Go to ...
Obiektywnie? Subiektywnie? O polityce, państwie, gospodarce… w poszukiwaniu paradygmatu rozwoju. Zawsze mamy rację!

Obserwator Polityczny on Google+RSS Feed

18 lipca 2018

Euler Hermes uznany za najlepszego ubezpieczyciela transakcji eksportowych


Copyrights Euler Hermes

Londyn – Lipiec 2017 — Euler Hermes, wiodący ubezpieczyciel należności handlowych na świecie, został uznany za „najlepszego ubezpieczyciela transakcji eksportowych” przez Global Trade Review (GTR). Jest to czwarty rok z rzędu, kiedy GTR wyróżnił Euler Hermes, wcześniej uznając firmę za najlepszego ubezpieczyciela kredytów kupieckich Regionu Azji i Pacyfiku w 2013 i 2014 r., a także najlepszego globalnego ubezpieczyciela kredytów kupieckich i ryzyka politycznego w 2014 i 2015 r.

Uznając Euler Hermes za „najlepszą agencję transakcji eksportowych” za działalność w 2016 r., publikacja branżowa odwołała się do “zdecydowanego zaangażowania się Euler Hermes we wspieranie eksporterów poprzez szereg nowych inicjatyw”.

Jury zauważyło, że Euler Hermes „wyróżnia się koncentracją na cyfryzacji.” Obejmuje to uruchomienie agencji cyfrowej w 2015 r. i nawiązanie partnerstwa w 2016 r. z Fluent (obecnie Hijro), dostawcą rozwiązań blockchain (tzw. technologia rozproszonego rejestru) w celu wypracowania nowych rozwiązań w sektorze finansowania wymiany handlowej. Ponadto GTR wskazał na współpracę Euler Hermes z Moody’s w celu lepszej obsługi europejskich firm MŚP i zauważył, że Moody’s wybrała Euler Hermes ze względu na „jakość jego zasobu wiedzy w dziedzinie transakcji z odroczonym terminem płatności, szczegółową znajomość sektora MŚP oraz z powodu prowadzonego zakresu badań analitycznych.”

W uzasadnieniu zauważono także światowej klasy” badania Euler Hermes, w szczególności jakość „analizy ryzyka i wywiadu dotyczącego firm i sektorów handlowych w 194 krajach, dostarczającej unikatowych informacji o danych odnoszących się do zaprzestania płatności oraz upadłości na całym świecie”. Do tego zalicza się udostępnienie nowej platformy internetowej udostepniającej wyniki badań ekonomicznych, z której pobrano ponad 80,000 raportów”.

GTR jest dwumiesięcznikiem z globalną grupą odbiorców obejmującą około 24,000 szefów i dyrektorów firm, bankierów i finansistów z sektora finansowania handlu międzynarodowego, eksportu i wydobycia surowców. Nagrody przyznawane są na podstawie głosowania kolegium redakcyjnego magazynu.

Informacja redakcji:

Wszelkie prawa do tekstu i grafiki zastrzeżone na rzecz podmiotu Euler Hermes. Wyłączenie licencji CC 3.0.

Tags: , , , ,

2 komentarze “Euler Hermes uznany za najlepszego ubezpieczyciela transakcji eksportowych”

 1. gondor
  28 lipca 2017 at 05:07

  Kapitaliści mają się doskonale, to wielka i znana firma

 2. Inicjator
  28 lipca 2017 at 08:24

  Brawo!

  A ile Ci bogacze wpłacili na konto Obserwatora?

  Żenada.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

More Stories From Ekonomia

Scroll Up