Go to ...
Obiektywnie? Subiektywnie? O polityce, państwie, gospodarce… w poszukiwaniu paradygmatu rozwoju. Zawsze mamy rację!

Obserwator Polityczny on Google+RSS Feed

19 czerwca 2018

W naszym interesie jest budowa narodowej wspólnoty interesów


 W naszym interesie jest budowa narodowej wspólnoty interesów. Podziały polityczne w kraju, nie są przypadkowe. Zostały zbudowane na emocjach napędzanych pozerstwem i stosunkiem do spraw wtórnych, w tym historii minionej i już skonsumowanej. Spory personalne przerosły sumę wszystkich osobowości. Jeżeli przyjrzymy się naszej scenie politycznej, odrzucając znajomość „piany”, która ją obmywa i stanowi o jej treści – to naprawdę nie wiadomo o co w głównym sporze politycznym chodzi! Proszę przeprowadzić mały eksperyment – spróbujcie państwo wytłumaczyć człowiekowi z innego kraju na czym polega nasz obecny spór polityczny, ale bez użycia argumentów emocjonalnych. Nie da się tego nawet opisać, bo jakich argumentów mielibyśmy użyć? O brzozie z wolframowo-tytanowym rdzeniem? Parówkach w puszkach po piwie? Mgle? To przerażające, ale wyraźnie widać jak bardzo zostaliśmy okłamani i emocjonalnie wykorzystani przez parszywej maści kłamców i ich przeciwników. Elita polityczna zrobiła sobie igrzyska promując fikcję i zajmując się sobą, o ludziach zapomniano. Doprowadzono do afirmacji fikcji, zbudowano granice podziałów, których nie da się łatwo wyeliminować. Ponieważ żadne argumenty racjonalne nie trafiają do ludzi, którym „na wiarę” wmówiono idiotyzmy i zbudowano na zasadzie dorozumień szeroki zakres nieufności na zasadzie „bo się wie”.

Funkcjonujemy więc w realiach, które są sztuczne i w swojej sztuczności hermetyczne. Domknięciem całości jest podlanie wszystkiego tradycyjnym narodowo-religijnym sosem i ekstra polewą nowego patriotyzmu, w którym często hołubi się „bohaterów” o częściowo wątpliwych życiorysach. Towarzyszy temu odcięcie się i negowanie dziedzictwa Polski z okresu państwa ludowego. Reset historyczny jest niebezpieczny, jednak potrzebny żeby zanegować funkcjonującą w Polsce lewicę, której korzenie sięgają poprzedniego ustroju. Nazywanie każdego, kto odwołuje się do wartości lewicowych – Komunistą i złodziejem, stało się już kanonem naszej polityki, taki nowy standard. Niestety nie ma głosów wzywających do opamiętania się, albowiem następnym krokiem jest sznur i gałąź. Czy o to chodzi?

Stawkę w grze podbija Kościół dominujący, który w zasadzie jednoznacznie popiera opcję rządzącą i cały obóz dobrej zmiany. Siła tego wsparcia jest fundamentem pozycji politycznej całego obozu i na lata pozostanie. Polska B, chociaż to jest złe określenie – jest faktem. Tam rządzi proboszcz, komendant Policji i wójt, praktycznie zawsze w tej kolejności. Z punktu widzenia mieszkańców wielkich miast, Polska prowincjonalna to jedna wielka czarna dziura, jeżdżąca TDi-kami, w rytmie głośnej muzyki Disco Polo wydobywającej się przez otwarte szyby. Niestety klęska systemu oświaty i edukacji w równaniu poziomów intelektualnych społeczeństwa jest porażająca, chociaż tak naprawdę w miastach wcale nie jest lepiej.

Nie można też zapominać o podziałach klasowych, niestety na nowo staliśmy się społeczeństwem klasowym, w którym niektórzy zarabiają po kilkanaście tysięcy miesięcznie netto, a inni rocznie brutto. Nierównowaga systemu podatkowego, skoncentrowanego na podatkach pośrednich i akcyzie, buduje trwałe nierówności. Jeżeli nie masz kapitału – nie masz szans na jego odłożenie. Takie są realia i widzi to coraz większa część społeczeństwa, które jest spauperyzowane i spychane na margines konsumpcji, a w konsekwencji życia społecznego.

