Go to ...
Obiektywnie? Subiektywnie? O polityce, państwie, gospodarce… w poszukiwaniu paradygmatu rozwoju. Zawsze mamy rację!

Obserwator Polityczny on Google+RSS Feed

19 października 2018

Jerozolima zawsze była, jest i na zawsze pozostanie stolicą Izraela


 Jerozolima zawsze była, jest i na zawsze pozostanie stolicą Izraela. Pan Donald Trump Prezydent Stanów Zjednoczonych dokonał akty sprawiedliwości historycznej. Żydzi wrócili do swojej Ojczyzny, ziemi obiecanej im przez Boga – i czy to się komuś podoba, czy nie podoba – tam zostaną, na zawsze. Jeżeli ktokolwiek ma jakiekolwiek wątpliwości, co do tego aktu – niech otworzy Biblię. Tam jest wszystko napisane, dokładnie tak jak było, a nawet to co ma być.

Decyzja pana Trumpa ma wymiar historyczny, polityczny i religijny, we wszystkich jest słuszna, poza wymiarem pragmatycznym. Został przywrócony naturalny porządek rzeczy. Należy jednak zrozumieć inne kraje, które tego jeszcze nie czynią, one kierują się właśnie pragmatyzmem w polityce. Jednak tak, to był właściwy moment, to powinno było się stać na samym początku odrodzenia państwa Izrael. Izrael bez Jerozolimy, to jak ocean bez wody lub góry bez szczytów! Jest to tak samo naturalne i normalne jak fakt, że świeci słońce.

Warto wiedzieć, że 250 Rabinów z Izraela wystosowało do pana Trumpa list z podziękowaniami, za wypełnienie proroctwa biblijnego. Wśród sygnatariuszy jest Rabin Yitzhak Yosef, Rabin Shmuel Eliyahu, Rabin Haim Drukman i Rabin Elyakim Levanon – to wybitne osobistości Judaizmu, wielkie autorytety. Podpisy tych osób świadczą o tym, jak ważna jest to sprawa dla Izraela.

Kolejnym krokiem jaki powinien nastąpić, po tym wydarzeniu to uporządkowanie Wzgórza Świątynnego w celu przygotowania go, do odtworzenia historycznej Świątyni, którą znamy z Biblii – zniszczonej przez Rzymian. Należy w tym celu wspierać Izrael, albowiem to czyn godny i sprawiedliwy, od wieków wyczekiwany i wymarzony przez pokolenia ludzi tułających się po całym świecie. Świątynia powinna być odbudowana – za wszelką cenę, jak najszybciej i jak najwspanialsza. Jest to również w interesie nas Chrześcijan, chodzi o przywrócenie naturalnego porządku rzeczy, poprzez usunięcie historycznych naleciałości, które po prostu są błędem, pomyłką historii i czymś zupełnie nie na swoim miejscu.

Krzyk jaki podniósł się w niektórych państwach arabskich i w części państw, które mają zmanierowane elity jest dowodem na to, jak nienormalny jest dzisiejszy świat. Jak można brać pod uwagę zdanie ludzi, którzy uważają fakt, że Kobieta może publicznie śpiewać piosenki  za rewolucję społeczną? Bądźmy sobą, bez sztucznej hipokryzji i udawania, zło trzeba potępić i nazwać dosadnie tak, jak na to zasługuje. Nie można afirmować ludzi, którzy upokarzają Kobiety, a zarazem u siebie w kraju mówić o równouprawnieniu. To samo z prawami człowieka, wolnością religijną, w ogóle wolnością słowa. Na Bliskim Wschodzie, tylko Izrael gwarantuje te zdobycze cywilizacji swoim obywatelom, także arabskim.

Miejmy nadzieję, że kolejne państwa pójdą w ślad za USA i również z czasem uznają fakty za coś oczywistego i naturalnego. Są tacy, którzy negują istnienie państwa Izrael, są tacy, którzy chcieliby zepchnąć Żydów do morza a właściwie spławić tam ich trupy. Ci wszyscy nikczemni ludzie okrywają się hańbą antysemityzmu, ksenofobii i nienawiści. Zasługują na potępienie przez społeczność międzynarodową. Wielu chciałoby teraz wciągnąć Izrael w ten konflikt na Bliskim Wschodzie, jednak pan Benjamin Netanjachu jest za mądrym przywódcą, żeby dać się wciągnąć w coś, z czego byłyby tylko straty. W takich konfliktach, gdy starcie jest nieuniknione, trzeba zrobić wszystko, żeby wejść do niego jak najpóźniej, najlepiej jako ostatnia siła – już na osłabionych przeciwników. Tak robią wszystkie mądre kraje, tylko głupcy chwytają za szable, jeżeli mają wybór np. mogąc spowodować, że ginąć za nich będą inni. Dzisiaj mało kto o tym wie, ale Izraelscy Żołnierze – ratują Syryjczyków, w Izraelu udzielono pomocy medycznej kilku tysiącom ludzi z Syrii.

