Go to ...
Obiektywnie? Subiektywnie? O polityce, państwie, gospodarce… w poszukiwaniu paradygmatu rozwoju. Zawsze mamy rację!

Obserwator Polityczny on Google+RSS Feed

19 października 2018

Nie ma sensu naprawianie spłuczki i mycie muszli klozetowej jak eksplodowało szambo!


 Nie ma sensu naprawianie spłuczki i mycie muszli klozetowej jak wylało szambo! To takie ogólne prawo obrazujące zasady na jakich opiera się nasza rzeczywistość, oczywiście to prymitywne ujęcie – ale takie najlepiej się pozycjonują w pewnej wyszukiwarce więc proszę się dostosować percepcyjnie. Domyślacie się co to za wyszukiwarka, jak wiadomo jedynie słuszna, krytyka już nie jest dopuszczalna.

Chodzi o to, że właśnie tak jak w tym porównaniu wygląda sytuacja z polityką migracyjną w Unii Europejskiej. Idioci, którzy otwartość granic w Strefie Shengen uznali za równoznaczną z otwarciem granic zewnętrznych dla tłumów nielegalnych imigrantów, terrorystów i przemytników narkotyków – odpowiadają za chaos który powstał i dramaty tych ludzi. W mediach zachodnich pojawiają się coraz odważniejsze pytania o to, czy wielka fala uchodźców została wykorzystana do przemycenia do Europy gigantycznej ilości narkotyków, broni, materiałów wybuchowych i terrorystycznej propagandy?

Jak można było dopuścić do sytuacji, że setki tysięcy ludzi, którzy nawet nie pochodzą ze strefy wojny – swobodnie przemieszczają się po Europie, przyczyniając się do tragedii społeczności lokalnych lub paraliżu szlaków transportowych? W tym także do wypadków śmiertelnych jak i w skutek terroryzmu. Wiemy o tym, takie dotknęły naszych rodaków.

W konsekwencji doprowadzono do sytuacji, że zwykli ludzie w Europie boją się osób inno-kulturowych, które kojarzą się jako zabójcy z nożami, rozjeżdżający Europejczyków samochodami, strzelający z Kałasznikowów – lub używający ładunków wybuchowych. Cierpią na tym także ci, ze wspólnot inno-kulturowych, którzy mają prawo azylu lub od pokoleń mieszkają w Europie. Wizerunek części z tych wspólnot jest zdruzgotany łatką terroryzmu i nienawiści do ręki, która ich karmi. Do tego dochodzą częste negatywne doświadczenia własne ludzi z relacji z takimi sąsiadami.

Wiadomo, że A. Breivik swoją motywację do popełnionego czynu uzasadniał w części tym, czego doświadczył od inno-kulturowych azylantów w swoim kraju (był wielokrotnie pobity, zastraszany i prześladowany dlatego bo był innym-kulturowo Norwegiem o innym od oprawców kolorze skóry). Akcja zawsze rodzi reakcję i zawsze są konsekwencje podjętych decyzji.

To do czego doprowadzono w imię poprawności politycznej i rzucania oskarżeń o rasizm, wobec każdego, kto ośmielił się powiedzieć, że tego typu polityki nie akceptuje lub że to nie będzie bez konsekwencji w kategoriach cywilizacyjnych i jest niezgodne ani z prawem krajowym, ani z traktatami – jest niebywałe.

Szczególnie szokuje rola części mediów, w tym tych, które należą do kapitału zaoceanicznego i z kraju położonego za dwiema rzekami. To tam była największa szczujnia, to tam szkalowano ludzi i odrzucano prawo do dialogu i racjonalnej wymiany poglądów. Bez możliwości dyskusji doprowadzono do lansowania mono poglądów, nakazujących afirmację procesu nielegalnej imigracji. Zadziałał mechanizm – chcesz dyskutować, kontestujesz? To znaczy, że jesteś rasistą, ksenofobem i wrogiem.

Co z prawem do dyskusji? Co z możliwością wypowiedzenia swojej opinii? Proszę pamiętać – uchodźcy to nie jest to samo, co nielegalni imigranci. Nie mówimy tutaj o uchodźcach! To zupełnie inna kwestia, różnią ich od nielegalnych imigrantów – procedury zgodne z prawem. Również nie stają się uchodźcami nielegalni imigranci, którzy zostali pseudo zalegalizowani przez chcące się ich pozbyć Grecję i Włochy (znane z prawa pojęcie owoców zatrutego drzewa). Jednak przekaz mediów mainstreamowych starannie zatarł tę różnicę. To nie był przypadek, w ten sposób jest realizowana inżynieria społeczna.

