Go to ...
Obiektywnie? Subiektywnie? O polityce, państwie, gospodarce… w poszukiwaniu paradygmatu rozwoju. Zawsze mamy rację!

Obserwator Polityczny on Google+RSS Feed

21 czerwca 2018

Następczyni Kanclerza Adolfa Hitlera powinna trzymać język za zębami w sprawie Polski


 Pani Angela Merkel – Kanclerz Federalna, jako następczyni Kanclerza Rzeczy Niemieckiej Adolfa Hitlera, jeżeli ma coś złego o Polsce powiedzieć, to raczej powinna trzymać język za zębami w sprawie Polski. Serdecznie dziękujemy za wyrażaną przez panią Merkel troskę, o stan naszej demokracji. To ważne, że pani Kanclerz jest zorientowana w sprawach Polski, co więcej – ma pełne prawo do prywatnej i państwowej oceny naszej sytuacji wewnętrznej. Jednak nigdy, przenigdy – nie powinna wypowiadać się źle o Polsce. Ponieważ jej kraj wyrządził nam największą krzywdę w historii, celem jej poprzednika – Adolfa Hitlera była likwidacja Polski i biologiczne wyniszczenie naszego Narodu (co się w pewnej mierze udało). Właśnie dlatego, niemiecki przywódca – NIGDY – nie powinien mówić źle o Polsce, jeżeli chce utrzymać pojednanie.

Wiadomo, że właśnie w Niemczech będą wybory i Polska jest idealną spluwaczką, można na nas napluć – pocieszyć niemieckie podniebienia. Polska nigdy nie miała w Niemczech dobrej opinii, wręcz przeciwnie od czasów rozbiorowych w ich prasie istnieje negatywny obraz Polski i pogarda dla Polaków. Tamtejsze elity nie robią w tej sprawie niczego, rzeczywiście w ostatnich latach nieco się poprawiło, jednak wszyscy pamiętamy to jak poniżano polskiego Prezydenta porównaniem do kartofla (i jego brata też).

Musimy być jednak obiektywni i trudno jest jednak oczekiwać od pani Kanclerz trzymania języka za zębami, jeżeli w niemieckiej prasie w Niemczech pojawiają się wezwania do stawiania Polsce ultimatum. Stawiane przez polskich parlamentarzystów! „Die EU muss Polen ein Ultimatum Stellen” – to tytuł artykułu jednej z niemieckich gazet. Dla której jedna osoba pełniąca niestety funkcję parlamentarną udzieliła tak ekstremalnie skandalicznego wywiadu, że nie da się go skomentować inaczej, niż pytaniem – czy to już może być uznane jako jawna zdrada? Mówimy o wypowiedzi urzędującego Parlamentarzysty, który w mediach innego kraju, nawołuje do stawiania Polsce ultimatum! To jest wprost działanie na szkodę naszego kraju, nie wiadomo czy zamierzone i celowe, ale działanie na szkodę w kategoriach obiektywnych. Wystarczą bowiem przesłanki wizerunkowe. Jeżeli te słowa nie były zmanipulowane – jeżeli to się potwierdzi w sensie kontekstowym, to tego pana powinien spotkać Trybunał Stanu. Nigdy bowiem nie pluje się na swój własny kraj, zwłaszcza jak się jest jego przedstawicielem i bierze się pieniądze od podatników. Polska ma długą historię zdrajców, którzy piastując urzędy i biorąc pieniądze, służyli obcej sprawie. To jest bardzo smutne.

Warto jednak zwrócić uwagę na poruszony wcześniej kontekst niemieckich wyborów do Bundestagu. Jeżeli Polska jest tak ważna dla pani Merkel, zdecydowanej faworytki, że poprzez odwołanie się do negatywnych emocji do naszego kraju, ma zapewnić sobie wzrost poparcia. To znaczy, że polityka obecnej dobrej zmiany – niestety – podkreślmy – niestety – ma sens, chociaż jest nieudolna i zła. Ponieważ, gdyby Niemcy nas chociaż odrobinę cenili i traktowali jako partnerów, poza tym gdyby poczuwali się do winy historycznej wobec Polski i Polaków, to nastroje w tamtym społeczeństwie byłyby inne. Przecież zachowanie obliczone na „połajanie” Polski, to nic innego, jak odpowiedź na stereotypy i napędzaną przez niemieckie media, antypolską kampanię pogardy i kłamstwa.

Nikt nie twierdzi, że działania władz Polski są dobre, rzeczywiście mamy problem z Konstytucją, praworządnością i generalnym podejściem władzy do państwa i społeczeństwa. Polska w takim układzie zmierza w stronę autorytaryzmu. Jednak to tylko zmiana w ramach systemu, która co prawda wymaga zbicia szklanego sufitu, ale wcześniej wcale nie było lepiej. Chodzi o to, że po prawie 30 latach transformacji, Polska jest miejscem, z którego uciekło prawie trzy miliony obywateli, a 70% społeczeństwa wegetuje – i to w warunkach rozwoju gospodarczego! Jeżeli więc tak wygląda rozwój, to jak w naszych realiach wyglądałaby recesja? 10 milionów wyjechałoby za pracą? Jeżeli taki stan rzeczy odpowiadałby Niemcom, to muszą się pogodzić z faktem, że nam nie odpowiada. Jeżeli mamy mieć możliwość kupować produkty w ich dyskontach, przeważnie produkowane u nas lub w innych krajach Europy Wschodniej, to musimy zarabiać. Obecny podział pracy i płacy powoduje, że w tym kraju bardziej chce się wyć, niż żyć. Obecna władza – nieudolnie – chciałaby to zmienić. Poprzednia, udawała że jesteśmy zieloną wyspą i opowiadała inne dyrdymały.

Poza tym, ze strony Niemiec nie ma żadnej solidarności – polityka klimatyczna, polityka energetyczna, kwestie nielegalnych imigrantów – i inne sprawy, to wszystko nas dzieli. Jedynym powodem, dla którego nie ma pomiędzy naszymi krajami poważnego konfliktu o znaczeniu systemowym, jest to, że jesteśmy tak słabi, że pełnimy tylko rolę nadążną i dopełniającą dla niemieckiej gospodarki. Gdybyśmy byli w stanie z nimi konkurować, to relacje byłyby jeszcze bardziej bezwzględne. Najlepszym dowodem na to jak to może wyglądać, jest francuskie stanowisko w sprawie pracowników delegowanych.

Należy być wyczulonym na wszelką krytykę Polski. Krytyka ze strony polskich polityków, realizowana na użytek zagranicznych czynników wpływu, jest hańbiąca. Nie można jej tolerować. Za zdradę należy się Trybunał Stanu, co powinno być bezwzględnie egzekwowane. Natomiast wszelkie pogróżki, połajanki i negatywne wypowiedzi o Polsce, ze strony zagranicznych polityków, powinny być monitorowane. Mamy długą pamięć, jak nadarzy się okazja do odpłaty, to trzeba się przypomnieć. Relacje międzynarodowe to zawsze konflikt, nie ma znaczenia, że nie trwa otwarta wojna. Liczy się to, że grozi nam krzywda. Nigdy, nie można się na to zgodzić. Inną sprawą jest to, że gdyby nasz rząd nie był tak pryncypialnie nieudolny i działał innymi metodami i w innych formach się wyrażał, zwłaszcza dyplomatycznie. To ani totalna opozycja, ani Zachód – nie mieliby tak wyraźnej legitymacji do zwracania nam uwagi.

