Go to ...
Obiektywnie? Subiektywnie? O polityce, państwie, gospodarce… w poszukiwaniu paradygmatu rozwoju. Zawsze mamy rację!

Obserwator Polityczny on Google+RSS Feed

21 października 2018

Apel do polskich aktorów o nie podejmowanie współpracy z nieetycznymi instytucjami finansowymi


 Szanowni Państwo Aktorzy, Ludzie Kultury, Sportu,

Marek Konrad
Piotr Adamczyk
Justyna Kowalczyk

Korzystając z czasu zadumy i refleksji, jaka z pewnością towarzyszy nam wszystkim w okresie świątecznym, oraz z okazji mijającego roku, który jest kolejnym/trzecim rokiem działalności naszego stowarzyszenia, pragniemy zaapelować do Was, do Waszych sumień, Waszej wrażliwości, i etyki. Prosimy zastanówcie się głęboko, CZY WARTO BYĆ, CZY MIEĆ?

Czy uzyskiwanie korzyści majątkowych z występowania w reklamach banków, które uwikłały miliony Polaków w liczne produkty niszczące ich dorobek życia, a czasem rodziny i życie jest ETYCZNE? Czy aby na pewno, występowanie w reklamie nieuczciwego przedsiębiorcy, buduje pozytywny wizerunek aktora, osoby publicznej?

Afera opcji walutowych, Polisolokat, kredytów pseudowalutowych, Amber Gold, upadek SK Banku, czy SKOK Wołomin jasno pokazuje, iż sektor finansowy doprowadził do tragedii milionów polskich rodzin.

Jesteśmy w stanie zrozumieć, że nie każdy ma świadomość wykonywania przez banki umów w sposób sprzeczny z prawem. Nawet prawomocne wyroki Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumenta nie powstrzymują ich od pobierania nielegalnych opłat. A tym bardziej skandaliczne jest, iż banki licytują majątki i zlecają eksmisję na podstawie niekonstytucyjnych przepisów o bankowym tytule egzekucyjnych, mimo wyroku Trybunału Konstytucyjnego z kwietnia 2015 r.[1]

PROSZĘ WEŹCIE PAŃSTWO POD UWAGĘ, że z dużym prawdopodobieństwem Wasze wynagrodzenie, pochodzi z grabieży – to jest z zysku uzyskanego nieuczciwie, na mocy umów, które zawierały klauzule zakazane przez polskie prawo, APELUJEMY, zastanówcie się Państwo nad tym !!!

Niech postawa Edyty Bartosiewicz, niewątpliwej jednej z najbardziej uzdolnionych i obdarzonych największą wrażliwością postaci sceny rockowej i rozrywkowej, która w wywiadzie z listopada 2015 roku[2], stanowczo wykluczyła występowanie w reklamach dla banków, będzie dla Was drogowskazem.

https://www.bankowebezprawie.pl/apel-sbb/

***

Informacja redakcji portalu:

Wszelkie prawa do tekstu zastrzeżone na rzecz podmiotu Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu. Wyłączenie licencji CC 3.0.

Tags: , , , , ,

13 komentarzy “Apel do polskich aktorów o nie podejmowanie współpracy z nieetycznymi instytucjami finansowymi”

 1. Dawid Warszawski
  30 grudnia 2017 at 07:52

  Doskonale walczcie o dobro zło zwyciężajcie !

 2. Emeryt z Toporu
  30 grudnia 2017 at 09:00

  Pani Bartosiewicz pięknie dała odpór komercji za to jest powszechnie szanowana.

 3. 30 grudnia 2017 at 09:04

  Od kogo to REDAKCJA oczekuje etycznego zachowania, od szubrawców w skrócie ich nazywając. Napewno wśród nich są i ludzie, którzy zasługują nie tylko na uznanie i szacunek ale jest też dużo łobuzerii czy motłochu.