Liderzy struktur europejskich i największych państw unijnych, wymyślili sobie, że będzie mechaniczna, w istocie automatyczna relokacja nielegalnych imigrantów, których przekwalifikowano na uchodźców. Przy czym nadal nie zaprowadzono działań mających zabezpieczyć granice. Grecja zupełnie zawiodła I NIE JEST TAJEMNICĄ, ŻE ZROBIŁA TO Z ZEMSTY NA NIEMCACH ZA TO JAK ICH POTRAKTOWANO W KRYZYSIE – jawnie pisały i tym niektóre greckie media, a blogosfera była pełna opisów sytuacji. Od Włoch nie można za dużo wymagać, jednak po prostu powinni pilnować swoich granic, podobnie Hiszpania.

Doprowadzono do sytuacji, gdy wręcz zaprasza się ludzi do ryzykowania życiem, tylko po to, żeby ich wyławiać z morza. To napędzanie nielegalnych procesów i pośrednie finansowanie terroryzmu. Jak również to Angela Merkel ponosi częściową moralną odpowiedzialność za śmierć tych wszystkich ludzi, którzy zginęli w morzu lub zostali zabici przez przemytników, czy też są niewolnikami. Warto też pamiętać o tym jak pluto na Węgry, Bułgarię i Macedonię – kraje, które podjęły się tytanicznego wysiłku ochrony granic. Trzeba pamiętać o roli Serbii, której władze pozwoliły na odpłatny masowy transfer nielegalnych imigrantów środkami komunikacji zbiorowej do granicy Unii Europejskiej.

Na to wszystko państwa zachodnie chcą łączyć wspólny unijny budżet z tzw. kwestią uchodźców, czym złamana będzie podstawowa zasada jaką jest swoboda wymiany w Europie. Widać, że to właśnie było celem – znalezienie pretekstu, żeby nie wspierać krajów biedniejszych, przez kraje bogatsze. W ten sposób szantażuje się kraje, z którymi podpisało się traktaty o współpracy. Szantaż stał się jednym ze środków realizacji polityki Komisji Europejskiej.

Szambo się wylało, wręcz eksplodowało. Nie ma sensu naprawianie spłuczki i mycie muszli klozetowej. Mamy do czynienia z kryzysem całego Zachodu, który odbywa się na wielu płaszczyznach, poczynając od ekonomii, poprzez wartości a na sprawach demograficznych i kulturowych kończąc. Zachód dzisiaj jest słaby i nie widać żadnego sposobu na to, żeby był w stanie się zmobilizować do reformy własnej. Nie mówiąc nawet o samoobronie przed konkurencją, w tym także i zagrożeniami militarnymi. Poza tym istnieje poważny spór, co do tego jaki kierunek miałaby przyjąć taka reforma. Prawdopodobny reset niemieckiej polityki wszystko jeszcze bardziej skomplikuje.

Oznacza to, że ogólny reset stosunków jest koniecznością. Jest kwestią fundamentalną, czy będzie on miał charakter ekonomiczny, społeczny, kulturowy, czy militarny? Zawsze tak było, że Zachód podnosił się po resecie, ostatnim zasadniczym była II Wojna Światowa, a pośrednim kryzys naftowy lat 80-tych.

My jesteśmy w sytuacji, że po tym jak uznaliśmy ekonomiczną, kulturową, militarną i cywilizacyjną wyższość Zachodu i rozpoczęliśmy proces transformacyjno-dostosowawczy. Obecnie obudziliśmy się z ręką w potrzaskanym kiblu na środku rozlanego szamba – upominając się o moralność, a właściwie o prawo do jej autonomii w duchu tradycjonalistycznego katolicko-narodowego etosu, który wypracowaliśmy historycznie.

Ku naszemu zaskoczeniu (chociaż nie wszyscy to już rozumieją) – Zachód odmówił nam prawa do tej autonomii moralnej – tylko tego oczekiwaliśmy i tylko tego potrzebowaliśmy do podtrzymania własnej tożsamości (mniejsza z tym czy słusznie, czy nie). Tak wygląda traktowanie suwerenności państw, tolerancji i wielokulturowości. Europa Zachodnia dąży do zeświecczenia społeczeństwa, tolerując inno-kulturowych radykałów i terrorystów, ale zwalcza polskich tradycjonalistów.

Tags: , , , , ,

24 komentarze “Nie ma sensu naprawianie spłuczki i mycie muszli klozetowej jak eksplodowało szambo!”

 1. Wielka Polska Katolicka
  12 stycznia 2018 at 04:42

  W pełni, w 100% się zgadzam. Brońmy krzyża od Giewontu do Bałtyku!

 2. Inicjator
  12 stycznia 2018 at 05:09

  Słuszny, chociaż bardzo emocjonalny artykuł, a porównanie z szambem bardzo trafne.

  No i zauważenie, że ten chaos czemuś jednak służy.

  W Niemczech – potraktują “zdrowszą” uchodźców jako zasób siły roboczej w ich starzejącym się społeczeństwie.