Niemieccy politycy powinni brać pod uwagę to, że nie powinni nas pouczać, rozumiemy zwrócenie uwagi – to jest jak najbardziej potrzebne. Jednak od spraw Polski, od tego jak rządzą się Polacy – drodzy panowie i panie – to jak najdalej. Nigdy nas nic dobrego nie spotkało z niemieckiej strony.

Tags: , , , , ,

44 komentarze “Następczyni Kanclerza Adolfa Hitlera powinna trzymać język za zębami w sprawie Polski”

 1. Ed
  30 sierpnia 2017 at 04:50

  Zgadzam się Budka to zdrajca. merkel powinna uważać co mówi o Polsce. Nie wierzę w dobre intencje niemiec wobec Polski

 2. Narodowe Siły Zbrojne 2.0
  30 sierpnia 2017 at 05:07

  Nie popieram PIS-u, ale jeżeli Niemcy są przeciwko ich polityce, to znaczy że to nie jest polityka dobra dla Niemiec, co nie znaczy że jest dobra dla Polski. Budka zdradził. Pod Trybunał Stanu – zdrajca!

 3. Wernyhora
  30 sierpnia 2017 at 05:29

  Budka to zdrajca. Pluje na Polskę w szwabskiej prasie. Hańba. POd Sąd – zdrajcę i jego zdradziecką formację!!!!!! Chcemy sprawiedliwości

 4. Uraa
  30 sierpnia 2017 at 05:58

  Jak świat światem nigdy Niemiec nie będzie nam bratem. Chociaż Merkel ma rację, to nie można jej pozwolić na plucie na Polskę!!!!!!

 5. jakimowicz
  30 sierpnia 2017 at 06:55

  Merkel ma swoje cele polityczne. Upominając Polske uderza w najgorsze nuty germańskiej buty i ksenofobii.

 6. kolo
  30 sierpnia 2017 at 07:09

  Merkel chce utrzymać nas w politycznej zależności. Ma do tego rozne przyBUDKI. Jednak po wywodzi sie z uw a ta z kld oni brali kase od niemcow na działalność polityczna w kraju. Zdrajcy.

 7. tygrys
  30 sierpnia 2017 at 07:16

  No i co z tego jak oni i tak zrobią swoje

 8. Inicjator
  30 sierpnia 2017 at 07:53

  Poseł Budka posunął się za daleko, ale to jest pokłosie tego jaki stosunek do Niemiec miała PO za czasów Tuska.

  Pamiętamy czołobitne przemówienie Sikorskiego o konieczności przewodzenia Europie przez Niemcy …

  Czysty wasalizm.

  Teraz w Niemczech jest kampania wyborcza i różni politycy używają różnych argumentów, żeby przekonać opinię, że są najlepsi.

  Nie słyszałem, żeby wpuszczenie miliona najeźców do Niemiec było jakoś tłumaczone racjonalnie, stąd tematy zastępcze – jak te o kryzysie demokracji w Polsce.

  Bo Polska i jej problemy wewnętrzne są dla potężnych Niemiec – tematem zastępczym.

  Z tego należy sobie zdawać sprawę.

  Ale doskonale pamiętamy w Polsce Targowicę i adresatkę jej odwołań o obronę złotej wolności szlacheckiej.

  Byłs nią Niemka z pochodzenia – caryca Katarzyna …

 9. Zbigniew
  30 sierpnia 2017 at 08:16

  Mam taką uwagę ogólną do Autora (ale i wielu innych bo miejscami ukrył kolejny raz narrację “o babci” która wspomniałem niedawno.
  W kontekście państwowym skupcie się na sprawach (ale nie “spraweczkach” i :”sprawuczeczkach”) a nie na ludziach i szyldach. Ja rozumiem że Autor ma swój niezwykle konserwatywny (paradoksalnie bo to wynika z perspektywy) pogląd na to jak co powinno wyglądać i “ani kroku więcej”. Tyle to nieformalna zgoda na niewolnictwo, na korzystanie tylko z tych narzędzi które dostarcza “system”.
  Ślepa uliczka
  Żeby zmienić “system” należy znaleźć rozwiązania które nie są w nim dostępne, które nie są dostępne w żadnym z “systemów” które się “posypały”.
  “Nie można liczyć na inny rezultat wciąż podejmując takie same działania” – jakoś tak to było w przybliżeniu.
  Bo to że na górze się “naparzają” dla zwykłych ludzi ma tylko takie znaczenie, że dobrze by było gdyby z wykorzystaniem bezmyślnych sług nie rozpętali kolejnej wojny czy też nie wprowadzili z ich pomocą terroru.
  “Jaranie” się politykami i polityką prowadzi niezmiennie do jednego, do łez i fatalnego samopoczucia, czasem do śmieci. Szyldy opcje i różne “pitu pitu” z ust wymienionych nie mają znaczenia jeśli się ich nie słucha. Warto to sobie uświadomić. Nie byłoby Hitlera czy Stalina gdyby jakaś ilość nie uwierzyła i nie poparła czegoś co z perspektywy czasu wydaje się po prostu głupie i niedorzeczne, bo jak można uwierzyć że jeden człowiek raczej ledwo przeciętnie rozwinięty pociągnie za sobą najświatlejszych ludzi i rozwiąże wszystkie problemy, od zawartości portfela po Światowy Pokój i dominację.
  Mam świadomość że mało kto ma czas zbadać tło w szerokiej perspektywie czasów poprzedzających wojny zwane światowymi.
  Obie wojny zaczęły się nie dlatego że taki był plan. Właściwie rozpoczęły się dlatego że plan przestał działać i tylko grabież mogła poprawić sytuację. Paradoksalnie mimo przegranej kto najlepiej na tym wyszedł?
  Z ekonomicznego i gospodarczego punktu widzenia nasz zachodni sąsiad właśnie doszedł do punktu w którym plan przestał działać. Dodruk pieniądza galopuje, skupuje się akcje potencjalnych wielkich (ale i coraz mniejszych bankrutów) a nawet obniżka kosztów przez przeniesienie produkcji za Odrę i dalej na Wschód (w tym Daleki) tylko na chwilę powstrzymała to co ma nastąpić.
  I tu się Pani Kanclerz nie dziwię. Ona wie że wszystko pieprznie. Szuka kozła…
  …na winnego i ofiarę.

  • krzyk58
   30 sierpnia 2017 at 09:15

   “Nie byłoby Hitlera czy Stalina “. Byłby za to “Trocki” i permanentna wszechświatowa rewolucja/anarchia komunistyczna …. 🙂
   https://wiecznaziemia.wordpress.com/tag/stalin/

   • Zbigniew
    30 sierpnia 2017 at 09:38

    Trockiego też by nie było. Jest tylko jedna metoda by idioci nie podpalili Świata – nie dawać im zapałek. Najskuteczniejsza metoda to “Nie karmić misia”.

   • Miecław
    30 sierpnia 2017 at 16:46

    @krzyk58. Jak możesz linkować te peany na cześć Hitlera? Przecież gość, który to pisał na podstawie 10% prawdziwych faktów historycznych w pozostałych 90% snuje banialuki, w dodatku chwaląc Hitlera, a pomijając zbrodnie do których popchnął naród niemiecki. Dziwię się, że takich rzeczy nie usuwają z sieci, bo prymitywne umysły jeszcze są gotowe uwierzyć, że byłby ona zbawcą świata, bo taki jest generalnie wydźwięk tych chorych wypocin, przy czym zapomina, że Polaków dziś by już nie było, czekali wtedy w kolejce do zagłady zaraz po żydach. Wstydź się.

