Go to ...
Obiektywnie? Subiektywnie? O polityce, państwie, gospodarce… w poszukiwaniu paradygmatu rozwoju. Zawsze mamy rację!

Obserwator Polityczny on Google+RSS Feed

24 września 2018

400000 eksmisji w Polsce?


 Wedle dostępnych danych Ministerstwa Sprawiedliwości [źródło tutaj] wynika, że w ostatnich latach – po 1999 a do 2016 roku w Polsce eksmisje dotknęły 400000 obywateli naszego kraju (około 151 tys. lokali). To niesamowity skandal, nawet skandal nad skandale. Ponieważ w kraju o naszym klimacie – eksmisja, czyli wyrzucenie człowieka z domu oznacza skazanie go na śmierć. Nie udajmy, że jest inaczej – eksmisja na bruk, to skazanie ludzi na bezdomność, najpierw śmierć cywilną, potem śmierć. 

Skutki społeczne eksmisji są w Polsce szokujące. Zwłaszcza w wymiarze osób chorych, starszych, niepełnosprawnych oraz samotnych matek z dziećmi jak i rodzin wielodzietnych. Te dramaty, niestety najczęściej dotykają przedstawicieli tych grup społecznych i innych narażonych na dysfunkcje. Jest wielką hańbą dla Rzeczpospolitej, że do dzisiaj nie wypracowano mechanizmów skutecznej pomocy społecznej, pozwalającej na ochronę prawną osób chorych, starszych, niedołężnych i w inny sposób pokrzywdzonych przez los.

Nie ulega wątpliwości, że mamy w tych sprawach również wiele patologii. Alkohol jest najczęstszą przyczyną upadku gospodarstw domowych w Polsce, jednak zdarzają się również i nowe przykłady nieszczęść np. po rozwodach w rodzinach tzw. frankowiczów. Tych zagadnień nie obejmują statystyki, nie mówi się o dramacie tych ludzi, nie są sami sobie winni. Branie kredytu w tym kraju nie może być równoważne w skutkach z przestępstwem, a ściślej z dobrowolnym staniem się ofiarą bankowego przestępstwa. 

Najbardziej bulwersujące społecznie i politycznie są jednak przypadki, o których ostatnio na szczęście zrobiło się głośno – ludzie wyrzucani z mieszkań po tzw. reprywatyzacji, czy też zwrocie „właścicielom”. Skala tych zjawisk w Warszawie jest tak duża, że jest czymś dziwnym, że tam nie doszło do społecznego buntu – takiego z paleniem opon, barykadowaniem ulic i głośnym protestem. Wytrzymałość naszego społeczeństwa jest nadal bardzo duża, chociaż nie można się dziwić – zahukanym i zastraszonym ludziom, których „czyściciele” potraktowali gorzej, niż zwierzęta w klatkach. Pozwolenie przez prawo i system jego stosowania – tj. Prokuraturę, Policję i Sądy, na tak przedmiotowe traktowanie ludzi, jest kolejną wielką hańbą – kładącą się długim cieniem na funkcjonalnych rolach tych instytucji w państwie. Państwo, które pozwala na bezprawie, dosłownie na dręczenie i prześladowanie ludzi – w imieniu prawa, nie przetrwa. 

To smutne, ale właśnie na przykładzie ochrony praw lokatorów widać najdoskonalej w Polsce, jak bardzo tutaj prawo działa przeciwko tym, którzy są najsłabsi. Jak do tej chwili nic się w tej chwili nie zdarzyło, chociaż dobra zmiana szczyci się działaniami w tym zakresie, a jak sobie przypomnimy z kampanii wyborczej – kwestia ochrony lokatorów, była jednym z elementów ich retoryki wyborczej.

Nie podlega dyskusji, że te wszystkie sprawy należy rozpatrywać w sposób indywidualny. Nie ma czegoś takiego jak standardowa sytuacja. Jeżeli człowiek dochodzi do finansowej ściany, tak bardzo się pogrążając, że grozi mu eksmisja – to znaczy, że potrzebuje pomocy. Nie ma znaczenia, czy jest to przykład patologii, czy też inny rodzaj nieszczęścia. Zawsze należy do takich ludzi dotrzeć i im pomóc. Jest to tajemnicą poliszynela, ale najbardziej bezwzględne są eksmisje na wsiach, to są nieszczęścia dotyczące całych rodzin. W ogóle sytuacja z zajęciem komorniczym żywego inwentarza, jest po prostu czymś tak okrutnym, że nie ma czego komentować. Te wszystkie kwestie muszą się zmienić.

