Go to ...
Obiektywnie? Subiektywnie? O polityce, państwie, gospodarce… w poszukiwaniu paradygmatu rozwoju. Zawsze mamy rację!

Obserwator Polityczny on Google+RSS Feed

24 września 2018

5 komentarzy “Pocałunek tęsknoty I”

 1. Realista
  1 października 2017 at 07:12

  Brakowało mi trochę jak pana nie było panie Adamie! Dobrze, że pan znowu jest!

  • 1 października 2017 at 13:47

   Dziękuje za pamieć Realisto.Troszkę problemów było. Po pierwsze ze sprzętem. Z jednej strony rozszerzenie studia lektorskiego, a z drugiej awaria systemu, która wiele rzeczy skomplikowała.

   W pierwszym przypadku doszedł jeden element, którego dopiero uczę się obsługiwać – właściwie to dwa – preamp mikrofonowy – super cudeńko, skomplikowane, ale jak je opanuję na pewno będzie dużo lepsza jakość od tej, która już jest. nabyłem też nowy, bardzo profesjonalny mikrofon lektorski – naprawdę górna półka, a na dodatek za niemożliwie niska cenę. Oczywiście nowy mikrofon, nowe problemy. Nie dlatego, że mikrofon zły, ale dlatego, ze nagrywam zwyczajnie w pokoju, a nie w studiu radiowym. Niestety nie mogę sobie akustycznie pomieszczenia nijak dostosować, co nie znaczy, że nie da się tego i owego poprawić, aby mniej zbierać otoczenia. W każdym razie przede mną wiele prób, nim wszystko zagra, jak trzeba.

   Oczywiście zakup okazyjny nowego mikrofonu odsunął moment naprawy komputera o kolejny miesiąc. Niby nic mu nie jest, ale część oprogramowania nie działa. Udało mi się postawić zapasowy system na starym małym dysku. Brakuje nieco miejsca, ale wiersze da się montować. A kto wie, może i jakieś vlogi zaczną w końcu się pojawiać i będzie można mnie nie tylko słyszeć, ale i zobaczyć.

   Do tego doszły problemy zdrowotne – prosta na pozór grypa, a potem problemy z gardłem nieco mnie wyłączyły. Mo i wreszcie wakacyjny wyjazd z dzieciaczkami.

   Mam nadzieję, ze od dziś już codziennie będą pojawiać się nowe wiersze audio. Będę też wdzięczny za wszelkie komentarze i uwagi co do tej formy. Czy się podoba, co jest nie tak, co poprawić, jak poprawić, co zmienić? Jak widać – zmieniłem oprogramowanie – przeszedłem z Pinnacla na Adobe Premiere – co oznacza, że potrzebuję czasu, aby programu się nauczyć. A właśnie tego czasu za wiele nie mam. Chciałbym także przygotować jeszcze tej jesieni kolejny tomik i zacząć szukać wydawcy dlań. Kłopot o tyle duży, że szukam takiego, co pokryje koszta nakładu. Bo za pieniądze, to każdy chce i jest gotów. A pieniędzy nie mam. Mam jedynie po kilkadziesiąt tomików pierwszej i drugiej książki, której nie umiem rozprowadzić. Brakuje chętnych na poezję…

 2. Inicjator
  1 października 2017 at 08:21

  Pięknie!

 3. BOGO22
  1 października 2017 at 14:54

  opis pana stanow sennych, jest tylko opisem…
  poezja,to taki klucz, ktory pozwala, aby panski opis byl takze moim…
  chyba zgubilem klucz…

  • 1 października 2017 at 18:19

   Zdarza się. Nie każdemu ten klucz pasuje. Nie każdy się w tej poezji odnajdzie. Jednemu się podoba – innego wręcz odstręcza. na szczęście poetów nam nie brakuje, więc ufam, że coś pan (Pani?) dla siebie w poezji współczesnej także odnajdzie. Warto się tym podzielić. Chętnie poczytam jeśli tylko zdołam zdobyć polecane przez Pana (?) poezje i poetów. Z pewnością będzie to pouczająca lektura i kto wiem – może zdołam w ten sposób ubogacić i własny warsztat..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

More Stories From Kultura

Scroll Up