Unia Europejska zamiast wspierać (pośrednio) ugrupowania terrorystyczne w Strefie Gazy i w Judei i Samarii już dawno powinna zrobić wszystko, żeby wspierać Izrael. Powodem, jeżeli ktoś nie uznaje spraw religijno-emocjonalnych, jest rola geostrategiczna tego państwa, które przyjęło na siebie bardzo ważną rolę stabilizatora. Jego istnienie jest warunkiem pokoju w tej niezwykle złożonej części świata. Doskonale wiedzą o tym Amerykanie i od lat Izrael wspierają, chociaż mogliby i powinni więcej.

Polska ustami swojego niestety Ministra Spraw Zagranicznych wyraziła się w sposób niewłaściwy. Chociaż jest to zrozumiałe, albowiem powinniśmy wyrażać jedną politykę zagraniczną jako Unia Europejska. Bez względu jednak na wszystko nasze serca są przy Izraelu i będziemy go wspierać zawsze i ze wszelkich sił. Izrael jest krajem dla wszystkich Żydów!

Jerozolima zawsze była, jest i na zawsze pozostanie stolicą Izraela. To doskonała decyzja pana Donalda Trumpa. Teraz czekajmy na uprzątnięcie Wzgórza Świątynnego i odbudowanie Świątyni. To co już się stało to wielkie wydarzenie!

Tags: , , , , , , , , , , ,

47 komentarzy “Jerozolima zawsze była, jest i na zawsze pozostanie stolicą Izraela”

 1. Inicjator
  11 grudnia 2017 at 05:11

  Wizerunkowo i symbolicznie – to bardzo ładnie wygląda i cieszy Żydów na całym świecie, ale wścieka Arabów.

  Faktycznie jest inaczej, bo urzędy Izraelskie są w Jerozolimie od lat i uznanie czegoś przez kogoś ma naprawdę raczej wymiar Biblijny.

  Ale w realu to nic nikomu dobrego nie przyniesie.

  Zaogni ciągnący się od 70 już lat spór.

  Zginą kolejni ludzie, a destabilizacja regionu jest na rękę głównym graczom.

  W oczach Arabów straci Zachód – zyska Rosja, no bo nie popiera tej akcji w zasadzie symbolicznej, a pokazała swoją skuteczność w Syrii i to jako sojusznik jednej ze stron tamtejszego sporu, czyli szyickiego Iranu.

  Wiele czasu musi jeszcze upłynąć, żeby tam nastał pokój.

 2. Judeosceptycyzm
  11 grudnia 2017 at 05:11

  Kiedy zmieniacie nazwę na “Obserwator Czosnkowy””

 3. Hajfa_Warszawa
  11 grudnia 2017 at 06:20

  To tylko stwierdzenie biblijnego proroctwa. Dziękuję za wymienienie zacnych Rabinów!

 4. wlodek
  11 grudnia 2017 at 08:04

  Kolejny raz wracamy do tematu,który nas powinien interesować tyle co zeszłoroczny śnieg!Mieści się w temacie,Wilno,Lwów zawsze Polskie a Wrocław i Szczecin zawsze Niemieckie!Czasy Biblijne już dawno minęły a resentymenty są dobre przy stole Wigilijnym.To grozi kolejnym konfliktem!

 5. Garlic
  11 grudnia 2017 at 10:43

  Jebie czosnkiem ze hej… Dzięki tej decyzji na Bliskim Wschodzie liczy się już tylko Rosja. USA nie mają już nic do powiedzenia.

  • wlodek
   11 grudnia 2017 at 12:02

   Tu masz rację,przykładem dzisiejsza wizyta Prezydenta Putina w Syrii,Egipcie,Turcji!A nasz w pielgrzymce na Upadline,ciekawe czy będzie się wznosił “Sława Ukrainie,gierojom sława.Jak myślisz Winetu?

   • krzyk58
    11 grudnia 2017 at 18:00

    Przykładem… a co ma piernik do wiatraka”? @Garlic – chyba jasno daje do zrozumienia skąd jedzie – “jebie”….a Ty Włodku, jak zwykle
    kota wykręcasz…

   • wlodek
    11 grudnia 2017 at 19:10

    Kota to wykręca twoją dobra zmiana(vide Krzyżak),zgodnie z hasłem szpak dziobal bociana,nastąpiła zmiana ,dziobaka zaczął szpak.Zostaw starszych braci i lewaków,weź się za ukochaną prawicę albo chociaż za kota Prezesa(z czułością).

  • wlodek
   11 grudnia 2017 at 12:03

   Tu masz rację,przykładem dzisiejsza wizyta Prezydenta Putina w Syrii,Egipcie,Turcji!A nasz w pielgrzymce na Upadline,ciekawe czy będzie się wznosił “Sława Ukrainie,gierojom sława.Jak myślisz Winetu?

 6. Wojciech
  11 grudnia 2017 at 11:16

  Tam budują wysokie na 8 metrów mury, prowadzą eksterminację narodu i ludobójstwo. I w interesie USA paraliżują dużą część świata o ile nie cały świat.

 7. Wojciech
  11 grudnia 2017 at 11:19

  Z poglądami autora nie sposób się zgodzić. Są wręcz nieludzkie i niebezpieczne.

