Go to ...
Obiektywnie? Subiektywnie? O polityce, państwie, gospodarce… w poszukiwaniu paradygmatu rozwoju. Zawsze mamy rację!

Obserwator Polityczny on Google+RSS Feed

24 września 2018

Hanna Gronkiewicz-Waltz czyli zupełna klęska idei Platformy Obywatelskiej?


 To w jaki sposób do problemów pani Hanny Gronkiewicz-Waltz odnosi się obecne kierownictwo jej partii, to przykład na uzasadnienie opinii o zupełnej klęsce idei Platformy Obywatelskiej. Ta partia się skończyła, już jej nie ma i nie jest nawet kościotrupem politycznym.  Platformy Obywatelskiej tak na prawdę chyba nigdy nie było. To partia, która była zlepkiem grup interesów regionalnych elit, zarządzanym przez grupę liderów, bezwzględnie się wzajemnie wycinających. Jak zabrakło tego, który jako ostatni wyciął wszystkich innych z władz, to partia straciła spoiwo, którym jak się okazuje była wola wodza. 

Nie da się inaczej wytłumaczyć okoliczności, w których partia ustami swojego lidera – atakuje swoją własną wiceprzewodniczącą i to publicznie w wypowiedziach medialnych! Jest to przykład na to, że pan Schetyna prawdopodobnie zastosuje taktykę salami i ludzi, których jeszcze ma na eksponowanych stanowiskach – atakowanych przez rządzących, będzie odcinał jeżeli są problematyczni. 

Sytuacja pani Hanny Gronkiewicz-Waltz w związku z licznymi sprawami dotyczącymi nieruchomości w Warszawie jest bardzo trudna, trzeba jednak przyznać, że pani Prezydent ponosi – praktycznie pełną i bezwzględnie jednoznaczną odpowiedzialność polityczną za różne sytuacje, które najdelikatniej można nazwać nadużyciami i innymi nieprawidłowościami. Wysocy przedstawiciele PO zapowiadają, że konieczne jest rozliczenie się partii z kwestii reprywatyzacyjnej, bo przez Warszawę i panią Gronkiewicz-Waltz, na partię spada odium wszystkich afer w Polsce. 

Jest to naturalne zachowanie gada, który odrzuca ogon, na który nadepnął większy drapieżnik. Problem jest jednak głębszy, otóż to pani Hanna Gronkiewicz-Waltz stoi na pierwszej linii frontu „elit III RP” z dobrą zmianą (używając retoryki prawicy). To na niej skupił się atak, a nie wymiękła  politycznie pomimo poważnych kłopotów, jak inna polityk tej partii – pani Hanna Zdanowska Prezydent Łodzi, którą przewalcowano prawnie za jakieś trywialne banały. Pani Gronkiewicz-Waltz negowała prawomocność istnienia „Komisji pana Jakiego” i nie zamierza się przed nią stawiać, pomimo grzywn. To nic innego, jak demonstracja polityczna, a zarazem prawdopodobna ochrona przed ryzykiem konsekwencji wynikających z możliwych interpretacji zeznań. 

Oto w szczycie konfliktu, jak Sąd Administracyjny nie przyznał racji argumentacji pani Prezydent Warszawy, jej własna partia – sugeruje że powinna być gotowa stawić się przed Komisją. W celu obrony dobrego imienia i ujawnienia ciemnych spraw układu przestępczego, jaki mieli tworzyć urzędnicy i prawnicy – jeszcze od czasów sprawowania władzy przez ś.p. pana Lecha Kaczyńskiego Prezydenta Warszawy. Jednak widocznie to się obecnej pani Prezydent nie opłaca, a to wskazuje już tylko na jedną okoliczność – ona prawdopodobnie broni się przed więzieniem, bo na ponownej elekcji jej nie zależy. Były zapowiedzi, że nie zamierza ubiegać się o ponowny wybór. To samo w sobie pokazuje, że drogi pani Hanny Gronkiewicz-Waltz i Platformy Obywatelskiej w sensie politycznym się rozeszły. 