 4. Inicjator
  30 grudnia 2017 at 10:41

  Wkraczacie państwo na obszar biznesowy, gdzie napędzanie klientów bankom przez znane osoby jest standardem.

  To jest BIZNES i nie ma nic wspólnego z MORALNOŚCIĄ.

  Ludzie muszą dać się nabrać, bo czynią to “gwiazdy ekranu i sportu”.

  Amen.

  Taki jest porządek tego neoliberalnego kapitalizmu.

  Silniejszy i sprytniejszy musi połknąć słabszego.

  Potem go przetrawić i WYDALIĆ.

  Macondo!

 5. 30 grudnia 2017 at 12:10

  Inicjatorze, w mysl zasady: kochaj bliżniego swego aż spadie ostatnia koszula z niego. A tak naprawdę jak zobaczyłem hierarchów KK z orędziami do narodu w tych pozłacanych ubiorach to mi się zrobiło niedobrze, czy ci ludzie nie mają za grosz wstydu. Z kąd ta hałota się wzięła, taki kościół musi upaść lub pójść na zatracenie.

 6. wieczorynka
  30 grudnia 2017 at 15:19

  Popieram apel Stowarzyszenia i bardzo dobrze, że wymieniacie nazwiska. Im więcej piszecie tym więcej szans aby przynajmniej zmniejszyć wyzysk zwykłych ludzi.

 7. krzyk58
  30 grudnia 2017 at 15:53

  Dziś nie ma już zasad, BO, “pecunia non olet’. Kiedyś tacy bywali
  na cenzurowanym, – ostrzeżenie – ( w przypadku kobiet “fryzjer”).
  Bywało że i najwyższa kara… dziś przyparci do muru, siedzimy
  niczym te “świnie – w kinie’….w ‘kieszeni – portfelu” LICHWY.
  Interesz sze krenczy…więc można zjeść śniadanie.

  • Miecław
   30 grudnia 2017 at 16:42

   @krzyk58. Coś ci się chyba pomyliło z tą przeszłością. W PRL owszem system wymuszał względną równość i sprawiedliwość, ale wcześniej, to ja nie znam z historii, aby jakiś “jaśnie pan”, np. w II RP dostał ostrzeżenie, że za wykorzystywanie biednych robotników i chłopów, za ich oszukiwanie, będzie miał “strzyżenie”. Bo okresu wojny nie mieszaj z czasami pokojowego wykorzystania zniewolonych umysłów w interesie kapitału.

   • wieczorynka
    30 grudnia 2017 at 17:52

    Miecławie, coś mi się wydaje, że niewłaściwie zrozumiałeś @ Krzyka.
    Krzyk pisze o lichwie z czym się zgadzam. Jak chodzi o PRL to całkowicie się zgadzam (jestem dziewczyną z PRL-u, aktualnie podstarzałą). Przyczepię się też słowa “strzyżenie”, tę czynność wykonują cały czas zarówno hierarchowie duchowni jak i świeccy.
    Pozdrawiam

   • krzyk58
    30 grudnia 2017 at 18:23

    @Miecław. Analogia do kolaborujących (II wojna). Nawiasem,
    w PRLu ‘udawano’ się na emigrację wewnętrzną.
    @wieczorynka ‘zbliżyła się bliżej’ do mojej (pokrętnej) myśli… 🙂