  Mają mimo wszystko silne i sprawne Państwo Niemieckie, które poradzi sobie z innokulturowymi przybyszami, a nawet ekstrermistami – tylko muszą ich wszystkich powoli “wchłonąc”, i “rozproszyć” – tak jak przed 40-tu laty parę milionów Turków.

  Elity Unijne, mając olbrzymie środki medialnego oddziaływania i “chłopca do bicia” jakim jest katolicka i konserwatywna (dla nich) – Polska, przeadresują swoje błędy w winę Krajów Europy Wschodniej, że nie chcą ich powielać u siebie.

  Mogą u siebie nawet zmienić kalendarz, żeby uwzględniać muzułmańskie święta, w tym Ramadan, ale “naszą innokulturowość” – będą potępiać, posługując się metodą propagandowego “kija” i finansowej “marchewki”.

  Dlatego ten spór się zaostrzy, nawet ocierając się o Polexit.

  Będzie się działo.

  • krolowa bona
   14 stycznia 2018 at 15:38

   @Inicjator…..mimo kompletnego braku czasu nie moge wrecz niezareagowac na Pana wywod,tu cisnie mi sie pare wydarzen z oststnich dni,ktore jak przypuszczam nawet nie byly przedmiotem doniesien wuadomosci w Polsce i to z uwagi na ich sterowanie….