Nie chodzi o to, że wypowiadamy się po jakiejś stronie konfliktu, to w ogóle nie ma znaczenia. Tutaj liczy się tylko i wyłącznie mechanika działania polityki, w tym niesłychanie ważna kwestia lojalności człowieka wobec struktury i wzajemności w tej relacji. Na pewno wszyscy widzą słabość Platformy Obywatelskiej, która została rozegrana przez dobrą zmianę, w tak niesłychanie naiwnie banalny sposób, że po prostu nie można w to uwierzyć. Przecież jeszcze nic poważnego nie ujawniono, dopiero ruszono czubek „góry lodowej”. Trzeba pamiętać, że jednym z koniecznych do wyjaśnienia wątków w splocie spraw związanych z warszawskimi nieruchomościami jest sprawa bestialskiego mordu i męczeńskiej śmierci pani Joanny Brzeskiej, jak i inne liczne nadużycia kryminalne osób działających prawdopodobnie w interesie przejmujących nieruchomości.  Jeżeli już w tej chwili PO się odcina od swojej wiceprzewodniczącej, będącej na pierwszej linii sporu politycznego i wizerunkowego, to co będzie – jak wyjdą na jaw kwestie wspomnianego morderstwa i w ogóle będzie znana skala złodziejstwa i nadużyć? 

Mamy do czynienia z zupełną klęską idei Platformy Obywatelskiej jako partii, która nie tylko ponosi odpowiedzialność za zmarnowaną szansę na rozwój kraju, ale także za nie podjęcie ważnych problemów społecznych. O kwestiach własnościowych warszawskich nieruchomości wiadomo od wielu lat, bardzo dobrze że rządzący wzięli się za sprawę i jest ona prowadzona przez Parlamentarzystów. W interesie państwa jest wypalenie tego zła płynnym żelazem, a winni i ich pomocnicy powinni siedzieć w więzieniach. 

Podobne problemy są w innych miastach, czy tam Platforma Obywatelska, mając świadomość skali problemów również będzie „porzucała ogony”? W ten sposób nawet nie mają co myśleć o staniu się konstruktywną opozycją. Nawet opozycją w ogóle, głównie dlatego bo ich wiarygodność i co ważne – zaufanie struktur będzie prawie żadne. Gdyby odcięli się na samym początku, zrzucając całą odpowiedzialność na panią Prezydent, to by wygrali. W sytuacji, w której mówią, że wspierają i że to jest nagonka, a zarazem domagają się chyba cudu – to już jest musztarda po obiedzie, a nawet po kolacji…

Podstawowym wnioskiem ze sporu pani Hanny Gronkiewicz-Waltz z dobrą zmianą, jest to że rząd ma przewagę nad każdym. Jest również oczywistym, że to jest dopiero początek spektaklu i nie zdziwimy się jak zobaczymy pewnego dnia panią Hannę Gronkiewicz-Waltz w kajdankach i w areszcie, to tylko kwestia czasu. Dobra zmiana wygrała ten spór wizerunkowo, jeżeli rozwalcuje w tej chwili porzuconą panią polityk, to tylko umocni swoją supremację polityczną, bo ludzie pragną  „polowań na czarownice” i igrzysk. Swoją drogą, jak się nad tym zastanowić, to jest wyjątkowo przewidywalne – oto bowiem jak się chleb kończy, to zaczynają się polowania. Genialnie proste i tak oklepane we wszystkich epokach, że nie można udawać zdziwienia. Przy czym uwaga – należy w pełni popierać działania władz w zakresie wyjaśnienia tych spraw. Po ujawnieniu nieprawidłowości, Platforma Obywatelska się już politycznie nie podniesie.

Informacje o „buncie” w Platformie Obywatelskiej przeciwników pana Grzegorza Schetyny są chyba najlepszym komentarzem tej sytuacji, albowiem nie da się robić partii, w oparciu o wycinanie ludzi.

Tags: , , , , , , , ,

13 komentarzy “Hanna Gronkiewicz-Waltz czyli zupełna klęska idei Platformy Obywatelskiej?”

 1. Dawid Warszawski
  7 października 2017 at 07:11

  Nie płaczę po bufetowej…

 2. Obserwator Toruński
  7 października 2017 at 07:44

  HGW się skończyła, przy okazji PO pokazała jak troszczy się o swoich własnych ludzi, bo przecież za HGW stoją tam tysiące etatów i interesów. Bez względu na wszystko ona ponosi odpowiedzialność polityczną, także za nieposzukiwanie winnych i interesariuszy mordu na pani Brzeskiej. A to obciążałoby administrację Kaczyńskiego.