 8. krolowa bona
  31 grudnia 2017 at 05:01

  Niestety zawsze ktos albo z uwagi na to by wiecej miec lub z uwagi na to ,ze “wisi” na nim czasami 20-30osob z rodziny w tym matka inwalidka czy babcia z multiple scleroza itd,itd by uzyczyc swojej twarzy a nawet “calej osoby”/image / dla reklam nawet czystego cjanku potasu czy denaturatu….juz lepiej w przymusowych sytuacjach taki aktor /-ka lub inna osoba zycia publicznego zgodzic sie na “rozebrane ” zdjecie ( tzw.play matte ) w “PLAYBOY” czy GQ niz bandytom z banku naganiac klientow i podarowywac im “biala kamizelke” niewinnosci i rekojmi publicznej z takimi brzemiennymi konsekwencjami i dla ofiar tej nagonki i dla panstwa….przeto ogloszony publicznie taki apel / wezwanie uswiadamia opinie publiczna i demaskuje te instytucje, ktore swoimi akcjami reklamowymi / marketingiem / usiluja zamydlic publicznie oczy dopuszczajac sie i to w warunkach recydywy oszustwa i to nie tylko w stosunku do kredytobiorcy czy innego klienta np.kupujacego “polisy”czy akcje z “niespodzianka” ale i w stosunku do osoby uzyczajacej swojej twarzy czy calego “image” wlasnej osoby,wmawiajac im nie istnuejace zalety danego produktu i z premedytacja zatajajac ukryte w tych produktych bomby zegarowe.. … dlatego wlasnie publikacje jak powyzsza sluzy demaskowaniu takich poczynan i to w szerokim kregu spolecznym…moim zdaniem,podobnie jak przydziela sie nagrody za “najelegantsze”ubiory i za “ubiory tragicznie nieeleganckie=”bezguscie” tzw “zgnila maline” winno sie aktorow lub osoby sportu itd.,ktore to notorycznie reklamuja /marketing/ kryminalne instytucje bankowe i parabankowe odznaczac ‘zgnilym kartoflem’ czy “zgnila szprotka” itp. ,gdyz takim akcjami informuje sie szerokie masy obywateli o zaistnialych przekretach i napietnowuje sie winnych i to na szerokiej arenie publicznej….to od dawna sprawdzona metoda.. .. i do tego przymusza niedotknietych takimi przekretami bankowymi do zainteresowania sie takim problemem a wszyscy sa i wyborcami i klientami bankow i sami klijenci moga swoja postawa wywrzec presje i na rzad i na Agencje Nadzoru Finansowego i inne instytucje panstwowe,ktore to swoja ignoracja i “arogancja wladzy” udaja ,ze problemu nie dostrzegaja…ale po publicznym zdemaskowaniu ( akcja wyboru nikczemnego aktora….itd ) by sie zdystansowac i oddalic od odpowiedzialnosci zaczynaja ni stad ni z owad przestrzegac (!) przepisy prawne i orzeczenia sadowe…taka paradoksalna gra w demokracji sterowanej mediami…..

 9. krolowa bona
  31 grudnia 2017 at 05:24

  Ciag dalszy…. z okazji Swiat B.Narodzenia Brigitte Bardot wystartowala z nowa akcja ochrony zwierzat,pokazujac na wielkich plakatach-zdjeciach elegankich.panow i eleganckie panie z zakrwawiona szyja a krew pochodzi z ich kolnierza futrzanego z zabitego zwierzecia….na gorze plakatu napis:”kocham zwierzeta po ich smierci…..” wszyscy mowia o tej dosyc brutalnej akcji Brigitte Bardot ( cos kolo 90-tki ), ktora to akcja zatacza swoja
  wszechprezencja olbrzymie kregi i sensybilizuje dookola mase ludzi,ktorzy biernie ida i kupuja kurtke np.z kolnierzem z futra ze zwierzaka,ktore prowadzilo ciezki.zywot.i.umarlo czesto w meczarniach…chodzi.o.metode medialna,ktora ma speniac zalozone funkcje informacyjno-uswiadamiajace…. czy Stowarzyszenie “STOP B.B.” moglo by poczatkowo w Internecie wyprodukowac taki plakat,pokazujacy np. banki z zakrwawionym nozem ,ktory “wycina” ludzi z domow i z zycia…. “TAK TO KARCZUJEMY CALE RODZINY”…..

 10. izabella
  18 stycznia 2018 at 10:21

  Niestety mało kto już teraz odmawia kierując się jedynie finansami:(

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

More Stories From Społeczeństwo

Scroll Up