Go to ...
Obiektywnie? Subiektywnie? O polityce, państwie, gospodarce… w poszukiwaniu paradygmatu rozwoju. Zawsze mamy rację!

Obserwator Polityczny on Google+RSS Feed

19 czerwca 2018

Będziemy trwać jak samotny biały żagiel – tylko bez świnek się nie da


 Będziemy trwać jak samotny biały żagiel! Będziemy wyspą wolności! Będziemy po prostu inni, niż inni! Ponieważ, to co jest nasze, jest nasze i swojskie i nie będzie Niemiec pluł nam w twarz, ni dzieci nam germanił. Co prawda niestety Wandy już chcą Niemca, ale to zdrajczynie Narodu, religii i pana prezesa. Znajdzie się paragraf na takie Kobiety, zdaje się AK goliło głowy?

Mniej więcej tak można podsumować ostatnie przemówienie pana prezesa naszego Narodu i państwa. Niech nam żyje wiecznie, oby jego kozy dawały więcej i bardziej tłustego mleka, niż kozy jego nieprzyjaciół, a odchody wrogów jego, stały na baczność przed cieniem odchodów jego kota! Jakby ktoś nie załapał, to tylko jawna, totalna, zupełna i abstrakcyjna beka – może posłużyć za komentarz do tych ostatnich słów pana prezesa.

Uwaga, generalnie on ma rację i wyraża wolę większości społeczeństwa. Polacy nie chcą inno-kulturowych imigrantów i ryzyka, jakie ze sobą przynoszą. Co więcej, Polacy nie chcą, żeby ktokolwiek mówił im jak mają żyć u siebie. To bardzo ciekawa cecha, albowiem wystarczy, że Polak przekroczy Odrę i momentalnie uznaje wszystkie prawa i obowiązki, jakie na nim spoczywają w miejscu (najczęściej) pracy. Natomiast jak jest u siebie, to wolność… i to taka szlachecko-nihilistyczna w najbardziej okropnej odmianie. Więc pan prezes tą wolność nam chroni, tak bardzo, że już nie mamy wolności w Internecie, musimy rejestrować komórki, a pan Petru i kilku innych polityków, bywa otoczonych czułą opieką stosownych służb z uprawnieniami.

Więc ponieważ on ma rację, to niestety – nie jest beka. Można stwierdzić, krytycznie że oto autor sam sobie przeczy, jednak mamy do czynienia z paradoksem. Polacy chcą należeć do Unii Europejskiej, jednak nie chcą integracji na zasadach narzuconych przez Niemcy. Nikt się nie spodziewał, że Niemcy doprowadzą do zalewu Europy przez zagrożenie terrorystyczne. Na to się w traktatach nie umawialiśmy. Umawialiśmy się na pracowników delegowanych, ale tych zdaje się już nie chcą Francuzi.

Można sobie więc wyobrazić sytuację, w której przestaniemy być – „prawdziwym” Zachodem, zachowamy naszą tożsamość, będzie nami rządził pan Minister Błaszczak lub ktoś inny, kto zastąpi pana prezesa. Ewentualnie ktoś inny, na kogo zgodzi się całe środowisko prawicy, budującej kapitał polityczny na straszeniu Polaków nielegalnymi imigrantami, Rosją i oczywiście rewizjonizmem niemieckim, to zagadnienie właśnie powraca wraz z nieudolnymi przebąkiwaniami o sankcjach.

Będzie sielsko, anielsko, a do póki będzie wymiana handlowa z Zachodem, nawet jakoś będziemy wiązać koniec z końcem. Oczywiście będziemy tracili na awansie cywilizacyjnym w wymiarze społecznym i politycznym, ale ten jeszcze się u nas nie liczy tak bardzo jak lodówka z piwem, kiełbasą i zatankowany gazem stary poniemiecki używany samochód. Można na tym wygrywać wybory i przez 20 lat, wystarczy tylko lać emocje, odwoływać się do wartości narodowych i do tego wszystkiego jeszcze oczywiście poruszać kwestie religijne.

Jak do tej pory nikt nie zwrócił uwagi na jedną rzecz, mianowicie, że to Zachód nas wpycha na tą samotną wyspę, czy też może raczej tratwę, bo wyspa to już była – zielona, jak wiadomo. Angela Merkel jest zbyt doświadczonym politykiem, żeby nie rozumieć skutków swoich decyzji w zakresie polityki migracyjnej i energetycznej. Doprowadzenie do sytuacji, w której w wyniku sprzeczności interesów z Polską, wyjątkowo skutecznie dostarcza ona argumentów politykom antyeuropejskim – to wynik jej wyrachowania. Ewentualnie, po prostu z jej perspektywy jesteśmy tak mało ważni, że w ogóle nie liczy się z naszym zdaniem. Proszę zwrócić uwagę na to, jak wyciszono dyskusję o polityce migracyjnej, nie jest w ogóle dopuszczana, nikt nie pyta się – dlaczego pani Merkel nie skonsultowała chociaż pro forma swojej decyzji o zaproszeniu inno-kulturowych z całego świata i dzisiaj czeka ich jeszcze około 50 mln – każdy na swoją kolej. O takich liczbach osób chętnych do migracji do Europy mówią organizacje międzynarodowe.