 8. krzyk58
  11 grudnia 2017 at 14:09

  …. “dziś – stolyca”. Następny krok, siedziba jedynie słusznego wyznania dla “Ludzi”/ jakaś marna imitacja oryginału dla goim.
  Zwieńczeniem będzie rząd światowy, składający się jedynie z ‘Ludzi’. 🙂
  A to wszystko w Jerozolimie.
  Witajcie w “Nowym, Wspaniałym Świecie” gdzie Orwell przeplatany Matrixem, zwieńczony Huxleyem patrzą na nas z góry pełni
  niedowierzania że jednak – można. Można wdrożyć w życie
  najbardziej niedorzeczne, chore idee,oksymorony, jak np. naz….ska demokracja, w wykonaniu niegdysiejszych ofiar/niedobitków…. TO chore…. “Dzisiaj mało kto o tym wie, ale Izraelscy Żołnierze – ratują Syryjczyków… ???????????????????
  Wali na kilometr czosnkiem, śledziem po…, chałką i ‘macom”…. i co gorsza,
  nigdzie nie dostrzegam TU jakiejś formy ironii brzmi “śmiertelnie
  poważnie”. NIESTETY!!!

  @Wojciech. Na pewno nie w interesie USA – wszystko co ma tam miejsce, dzieje się w interesie Wielkiego Izraela.
  Prawdziwi Amerykanie też są ofiarami tych……………………..

 9. Józek
  11 grudnia 2017 at 15:40

  Biblię zapewne tłumaczono tak precyzyjnie jak “Ojcze nasz”
  Wyciąganie więc,na jej podstawie ,wniosków terytorialnych nie spełnia najniższych kryteriów rzetelności.
  Jeżeli nawet ,to wyłącznie w ujęciu historycznym. W przeciwnym wypadku zmuszeni bylibyśmy odwrócić skutki konkwisty, oraz zmusić naszego sojusznika USA, by oddał ziemie zagrabione Indianom. (Ostatnio znów radykalnie zmniejszono rezerwaty- jakoś bez oddźwięku wśród sprawiedliwych). Tak więc jeżeli chcemy się powoływać na prawo obojętnie Boskie czy ludzkie-winniśmy pamiętać , że wobec takiego wszyscy są równi.

 10. krzyk58
  11 grudnia 2017 at 16:32

  ……prawo obojętnie Boskie czy ludzkie-winniśmy pamiętać , że wobec takiego wszyscy są równi.
  ?
  Na pewno?
  Zwłaszcza to co zawarte jest w “księgach objawionych” takich jak Talmud czy Koran – zawierają wiele odniesień w kwestii równości
  ludzi,ras,religii…
  🙁

 11. wieczorynka
  11 grudnia 2017 at 17:03

  Sam artykuł można potraktować z przymrużeniem oka jest napisany w takim stylu. Jednak jest to już kolejny pean na cześć Izraela, zatem potraktuję go tym razem na poważnie.
  Autorze z Krakowa może warto napisać coś pozytywnego o Polsce zamiast samej krytyki.
  Ps
  Cieszę się, że prezydent USA nie przeniósł stolicy Izraela do Bartoszyc czy też Lidzbarka Warmińskiego – być może to kwestia czasu ?

 12. krzyk58
  11 grudnia 2017 at 18:22

  @wieczorynka. Nie wywołuj wilka z lasu – tzw. ‘przesmyk jaki okręg”
  kusi, niewykluczone …ze…. na psa urok! 🙂
  Myślę, co ciągle podkreślam, że Nam Polakom winno leżeć na sercu dobre imię Polski,
  a nie uporczywie i nachalnie bronić “dobrego imienia” (?) wątpliwej
  jakości Semitów – no chyba że Autor jest ma na uwadze autentyczną,
  mocno dyskryminowana mniejszość w Izraelu, w co mocna wątpię.
  “Nikt w Iranie nas nie prześladuje.” http://www.mysl-polska.pl/1413
  Ps. Spróbuj w Izraelu albo w sojuszniczej Arabii Saudyjskiej…
  Pozdrawiam

 13. Michał z Izraela
  11 grudnia 2017 at 20:23

  Wbrew autorowi, nie jestem przekonany że 28 ministrów spraw zagranicznych śpiewają jednym chórem, dytyramby na cześć uchwały Trampa. Większość z nich niezbyt się nią zachwyca, co oczywście nic nie zmieni, bo Tramp dba o interes USA, a nie Izraela, albo UE. Jasne że proklamacja Trampa rozpala od nowa wielki pożar na Bliskim Wschodzie, który Putin próbuje pogasić, a UE stara trzymać się daleko od tej nowej awantury amerykańskiej, bo rozumią że tu może się lać bardzo dużo krwi.
  W 1947r. Przyjęła ONZ uchwałę o powstaniu dwóch państw i okręgu Jerozolimy pod nadzorem ONZ. Obie strony nie przyjęły tego podziału i po Wojnie Wyzwoleńczej, na wyspie Rodos, zawarto pod egidą przedstawiciela ONZ, Ralpha Bunche, umowę o zawieszeniu broni. USA nie uznały tej umowy, i uważały podział z 1947r. za jedyny prawny. Dlatego ambasada amerykańska jest już 68 lat w Tel Awiwie. Co oczywiście nikomu nic nie przeskadzało.
  Stare żydowskie przysłowie mówi:
  Broń mnie Boże przed przyjaciółmi – przed wrogami obronię się sam.