   Po krotce zgadzam sie,ze “bedzie sie dzialo”….,nawet sklonna jestem przejac w 100% teze, ze nagonka na Polske w UE jest kompletnie przez obce i wrogie agentury z premedytacja zorganizowana i ze niestety jej zleceniodawcy PO & Co straca sami na tym i ze np. pan Franz Timmermanns z uwagi na czynna nienawisc do Polski winnuen byc odsuniety od podejmowania decyzji i wyglaszania mow na temat Polski,polski rzad winien wystapic do UE (siedzi tam Tusk,jaki paradox i “scheisse”=”gowno”) z podaniem o odsuniecie F.Timmermansa z uwaginabrak objektywnosci….otoz sprawy maja sie powaznie i wiele politycznych osob min. byly niemiecki komisarz UE d /s porzeszenia UE pan Günter Vanheugen mowi,ze jak sie nagonkana w UE na Polske nie skonczy,to wszscy zbaranieja ale Polska predzej wystapi z UE /Polexit / niz inni uwazaja,gdyz nie jest chlopcem do bicia i ten fantastyczny “polski pomost”na wsvhod i do Rosji skonczy sie i to nie tylko dla gospodarki i polityki Niemiec i Francji….przy czym pan Vanheugen mowi,ze to strata czasu i atlasu,gdyz ani jeden uchodzca nie chce do Polski…przydziela Polsce przymusowo jakas liczbe uchidzcow to potrwa to nsjdalej do 2 tygodni,jak oni przywedruja sobie do Niemiec a paru z nich pojdzie dalej do Francji ale tylko po to,by przedostac sie do W.Brytani,gdyz tam maja krewnych,wiec ta degradacja Polski to szkoda czasu i wogole nue rozwiazuje ani jednego problemu a ryzyko utraty Polski z czlokostwa UE jest duze….takze dla podniesienia wlasnego prestizu i image np. we Francji komiczna wrecz narracja przeciw Polsce,w co ja nawet nie moglam teoretycznie uwierzyc min.np.w w codziennym programie TV “28minut”/polityczno-kulturalby talk-show,ktorzy “wszyscy”ogladaja jedzac kolacje we Francji ipoprzez “arte”TV w Niemczech wyraznie mowi taki jeden francuski intelektualista,ze “Polska bez wachania przyjela 500.000 uchodzcow z Ukrainy ale Polacy to “RASISCI”(!) i nue chca Merkel nawet 500uchodzcow”odebrac…Francja tez nie chce ani 1uchodzcy Merkel “przejac”…nawet widzacco sie tam dzieje wiem dlaczego…..polski ambasador we Francji winnien zlozyc protest a polski minister spraw zagr. w Warszawie wezwac ambasadora Francji i zlozyc mu protest….ile razy robia to Niemcy a Erdogan to prawie codziennie…cos Francuzi zaczynaja kiepsiec….. a tu prosze kolezenstwa w Niemczech mialy miejce nastepujace bardzo wazne ale poza Niemcami przemiczane wydarzenia a ja tu czasowo nie moge dogonic,by to opisac…..otuz 01.01’2018 na Twitter-ze “Zarzad Polcji” z Kolonii / Nadrenia-Polnocna Westfalia /,gdzie przed 2 laty w Sylwestra mialy miejce masowe gwalty na kobietach oraz rabunek ich mienia wystosowalo HALLO !, HALLO ! w jezyku nie urzedowym niemieckim lecz w jezyku ARABSKIM serdzeczne zyczenia noworoczne…..jedna z przewodniczacych partii AfD /”Alternative für Deutschland “= “Alternatywa dla Niemiec “/ zareagowala na to oburzona,no trudno sie nie oburzac,gdyz ja sie tez oburzylam i to zupelnie na powaznie …otuz jedna z przewodniczacych AfD,pani Beate von Storch dala wyraz swojemu
   oburzeniu i okreslila dobitnie tych uchodzcow i powolala sie na konstytucyjny j.niemiecki…poparla ja swoim wpisem na “Twitter”druga przewodniczaca a Policja w Koloni zlozyla do prokuratury doniesienie na te dwie panie i ich partie AfD o przestepstwie “podrzegania” do nienawisci….zaraz byly petycje online dla poparcia tego zarzutu i ukaraniu AfD…..ja napisalam do tych incjatorow petycji cos,malo kto wystepowal na wprowadzenie w Niemczech jezyka arabskiego jako jetyka urzedowego….te fenomeny wcale nie sa smieszne i na powaznie zastanawia sie kazdy ,co tu jest grane….do tego jeszcze pod koniec grudnia w malej miejscowosci Kandel / Rheinland Pfalz = Nadrenia Pallatynat / 15-letni uchodzca wojenny z Afganistanu w pomieszczeniach drogerii sieci “dm-DrogerieNarkt” zadzgal w bialy dzien nozem
   14/15-letnia dziewczyne,uczenice tamtejszego Gymnasium,podobno sie nie znali i dopiero w tej drogerii poklocili sie o zakup mydla ( ?)…cala okolica i ludzie maja absolutnie dosc tych atrakcji…. nawet znany prof.kryminologii Christian Pfeiffer w glownym wydaniu dziennikaTV ( lze TV…) mowil,ze wpuszczenie takich ilosci mlodych mezczyzn do obcego kultura panstwa jest wysokim,bardzo wysokim ryzykiem i jaka to odpowiedzialnosc spiczywa na rzadzacych…ostro i poraz 1 takie oficjalne wypowiedzi a Merkel nawet poprzez swego rzecznika prasowego nie zabrala stanowiska,wszyscy widza,ze rzadbi Merkel hiwaja sie po katach a media maja zakaz publikacji na ten temat….komentatorze @Inicjator w Niemczech nigdy,nigdy nie bylo zadnej integracji jak np.w Szwecji,Kanadzie czy nawet Usa ( tam wszystk co najlepsze i wszystko co najgorsze ma miejsce),co wiecej systemowo Niemcy mieli mocne prawne dzialania dezintegracyjne by tych nowych “gastarbeiter”,jako “gorszy sort” nigdy nie dopuscic do stanowisk itd.,nawet poczatkowo uczyli ich w podstawowce w j.tureckim by sie nie mogli tu polapac i np.ubiegac sie o jakiekolwiek prawa np.taka sama wysokosc rent i emerytur i inne … SKAD PAN WIE,ZE Z EMIGRANTAMI Z PRZED 40-TU LAT Z TURCJI NIEMCY SIE UPORALY ???? Pan rak twierdzi,ale to wylacznie jest szlachetnym ale wylacznie poboznym zyczeniem zwanym w psychologii “projekcja”…..ci Turcy z emigracji (zarobkowej ) ,ktorzy od wczesnych lat 50-tych przybyli do Niemiec nie sa zintegrowani, nie mowia juz w 3 czy 4-ej generacji w j.niemueckim, przyjedza tu Erdogan i im w mowach publicznychna stadionach i placach Niemiec tego zakazuje,wymaga milosci i lojalnosci do Turcji i jej kultury co wyraza sie w nienawisci do tutejszego jezyka i tutejszej,wogole (zachodniej )kultury europehskiej,to otwarta wojna turecko-niemiecka ,tragiczna zreszta,od kiedy pamietam choc od ok. 2 lat obowiazuje w mediach zakaz doniesien i milczenie walczy niby panstwo niemieckie i minister spraw wenetrznych ze specjalna policja przeciw “KalifatStaat”=”Islamskie Panstwo Kalifow”,ktore ciagle jest powolywane i”niby rozbijane” przez policje wlasnie w Kolonii i wogole w NadreniiPolnocnejWestfalii…braniem glownie kobiet europejskich,Niemek,Francuzek,Belgijek i innych w tzw.jasyr .one haruja jak niewolnice na te q***y w Turcji,ktore jak maszyny rodza dzieci i to nawet juz od 8-go 12-go roku zycia anie maja na ich utrzymanie i wychowanie……potem zostaja z te europejskie “niewolnice” z dlugami po 60.000€ i wiecej,ktorych nie moga splacic do konca zycia i zyja jak psy z nasueniem w rejestrze SCHUFA i inbych 100-tu podobnych i ktire to nie moga wynajac mieszkania .wzia kredytu,dosrac umowy na dostawe swiatla czy umowy o prace…..o czym to komentator mowi, i na hakiej podstawie, nie majac wogole ale to wogole pojecia o tutejszych realiach….prosze przeanalizowac reakcje panstw,ktore bronia sie rekami i nogami przed przyjeciem Turcji do UE ,zwlaszcza te, ktore byly kiedys przez Imperium Osmanskie opanowane min.Grecja,Bulgaria,Rumunia,Rosja,Austria ( Turcy pod Wiedniem zostali odparci tylko dzueki posilkom z Krakowa,a cala ich grupa zyje od stuleci w Austrii…), jest sobie co pomyslec…wie Pan trzeba pisac na takie tematy,jak sie te problematyke dobrze zna…zapraszam tu Pana, prosze sie w Niemczech osiedlic i byc szykanowanym przez Turkow i Pana dzieci / wnuki w szkole i przez “cudownych” sasiadow a obecnie i przez niemiecka policje,ktora popiera obcych ,czy swita Panu w gliwie, co tu ma miejsce….??? Jak nie bedzie rezolucji ONZ i jej ogolnej akceptacji dotyczacej masowej sterylizacja ludnosci swiata,podobnie jak to bylo stosowane w Chinach to ludnosc Indii,Turcji,Brazylii,Afryki i Bluskiego Wschodu doprowadzi do zaglady ale nie takuej “humanitarnej”jak bomba atomowa lecz powolnym “zdyhaniem” z dehydracji i glodu oraz tzw.”nedzy energetycznej”(brak pradu elekrycznego,gazu i innych nosnikow energii )…co juz na “zachodzie” ma miejsce…ile ludzi umiera w W.Brytani z “przeziebienia”gdyz nie moga sobie zaplacic za energie…od 01.01’2918 w Niemczech jest obowiazek vy w kazdym mieszkaniu i firmach byly tzw.”aparaty meldunkowe pozaru”,gdyz ludzie powszenie albo wogole nie maja dostepu do energii albo ja mocno oszczedzaja i pala masowo swieczki w domu lub maja takie “patelnie”niby do rozna w ogrodzie / balkonie gdzie pala czym popadnie jak jest zimno….ilosc pozarow w Europie / W.Brytania caly wiezowiec i ponsd 100 ofiar smiertelnych …/ zrosla o cos 300% co sie przemilcza,w Niemczech codzienie wuelkue pozary i ofiary zaczadzenia tlenkiem wegla…w Swieta B.Narodzenia w Bonn /centrum / zginelo w wyniku pozaru 14 osob w tym 2 niemowlat..moglabym dalej wywodzic ale po co…nie moge jednak zaakceptowac nierzetelnosci i publiczne propagowanie nieprawdy,jak to mam miejsce w Panu dzisiejszym komentarz dotyczacym “integracji” Turkow w Niemczech,ne..ne..to zupenie sie nie zgadza !!!

