Go to ...
Obiektywnie? Subiektywnie? O polityce, państwie, gospodarce… w poszukiwaniu paradygmatu rozwoju. Zawsze mamy rację!

Obserwator Polityczny on Google+RSS Feed

25 kwietnia 2018

Zachód się skończył


 Zachód się skończył. To nie jest żaden upadek, żaden zmierzch, ani żaden proces. Po prostu się skończył. Dzisiaj już nie ma czegoś takiego jak państwa zachodnie, oparte o zachodni system wartości. Doskonale rozumie to Donald Trump, który dość twardo poczyna sobie na własnym podwórku z wszelkiej maści liberałami, którzy dopuści do upadku zachodniego systemu wartości, jak również który po prostu traktuje zdawkowo Europę. Wszyscy wiedzą, że Zachód się skończył już w 1968 roku, kiedy to pokolenie zbuntowało się przeciwko modelowi społeczeństwa powojennego dobrobytu, dodajmy pokolenie wychowane na tym dobrobycie. Od tego momentu było już tylko gorzej.
Dziwimy się, że do Europy wpuszczono ponad milion migrantów, którzy po prostu przyszli i dalej przychodzą? Dziwimy się, że w wielkich miastach Europy istnieją całe inno-kulturowe dzielnice? Stanowiące społeczne zaplecze dla inno-kulturowego terroryzmu i wszelkiego ekstremizmu motywowanego kulturowo, społecznie i religijnie? Dziwimy się, że ostatnio płonęło centrum Hamburga przez trzy dni? Przecież to są wyraźne objawy słabości, chorego człowieka którym jest Zachód. Donald Trump nie bez przyczyny zakazał przylotów do USA obywateli kilku państw, doskonale wie co robi dla ograniczenia społecznego powiększania bazy przyjaznej terroryzmowi ludności, która nie podziela amerykańskich wartości i prawdopodobnie nigdy ich nie przyjmie jako swoich. Po co im tacy obywatele? Po co nam tacy współmieszkańcy? Jeżeli mieszkasz w Europie, a stworzyłeś sam dla siebie getto i nie chcesz się zintegrować – to jeszcze można zrozumieć, jeżeli jednak eksportujesz agresję – nie można tego tolerować. Jednak dzisiaj są w Europie politycy i publicyści, którzy takie postawy afirmują. Uważają za normalne, twierdząc, że ci ludzie mają do nich prawo. Chociaż w zupełności przeciwstawia się to wartościom społeczeństwa demokratycznego, tylko że nie ma już wartości – są wydmuszki i strażnicy wydmuszek, robiący ludziom wodę z mózgów.
Konsumpcja nie jest w stanie zastąpić wartości, widać to nawet po wspólnotach inno-kulturowych, które doskonale się aklimatyzują w Europie, dostosowując model życia do modelu socjalu wypłacanego przez hojne państwa. Z jednej strony potencjał ludnościowy autochtonicznych mieszkańców wygasza się, z drugie strony przybywa osób obcego pochodzenia. Ci drudzy godząc się na konsumpcję za darmo, zachowują swoje wartości i pielęgnują swoją kulturę, dochodzi nawet do tego, że żyją w rytmie swoich ugruntowanych zwyczajem i religią norm prawnych. Teoretycznie nie ma w tym nic złego, tylko konsekwencją będzie to, że jak będą mieli większość – demokratycznie przejmą władzę. To jest normalna konsekwencja dekadencji i luźnego podejścia do spraw fundamentalnych, decydujących o bycie społeczeństw, narodów i państw. Europa to strasznie zaniedbała, dzisiaj w Unii Europejskiej przypomina to pan Viktor Orban i pan Jarosław Kaczyński, w USA pojawił się pan Donald Trump. Opór i jazgot przeciwko tej retoryce, które upomina się o pryncypia jest totalny.
Zachód jest w kryzysie moralnym, demograficznym, ekonomicznym, społecznym, a przede wszystkim w wymiarze wartości. Wynika to z odrzucenia i derogowania roli religii w życiu indywidualnym i społecznym. Tej próżni nic nie było w stanie zapełnić, ponieważ jej się po prostu nie da zapełnić, do póki nie wymyślimy jakiegoś nowego paradygmatu funkcjonowania społeczeństwa. Nadzieje pokładane w rozwoju technologii są płonne, ponieważ technologia rozwija się o wiele wolniej, a właściwie – przyrosty renty kapitałowo-technologicznej, są wolniejsze i mniejsze, niż wzrostów oczekiwań ludzi co do jakości i poziomu życia. Marketing będący nową religią wyprzedził rzeczywistość tak bardzo, że wielu uwierzyło w fikcję pokazywaną na szklanych ekranach smartfonów. Ona rzeczywiście może wydawać się bardzo urokliwa i powabna, jednakże brutalna prawda koncentracji mówi, że zawsze tylko wąski procent może pozwolić sobie na luksusy. Wszędzie tak było i zawsze, nawet w socjalizmie, chociaż co trzeba przyznać oddając sprawiedliwość zarówno w Szwecji jak i w niektórych krajach byłego RWPG udało się doprowadzić do wyrównania poziomu życia szerokich mas społecznych. Dzisiaj obserwując Komisję Europejską, nie można negować faktu, że wracamy do centralnego planowania. W Japonii porozumienie biznesu z rządem działa od przed wojny. W USA również nie ma wolnej gospodarki w rozumieniu, w jakim próbowaną ją implementować w Polsce. Proszę spróbować otworzyć we Francji sieć supermarketów, albo w Niemczech sklepów dyskontowych, ewentualnie tytuł prasowy o zasięgu ogólnokrajowym. Powodzenia.
Wielu ludzi ma dość obecnego stanu rzeczy, ponieważ widać gołym okiem, że to prowadzi do entropii – nie będzie niczego, po prostu upadniemy jako cywilizacja. Doskonale to wychwycił w swoim warszawskim przemówieniu pan Trump. Sądząc po komentarzach w mediach na Zachodzie – to nawet dotarło, tylko co z tego, jeżeli ważniejsze są spotkania syna pana Trumpa z rzekomymi agentami Kremla i narracja prowadząca do impeachmentu?
To smutne, że ostatnią nadzieją Zachodu na obudzenie się z marazmu jest pan Donald Trump, a na naszym podwórku pan Jarosław Kaczyński. Jednak takie są realia, to ci ludzie dzisiaj rządzą, mają realną, zdobytą w sposób demokratyczny władzę.
Nie warto pytać o to, czy uda się powstrzymać upadek Zachodu, ponieważ Zachód już upadł, już się skończył. Zadaniem dla nas wszystkich jest odbudowa jego tożsamości, struktur i funkcjonalności wspólnot zachodnich. Do tego jest potrzebny jakiś pomysł na współpracę i współfunkcjonowanie, tak żeby niwelować napięcia i sprzeczności interesów.
To co było do tej pory już nie funkcjonuje. Koncepcja wielokulturowości prowadzi do samobójstwa cywilizacji zachodniej, jest z nią sprzeczna i jest gorsza od nowotworu. Powrotu do tradycyjnych wartości z tradycyjną rolą religii – nie ma i nie będzie, to jest w praktyce niemożliwe. W kolejnych krajach będzie poszerzała się sekularyzacja. Politycznie, nawet ogłupione konsumpcjonizmem i „wolnością” społeczeństwa, doskonale wiedzą że politycy to przeważnie banda pijawek, darmozjadów i często idiotów. Ludzie, nie dadzą sobie wcisnąć kitu na dłużej, niż kilka lat. To już widać, bo budzą się społeczeństwa, chociaż triumf neoliberalnej reakcji był możliwy pod nowym brandem personalnym jak pan Macron we Francji. Jak na tą chwilę jesteśmy w kotle, ogień pod nim zwiększa temperaturę – co będzie dalej, nie wiadomo. Sytuacja zaczyna przypominać tą, po upadku Konstantynopola. Za chwilę coś pęknie i powrót do tego, co uważamy za normalność będzie niemożliwy, albo wręcz przeciwnie – nastąpi przeformatowanie rzeczywistości i odrzucenie narośli, które nie tylko nie pasują do Zachodu, ale przede wszystkim są niczym nowotwór.
Im szybciej to się stanie tym lepiej, nawet za cenę rozruchów i konieczności wyłączenia elementów obcych i wrogich, warto się na to zdecydować, jedynie potrzeba mądrych przywódców. Ponieważ nie ma już bezpieczeństwa powszechnego w Europie, trzeba pamiętać że za rogiem czai się faszyzm, który jest najprostszą odpowiedzią na te wszystkie problemy. Nie o to jednak chodzi.