Mamy zaakceptować szaleństwo Niemiec? Skoro nie liczą się z naszym bezpieczeństwem i definiują wektory polityki energetycznej inaczej, niż nasz rząd? Mniejsza już z tym, czy nasz rząd prowadzi racjonalną politykę w tej kwestii, to w ogóle osobny problem. Liczy się to, że Niemcy wiążąc się z Rosją wprowadziły nas w strategiczną pułapkę położenia geograficznego. Kropka, nie ma żadnych innych argumentów, może poza tym, że to przez głupotę (zgadnijcie państwo kogo) – powstał Nordstream, bo plany były całkiem inne – Polska, Białoruś by na tej inwestycji w wersji lądowej zyskiwały przez lata. Jednak nie, znaleźli się tacy ludzie, którzy doprowadzili do sytuacji patowej. Mówi się trudno.

Prezes wie co mówi, a jak już mówi, to mówi to w ten sposób, że nie pozostawia złudzeń. Trzeba wziąć poprawkę na rzeczywistość, bo oto mamy w kraju sytuację, w której stopniowo dochodzi do redefinicji racji stanu. Tak, jak dowiedzieliśmy się, że tzw. żołnierze przeklęci – to bohaterowie, a Lech Wałęsa w zasadzie nie brał udziału w „Solidarności”, tak również pewnego dnia dowiemy się, że np. nie chcemy brać udziału w szaleństwie brukselskich elit.

Kiedyś mleko było, ser był, świnki były – na wsi, normalnie. Dzięki temu, pomimo nadludzkich cierpień nasz Naród przetrwał zdarzenia, których lepiej nie pamiętać. Dzisiaj już nie ma mleka, ser to w ogóle wymaga takiej technologii, że mało kogo na nią stać. Świnki bez kolczyków są nielegalne i można za nie dostać mandat. Byłoby dobrze, żeby pan prezes uwzględnił tą okoliczność w swojej aksjologii. Ponieważ, jak Niemcy nie będą chcieli z nami handlować, to może tu być po prostu bieda. Pomysł na osamotnienie Polski w Europie, to generalnie zły pomysł, ale dobry. Co jest alarmujące, to generalnie nasze pole wyboru jest już chyba tylko złe lub gorsze.

Proszę pamiętać – zawsze warto słuchać pana prezesa, niestety czasami to, co mówi – mrozi…

Tags: , , , , ,

12 komentarzy “Będziemy trwać jak samotny biały żagiel – tylko bez świnek się nie da”

 1. Inicjator
  12 września 2017 at 05:14

  W zasadzie to nie wiadomo czy się śmiać, czy płakać.

  Wychodzi śmiech przez łzy.

  I to sami się wpędziliśmy w wybór między ZŁYM stanem i GORSZYM niż zły.

  A sytuacja jest dynamiczna i nie wiadomo który z pociągniętych sznurków otworzy jaki worek i co się wówczas z niego wysypie.

  Przykład: willa Jaruzelskiego po przedwojennych właścicielach – Pełczyńskich, której legalność nabycia w 1973 roku kwestionują posłowie PiS, w tym 93 procentową bonifikatę …

  Nie widzą co robią.

  Mieszkająca w niej wdowa po Generale zapewne zamieszka z córką i jakoś przetrwa.

  No ale co wówczas z willą rodziny bohaterskiego płk Lisa-Kuli, kawalera Virtutti Militari?

  Willę tę zakupioną ze składek podarowano rodzinie bohatera przed wojną.

  Po wojnie, w tej leżącej na Żoliborzu willi mieściła się się placówka NKWD, wiadomo – musieli gdzieś “urzędować”.

  Potem, w wyniku “przekształceń” stała się własnością rodziców Pana Prezesa.

  A tu Komisja Pana Jakiego działa w pełnym pędzie.

  Jak się potoczą losy tych dwóch willi?

  Gdzie się wyprowadzi Prezes, gdyby Komisja Jakiego była naprawdę bezstronna?

  Tam obok już co prawda wykupiono drugą, może to plan awaryjny?

  No i co z kotem?

 2. zadzwoń teraz
  12 września 2017 at 06:25

  Niesamowite ze mówicie prawdę o Kaczyńskim i tym całym kłamstwie.