Już samo to, że w ogóle mówimy o budowie narodowej wspólnoty interesów jest przerażające. Niestety tkwimy w głębokich dołach, a ci którzy nas do nich zapędzili, cieszą się, że wykopaliśmy je własnymi rękami. Zanim zakopiemy te dołki, warto zrobić pomiędzy nimi przekop, żebyśmy uświadomili sobie, że jesteśmy w dokładnie takiej samej sytuacji, którą pogarszamy poprzez ten sztuczny podział.

Jest jeszcze bardzo prawdopodobne, że nasze podziały są tylko powierzchowne, jak wszystko co wytworzyła nasza polityka. Znikną jak zmieni się retoryka, ale do tego jest potrzebna zmiana filozofii dominującej części mediów w Polsce. O to nie będzie wcale łatwo, zważywszy na fakt, że wiodące w sianiu chaosu w kraju media, należą do zagranicznego kapitału i są zdominowane przez oderwaną od wartości narodowych grupę zawodową.

Jeżeli ktoś ma pomysł jak rozwiązać ten problem, niech się nim podzieli na forum. Jesteśmy w sytuacji autodestrukcyjnej. Spirala będzie się zacieśniać, im dłużej to będzie dalej trwało.

Tags: , , , , ,

16 komentarzy “W naszym interesie jest budowa narodowej wspólnoty interesów”

 1. yossarian
  11 czerwca 2017 at 05:12

  Nie ma na to szans, ponieważ wymienionym aktorom zależy na władzy, a tą sprawują poprzez emocjonalny ucisk i sianie nienawiści.

 2. Adam Bielawski
  11 czerwca 2017 at 06:34

  Po wczorajszym przemówieniu Kaczyńskiego nie będzie niczego, nowe rowy i pogłębianie istniejących,. co więcej jak będą niektóre zasypywać to już jako doły z wapnem i trupami wrogów. Do tego to prowadzi.

  • krolowa bona
   12 czerwca 2017 at 03:32

   @Adam Bielawski……ale Kaczynski nie bedzie zyl wiecznie, widac na kazdym kroku, ze jest coraz bardziej zstepujacy…..mimo strasznego spustoszenia, jakie poczynil “chor staruszkow z miasta Pruszkow” Antoni, Kaczynski i ta stara wiara z “ojcem dyrektorem” i radiem Maryja itp.moze pojawic sie nowe zjawisko, np. jak we Francji, ludzie “obcy” polityce i karierowiczostwu w ciagu niespelna 4 tygodni zaoferowali swoja kandydature na posla do zgromadzenia narodowego ( fracuski parlament ), stare zostawili i idzie cos zupelnie nowego, podobne “fale” po milionie skandali w Austrii, ludzie kompletnie swiezy i mlodzi ok. 30-tki pragna wladzy, maja dosyc “starej” gwardii….ta fala moze i ogarnac Polske….oczywiscie bylo by wielce stosowne, co podlkresla niestrudzenie @Mieclaw, by zamiast modlenia sie caly dzien i noc i miesiecznic i wedrowek na Gore Kalwarie zaczac by tak troche myslec…..to zaraz by surfowalo po nowej fali wiele nowyvh twarzy…..Kaczynski nie wypelnil swojej misji dziejowej z pozwem o odszkodowania wojenne od Niemiec…..czas na to mija i swiadkiwie okrucienstw wojennych wymieraja kto ma i kiedy z takim pozwem wystapic ? Biore mu to osobiscie za zle, za bardzo zle a zamiast tego ten smrod emocjonlny i zale bez adresata…taka publiczna psychoterapia…..zmuszanie calego narodu do uczestnictwa w leczeniz wlasnej duszy…..jest takze powazny problem z rauszem konsupcyjnym w Polsce, ktory nie jest i nie moze byc sensem zycia, rausz konsupcyjny i zawisc odciaga ludzi od myslenia, czuja sie winni …i modla sie i tu kolo sie zamyka…..ktos lub cos musi z tego ruchu orbity wyskoczyc…..komus musi “odbic”, wtedy beda zmiany. ….mysle tez, ze te tragiczne doswiadczenia z emigracji w W. Brytanii i nienawisc z jaka sie tam Polacy spotykaja mimo, ze witano ich tam z otwartymi rekoma i “walneli” niezla robote ze stagnacji do rozkwitu…to doswiadczenie wplynie na swiadomosc klasowa, nie wiem czyci polscy emigranci i ich potomstwo tak emocjonalnie i bezkrytycznie bedzie myslec i dzialac i czy modlenie i miesiecznice uwaza za cel i sposob na zycie………
   Groteska jest, ze Kaczynski i ci “styropianowcy” tak wrzeszcza: komunisci u zlodzieje….dokladnie sami pochodza z tych sfer i warstw…..pogarda do siebie samych…..= psychoteria wlasnego kompleksu nizszosci……nowa generacja bez tego kompleksu bedzie w stanie dokonac przemian klasowych…moze to i nie za dlugo potrwa…….