Rosyjskie tłumaczenie [tutaj]. Angielskie tłumaczenie [tutaj].

Tags: , , , , , , , , , , ,

49 komentarzy “Zachód się skończył”

 1. Inicjator
  13 lipca 2017 at 05:17

  Doskonale przenikliwy tekst.

  Trochę porażający, ale skoro poprzewracało się ludziom w głowie na tzw. Zachodzie – to takie wnioski są słuszne.

  Zatem: Vivat Kaczyński, Vivat Orban, Vivat Trump?

  Tu się ciśnie się fraza o Cyrylu i Metodym.

  Cyryl jak Cyryl, tylko te metody …

  W Polsce przyspieszanie zmian, żeby wylansować NOWEGO POLAKA, kosztem pogrążenia “gorszego sortu”?

  Czy będzie zgoda na takie koszty?

  Bo zmiany kosztują.

  Wszędzie i zawsze.

 2. 44
  13 lipca 2017 at 06:18

  Zachód się skończył już bardzo dawno temu. Diagnoza wskazująca na 1968 rok jest trafna.

 3. 13 lipca 2017 at 06:53

  Taka analiza do mnie nie przemawia, zniknęły z tej analizy nierówności ,istota kapitalizmu,przy pomocy przestrzegania wartości nie da się zatuszować podstawowej sprzeczności kapitalizmu między “bogatymi i biednymi”,kapitałem i pracą, liberalizm próbował to przy pomocy takich haseł jak wolność, demokracja ,konsumpcja zatuszowywać.Kończy się klęska. A co do roli mężów opatrznościowych w postaci Trampa, Kaczyńskiego, Orbana ,to śmiech historii.!

 4. ja tez się boje
  13 lipca 2017 at 06:58

  Bardzo wierne oddanie stanu rzeczywistosci

 5. 13 lipca 2017 at 06:58

  Ps.to nie Zachód a Kapitalizm w swojej liberalnej formie się kończy!

 6. Zbigniew
  13 lipca 2017 at 07:55

  Jaka piękna mowa wiecowa. “Zachód” to tylko kierunek geograficzny. Skończyły albo raczej zbliżają się ku końcowi określone KULTURY które przenikały się wzajemnie, kiedyś sporadycznie ze względu na wielkość świata (i niewielkość gatunku ludzkiego), w teraźniejszości wymieszane niczym rozgotowane warzywa w zupie o wdzięcznej nazwie “globalizacja”. Im więcej komunikacji, “interentów” i całego tego “humanizmu”, im mniej związanych z macierzystymi kulturami wartości, tym szybciej zakończy się bytowanie nie tyle jakiegoś iluzorycznego “Zachodu” ile całego gatunku homo sapiens.
  Jakoś Autor nawet “nie bąknął” że Chiny czy Japonia są w tym upadku jeszcze dalej mimo tamy (dość naturalne) przed innymi KULTURAMI.
  Wszystko bierze się z kryzysu wartości. Nie z jakiegoś politycznego, religijnego czy ekonomicznego bełkotu.
  A jak wpaść w kryzys?
  Cóż
  Wystarczy zacząć bredzić jakieś ideologiczne dyrdymały i zapisywać je dla innych. Samo nakręcający i samospełniający się upadek.
  I śmierć. Nie tylko kulturowa.
  Fizyczna, zresztą w cholernych męczarniach.

  • 50-parolatek
   14 lipca 2017 at 16:22

   Dokladnie!
   – Ludzkosc zatracila, albo poprostu nie odkryla CELU ISTNIENIA
   Doktryna “konsumpcji” to slepa uliczka, prowadzaca do damozaglady

 7. Pozorovatel
  13 lipca 2017 at 08:41

  Od wieków wolnomularze powtarzali że to ze Wschodu oświecenie przychodzi zaś zmierzch jest domeną Zachodu. Choć nie jestem admiratorem ich sekretnych zgromadzeń, to wiem że nie sposób zaprzeczyć trafności ich spostrzeżeń. Pozostaję więc w wierze że narody Wschodu pozostaną ostoją i niewysychającym źródłem tego co wyróżniło gatunek ludzki z reszty fauny. O ile więc Zachód nie zdecyduje się na samobójczą likwidację przyrody ożywionej, to trwajmy w nadziei że będziemy mieli skąd czerpać wartości do odnowy naszej cywilizacji.
  P.S. Szanowny Autorze, mam nadzieję że miało być “przyrostu entropii”.

 8. Wojciech
  13 lipca 2017 at 09:56

  Wiele tu bałamucenia.
  Ci na zdegenerowanym zachodzie dalej zwą siebie ‘Wolnym światem”. Natomiast po 68 roku stworzono nieludzką doktrynę neoliberalną, wyzysku, chciwości i nierówności. Światem rządzi ten 1 procent rekinów finansowych sterowanych przez kompleks militarno policyjny i głównego terrorystę kartel US/NATO. Znaczną rolę w destrukcji świata odgrywają także struktury “Anglo Zionist”, prowokujących wojny, podboje. ludobójstwa i eksterminacje narodów i państw.

  • krzyk58
   13 lipca 2017 at 11:20

   Natomiast po 68 roku stworzono nieludzką doktrynę neoliberalną,………..ewoluował trockizm, wszechświatowa rewolucja bolszewicka,
   w końcówce 70′ już w neo/konserwatyzm (neocony)…
   – kosmopolityczne bolszewiki – stąd nieustanna idea permanentnego chaosu…zmierzająca wprost do “światowej
   republiki rad’!
   Amen!

 9. X
  13 lipca 2017 at 10:07

  Nieee…no bez przesady.

 10. Miecław
  13 lipca 2017 at 11:02

  SKORO ZACHÓD SIĘ SKOŃCZYŁ TO MOŻE CZAS W POLSCE NA TAKIE WARTOŚCI:
  “Rozum, Wiara, Walka i Honor znaczy Wolność!
  RODZIMA WIARA SŁOWIAN I JEJ PRAWA

  Wszechświat, który otacza ciebie, sam w sobie jest odwiecznym chaosem i przez to najpotężniejszym Bogiem!
  Chaos powoduje ciągły ruch i z niego powstają Siły Natury, którym cześć oddawaj, bo od nich zależy Życie lub Śmierć twoja!
  Wszechświat przyczyny i celu nie posiada, tylko trwa!
  Wyznawaj wiarę w życie zgodne z Prawami Przyrody, gdyż człowiek tylko jest świadom tego i jest za Przyrodę odpowiedzialny!
  Etyka sama w sobie jest Prawami Natury, których niech nikt złamać nie śmie!

