Go to ...
Obiektywnie? Subiektywnie? O polityce, państwie, gospodarce… w poszukiwaniu paradygmatu rozwoju. Zawsze mamy rację!

Obserwator Polityczny on Google+RSS Feed

19 października 2018

Dojrzałość polityczna Trumpa


 Uznanie przez Donalda Trumpa Jerozolimy jako stolicy Izraela wywołało w ostatnich dniach sporo kontrowersji. Odważne posunięcie prezydenta Stanów Zjednoczonych komentuje Krzysztof Sadecki, Ambasador Dobrej Woli Międzynarodowej Komisji Praw Człowieka, analityk biznesowy i redaktor naczelny magazynu Businessman Today. Sadecki dokonując oceny sytuacji przywołuje obietnice z okresu kampanii wyborczej wskazując jednocześnie na konsekwencje decyzji oraz nowatorski styl rządzenia amerykańskiego przywódcy.

Przypomnijmy – podróż prezydenta USA stała się podstawą stabilizacji procesu pokojowego prowadzonego od tej pory w zupełnie nowej strategii opracowanej przez państwa islamskie. Pierwszym odwiedzonym krajem była Arabia Saudyjska, a następnie Izrael. Oczekiwania wobec wizyty Trumpa w Izraelu były ogromne, w szczególności wobec jednej sprawy.

 – Oczekiwano, że stolicą Izraela stanie się Jerozolima, a nie Tel-Awiw. Gestem, który miał to pokazać miało być przeniesienie siedziby ambasady. Do takiego kroku Donald Trump zobowiązywał się w trakcie kampanii wyborczej. Prezydent USA dotrzymał słowa. Polskie władze wiedząc o tych zamierzeniach mogły zareagować jako pierwsze, tym bardziej, że przeniesienie ambasady RP do Jerozolimy nawiązywałoby symbolicznie do Konferencji Katowickiej. Nasza dyplomacja miałaby ogromny powód do dumy. Dopiero po fakcie widzimy jak istotna była to sprawa – komentuje Sadecki.

Decyzję o przeniesieniu ambasady i uznaniu Jerozolimy za stolicę Izraela Donald Trump nazwał „uznaniem stanu rzeczywistego”. Jak wiadomo, spór o status Jerozolimy był do tej pory jednym z powodów konfliktu między Izraelem a Palestyną. W 1947 roku ONZ zalecił ustanowienie międzynarodowego zarządu nad tym miastem – Jerozolima miała pozostać neutralna. Dwadzieścia lat później, podczas wojny sześciodniowej Izrael zajął znaczną część terenów przeznaczonych dla Palestyny oraz zachodnią Jerozolimę. W 1980 roku izraelski parlament uchwalając osobną ustawę ogłosił całą Jerozolimę swoją stolicą. Decyzja ta została jednak potępiona przez znaczną część  społeczności międzynarodowej stąd też większość ambasad znajduje się obecnie w Tel – Awiwie. Stany Zjednoczone pozostały wyjątkiem. W 1995 roku Kongres oficjalnie uznał całą Jerozolimę za stolicę Izraela i zobowiązał prezydenta Clintona do przeniesienia placówki do roku 1999. Decyzję o przeniesieniu odwlekano jednak latami z obawy o eskalację izraelsko-palestyńskiego konfliktu. Co sześć miesięcy kolejni przywódcy podpisywali rozporządzenia o czasowym odroczeniu realizacji ustawy ze względów bezpieczeństwa narodowego.

 

W amerykańskiej kulturze politycznej pojęcie bezpieczeństwa narodowego nie jest zwykłym sloganem pozwalającym na kontrolowanie nastrojów społecznych, a najważniejszą zmienną w planowaniu kolejnych działań. Czyny poszczególnych polityków, a w szczególności prezydenta oceniane są pod kątem siły i odwagi w działaniach dla dobra kraju. Wiedza o tym pozwala zrozumieć strategię Donalda Trumpa w realizacji obietnic wyborczych. Rzuca też odpowiednie światło na ostatnie decyzje wycofania USA z porozumienia ONZ ws. migracji – wyjaśnia analityk.

Kilka dni temu misja USA przy ONZ wydała oświadczenie o wycofaniu się Stanów Zjednoczonych z paktu na rzecz migracji. Tak zwana Deklaracja Nowojorska została uznana za niezgodną z polityką USA i wytycznymi samego prezydenta. Uznano, że światowe podejście do tego traktatu jest niezgodne z amerykańską suwerennością. Warto pamiętać, że jeszcze przed objęciem urzędu Donald Trump krytykował ONZ. Wedle doniesień docenił on potencjał tej instytucji, ale stwierdził, iż w swym obecnym kształcie jest ona tylko klubem służącym wybranym osobom do spotkań, rozmów i dobrej zabawy. Mało tego, krótko przed swoją inauguracją zapowiedział ograniczenia finansowania ONZ przez USA.

 

Trzeba zauważyć, że w działaniach prezydenta Trumpa nie ma niczego przypadkowego, możemy za to obserwować skutki doskonałego planowania, co pokazuje jak doświadczenie i nawyki wyniesione z biznesu sprawdzają się na płaszczyźnie politycznej. Kilka dni temu wycofał się z prac ONZ, wcześniej wielokrotnie dawał wyraz swojemu niezadowoleniu z prac tej organizacji. A to przecież uchwała ONZ blokowała Izraelowi dostęp do swojej stolicy. Prezydent USA rozgrywa tę partię szachów po mistrzowsku. Z pewnością możemy mówić tu o dojrzałości politycznej, której można mu pogratulować pomimo tego, iż świat nie jest przyzwyczajony do tego typu percepcji – kontynuuje analizę Sadecki.

Porównując brawurowe, doskonale dopasowane do sytuacji działania prezydenta Stanów Zjednoczonych z ogólną kondycją procesów cywilizacyjnych na całym świecie można dojść do wniosku, że politycy początku XXI wieku w większości wypadków wykazują się zachowawczością. Unikają pracy nad ważnymi dla społeczeństw kwestiami po to, by pozostawiać następnym pokoleniom nierozwiązane problemy. Jeśli spróbujemy potraktować postawę Donalda Trumpa w wymiarze symbolicznym, szybko dojdziemy do wniosku, że porządek do którego przez ostatnie kilkadziesiąt lat się przyzwyczailiśmy już od dawna nieaktualny.

 

– Uznanie Jerozolimy za stolicę Izraela przez USA to kolejny znak nowej epoki. Myślę, że kolejnym będzie zdjęcie z ONZ aureoli świętości, narosłej w latach zimnej wojny. Pamiętajmy, że jest to organizacja, która w przeszłości była w stanie rozwiązywać globalne problemy lecz powstała w epoce, która już dawno się zakończyła. Świat, w którym obecnie żyjemy rządzi się nowymi prawami, które będą wymagać nowego podejścia. Dzięki takim posunięciom jak ostatnie działania Donalda Trumpa łatwiej będzie je ustalić. Wierzę, że Trump nie zmniejszy dynamiki. Przy okazji każdy będzie mógł zobaczyć, że to co jest najważniejsze to praca, której u podstaw leży dobro własnego kraju w relacji ze społecznością międzynarodową – puentuje Sadecki.

fot. K. Sadecki, Copyrights

 

 

 

 

 

***

Informacja redakcji:

Wszelkie prawa do tekstu i zdjęcia {fot. K. Sadecki, Copyrights} zastrzeżone dla pana Krzysztofa Sadeckiego, wyłączenie licencji CC 3.0.