Przede wszystkim w Polsce powinna być ochrona lokatora, jeżeli jesteś właścicielem lokalu lub budynku, który zajmujesz jako swoje centrum interesów życiowych, to jeżeli zgodzisz się na kuratora, który będzie zarządzał finansami – nie powinieneś być wyrzucany z nieruchomości. Tylko i wyłącznie dlatego, ponieważ klimat w tym kraju oznacza skazanie na śmierć człowieka, który nie ma dachu nad głową.

Nie ma w tej chwili siły politycznej, która zwracałaby uwagę na osoby najsłabsze, wykluczone i po prostu biedne. Prawica jest zajęta swoją wizją zmian w kraju, opozycja nie może się odnaleźć. Siły pozaparlamentarne są z wyjątkiem może jednego szlachetnego przypadku – porażkami i popłuczynami, bez podmiotowości na scenie politycznej. Kościół jakoś nie zabiera głosu w sprawie eksmisji, chociaż ma wiele do powiedzenia w sprawach przerywania ciąży, czy też pracy w niedziele. Nie ma w tym kraju siły politycznej, czy społecznej ujmującej się za ludźmi.

Dlatego niezwykle ważne jest to, co robi pan Piotr Ikonowicz, jest to człowiek którego nie trzeba przedstawiać, a jego walka o prawa pokrzywdzonych lokatorów jest już legendarna. Będą czasy, kiedy stanie jego pomnik w Warszawie, wybudowany przez wdzięcznych ludzi, za którymi się wstawił. 

Miejmy nadzieję, że ta bulwersująca sytuacja zmieni się w naszym kraju i nie będzie możliwości eksmitowania właścicieli z ich lokali na bruk. 

Tags: , , , , , , ,

29 komentarzy “400000 eksmisji w Polsce?”

 1. ergo hestia
  3 października 2017 at 04:48

  Niesamowite, czyli pozbyliśmy się miasta typu Gdańsk sami… hańba Rzeczpospolitej

 2. Inicjator
  3 października 2017 at 05:29

  Nic się nie zmieni, ludzie nadal będą wyrzucani na bruk.

  Takie są elementarne prawa kapitalizmu.

  Dochodzi tylko do wynaturzeń prawnych.

  W cywilizowanym świecie, gdy bank kogoś eksmituje za niespłacony kredyt, to oznacza że dług znika – pokrywa go (częściowo lub całkowicie) kwota uzyskana z licytacji nieruchomości, ale nie w Polsce.

  Po prostu bank też ponosi ryzyko, nie musi odzyskać 100% długu, zadowala się częścią.

  Bywa też odwrotnie, ale to specyfika rynków.

  Autor ma rację, jeszcze nie przekroczono krytycznego punktu z eksmisjami, ale to niedługo nastąpi.

 3. Kaponier cesarski
  3 października 2017 at 06:04

  Wielki wstyd dla Polski. Czy wiadomo ile dzieci poszło na bruk?

  • krolowa bona
   3 października 2017 at 06:32

   @Kaponier cesarski….niektore dzieci z bruku laduja u pana G.Grzelazki…..

   • krzyk58
    3 października 2017 at 09:10

    ………………………a jeszcze,niektóre – na Zachodzie! I “tu”, dopiero
    jest DRAMAT!! http://zygmuntbialas.blog.pl/2017/09/18/co-nie-dzieje-sie-w-rosji-18-09-2017/

   • krolowa bona
    3 października 2017 at 22:42

    @krzyk58…polecony artykul wyslalam sobie do lektury na jutro,zaczelam czytac,oj!zdaje sie wszystko sie zgadza o handlu dziecmi…nie wiem czy polecony tekst traktuje tez o dzeciach jako bank organow do transplantacji dla chorch,jana OP pisalam o dzieciach i niemowletach z terenu granicznego pomiedzy Niemcami i Czechami ,ktore toniemowleta zaraz po urodzenia sprzedaje sie sie do zgwalcenien i wykrwawienia sie tych malenstw i do hodowli komorek “macierzystych”/ StammZellen /do rozmaitych terapii roznych
    chorob i jako kuracje anty aiging /przeciw starzeniu sie /….takie okropne,okropne rzyczy..wlosy staja deba albo i mozg…..