  Siły Natury, które panowały, panują i panować będą nad tobą to:
  Swaróg najpotężniejszy, czyli Słońce, Życie dający wszystkim istotom na Ziemi,
  Swarożyc, czyli syn Swaroga, nieujarzmiony Ogień Życia niosący,
  Dadźbog, wcieleniem Swarożyca i twoim Ogniem Domowym i władcą Losu twego będący,
  Świętowit, wcielenie Swarożyca, żródło wszelkiej Mocy Tworzenia stanowiący,
  Perun, Władca Gromu i Bóg Wojny oraz nieustającej Walki o byt,
  Weles, władca Pustki i Krainy Umarłych, Nawii, w której kiedyś się Wszechświat zanurzy,
  Oraz inne Bóstwa, oddawanie którym należnej czci jest obowiązkiem twoim!

  Wiara to Instynkt, Dziedzictwo, Rozum, Walka, Honor i Nauka twoja, przyczyniaj się więc do jej rozkwitu!

  Człowiek nie ma wpływu na działanie Bogów, którzy są wszechmocni!
  Każdą siłę nieujarzmioną czcij i niech będzie sama w sobie Bóstwem dla ciebie!
  Bogowie wydają wyroki nieprzewidywalne!
  Ból i cierpienia są nieodzowne i to one czynią ciebie silnym i dają tobie Wiedzę podobną Bogom!
  Śmierć stanowi warunek nieodzowny Ewolucji!
  Życie to Walka, a więc ruch ku Doskonalszemu!
  Walcz instynktownie, co odnosi się do człowieka każdego i to Instynkt Siłę mu daje!
  Postępowanie człowieka każdego wyznacza jego charakter oraz postrzeganie go!
  Błędy własne zmażesz tylko czynami własnymi!

  Pracuj nad sobą, zdobywaj wiedzę, ćwicz ciało, hartuj ducha, gdyż to są nierozerwalne części twoje!
  Zdobywając Siłę i hart Ducha oraz Wiedzę oraz kierując się Honorem staniesz się człowiekiem wolnym, Bogom twoim podobnym!

  Czcij także Rozum i Wiarę, Honor oraz Prawość, Odpowiedzialność, Odwagę, Wierność i Silną Wolę oraz Sprawność!
  Zwalczaj nieuctwo, chwiejność oraz zdradę, uzależnienie, podstępność, strach, cherlawość i bierność u siebie!

  Rodzina stanowi podstawę bytu twojego!
  Nigdy nie wyniszczaj ani nie opuszczaj Rodziny twojej!
  Broń Rodziny twojej oraz Ziemi, gdzie żyjecie przed tymi, którzy nie oddają należytej czci Bogom, tobie i twojej Rodzinie!
  Dobro i Wolność to wszystko, co przysłużyć się może Rodzinie twojej oraz Ziemi, gdzie żyjecie!
  Zło to każda rzecz szkodę Rodzinie i Ziemi twojej, którą razem zamieszkujecie przynosząca!
  Nigdy nie pozostawiaj na pastwę najeźdźców Rodziny twojej i Ziemi, gdzie razem żyjecie, gdyż Jedność z nią stanowisz!

  Nikt obcy nie ma prawa być władcą twoim, Rodziny twojej oraz Ziemi, gdzie żyjecie!

  Czcij Wolność swoją, Rodziny twojej oraz Ziemi, gdzie zamieszkujecie, zawsze i wszędzie walcz o nią, jak tylko możesz i gdzie tylko możesz!

  Nie wdawaj się w swary z Bliskimi twoimi, bądź dla nich dobry, gdyż to jednoczy w Siłę i to jest Dobrem!
  Nigdy nie zabijaj Bliskich twoich bez powodu, ani zdradziecko i nie okradaj ich!

  Broń Kultury i Języka Przodków, gdyż twój to święty obowiązek wobec nich!
  Czcij Przodków twoich, bo to im zawdzięczasz Życie swe!

  Nieśmiertelność dadzą tobie Rodzina, którą stworzysz, twoje Potomstwo oraz Twórcze Czyny!

  Oto prawa Przyrody! Nie są ani dobre, ani złe, jak sama Przyroda!
  Twym zaszczytnym powołaniem jest rozwój świata, który dał ci Życie według odwiecznych Praw nim rządzących!
  Przekuwaj Dobre w Lepsze, a Moc twa niechaj potężnieje i to zaprowadzi cię ku Wolności i Nieśmiertelności, na Bogów podobieństwo!
  http://free.of.pl/a/adampawlowski/slowian/wiara.htm
  A JAKO UZUPEŁNIENIE PROPONUJĘ ETYKĘ NIEZALEŻNĄ TADEUSZA KOTARBIŃSKIEGO ORAZ JAKĄŚ WERSJĘ WSPÓŁCZESNĄ “ETOKRACJI” HOLBACHA.

 11. wlodek
  13 lipca 2017 at 13:11

  Głupotą jest mieć pretensje do głupców o ich głupotę!!! Tak skomentuję poczynania na Śląsku tzw. Dobrej Zmiany, w kwestii zmian ulic w ramach tzw Ustawy Dekomunizacyjnej,zmianie podlegają nazwy związane z L.Kruczkowskim,E.Gierkiem,J.Ziętkiem!!! Idźcie do końca,zlikwidujcie Spodek,Hutę Katowice,osiedla powstałe w okresie PRLu,zakłady pracy,gierkówkę a na końcu odbierzcie dyplomy i emerytury! Poddonki bez mózgów!!!

 12. krzyk58
  13 lipca 2017 at 13:53

  http://macgregor.neon24.pl/post/110719,i-nowopolski-alternatywy-dla-elit-majdan-czy-stryczek

  Moskwa, Budapeszt,Warszawa…w tle Waszyngton(?)…najkorzystniej
  byłoby zapomnieć że za Odrą jest jakaś Europa…gdyż aktualnie Europę (BIAŁĄ)
  stanowimy MY, mieszkańcy środka i wschodu
  Europy… zachodnioeuropejskie” Kalifaty pozostawmy niech sobie dryfują. Ciężką mitręgą dla ‘otwartej duszy światłego’ Europejczyka była wiara ojców – życie nie znosi próżni,będzie alternatywa w postaci… ze wszystkimi niedogodnościami ‘stąd” wynikającymi…
  Oby yankeskie lewactwo w imieniu i na rachunek Trumpa – nie wypuściło jakiejś kolejnej”demokratycznej niespodzianki”…
  “Profesor Wolniewicz: nieprzeciętne zaangażowanie żydowskie w multikulturalizm i procesy imigacyjne w Europie nieszczęściem dla świata i dla samych Żydów ” http://www.bibula.com/?p=83212

  Barbara Spectre wyjaśnia, kto stoi za multi-kulti w Europie
  https://www.youtube.com/watch?v=YKs3bbY7uZk

 13. Mikolaj
  13 lipca 2017 at 14:53

  Może to i głupie co napiszę, ale mnie wydaje się, żę artykuł zaciera rzeczywisty obraz tego co sie dzieje, Po piewsze, “Zachod” to taka kostrukcja słowna onznaczająca obszar naszego globu gdzie panujący układ polityczno-gospodarczo-finansowy zapewnia obywatelom bardzo wysoką stopę życiową. Ta wysoka stopa życiowa to nie tylko kieszenie pełne pieniędzy i pełne półki w sklapach ale też dobre lecznictwo, szkolnictwo, opieka socjalna, dobre drogi, połączenia autobusowe i lotnicze, itp. oraz uczciwa płaca za uczciwą pracę. To jest ten magnes, który przycąga miliony ludzi z państw w których ludzie widzą, że nie ma szans nawet na zblięnie się do tych zachodnich standartów.Twierdzenie, że mieszane małżeństawa, lewackie pomysły Brukseli, dzielnice muzułmanskie czy zamieszki w Hamburgu mogą mieć istotny wpływ ns stopę życiową mieszkańców Zachodu jest bezzasadne. Takie mydlenie oczu.