Tags: , , ,

35 komentarzy “Dojrzałość polityczna Trumpa”

 1. Inicjator
  8 grudnia 2017 at 05:31

  Dziwna i nikomu nie potrzebna deklaracja Pana Prezydenta USA.

  Przysporzy im kłopotów, zaogni sytuację na Bliskim Wschodzie.

  Kto na tym zyska?

  Autorytet Rosji i Jej Prezydenta, który jest duży i ciągle w tamtym regionie narasta.

  Jeśli o to chodziło Panu Trumpowi – to mu się to udało.

  Jeśli o to chodziło

 2. Topola
  8 grudnia 2017 at 06:19

  Ciekawe: “Uznanie Jerozolimy za stolicę Izraela przez USA to kolejny znak nowej epoki. Myślę, że kolejnym będzie zdjęcie z ONZ aureoli świętości, narosłej w latach zimnej wojny. “

 3. hej jak się czujesz?
  8 grudnia 2017 at 07:01

  Dokładnie o to chodzi o pracę dla dobra własnego kraju

 4. krzyk58
  8 grudnia 2017 at 08:00

  Napisano w ciepłej tonacji – a należało co najmniej w ostrych słowach
  potępić ingerencję “strony”.
  Nie stało się tak z uwagi na mocne lobby żydowskie, także na forum OP.
  Myślę, że decyzja p.Prezydenta USA, przybliża,(także nas goi),
  do momentu kiedy zatryumfuje jedna religia,jedna światowa stolica,
  i jeden dominujący Naród Wybrany – jako oficjalny Rząd Światowy.
  Tfu!

  Ps. Niektórzy Komentatorzy mają zwyczaj jeździć po wyznaniu
  rzymskokatolickim niczym po/na łysej kobyle – czekam na riposty
  formułowych ateistów-agnostyków w reakcji na zamieszczone wyżej foto. XXI w. – ludzie kiwają się do ‘jakiejś ściany”.
  Włodku,Miecławie,Wojciechu,”krolowo”….i inni laiccy ateusze 🙂
  czekam na cięte uwagi – to będzie dopiero uczta duchowa… 🙂
  Tymczasem rekomenduję wspomnienia…. http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2017/11/bylem-ofiara-syjonistycznej-propagandy-zycie-amerykanskiego-zyda-w-rasistowskim-marksistowskim-izraelu-jack-bernstein/

  • Miecław
   8 grudnia 2017 at 19:04

   @krzyk58. Jako dobry katolik i “duchowy żyd” powinieneś się z tego cieszyć 🙂 W końcu starsi bracia w wierze mają prawo panować nad światem, podobno 🙂
   Nie wiem dlaczego czekasz na ripostę ateisty, dla którego wszystkie religie są nie do przyjęcia, bo są oszustwem dla rozumu ludzkiego.
   A stwierdził to już na przełomie XVII/XVIII wieku skromny proboszcz francuski Jan Meslier w swoim “Testamencie”.
   Jan Meslier pod koniec życia ok. 1711 roku pisze swój „Testament” dowodząc wielkiej szkodliwości i fałszywości religii. Wyciąg z jego dzieła opublikował po jego śmierci po raz pierwszy Wolter w 1762 roku z fałszywą datą 1742 roku.
   „Testament – Memoriał myśli i uczuć J. Mesliera, księdza, proboszcza Etrépigny i But, na temat pewnej ilości nadużyć oraz błędów postępowania i rządów ludzi, z których wynikają jasne i oczywiste dowody marności i fałszywości wszelkiego bóstwa i wszelkich religii świata, przeznaczony dla parafian po jego śmierci jako świadectwo prawdy dla nich i dla wszystkich ich braci”. Źródło: Jan Meslier, Testament (przełożył Zbigniew Bieńkowski. Tytuł oryginału: „Extrait du testament de Jean Meslier”), Wyd. PWN, Warszawa 1955.

   A więc kilka cytatów myśli Jana Mesliera z w/w publikacji. Według niego:
   – “Nie ma żadnej istotnej różnicy między religią a najbardziej ponurymi i niewolniczymi przesądami” (s. 125).
   – “Wszelka religia jest nietolerancyjna i unicestwia przez to miłość człowieka” (s. 231).
   – “Religia rozluźnia więzy, które krępują okrucieństwo ludu, uprawamacniając je, i zezwala na zbrodnię nauczając, że może być ona niezbędna dla boskich zamiarów” (s. 233).
   – “Żadnej moralności nie da się pogodzić z wierzeniami religijnymi” (s. 235).
   – “Przyjęcie istnienia Boga nie jest nieodzowne dla utrzymania moralności” (s. 252).
   – “Religia i jej nadprzyrodzona moralność są zgubne dla ludów i przeciwne naturze człowieka” (s. 253).
   – “Połączenie religii i polityki jest zgubne dla ludów i dla władców” (s. 254).
   – “Praktyki religijne są ciężarem i przyczyną ruiny większości narodów” (s. 256).
   – “Religia paraliżuje moralność” (s. 257).
   – “Ateista ma więcej niż świętoszek powodów, by czynić dobrze, i ma wrażliwsze sumienie niż tamten” (s. 260).
   – “Rozum wiedzie człowieka do niereligijności i ateizmu, gdyż religia jest niedorzeczna, a Bóg księży to istota złośliwa i okrutna” (s. 265).
   – “Istniejące wszędzie różnorodne i sprzeczne pojęcia o Bogu i religii dowodzą, że Bóg i religia są jedynie majakami wyobraźni” (s. 268).

   Zacytowałem ci światłe myśli Jana Mesliera, abyś nie mógł zarzucać marksistowsko-trockistowskich wpływów, jak to masz w zwyczaju i całe promowane przez ciebie prawactwo. Gdy Meslier pisał swoje dzieło życia – Marks się jeszcze nie narodził a o komunizmie nikt nie słyszał. Więc nie masz żadnych argumentów i nie możesz już powołać, że to dzieło marksizmu kulturowego, zwłaszcza, że napisał to ksiądz katolicki. Wcześniej tylko nasz Kazimierz ŁYSZCZYŃSKI ogłosił, że Bóg nie istnieje, za co w 1689 roku skazany został na śmierć i spalony na stosie za ateizm.

   I pomyśleć, że ksiądz katolicki dochodzi do takich wniosków na początku XVIII wieku dowodząc szkodliwości teologii, zostawiając swój “Testament” potomnym, ale niestety siły ciemnoty są tak potężne, że jego światłe przemyślenia nie są przedmiotem nauczania, nawet w XXI wieku techniki i nauki.

   • krzyk58
    8 grudnia 2017 at 20:54

    Nie, “Miecław” z dziwnym upodobaniem kopiesz w “rzymską”.

   • Miecław
    8 grudnia 2017 at 21:59

    @krzyk58. Czytaj ze zrozumieniem, a nie z katolickimi klapkami na oczach.
    Wywód Jana Mesliera dotyczy wszystkich religii, mimo, że był on księdzem katolickim, to pisał krytycznie w odniesieniu do każdej religii i ja się z tym zgadzam. Nawet buddyzm stał się religią, mimo że nie odwołuje się do żadnego boga. A w Tybecie stał się podstawą feudalnego niewolnictwa, które dopiero Chińczycy znieśli, ale skutkiem ubocznym tego jest z kolei kolonizacja Tybetu.Takie są skutki ludzkich ograniczeń poznawczych i indoktrynacji religijnej prowadzonej przez kapłanów/mnichów.