   • krzyk58
    14 stycznia 2018 at 19:33

    Moje gratulacje tym co przeczytają ze zrozumieniem wywód ‘krolowej:
    JA – nie podejmuję się.
    Czytam teksty – z większą przyjemnością im są “bardziej rozwlekłe’
    Moim zdaniem treści zawarte w kom. winne być zwięzłe i krótkie.
    Inaczej powstaje bul doopy. Dlatego zwykle długie (epistoły) odpuszczam.

 3. Krzysztow W.
  12 stycznia 2018 at 07:06

  To zdanie o szantażu ze strony komisji jest kwintesencją naszej sytuacji. Chańba PO

  • krzyk58
   14 stycznia 2018 at 19:34

   Ano, “chańba” i jeszcze na ‘pochybel’…

 4. jakub
  12 stycznia 2018 at 08:10

  Proszę pamietac ze Warszawa jeszcze całkiem niedawno była na 60% “innokulturowa” a te stare dostojne kamienice określające charakter miasta w większości też są “innokulturowe” nie mówiąc już nawet o masie twórczości, publicystyki i nauki będącej fundamentem naszej swiadomosci. Potem nastąpiły znane tragiczne zdarzenia i oto okazuje się że nasz piękny kraj wg Autora posiada tylko katolicką tradycje i tej właśnie trzeba za wszelką cenę bronić przed odpryskami wybuchu “innokulturowego” szamba!