 4. krolowa bona
  3 października 2017 at 06:28

  Zabiera mi dech czytajac powyzszy tekst,gdyz sytuacja jest ta sama w Niemczech do tego jak powezmie z obowiazkowych pism komornika wiadomosc o eksmisji to natychmiast wylacza swiatlo i wode i tak to osoba dotknieta eksmisja musi siefzirc po ciemku i nie moze sobie przyrzadzic ani szklanki herbaty czy goracego bulionu,bo nie.tylko nie pradu a tu jest wszystko od A do Z na prad,nie masz pradu nie zyjesz,nie mozesz sluchac nawet radia i naladiwac.baterii w komorce,by sobie jakos organizowac pomoc itd.,itd. Takie traktowanie ludzi,ktorzy jeszcze bedac w swoim mieszkaniu nie mogabbawet sie umyc.czy “obmyc”rekawica frottee czuja sie tak ponizeni ze w desperacji i bolu popelniaja samobojstwo lub dostaja pomueszania zmyslow…komornik przyjezdza na czynnosci z paroma limuzynami policyjnymi i czesto od razu z wozem /wozami strazy pozarnej..taka akcjakosztuje bawet i 40.000,00 – 100.000,00 € plus leczenie w szpitalu 6.000,00 60.000,000€,leki do konca zycia po pareset .do.kolku tysiecy €/muesiecznie zwazywszy te koszy to.bylo.by pare razy taniej gdyby kazdemu obywatelowi podobnie jak w Syngapourze zapewnic mieszkanie,tam panstwo “zaopatrza” obywateli w mieszkanie,ktore sie po malu na swoja modle “wykancza”i urzadza ale wtedy bylby socjalizm czy bo ja wiem co i system “jasnie panski”na to pozwolic nie moze,bo “gawiedz” przestala by sie ich bac….runalbycaly system…..te “zajete”przez komornika zywe zwierzeta hodowlane lub koty,psy,kroliczki i swinki morskie oraz rybki w akwarium i zmije w terarium….jest sobie co pomyslec….perwersja humanizmu i demokracji…np.we Wloszech jest troszczke lagodniej bo panstwo animuje i pomaga ,by ludzie nabywali mieszkania na wlasnosc, to jest taniej niz ludzie na ulicach z akcji komornika z.policja,straza pozarna i.leczeniem w szpitalu…w Austrii eksmisje sa rzadkoscia gdyz oni wypracowali sobie system ochrony lokatora i wynajmuje sie mu mieszkania na 99 lat i ze stalym czynszem na ten okres i ludzie nie popadaja w sytuacje “do eksmisji” ale wszedzie inndziej i tak np.w Hiszpanii to samo co w Polsce.i co w Niemczech….system nie dopuszcza humanizmu tylko najwyzsza spekulacje nieruchomosciami zatem trzeba taki system spoleczno-polityczny wyzysku i spekulacji wymienic..kto to popiera “prosze wystapic z szeregu” i zaczsc cos robic.,by praktyka prawna nie dopuszczala eksmisji i wogole traktowala zycie ludzkie z godnoscia a nie walic wlasnych obywateli policyjnymi palami i traktowac gazami lzawiacymi i wywalac ich na bruk, zezwalajac jednoczesnie na bizantyski przepych kleru z kasy podatnika i innych bedacych aktualnie u zloba…

  • wieczorynka
   3 października 2017 at 17:46

   Królowo, właściwie mniej więcej to samo chciałam napisać i dziękuję, że mnie Pani wyręczyła, dodam jednak od siebie kilka słów.
   W Polsce obowiązuje prawo zasiedzenia w dobrej wierze: to 20 lat, natomiast w złej wierze to 30 lat, wystarczy z niego skorzystać, jak na razie władze są ślepe i głuche. W Konstytucji III RP jest też zapis, że państwo powinno dbać o standard życia obywateli, a na straży Konstytucji stoi Prezydent. Jednak wszystkie te przepisy są traktowane z dużą pobłażliwością przez polskie władze i to kolejne począwszy od 1989 roku. Są informacje w sieci, że samobójstwa w Polsce ze względów ekonomicznych popełnia więcej osób aniżeli ginie w wypadkach samochodowych. Właśnie pan Piotr Ikonowicz ma wiele skutecznych akcji w obronie eksmitowanych.
   Pozdrawiam

   • 50-parolatek
    4 października 2017 at 14:22

    Srednio (samobójstwa w Polsce) to ok. 5.000 osób/rok.