    Przytaczam jednak ciekawy pogląd Dalajlamy XIV wyrażony w rozmowie z Adamem Michnikiem
    Rozmowa była opublikowana w “Magazynie” Gazety Wyborczej 31 grudnia 1998 roku:

    “(…)
    Przywódcy religijni mają nie tylko kłopot z innymi religiami, mają też kłopot z demokracją, dlatego że religia odwołuje się do absolutu, a demokracja ze swej natury jest relatywna, dlatego nigdy nie jest doskonała. Wasza Świątobliwość jest atakowany przez komunistyczną chińską propagandę jako symbol teokracji, a tymczasem Wasza Świątobliwość jest chyba jedynym przywódcą religijnym na świecie, który się konsekwentnie opowiada za rozdziałem religii od państwa.

    – Według mnie religijne i polityczne instytucje powinny być oddzielone. Lepiej jednak, by przywódcy polityczni – jako jednostki – mieli wiarę. Tybet, jako kraj lub naród, wolałbym widzieć świeckim. Religia to sprawa osobista. Jeśli Tybet byłby rządzony przez władze religijne, buddyjskie, to tybetańscy muzułmanie, chrześcijanie, a w przyszłości także ateiści mogliby mieć trudności. Rząd powinien być świecki.

    Czy większość duchownych tybetańskich podziela to stanowisko?
    – Niektórzy mogą nie podzielać. Buddyjska religia charakteryzuje się tym, że nie ma absolutu, nie ma Boga, stwórcy, więc to trochę co innego.
    (…)”

    Życzyłbym sobie, jako Polak i ateista, przynajmniej takiej mądrości u polskich biskupów i kleru, ale obaj wiemy, że jest to niemożliwe. Prędzej zniszczą kraj i wpędzą ludzi w ciemnotę, niż zmądrzeją.

 5. wlodek
  8 grudnia 2017 at 08:56

  Oni to potrafią,kolejne zarzewie konfliktu!A kasa za zbrojenia płynie!

 6. Wojciech
  8 grudnia 2017 at 10:04

  Kryje się za tym idea wielkiego Izraela, od Eufratu do Nilu, połączona z ludobójstwem, czystkami etnicznymi i eksterminacją narodu palestyńskiego. Najbardziej zmilitaryzowanym i wojennym krajem w historii są Stany Zjednoczone, rządzone przez kompleks militarno przemysłowy, żyjący z wojny i podbojów, wspierane przez agresywne lobby kkkkkk określane w terminologi publicystycznej jako Anglonnnnnnnn. Bliski Wchód jest dla nich żerowiskiem, zaznaczany zniszczeniem państw, zbrodnią, wypędzaniem, ruinami i śmiercią milionów.

  • krolowa bona
   9 grudnia 2017 at 07:12

   @Wojciech….chce krotko wspomniec,ze Erdogan czyni wszelakie starania w tym agresywne,w tym nie mial obsrukcji co do zorganizowanego “sztucznego” putschu wojskowego,ktory mial powodowac wzrost i kumulacje jego wladzy absolustycznej prowadzac w ten sposob konsekwentnie do swojej wizji przyszlej Turcji jako powrotu do Imperium Ottomanskiego / Osmanskiego w granicach od Eufratu az do Nilu lacznie z profitem z Kanalu
   Sueskiego…do 1918 roku tereny dzisiejszego Izraela byly pod mandatem politycznym i administracyjnym Imperium Ismanskiego i 1WS oraz uklady pokojowe zawarte po niej pozbawily Imperium Osmanskie tych terenow od Eufratu az po Nil ale w szowinistycznej tureckiej socjalizacji te sny o potedze sa bardzo aktualne i zwazywszy,na tradycyjnie niezwykle dynamiczna demografie w Turcji,gdzie zadaniem kobiety od nawet 12 roku zycia jest rodzenie dzieci,gdyz ojczyzna potrzebuje “niewolnikow” i
   “miesa armatniego ” i tym sposobem jest ich duzo ponad 80 mln i sa demograficznie najwiekszym panstwem na Bliskim Wschodzie i wszystkie plany min. ukonstytuowania sie dwu panstw
   :Palestyny i Izraela moga vyc wkrotce przez agresywna Turcje kompletnie zniweczona i niewiadomo,jak zachowaja sie w stosuku do Turcji,czlonka Nato
   inne panstwa czlonkowskie Nato…w tym regionie wrze,jak w wulkanie przed wybuchem lawy….

   • krzyk58
    9 grudnia 2017 at 08:59

    Piramidalna BZDURA jako ma zwyczaj pisać “krolowa”. Erdogan zrozumiał jakie wartości reprezentuje tzw.zachód, i NATO dlatego na ‘chwilę obecną” jest raz bliżej
    a za chwilę nieco dalej od Rosji.
    A swoją drogą szkoda że Kaczyński nie jest Erdoganem, ot – choćby
    w temacie “sędziów”.

   • krolowa bona
    9 grudnia 2017 at 14:09

    @krzyk58…nie wiem czy Erdogan “zrozumial” jakie to “europa” i nato reprezentuje wartosci,gdyz chnia socjalizacja i mentalnosc jest wysoce ale to wysoce odmienna od tej “zachodnioeuropejskiej” czy “wschodnioeuropejskiej” i ma specyfike mocnoorientalna i mocno “osmanska” i zapeniam komentatora @krzyk58, nie mial nigdy nic do czynienia z ta mentalnoscia i nie podlegal tym arcybolesnym konfrontacjom,ktore kultura osmanska zawsze pod mocna presja,zawsze w procesie terroryzowania kogos,jakiegos objektu dokonuje swoich “sukcesow” i te panstwa,ktore mialy “przyjemnosc”(!) bycia podbitym przez Osmanow min. dzisiejsza Austria (“Turcy pod Wiedniem”,w odsieczy ktorych z pomoca dla Wiednia podazyla Polska…) czy Wegry,Grecja,Bulgaria bronia sie rekami i nogami przed wplywami osmanskimi,bo i jest przed czym w obawie wprowadzenia systemu spoleczno-politycznego panstwa Kalifatu,gdzie istnieje “jasnie panstwo” tzn.kalif i jego swita i zawsze warstwa / klasa niewolnikow,kobiety sa do dzis porywane i brane w tzw.jasyr….to tylko krociutkie napotkniecie o ich typoligii kulturalnej pisanej przez dlugie wieki i jednoczesnie mimo wielkiego ,oficjalnie propagowanego szowinizmu,ktory Kamel Atatuerk pragnal zniwelowac i Turcje zeuropeizowac,znoszac pismo arabskie i oddzielajac religie od panstwa i gruntujac swiecka administracje i szkolnictwo oraz prawna rownosc plci oraz wszystkich obywateli pomiedzy soba itd…posiadaja oni w swojej socjalizacji bardzo mocny kompleks nizszosci,ze sa panstwem i kultura orientalna i azjatycka a nie europejska i prowadza zakawajaca na zart narracje,ze sa i byli zawsze “Europa” i ze Anatolia lezaca i geograficznie i kulturowo bardzo gleboko w Azji jest i byla “Europa”…i nawet po tych “turbulencjach” z UE,ktora widzac prymitywne poczynki Erdogana i mase aresztowan niemieckich obywateli dystansujw sie coraz bardziej od Turcji Erdogan,jak by tylko mogl zniwu by sie “podwiazal”pod EU itd. oczywiscie chca ja w trimiga pod roznymi presjami i wymyslami “nie z tej ziemi” przeksztalcic w panstwo Kalifow (religijni obszarnicy i arystokracja
    muzulmanska) i wszystim,poczatkowo w Europie a potem na calym swiecie zaaplkikowac islam i kulture islamska….sam komentator@krzyk58 ciagle tu podnosi,kiedy to np.Arabia Saudyjska i inne panstwa glebokuego Orientu i fundementalnego islamu beda przyjete do UE….a moze komentoator @krzyk58 wyemigruje do Turcji,tam stoji pare mln nowych mieszkan pustych min.w Alanii a teraz i te piekne,wielkie hotele stoja puste i sa skazane na pleite,bo turysci boja sie tam jechac bo nie chca byc zaaresztowani czy uwiklani w jakies afery….a wiec komentator znalazl by natychmiast luxusowe lokum i moglby nawet pracowac dla Erdogana ,jak sie nim tak mocno zachwyca…..smacznego !