 3. 11 czerwca 2017 at 07:22

  Chory naród w chorej Europie! A po wizycie Trumpa koń Trojański interesów USA!Czy przy tej polityce sytuacja będzie się pogarszać.?Tak bez dwóch zdań!

 4. Wojciech
  11 czerwca 2017 at 09:56

  Ten wielki krakowski pomnik czynu rewolucyjnego ostał się po wojnie burzycieli pamięci i jej śladów. 1 Maja zbiera się to jeszcze grupa pamiętających. I to wszystko co pozostało z narodu, szanujących się i pracowitych ludzi. Zgody już tutaj nie będzie, bo niezgoda, nienawiść i wojna jest fundamentem władzy solidarnościowo kościelnej.

 5. krzyk58
  11 czerwca 2017 at 10:14

  Jak pisze autor
  podziały polityczne w kraju, nie są przypadkowe. Ba! Nie tylko moim zdaniem, zmierzamy szybkim marszem do pełnej anarchii,czyli w “stronę Kijowa”. Miałem nadzieję że PiS po wyborach nie będzie już ponownie kontynuatorem chorego status quo. …. niestety jest tylko tym czym jest
  – wierną kopią PO ,czyli -LIBERALNĄ LEWICĄ. Dygresja prof.Wielomskiego odnośnie uzupełniania się ‘komunistów
  z antykomunistami” w kolejnych już ‘żondach post”solidarnościowych” 🙂 “W komunizm nie wierzył w PZPR i SB praktycznie nikt. Mam jednego znajomego, który w latach osiemdziesiątych w marksizm wierzył (zresztą nadal wierzy) i tenże znajomy wspominał, że wszyscy “komuniści” traktowali go jak wariata, a na zjazdach nikt nie chciał koło niego siedzieć, aby nie zostać oskarżonym o “lewactwo”. 🙂
  Dlatego właśnie po 1989 roku obozy komunistyczny i antykomunistyczny tak łatwo zaczęły wymieniać się personelem. Obydwa składały się z oportunistów, którzy w nic nie wierzyli, poza grubością własnego portfela i wiarą w swoje powołanie do rządzenia Polską………….. https://konserwatyzm.pl/wielomski-antykomunizm/

  • 11 czerwca 2017 at 12:21

   Oportunizm krzyku ,masz rację to twarz polskiej ” lewicy” i nie tylko!Winetu ma rację, inteligencja polska zapomniała o swoich korzeniach i się ich wstydzi.Czołem przedstawiciele obcych agentury, wystarczy że masz swoje zdanie, na temat “wyklętych”Smoleńska, Majdanu, Piskorskiego i już tam jesteś ,ewentualnie “pożytecznym rosyjskim idiotą”

 6. Inicjator
  11 czerwca 2017 at 10:15

  Mity i wygenerowana na ich podstawie fikcja niby sporu o to gdzie kto siedział w Magdalence – rządzą Polską.

