  nieważne po rusku czy polsku….

  Ps. Minister Szyszko mimo wszystko był praw – dlatego że szanował i dbał o środowisko naturalne dokonując selekcji, czyli
  słusznej wycinki. Ktoś kto prezentuje “inny punkt widzenia’
  , zarażony jest lewacko liberalną wizją, tzn. nic nie rozumie
  myśli ‘lewackim ekologiem” z centralnym ośrodkiem dowodzenia w kołchozowej Brukseli.http://niewygodne.info.pl/artykul8/03935-Fatalne-skutki-weekendowej-nawalnicy.htm

  • krzyk58
   10 stycznia 2018 at 18:43

   Tak, to ja.

 17. Trel karłowaty
  10 stycznia 2018 at 15:43

  Odwiano go co najmniej dwa lata za późno.

 18. ppłk. pil. dypl. w st. spocz.
  10 stycznia 2018 at 16:09

  Celem AN2 w MON było tsunami. On to zadanie zrealizował wybornie, ponad plan i z sukcesem. Swoje zrobił. Rolę wypełnił. Część opinii publicznej ocenia to pozytywnie. Teraz mógłby burzyć PKiN

 19. wieczorynka
  10 stycznia 2018 at 16:12

  A w mojej wsi wróble ćwierkają, że to wycinanie drzew w Puszczy Białowieskiej i innych lasach ( w mojej okolicy też) to z tego powodu, aby wypłacić jakiemuś tam państewku 65 miliardów dolarów ale co tam te maleńkie acz sympatyczne ptaszki mogą wiedzieć.

  • krzyk58
   10 stycznia 2018 at 19:21

   @wieczorynka. Wiadomo, wróbelki ćwierkają nie tylko w parku Skaryszewskim – na prowincji toże, być może ćwierkają uczciwiej
   z łapką na dzióbku… BO, z ‘obfitości serca usta mówią” (klasyk).
   Wieczorynko temat odszkodowań uważam za chory, Polska
   nie powinna uczestniczyć w hucpie.
   A gdyby już, to nie puszcza białowieska – a ogołocenie tajgi od Uralu do Irkucka – nie wiem, czy zaspokoiłoby BEZZASADNE żądania tych ‘mammonowych kreatur”……………………..

   https://www.wykop.pl/link/4101847/dlaczego-ustawa-447-senatu-usa-przeszla-w-polsce-bez-echa/

 20. jerzyjj
  10 stycznia 2018 at 18:13

  Czy Błaszczak będzie lepszym szefem MON?

  Nie sądzę, ale może powróci tam pierwiastek racjonalności, który przy Macierewiczu nie miał szans zaistnieć.

  W POLICJI OBECNIE TEŻ NIE JEST RÓŻOWO

  Macierewicz nadawał się tylko do prowadzenia felietonów na antenie „Radia Maryja” i falach „TV Trwam” oraz szukania wszędzie wrogów, agentów i szpicli oraz znajdywania na każdego swego przeciwnika w wyścigu do władzy, haków. W tym jest rzeczywiście dobry
  PS…
  Błaszczak był obiektem kpin policjantów, został szefem MON
  Błaszczak to jeden z najbardziej szkodliwych polityków rządu Beaty Szydło. I najbardziej chwalony przez byłą premier, podczas konferencji podsumowującej dwa lata “dobrej zmiany”.
  Należy on do najbliższych ludzi Kaczyńskiego. Jest w grupie tzw. zakonników, czyli towarzyszy prezesa jeszcze z początku lat 90. i partii Porozumienie Centrum (stąd nazwa Zakon PC).
  W rządzie „dobrej zmiany” Błaszczakowi podlegały policja i służby mundurowe. Był z nich dumny, w drugą stronę to już nie działało. Z policji uciekają doświadczeni funkcjonariusze, a nowych trzeba szukać wśród bezrobotnych…

 21. krzyk58
  10 stycznia 2018 at 18:48

  @jerzyjj “W POLICJI OBECNIE TEŻ NIE JEST RÓŻOWO’
  Jajcarz, jak Boga kocham jajcarz -. 🙂
  Patrz nieco wyżej – “RÓŻOWO” było za to kiedy było czerwono…
  Wiem że zima a zimą musi być zimno, ale to jeszcze nie powód/
  upoważnia do spania w berecie!! Wietrzyć czachy – to i jakiś
  koncept zawita ‘pod strzechę”!

  • wlodek.
   10 stycznia 2018 at 19:31

   krzyku,czy twoje zacietrzewienie ma swoje granice?Jedyna nadzieja to zmiana profilu O.P!Tak jak nie da się oglądać TVPIS,tak i czytać twoich wpisów (oprócz linków dotyczących muzyki)Kończ was ,wstydu oszczędż!Moja dobra rada, policz ile mialeś krytycznych wpisów? Coś nie tak,albo miejsce albo poglądy, a może jedno i drugie?

 22. krzyk58
  10 stycznia 2018 at 20:36

  @wlodek.
  Zacietrzewienie, 🙂 nie, jestem “niespotykanie spokojny człowiek”.
  Uzupełniam równowagę na forum, co by nie było tak “różowo
  ni czerwono”…

  • wlodek.
   10 stycznia 2018 at 21:51

   krzyku,trzymam za słowo!Kolor czerwony i różowy, ładniejszy niż czarno biały na fladze niemieckiej!Pozdro.

 23. krzyk58
  10 stycznia 2018 at 21:44

  Przynieście nam, eeeeeeee na tacy! – Stanisław Michalkiewicz

  eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

  Na dobranoc, genialny p.Michalkiewicz, analiza roszady, możliwe, czy tez niemożliwe wizje darowania, “ot, tak sobie”, 65 mld.$.
  Czy TU można coś jeszcze? . Jasno i zrozumiale wyłożone BO, tak sprawy
  “sie mają”…p.Włodku. Nie żałuj róż, kiedy las płonie . POzdrawiam. 🙂

 24. UFO
  11 stycznia 2018 at 00:30

  An 2 stał sam na miesięcznicy tj. Nie z dostojnikami tylko z ludem smoleńskim

 25. kp
  20 stycznia 2018 at 00:50

  1

 26. krzyś
  20 stycznia 2018 at 00:51

  co to za portal jest? lewacki? POmroczny? WSI-owy? żadnych merytorycznych uzasadnień!!! a! i nic o 120 mln drzew wycięto za PO. tu proszę: http://niewygodne.info.pl/artykul7/03654-Za-PO-wycieto-120-mln-drzew-i-nikt-nie-panikowal.htm
  a tu na deser, redaktorze: https://www.youtube.com/watch?time_continue=48&v=ndMyX8CCAIM

  • Piotr Wesołowski
   20 stycznia 2018 at 07:47

   Mówią, ze Главное Разведывательное Управление.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

More Stories From Polityka

Scroll Up