    Już kiedyś o tym wspominałem, ale powtórzę się jeszcze raz. To nic innego, jak OFIARY OBECNEGO SYSTEMU.
    Również są to ci wszyscy, którzy znaleźli się “na bruku”.

    I niech nikt nie używa argumentów typu: “sami sobie są winni”, “to społeczny margines”, czy “alkoholicy”.

    Większość z ofiar chciało po prostu EGZYSTOWAć.

    A to, że popadli w takie, czy inne “tarapaty” (wynikłe z warunków ustalonych w tym neoliberalnym systemie) spowodowało ich powolną marginalizację, czy późniejszy alkoholizm.

    W starym systemie PRLu większość z tych “ofiar” zapewne dałaby sobie radę i cieszyła by się swoim życiem do późnej starości…

   • krolowa bona
    4 października 2017 at 19:31

    @50-parolatek…taka jest anatomia tej patologii i nie inna,a eksmisje zaraza demokracji i ludzkosci ale sa dla neoliberalnego porzadku spolecznego narzedziem przymusu elit i koncernow w stosunku do mas,wymuszajaca ich posluszenstwo poprzez “wyrzucenie z ryngu”…i uzwierzecenie….

   • krolowa bona
    4 października 2017 at 19:31

    @50-parolatek…taka jest anatomia tej patologii i nie inna,a eksmisje zaraza demokracji i ludzkosci ale sa dla neoliberalnego porzadku spolecznego narzedziem przymusu elit i koncernow w stosunku do mas,wymuszajaca ich posluszenstwo poprzez “wyrzucenie z ryngu”…i uzwierzecenie….

 5. 007
  3 października 2017 at 06:32

  Przerażające naprawde. Pis rozdaje kase bogatym której nie potrzebują a równolegle sa eksmiskje na bruk. Hańba

 6. krzyk58
  3 października 2017 at 16:39

  Przerażające jest to co było “przed PiSem” …”Komoroski i s-ka,
  Kwaśnieski i s-ka”., “dobrze” niestety, 🙁 zapowiada się Duda i s-ka…
  PiS pierze pozostawione brudy lewicowo-liberalne…
  Nie jestem fanem PiSu, lecz sondaże o czymś świadczą
  http://www.parlamentarny.pl/sondaze/

  http://patriota-tarkowski.blogspot.com/2016/09/syndykat-grabierzy.html

  http://patriota-tarkowski.blogspot.com/2017/08/prezydent-i-prezydentka.html

 7. 3 października 2017 at 18:56

  Krzyku,leżę w szpitalu wśród ludzi cierpiących i podsłuchuje się opiniom.Wniosek jeden:ludzie z wykształceniem podstawowym i zawodowym jeszcze wierzą w zbawczą misję pisomatolkow,pozostali NIE.A tzw.,”sondaże” czy chcesz być młody i bogaty?Sa dla tych którzy nie wierzą ze można manipulować pytaniami!Pozdro.

  • krzyk58
   3 października 2017 at 20:56

   Włodku. Serdecznie życzę powrotu do zdrowia.. też jestem na etapie
   przeglądania ‘cudów suplementacji’ w celu wspomagania Syna,
   w bardzo poważnej chorobie… w kwestii sondaży, najprawdopodobniej
   nie sformułował byś zdania w ten sposób gdyby dotyczyło okresu 2001-20006 . 😉
   A co do “wniosku”. Taż to panie, autentyczna klasa robotniczo-chłopska… 🙂 a może jako europejski lewicowiec wiążesz nadzieje z “proletariatem zastępczym w postaci kobiet i rozmaitych dewiantów”?
   https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/2017/09/28/rzad-pis-metodycznie-niszczy-male-gospodarstwa-rolne-pod-pretekstem-sztucznie-zaimplementowanej-choroby-asf/

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Husinka

   Ps. Zauważyłem Twoją zmniejszoną aktywność.Zdrowia życzę.