  Ja myślę, że problem polega na czymś innym. Ta wyskoa stopa życiowa nie jest “wypracowana” w 100% na obszarze państw “Zachodnich”. Kiedy czesanie odbywało się na pojedyńczych osobach państw Trzeciego Swiata to dużego problemu nie było. Problem się zaczął kiedy całe państwa stanęły w obronie swoich obywateli. Chiny, Rosja, Polska, Węgry, Iran, Indie, Pakistan, itd., zaczęły się domagać większego kawałeczka z tortu dobrobytu; okruszki przestały im wystarczać.
  – Państwa zachodnie próbowły sztucznie powiększac ten “tort dobrobytu” np. przez drukowanie pustego pieniądza, ale okazło się to mało skuteczne.
  – Próba rozwiązywania problemu przez przyjmowanie emigrantów też się nie powiodła.

  I pytanie “Co dalej?” nadal pozostaje bez odpowiedzi.

  • Miecław
   13 lipca 2017 at 16:35

   @Mikolaj. 100/100. Dalej będzie tylko przemoc, stosowana przez aparat władzy tzw. Zachodu. Dopóki mają władzę i przewagę technologiczną oraz poparcie swoich sytych społeczeństw, żyjących z renty neokolonialnej to nic się nie zmieni w ich polityce. A nasze dawne demoludy będą im służyć, jak dawne kolonie afrykańskie, przy czym w naszym przypadku będzie to głównie tania siła robocza bezkonfliktowa skatoliczona, więc z cechami niewolniczymi łatwymi do spacyfikowania religią, która nawet u Krakauera znajduje poparcie. W użyciu będzie powszechna inwigilacja i wyszukane techniki psychomanipulacji, aby utrzymać władzę i stan posiadania. Władcy świata nie podzielą się dobrobytem, będą walczyć do końca wszelkimi metodami. Nie mają już naturalnego wroga w postaci dawnego bloku radzieckiego, co zmuszało ich do realizowania polityki prospołecznej w szerszym zakresie, aby udowodnić swoją rzekomo wyższość, ale to wszystko nie tworzyło kultury tylko konsumpcję. Teraz muszą się rozprawić jeszcze z Rosją i Chinami, które zaczęły grać na zachodnich warunkach i zachodnią bronią, stąd ta nagonka, bo inne państwa socjalistyczne nie maja tu żadnego znaczenia. Podobnie jak nasze demoludy infiltrowane przez agenturę wpływu, pożytecznych idiotów ci u nas dostatek i niski poziom intelektu, dlatego nie mają w tej rozgrywce znaczenia, chyba tylko jako mięso armatnie po właściwej stronie. Jeżeli nie nastąpi rewolucja świadomościowa, czyli minimalizacja potrzeb i rezygnacja z narzucanej kultury głupoty to władcy świata mają na następne 1000 lat panowanie zapewnione. To tak jak z kościołem, następuje tylko przystosowanie do zmieniających się lekko warunków społecznych i środowiskowych oraz doskonalenie narzędzi wpływu.
   – co do imigrantów, którym towarzyszy fanatyzm religijny, to wiadomo kto za to odpowiada. Pisałem też kiedyś, że nie religia jest lekiem na całe zło, tylko pozbycie się religii destrukcyjnych, a takie są te judeochrześcijańskie. Na zachodzie popełniono błąd pozwalając na wolność religijną, która rodzi podziały. Tylko rozum łączy ludzi, religia zawsze dzieli.

   • Mikolaj
    13 lipca 2017 at 19:02

    Dzieki Bogu nikt nie jest zinteresowany knfliktem na dużą skalę; w tym momencie jedyni obywatele, którzy sa gotowi zginąc za “słuszną sprawę” to mieszkańcy Bliskiego Wschodu. Ani Europejczycy, ani Rosjanie ani Amerykanie nie są gotowi umierać za pieniądze albo dla ideii. I dzięki Bogu, bo to jest to dla nas pomyślna wiadomość. Daj Bóg aby w Ukraincach nie obudził się duch wojowników gotowych czynnie bronić Europę przed Rosją lub czynnie przywracać porządek chrześcijanski na obszarze zgniłego zachodu.

    Położenie Polski w tym “konflikcie” jest nadzwyczaj złożone ale nie beznadziejne. Z jednej strony jesteśmy po stronie naszych “wrogów”, takich jak Rosja i Chiny bo domagamy się większego udziału w ”dobrobycie tego świata”. Z drugiej strony, chcemy stanowić militarną pomoc dla państw (państwa) Zachodu, które najchętnie widziały by “powrót” krąbrnych państw takich jak Chiny, Rosja, Węgry, itp., na swoje miejsce w szeregu. Czyli, aby było tak jak było.

    Tak mi się wydaje, że Polska, tak jak i inne państwa Europy powinna poczekać na to co ustalą silniejsi gospodarczo i wojskowo gracze na międzynarodowej arenie: Stany, Chiny, Niemcy i Rosja.

    Rosja już zdecydowała – przyjazń ze wszystkimi, ale nie ich kosztem.
    Chiny tez zdecydowały – póki co będą staly obok Rosji a potem się zobaczy.
    Niemcy czekają na to w jaką stronę pójdą Stany i ile im zostanie przyznane nizależnożci od Wielkiego Brata.
    A w Stanach elity się szamoczą.

    Czyli musimy cierpliwie czekać.

   • krzyk58
    14 lipca 2017 at 08:49

    @Mikołaj. Pisze: “w tym momencie jedyni obywatele, którzy sa gotowi zginąc za “słuszną sprawę” to mieszkańcy Bliskiego Wschodu. Ani Europejczycy, ani Rosjanie ani Amerykanie nie są gotowi umierać za pieniądze albo dla ideii.”