 5. Wojciech
  12 stycznia 2018 at 10:10

  Artykuł z samego założenia bałamutny. Trzeba cofnąć się przynajmniej do XVII wieku, kiedy to “człowiek zachodni”, chrześcijanin, wprowadził niewolnictwo mieszkańców Afryki, zabijając i maltretując jeżeli nie dziesiątki to setki milionów ludzi /bydła/. Sam wzbogacił się niepomiernie do swojego wkładu i pracowitości. Proces ten w rożnych formach trwa do dziś. Tzw Zachód, przy pomocy wojen, podbojów, grabieży, wyzysku i ludobójstwa zniewolił i doprowadził do nędzy i rozpaczy co najmniej połowę mieszkańców ziemi. Wyhodowane na nędzy innych najbardziej zbrodnicze w dziejach mocarstwo zabiło tylko od czasu IIWŚ ponad 20 milionów ludzi. I dalej zabija. Przy całkowitej obojętności tzw wolnego świata. Ci ludzie innych ras i religii dojrzeli i upominają się o swoje, o zwroty zrabowanych dóbr do grabieżców. Na razie w Europie. Ciągnąc za sobą miliony ratujących życie przed bombami, rakietami, napalmem, wojną, ruinami miast, odwiecznych siedlisk i ludobójstwem. Już ich nikt nie zatrzyma!

  • krzyk58
   12 stycznia 2018 at 10:40

   Kop,kop,kop, uprawiaj masturbację…pseudointelektualną…..panie
   Wojciechu…JA, CHAM, śmiało – można (jeszcze) pojechać – ‘po
   polskim chamie…………………………………………………………….
   Wracamy powoli do starego – acz nieuniknionego konfliktu.
   Gorąco rekomenduję lekturę choćby “Rewolty marcowej”.
   Być może przestanie pan powoływać się na “niektóre ałtorytety”.
   Myślę że Nam Polakom do niczego “nie nużne’.
   BA!! To Nasi (jeszcze poniekąd ukryci) wrogowie…pan TO akceptuje – źle, jest nieświadom swej roli, tzw. “pożyteczny dureń” – jeszcze gorzej…I tak źle i tak niedobrze…

   Pzd 🙂

   • Miecław
    12 stycznia 2018 at 22:21

    @krzyk58. Czepiasz się bez powodu, bo @Wojciech ukazał tylko stan faktyczny jaki jest. Co ma więc piernik do wiatraka? Nigdzie nie napisał, że zaprasza innokulturowych do Polski i nie przypominam sobie, aby kiedykolwiek wcześniej ich zapraszał i cieszył się z tego. Wojciech jest poważnym człowiekiem i z tobą nie dyskutuje, ale tak naprawdę @WEB. JÓZ. powinien ci dać reprymendę za to że zaśmiecasz forum treścią bez związku z postami komentatorów, a zdarza ci się to dość często. Wkurza mnie, że muszę czytać bzdury na które nie mam czasu, aby trafić na interesujące komentarze. Szanuj czas innych, skoro ty go masz w nadmiarze a frustracje i zawody życiowe wyładuj w inny sposób.

    Widzę, że nie potrafisz logicznie myśleć i wyciągać wniosków ze stosunkowo jasnych tekstów, czy czepiasz się dla zasady, żeby na siłę kolejny raz obrzucić gów…. lewicę/lewactwo, cokolwiek, co nie mieści się w twojej percepcji ukrzyżowanego umysłu, w myśl zasady, że zawsze coś zostanie w prymitywnych umysłach, stojących niżej w ewolucji od ciebie?

    Smutne jest to, że dla ciebie podobnie, jak dla Fryderyka Nietsche: „Nic nie jest prawdą, wszystko wolno” („Z genealogii moralności”).

 6. krzyk58
  12 stycznia 2018 at 10:16

  @WPK – Niecierpliwie czekał do (wczesnego) poranka no i doczekał się…

  @jakub. Cóż My widziem prosie Państwa 🙂 p.Jakub z uporem maniaka
  imputuje Nam….to jeden z tych co to nienawidzą Naszej Polskiej
  Narodowej Kultury i Tradycji – nie daję znaku zapytania. Stwierdzam. Na co czekają? Ano, ‘ony”, wespół z pewnym pajacem który ‘kiedyś” – nie tak dawno temu – rzucił w przestrzeń hasło – “MARSJANINIE WRÓĆ”. Czekają, (bodajby) na Godota. 🙂 Mam taką (głośną) nadzieję że nie doczekają się (tęsknią?)…. Ad meritum, szkoda że K. nie zahaczył o KK, którego ‘ojcowie” stoją nie tam gdzie powinni, i nie z tymi z którymi należy…
  Na dziś miejsce i rolę KK widzę w szeregu ojców NWO.
  A szkoda.

  • jakub
   12 stycznia 2018 at 10:45

   Skoro twoj ulubiony KK nie stoi tam gdzie powinien? a o zgrozo stoi na czele NWO i wspiera “innokulturowa” inwazje, to na czym opierasz NPNKiT? Czy na kłamstwie i mitach jedynie? Kim jest ten twoj legendarny przedstawiciel NPNKiT jesli nawet czystogenetyczniepolskituiteraz jakub ci się nie podoba?

 7. krzyk58
  12 stycznia 2018 at 13:08

  .
  Zarzucenie adwersarza pytaniami miast rzeczowej repliki
  to charakterystyczna cecha…. Marsjan. To “norma”.

