Go to ...
Obiektywnie? Subiektywnie? O polityce, państwie, gospodarce… w poszukiwaniu paradygmatu rozwoju. Zawsze mamy rację!

Obserwator Polityczny on Google+RSS Feed

27 maja 2018

GE uruchomiło globalne Centrum Doskonalenia Powering Efficiency


GE uruchomiło globalne Centrum Doskonalenia Powering Efficiency, oferujące rozwiązania mające pomóc ograniczyć emisje z elektrowni węglowych aż o 11 procent

 • Centrum Doskonalenia Powering Efficiency (COE) GE łączy doświadczenia organizacji takich jak Power Services, Steam Power Systems, Power Digital Solutions, Global Research Center oraz Global Growth Organization.
 • Projekt realizowany obecnie w Indiach jest sztandarowym przykładem globalnej misji centrum GE Powering Efficiency zmierzającej do podnoszenia sprawności i ograniczenia emisji z istniejących elektrowni węglowych.

W marcu 2017 r. GE uruchomiło Centrum Doskonalenia Powering Efficiency – nową jednostkę o zasięgu globalnym skupiającą specjalistów z kilku biznesów energetycznych. Ich celem jest wdrożenie kompleksowych rozwiązań w zakresie modernizacji i oprogramowania zwiększających sprawność nowych, jak i już istniejących elektrowni węglowych na świecie, przy jednoczesnym znacznym obniżeniu ich emisyjności. Światowe Centrum COE, z siedzibą główną w Baden (Szwajcaria), będzie nie tylko wdrażać zintegrowane rozwiązania, lecz także opracowywać wizję oraz sprawować kontrolę nad procesami na skalę globalną. Zespoły regionalne skoncentrują sie na wsparciu inżynieryjnym oraz lokalnej realizacji projektów.

Łącząc doświadczenie grupy ekspertów reprezentujących różne biznesy działające w ramach poszczególnych organizacji GE, tj. Power Services, Steam Power Systems, Global Research Center oraz Global Growth, pokazujemy operatorom, jak mogą spełniać wymagania dotyczące poziomów emisji oraz zwiększać efektywność zarówno swoich nowych, jak i istniejących elektrowni węglowych – powiedział Michael Rechsteiner, główny sponsor globalnego centrum COE oraz wiceprezes linii produktowych w GE Power Services.

Założenia centrum COE opierają się na badaniach przeprowadzonych ostatnio przez GE w ramach inicjatywy Ecomagination, które wykazały, że emisje dwutlenku węgla (CO2) w elektrowniach na całym świecie mogą zostać zredukowane o 11 procent w przypadku pełnego zastosowania istniejących rozwiązań modernizacyjnych i oprogramowania. Elektrownie węglowe produkują elektryczność dla około 40% globalnych odbiorców. Jednocześnie wiele przestarzałych i niewydajnych jednostek odpowiada za niemal 75% emisji dwutlenku węgla w sektorze energetycznym.

Zainstalowana baza jednostek zasilanych węglem nie przestanie funkcjonować z dnia na dzień. GE wspiera zwiększający się udział energii produkowanej ze źródeł odnawialnych, ale także rozumie konieczność zastosowania elastycznych i wydajnych rozwiązań dla energii opartej na węglu, które pomogłyby zredukować emisje i zagwarantować niezawodne dostawy energii – dodał Rechsteiner. – GE dysponuje szerokim wachlarzem rozwiązań w zakresie modernizacji energetyki parowej i technologii zarządzania emisjami, które w połączeniu z naszymi technologiami cyfrowymi, mogą spowodować wzrost efektywności średnio o 4 procent.”

Najnowsze elektrownie węglowe budowane przy wykorzystaniu ultra nadkrytycznej technologii GE mogą osiągać sparwność nawet do 49 procent, co jest wartością znacznie przewyższającą średnią światową, plasującą się na poziomie 33 procent. Każdy dodatkowy punkt sprawności redukuje koszty eksploatacyjne w ciągu całego cyklu żywotności elektrowni, jednocześnie zmniejszając emisje CO2 o około 2 procent.