  Takie Europejskie Macondo, nic więcej.

  Byle do weekendu z grillem, podlanego piwem i aby dotrwać do niedzielnej Mszy.

  Rytuały i magia.

  Żadnej refleksji, bo ta jest niemożliwa w 12-to letnim VW TD, bez katalizatora i filtra cząstek stałych, za to mocnymi głośnikami dla słuchania “Oczów zielonych”, nowego hymnu RP.

  Ci co nie wyjechali,mają dobrze, bo w ich błogostanie utrzymuje ich władza “dobrej zmiany”.

  Tylko wyłapać tych”komunistów i złodzieju” …

  Będzie dobrze.

  W polskim Macondo.

 7. Winetu
  11 czerwca 2017 at 10:24

  Budowa nowej wspólnoty w tym kraju nigdy nie nastąpi, bez względu o jakiej treści będzie miał wystąpienie Prezes. A winę za to ponosi przede wszystkim MOTŁOCH polski, to on rozdaje karty a czy to robi świadomie – wątpię i to widać na każdym kroku.
  Np. słuchałem w nocy z dnia 10/11-06-2017r. wystąpienia prof. Jceka Kurzępy, który krytykował i słusznie obywateli RP, ale jak zaproponował aby ich – ob. RP nazwać obywatelami PL /Polski Ludowej/ to mię chciał szlag trafić. Do BYDLAKA prof. J. K.mam kilka pytań: Skąd się wzięli twoi rodzice w Świebodzinie, czy w ramach akcji ” Wisła”, a czy ty spłacił dług Obywatelom PL, że cię chamie wykształcili. Bo jako człowiek z nizin nigdy byś nie był tym kim teraz jesteś, gdyby nie ciężka i mozolna praca szydzonych przez ciebie profesorku Obywateli PL. O takich jak ty to św. pamięci Stefan Wyszyński mówił: dyplomy macie ale wiedzy nie macie i ślizgasz się po funkcjach ……. To, że Ci obywatele są poniżani przez takich BYDLAKÓW jak ty to jest niestety też ich wina. Zawierzyli np. AWS, która stworzyła obywateli RP jak m. in. takiego BYDLAKA co chciał polskie dzieci karmić szczawiem, innych nie wymieniam o których mówiłeś w tym radiu bo bym musiał zwymiotować a ci panowie to twoje dzieło, chamie.
  A to, że Polska Ludowa nauczyła cię wiązać krawat i ubrać garnitur to jeszcze o niczym nie świadczy. Jestem przekonany, że MOTŁOCH będzie co raz mądrzejszy i będzie wyciągał odpowiednie wnioski i należycie oceniał istniejącą sytuację, ty łysa pało yntylygentna.

 8. jakub
  11 czerwca 2017 at 11:13

  Dla budowy narodowej wspólnoty interesów po pierwsze trzeba odpowiedzieć na pytanie kto to jest my naród. Dopoki tu bedzie fundamentalne klamstwo nic ze wspolnoty nie wyjdzie.

 9. krzyk58
  11 czerwca 2017 at 18:32

  …Mamy do czynienia z dawno opracowanym planem zniszczenia cywilizacji łacińskiej, już dalece zaawansowanym, dzięki trój-terrorowi marksizmu kulturowego, antychrześcijańskiego i poprawności politycznej. W tej chwili postępuje likwidacja państw narodowych poprzez Unię Europejską i globalizm. Czas przystąpić do etapu następnego – stworzenia nowej rasy ludzkiej – eurazjatycko-negroidalnej. Spiskowa teoria historii? Takiej nie ma. Istnieje natomiast spiskowa praktyka polityki. Zamiast bredzić o tej rzekomej teorii lepiej sięgnąć do dzieł Ryszarda Couvenhove-Kalergi, twórcy idei paneuropeizmu, dziś konsekwentnie realizowanej.