   • Miecław
    9 grudnia 2017 at 11:21

    @krzyk58. Widzę, że marzy ci się prymitywna prawacka dyktaturka?
    I może jeszcze Pinochet to twój idol? Gratuluję!!!
    https://wolnemedia.net/turcja-erdogana-przesladuje-mniejszosci/
    https://wolnemedia.net/turcy-dostali-zakaz-farbowania-na-czarno-wlosow/

    To że Zachód ma takie czy inne zamiary wobec Turcji, to jest oczywiste, podobnie jak wobec Europy Wschodniej, ale Krolowa Bona ma wiele racji. Jego celem może być budowa imperium a prześladowanie Kurdów i niszczenie Syrii pod dyktando zachodu było wygodne, dopóki Rosja nie tupnęła nogą. Jak satrapa zobaczył, że bez Rosji gospodarka leży na łopatkach, a USA nie pomoże tylko go wykorzysta i puści na sznur, jak będzie trzeba, to szybko zmienił front, żeby ratować skórę i dalej rozgrywać politycznie Europę dla wielkości Islamu.
    Ogólnie @krzyk58 współczuję, ci tego zaślepienia.

   • krzyk58
    9 grudnia 2017 at 12:50

    @Miecław. ” dopóki Rosja nie tupnęła nogą.’
    Bzdura. 🙂
    ……..Rosja naświetliła rysujący się problem Gutena , a w tle CIA,
    czego skutkiem miała być kolejna kolorowa rewolucja. Stąd m.in. wdzięczność i szacunek Ergogana do Rosji….
    Miecław jak przystało na lewicowca “odwrotnie kumasz”.
    To nie Erdogan jest czarnym Piotrusiem a ci co tak twierdzą>.. 🙂

   • Miecław
    9 grudnia 2017 at 14:42

    @krzyk58. Ależ ten twój prawacki umysł kuleje 🙂 Zanim Rosja naświetliła sprawę, o której piszesz, to wcześniej Erdogan musiał się pokajać za zestrzelenie Miga, bo gospodarka padała. Zaczął grać na dwa fronty, więc go próbowali obalić. Przypomnij sobie chronologię zdarzeń i nie wąchaj tyle kadzidła bo wszystko w nadmiarze szkodzi. 🙂 Reszta się zgadza co piszesz, i zostało to świetnie rozegrane. Ale ja z zasady żadnym fanatykom religijnym nie ufam, a ten satrapa jest wyjątkowo bez honoru, więc Putin musi cały czas na niego uważać, bo jak zachód zapłaci więcej, albo da przyzwolenie na odbudowę imperium to on Rosji wbije nóż w plecy. Rosja nie ma przyjaciół tak naprawdę i chyba po nadmiernym zaufaniu w okresie ZSRR teraz zdają sobie sprawę, że mają już tylko interesy, tak jak anglosasi. Szkoda tylko, że my jesteśmy na kundelskim wikcie z takimi elitami. Wolałbym nie mieć przyjaciół zachodnich, a mieć tylko interesy. Ale to byłoby możliwe tylko z silnym patriotycznym narodem, który stoi dumnie z podniesioną głową i buduje kraj, jak robotnik i chłop podczas budowy PRL w Służbie Polsce, a nie z obecnym narodem rzuconym na kolana przed obcym bogiem w republice bananowej.

   • krzyk58
    9 grudnia 2017 at 22:24

    @Miecław. “Rosja nie ma przyjaciół tak naprawdę ..” MA! Tych co
    zawsze, już car Aleksander III zauważył że “У России есть только два союзника: ее армия и флот’ (lotnictwa jeszcze nie było).
    A po za tym znam też nieco chronologię kontaktów rosyjsko-tureckich,
    jak i potrzebę zachowania daleko idącej ostrożności w kontaktach
    z ludźmi szeroko rozumianego Orientu… 🙂

 7. Mario
  8 grudnia 2017 at 11:36

  Zupełnie niepotrzebny artykuł, a do tego bzdura napisana z pozycji USAraela.

 8. 9 grudnia 2017 at 08:40

  Tam, gdzie jankes włoży swoje brudne łapy tam są ofiary śmiertelne, groza. A co na to Korea Północna. Jak mówią potęga ginie od maluczkich. Pan Bóg nie rychliwy ale sprawiedliwy, chyba, że Go niema.

 9. Michał z Izraela
  9 grudnia 2017 at 13:36

  Sprawa jest jasna dla wszystkich na Bliskim Wschodzie i dlatego nie bardzo to nas wzrusza.

  Pojawienie się Rosyjskiego bojowego lotnictwa w Syrji, zmieniło kardynalnie sytuację i nie na korzyść Saudji i USA. Państwo Islamskie rozgromione, wojna domowa kończy się i czas pomyśleć jak będzie wyglądał nowy porządek w Syrji i na całym Bliskim Wschodzie. Pełna wygrana Rosji jest pełną przegraną USA.

  Kto miał ręce i nogi, brał udział w tej wojnie. Nawet Polska piechota była reprezentowana przez 14 żołnierzy z flagą, w oswobodzeniu Rakka. Nie wierzycie? Poszukajcie w “Rzeczpospolitej”.

  USA a nie Tramp, nie może pozwolić żeby Rosja wypchnęła ją z Bliskiego Wschodu. A Królestwo Saudyjskie to część tego regionu. Amerykanie zdradzili Kurdów w Iraku i w Syrji, dlatego nie ma żadnej nadziei że Kurdy, którzy zaczęli tą rebelię przeciw Asada, zaczną ją od nowa. A nowe uzbrojenie Kurdów spowoduje sprzeciw Turków i może doprowadzić do wyjścia Turcji z NATO.