 3. Wojciech
  7 października 2017 at 09:40

  Nie płaczę po Platformie, partii szkodników i oszustów, ani po Gronkiewicz Waltz z tego samego grona, mogąca spodziewać się kryminału za grabież reprywatyzacji. Trzeba natomiast mieć pretensje do Autora, że dał się wciągnąć w wir zakłamanej propagandy reżimowej i stosuje na blogu jej fałszywą terminologię. Oto cytat:
  ” jeszcze od czasów sprawowania władzy przez ś.p. pana Lecha Kaczyńskiego Prezydenta Warszawy.” Po pierwsze o zmarłych nie pisze się “pan”. pan dotyczy żywych, do tego jakiż ten pan był panem? I dalej “śp”. Ten niby pan zginał w wypadku lotniczym realizując swój fałszywy cel propagandowy na grobach zabitych rodaków. Oprócz niego zginęło w katastrofie 95 osób. Czy oni nie byli święci? Dlaczego on jeden ma nim być, z jakiej racji? Do tego jest uznawany na najgorszego prezydenta, licha postać karierowicza i narzędzie w rękach ambitnego braciszka.

 4. 7 października 2017 at 09:55

  Wart Pan paca!Jaki chleb taka skórka ,jaka matka taka córka!Od partii o styropianowych korzeniach,wyrażycielach kapitalistycznych porządków można czegoś innego oczekiwać?Kasa ,Misiu kasa!Nie miejmy złudzeń!

 5. Inicjator
  7 października 2017 at 10:22

  Jakoś mi nie jest żal Pani Prezydent Warszawy.

  A to wszystko co się działo w sprawach prywatyzacyjnych – to jeden olbrzymi i powiązany łańcuch skandali.

  Nie tylko w Warszawie.

  Tylko że w tym wszystkim nie chodzi o zadośćuczynienie krzywdom zwykłych ludzi, tylko walkę z przeciwnikiem politycznym.

  Jak już powsadzają do więzień swoich prominentnych przeciwników – to im przejdzie zapał w CZYSZCZENIU SPRAW.

  Bo to jest proces na lata, tak jak latami trwała legalizacja mafijnych reprywatyzacyjnych działań gangsterów w białych kołnierzykach i z tytułami naukowymi.

  Do tego umoczono szereg osób ze środowisk sędziowskich, adwokackich i notariuszy.

  A to są przecież OSOBY ZAUFANIA PUBLICZNEGO.

  Wnioski: oczyścić to bagno do dna.

  Gdyby Prezes Jarosław miał własne dzieci i wnuki – to one też miałyby co robić.

  Bo to jest przegniły obszar, ta reprywatyzacja nieruchomości i dotyczy całej Polski.

 6. x_porta
  7 października 2017 at 11:36

  Ona nigdy nie powinna była pełnić żadnej funkcji publicznej, dzisiaj ma kamienice i kasę i w dupie wszystko. Pięknie się ustawiły elity neoliberałów.

 7. Janina Holecka
  7 października 2017 at 12:45

  Ta pani po prostu powinna pójść do więzienia oraz mieć konfiskatę majątku. Mam nadzieję że Jaki i Ziobro do tego doprowadzą, gorąco kibicuje. PiS – tak trzymać!

 8. krzyk58
  7 października 2017 at 13:25

  Nie po to “się ma’ – trzy paszporty, żeby iść do jakiegoś (gojowskiego)
  pierdla,zresztą pewien bloger publicznie zadeklarował się do
  dokonania aktu autoagresji (obrzezanie “tempym” scyzorykiem)
  w przypadku spełnienia się życzenia – nie tylko komentatorki.
  Pamiętajmy również o liberalno-lewicowych inklinacjach PO – może wymienimy kto ‘związał swój los”,ewentualnie sympatyzuje z PO ?…
  ‘Taż,tam’ 🙂 aż roi się od post/ komuchów… 🙂

  • bogo22
   9 października 2017 at 17:19

   no przeciez, nie chodzi, o to, aby zlapac kroliczka, ale by gonic go…:)!

   z chwila , gdy pani HGW uzywa jakiegokolwiek paszportu, ktory chroni ja , od gojowskiego pierdla, partia pani HGW, jest HGDiKP…;)!