 14. wieczorynka
  11 grudnia 2017 at 22:10

  Do Michała z Izraela, tym razem zgadzam się z wpisem (pomijam wątek historyczny gdyż musiała bym sprawdzać w książkach lub internecie aby potwierdzić).
  Natomiast zgadzam się co do stwierdzenia “Boże chroń mnie od przyjaciół z wrogami poradzę sobie sam” . Myślałam, że przynależy ono do Polaków, jednak okazuje się, że jest ono międzynarodowe.
  Szukajmy wspólnych wątków zamiast niechęci. Pozdrawiam

  • Michał z Izraela
   11 grudnia 2017 at 23:47

   2000 lat wygnania nauczyły nas że jeśli ktoś mówi że chce bić Żyda, to trzeba mu wierzyć.

   • Józek
    12 grudnia 2017 at 08:24

    @Michał z Izraela.Nie ma skutku bez przyczyny. W Polsce i krajach sąsiednich jest wiele mniejszości narodowych. Jednak tylko mniejszość żydowska wygenerowała postawę zwaną antysemicką. Pytanie czemu inne narodowości nie są tak traktowane pozostawiam do przemyśleń autorowi. Jakże odkrywcze jest znalezione w sieci stwierdzenie brzmiące:”Antysemita to nie ten kto nie lubi żydów, ale ten którego nie lubią żydzi”

   • krzyk58
    12 grudnia 2017 at 09:07
   • wieczorynka
    12 grudnia 2017 at 16:48

    @ Michał z Izraela, osobiście nie mam niechęci do żadnego Narodu. Uważam, że każdy i to na całym świecie chce przeżyć spokojnie swoje życie. Uważam też, że ludność powinna się wymieniać, jednak powinno się to odbywać spokojnie. To politykierstwo stara się skłócać Narody aby pokazać, że jest niezbędne. Jeżeli kogoś nie lubię to właśnie polityków.
    Michale z pewnością znasz (jeżeli nie to dostępne w sieci) słowa piosenki Marka Grechuty “… i kto nie miał zasnąć nim nie wymyślił granic…”

 15. krolowa bona
  12 grudnia 2017 at 13:36

  @Jozek……Hallo komentatorze@Jozek….z wysunieta teza musialaby mocno polemizowac,gdyz ” mniejsze ” mniejszosci i do tego niewyksztalcone / niealfabetyzowane / jak wszystkie rody geenalogiczne cyganow min.Romow i innych sa przeganiane i ekstryminowane od stuleci,lecz jest z uwagi na ich nedze i brak wyksztalcenia mniej artykulowane gdy tymczasem Zydzi z uwagi na arcytalenty intelektualne byly zapraszane przez najwieksze glowy panstw od arystokratow i papiezy,przepisywali biblie i pisma recznie ,redagowali pisma dla swoich wladcow,organizowali cala administracje i wszystkie sluzby panstwowe lacznie ze sciaganiem podatkow w imieniu krola,kosciola i innych moznychi… ta ich perfekcja ich
  sublimuje..ale to tylko napotkniecie w nuezwykle olbrzymim temacie….co to za fenomen,to ja w Niemczech na wlasnej skorze w przetragiczny sposob musialam sie prtekonac,mimo,ze nie jestem pochodzenia zydowskiego lub jak kazdy inny pochodze od zwyklej algi morskiej i w etapie ewolucji musialam przed setkami czy milionami lat byc tez czlowiekiem -“braci starszych”/”zydow”/ ale na ewolucje zycia na Ziemi nie ma nikt bezposrednuego wplywu,jak tez gdzie i kiedy sie urodzi…kulturalnie nie przynaleze w moim obecny zyciu do kultury czy nacji “zydowskiej”,ktora tu z uwagi na moje wyksztalcenie i zupenie “nieplebeski” , harmonijny wyglad jest mi z tragicznymi skutkami przypisywany np.ni stad ni z owad jestem w sensie prawa karnego poddawaba presji i grozbie,jesli komus nie dam tyle to a tyle pieniedzy na ratunek jego pleitujacej firmy lub praktyki lekarskiej i jak sama nie mam takuej sumy to przeciez moge “pojsc do ambasady izraelskiej lub amerykanskiej i wziac od reki pare mln …..WHAT ? …Spadla by Panu glowa,jak bym Panu mogla rozmiary tego szalenstwa nienawisci i “HassLiebe” /milosc-nienawisc – termin z psychologi / w szczegolach przedstawic…..mam inne i bardzo brzmienne,tragiczne doswiadczenia zyciowe i prawdziwe obawiam sie wplywow tzw.politycznego islamu i islamu osmanskuego,ktory gotuje codziennie trutki dla swiata z pokrzywdzeniem tych wiernych,kzorzy tego nie czynia ale sa do tego zmuszani…tylko w oswieceniu tu na forum OP propagowanym nieustepliwie przez @Mieclaw widze droge oczyszczenia i pojednania nacji i kultur alez uwagi na funkcje pieniadza i w wyniku staraszliwego przeludnienia i glodu nanipulacje polityczne klas posiadajacych powoduja te perturbacje nie do ogarniecia ani okiem ani umyslem,gdyz intryga i polityczne rozruby zmieniaja cala wizje tego,co naprawde sue dzieje….Pozdrowienia,wkrotce o syntetecznym paliwie /”benzynie”/firmy “Bosch”,wczoraj wyslalam do redakcji artykul z “Der Spiegel”,chcemy opracowac publikacje na ten temat,wspomniane przez Pana10 dni temu
  prace naukowe z zastosowaniem wodoru ale i metalu promieniotworczego polskiego
  profesora sa jeszcze inna innszoscia,ja piszac wtedy moj.komentarz mialam na mysli wylacznie w nieskoczonosc tj.”odnawialnie” powtarzajace sue rozczepienie wodoru jak w bombie wodorowej zwanej tez “termojadrowej”,gdyz przy rym rozczepue wodoru powstaje bardzo ale to bardzo duzo energi cieplnej i pary wodnej ,z ktorej daje wytworzyc sie energie napediwa do samochodow i innych maszyn silnikowych i turbinowych oraz prad elekryczny…..prisze sledzic publikacje…..