  Zostaje jeden kraj, który ma najsilniejszą armię w regionie, świetnie wyposarzoną w Amerykańską najnowocześniejszą broń, i po nie potwierdzonych danych obcych środków informacji, ma broń atomową Ale jest problem. Premier Izraela, Nataniahu, jest osobiście zaprzyjaźniony z głównym wrogiem USA i nie wykazuje wielkiej ochoty zaplątać Cahal w awanturze w Syrji. Dlatego trzeba zrobić tak, żeby Izrael został zaatakowany, i broniąc się, zaplątał się w walce Titanów. I rezultat widzicie na ekranach.

  A wy mi bajki opowiadacie o jakimś Bogu trzech religji momoteistycznych, i prowadzicie dyskusję teologiczną. Tramp zna tylko jednego Boga. To Dolar znak $.

  Papież Franciszek rozumie doskonale co w trawie piszczy i dlatego siedzi cicho i nie miesza się.

  • krzyk58
   9 grudnia 2017 at 15:59

   @Michał (z Izraela)…..Pełna wygrana Rosji jest pełną przegraną USA…………………..
   I IZRAELA – zapomniał pan dodać, ale to zapewne z powodu ‘natłoku
   myśli”.
   Więc dodałem, w p. imieniu. 🙂

   • Michał z Izraela
    9 grudnia 2017 at 17:41

    Sz.P. Krzyk. Każdy człowiek, nawet zajadły antysemita ma czasem przebłysk logiczny – resztki zdrowego rozumu. Nie uważałem za ważne wspomnieć że Rosja w poprzedniej formie ZSRR stworzyła Izrael. (To prawda) Ale jeśli już Pan wspomniał odpowiedzialność Rosji za powstanie i istnienie Państwa Izrael, to pozwolę sobie spytać, co Pan jako antysemita, woli: żebym wrócił do Polski, jak to żądają Arabowie, czy lepiej dla Pana ażebym został w lzraelu, jak to żądali Pańscy przodkowie; precz z Żydo-komuną, Żydy do Palestyny? Bo prawda że bez Stalina, nic by z tego nie wyszło.

   • Miecław
    9 grudnia 2017 at 22:32

    @Michał z Izraela. Super. Gratuluję celnej riposty i czekam z niecierpliwością na odpowiedź-ripostę krzyka58. 🙂

  • krzyk58
   9 grudnia 2017 at 16:16

   “Według Żydowskiej Agencji Telegraficznej spośród pretendentów do urzędu prezydenta najbardziej powiązany z Żydami był Trump: urodził się i całe życie spędził na Manhattanie, a biznes prowadzi w nasyconym Żydami sektorze nieruchomości. W pewnym sensie jest bardziej insiderem niż outsiderem tej społeczności – jego córka, zięć i dwóch wnuków to Żydzi, a prawą ręką w biznesie jest Michael Cohen. I wreszcie, jako jedyny spośród kandydatów ma hucpę. Dla porządku przypomnijmy: mężem jego córki jest Jared Kushner, syn znanej nowojorskiej rodziny handlarzy nieruchomościami; córka Ivanka przeszła na judaizm, jest członkiem ortodoksyjnej synagogi Looksteina i przestrzega szabatu (sam Trump jest prezbiterianinem, ale – jak mówi – do kościoła chodzi tylko z okazji Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy). Nawiasem mówiąc, za Żyda córkę wydali też Clintonowie, ta jednak pozostała przy wierze ojców. W lutym 2015 r. podczas gali żydowskiego stowarzyszenia prasowego Algemeiner Trump głosił: Chcę podziękować mojej żydowskiej córce. Mam żydowską córkę (…) tego nie było w planie, ale jestem szczęśliwy, że do tego doszło. Wyraźnie nieświadomy, że nawiązuje do antysemickich stereotypów, raz po raz podkreślał swe pokrewieństwo duszy z żydowskim audytorium. Mówił o łączącym go z Żydami handlowym zmyśle, przymilał się: Chłopaki, jestem handlarzem, tak jak wy. Zapytany, jak podejdzie do rozmów Izraela z Palestyńczykami, wykręcał się: Czy nikt na tej sali nie negocjował kontraktów? Dobry handlarz wie, że przed grą w pokera nie pokazuje się swych kart. Jego wystąpienie przyjęto z rozbawieniem, ale i nieukrywaną pogardą. Gdy odmówił odpowiedzi na pytanie o status Jerozolimy, został wprost wygwizdany. Nie dotarło do niego, że audytorium nie chodziło o filosemityzm, ale o coś zupełnie innego – o bezwarunkowe poparcie Izraela. (…)
   Od kilku dekad Ameryką rządzą na przemian dwa nurty – liberałowie i neokonserwatyści. Przy czym „konserwatyzm” neokonserwatystów sprowadza się do skrajnej postawy proizraelskiej oraz zapalczywości w awanturach na Bliskim Wschodzie. Neokonów, bo tak się ich nazywa, nie interesują konserwatywne wartości. Ich interesuje Izrael. Dochodzą do tego, typowe dla trockizmu, inklinacje sekciarskie. Bo wiedzieć trzeba, że określający się tym mianem politycy, którzy dokonali wrogiego przejęcia ruchu konserwatywnego, przez prawdziwych konserwatystów zwani są neotrockistami, bo tak jak Trocki dążą do światowej rewolucji pod płaszczykiem szerzenia postępu i demokracji. Prawdziwi konserwatyści niechętni byli amerykańskiemu zaangażowaniu w świecie, krytykowali „republikanów Rockefellera”, czyli finansową elitę o lewicowych poglądach, dla których wolny rynek to lichwa, a wolności obywatelskie to sodomia. Wśród neokonów jest tak dużo Żydów, że nazwa ta odbierana jest jak antysemicka obelga, a neokonserwatywne postulaty – jak cytaty z Protokołów Mędrców Syjonu.” https://warszawskagazeta.pl/polityka/item/4476-donald-trump-znienawidzili-go-za-dwa-slowa-america-first

   • krolowa bona
    9 grudnia 2017 at 22:34

    @krzyk58…..”republikanie Rockefellera czyli finansowa elita o lewicowych pogladach….” WHAT ? Finansowa elita o lewicowych pogladach ?
    Co to komentator tu wypisuje,przeciez to dyslogizm, gdyz finansowa elita jest nia z uwagi na wykluczenie lewicowych pogladow i np.szeroko stosowana lichwe,na ktora sie przeciez komentator uskarza a lichwa w rzeczy samej nigdy nie byla i nie jest lewicowa i wogole z uwagi na wykluczenie egalitaryzmu….co to Pan za banieluki opowiada….
    Co do “sodomii”,ktora okresla Pan odkryminalizowanie roznych form zycia i mozliwosc alimentacji,opieki podczas choroby czy wydania zwlok i pochowku osobom nie zwiazanym heterogennym wezlem malzenskim a ktore to formy zycia od kiedy ludzkosc istnieje egzystowaly razem z nia,prosze z rozeznaniem logicznym tekstu przeczytac klasyczna mitologie grecka,dzieje Egiptu i inne historie bytowania czlowieka i przestanie sie oburzac na to,co istnieje i czym ,jak widze mocno sie komentator podnieca /oburza / z czystej fascynacji jak prnograficznymi filmami,ktore zabraniano i w ten sposob robiono im reklame….kiedys krol francuski zakazal jedzenia kartofli,ktore przywieziono do Europy z “nowego swiata” /Ameryki / w celu zwalczania glodu ale tych niby egzotycznych bolw nikt nie chcial spozywac az do czasu ich zakazu,wtedy wytworzyl sie “czarny rynek” i kazdy pragnal pozwolic sobie ba taki “luxus”, analogicznie bylo z prohibicja,gdzie “czarny handel” rozkwitl..tak tez bylo z ta “sodomia”,ktora sie komentator wrecz bezdystansyjnie fascynuje i zachwyca,az po takim panskim wykladzie z niby pogard widac senne marzenia komentatora…. prawie rzygac
    sie chce z tej pruderyjnej gry….