   • krolowa bona
    3 października 2017 at 23:26

    @krzyk58..Hallo !Suplementacja trudno leczyc powazne choroby,bo to sa jedynie “uzupelniajace” i sztucznie skonstruowane preparaty i organizm nie moze zmetabolizowac…ale polecam klasyczna homeopatie zaordynowana przez lekarza homeopate a najlepiej komplementarna medycyne anrtopozoficzna ,ktora opiera sie na medycynie klasycznej i homeopatii ,w Niemczech i na calym swiecie sa rozne placowki z ambulatoriami i klinikami i duza czesc z nich ma dopuszczenie do leczeniana rachunek kas chorych/Anthroposophische
    Medizin/,byla taka placowka w Krakowie…musze znalezc E-mailAdres ,gdzie mozna gratisowo otrzymac adresy placowek medycyny antroposoficznej w
    danym kraju,napisze tu lub wysle do redakcji,niech sie @krzyk58 jutro lub w czwartek zglosi i dowie….Pozdrowienia

   • krolowa bona
    4 października 2017 at 02:52

    🎋🎋🎋HALLO @krzyk58🎋🎋🎋
    Wyslalam do redakcji OP kompletny zestaw informacji tzw.”wizytowke” z adresem E-mail glownego zjednoczenia medycyny antropozoficznej,gdzie mozna bezplatnie otrzymac adres placowki/-ek antropozoficznej sluzy zdrowia w Polsce…Niech komentator zglosi sie do redakcji OP…
    Czy mam napisac taki list /wzor/ w jez.niemieckim z prosba o udostepnienie w/w adresu /adresow i wyslac do redakcji OP ?

   • krzyk58
    4 października 2017 at 08:00

    @krolowa bona. “Suplementacja trudno leczyc powazne choroby”
    .
    Tak. Mam świadomość,dlatego traktuje suplementację, jako
    równoległą formę uzupełniającą…

    “gdyby nie bylo takiego masowego poparcia klas nizszych to zadnej “solidarnosci” nie udal by sie tak kompletny przewrot systemu..”
    Zmienię nieznacznie postawioną tezę “gdyby nie było takiego masowego poparcia klas zawiadujących polityką przed 89′ nie udał by się tak kompletny przewrót systemu”. Czyż nie brzmi słuszniej??
    “krolowo” ślicznie dziękuję za okazaną życzliwość….

    @Miecław. ..Teraz wierzą w PiS,…. przedstaw alternatywę dla
    dobrej zmiany? BO, sadzę że nie bierzesz pod uwagę planktonu kanapowego
    w postaci “Razem”, SLD czy innych mini-tworów ze śladowym poparciem. 🙂

  • wieczorynka
   3 października 2017 at 21:57

   Włodku z całego serca życzę abyś jak najprędzej wrócił ze szpitala do rodziny i przyjaciół zdrowiusieńki i pełen energii.
   Pozdrawiam.

  • Miecław
   3 października 2017 at 23:30

   Włodku nie daj się i szybko wracaj do zdrowia. Niestety najsłabiej wykształceni ludzie, są najbardziej poszkodowani, a w sumie dzięki głównie nim elity styropianowe i kk wywróciły system, który gwarantował im ochronę przed wykorzystaniem i godne życie. Teraz wierzą w PiS, jak kiedyś wierzyli styropianom i kościołowi.