  • Michał z Izraela
   12 grudnia 2017 at 16:29

   Do Krzyk58 i Józek. Przyczyna nie jest ważna, bo się zawsze znajdzie. Ważny tylko rezultat. A rezultat jest że w XX wieku spaliliście na Ziemi Polskiej 6 milionów. A przyczyny…sami przyznajecie że mieliście. I teraz opowiedzcie światu że was nie wśród szmalcowników, w Jedwabnej, i koło komór gazowych w Treblince, razem z Iwanem Demianjukiem. Ale po 70 latach to też już nie ważne . Ważne kiedy znów zapalacie piece.

 16. krzyk58
  12 grudnia 2017 at 16:39

  @krolowa bona. Bastuj “krolowo”, szarpiesz się niczym advocatus
  diaboli………………😅 w niesłusznej zreszta sprawie.
  Twoja nadaktywność, w temacie wskazuje że zamierzasz zapracować na poklepanie po plecach, “mace i kieliszek pejsachówki”?
  jeśli tak – to powodzenia.
  I smacznego!

 17. krzyk58
  12 grudnia 2017 at 16:48

  @Michał (z Izraela). Uuu! 🙂 Pojechał po bandzie…………….
  To już nie tylko kalumnia, to bezpodstawna, wyssana z xxxxxxxxx
  brudnego palucha prowokacja.
  Czekam na stosowną ripostę “naszych” formułowych filosemitów, @krolowa bona,
  czy “słowianin” – Miecław i inni.
  W przypadku braku stosownej reakcji wymienionych
  zaliczam do wrogów Polski i Polaków inaczej, liberalno-lewicowa-
  xxxxxxx V kolumna.
  Amen.
  Ps. Znak – x – autocenzura.

 18. krzyk58
  12 grudnia 2017 at 17:09

  Wychodzący w Izraelu dziennik pt. „HAOLAM HAZE” pisał w 1965 roku:

  „Stosunek naszego rządu do rządu Adenauera oparty jest na cynicznej transakcji, może najbardziej cynicznej od chwili, gdy Adolf Hitler propo nował Brandtowi transakcję towarów za krew.

  Otrzymaliśmy pieniądze. Otrzymaliśmy pomoc. Sprzedaliśmy N.R.F.- owi świadectwo moralności następującej treści:

  My państwo Izrael, ofiary nazizmu, uratowani z Oświęcimia, dyplomowany symbol postępu i socjalizmu w świecie, potwierdzamy niniejszym, że posiadacz tego świadectwa nie jest już faszystą, lecz całkiem nowym Niemcem, który ma prawo być przyjęty do każdego grona.”.
  Tyle warta jest wasza(azjatycka) wiarygodność………………………………………

 19. krzyk58
  12 grudnia 2017 at 18:43

  Cd. Lektura (obowiązkowa) wyłożona dla @Michała w szczególności.https://forumemjot.wordpress.com/2014/09/23/pokonana-ameryka-%E2%96%BA-ameryka-izraelska-kolonia-czesc-i/

  https://forumemjot.wordpress.com/2014/09/23/pokonana-ameryka-%E2%96%BA-ameryka-rzadzona-przez-zydow-czesc-ii/

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2017/12/chazarzy-kiedys-chazarzy-dzis/

  Wybór tematów: https://forumemjot.wordpress.com/

  Śp. p. PROF. B.Wolniewicz: https://www.youtube.com/channel/UCwGPMSS59XTFYf984VSKXfw/videos

  Ps. Nie dają mi spokoju słowa zamieszczone przez kom. Michała w kom. z godz.16:29…………….
  naprać po (świńskim) ryju – to zdecydowanie za mało…………….