  Tym właśnie planom, tej sterowanej bezradności, jako pierwsza przeciwstawiła się Warszawa. Za nami poszły Węgry, a w kolejce jest Austria i inne kraje tak pogardzanej na Zachodzie Europy Środkowej. Aby powiedzieć „nie” zamiarom paneuropeistów trzeba dużej odwagi. Wykazała ją premier Beata Szydło w słynnym już przemówieniu sejmowym, czym zrobiła furorę bez mała na całym świecie. Jej wystąpienie zostało już przetłumaczone na główne języki świata, a reakcję większości internautów należy określić jako entuzjastyczną. Świadczy to o tym, co naprawdę myślą społeczeństwa zachodnie o polityce imigracyjnej. Są one jednak zastraszone i zniewieściałe. Nie bójmy się chociaż my i powiedzmy wspólnie „nie dla imigracji”, „nie dla multikulti”. I wytrzymajmy, bo uleganie szantażowi, to kapitulacja. Trzeba ten egzamin zdać.

  Sterowana nieudolność. http://www.mysl-polska.pl/1254

  Krzysztof Karoń Unia Europejska Nowe Oblicze Marksizmu (poprawiony dźwięk) 🙂

  https://www.youtube.com/watch?v=RueIO2g0ktQ

 10. Miecław
  11 czerwca 2017 at 21:15

  Niestety destrukcyjny wpływ systemu kapitalistycznego oraz religii dominującej nie sprzyja tworzeniu wysokiej kultury społecznej w Polsce. A to jest bezpośrednią przyczyną braku prawdziwej inteligencji (nie mylić z wykształceniem i dawnym jaśnie państwem) w naszym kraju, która udźwignęłaby ciężar zmiany kodu kulturowego narodu. Dotyczy to nie tylko Polski, ale w tej chwili całego świata rozchwianego przez politykę oligarchii i fanatyzmy wszelkiego rodzaju, od religijnych po ideologiczne. W takich warunkach nie da się stworzyć wysokiej kultury społecznej, jeżeli środowisko zmusza ludzi do najgorszych czynów i atawistycznych zachowań, aby przetrwać. Zmiana kodu kulturowego jest możliwa na poziomie epigenetycznym, ale musi to trwać dziesiątki lat w sprzyjających warunkach społecznych, w tym społeczeństwo powinno być jak najbardziej homogeniczne. Może kiedyś udać się to Kubańczykom, Koreańczykom z Północy, o ile destrukcyjne siły świata kapitalistycznego ich nie zniszczą. Nam Polakom też po dziesiątkach lat mogłoby się udać, gdyby nie destrukcyjna działalność wrogich sił po wojnie w wiadomym celu.

 11. BOGO22
  12 czerwca 2017 at 12:16

  Trump, zmienil ameryke, zmieniajac retoryke.
  Prosze czekac na polski obwarzanek.!

  autor(..)
  Jest jeszcze bardzo prawdopodobne, że nasze podziały są tylko powierzchowne, jak wszystko co wytworzyła nasza polityka. Znikną jak zmieni się retoryka,

 12. Frank
  15 czerwca 2017 at 11:10

  Widzę, że się tu nic nie zmieniło… Dalej łżecie za kopiejki?

  Napiszcie o masowych protestach w Rosji przeciwko władzy waszego kremlowskiego chlebodawcy. ::P
  Niedługo koryto się urwie…

 13. krzyk58
  15 czerwca 2017 at 17:23

  ………….. Dalej łżecie za kopiejki? A dyć Panie, co robić? )))