   • krolowa bona
    4 października 2017 at 03:10

    @Mieclaw…..od.dluzszego juz czasu zastanawia mnie silnie wystepujacy zespol/syndrom paradoksalny wsrod ludzi pozbawionych kompletnie swiadomosci klasowej,ktora kiedys mieli mimo braku wyksztalcenia…..w Niemczech spotykam ten syndrom
    paradoksalny w bardzo mocnej formie i masy ludzi popiera swoich wrogow i wogole nie kapuje tego….jakie to sa przyczyny tego fenomenu…omamienie propagadowe sluz specjalnych i kleru z takim paralizem myslenia mimo bolu sibie samemu szkodzic ….gdyby nie bylo takiego masowego poparcia klas nizszych to zadnej “solidarnosci” nie udal by sie tak kompletny przewrot systemu i nawet teraz przy takich doswiadczeniach ,likwidacji przemyslu,przestepstwom bankowym w bialy dzien,exmisiom z mieszkan na bruk,umowom smieciowym klasy nizsze nienawidza usroju sprawiedliwosci spolecznej i daja uwiesc sie mirazom kk i innym marzycielom i snia o potedze i zlotym runie….dlaczego tak sie dzieje i to kolektywnie ?

  • krolowa bona
   4 października 2017 at 02:41

   @wlodek….
   Hallo komentatorze @wlodek !!! ..ja tu mysle z uwagi na sezon grzybowy,ze komentator pojechal na grzyby i teraz wlasnoreczie robi “Wecki”, nawleka grzyki na nitke by bylo co wrzucic do bigosu i do barszczyku na wigilie oraz inne przetwory,bo
   wszystko na jesieni gotowe a tu komentator w szpitalu jesli w celach teraupetycznych to udanej terapii i szybkiego powrotu do zdrowia, no nie wszystko trzeba miec…. troche schorzen niech komentator odda w “dobre rece” nieprzyjaznym sasiadom,niech sie tez troche potrudza…..jesli w celach naukowych,do przeprowadzenia sadazy socjologicznych to udanych experymentow,my tu czekamy na publikacje komentatora,tak lyso jak kogos w klubie brakuje…WSZYSKIEGO DOBREGO !😘😘😘 I 💝POZDROWIENIA

 8. Miecław
  3 października 2017 at 19:31

  Dzięki styropianom i kk upadł elementarny system sprawiedliwości społecznej PRL. Straty demograficzne i społeczne są nie do odrobienia, gdyż kapitaliści nie pozwolą już nam wrócić do systemu PRL i zabezpieczenia społecznego na nim wzorowanego. Poza tym już tak wypaczono świadomość Polaków liberalizmem i świętym prawem własności, siejąc nienawiść dzięki której mogą się utrzymywać przy władzy, że nie jest możliwe obecnie zebranie Polaków wokół jednej idei, aby taki system odbudować, jak miało to miejsce po wojnie. Zastosowanie odpowiedzialności zbiorowej wobec dawnej esbecji służy również temu, aby żadne służby nie stały się w przyszłości obrońcą narodu, proletariatu, tylko wykonawcami interesów kapitału.

  Warto przypomnieć mniej zorientowanym czytelnikom trochę danych porównawczych z gospodarki PRL i III RP.
  “Wszystkie ważne dla przemysłu wskaźniki po 1989 spadły, albo uległy stagnacji. Za PRL mamy stały rozwój, za III RP w najlepszym wypadku stagnację.” Polecam: http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/07/8233/

  “Polska to nie zielona wyspa, tylko tonący okręt?
  Od 1990 r. gospodarka Polski przeżywa regres – tak uważa Polskie Lobby Przemysłowe i na potwierdzenie przytacza twarde dane. Również niektórzy eksperci potwierdzają tę czarną wizję.”
  Więcej tu: https://finanse.wp.pl/polska-to-nie-zielona-wyspa-tylko-tonacy-okret-6114360529077889a
  Proszę zwrócić uwagę w tym linku na tabelę, w której jest podany bilans zamknięcia PRL i skutki gospodarki styropianów po 23 latach, a obecnie stan jest jeszcze gorszy.
  Nikczemność ludzi odpowiedzialnych za zniszczenie polskiego przemysłu i gospodarki, wprowadzających kapitalizm i instalujących powoli acz metodycznie państwo wyznaniowe – przechodzi ludzkie pojęcie.