    I to już wystarczy! Ktoś,kiedyś powiedział : Wystarczy, by dobrzy ludzie nic nie robili, a zło zatriumfuje … 🙁

 14. krzyk58
  13 lipca 2017 at 15:52

  Patrick Buchanan “Śmierć Zachodu”…W swojej poprzedniej książce „Śmierć zachodu” pisanej, gdy sytuacja w USA była o wiele lepsza niż w czasach opisywanych przez „Samobójstwo super mocarstwa”, Buchanan opisał podział USA na dwa narody: chrześcijański – ubogi i konserwatywny, oraz bogaty – liberalny. Amerykę jako kraj podzieloną rasowo i etnicznie, kraj w, którym lewica systematycznie niszczy chrześcijaństwo….
  Rak poprawności jak wiemy, niszczy nie tylko USA…
  http://prawy.pl/4008-patrick-buchanan-o-samobojstwie-usa/

 15. krzyk58
  13 lipca 2017 at 18:38

  Dziś zmarła Tamara Miansarowa, wykonawczyni znanych piosenek
  m.in. “Zawsze niech będzie słońce”. Proponuję “Rudego rydza”
  z repertuaru H.Majdaniec… w wykonaniu Miansarowej.

  https://www.youtube.com/watch?v=UNGB9vlyURg

 16. 13 lipca 2017 at 19:54

  W ponad 60 letnim życiu miałem do czynienia z Sądem ,2 razy.1/ proces z Zaiksem w sprawie wysokości opłat za wykorzystanie muzyki w lokalu który wraz z kolega prowadziłem, 2/ proces z ZUS o nie uznanie mojego zawału w trakcie zajęć ze studentami za wypadek przy pracy.Obie sprawy z instytucjami Państwa wygrałem.! Po zamachu na sądownictwo przez pisomatołkow będzie to niemożliwe, należy zmieniać na lepszy system sprawiedliwości ale nie oddawać go w ręce ludzi którzy wykańczaja M.Piskorskiego, przez rok wyjaśniają zabójstwo człowieka na komisariacie,mataczą wokół wypadku w Oświęcimiu, Toruniu!A my zamiast końcem Zachodu zajmijmy się końcem praworządności w Polsce!T .Konstytucyjny już poległ, a później inaczej myślący!

  • krzyk58
   13 lipca 2017 at 21:53

   “Po zamachu na sądownictwo przez pisomatołkow będzie to niemożliwe’ A ja myślę że wreszcie będzie możliwe….
   “ale nie oddawać go w ręce ludzi którzy wykańczaja M.Piskorskiego, przez rok wyjaśniają zabójstwo człowieka na komisariacie,mataczą wokół wypadku w Oświęcimiu, Toruniu’
   Tzn….uważasz Włodku że ci ludzie reprezentujący system represyjny pojawili sie wraz z PiSem, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdzki? NIE, Drogi Pani to funkcjonariusze
   państwowi z co najmniej kilku,kilkunastoletnim stażem……
   być może post-komuszy narybek millerowsko – kwaśniewski…
   Drogi Panie…Włodku…… 🙂 Jest na czym ‘psy wieszać’, lecz
   PiS przynajmniej improwizuje, PO czy SLD to ta sama (zepsuta) ryba,
   płynęła z prądem (brukselskim)…

   • 14 lipca 2017 at 06:10

    krzyku,dla Ciebie sprawa jest prosta,komuchy o zabarwieniu trockistowskim są wszystkiego winni.Dla mnie nie i niech już tak zostanie, Pozdro.

   • krzyk58
    14 lipca 2017 at 18:33

    @wlodek. “krzyku,dla Ciebie sprawa jest prosta,komuchy o zabarwieniu trockistowskim są wszystkiego winni.’ To prawda!
    Przyznam ,nie zawsze tak było. Sporo musiałem po/kopać
    by połączyć nici.
    Zauważ Włodku że w głosie opinii światowej STALINA
    potępiono w czambuł – natomiast niejaki Lenin czy Trocki,
    i s-ka czyli ci co mieli umocowanie w kapitalistycznych kręgach finansjery kosmopolitycznej Wall Stee5t ,czy City London
    traktowani są na zachodzie, w Rosji też , w kręgach ‘inteligencji liberalnej” niczym ikony lewicy 🙂

 17. krolowa bona
  14 lipca 2017 at 04:52

  Tak nieuporzadkowanego, jak na “wysypisku smieci’ tekstu, pisanego na szybcika dawno juz nie czytalam….jakakauzalnosc istnieje pomiedzy “upadkiem religii chrzescihanskiej’ a upadkiem “zachodu” i to rzekomo juz od ’68 roku musial by autor wykazac.. . Zasjakuje mnie, ze zmiany form produkcji i form kumulacji oraz ‘logarytmicznego’ wytwarzania kapitalu polaczone z najwiejszymi przestepstwami gospodarczymi i ‘bombe demograficzna”, bedaca konsekwencja postepu medycyny nazywa autor upadkiem religii / kosciola chrzescijanskiego….WHAT ? Panie Autor ! Zachod i bogactwo jego mieszkancow o jakim Pan piszesz nigdy nie bylo….to z perspektywy pogardy i sankcji gospodarczych wymierzonych w tzw.”blok wschodni” i panstwa “Ukladu Warszawskiego ‘ skrzywil Panska perspektywe widzenia a zawsze perspektywa widzenia zalezy od punktu siedzenia…. Panie Autor ! Juz zaczyna Pan siac demagogie i kreacjonizm jak niejaki @krzyk58… .gdy tymczasem elity kradna nasz wspolny dorobek ….Pana powyzszy tekst to najwyzsza forma uznania dla “zachodu”” ktory Pan lubuje i podziwia az do n-tej potegi i najprawdopidobniej sam chodzi z “solidarniscia” burzyc polska panstwowosc by wpuscic troche “zachodu” do Polski… teraz jest 100 % “zachodu” w Polsce …..a Pan nadal uwaza, ze “zachod” jest no tak dalej na prawo od Laby….tak to rodacy sami rzucaja sie na kolana i prosza “zachod” o przebaczenie. .ja sie pytam czego ? I dlaczego Kaczynski nawet nie tematyzuje spraw oszkodowan wojennych, choc od tego trzeba by zaczac… wstyd i hanba za taka postawe …a w czwartek cesarzowa “zlamala’ wole Macrona i zadnej wspolnoty gospodarczej w UE nie bedzie… Macron bedzie chodzil na pasku cesarzowej i Francje przerabial na 2-gie Niemcy.. dlatego z tym faszyzmem to moze miec Pan racje …Marine Le Pen to lagodny kotek w obliczu tego, co trzeba bedzie zrobic by przywrocic rownowage w Europie….

  • Wernyhora
   14 lipca 2017 at 06:08

   Tak głupio bełkotliwego komentarza to nie czytałem tu od lat. Widać że kij w szprychy i boli lewaków!!!!! Oto klasyczny przykład braku elementarnej pokory i niechęci do wyjścia poza ramy, jakie narzuca współczesna papka publicystyczna. Jest to typowe zwłaszcza dla ludzi żyjących na zachodzie, którym zmieniono perspektywę i skulawiono percepcję. Za dobrze tam macie i nie rozumiecie już na czym polega życie. Zarazem bez religii jesteście niczym. 1968 rok to symboliczna data graniczna kiedy młode pokolenie odrzuciło porządek ukształtowany przez pokolenia do wojenne, które odbudowały Europę. odrzucenie religi, odrzucenie porządku społecznego, podważenie moralności (czerwone brygady) – wymieniać dalej? jak można tego wszystkiego nie widzieć? Macie za dobrze, i się wam w d. poprzeweracało – teraz Islam zrobi z wami porządek, będziecie z płaczem się chronić w Kościołach i uciekać do Polski, jednak prawda jest taka jak jest napisane w tekście Zachód już upadł – moralnie, społecznie i politycznie, nie ma wielkiej idei jest tylko konsumpcja. To wasza wina wszystko spieprzyliście.