 3. 12 września 2017 at 06:48

  Krakauer mówi głosem który dla mnie jest więcej niż wyrocznią! PIS gra na najniższych polskich stereotypach i kompleksach.!Wystarczy wyjechać za granicę aby stwierdzić że nie jesteśmy pępkiem świata i to nie my rozdajemy karty i stosunek do nas z każdą chwilą się pogarsza, nie polecam wyjeżdżać na Ukrainę i co gorsze do Rosji (a nie długo do Niemiec) samochodem na polskich numerach rejestracyjnych!Prezes mówił też o wyspie tolerancji, “kpił czy o drogę pytał”.

  • krolowa bona
   13 września 2017 at 03:07

   @wlodek…tematyka trudna i wyjatkowo zagmatwana….polityka Niemiec izolacji i stlamszenia Polski jest mocno zauwazalna,zreszta odradza sie wiecznie od paru juz stuleci,polaczona z niezwykla pogarda dla kultury narodowej i slowianszczyzny,wlasciwie trzeba mowic o nienawisci,ktora sie “chowa”/kamufluje pod UE….tu istnieje bardzo mocny konflikt z uwagi na wyrzadzone Polsce szkody materialne i mentalne i wrecz bezgraniczna traume rzutujaca na cala egzystencje Polski…..,mysle,ze w tych warunkach to i Salomon by nie roztrzygnal co tu poczac….to co serwuje Polska Rosji to z koleji pozbawia mnie tchu,przede wszystkim to “nieelegancko”(prostacko,po chamsku,bez sensu i bez skladu i ladu ….) tj.niezgodnie z prawem dyplomatycznym,co z uwagi na tak bliskie sasiedzctwo i wrecz narzucajaca sie wspolprace gospodarcza w tym handel jest niewybaczalne,czy plyna jakiekolwiek korzysci gospodarcze i polityczne ze strony wujka,ktory tu wydaje rozkazy….niezrozumiala dla mnie jest takze polityka w stosunku do Ukrainy,publikacje OP otworzyly mi niejako oczy na te stare ciagoty i nostalgie powiekszenia obszaru Polski o Ukraine…WHAT ? te ciagoty to durne i zgubne,przeciez mimo,ze min. tu na forum zaprzeczaja wszyscy istnienia narodu i panstwa Ukraina to w moich oczach przez istatnie czasy ten burzliwy okres wlasnie przyczynil sie do wyodrebnienia go z wiekszej grupy i dlatego teznie moze byc mowy o zjednoczeniu sie pod Polska flaga z Ukraina….nie chce nawet otwierac tematu,ze organizacyjnie i z uwagi na kolosalne koszty taki projekt utworzenia wielkiego panstwa jest nierealny a czynne rozwalanie istniejacych tam struktur panstwowych to niebywala zuchwalosc i glupota i do tego nie wiadomo jak jeszcze sie skonczy….dochodze do wniosku,ze ci rzadzacy,to obieraja miejsce,jakie im inni udostepniaja i tak to kazdy gra swoja role,jak w teatrze …ten jest chlopcem do bicia, ten do poniewierki……Niemcy ponizili i zdeptali Wlochy i Grecje,bo chcieli odszkodowan wojennych teraz beda deptac Polske,w poniedzialek wszystkie agencje i publikatory zamieszczaly komunikat rzecznika federalnego rzadu niemieckiego,ze zadnych odszkodowan wojennych nie bedzie…. a wiec co bedzie..pogarda,nuenawisc i zemsta sprawcy nad swoja ofiara…ja to znam z wlasnego doswiadczenia i na wlasbej skorze….@Mikolaj tu pare dni
   temu “rozgryzal” ten temat politycznie….

   • wlodek
    13 września 2017 at 13:56

    Królowo,ważą się losy dużego europejskiego narodu który swoje położenie geograficzne ,słowiański charakter,gościnność,przez politykierów zamienia na judaszowskie amerykańskie dolary! Pozdro!