  • krolowa bona
   3 października 2017 at 23:54

   @Mieclaw…no wlasnie,komentator “ujal”…a eksmisje i ochrona wlasnosci prywatnej a obecnie typowe dla neoliberalnej wscieklizny spekulacje mieszkaniami i to do n-tej potegi,glownie po sztucznym “ratunku” cesarzowej waluty €uro i ucieczki wszelkiego kapitalu
   ze “spadochronow ratunkowych” Merkel dla klas posiadajacych z rynku w “betonowe zloto”….w Niemczech stoja puste,super drogie mieszkania tak od 1.30O,OO € – 7.000,00€ i wiecej masowo a ludzie na umowach smieciowych zarabiaja 450 -500,00 €/miesiecznie,nie dziennie !!!! i chodza po zywnosc do organizacji dobroczynnych….taka doopa i teraz po swojej klesce wyborczej 24 wrzesnia mowi ta jejmosc,ze nie wie co ma robic innaczej…sklerotyczna ciota,ludzie z jej okregu wyborczego we wschodnich Niemczech,gdzie ona ma swoj “domek” to ja rozszarpia na strzepy i to golymi rekoma….zabiera glodujacym nedzarzom i dosypuje lopata milionerom…a wlasciciele tych pustych mieszkan to za brak przychodow meldujac urzedom finansowym “straty” (brak czynszu za mieszkanie ) otrzymuja zwroty z podatkow…..tak to nedzarze gloduja,spia pod mostem i funduja podatkami obrotowymi od kazdej kromki chleba przyrosty
   milionow w rytm logarytmow
   computerow…..

 9. krolowa bona
  3 października 2017 at 23:02

  Hallo ! Nie wiem skad autor ma dane o ilosci eksmisji,jak z ministerstwa sprawiedliwosci czy Urzedu Statystycznego to jest to liczba z cala pewnoscia zanizona przez niby rozne metody ststystycznego obliczania i wspolczynikow czegos tam….Eksmisji jest conajmniej pare razy wiecej gdyz wielka mase stanowia tzw.czarne /prywatne eksmisje osob spowinowaconych i obcych:ktos poszedl np.do pracy lub nawet wyjechal na pare dni na urlop czy np.do chorej matki i ktos wie o tym i dochodzi do dzikiego,tj.bez zadnego postepowania ani sadowego ani innego do tzw.”wyzucia z posiadania ” / z possesorii w/g prawa rzymskiego / ktos sobie idzie wyrzuca wszystko,wszystko na bruk lub gdzies wywozi i jak ten “wyzuty z posiadania”wraca do swojego mieszkania to nie moze do niego wejsc bo sa inne zamki w drzwiach i ktos.inny tam mieszka czesto wcale nie wlasciciel mieszkania….ten wyzuty nie tylko ze w szoku nie ma glowy to wogole nie ma zadnych dokumentow np.umowy o wynajm czy przynaleznosci do jakies spoldzielni,czesto nie ma nawet dowodu osobistego i nic nie moze udowodnic,policja.jak przyjezdza to zabiera wyzutego do psychiatryka,bo on albo placzw albo krzyczy albo ma napad epileptyczny itd.sasiedzi mowia,np. ze go przez ostatnie 20..lat nigdy tu nie widzieli lub nie itwieraja drzwi nikomu…w 99,9% taki wyzuty nie dojdzie do zadnych praw,jak mu ktos majetby pomorze wyrobic duplikaty swiadectw i dyplomow,przetrzymac proces o identyfikacje osoby i stwietdzenie tozsamosci…..w Monachium to sport…..nawet nie moge przedstawic w slowach tej sytuacji…to jest dzika eksmisja….a ujeta jest w psychiatryku jako jednostka chorobowa….itd….

  JEST LINK NA POCZĄTKU TEKSTU POZDRAWIAM WEB. JÓZ.

 10. 4 października 2017 at 08:14

  Przyjaciołom za życzenia zdrowia dziękuję,wrogom jako humanista też życzę zdrowia.Szczęście w nieszczęściu,spotkałem lekarza który po biopsji wyraził się krótko ja jestem lekarzem pan socjologiem czyli ja podejmuję decyzję Operujemy!Zrobił to osobiście w 3 godziny .Jutro wychodzę.a co będzie?”Nie znasz dnia ani godziny”Venceremos!

  • Wojciech
   4 października 2017 at 10:37

   Przyłączam się do życzeń współczujących CI przyjaciół blogowych. Szybkiego powrotu do domu w zdrowiu i dobrej kondycji.