 8. leming
  12 stycznia 2018 at 13:37

  Wniosek z historii świata, każde wielokulturowe państwo się rozpada, obojętnie czy to potężne imperium czy nieznaczące państewko.Imperium Rzymskie, Imperium Bizantyjskie, Imperium Aleksandra Wielkiego,Imperium Hiszpańskie,Imperium Franków, I Rzeczpospolita, Imperium Tureckie,Imperium Szwedów, Austro-Węgry, Cesarstwo Rosyjskie,Jugoslawia, itd. gdzie one są ? , niezależnie od tego czy było sprawne czy opresyjne. Stany Zjednoczone Europy nie powstaną, bo próbuje się je zbudować batem a więc zbuduje się tylko miejsce do wielkiej rzezi.Bo Europa tak ma, co jakiś czas następuje paroksyzm wojny i rzezi.

  • Lech
   14 stycznia 2018 at 21:50

   @leming: idąc tropem twojego rozumowania, sądzę, że wkrótce rozpadnie się cały świat, bo jest różnokulturowy!?
   Natomiast mam podobny ogląd sytuacji jaki prezentują @Wojciech i @ Jakub. Poza rym różnorodność zawsze wzbogaca i jest motorem postępu. Jednolitość i urawniłowka, to dopiero szambo z tym, że nie ma na ogół właściwości do wybuchania, chociaż co do tego to już pewien nie jestem, bo gazy w nim powstające bywają łatwopalne, a co najważniejsze – trujące.
   Pozdrawiam.

 9. Wojciech
  12 stycznia 2018 at 13:46

  Od czasu amerykańskiego puczu na Majdanie z Ukrainy uciekło już 8 milionów ludzi. Przeważnie do Rosji i do Polski. https://www.rt.com/op-edge/415660-ukraine-population-figures-inaccurate/

 10. krzyk58
  12 stycznia 2018 at 16:42

  Ostatnimi czasy tak słucziłos, że temat “chama”, nie daje mi spokojnie
  spać a i utrudnia dzienne funkcjonowanie. No to rozbierzmy z gaci
  piewców lewactwa i demokracji – liberalną lewicę LAICKĄ. 🙂
  Podkreśliłem z taką lubością… 🙂 Ano, co zanotował ałtorytet
  i dlaczego przyklasnęła “polska, nasza” inteligencja, a raczej intelektualny syf,kiła
  i mogiła. …https://bialyrasizm.pl/wp-content/uploads/2018/01/lozinski.jpg kom. do zamieszczonej wypowiedzi (nie mam pod ręką adekwatnego słowa na określenie formy i osobowości “tego pana” 🙂 ) “Ten śmieszny wpis Łozińskiego to ewidentny atak na demokrację. Sama demokracja w klasycznym ujęciu starogreckim to władza większości. Co by nie mówić- obecnie mamy wzorowy przykład demokracji. PiS wygrał wybory, realizują to, co obiecywali, a opozycja może robić wszystko, na co ma ochotę i nikt jej nie represjonuje (nie licząc gagatków typu człowiek-helikopter czy „Farmazon”, którzy są na bakier z prawem i etyką). Kwintesencja demokracji. Co na to szef „obrońców demokracji”? Ma on wielki „ból dupy”, że „niewykształcone chamy” (czyli wyborcy PiS) mają wpływ na wybór władzy, przez co „elity” (których on jest członkiem) nie zarządzają krajem. Po pierwsze- Łoziński pojechał klasycznym Korwinem-Mikke, który często żali się, że dwóch meneli spod budki z piwem ma w demokracji więcej do powiedzenia, niż jeden profesor. Jest to nawet logiczne, ale różnica w tym, że Korwin jest wielkim przeciwnikiem demokracji (d****kracji) i zwolennikiem monarchii, za to Łoziński jest przewodniczącym „obrońców demokracji”. Tego nie wymyśliłaby nawet grupa Monty Pythona- lider „obrońców demokracji” żali się publicznie, że „chamy” mają prawo do głosowania… To tak, jakby przewodniczący Greenpeace powiedział, że zwierzęta są głupsze od ludzi, dlatego powinniśmy je pozabijać. Gdyby po tym kompromitującym wpisie Łoziński został odwołany z KOD (tak, jak rzecznik Wszechpolaków po Marszu Niepodległości) to pół biedy. Jednak nic takiego się nie stało, wpis był masowo chwalony przez KODziarzy, w komentarzach nie obyło się bez mowy nienawiści wobec „chamów”. Po jakimś tygodniu Łoziński chyba się zorientował, że się skompromitował i wpis skasował, ale w internecie nic nie ginie…https://bialyrasizm.pl/koniec-kod/

  • Trzaskowski Sebastian
   12 stycznia 2018 at 20:56

   Super tekst – prawda prosto między oczy i świetny komentarz. Naprawdę doskonały farmazon …. ha ha

 11. Leonidas
  12 stycznia 2018 at 23:30

  To prawda wiele było w niemieckiej prasie o tym, że Grecy to zrobili specjalnie. Niemców to mocno zirytowało.