   • krzyk58
    30 sierpnia 2017 at 17:32

    @Miecław, Dokładnie. “Dziwię się, że takich rzeczy nie usuwają z sieci, bo prymitywne umysły jeszcze są gotowe uwierzyć, że byłby ona zbawcą świata, bo taki jest generalnie wydźwięk tych chorych wypocin, przy czym zapomina, że Polaków dziś by już nie było, czekali wtedy w kolejce do zagłady zaraz po żydach. Wstydź się.’
    Te same uwagi mógłbym przytoczyć nt/ linkowanych przez ciebie źródeł. W 90% śmierdzi xxxxkomuną. Panie…w dodatku “naszych ‘stalinowców” z lat 50′. ŻENADA.
    “Przytaczał kocioł – garnkowi’?????? 🙂 A – fe… 🙂
    “Mieszanie do tego aborcji, to już szczyt głupoty.” NO,TO – mam pewność że uderzyłem w czuły punkt. Wstydź się p. p.Miecławie.

  • Mikolaj
   30 sierpnia 2017 at 14:52

   @ Zbigniew
   Szukanie kozła ofiarnego to najbardziej prawdopodobna przyczyna pyskówki miedzy Polską i Niemcami.

   Ale jest możliwa i inna przyczyna. Merkel, Macron, Szydło to nie są politycy; to są urzędnicy, którzy mówia i robią to co im “powiedziano”. Trzeba patrzeć na ich zachowanie i wypowiedzi przez palce ale szukać bardziej “prawdziwej” intencji.

   Pytania:
   Czego mogą się obawiać Niemcy w działaniach rzadu PiS? Co im przeszkadzają zmiany w polskim prawie?

   Odpowiedz:
   Działania PiS zaczynają się wydawć zagatkowe.
   Potrzebę szybkich zmian w Trybumale Konstytucjnym tłumaczono potrzebą przeprowadzenia bardzo ważnych ustaw.
   Tych ustaw nie widać.
   Za to pojawiają się informacje o reparacjach wojennych.
   A w kolejce mogą czekać odszkodowania za Katyń, “okupację” po 1945r., udział Wojska Polskiego w walkach na Zachodzie, złoto zbrane Polsce jako opłata za utrzymanie polskiego wojska w WB, możliwe przekrety VAT przez firmy zachodnie, ..

   Pytanie:
   Czy jest możliwe, że zmiany w polskim prawie maja na celu ułatwienie rozpoczęcia legalnych procesów o “odszkodowania”?

   Odpowiedz:
   Nie wiem. Tak tylko sobie spekuluję.

   • Zbigniew
    31 sierpnia 2017 at 08:23

    Rzetelna analiza wskazuje na to że “pieprznie”.
    W zakresie ekonomicznym i gospodarczym, politycznym i społecznym. W demograficznym to już jest katastrofa bo “twarde” jądro “europy” NIE MA(!) zastępowalności pokoleniowej. Obecne oficjalne wskaźniki dzietności już uwzględniają naturalizowanych “europejczyków”. Bez cudu wskaźnik u naszego sąsiada nie skoczyłby z w kilka lat z 0,7 na 1,4. Problem w tym że wskaźniki załatwiają jedynie kryterium ilościowe. Jakościowe zaczyna lecieć w dół i jeszcze tylko stare pokolenie Daleki Wschód trzyma poziom. Bez jakości wszystkie te naukowe i inżynierskie dokonania Niemiec czy Francji pójdą w piach.
    Wszystko “pieprznie”.

    A to że coś jest na rzeczy z Polską to spekulować nie trzeba. Grecja poszła po bandzie i nie wyszło z nią jako kozłem. Więcej kandydatów nie ma, a Polska specjalnie nie ma jak się odgrażać (ale nie słownie czy prawnie bo to są brednie dla publiczności) bo wszystko co ważne już nas omija, od północy i od południa. Zamiast nadwyżki prądu jeszcze niedawno musimy go kupować a wody (ciągle wszyscy zapominają że to jeden z najważniejszych surowców) mamy dużo mniej niż sąsiedzi czy ktokolwiek w Europie. Gdyby KONKRETNI ludzie sprzedali albo zatopili resztę naszych kopalni to już pozostałoby zgasić światło.

    Większość ludzi jest płytka a ich horyzont myślowy nie sięga dalej niż trzy-cztery dni wstecz. Tak skonstruowała to Natura i nie ma w tym ujmy. Wszystko co dalej jest zwykle okraszone przekonaniem że coś było albo zmyślonymi zdarzeniami. Dostępne są zestawienia faktów zrobione przez jednostki bardziej (dużo bardziej) rozwinięte ale z braku nabywania umiejętności (napisałem przy okazji artykułu o czytaniu i lekturach) wspomniana większość nie jest w stanie wyciągnąć racjonalnych i logicznych wniosków i objąć całego horyzontu umysłem. Często barierą jest też złożoność semantyczna i gramatyczna.
    To wyjaśnia dlaczego właściwie wszystkie największe media używają języka “dla debili” a tytuły/nagłówki są słowną manipulacją.

    Tymczasem zmiany w wymiarze znanego nam świata tworzą się dużo dłużej niż trzy dni wstecz. O ich wymiarze i charakterze mówią dane i badania na temat których próżno szukać informacji w “wiodących mediach” (chyba wiodących w tworzeniu złudzeń i mówieniu o niczym tudzież żerowaniu na emocjach i kieszeniach). Jednostki są w stanie do dostrzec. Większość jednak nie słuch jednostek tylko głupców, kłamców i wariatów (choć i ci czasem powiedzą coś prawdziwego tylko kto by im uwierzył?).

    Ja mówię wprost: “Pieprzenie”. Niekoniecznie w Polsce bo człowiek u Nas zaradny i oszczędny.
    I tak wprost mówię że TERAZ gra jest by “winnym” i “ofiarą” była Polska, nie jakiś tam Rząd, Partia czy Prezes jak się wielu szurniętym wydaje tylko cała Polska i WSZYSCY Polacy. Nie będzie wyjątków.

    Szurnięci zwykle “fiksują” się na jakiś dwóch trzech hasełkach. Nic tylko “ani kroku wstecz”, “ani kroku w tył”, w kółko “pomidor”, “pomidor”, “pomidor”… cóż, pewna ilość ludzi chorych psychicznie też musi być.
    Ale nie w nich przecież nadzieja tylko w jednostkach rozwiniętych czasem wybitnych które pracując WSPÓLNIE zapewnią jak najwięcej szeroko rozumianym BEZPIECZEŃSTWA.