 11. Miecław
  4 października 2017 at 09:13

  @krzyk58. 4 października 2017 at 08:00
  Oczywiście, że alternatywy dla dobrej zmiany nie ma, ale fakty są, jakie są i kiedyś ludziom przyjdzie walczyć ponownie o wolność przeciwko oligarchom i kościołowi. Oby się to odbyło w ramach wyższej świadomości i demokracji, o ile rządzący nie zrobią ostatniego zamachu na nią zmieniając ordynację wyborczą tak, że na jakiekolwiek zmiany w ramach wyborów nie będzie żadnych szans.

  @krolowa bona. Niestety obecnie są środki manipulacji psychiką ludzi na wyższym poziomie, niż kiedyś, a bieda pogłębia wykluczenie i uwstecznia myślenie. Do to dochodzi ogromny wpływ religii degenerującej myślenie i warunkujące ludzi do posłuszeństwa zamykając ich w mistycyzmie oraz wpływ mediów i zalew informacji bezsensownych, więc takie są skutki. Ludzki mózg biednych ludzi nie jest w stanie sobie z tym poradzić i odróżnić perspektywicznie dobra od zła. To tak w skrócie, bo funkcjonowanie ludzkiego umysłu to rzecz nadzwyczaj skomplikowana, a przede wszystkim zdeterminowana przez środowisko. Jeżeli środowisko jest jakie widzimy wokół, to tylko najbardziej inteligentne jednostki mogą się w tym połapać i samodzielnie myśleć.

  @Wlodek. Ja od lat ufam ziołom i dlatego stosuję je cały czas profilaktycznie, więc nie daję się tym wszystkim chorobom cywilizacyjnym, do tego dieta bez chemii i siłownia oraz kulturystyczne aminokwasy naturalnie uzupełniające i bilansujące zdrowe funkcjonowanie organizmu. Kiedyś byłem poważnie chory i wyszedłem z tego dzięki diecie wegetariańskiej oraz ziołom.
  Więc trzymaj się chłopie i pracuj nad sobą. Polecam stronę dr Różańskiego, on poleca różne ziołowe terapie. Myślę, że coś znajdziesz, przynajmniej żeby wzmacniać organizm i nie dopuścić do nawrotów choroby.
  Niedawno @krzyk58 linkował ciekawego gościa, co to poleca różne zioła i ich mieszanki na wszelkie dolegliwości, może warto spróbować.
  Pozdrawiam

  • krolowa bona
   4 października 2017 at 19:16

   @wlodek…a ja zalecam homeopatie klasyczna lub jak juz powyzej wspomnialam ad.@krzyk58 medycyne antroposoficzna,ktora laczy medycyne konvencjonalna ze specyficzna homeopatia opierajaca sie na ewolucyjny uksztaltowaniu sie organizmu ludzkiego i zastosowaniu substancji z tej samej epoki czasowej co powstanie danego schorzenia…Redakcji OP wyslalam tzw.”wizytowke”zadresem E-mail gdzie mozna zapytac o placowki medycyny antroposoficznej w Polsce,byly takowe w Krakowie,Redakcja OP udostepni w/w “wizytowke”tylko na wyrazna prosbe danego czytelnika,jak komentator wyrazi taka wyrazna wole to napisze w j.niemieckim taki krotki list-wzor z prosba o udostepnienie adresu /-ow placowek medycyny antroposoficznej i zdeponuje w redakcji OP…..WSZYSTKIEGO DOBREGO

   SZANOWNI PAŃSTWO JA NIE ROZUMIEM CO NAPISAŁA PANI KROLOWA BONA. JAK COŚ OD SIEBIE CHCECIE PROSZĘ O PRZESŁANIE EMAILA NA ADRES REDAKCJI ŻE CZEKACIE NA EMAIL OD TAKIEJ I TAKIEJ OSOBY, A OSOBA PRZEKAZUJĄCA – ŻE DLA TAKIEJ I TAKIEJ. PROSZE PODAĆ SWOJE PSEUDONIMY. NIE TRZEBA PODAWAĆ ŻADNYCH NAZWISK. KONTAKTY PRZEKAŻEMY. POZDRAWIAM WEB. JÓZ. PS. ODP. NA PYTANIE DLACZEGO: GIODO.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

More Stories From Społeczeństwo

Scroll Up