 12. Eurypides
  13 stycznia 2018 at 21:22

  Nasi dali się rozporowadzić jak małe dzieci. To smutne. Ale co poradzuić?

 13. Michał z Izraela
  16 stycznia 2018 at 23:44

  Gdy 3500 lat temu, zeszedł Mojżesz z Góry Sinaj i zobaczył Złotego Cielca, i co jego pobratymcy narobili, krzyknął: “Kto do Boga – do mnie”. Po hebrajsku (מי לה’, אליי) Wyrżnął 3000 buntowników i zrobił porządek w swoim obozie.
  Stalin zrobił to samo w 1937r., bo rozumiał, jaka wojna stoi na jego progu.
  Dzisiaj Świat potrzebuje jednego takiego, żeby zrobił porządek na Świecie, a nie ma. Putin nie jest ani Mojżeszem, ani Stalinem. On jest raczej podobny do Trampa, do Nataniahu, do Merkel i Makrona, tylko trochę mądrzejszy od nich. Ale to nie wystarcza.
  I dlatego tak to wygląda.

  • 50-parolatek
   7 lutego 2018 at 14:57

   Po części zgadzam się z Panem…
   – może nie trochę, ale o wiele mądrzejszy, niż ci wymienieni przez Pana. I to wszyscy razem wzięci!.
   Problemem P. Putina jest jednak to, że on właściwie nie ma CELU….
   – żadnej IDEI PRZEWODNIEJ, żadnych planów, czy zmian, dla których mógłby “poderwać i ciągnąć za sobą masy”.

   Początkowe cele zostały osiągnięte (przerwanie dalszej, “pojelcynowskiej” destrukcji Rosji, ponowne jej umocnienie, ale już nie jako przywódcy “blokowego” (ZSRR), ale, jako autonomicznego kraju. Względna poprawa egzystencji obywateli (ale tylko w odniesieniu do jelcynowskiej “smuty”) i…. to właściwie wszystko.

   Problemem Putina i całej jego obecnej “wierchuszki” jest to, że nie dopuszczają możliwości radykalnych zmian w stosunkach społecznych.
   A wręcz odwrotnie, po wprowadzeniu “preriestrojki”, przejęciu czego się tylko dało, “wykrystalizowała” się grupa nowobogackich, która jeśli dopuści do czegokolwiek, to raczej do pogłębienia kapitalistycznych stosunków w Rosji.
   Obecne rosyjskie “konflikty” w Syrii, Bliskim Wschodzie itd. tylko po części i krótkotrwale “zespoliło” rosyjski Naród.
   Długofalowo, Rosjanie (i nietylko oni) oczekują od swoich przywódców radykalniejszych zmian. I to nie w kierunku neoliberalnego kapitalizmu, a wręcz odwrotnie!
   Narody są już “zmęczone” tym wszystkim. I fakt, gdyby Putin był mądrzejszy, w obecnej sytuacji mógłby pociągnąć za sobą nie tylko rosyjski Naród, ale wiele innych!
   – jedynie, musiałby zmienić doktrynę i na powrót zacząć myśleć socjalistycznie, a może nawet komunistycznie

   Jeśli tego nie uczyni, to już on i jego “krąg” są na przegranej pozycji. Sam “Gazprom” nie uratuje kapitalistycznej Rosji

   Ps – Oby się tylko w przeciągu najbliższych 20-30 lat nie okazało, że to Kim Dzong Un był/jest jednym z najmądrzejszych na Ziemi…
   A Chiny…
   – to przecież kraj w którym w gruncie rzeczy wypaczony, ale jednak panuje “KOMUNIZM”

 14. krzyk58
  17 stycznia 2018 at 09:03

  Paaanie Michale… 🙂 włóż “to”między bajki. A swoja drogą – psychopata,
  ten p. zbój – Mojżesz.
  Stalin zrozumiał dużo wcześniej – ŻE z z leninowsko-trockistowskimi
  komuchami nie da rady stawić czoła – ON powiedział znamienne słowa o tym ze ROSJA (ZSRR) “odstaje dużo dziesiątek lat” – a czasu nie ma… MA do dyspozycji tylko dziesięć lat….i 9prawie0 nie pomylił się……………… prorok jakiś czy co?
  A?

 15. jerzyjj
  5 września 2018 at 17:22

  DO Jakub
  … poczytaj sobie o generale,który ucywilizował Warszawę bo w przeciwnym razie jeszcze do dzisiaj topiła by się we własnych …ównach !!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

More Stories From Polityka

Scroll Up