    Jak ktoś lubi zestawienia (i dużo do poczytania) to proponuję takie dwa które mogą (ale nie muszą) rzucić trochę światła na rzeczywistość. Oczywiście wnioski Autor proponuję pominąć i szukać własnych (choc być może ostatecznie będą zbieżne).

    https://www.racjonalista.pl/kk.php/t,9892

    https://www.racjonalista.pl/kk.php/t,10124

  • 50-parolatek
   30 sierpnia 2017 at 16:51

   Coś mi się zdaje, że chyba ma Pan rację…
   – ja widzę to podobnie

   Pozdrawiam

   • krolowa bona
    30 sierpnia 2017 at 20:16

    @Mikolaj & @50-parolatek…..tez wpadala mi mysl przygotowania gruntu prawnego do odszkodowan,bo wydarzenia 2WS sa geneza tej calej szraszliwej frustracji i ponizenia i przez wszystkich rodakow odczuwanej pogardy…wspominalam tu na forum OP wielokrotnie,ze milczenie w tej sprawie prezesa zaskakuje mnie i drazni i ze jak sie on zabierze na druga strone Styksu to pokolenia po nim tego tematu nie tkna a co sekunde wymieraja ocalale wtedy cudem ofiary i ich bliscy….Niemcy celowo z odszkodowaniami dla wiezniow bylych niemieckich obozow koncentracyjnych,robotnikow przymusowych i jencow wojennych i ich wszystkich bliskich wzieli na przetrzymanie gdyz licza na to ze to pokolenie wymrze i na tym sie skonczy,a potym to tylko ciagle rozpuszczane klamstwo oswiecimskie…prezes musi zadac zwrotu wszystkich dziel sztuki,min. obrazow, ktore wisza np.w budynku Bundestagu, w gabinecie prezydenta Niemiec i w wielu ministerstwach…..po moim zglebieniu tematu oraz arcytragicznych doswiadczeniach doszlam do przekonania,ze Niemcy nie zasluzyli by byc suwerennym panstwem i zgodnie z faktycznym stanem prawnym byc przywrocony stan z 08/09.05’1945 tj. 4
    strefy okupacyjne wojsk alianckich,obym nie musiala miec w tym zakresie racji…

   • 50-parolatek
    31 sierpnia 2017 at 08:43

    @królowa bona
    – co prawda, moja wypowiedź odnosiła się do tekstu “Zbigniewa”, ale zgadzam się z Panią, mam podobne odczucia w tym temacie
    Pozdrawiam

 10. Pacełe mycek
  30 sierpnia 2017 at 09:23

  Doskonały tekst, a grafika oddaje wszystko.

 11. Wojciech
  30 sierpnia 2017 at 09:48

  Jako tło do tych opinii radzę przeczytać coś ciekawego o samej Unii Europejskiej widziane przez Francuza. http://www.monde-diplomatique.pl/index.php?id=1_3 Sama Merkel nie jest następczynią Hitlera. Sama była komsomołką i zna drugą stronę medalu. Rzecz w tym, że my sami, z własnej woli i głupoty staliśmy się niemiecką kolonią i jesteśmy od nich zależni. Pozbawiając się własnych fundamentów istnienia i rozwoju, niszcząc przemysł, kulturę, naukę i rozwój. Tworząc nienawidzące się, skłócone i podłe społeczeństwo. Jako bezwolny satelita USA gramy także podłą rolę intryganta wobec zbliżenia gospodarczego Rosji z Niemcami, stawiając się wobec tej pierwszej w stanie wojny. W zamian kraj upstrzony jest obcymi marketami, centrami logistycznymi, sex shopami i bankami i knajpami. Rosja jest Rosją i ma Putina, Niemcy Niemcami i mają Merkel. Polska jest nie wiadomo czym. Ma rządzący nią episkopat i kompromitujących,bezideowych i bez wizji liderów, od Kaczyńskiego począwszy przez niepoważnego Adriana, Szydło, mściwego Ziobrę i psychopatę Macierewicza. Wszyscy wywodzą się z korzeni Solidarnościowych, rzeczywistej klęski i nieszczęścia narodu.

  • krzyk58
   30 sierpnia 2017 at 13:13

   Kim/czym jest w przekazie treści ‘le monde’ – cośtam, czy L’Manite’… 🙂
   eeeeeeeeee-komuna – PAANIE!!
   …. Wszyscy wywodzą się z korzeni Solidarnościowych, …
   Paaanie! I TU uśmiech do ucha do …………….. ‘taż to’ LEWICA (LAICKA)
   w najlepszym wydaniu – do której PAN, być może nieświadomie –
   – MODLISZ się. Amen.

   • Miecław
    30 sierpnia 2017 at 16:59

    @krzyk58. Nie ośmieszaj się. Dzięki lewicy laickiej w PRL mieliśmy znośne życie, bo trzymano pod kontrolą watykańsko-kulturowych. Inaczej nie byłoby czym oddychać i trzeba byłoby chodzić w maskach i z parasolem chroniąc się przed kadzidłem i kropidłem:-)
    Przeczytaj jak kapitalizm zniszczył prawdziwą lewicę na świecie i teraz mamy zalew fundamentalizmu i fanatyzmu religijnego, co w zupełności odpowiada interesom kapitału.
    http://www.monde-diplomatique.pl/index.php?id=6_2
    Najpierw jednak się pomódl, bo wiesz czytając Le Monde można się zarazić:-) Jakieś egzorcyzmy są potrzebne, może nawet, ale z tym nie powinno być problemu bo w Polsce fachowców w tym temacie przybyło, zalew ciemnoty trwa, a oświecenia ani widu na horyzoncie:-)

   • krzyk58
    30 sierpnia 2017 at 17:45

    @Miecław. @Wojciech. PANY. 🙂 Doprawdy nie rozumiem dlaczego kopiecie się we własny tyłek? LINKUJĄC do ŹRÓDEŁ eurokomunistycznych/TROCKISTOWSKICH?
    Niewiedza czy…………………………………………? 🙂
    No, dobrze podsumuję krótko: to więcej niż zbrodnia,to BŁĄD!
    @Miecław. “Uważam, że dla nas Polaków jest hańbą to, że musimy pracować u tzw. Niemca.” Jak myślisz – “krolowa”, @50paro-latek przeszli nad..
    , do porządku dziennego czy…? Wopros.

   • krolowa bona
    30 sierpnia 2017 at 19:59

    @krzyk58….nad czym niby to przeszlam do porzadku dziennego…co to wiecznie za jakies tajemnicze insynuacje,wie Pan, prosze Pana bardzo mojej osoby i tu na forum OP uzywanego przeze mnie pseudonimu nie brac wiecej na uzytek Panskich wynaturzonych wywodow,niech Pan tylko swoja osoba poniewiera…

   • krzyk58
    30 sierpnia 2017 at 21:33

    @krolowa bona. krolowa bona
    30 sierpnia 2017 at 19:59

    Sądzę że wyraziłem jasno analogię…niczym “krowie na miedzy”.

    Nie moją winą jest – pani problem z logicznym myśleniem/dedukowaniem.

    Jeśli nie pracuje pani “na Niemca” – aaa, to zwracam honor…

 12. Miecław
  30 sierpnia 2017 at 10:54

  Niezwykle prawdziwy i potrzebny felieton na pobudzenie myślenia Polaków oraz uzmysłowienie, że czas wstać z kolan i przestać się modlić, bo zagrożenie bytu naszej państwowości jest całkiem realne.
  Ale też może trzeba przypomnieć z tej okazji Polakom trochę historii, może znajdą jakieś analogie do obecnej sytuacji co stało się z Polakami dzięki zdradzie tych, którzy w PRL byli na usługach zachodnich służb i kk.
  Oto fakty:
  “Opublikowano niedawno wyciąg z tajnego raportu Martina Bormana, zastępcy Hitlera, z posiedzenia, jakie się odbyło w dniu 2 października 1940 roku w mieszkaniu Hitlera:

  „Polakom – mówił Hitler – nie będzie wolno podnieść się na wyższy stopień, ponieważ staliby się natychmiast komunistami. Dlatego jest rzeczą zupełnie właściwa, ażeby Polska zachowała swój katolicyzm. Polscy księża będą dostawali od nas żywność, będą natomiast w zamian prowadzili swe owieczki w kierunku wyznaczonym przez nas. Księża będą przez nas opłacani i będą wygłaszać kazania według naszych życzeń. W wypadku, gdyby jakiś ksiądz przeciwstawił się temu, trzeba załatwić się z nim w sposób najkrótszy. Księża powinni trzymać Polaków w głupocie i ciemnocie, co całkowicie odpowiada naszym interesom. Podniesienie Polaków na wyższy stopień intelektualny równałoby się utracie sił roboczych, których potrzebujemy”.