   • Miecław
    10 grudnia 2017 at 11:12

    @krolowa bona. 100/100. Jedna uwaga, nie oczekuj logiki myślenia w prawackich umysłach i ich propagandzie antylewicowej służącej “jaśnie państwu” i kk. Ta retoryka służy wiadomo jakiemu celowi, a mierne intelekty to łykają. Dlatego mamy na świecie to co mamy.

  • wieczorynka
   9 grudnia 2017 at 18:45

   do Michała z Izraela. Z pewnością zauważyłeś, że ten portal czytają i komentują ludzie inteligentni, zatem uwzględnij to przy kolejnych swoich wpisach.

   • Michał z Izraela
    9 grudnia 2017 at 21:35

    Jeśli ostatni wpis Krzyka jest dowodem tej inteligencji, to macie nie mały problem.
    Człowiek “inteligentny” co umie czytać między zdaniami, już nie potrzebuje mnie, żeby zrozumieć co tu się dzieje. Już jest dość przecieków o historycznym wyczynie Trampa. Już wróble na dachu ćwierkają że wystąpienie o Jerozolimie zostało uzgodnione z Saudiją w zamian za wspólny front przeciw Islamskiej Republice Iran, i nie ma nic wspólnego z rodziną Trampa, z Żydostwem USA i z antysemicką teorią Krzyka, że Żydzi rządzą światem.

 10. krzyk58
  9 grudnia 2017 at 22:08

  @Michał (z Izraela).
  Po pierwsze – nie antysemita. Realista. Tak, wiem ze antysemitą
  (cokolwiek to słowo znaczy – moglibyśmy długo dyskutować) jest ten
  kogo nie lubią Żydzi. Z pozostałymi pytaniami muszę przespać się,
  a pan najlepiej będzie jak rozterki skonsultuje z cadykiem, kiedyś
  w dawnej Rzpitej takich porad udzielano w każdym miasteczku.
  Myślę że tradycja podtrzymywana jest i w Izraelu?
  Myślę że (mam nadzieję) “krakowskim targiem’ dojdziemy do jakiegoś konsensusu. 🙂

 11. krzyk58
  10 grudnia 2017 at 14:05

  @Michał (z Izraela) Cd. . … żebym wrócił do Polski.. powstaje pytanie,
  co tacy jak pan, polonofobi mieliby TU robić? No, BO na kolejną
  xxxxkomunę NIE MA ZGODY! Mamy po “dziurki w nosie”, kiedy,
  w jakich okolicznościach opuścił pan PRL? (miedzy bajki wkładam p. wyjaśnienia – stwierdzenia iż “wyjechał pan prze wojną”). Zakładam ze to była
  (umożliwiona przez władze PRLu) ucieczka przed odpowiedzialnością karną, prawdopodobnie do 1970r.
  Co jest z ‘wami’ 🙂 nie tak ?? – Patrząc obiektywnie przez pryzmat historyczny na przestrzeni dziejów – NIGDY, NIGDZIE was nie chcieli… Mieszkańcy Planeta Ziemia to – antysemici…. czyż nie ? Poszukajmy zatem wyjaśnienia ‘paradoksu” TU:
  W książce “L’antisémitisme son histoire et ses causes,” opublikowanej w 1894 roku, znany żydowski autor, Bernard Lazare, w odniesieniu do wypędzeń żydów wyraził się następująco:

  „Gdyby taka wrogość, nawet odraza, została okazana żydom w jednym okresie i w jednym kraju, byłoby łatwo rozpoznać ograniczone przyczyny tego gniewu, lecz to było coś przeciwnego, ta rasa okazywała się obiektem nienawiści wszystkich narodów, pośród których udało jej się znaleźć.

  A zatem musi brać się to z tego, że ponieważ wrogowie żydów należeli do przeróżnych ras, przecież żyli oni w krajach bardzo od siebie odległych, a rządziły się one przeróżnymi prawami, kierowały się rozmaitymi przeciwnymi zasadami, nie miały ani tych samych morale ani zwyczajów, narody te pobudzane były przez rozmaite niepodobne do siebie nastroje, jakie nie pozwalały im osądzać spraw w taki sam sposób, dlatego tak musi być, że ogólna przyczyna antysemityzmu zawsze znajduje się w samym Izraelu, a nie w tych, którzy walczyli przeciwko Izraelowi”.

  “Bo prawda że bez Stalina, nic by z tego nie wyszło.’
  W podzięce, w 1966 r. odwróciliście się od ZSRR (to był plus dla PRL – patrz: niżej uzasadnienie) – Ameryka oferowała więcej taka (bliskowschodnia) forma wdzięczności…

  O tym jak takie państwo mogłoby wyglądać( Żydzi masowo wracają do Polski moj przyp.)) przekonaliśmy się po 1945 r., kiedy to Żydzi, tymczasowo nazywani komunistami, przejęli pełnię władzy. Pod ich jurysdykcję trafiły wszystkie resorty siłowe, edukacja i sądownictwo. Wybitnych Polaków sądzono w pokazowych procesach, mordowano w ubeckich kazamatach lub skazywano na wieloletnie więzienie. Wszystko po to, aby już od pierwszego dnia złamać ducha narodu. Nazwiska Morela, Brystygierowej, Bermana, Minca, Różańskiego, Fejgina, Stoltzmana, czy Wolińskiej, trwale wpisały się w nurt morderczego aparatu bezpieczeństwa o proweniencji żydowskiej. Dzieło zniszczenia trwałoby w najlepsze, gdyby nie dwa czynniki: przeorientowanie polityki Izraela na sojusz z USA oraz kierownicze ambicje „chamów” lub „natolińczyków”, jak potocznie nazywano polską frakcję w PZPR. Ostatecznie część Żydów przeorientowała się na opozycję, a reszta wyjechała. Przy czym dziś mówi się o „antysemickiej czystce roku 1968”, a w rzeczywistości był to wielki przywilej, dzięki któremu Żydzi otrzymali możliwość wyjazdu na Zachód. Polacy mogli wówczas jedynie o tym pomarzyć. Żelazna Dama Izraela – premier Golda Meir dziękowała później za tę decyzję Władysławowi Gomułce.”
  http://emisja.tv/programy/polska-reka-bic-zydowskiej-glowy/

  szolem-alejchem…

  • Miecław
   10 grudnia 2017 at 23:15

   @krzyk58. No to muszę wystąpić, jako advocatus diaboli, aby ocenić twoją odpowiedź.
   Ogólnie żenada, niestety nie błysnąłeś. Spodziewałem się bardziej obiektywnej i wyważonej odpowiedzi. @Michał z Izraela ma rację – 9 grudnia 2017 at 21:35
   “Jeśli ostatni wpis Krzyka jest dowodem tej inteligencji, to macie nie mały problem.”