 20. krzyk58
  12 grudnia 2017 at 19:55

  @wieczorynka. Do kom. “2 grudnia 2017 at 16:48”. Problem w tym ze niejaki @Michał notorycznie, z chamską premedytacją imputuje Nam Polakom ,piramidalne bzdury
  wyssane z xxxxxxxxx(autoc.) brudnego palucha. Na taka wersję historyczną/ takie zachowanie
  gościa, która zamierza ustanawiać prawa/ przypisywać Nam swoje chore aberracje,/ obdzielać Nas Polaków, urojoną w chorym umyśle winą czy “inne niespełnienia” …..
  zgody Naszej nie ma i nie będzie – jedynie kopniak,brama! ZERO
  TOLERANCJI DLA ANTYPOLONIZMU!!!
  AMEN!

  DZIĘKUJĘ ZA AUTOCENZURĘ – WŁAŚNIE O TO CHODZI I JAK PAN WIDZI MOŻE PAN PISAĆ CO PANU SIĘ PODOBA W NIC NIE INGERUJĘ. CHODZI NAPRAWDĘ O WYSZUKIWARKĘ… TO ONA RZĄDZI ŚWIATEM. POZDRAWIAM WEB. JÓZ.

 21. Józek
  13 grudnia 2017 at 13:24

  @ Królowa Bona- trudno się nie zgodzić z Twoimi twierdzeniami. Żyję od z górą 60 lat w Polsce i muszę zdecydowanie napisać,że nie postrzegam w swoim otoczeniu bliższym i dalszym jakiejś szczególnej nienawiści do ludzi innej narodowości ,czy koloru skóry. Są oczywiście głosy przeciwne temu co wyrabiają wobec nas żydzi, ale to wcale nie znaczy,że ktoś chce ich za to wieszać,czy spalać. Kiedyś być może była niechęć do cyganów, ale obecnie są tak zasymilowani,że problemu nie ma postrzegani są jako część folkloru. Mają nawet doroczny festiwal piosenki Romskiej w Ciechocinku, na którym czasami bywam. Jest za to poważna obawa przed muzułmanami tak chętnie zapraszanymi przez Kanclerz Niemiec. Wynika ona z faktu, że w europejskim kręgu kulturowym nie stosuje się rozwiązań przyjętych przez religię i kulturę muzułmanów. Trudno mi osobiście zaakceptować ich sposób traktowania “niewiernych” traktowania kobiet, czy sposób rozwiązywania problemów przy pomocy bomby. Dopóki to się nie zmieni -nie pragnę mieć takich gości w mojej ojczyźnie .I mam do tego prawo.
  Serdecznie pozdrawiam.

 22. Józek
  13 grudnia 2017 at 13:29

  @ Michał z Izraela. Bardzo proszę rozwiń swoje twierdzenie brzmiące:”w XX wieku spaliliście na Ziemi Polskiej 6 milionów” bo nie do końca rozumiem co masz na myśli.

  • wieczorynka
   13 grudnia 2017 at 15:42

   @ Józek, Żydzi mają nie odwzajemnioną miłość do Niemców i niechęć do Polaków. Stąd te teksty Michała z Izraela.
   Niektórzy żyją przeszłością i martwią się przyszłością, natomiast nie potrafią żyć teraźniejszością. Być może ten przypadek dotyczy p. Michała z Izraela.

 23. Józek
  13 grudnia 2017 at 19:45

  @Wieczorynka. Problem jest o wiele poważniejszy , droga wieczorynko, niż z pozoru by się wydawało. Niestety prawie wszyscy jakby” na jego temat” oślepli i zaniemówili. Prawda ,to część naszego człowieczeństwa. Tak więc nie ma dla prawdy cenzury i ograniczeń. W przeciwnym wypadku będziemy bandą tchóżliwych zwierzątek uciekających na każde tupnięcie pana. Taka postawa nie licuje z powagą dorosłego człowieka. Ba ,że się trochę uniosę, nie licuje z powagą przelanej przez naszych ojców i dziadów krwi w obronie wolności naszego wspólnego domu.

 24. krzyk58
  13 grudnia 2017 at 21:40

  …Niestety prawie wszyscy jakby” na jego temat” oślepli i zaniemówili.”

  O-TO-TO… odtąd, niektórych komentatorów uważam za ludzi co najmniej niegodnych .
  “Kuklinowskich”. Wiem, mocne słowo. czekałem na reakcję /ripostę
  w obronie Dobrego imienia Polski i Polaków. Nie doczekałem się.
  Nic straconego – przynajmniej nie mam złudzeń, BO, wiem kto czym waniajet.