 4. krzyk58
  12 września 2017 at 08:05

  ‘Innej europy” jak niemiecko-brukselska, no może z domieszką “placu pigal’ nie ma, i nigdy nie będzie.
  Brytyjczycy co nieco zrozumieli, dlatego opuścili eurokołchoz.
  Wzorem ‘naszych” liberałów i post-komuny(komuny) zawsze możemy uprzedzać życzenia
  Pana i Suwerena, jeszcze przed wydaniem komendy gorliwie
  popiskiwać jak na przyzwoitych folksdojczy przystało, wykrzykując: ‘jawohl”!!
  Czy Naszym przeznaczeniem musi być wyłącznie aportowanie?
  Gdzie są granice skundlenia? “Mamy zaakceptować szaleństwo Niemiec?” Czy na pewno w “tym” szaleństwie nie ma metody?
  Logiczne, tworzące spójną całość wyjaśnienie przyczyn sprowadzania przez zbrodnicze, marksistowskie elity europejskie z kanclerz Merkel na czele, islamskich uchodźców.Zgodnie z realizowanym przez elity UE, planem Altiero Spinellego, ostatecznym domknięciem budowy komunistycznego państwa europejskiego, jest powołanie do życia armii europejskiej. Genialnym posunięciem w celu realizacji tego celu jest plan zasilenia szeregów tej armii, młodymi, nienawidzącymi kultury katolickiej, islamistami. Wydaje się być to jedyny, wytłumaczalny logicznie powód sprowadzania przez UE młodych arabów.Całość wypowiedzi :https://www.youtube.com/watch?v=RdhA-

  https://www.youtube.com/watch?v=1CxMnjMs74g

  • wlodek
   12 września 2017 at 10:10

   Krzyku,bój się boga i nie powołuj się na wpisy które oprócz bzdur niczego nie wnoszą. Niemcy mimo że mam z nimi osobiste rachunki to nie samobójcy! Polityka PIS wobec Niemiec i Rosji a niedługo i Francji to podporządkowanie się interesom USA! Które ponoszą główną odpowiedzialność za sytuację na Bliskim Wschodzie i Ukrainie. Nie zapominaj że i nam przyjdzie zapłacić za okrzyki pisomatołków SLAwa Gierojom na Majdanie. Jakoś polityków niemieckich tam nie widziałem i ten samotny Duda na obchodach rocznicy Majdana!!!

 5. Wojciech
  12 września 2017 at 10:30

  Autor pisze; “Będziemy trwać jak samotny biały żagiel! Będziemy wyspą wolności!” Z orłem w koronie, sztandarem mitomańskiej Solidarności, na kolanach przed kartelem US/NATO i Watykanem. Szable i armaty skierowane na Rosję a ludzie będą budować pomniki JP II, ś.p. Lecha poległego i żołnierzy przeklętych. Miałem szczęście żyć w innej Polsce, biednej ale własnej. I bez wstydu.

  • Miecław
   12 września 2017 at 11:55

   @Wojciech. Ja też “Miałem szczęście żyć w innej Polsce, biednej ale własnej. I bez wstydu.” Oj łezka się kręci. Dzięki Wojciech za budowę tej wolnej Polski wyzwolonej z “jaśnie pańskiego” i plebańskiego niewolnictwa!!! Bo to właśnie twoje przedwojenne pokolenia zbudowały system, który Watykanowi, oligarchii światowej i “jaśnie państwu” stanął ością w gardle, więc trzeba było go wszelkimi sposobami zniszczyć. Teraz te miernoty intelektualne chcą odzyskać rzekomo suwerenność? A nadal zamiast myśleć i scalać naród w egalitaryzmie to modlą się do obcego boga i niszczą rozwój intelektualny narodu.

 6. wieczorynka
  12 września 2017 at 20:52

  Przemówienia prezesa nie czytałam nie słuchałam (nie chce mi się)
  odniosę się do artykułu:
  1.Polak jak przekroczy Odrę momentalnie uznaje tamte prawa, no i bardzo dobrze tz. że się integruje, znajduje pracę i zarabia w przeciwieństwie do innych kulturowo. Słyszałam też taką opinię od rodowitych Niemców.
  2. Odnośnie wymiany handlowej z Zachodem. Czytałam , że mamy dodatni bilans handlowy z Niemcami. Kto wierzy ?

  Właściwie kończę, gdyż wyjdzie elaborat.

 7. krzyk58
  13 września 2017 at 08:07

  “tylko bez świnek się nie da”. 🙂 Mamy własne świnki – dosłownie
  i w przenośni, więc “bić będziemy” … być może powrócimy również do jakiej formy napiętnowania zdrajców, renegatów,zaprzańców tak jak to czynili nasi dziadowie za pierwszej na szczęście nieudanej projekcji pn.”wspólna Europa” – wbrew i na przekór rozkazom
  płynącym od samych firerów czy komisarów… tyle w temacie “bicia i napiętnowania”.
  Więzienie. https://www.youtube.com/watch?v=-fathrIpYm4

  Słowiański rytualny ubój świń. https://www.youtube.com/watch?v=1b3RstbTiuM&t=360s

 8. krzyk58
  13 września 2017 at 21:53

  Kiedyś mleko było……………………………………………………………….. Mleko z marketu to trucizna co zabija Hubert Czerniak
  https://www.youtube.com/watch?v=auW15QnACvg&t=219s

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

More Stories From Polityka

Scroll Up