  “Napiszcie o masowych protestach w Rosji ‘ – Czymu nie… 🙂
  Protestujący… 🙂 hmmm,kosmopolityczne lewactwo,odpowiednik
  naszych kodziarzy (koziarzy) .. Frank ,na obiektywną ocenę dokonań tych magików odsyłam do “ko….rnych gazet dla polaków”
  Tam masz jak na dłoni jedynie słuszną rację – i już wiesz co i jak myśleć – ć…inteligencie. 🙂 protestujący w Rosji przeciwko korupcji(patrzcie
  jak chytrze na akcję dobrali dzień i hasło) a jednak – ŁOBUZY… 🙂 ………… a więc “jadziem panie ‘Zielonka”. https://www.youtube.com/watch?v=0Y8Q5v0QQhU 🙂 A Rosjanie śmieją się z pajaców…
  https://twitter.com/RussiansForward/status/874882881746866177/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=https%3A%2F%2Fdisqus.com%2Fembed%2Fcomments%2F%3Fbase%3Ddefault%26f%3Dnstarikov%26t_i%3D81440%2520https%253A%252F%252Fnstarikov.ru%252F%253Fp%253D81440%26t_u%3Dhttps%253A%252F%252Fnstarikov.ru%252Fblog%252F81440%26t_e%3D%25D0%259E%2520%25D1%2580%25D0%25BE%25D1%2581%25D1%2581%25D0%25B8%25D0%25B9%25D1%2581%25D0%25BA%25D0%25B8%25D1%2585%2520%25D1%2585%25D0%25B0%25D0%25BA%25D0%25B5%25D1%2580%25D0%25B0%25D1%2585%252C%2520%25D0%25BF%25D0%25BE%25D0%25BB%25D0%25B8%25D1%2582%25D0%25B8%25D0%25BA%25D0%25B5%2520%25D0%25B8%2520%25D0%25BD%25D0%25B0%25D1%2588%25D0%25B5%25D0%25BC%2520%25D0%25BE%25D0%25B1%25D1%2580%25D0%25B0%25D0%25B7%25D0%25BE%25D0%25B2%25D0%25B0%25D0%25BD%25D0%25B8%25D0%25B8%26t_d%3D%25D0%259E%2520%25D1%2580%25D0%25BE%25D1%2581%25D1%2581%25D0%25B8%25D0%25B9%25D1%2581%25D0%25BA%25D0%25B8%25D1%2585%2520%25D1%2585%25D0%25B0%25D0%25BA%25D0%25B5%25D1%2580%25D0%25B0%25D1%2585%252C%2520%25D0%25BF%25D0%25BE%25D0%25BB%25D0%25B8%25D1%2582%25D0%25B8%25D0%25BA%25D0%25B5%2520%25D0%25B8%2520%25D0%25BD%25D0%25B0%25D1%2588%25D0%25B5%25D0%25BC%2520%25D0%25BE%25D0%25B1%25D1%2580%25D0%25B0%25D0%25B7%25D0%25BE%25D0%25B2%25D0%25B0%25D0%25BD%25D0%25B8%25D0%25B8%26t_t%3D%25D0%259E%2520%25D1%2580%25D0%25BE%25D1%2581%25D1%2581%25D0%25B8%25D0%25B9%25D1%2581%25D0%25BA%25D0%25B8%25D1%2585%2520%25D1%2585%25D0%25B0%25D0%25BA%25D0%25B5%25D1%2580%25D0%25B0%25D1%2585%252C%2520%25D0%25BF%25D0%25BE%25D0%25BB%25D0%25B8%25D1%2582%25D0%25B8%25D0%25BA%25D0%25B5%2520%25D0%25B8%2520%25D0%25BD%25D0%25B0%25D1%2588%25D0%25B5%25D0%25BC%2520%25D0%25BE%25D0%25B1%25D1%2580%25D0%25B0%25D0%25B7%25D0%25BE%25D0%25B2%25D0%25B0%25D0%25BD%25D0%25B8%25D0%25B8%26s_o%3Ddefault%26l%3D%23version%3Dc53caee2fcf9f5c16c5f2d86057b4eaf

  Bądź Pozdrowiony Franku,hmmm!

  Następny zaczadzony po “bobie”,

  “jewropo”. Franciszek – to rozumiem.

 14. krzyk58
  15 czerwca 2017 at 20:54

  “Napiszcie o masowych protestach w Rosji …” Aleksander Jabłonowski polski rząd ma w dupie Polaków woli ukraińców
  https://www.youtube.com/watch?v=UV8EKZ5gjGo
  Jeśli nie miał(sam) przyjemności 🙂 ,zapraszam w temacie na konkretny wycinek “jutubowy” od – do. 23:08 – 27:22 wyjaśnia p.Poręba. Link wyżej, zamieszczam ponownie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

More Stories From Polityka

Scroll Up