 25. krzyk58
  14 grudnia 2017 at 12:04
 26. Miecław
  15 grudnia 2017 at 17:13

  @ Michał z Izraela – 12 grudnia 2017 at 16:29
  WŁAŚNIE STRACIŁEŚ AUTORYTET I RESZTKI SYMPATII NA TYM FORUM. UJAWNIŁEŚ SWOJĄ INDOLENCJĘ I POLONOFOBIĘ. Szkoda, że nie było mnie przez ostatnie dwa dni i na bieżąco nie mogłem tego skomentować. Teraz nie dziwię się antysemityzmowi, skoro sobie nic nie macie do zarzucenia??? Nigdy o tym nie pisałem, ale może czas to ujawnić. Otóż mój pradziadek w II RP stracił swoje kmiece gospodarstwo rolne dzięki sssssss lichwie, prababcia przez to zmarła i pradziadek wkrótce także pozostawiając dzieci sierotami, w tym moją babcię (w wieku 16 lat), która od tego momentu musiała służyć na folwarkach poniewierana przez “jaśnie państwo”. W czasie wojny jednak służąc jako dojarka u Niemca na tym samym folwarku, razem z innymi kobietami ukrywały żydówkę (nie wydały jej pochodzenia Niemcom) i nigdy moja Babcia nie była antysemitką. Twierdziła, że ojciec zachował się trochę nieodpowiedzialnie, a żydów dzieliła na dobrych i złych podobnie, jak Polaków. Takie wartości mi przekazała, którymi się do dziś kieruję. Dlatego nie mam uprzedzeń narodowościowych, bo potrafię dostrzec korzenie zła, tam skąd faktycznie pochodzą, a nie ze stereotypowych poglądów lub propagandy. ALE NIE ZNOSZĘ INDOLENCJI UMYSŁOWEJ I FOBII BEZ WZGLĘDU NA JEJ POCHODZENIE.

  W czasie wojny ludzie załatwiali swoje porachunki między sobą, tak było wzajemnie między Polakami, wzajemnie między Żydami oraz między Polakami i Żydami. To były przypadki kryminalne. ALE NIGDY POLACY NIE BRALI UDZIAŁU SYSTEMOWO W HOLOKAUŚCIE, CO JEST HISTORYCZNIE POTWIERDZONE I UDOWODNIONE.

  A JUŻ PODANA PRZEZ CIEBIE LICZBA 6 MLN WZIĘTA Z SUFITU ŚWIADCZY O ZUPEŁNEJ INDOLENCJI UMYSŁOWEJ.

  OTO PRAWDZIWE DANE LICZBOWE OSÓB ŻYDOWSKIEGO POCHODZENIA ZAMORDOWANYCH PRZEZ NIEMCÓW, (PODKREŚLAM NIEMCÓW) – NA PODSTAWIE BADAŃ HISTORYKÓW Z IPN: Źródło: „Polska 1939-1945. Straty osobowe i ofiary represji pod dwiema okupacjami”, IPN Warszawa 2009.
  “Łączne straty śmiertelne ludności polskiej pod okupacją niemiecką oblicza się obecnie na ok. 2 770 000. Liczbę tę należy traktować orientacyjnie, gdyż dla samej Warszawy historycy mają problem z ustaleniem liczby ofiar bezpowrotnych.
  Do tych strat należy doliczyć ponad 100 tys. Polaków pomordowanych w latach 1942-1945 przez nacjonalistów ukraińskich (w tym na samym Wołyniu ok. 60 tys. osób).
  Z kolei po weryfikacji m.in. badań dotyczących ofiar obozu koncentracyjnego w Auschwitz-Birkenau uważa się, że liczba Żydów i Polaków żydowskiego pochodzenia, obywateli II Rzeczypospolitej, zamordowanych przez Niemców sięga 2,7- 2,9 mln osób (w tym w obozach śmierci 1 860 000 osób; w samych Ponarach zginęły 72 142 osoby). Sądzić zatem można, że z rąk Niemców zginęło ok. 5 470 000-5 670 000 Polaków i Żydów – obywateli polskich.”
  Więcej danych z powyższej publikacji można znaleźć tu: http://niniwa22.cba.pl/polska_1939_1945.htm

  @krzyk58. Przepraszam, ale byłem zajęty przez ostatnie dwa dni i niestety nie mogłem wcześniej zareagować.

  • wieczorynka
   15 grudnia 2017 at 18:31

   Dane z sieci: w 1939 roku żyło w Polsce 3, 5 miliona Żydów, IPN się nie podpieram gdyż akurat nie jest mi z IPN po drodze.
   Przeczytałam natomiast ciekawe zdanie w sieci ” Żydzi nie mogą żyć bez antysemityzmu, jeżeli go nie ma (antysemityzmu) to go stworzą.

   W czasie II WŚ to zginęło 6 milionów ale Polaków, którzy walczyli o wolność własnej Ojczyzny.

   • Miecław
    15 grudnia 2017 at 19:59

    Racja Wieczorynko. Ale wiesz, że czasami wygodnie jest się podeprzeć danymi z IPN, bo wtedy ćwierć-inteligentnym mordom szczęka opada :-).