  Teraz rozumiemy, dlaczego w okresie zaciętego prześladowania wszystkiego, co polskie, zamknięcia wszystkich pism polskich i prześladowania polskich pisarzy i dziennikarzy, gen. Gub. Frank zezwolił na wydawanie już w roku 1940 „Rycerza Niepokalanej” i przeglądów diecezjalnych. Nie uważał tych wydawnictw, i słusznie, za prasę polską, tak jak prasą polską nie był „Kurier Częstochowski”, „katolicki organ prasowy Generalnego Gubernatorstwa” ( wychodzący bez przerwy od 14 września 1939 do 16 stycznia 1945 r.) ani „Nowy Kurier Warszawski”, ani „Fala”.” Podaję za: http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/11/zerwanie-konkordatu-z-1925-r-i-porozumienie-zawarte-miedzy-rzadem-rp-i-episkopatem-polski-z-dnia-14-kwietnia-1950-r/

  Kolejne fakty:
  7 Września 1939 roku
  Hitler oświadczył, że:
  „PRZYWÓDCZA WARSTWA LUDNOŚCI W POLSCE POWINNA ZOSTAĆ W TAKIM STOPNIU JAK TO MOŻLIWE, UNIESZKODLIWIONA”
  „WSZYSCY PRZEDSTAWICIELE POLSKIEJ INTELIGENCJI MAJĄ ZOSTAĆ ZABICI. TO BRZMI TWARDO, ALE TAKIE JEST PRAWO ŻYCIA” – notował Martin Bormann po naradzie z Hitlerem
  „Tylko naród, którego warstwy kierownicze zostaną zniszczone, da się zepchnąć do roli niewolników” Adolf Hitler, 1939
  Większość Polaków miała stać się niewolnikami – takie było nasze przeznaczenie wg planów okupantów Niemieckich.
  „…Generalne Gubernatorstwo jest naszym rezerwuarem siły roboczej do prostych prac (cegielnie, budowa dróg, itd., itp.) (…) Należy bezwarunkowo zwrócić uwagę na to, że nie może być żadnych „polskich panów”; gdzie są tacy polscy panowie, mają być oni, choćby nie wiem jak twardo to zabrzmiało, zabici(…) Führer musi podkreślić jeszcze raz, że dla Polaków może być tylko jeden pan i jest nim Niemiec, dwóch panów obok siebie nie może być i nie ma na to zgody, dlatego wszyscy przedstawiciele polskiej inteligencji mają zostać zabici. To brzmi twardo, ale takie jest prawo życia.” Martin Bormann, 2.10.1940
  Hans Frank o Polsce i Polakach
  “Gdy kiedyś wygramy wojnę – mówił Frank w styczniu 1944 roku – nie mam nic przeciwko temu, aby zrobić siekaninę z Polaków i Ukraińców i z tego wszystkiego, co się tu wałęsa – zrobić z nimi, co się tylko będzie podobało”.
  “Zasadniczo Polacy są – kiedy się ich grzecznie i delikatnie traktuje – najbardziej godnymi zaufania siłami roboczymi w Europie, i to szczególnie do stałej, prostej roboty. (…) Dla Polaków istnieje tylko jedna możliwość: oddanie swych sił na usługi Europy pod niemieckim przewodem dla własnego dobra, swego dobrze chronionego sposobu życia i odrębności kulturalnych. (…) Nie ma dla nich innej drogi”.

  W swej książce „Kinderszenen” (2008) Jarosław Marek Rymkiewicz zauważa z przekąsem, “że nie było to źle wymyślone – i że nawet było to coś w rodzaju wizji przyszłości, że mamy w tym wypadku do czynienia z czymś w rodzaju proroctwa. Takiego w dodatku, które sprawdza się na naszych oczach”. Podaję za:
  http://zygumntbialas.neon24.pl/post/68448,panowie-nie-jestesmy-zadnymi-mordercami-mowil-hans-frank
  (problem w tym, że u mnie ten link już nie działa?) cenzura sieci?

  To co zrobiono z Polakami po 1989 roku mi osobiście aż nadto przypomina Generalny Plan Wschodni: http://pl.wikipedia.org/wiki/Generalny_Plan_Wschodni

  • krzyk58
   30 sierpnia 2017 at 12:21

   http://www.pch24.pl/images/min_mid_big/mid_41754.jpg?v=179

   “9 marca 1943 roku na okupowanych przez Niemców ziemiach polskich ukazało się rozporządzenie zezwalające Polkom na aborcję bez jakichkolwiek sankcji i kar z tego tytułu. Tymczasem aborcja niemieckiego dziecka karana była nawet śmiercią, choć była dopuszczalna, jeżeli posiadały one (lub mogły posiadać) wady wrodzone.

   Chodziło oczywiście o stworzenie idealnej „rasy panów”. Niemieckie dzieci miały rodzić się idealne. A polskie? Najlepiej, gdyby w ogóle ich nie było, w końcu w myśl rasistów spod znaki swastyki, byli to podludzie.

   Martin Borman, sekretarz Hitlera mówił wprost: „Płodność Słowian jest niepożądana. Niech używają prezerwatyw albo robią skrobanki – im więcej, tym lepiej”.

   Sam Hitler powiedział zaś w 1942 roku: „W obliczu dużych rodzin tubylczej ludności, jest dla nas bardzo korzystne, jeśli dziewczęta i kobiety mają możliwie najwięcej aborcji. Osobiście zastrzelę tego idiotę, który chciałby wprowadzić w życie przepisy zabraniające aborcji na wschodnich terenach okupowanych”.

   http://demotywatory.pl/4637491/Hitler-walczyl-o-prawo-Polek-do-aborcji 🙂

   ……………..a Polakom (Słowianom) zafundujemy alkohol (kontygentówka) samogon, “tabak” i aborcje. SKĄD MY TO ZNAMY?
   Myślę że mamy GODNYCH kontynuatorów – zwłaszcza po 89’… wcześniej “ONI”
   http://walka-robotnicza.blogspot.com/2016/10/aborcja-w-zsrr-czyli-stalin-obronca.html

   @Miecław.’Nasze” lewactwo w “wolnej już” Polsce temat przewodni wodza socjalistycznego podjęło, kontynuuje.. .BA! Jest to sztandarowe hasło
   (prawie) całej Lewicy (kosmopolitycznej). 🙂 Woot 🙂 Paaaanie, towarzyszu! ……………………………………………………………………
   dzięki księżom ( 🙂 ) jesteśmy, istniejemy jako Polacy.;………
   należy wrócić do linii Stefana Kardynała Wyszyńskiego ……….

   (nacz.Prok. ZSRR, “za STALINA” (Andriej Wyszynskij) – jakieś powinowactwo z[‘obowiązuje……………….) Panie @M.??
   TO jasny punkt… panie Miecławie – lewica,lewactwo – ZAWYJE…. 🙂
   Ta – jest!! Pies im “morde lizał”… NIEPRAWDA’Ż?
   Pozdrawiam -…

   • krolowa bona
    30 sierpnia 2017 at 14:17

    @krzyk58….”mieszam mydlo,widlo i powidlo” i to z luboscia…najadl sie komentator znowu za duzo muchomorow i ma obsesje….