   • Zbigniew
    14 lipca 2017 at 07:33

    A je nie będę czepiał się formy tylko treści.
    @Wernyhora
    “bogaci” grające role na prawo kreując i kierują obraz winny na lewo stosując swoiste uogólnienie ale czy to “biedni” po lewej stronie są winni?
    “bogaci” grające role na lewo kreując i kierują obraz winny na prawo stosując swoiste uogólnienie ale czy to “biedni” po prawej stronie są winni?
    Nie ma podziału pionowego.
    “Biedni” mają wartości
    “Bogaci” mają “mamonę”
    A to jak ktoś inny układa zdania w wypowiedzi to nie ma najmniejszego znaczenia choć “bogaci” i to wykorzystują by nas poróżnić

   • krolowa bona
    14 lipca 2017 at 09:22

    @Wernyhora = @krakauer
    Nie liczylam, ze moj komentarz tak bardzo poruszy @krakauer’a, ze bedzie uciekal sie do pseudonimu, by dac temu wyraz, ale to najwyzsza forma akceptacji, dzieki !

    SZANOWNA PANI – AUTOR JEST NA WAKACJACH DOSTAJEMY TEKSTY NA EMAILA Z INNEGO IP – SPRAWDZIŁEM, BO SAM BYŁEM CIEKAWY. OSOBA PODPISUJĄCA SIĘ PSEUDONIMEM WERNYHORA JEST OBECNA NA PORTALU OD DŁUŻSZEGO CZASU. POZDRAWIAM SERDECZNIE. WEB. JÓZ.

   • 50-parolatek
    14 lipca 2017 at 14:04

    Do “Wernyhora”…
    – głupstwa Pan piszesz!
    Rozumiem Pana obecne rozterki, ale Swiat nie wygląda, tak, jak Pan go postrzegasz. Prawdopodobnie, po iluś tam latach wyrzeczeń, doszedłeś Pan do jako takiego społecznego statusu, zacząłeś się Pan czuć “pewnie” w swoim środowisku, a tu naraz te niepotrzebne perturbacje i ogólnoeuropejskie, czy światowe problemy.
    Szanowny Panie, z Pana tekstu wyraźnie wynika, że siedzisz Pan w Polsce, a Swiat oglądasz z perspektywy konserwatywnego polskiego zaścianka.
    Panie, zdaj sobie Pan z tego sprawę, że Swiat to ok. 7.000.000.000 ludzi! Czy zdaje Pan sobie sprawę z tego, że nawet licząc 35 mln Polaków, to jest to TYLKO 0,5% całości !!!
    Oczywiście, ograniczając się do “naszej”, t.j. “europejskiej kultury, będzie to większy odsetek. Tylko, Szanowny Panie, to już nie “nasza” kultura nadaje bieg rzeczy. Nie Europa decyduje, czy będzie w najbliższym czasie decydować o przyszłym kierunku rozwoju Swiata!
    Akurat skończyła się pewna epoka. Epoka władania “transatlantyckiego” t.j. europejsko-amerykańskiego kapitalizmu i wydarzenia ostatnich lat, to nic innego, jak ostatnie “podrygi” tego, już rozlatującego się “imperium”.
    Odnosisz się Pan do pojedyńczych wydarzeń, które i tak nie miały wielkiego wpływu na Swiat i kierunek jego rozwoju.
    Incydent “czerwonych brygad” to analogiczny przypadek, jak np. stoczniowe “ofiary” z 70-go, czy “ofiary KWK WUJEK”. Czy wydarzenia te, oczywiście, bardzo istotne dla pewnych grup, miały jakikolwiek wpływ na dzieje współczesnego Swiata !?
    Panie, daj se Pan spokój, wyraźnie wyczuwam u Pana kaznodziejską nutkę. Co było już się nie wróci!
    I trzeba tak reagować, by dostosować się do tego, co nastąpiło.
    A nastąpiło wiele. Właśnie, tak, jak to ujęła Królowa, to rozwój technologii wywołał nieodwracalne następstwa. Jednym z nich jest sekularyzacja społeczeństw. To, że istnieją jeszcze radykalne odłamy religijne jest niczym innym, jak wynikiem trzymania w ciemnocie i zacofaniu całych społeczeństw.
    Zgoda, w tym przyznaję Panu rację, to ZACHóD jest temu winny.
    Ale nie jako tako, zachodnie społeczeństwa, tylko PAZERNOść zachodniego neoliberalnego kapitalizmu!
    Tylko po to nie dopuszcza się do oświecenia, a wręcz utrzymuje się w ciemnocie całe regiony świata, by móc je bezkarnie eksploatować.
    Proszę sobie porównać stan świadomości społeczeństw w krajach np. Bliskiego Wschodu, które były pod wpływem Bloku Wschodniego, a innych (Irak, Libia, Syria itd)
    Szanowny Panie, również zgadzam się z Autorem, że “Zachód już upadł – moralnie, społecznie i politycznie, nie ma wielkiej idei jest tylko konsumpcja”. Tylko nie obwiniałbym w tym przypadku “zachodnich konsumentów” (społeczeństw). To nic innego, jak PLEBS. Oni po prostu żyli i żyją w takim Swiecie, jaki przygotowali im ich “przywódcy”, a w rzeczywistości ICH PANOWIE.
    Proszę zauważyć, jak łatwo dał Pan się zmanipulować. Wiesza Pan psy na w gruncie rzeczy nic nie mogących obywatelach. Ludziach, którzy po prostu dostosowali się do sytuacji w której muszą egzystować. Muszą pracować, płacić podatki i… KONSUMOWAć!
    Tak miły Panie, oni to MUSZą ROBIć!
    Zyję tutaj również już prawie 30 lat. I powiem Panu, tutaj nie ma innego wyboru. Królowa ma rację, tutejsze społeczeństwa nie są wcale bogate. To tylko pozornie tak wygląda. Wszystko co tutaj jest, to dobra, które najczęściej należą do banków, lub wąskiej grupy posiadaczy. Normalni ludzie, by móc z tych dóbr korzystać muszą to okupić swoim stanem współczesnego zniewolenia (kredyty na wiele dziesiątek lat, praktycznie na całe swoje aktywne życie itd.).
    I proszę mi wierzyć, oni nie mają innego wyboru!
    Obwinia Pan tych ludzi, a nie potrafi dostrzec rzeczywistych “sprawców” tego stanu. To właśnie ta wąska grupa “posiadaczy”. Odsetek 1-2% Ludzkości. Ale o tym już inni piszą,więc nie będę się powtarzać.
    I jeszcze jedno, ilościowo, stanowimy (my, “Zachód”) nie więcej, jak 30% Ludzkości. “My” już swoje powiedzieliśmy. Teraz zaczynają i będą “mówić” pozostali. Szczególnie Azjaci.
    I czy Pan tego chce, czy nie, oni mają Pana (“naszą”) kulturę, religię, obyczaje i tak dalej, głęboko w D…E!
    A jak Pan widzi, pomimo XXI wieku wszystkie metody są dozwolone w naszym Swiecie. Włącznie z przemocą fizyczną…
    Pozdrawiam i radzę przemyśleć sobie jeszcze raz sytuację Polski…

   • Wernyhora
    14 lipca 2017 at 14:31

    Do

    50-parolatek
    14 lipca 2017 at 14:04

    Proszę pana ja rozumiem pana zacietrzewienie i pana wściekły, wręcz ślepy atak. Problemem nie jest argumentacja, tą mamy rozłączną. Problemem jest to, skąd ktoś obeznany ze światem i jak pan to sam pisze mający doświadczenie życiowe może być tak nieskończenie naiwny. o ile rozumiem przedmówczynię, bo jest w Niemiec co sama podkreśla – mogło się jej przestawić w zakresie światopoglądu, to tutaj w Polsce musimy wykazywać nasz etniczny sposób rozumienia rzeczywistości. Inaczej nie przetrwamy i g. mnie obchodzi ile jest ludzi na świecie… Liczy się tu i teraz – nasze tu i teraz i to pomimo zdrajców i zaprzańców oraz abnegatów. Jeszcze Polska Nie Zginęła! ps. Dziękuję za porównanie do autora, to wielkie wyróżnienie.