 27. krzyk58
  15 grudnia 2017 at 19:15

  @Miecław.
  ….siódmym zmysłem – albo domysłem odnosiłem (nieprzyjemne zresztą)
  wrażenie jakoby kom. @Michał (z kąd’ś tam) – koloryzował/łgał – nie jest tą osobą za kogo pragnąłby uchodzić na forum (stary, pokrzywdzony przez wszystkich goi na Ziemi , Żyd)- Bo, nie jest! …Dlaczego? Ano…
  – Twierdził kiedyś iż jest bardzo stary (wszyscy,zmierzamy w tym kierunku) 🙂 – i pałętał się po ZSRR “za Stalina”, jeszcze przed wojną jako biezprizornyj czy coś takiego, jednocześnie “żył i był” prze tą samą wojną w Polsce, 🙂 skąd też wyemigrował do “ziemi świętej/obiecanej”, 🙂 czyli nieistniejącego jeszcze nawet w planach Jahwe – Izraela. Jak na “starego Żyda” 🙂 całkiem poprawnie posługuje się w piśmie jęz. polskim. BA! Wystawia certyfikaty nie tylko pod kątem koszerności, lecz usiłuje “badać” iloraz inteligencji u poszczególnych komentatorów, kiedyś twierdził, o ile sobie przypominam, że pracował w “ichniejszym”, żydowskim kołchozie – kibucu, jak na przeciętnego “czarnoraboczego” to już “trochę za wiele”. Na pewno nie jest tym – za kogo podaje się. Więc kim jest? Na pewno jest syjonistą,
  i zarazem ‘hasbarą”, co na jedno wychodzi. To śmierdzący prowokator. To pewnik!
  Moja rada. Należy ignorować śmierdziela….
  Ps. Miecław. Zdjąłem odium – nałożone “13 grudnia 2017 at 21:40”
  odtąd może chodzić z podniesionym czołem . 🙂
  Pozdrawiam

  • Miecław
   15 grudnia 2017 at 22:14

   @krzyk58. Nie śledziłem specjalnie jego postów, zresztą sam jestem tu od niedawna. Dotąd miałem go jednak za mądrego gościa, a tu taka lipa. ŻENADA. KOLEJNY GIMBUS Z BRAKAMI W WYKSZTAŁCENIU, A JEŻELI DO TEGO STARY TO TYM GORZEJ O NIM ŚWIADCZY. 🙂
   Pozdrawiam

 28. krzyk58
  16 grudnia 2017 at 09:01

  @Miecław. W wymienionej wyżej układance nie podchodzi mi wersja
  związana z wiekiem – czemu dałem wyraz ujmując w w cudzysłowie.
  Myślę że jest młody wiekiem, jest hasbarowcem, prowokatorem,
  z określonym zadaniem – wywoływać w Polakach poczucie
  winy i utrwalać w Nas poczucie wstydu, tzw.pedagogika wstydu.
  Tak wygląda wdzięczność wobec Polski Polaków – “azjatów bliskowschodnich’ za tyle setletnią gościnę – RAJ, jak ci bardziej sprawiedliwi w ocenie nazywali Polskę.
  ONY byli,są i pozostaną niereformowalni – tak już mają.
  Skrzywione geny…

 29. Bart
  31 grudnia 2017 at 15:05

  Pomijajac fakt, ze mmmm kradly ta ziemie za pomoca terroru. To wlasnie oni sa pionierami w tworzeniu samochodow pulapek. Samo powstanie tego panstwa jest zbrodnia przeciwko ludzkosci. Juz nawet zolnierze poborowi, napisali do premiera, ze nie chca sluzyc w armi, ktora pierze mozgi, tak zeby wzbudzic jak najwieksza nienawisc wobec Palestynczykow. Ten kraj nie powinien istniec!

 30. Bart
  31 grudnia 2017 at 15:07

  “Powodem, jeżeli ktoś nie uznaje spraw religijno-emocjonalnych, jest rola geostrategiczna tego państwa, które przyjęło na siebie bardzo ważną rolę stabilizatora” – Sugeruje poczytac o histori. Zanim powstalo panstwo Izrael, bliski wschod byl spokojny. DARUJ SOBIE TA ZALOSNA PROPAGANDE!!!

 31. Homo Sapiens
  14 stycznia 2018 at 19:37

  hhhhhhh Palestyńczykom?

 32. daniel
  14 stycznia 2018 at 22:11

  W Biblii znalazłem opis ciekawego zdarzenia. Przybył nowy lud na tereny Izraela i starsi tego ludu udali się do gospodarzy i rzekli im, iż chcą się z nimi pobratać, oddać im swoje kobiety a wziąć ich kobiety i na odwrót – po prostu żyć w pokoju i razem. Niestety, nie jesteście obrzezani, rzekli gospodarze. To się obrzezamy, powiedzieli goście i ustalili nawet dzień w którym to się stanie. Zabieg obrzezania na co najmniej 48 godzzin, jak wiadomo, czyni mężczyznę bezsilnym. Kiedy więc po zabiegu goście płci meskiej a wszyscy bez wyjątku leżeli w boleści, gospodarze napadli na nich, mężczyzn wymordowali, a kobiety wzięli w niewolę. Byli bowiem narodem wybranym i nie mogli oraz nie chcieli mieszać się z innym ludem.

 33. Korek
  15 stycznia 2018 at 18:30

  Czyli ta stronka to kolejny ż…….i szmatławiec udający niezależność a naprawdę będący kolejna ż…….ą propagandą.

 34. 4G
  21 stycznia 2018 at 07:52

  Doskonałe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

More Stories From Polityka

Scroll Up