   • krzyk58
    30 sierpnia 2017 at 16:28

    @krolowa bona. A kudy, ich (muchomorów) wziąć? Droga Pani – kiej susa… 🙂
    Ps. ‘krolowa” nie wie co w trawie piszczy, czy tylko stwarza wrażenie/pozory – niekumatej? Zadał wopros……

   • krzyk58
    30 sierpnia 2017 at 16:32
   • Miecław
    30 sierpnia 2017 at 16:39

    @krzyk58. Czy przez ten okres, jak cię nie było, to czasami w jakimś zakonie nie nabierałeś sił:-)
    Już to przerabialiśmy przecie, że personalizm katolicki niszczy kulturę słowiańską, a ty swoje. Dzięki kościołowi i styropianom człowieku to my jesteśmy teraz w czarnej duuuppppp….:-) i u Niemca w kieszeni z błogosławieństwem Watykanu, jak ongiś po 966 roku.
    Mieszanie do tego aborcji, to już szczyt głupoty. Ponieważ nijak się to ma do felietonu, a po drugie prawo do aborcji trzeba dobrze zrozumieć i społeczeństwo odpowiednio wychować, aby jak najmniej z tego prawa korzystało. Jakoś dziwnie się składa, że w PRL przy szerokim dostępie do aborcji przybyło nas aż 14 mln. A od 1989 roku przez 27 lat nic, dół demograficzny, dzięki kościołowi, który wywalczył ze styropianami kapitalizm pozbawiając Polki bezpieczeństwa ekonomicznego, a tylko przy gwarancjach bezpiecznej ekonomicznie przyszłości dla swoich dzieci ludzie inteligentni rodzą dzieci. Tylko totalna ciemnota rodzi bez względu na warunki, więc w II RP rodziło się faktycznie dużo dzieci, ale masę mieliśmy dzieciobójstw (ok. 1000 rocznie), masę porzuconych sierot i wiele tragedii z bezdomnością, chorobami, no ale taki system rzeczywiście hipokrytom katolickim bardzo odpowiadał. Przeczytaj “Piekło kobiet” i “Nasi okupanci” Boya-Żeleńskiego, może wytrzeźwiejesz wreszcie z tego religijnego zaczadzenia.:-)
    Co do Wyszyńskiego, to lepiej ze wstydu nawet nie wspominaj, bo przez niego księżą patrioci, nie mieli szansy uzdrowić polskiego społeczeństwa i wyprowadzić z watykańskiej niewoli. Nieźle zagrał podwójną rolę, aby przetrwać w PRL. Czyżby znowu “duchowy żyd” się w tobie odzywa?:-) A już miałem nadzieję na poprawę, a tu nic, znowu ten baldachim:-)

   • Miecław
    30 sierpnia 2017 at 18:36

    @krzyk58. Zgubiło się parę zdań.
    Otóż zgadza się to co piszesz o Hitlerze, faktycznie wykorzystał politycznie aborcję jako środek ułatwiający eksterminację i zatrzymanie rozwoju narodu polskiego. Ale obecnie fakt ten jest wykorzystywany w sposób prymitywny przez prawactwo do swoich celów, zupełnie bezpodstawnie. Niech najpierw prawactwo zadba o bezpieczeństwo ekonomiczne i świadomość seksualną Polaków, to o zakaz aborcji nie będą musieli walczyć. Proponuję też wprowadzić zajęcia o “Telegonii”, może czas, aby świadomie kształtować swoje życie zgodnie z prawami natury i genetyki.

  • krolowa bona
   30 sierpnia 2017 at 12:37

   @Mieclaw….mi niestety takze przypomina “Generalny Plan Wschodni”i to takimi samymi metodami….

   *****
   Co do felietonu…
   Przede wszystkim musze i to z naciskiem nadmienic,ze nie ma i nigdy nie bylo i nie przypuszczam by moglo sie pojawic poczucie “historycznej krzywdy” i juz zupelnie nie wspominajac o konkretnej swiadomosci o dokonanych zbrodniach przeciw ludzkosci w stosunku do Polski,wrecz odwrotnie tu jest pielegnuje sie inna mentalnosc,”ze nie morderca jest winny ale zamordowany” (!)
   i jej wyrazem jest obarczanie wina Polski za 2WS,to co sie wyczynialo w Polsce na nacjach calego swiata,na Polsce i Polakach to nic,zupelnie nic..to vylo “wypelnianiem obowiazkow”…nawet brakuje mi jezykowych srodkow wyrazu by ten fenomologiczne zjawisko opisac….to typowe dla Niemiec i dla Niemcow,w tych momentach.od razu czuje sie ludzkosc obcosc….i nie wie,jak uda sie w ogole tachowac prawde historyczna,ktora mauczyc i niesc przestrogi na przszlisc bez Rosji,ktora jedyna “czula” to co Niemcy zrobili z Polski…
   ****… takze z wyjatkowym naciskiem musze podkreslic fakt,ze z rozmaitych powodow natury historycznej,glownie z uwagi na zbrodnie niemieckie podczas 2WS jest tak straszliwie mocno zakorzeniony i to takze w glowach zupenie mlodych ludzi
   niezwykle negatywny obraz,pelen pogardy w stosunku do Polski i Polakow…zlodzieje,prymitywne chamy,robotnicy sezonowi,pielegeniarki seniorow itd.,itd. najnizej platni poddani,niewolnicy ,ktirych musi sie (!),musi sie traktowac z pogarda,bo to nizsza rasa…to robia tu wszystkue instytucje i organa panstwowe i na 1000 %osoby prywatne,normalne kontakty i widzenie Polakow lub obywateli polskiego pochodzenia jako ludzi (!) nie mozna spotkac…toma konsekwencje,gdyz Polacy sa nie dipuszczani do normalbych stanowisk pracy,do kredytow inwestycyjnych,w sprawach spadkowych lub podzialu majatku po rozwidzie sa lamane wszelakie prawa i nigdy osobie pochodzenia polskiego nie sa przyznawane nalezne im ,prawie “automatycznie”prawa a polski rzad dynda ba to,mimo ze to przy tylu mln obywateli polskich w Niemczech.iwogole na “zachidzie”idzie w miliardy $ i €…nieopisane tragedie,np.rzady Czech czy Slowacji natychmiast udzielaja pomocy dyplomatycznej swoim obywatelom zyjacym zza granica,ida z nimi do sadow itd.,itd….
   ****osoby sprawujace urzedy publiczne z wyborow powszechnych jak poslowie musza zachowac niezkazitelna postawe w stosunku do swojego panstwa i do obywateli,ktorzy ich wybierali,co to za wystepy w gazetach,co to za forma walki politycznej i degradowanie tozsamosci politycznej panstwa,ktorego sa wladza ustawodawcza..sam sobie naplul w zupe…dno moralne,mozna de facto mowic o zdradzie stanu…
   takie “zwyczajne” swinstwo i to z niskich pobudek,by dowartosciowac wlasny kompleks nizszosci…czego nie dziala w sejmie,ktory ma funkcje kotrolna w stosunku do rzadu..tylko jak exhibicjonista otwiera spodnie i zaczyna publicznie s**c ! Z penoscia dobrze mu zaplacili,choc poslom jest zabroniony taki zarobek,jesli nie to nawet gorzej dla niego,bo za darmoche pracuje dla innych,ktorzy ta droga dichodza do kokosow….czy ta moda na poddanstwo i ten posel myslal,ze musi swojemu feudaulowi wuernie sluzyc i gadac,co mu poleci….powinien go marszalek sejmu natychmiast zawiesic w czynnoscia /suspendowac/ posla a partia z ramienia ktorej siedzi w sejmie wyslac innea isobe na hego miejsce i to NATYCHMIAST !!!