   krzyk58
   Nie po to “się ma’ – trzy paszporty, żeby iść do jakiegoś (gojowskiego)
   pierdla…

 9. krzyk58
  7 października 2017 at 13:41

  Cd.
  “nie zdziwimy się jak zobaczymy pewnego dnia panią Hannę Gronkiewicz-Waltz w kajdankach i w areszcie”
  Autor oczywiście raczy żartować…BO, parawanem nie do przebycia może
  być użyte przez p.”prezdęt’ W-wy, magiczne słowo – wytrych,
  od którego nie tylko organom ścigania ale i władzy sądowniczej,
  “czwartej władzy tyz’ – włosy stają dęba…
  Ps. Czy ktoś pamięta jeszcze deklaracje “trzech tenorów”? 🙂

 10. I 22 Iryda - zmarnowany samolot
  7 października 2017 at 14:45

  HGW do więzienia. Jaki ma rację, dobrze że jest ta komisja niech ją skażą jak jest winna

 11. gondor
  7 października 2017 at 16:38

  Do więzienia! Do więzienia!

 12. jerzyjj
  23 października 2017 at 12:40

  Czy można ufać Platformie Obywatelskiej, jeżeli do Bilderberg, a zarazem siostrzanej CFR i Grupie Bilderberg – Komisji Trójstronnej należy założyciel PO, Andrzej Olechowski, zaś inny wpływowy członek PO, Radosław Sikorski, w imię ciaśniejszych stosunków Polski ze Stanami Zjednoczonymi do jeszcze bardziej niebezpiecznego Amerykańskiego Instytutu Przedsiębiorczości? Prawdziwym wrogiem nie jest terroryzm nam znany z telewizji – zagrożeniem są Stany Zjednoczone i każdy kto przystaje na ich programy militarne dla wzbogacenia korporacji jest zdrajcą! Ramieniem Council on Foreign Relations – CFR (korzeni Hitleryzmu, bolszewizmu, wojny w Korei, Wietnamie, Zatoce Perskiej i Iraku, z celem socjalistycznej dyktatury – globalnego rządu) w Polsce od samego początku była i jest Platforma Obywatelska, dlatego jak najszybciej powinna zostać wyrzucona na śmietnik historii, rozliczona i usunięta z życia politycznego jako potencjalne zagrożenie dla Polski.

  http://wezwaniedoprawdy.pl.tl/Terroryzm.htm
  ———————————————————-
  Leszek Posłuszny
  Spotkałem bezrozumnego jegomościa, uszczęśliwionego ponownym wyborem Tuska na stanowisko przewodniczącego rady europejskiej. I nie byłoby może w tym nic zaskakującego, gdybym go nie znał 10 lat wcześniej, jako małego, za to prężnego przedsiębiorcy.
  Okres rządów PO-PSL, pozbawił go wszystkiego, co posiadał. Rewolucyjne zakrętasy państwa i państwowego przedsiębiorstwa, z którym był związany, wchłonęły lokal gastronomiczny, sklepy, mieszkanie, rower, tornister dziecka i przedostatnią parę butów, czyniąc z niego kilkudziesięciotysięcznego dłużnika ZUS-u, którego dzisiejszym sukcesem jest dobra umowa z komornikiem.
  Gdy go spotkałem z zacięciem wyłożył mi dobrodziejstwa wynikające z przynależności do Unii Europejskiej. Gadał coś o wolności, o dopłatach, o układzie z Schengen. W pewnym momencie musiałem się wyłączyć, bo nie mogłem już słuchać takich brewerii w wykonaniu człowieka, którego lubię, a którego meandry myśli stały się dla mnie „niepojmowalne”. Pomyślałem tylko, jak propagandowo można tak komuś wygiąć rozum, by śpiewał hymny pochwalne na temat wolności, czy otwartości Europy, nie mogąc sobie pozwolić na spontaniczny wyjazd wypoczynkowy, choćby do przyjaznej Albanii. To tak jakby Buszmen oszalał z radości na wieść o wprowadzeniu nowej, ulepszonej wersji Windowsa.
  A zatem istnieją ludzie, którzy mają tak koncertowo namieszane w głowach, by kolejny wybór łobuza traktować jako dobre zwiastowanie dla Rzeczypospolitej…

  ZRÓDŁO: Deutschland Deutschland űber alles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

More Stories From Polityka

Scroll Up