   • 50-parolatek
    14 lipca 2017 at 16:44

    “Wsciekly, wrecz slepy atak” !?
    To jak wg pana wyglada ARGUMENTACJA ?

  • Zbigniew
   14 lipca 2017 at 07:15

   @królowa bona
   “na piątkę” 🙂
   Nie ma podziału w pionie. Jest tylko poziomy.
   “Bogaci” łupią “biednych”

 18. krzyk58
  14 lipca 2017 at 08:40

  @Wernyhora. Popieram pańską myśl 100/100!

  KULT NIEKOMPETENCJI – POJĘCIA PODSTAWOWE CZ. 14

  https://www.youtube.com/watch?v=FfYhqL9VV1M&t=87s

  Dzięki bezcennym wykładom pana Karonia ludzie mogą sobie wyobrazić, co też mają we łbach tak zwane “narody europejskie”, poddane kilkudziesięcioletniej “obróbce ze skrawaniem”. Dzięki tym wykładom ludziom w Polsce otwierają się oczy i zaczynają rozumieć, dlaczego tak zwana “Europa” kapituluje przed hordami zalewającej ją dziczy…. to tylko jedna z opinii sumujących
  uświadamiającą prace p.Karonia w temacie zrozumienia
  ‘fenomenu europejskiego ‘czełowieka”.
  Rekomenduję: https://www.youtube.com/user/HISTORIASZTUKI2011/videos

  • Miecław
   14 lipca 2017 at 09:59

   @krzyk58. Wykłady pana Karonia podobnie jak wielu innych demagogów produkujących się na you tube zawierają niestety wiele prawackich przekłamań nie uwzględniających psychologii umysłu i ewolucji społecznej. To powoduje znaczne szkody w umysłach młodzieży, która zamiast czytać poważne opracowania naukowe, to sięga po proste schematy zaczerpnięte od takich demagogów. Ci demagodzy na jakimś fakcie prawdziwym dorabiają teorie nie mające nic wspólnego z rzeczywistością społeczną. Bunt 1968 to przecież negacja hipokryzji stosunków społecznych i religii, tak szkodliwej społecznie, bo wykluczającej intelektualnie, ale to zaledwie jeden z wielu czynników. Niestety @krzyk58, polecam czytanie poważanych opracowań naukowych z zakresu psychologii społecznej i poznawczej, socjologii, kryminologii, neurobiologii i wielu innych. Ja swoją młodzież uodparniam na tak sieciową demagogię z bożej łaski kreacjonistów. Wyrządzacie wiele szkody młodym ludziom, twój przekaz jest jak zwykle jednostronny, wykazałem ci to już wiele razy, podobnie, jak @Lech, @Zbigniew, czy @Krolowa bona, @Wlodek. A ty nadal V kolumna kk i “jaśnie państwa”.

  • 14 lipca 2017 at 15:56

   Krzyku i wernychora, kochać swój naród nie oznacza że mam poniżać innych,co to jest “etniczny sposób rozumienia rzeczywistości”,może to wrodzona rusofobia i leżenie krzyżem przed klerem i pokłony przed U S A?Sercem i rozumem jestem wraz z wspomnianymi komentatorami z królową. Ruszcie dupe i wyjedzcie na Wschód i na Zachód i tylko że by jak mnie czy to w Rosji czy w Irlandii nie trzeba byłoby się wstydzić za 27 do 1 i tłumaczyć że PIS to nie cały naród!

 19. Lech
  14 lipca 2017 at 10:57

  Po tym felietonie Krakaura wymiękłem. Zupełnie!
  Pozdrawiam.

  • krzyk58
   14 lipca 2017 at 15:22

   Po tym felietonie Krakauera jestem przy nadziei…

   • Lech
    15 lipca 2017 at 07:34

    @krzyk, a kiedy rozwiązanie?, u Ciebie oczywiście, bo kiedy w naszej Ojczyźnie to już wiemy.
    Pozdrawiam.

   • krzyk58
    15 lipca 2017 at 09:54

    @Lech. Znasz moje stanowisko w kwestii wszelakich “norm”
    odbiegających od prostej. Domyślasz się iż na użytek, po to by
    podkreślić stanowisko – użyłem przenośni.
    Nie wykluczam żeróżnej maści moderatorzy ,genderyści ,”pracują” 🙂 i kiedyś
    sprowadzą do realu reprodukcję “zasobów ludzkich’ 🙂 zwłaszcza
    między osobnikami tej samej płci… 🙂

    Pozdrawiam

 20. krzyk58
  14 lipca 2017 at 15:31

  @Wernyhora. Niżej przytoczone Pańskie słowa – uważam że…
  należałoby oprawić w ramki – DOSŁOWNIE!
  “to tutaj w Polsce musimy wykazywać nasz etniczny sposób rozumienia rzeczywistości. Inaczej nie przetrwamy i g. mnie obchodzi ile jest ludzi na świecie… Liczy się tu i teraz – nasze tu i teraz i to pomimo zdrajców i zaprzańców oraz abnegatów. Jeszcze Polska Nie Zginęła! ps. Dziękuję za porównanie do autora, to wielkie wyróżnienie.
  Amen.

 21. krzyk58
  14 lipca 2017 at 17:09

  @50-parolatek. …To właśnie ta wąska grupa “posiadaczy”. 🙂
  ‘Intieresno’ byłoby poznać imiennie ową “wąskie grupkie”
  posiadaczy -, noo, choćby NARODOWOŚCIOWO…
  z jakiego pnia wywodzą się …ci bandyci i złodzieje………..
  BO, myślę że nadchodzi czas by “w piecu rozpalić” …naprawdę,
  nic i wobec nikogo nie sugeruję…wszak jesień ‘za pasem’…
  Pesymizm? Może…

 22. krzyk58
  14 lipca 2017 at 22:05

  Komunizm zwycięża w Niemczech. http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3979
  Myślę że dla niektórych kom. jest to niezły powód do otwarcia
  butelki “berbeluchy – z “czerwona etykietą” http://blog.czajkus.com/wp-content/uploads/2013/12/stolowababcis4.jpg…wszak idee Lenina,Trockiego czy choćby
  A. Kolłontaj – wiecznie żywe, a poprzez fakt przeorania
  świadomości “europejczyków” (pisane z małej litery) można JUŻ wcielać zboczone pomysły w chore prawidła…
  Nie napiszę ‘Amen’ , dam wyraz nieco inaczej – TFU!!
  Ps. Włodku to sentymentalna podróż w czasie, miast pić
  wraże kapitalistyczne whisky sięgnijmy do naszego
  byłego, socjalistycznego ‘rodnika”. Na Zdrowie! Prosi’t! 🙂