   • 50-parolatek
    30 sierpnia 2017 at 20:11

    Och Królowo…
    On (ten poseł) poprostu na chwilę poczuł się “ważnym”…
    – ktoś raczył wysłuchać jego pierdół…

    No cóż, wreszcie Polacy mają swoją “wolność i demokrację”, więc mają “prawo” z siebie robić również clownów.

    Smutne w tym wszystkim jest to, że akurat taka część Społeczeństwa dochodzi do takich pozycji…

  • krolowa bona
   30 sierpnia 2017 at 12:38

   @Mieclaw….mi niestety takze przypomina “Generalny Plan Wschodni”i to takimi samymi metodami….

   *****
   Co do felietonu…
   Przede wszystkim musze i to z naciskiem nadmienic,ze nie ma i nigdy nie bylo i nie przypuszczam by moglo sie pojawic poczucie “historycznej krzywdy” i juz zupelnie nie wspominajac o konkretnej swiadomosci o dokonanych zbrodniach przeciw ludzkosci w stosunku do Polski,wrecz odwrotnie tu jest pielegnuje sie inna mentalnosc,”ze nie morderca jest winny ale zamordowany” (!)
   i jej wyrazem jest obarczanie wina Polski za 2WS,to co sie wyczynialo w Polsce na nacjach calego swiata,na Polsce i Polakach to nic,zupelnie nic..to vylo “wypelnianiem obowiazkow”…nawet brakuje mi jezykowych srodkow wyrazu by ten fenomologiczne zjawisko opisac….to typowe dla Niemiec i dla Niemcow,w tych momentach.od razu czuje sie ludzkosc obcosc….i nie wie,jak uda sie w ogole tachowac prawde historyczna,ktora mauczyc i niesc przestrogi na przszlisc bez Rosji,ktora jedyna “czula” to co Niemcy zrobili z Polski…
   ****… takze z wyjatkowym naciskiem musze podkreslic fakt,ze z rozmaitych powodow natury historycznej,glownie z uwagi na zbrodnie niemieckie podczas 2WS jest tak straszliwie mocno zakorzeniony i to takze w glowach zupenie mlodych ludzi
   niezwykle negatywny obraz,pelen pogardy w stosunku do Polski i Polakow…zlodzieje,prymitywne chamy,robotnicy sezonowi,pielegeniarki seniorow itd.,itd. najnizej platni poddani,niewolnicy ,ktirych musi sie (!),musi sie traktowac z pogarda,bo to nizsza rasa…to robia tu wszystkue instytucje i organa panstwowe i na 1000 %osoby prywatne,normalne kontakty i widzenie Polakow lub obywateli polskiego pochodzenia jako ludzi (!) nie mozna spotkac…toma konsekwencje,gdyz Polacy sa nie dipuszczani do normalbych stanowisk pracy,do kredytow inwestycyjnych,w sprawach spadkowych lub podzialu majatku po rozwidzie sa lamane wszelakie prawa i nigdy osobie pochodzenia polskiego nie sa przyznawane nalezne im ,prawie “automatycznie”prawa a polski rzad dynda ba to,mimo ze to przy tylu mln obywateli polskich w Niemczech.iwogole na “zachidzie”idzie w miliardy $ i €…nieopisane tragedie,np.rzady Czech czy Slowacji natychmiast udzielaja pomocy dyplomatycznej swoim obywatelom zyjacym zza granica,ida z nimi do sadow itd.,itd….
   ****osoby sprawujace urzedy publiczne z wyborow powszechnych jak poslowie musza zachowac niezkazitelna postawe w stosunku do swojego panstwa i do obywateli,ktorzy ich wybierali,co to za wystepy w gazetach,co to za forma walki politycznej i degradowanie tozsamosci politycznej panstwa,ktorego sa wladza ustawodawcza..sam sobie naplul w zupe…dno moralne,mozna de facto mowic o zdradzie stanu…
   takie “zwyczajne” swinstwo i to z niskich pobudek,by dowartosciowac wlasny kompleks nizszosci…czego nie dziala w sejmie,ktory ma funkcje kotrolna w stosunku do rzadu..tylko jak exhibicjonista otwiera spodnie i zaczyna publicznie s**c ! Z penoscia dobrze mu zaplacili,choc poslom jest zabroniony taki zarobek,jesli nie to nawet gorzej dla niego,bo za darmoche pracuje dla innych,ktorzy ta droga dichodza do kokosow….czy ta moda na poddanstwo i ten posel myslal,ze musi swojemu feudaulowi wuernie sluzyc i gadac,co mu poleci….powinien go marszalek sejmu natychmiast zawiesic w czynnoscia /suspendowac/ posla a partia z ramienia ktorej siedzi w sejmie wyslac innea isobe na hego miejsce i to NATYCHMIAST !!!

   • Miecław
    30 sierpnia 2017 at 17:09

    @krolowa bona. Masz rację, mam niestety podobne doświadczenia z opowiadań znajomych, a nawet zięcia. Uważam, że dla nas Polaków jest hańbą to, że musimy pracować u tzw. Niemca. Kto ponosi za to odpowiedzialność, że miliony Polaków muszą się “szmacić” na zachodzie, aby przeżyć, wiemy doskonale. I pamiętajmy o tym oraz uświadamiajmy młodzież. Może ona kiedyś wystawi im rachunek usuwając ich pomniki z piedestału oraz wskaże destrukcyjnej religii miejsce na śmietniku historii.

 13. krzyk58
  30 sierpnia 2017 at 18:21

  @Miecław. Na pewno wiesz, choćby podświadomie, że od magii KK
  nigdzie nie uciekniemy ,przynajmniej przez następne Millenium. 🙂
  Sęk w tym czy więcej będzie “Wyszyńskich,Krąpców,Bartników,Twardowskich – czy Życińskich, Pieronków,Tischnerów,Sedlaków”…………. 🙂 Wot wopros… ?
  Mam “przed nosem” – tekst ks. Cz.Bartnika – ‘Ojczyzna”, zamieszczony
  na łamach ‘Naszego Dziennika” (tak,tak) pod datą 17-18.05. 2003r. Woot!
  Pozwolisz, że zacytuję zdanie wieńczące z tekstu: “Pełna współpraca z UE – tak,ale aneksja kolonialna – NIE!’ Przyznasz że prorocze słowa?!! A ty nic nie kumasz,masz maniery niczym xxxxkomunistyczny
  politruk/agitator edukujący(prawie) niepiśmienną masę ‘Służby Polsce” tzw.’junaków” w latach 50’. Miecław – kiedy wydoroślejesz?
  Tamta komuna to też było – BE… NIESTETY,takie są fakty., co wcale nie znaczy że potępiam w czambuł, z perspektywy możemy dokonać
  pewnych wyborów, a zarazem odrzucić nie nasze, narzucone Nam Polakom “wzorce i ideały” odbiegające od Naszej drogi – do Naszego
  wzorca socjalizmu. Amen.

  • Miecław
   30 sierpnia 2017 at 18:49

   @krzyk58. Aż tak źle życzysz Polsce, następne millenium męczarni z kościołem??? Zamiast budować Słowiańską kosmocentryczną ideologię religijną i nasz własny socjalizm!!! Nie syp nam piachu w tryby, bo nie wyjdziemy na modlitwie nigdy z tego marazmu intelektualnego i polityczno-gospodarczego!!!