   Czas abyś odrobił lekcję i przeczytał: K. Krajewski, T. Łabuszewski (red.) – „Zwyczajny” Resort. Studia o aparacie bezpieczeństwa 1944-1956, Wyd. IPN, Warszawa 2005, s. 17 i n.
   Niezwykle pouczająca lektura. Autorzy tej książki IPN we wnioskach piszą: „Stereotyp ubeka – starego komunisty pochodzenia żydowskiego, który po przeszkoleniu w Kujbyszewie zmienił mundur na polski, aby zniewalać „siedemnastą republikę” – jest daleki od rzeczywistości, nawet w odniesieniu do kadr kierowniczych MBP.”
   Z danych personalnych i partyjnych wprost wynika poparcie dla nowego systemu władzy Polski Ludowej ze strony przede wszystkim robotników, a następnie chłopów i to w ponad 83 % w 1947 roku do ponad 93 % w 1955 roku, jako bezpartyjnych przed wojną. To oni tworzyli struktury bezpieczeństwa nowego państwa i brali udział w wojnie domowej, byli to przede wszystkim Polacy. Dlatego “jaśnie państwo” nie miało szans, bo nawet Armia Czerwona na rozkaz Stalina wcale się za bardzo do tej wojny domowej nie mieszała, co najwyżej ubezpieczała i legitymizowała zmiany swoją obecnością.
   W 1945 roku w strukturach resortów siłowych było zaledwie 2,36 % osób narodowości żydowskiej, ale faktycznie w kierownictwie stanowili bodajże ponad 30 %. Proste byli lepiej wykształceni.
   Pomijając etiologię zbrodni stalinowskich (a sprawa jest bardzo złożona), które były także udziałem Polaków, trzeba chyba stwierdzić, że ci żydzi byli jacyś “głupi”, bo zabierali majątki i swoim, a oddawali polskim analfabetom robotnikom i chłopom. Jak tu zrozumieć tamte czasy? Bez wodki nie rozbieriosz. Pewne jest jedno, że “jaśnie państwo” i kk nie daruje ani żydom, ani polskiemu pospólstwu tego co razem zrobili. Stąd tyle napędzanego antysemityzmu i rozliczeń oraz wyparcie historyczne PRL na margines bezprawia, aby odzyskać rekompensatę za utracone majątki, tyle ile się da, i na ile ten otumaniony naród pozwoli. Oczywiście żydzi (ci “mądrzejsi, bo kapitalistyczni”) też chcą swoje odzyskać, mimo wypłaconych odszkodowań w PRL w ramach umów indemnizacyjnych. Biznes to biznes. Ciekawe, jak polskie “jaśnie państwo” ten problem załatwi? Oczywiście o rekompensacie za 500 lat pańszczyzny pospólstwo może zapomnieć, swoje dostali w PRL i przegrali z “Watykanem w karty, a raczej oddali na tacę”, więc na kolana i modlić się ….
   To tak w skrócie bo nie mam czasu się rozpisywać.

   • krolowa bona
    12 grudnia 2017 at 11:19

    @Mieclaw & @krzyk58 do wywodu komentatora @Mieclaw przylaczam sie w calej rozciaglisci…wie Pan,komentatorze@krzyk58 ,zeby tu na forum OP i @Michalowi Izraela takie “stare,berlinskie bulety*” zaserwowac,trzeba wypic duzo wodki,by sie tymi buletami nie zatruc !!!

    *(berlinskie ) bulety to tutejsze kotlety melone i w wielkim przeciwienstwie do polskich kotletow mielonych,ktore sporzadza sie z najszlachetnieszych mies i dokladnie przepuszcza przez maszynke do mielenia,dodajac swiezy czarny pieprz to tutejsze bulety sa synonimem oszustwa i wszelkiej szulerki,ktora sie wciska nizszemu plebsowi,zmuszajac go do wypicia duzo wodki,gdyz innaczej tych bulet ( stare ochlapy z mies,zyly,sciegna,latki ,stara tarta bulka i teoretycznie zabronione mielone na make kosci zwierzat i toto wszystko polaczone takim klejem z bialek zelatynowych i uformowane w kotlety mielone ) nie da sie przetrawic i prowadza one do ciezkiej dyspepsji…ten komentarz @krzyk58 adresowany do @Michala z Izraela to takie nieprzetrawialne bulety z odpadow wszelkiej padliny, posklejane do woli stara zelatyna a moze i “butaprenem” z pewnoscia by @Michala z Izraela omamic i zatruc stara ,smierdzaca padlina…a niech komentator sobie samemu zaserwuje te berlinskie bulety i niezatruwa tu zdrowej mysli intelektualnej….ma @krzyk58 w domu wodke,to niech sie troche napije, bo po tych buletach to tylko czeka kazdego smierc w konwulsjach ( przemielone na make kosci zwierzat sa dla ludzi nieprzetrawialne ,nawet w malych ilosciach wywoluja konwulsje i zapalenie watroby ale koncerny “spryciule” dodaja tych kosci,bo sa ciezkie a bardzo trudno z uwagi na identyczne DNA / genetyczna budowe / z miesem to przestepstwo stwierdzic..stwierdza sie,jak sie dostaje konwulsji…nawet dodaje tej maki z kosci pewien koncern produkujacy balkanskie cevapcici,forme malych,podluznych kotlecikow mielonych,ktore w 1 kg opakowaniach jako mrozonka mialam zawsze w repertuarze az mi prawie wodka i wemut malo mogl pomoc,tak wiec zalecam wysoka ostroznosc w spozywaniu bulet ( potraw z mies mielonych ) serwowanych tu przez @krzyk58…..Smacznego !

   • krolowa bona
    12 grudnia 2017 at 11:21

    @Mieclaw & @krzyk58 do wywodu komentatora @Mieclaw przylaczam sie w calej rozciaglisci…wie Pan,komentatorze@krzyk58 ,zeby tu na forum OP i @Michalowi Izraela takie “stare,berlinskie bulety*” zaserwowac,trzeba wypic duzo wodki,by sie tymi buletami nie zatruc !!!

    *(berlinskie ) bulety to tutejsze kotlety melone i w wielkim przeciwienstwie do polskich kotletow mielonych,ktore sporzadza sie z najszlachetnieszych mies i dokladnie przepuszcza przez maszynke do mielenia,dodajac swiezy czarny pieprz to tutejsze bulety sa synonimem oszustwa i wszelkiej szulerki,ktora sie wciska nizszemu plebsowi,zmuszajac go do wypicia duzo wodki,gdyz innaczej tych bulet ( stare ochlapy z mies,zyly,sciegna,latki ,stara tarta bulka i teoretycznie zabronione mielone na make kosci zwierzat i toto wszystko polaczone takim klejem z bialek zelatynowych i uformowane w kotlety mielone ) nie da sie przetrawic i prowadza one do ciezkiej dyspepsji…ten komentarz @krzyk58 adresowany do @Michala z Izraela to takie nieprzetrawialne bulety z odpadow wszelkiej padliny, posklejane do woli stara zelatyna a moze i “butaprenem” z pewnoscia by @Michala z Izraela omamic i zatruc stara ,smierdzaca padlina…a niech komentator sobie samemu zaserwuje te berlinskie bulety i niezatruwa tu zdrowej mysli intelektualnej….ma @krzyk58 w domu wodke,to niech sie troche napije, bo po tych buletach to tylko czeka kazdego smierc w konwulsjach ( przemielone na make kosci zwierzat sa dla ludzi nieprzetrawialne ,nawet w malych ilosciach wywoluja konwulsje i zapalenie watroby ale koncerny “spryciule” dodaja tych kosci,bo sa ciezkie a bardzo trudno z uwagi na identyczne DNA / genetyczna budowe / z miesem to przestepstwo stwierdzic..stwierdza sie,jak sie dostaje konwulsji…nawet dodaje tej maki z kosci pewien koncern produkujacy balkanskie cevapcici,forme malych,podluznych kotlecikow mielonych,ktore w 1 kg opakowaniach jako mrozonka mialam zawsze w repertuarze az mi prawie wodka i wemut malo mogl pomoc,tak wiec zalecam wysoka ostroznosc w spozywaniu bulet ( potraw z mies mielonych ) serwowanych tu przez @krzyk58…..Smacznego !