 23. 50-parolatek
  14 lipca 2017 at 23:24

  A to już, Panie Krzyku zupełnie inna historia… 😉
  – prawdopodobnie, gdyby przeanalizować narodowości udziałowców największych banków, koncernów, ubezpieczalni czy innych “foundów”, czy funduszy, to możnaby dojść do smutnych wniosków…

  • Lech
   15 lipca 2017 at 07:52

   @ 50-parolatek 14 lipca 2017 at 14:04. Fantastycznie sformułowana odpowiedź na “brednie” autora tego felietonu. Pokazałeś “lwi pazur” i udowodniłeś, że lepiej rozumiesz różnorodne problemy współczesnego świata i jego złożoność z przenikaniem się kultur, idei i ludzi. A już stwierdzeniem: “Panie, daj se Pan spokój, wyraźnie wyczuwam u Pana kaznodziejską nutkę” trafiłeś w sedno. Autor jest oczytany, ma rozległą wiedzę, bo siedzi w klasztorze, lub wykłada na Katolickiej Uczelni. Jest gorliwym katolikiem, uważającym że kultura katolicka (mniej chrześcijańska) jest ponad wszystkie. Tym samym udowodnił, że migranci i wymieszanie ich genów z naszymi, jest koniecznością, mniej dla przetrwana, ale do odtworzenia prawdziwej inteligencji na światowym poziomie. Prężnej, imponującej reszcie, bo w przeciwnym świata zgnijemy w tym grajdole dusząc się własnym smrodkiem.
   Pozdrawiam. .

   HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA – UZNAJEMY TO ZA KOMENTARZ MIESIĄCA LIPCA 2017 🙂 POZDRAWIAM SERDECZNIE WEB. JÓZ.

   • Lech
    15 lipca 2017 at 08:08

    @WEB. JÓZ. Serdecznie dziękuję za uznanie i wyróżnienie. Dostrzegając w tym wyróżnieniu nutę ironii mającej zdyskredytować mój tekst, czuję że podświadomie przyznajesz mi rację.
    Pozdrawiam.

    PO PROSTU ŚWIETNIE PAN TO UJĄŁ, A JEST CZASAMI ZASKAKUJĄCYM JAK INTELIGENTNI LUDZIE POTRAFIĄ W SPOSÓB NAPRAWDĘ ZASKAKUJĄCY WNIOSKOWAĆ. POZDRAWIAM WEB. JÓZ.

 24. Lech
  15 lipca 2017 at 14:52

  @WEB. JÓZ. odpowiem Ci słowami satyryka: “bo ja jestem genetycznie obciążony ynteligencją”
  Pozdrawiam

 25. doświadczenie.....życiowe
  28 lipca 2017 at 09:15

  i co fakniusowcy z putinowskiego syfu – OP – jescze macie kasę – a skąd? ktoś wam dał zastrzyk, z Moskwy…. wypierdalać jebane sabaki do ZSRR/….

  • Sojusz Słowian
   28 lipca 2017 at 10:00

   Zdaje się że to krótkie doświadczenie, a nawet bardzo krótkie o ile już nie powinno się mówić w czasie przeszłym dokonanym?

 26. jerzyjj
  28 lipca 2017 at 20:35

  UE jest tylko amerykańską kolonią niezdolną do obrony własnych interesów

  UE rządzona jest przez klasę ludzi którzy całkowicie sprzedali się Ameryce. Najlepszymi przykładami tego smutnego stanu rzeczy jest libijskie fiasko, kiedy Ameryka i Francja całkowicie zniszczyły najlepiej rozwinięty kraj w Afryce, tylko po to żeby mieć teraz setki tysięcy uchodźców przekraczających M. Śródziemne i szukających schronienia w UE przed wojną. Ten rezultat byłby dużo łatwiejszy do przewidzenia, a jeszcze kraje europejskie nie zrobiły nic by temu zapobiec.

  W rzeczywistości, wszystkie te wojny Obamy (Libia, Syria, Afganistan, Irak, Jemen, Somalia, Pakistan) spowodowały ogromne ruchy uchodźców. Dodajmy dotego chaos w Egipcie i Mali i ubóstwo w całej Afryce i mamy masowy eksodus, którego nie powstrzyma żadne kopanie rowów, ani atakowanie uchodźców gazem łzawiącym.

  A jeśli to nie wystarczy, UE zobowiązała się do czegoś, co można nazwać tylko samobójstwem politycznym i gospodarczym, pozwalając Ukrainie wybuchnąć w istotną wojnę domową z udziałem 45 milionów ludzi, całkowicie zniszczoną gospodarkę i bona fide nazistowski reżim u władzy. Ten wynik był łatwy do przewidzenia. Ale wszyscy euro-biurokraci zrobili to by nałożyć autodestrukcyjne sankcje gospodarcze na Rosję, co zakończyło się zapewnieniem dokładnie tego rodzaju warunków niezbędnych rosyjskiej gospodarce, by w końcu ją zdywersyfikować i zacząć produkować lokalnie zamiast importować wszystko z zagranicy.

  Warto tu przypomnieć, że po II wonie światowej Europa zasadniczo była terytorium okupowanym. Sowieci mieli środkowo-wschodnią część, a Ameryka/Brytania zachodnią. Wszystkich nas wytresowano byśmy uważali, że narody żyjące pod „opresją” tego co amerykańska propaganda nazywała „Paktem Warszawskim” (w rzeczywistości nazwanym „Organizacją Paktu Warszawskiego”) były mniej wolne niż te które żyły pod „protekcją” Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego (NATO).

  Nieważne że termin „Północnoatlantycki” wymyślono celowo by związać zachodnią Europę z USA, główną sprawą tutaj jest to, że choć na wiele sposobów narodom na zachodzie faktycznie dano więcej wolności niż tym na wschodzie, to okupowana przez Amerykę / Brytanię część Europy nigdy nie odzyskała prawdziwej suwerenności.

  I dokładnie tak samo jak sowieci starannie pielęgnowali lokalną kompradorską elitę w każdym kraju Europy wschodniej, tak samo robiła Ameryka w krajach zachodnich. Duża różnica pokazała się dopiero pod koniec lat 1980 / na początku 1990, kiedy zawalił się cały system kierowany przez sowietów, podczas gdy kierowany przez Amerykę wzmocnił się w wyniku rozpadu sowietów. Jeśli już, to od 1991 żelazny uchwyt Ameryki nad UE stał się silniejszy niż kiedykolwiek.

  Smutna rzeczywistość jest prosta: UE jest amerykańską kolonią rządzoną przez amerykańskie marionetki niezdolne do obrony podstawowych i oczywistych interesów Europy.

  W nowym “odważnym” świecie udawanej polityki, nikt nie odpowiada za realne problemy, których nigdy nie rozwiązuje się od razu, a tylko wpycha pod dywan aż do następnych wyborów, i to nieuchronnie tylko wszystko pogarsza. Jeśli chodzi o anglo-syjonistycznych władców UE, ich nie obchodzi co się dzieje, chyba że to bezpośrednio dotyka ich własnych interesów.

  Można powiedzieć, że Titanic tonie, a orkiestra wciąż gra, i byłoby to blisko prawdy. Wszyscy nienawidzą kapitana i załogę, ale nikt nie wie kto by ich zastąpił.

  https://pp.vk.me/c626427/v626427955/38e9e/WQDiet6GSnY.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

More Stories From Paradygmat rozwoju

Scroll Up