   Trochę prawd ludzkich w aforyzmach, może ci pomoże zweryfikować twoje cele i spojrzysz bardziej przychylnym okiem na prawdziwą lewicę laicką, oczywiście nie tą niby trockistwoską:-)

   ”Jest grzechem Polaków, grzechem społeczności nie wojującej nigdy myślą i nie mającej żadnej wiary w siłę myśli i prawdy” –
   Cyprian K. Norwid

   “Każdy błąd musi wcześniej czy później wyrządzić szkody i to tym większe, im sam był większy. Za błąd indywidualny musi odpokutować człowiek indywidualny, za wspólny błąd musi wspólnie pokutować cały naród. Dlatego wciąż trzeba powtarzać, że każdy błąd, gdziekolwiek się go dojrzy, musi być piętnowany i zwalczany jak wróg ludzkości, nie powinno być błędów uprzywilejowanych i sankcjonowanych” – Arthur Schopenhauer

   „Prawdziwy patriotyzm zwraca się przede wszystkim ku temu, co stanowi podstawę i rzeczywistą siłę narodu, ku ludowi pracującemu, a więc musi być socjalistyczny; szczery zaś socjalizm, wypływający z miłości do narodu, musi być patriotyczny.” – Bolesław Limanowski (1835-1935).

 14. krzyk58
  30 sierpnia 2017 at 20:38

  @Miecław. Byłem pewien że będziesz kontent,że wstrzeliłem się … “krzyk58
  30 sierpnia 2017 at 09:15.
  A Ty niczym funkcjonariusz z “otwartej rzeczpospolitej” (ort.celowo popełniona), kosmopolita, 🙂 szukasz xxxxw mózgó. 🙂
  Miecław
  30 sierpnia 2017 at 16:46.

  Hadko czytać…. tak mi nie chce się 🙂 ripostować…

  ” Dzięki lewicy laickiej w PRL mieliśmy znośne życie,” 🙂

  “‘Mięszasz” (jak zwykle) groch z powidłem -,przytoczę po raz kolejny prof. Wielomskiego “Mam jednego znajomego, który w latach osiemdziesiątych w marksizm wierzył (zresztą nadal wierzy) i tenże znajomy wspominał, że wszyscy “komuniści” traktowali go jak wariata, a na zjazdach nikt nie chciał koło niego siedzieć, aby nie zostać oskarżonym o “lewactwo”. 🙂 https://konserwatyzm.pl/wielomski-antykomunizm/

  • Miecław
   30 sierpnia 2017 at 23:21

   @krzyk58. Przerabialiśmy to już wielokrotnie. Jeżeli jesteś prawdziwym chrześcijaninem to komunizm chrześcijański powinien ci być bardzo bliski, jako idea, utopia, do której człowiek powinien zdążać zgodnie z naukami Jezusa. Nie odrobiłeś lekcji z Ludwika Królikowskiego. Niestety rozwojowi tej idei na drodze stanął katolicyzm i “jaśnie państwo” feudalno-kapitalistyczne. Gdyby Jezus żył, byłby lewakiem:-) tak jak dla ówczesnych sobie był wywrotowcem społecznym, za co go ukrzyżowali.
   Ale skoro proste prawdy do ciebie nie docierają, to trudno wracaj do średniowiecza ze swoim kościołem i na służbę do “jaśnie państwa”. Ja do takiego pociągu nie wsiądę. A ty choćbyś trollował całe lata, podobnie jak wielu innych specjalistów III RP od polityki historycznej, nie odwrócicie pozytywnych skutków oświecenia osiągniętego m.in. dzięki lewicy laickiej. “Jaśnie pańskie” dyrdymały na temat antykomunizmu czytałem, stara taktyka zamieszania pojęciowego aby zniechęcić do stosowania szczytnych idei, taktyka stosowana już w propagandzie przeciwko PRL. Szkoda czasu na takie zakompleksione opinie. Historia wyrzuciła “jaśnie państwo” jako niepotrzebny balast, to samo będzie z religiami. Idzie ewolucja i rewolucja świadomościowa egalitarystyczna, której nie zatrzymacie, chyba że zniszczycie świat i cofniecie ludzkość z powrotem do kamienia łupanego, wtedy trzeba będzie wszystko zaczynać od początku.

   A co do krytyki, to wolę “szukać mózgu”:-) jak napisałeś, niż milczeć,(http://demotywatory.pl/4795044/Madrosc-ponadczasowa).
   Poza tym nie lubię klęczeć i się modlić:-) Od kadzidła mnie mdli, od kropidła dostaję alergii, więc sam rozumiesz:-)

 15. Michał z Izraela.
  31 sierpnia 2017 at 00:27

  W dalekim 1812r. kiedy Kutuzow w pogoni za Armią Napoleona, doszedł do granicy Polski, on powiedział Carowi Aleksandrowi 1, że Napoleon to sprawa Europy, i nie warta życia nawet jednego żołnierza rosyjskiego. Aleksander zmusił go, gonić Napoleona dalej.

  Stalin nawet nle myślał jak Kutuzow, i szkoda. Ciekawe jak by to wszystko wyglądało, gdyby Stalin zatrzymał się na Bugu. Bo wtedy Żydów już nie było w Polsce.
  Bo po raz trzeci Rosja nie będzie was ratować od Zagłady.

  • Miecław
   31 sierpnia 2017 at 09:50

   @Michał z Izraela. Ano racja, ale weźmy poprawkę na to, że ten lud się modli zamiast myśleć, więc ryzyko zagłady jest duże, przy biernej postawie Rosji. Co ich obchodzi teraz niewdzięczne niemieckie kondominium? Więc nawet jak utracimy swoją kulturę i podstawy bytu w wyniku niemieckiej i zachodniej wojny hybrydowej, która jest realizowana od czasów zimnej wojny, jak widzimy z sukcesami, bo pozbawiono nas przemysłu wprowadzając zniewolenie ekonomiczne, to Rosja nie ruszy nawet palcem, bo i po co? Taniej będzie im handel prowadzić z Niemcami bez pośredników. Tej resztce Polaków zostawią tylko kościoły na wieczne zbawienie, a jak ostatni Polak umrze, albo się z niemczy, to je zburzą lub zamienią na jakieś społecznie użyteczne cele. Smutne, bo jestem Polakiem i serce mnie boli od tej indolencji umysłowej Polaków, którym personalizm katolicki przysłonił samodzielne myślenie. Pozostaje tylko nadzieja, że ten naród ma w sobie jeszcze trochę siły przetrwania, więc mimo wszystko może przetrwamy.

 16. krzyk58
  31 sierpnia 2017 at 11:17

  BA! Nie byłoby nie tylko “Polsce” – nie byłoby w Europie.
  Panie Michale (z Izraela) gdyby nie “pośrednicy”(Kronenbergi) oczywiście,
  z jednej i drugiej strony występujący w Naszym Polaków i Rosjan SŁAWIAN
  “imieniu i interesie’ – bylibyśmy “po słowie” jeszcze przed tzw. “insurekcją
  kościuszkowską”,……..
  Pan występuje na łamach OP jako nieoficjalny rzecznik Rosji?
  Czy kontynuator niesławnej linii mającej na celu niedopuszczenie
  jakiegokolwiek porozumienia Słowiańskich,Bratnich Narodów
  Polskiego i Rosyjskiego?
  A? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

More Stories From Polityka

Scroll Up