 12. krzyk58
  12 grudnia 2017 at 15:29

  @krolowa bona.
  “krolowa” czy może raczej adwokacie… sugestywnym opisem narobiła mi niesamowitego apetytu,pójdę więc do “Biedronki”,
  by dokonać zakupu jakiejś “padliny na mielońca” 🙂
  Co by skutecznie przetrawić wedle rady, popiję czymś mocniejszym,
  np. wódka w małpkach – o wdzięcznej nazwie “Parkowa”. Dobre toto… 🙂
  niedrogie, i co ważne trzepie w beret!

  @Miecław. Wybacz za szczerość – w moich oczach –
  – skompromitowałeś się – co nie znaczy że jesteś bez szans na rehabilitację…wystarczy skromna samokrytyka.

 13. krzyk58
  12 grudnia 2017 at 16:14

  “Antysemita, rasista, siewca nienawiści” – takimi epitetami, Jonny Daniels, działacz żydowski, ostatnio bardzo aktywny w Polsce, określa Grzegorza Brauna. A co Braun mówi o Danielsie? “Urodzony w Londynie, służba w jednostkach specjalnych Izraela, potem służba w pionie propagandowym, odkomenderowany do Warszawy, bo p. Szewach Weiss już się zestarzał i stracił czujność proletariacką i ktoś inny musi “Polaczków” obrabiać. I obrabia…”
  https://www.youtube.com/watch?v=TvZSxvRqmJg&t=21s

  …Этот уникальный фильм “Империализм и Сионизм” был создан в начале 70-х годов по поручению Политбюро ЦК КПСС и при содействии КГБ СССР. В нем были представлены документы и факты потрясающей разоблачительной силы.Однако показ в широком прокате был отложен, а позднее, уже в период перестройки, почти все напечатанные копии его были уничтожены. Настоящий фильм был найден и восстановлен в 1999 г. Центральная Студия документальных фильмов, Москва, 1973 Режиссер: Б.Л.Карпов, Д.А.Жуков

  О сотрудничестве Фашизма и Сионизма …. ИУДАИЗМ, СИОНИЗМ, ФАШИЗМ. Запрещенный Фильм

  https://www.youtube.com/watch?v=DSVQHZ3VOt0&t=276s

  Tylko fakty, “krolowo’ & “Miecław”…tylko fakty – mówią a naszym imieniu.
  Doprawdy, jestem mocno zdegustowany, zniesmaczony
  stanowiskiem &….tyle roboty( wyjaśniającej) i jakby grochem o ścianę. Kosmopolici,trockiści,antypolacy? Pewnie wszystkiego
  “po trochu”…

  • Miecław
   12 grudnia 2017 at 21:25

   @krzyk58. Prawda boli. A są prawdy, których nigdy nie zaakceptujesz, jako obrońca interesów “jaśnie państwa”, Kościoła i kapitalizmu, więc mnie nie dziwi twoja postawa i negacja lewicowych, egalitarnych wartości, praw człowieka, które hurtem wrzucasz w kulturowy marksizm, trockizm podlewając sosem antysemityzmu. Doskonale znam takie propagandowe sztuczki mające zaciemniać prawdę, a mierne umysły się na to łapią. Pytanie jak długo jeszcze uda się prawactwu ta manipulacja świadomością i czy dzięki temu “jaśnie państwo” odzyska majątki zdobyte dzięki pańszczyźnie?. Od lat największym wrogiem Polaka, był drugi Polak katolik, dość często korzystający z usług “starszych braci”. Kiedyś cytowałem fakty historyczne na ten temat, jak to szlachta I RP, a nawet II RP korzystała z ich usług, więc nie będę się powtarzał.
   Interesy “starszych braci” nie miałyby miejsca, gdyby nie głupota i sprzedajność Polaków, za co odpowiada też kulturowy katolicyzm. Oto przykład takiej polityki, gdzie zamiast tworzenia miejsc pracy, budowy mieszkań itd. pieniądze idą na inne cele. Dlaczego bogatych “starszych braci” nie stać na utrzymanie swoich miejsc pamięci, swoich muzeów itd.?
   https://wolnemedia.net/pis-i-narodowcy-za-dotowaniem-zydowskiego-cmentarza/

   Historia kiedyś osądzi, czy lewicowcy (w tym żydzi i polska inteligencja lewicowa) budujący PRL byli antypolakami, czy też prawactwo napędzane “jaśnie pańskimi” interesami i kulturowym katolicyzmem?. Póki co dane społeczne i ekonomiczne w aspekcie dobrostanu społecznego, postępu cywilizacyjnego likwidującego patologię feudalnej II RP świadczą na korzyść lewicy i żadne twoje zaklinanie rzeczywistości tego nie zmieni. Możecie tylko puchnąć ze złości analizując dane GUS-u, porównujące stan gospodarki II RP i PRL a stan gospodarki III RP, co świadczy o nieudolności prawicowych elit – do nich zaliczam też wszystkich zdrajców rodem z PZPR, czyli SLD i satelity maskujące lewicową nazwą swoje liberalno-kapitalistyczne interesy i przekonania.

   Dla swej nieudolności i złodziejstwa zawsze wygodnie jest znaleźć kozła ofiarnego, a już idealnie jest, jak tenże robi z nami wspólne interesy, albo płaci nam za zdradę. Jest potem na kogo zwalić winę 🙂
   Generalnie współczuję ci i nie oczekuję od ciebie rehabilitacji, bo już za późno, Polska jest już neo kolonią, dzięki kulturowemu katolicyzmowi wykorzystanemu przez obce interesy i prawactwu, które walczyło kiedyś z PRL. Twoja ewentualna samokrytyka (kiedyś już przyznałeś się do błędów) też nic nie zmieni, bo to nic nie warte wypaczenia komunizmu, bo po niej człowiek nie nabiera rozumu, dopóki sam się nie zmieni i nie zacznie naprawiać zła, które wyrządził swoją indolencją umysłową. Czasu nie cofniesz i swoich błędów nie naprawisz, ważne jest to, aby nie popełniać ich w przyszłości, a ty trzymasz się starych przekonań więc nadal tkwisz w prawackich imaginacjach, nie dostrzegając prawdziwych korzeni zła. Ale zakładam, że jako inteligentny człowiek robisz to wszystko świadomie w określonym “jaśnie pańskim” interesie, być może? 🙂 więc wszelka dyskusja nie ma sensu, ze mną lewakiem 🙂 Mamy różne tunele rzeczywistości, takie są fakty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

More Stories From Polityka

Scroll Up