Nowoczesne elektrownie zasilane węglem kamiennym pracują w oparciu o kompleksową sieć czujników, sterowników cyfrowych oraz komputerów nadzorujących, która pozwala na obsługę i skoordynowanie podsystemów całej elektrowni. Możliwości cyfrowe GE oraz szeroka oferta firmy w zakresie systemów kontroli jakości powietrza pozwalają na dalsze obniżanie emisji do atmosfery do poziomów zgodnych lub nawet przewyższjących najbardziej surowe regulacje i przepisy w zakresie emisji.

Centrum Powering Efficiency COE będzie ponadto oferować klientom pakiety rozwiązań finansowych pomocne przy tworzeniu projektów przekształceniowych, zmierzających do wysoko wydajnej i niskoemisyjnej produkcji.

Organizacje globalne i regionalne

Obok globalnej struktury centrum COE, jej regionalne organizacje – z pionierską jednostką startującą obecnie w Indiach – będą służyły wsparciem, odpowiadając w czasie rzeczywistym na wszystkie potrzeby lokalnych dostawców.

Naszym pierwszym celem są Indie ze względu na spodziewany w tym kraju dynamiczny wzrost zapotrzebowania na energię – powiedział Ashok Ganesan, szef Powering Efficiency COE oraz dyrektor zarządzający GE Power India Limited. – Całkowita sprawność istniejącej w Indiach floty, w szczególności przestarzałych elektrowni węglowych, jest w dalszym ciągu na stosunkowo niskim poziomie. Nasz regionalny zespół jest doskonale przygotowany do zaangażowania całego potencjału Centrum Doskonalenia Powering Efficiency, by pomóc elektrowniom w osiągnieciu większej wydajności przy mniejszych emisjach.

GE

GE (NYSE: GE) to wiodąca firma ery przemysłu cyfrowego. Firma przekształca przemysł w oparciu o maszyny i rozwiązania wykorzystujące inteligentne oprogramowanie, które umożliwia lepszą, szybszą i bardziej niezawodną komunikację. GE funkcjonuje w oparciu o ideę „GE Store” – globalnego ośrodka wymiany wiedzy, dzięki któremu wszystkie działy firmy zyskują wzajemny dostęp do swoich technologii, rynków, struktur i doświadczenia. Każda innowacja tworzy kolejne zastosowania w każdym z naszych przemysłowych sektorów. Dzięki naszym pracownikom, usługom, technologiom i oddziaływaniu skali, GE mówi językiem przemysłu i dostarcza swoim klientom najlepsze rozwiązania.

Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej firmy: www.ge.com

O GE Power

GE Power to światowy lider w wytwarzaniu energii, który czerpiąc z potężnego doświadczenia, pomaga klientom wytwarzać energię elektryczną z szerokiego spektrum źródeł paliw. Zmieniamy oblicze przemysłu energetycznego oferując technologię cyfrowych elektrowni, największą i najbardziej wydajną na świecie turbinę gazową, w pełni zrównoważone rozwiązania energetyczne, modernizacyjne i usługowe dla elektrowni oraz nasze oprogramowanie typu „big data”. Nasze innowacyjne technologie oraz rozwiązania cyfrowe pozwalają na bardziej ekonomiczne, niezawodne, dostępne i zrównoważone wytwarzanie energii.

Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej firmy: www.gepower.com

graf. GE Copyrights

Informacja redakcji:

Wszelkie prawa do tekstu i grafiki zastrzeżone dla podmiotu GE. Wyłączenie licencji CC 3.0.

Tags: , , ,

2 komentarze “GE uruchomiło globalne Centrum Doskonalenia Powering Efficiency”

 1. Leonidas
  12 kwietnia 2017 at 06:04

  Dobrze, że takie coś się dzieje. To wielka firma, prawdziwy gigant w pierwszej dziesiątce na świecie. Dobrze, że są w Polsce, to poważna konkurencja dla Niemców i Chińczyków

 2. Inicjator
  12 kwietnia 2017 at 06:32

  Mocne i sluszne zarazem.

  No i realne.

  To nie są tylko slajdy wicepremiera w PowerPoint …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

More Stories From Ekonomia

Privacy Preference Center

Scroll Up