Go to ...
Obiektywnie? Subiektywnie? O polityce, państwie, gospodarce… w poszukiwaniu paradygmatu rozwoju. Zawsze mamy rację!

Obserwator Polityczny on Google+RSS Feed

26 kwietnia 2018

Martyrologia termobaryczna i co dalej?


 Nowe słowo robi karierę w naszym życiu publicznym – bomba termobaryczna! Oczywiście rosyjskiej konstrukcji. To właśnie w ten sposób miał być dokonany zamach na nasz samolot rządowy w rejonie smoleńskiego lotniska. Bomba termobaryczna miała rzekomo spowodować, że samolot rozleciał się w powietrzu, bo jak twierdzą krajowi eksperci, nie mógł się rozpaść od uderzenia w drzewo – słynną pancerną brzozę z rdzeniem wolframowo-polimerowym. Ponieważ, jak powszechnie wiadomo samoloty skrzydłami, takie brzozy koszą, jak łany zboża, wiadomo że nie mogło dojść do katastrofy od zderzenia z szeregiem drzew. Jeżeli to kogoś dziwi, może sobie zrobić doświadczenie przy pomocy puszki po piwie wypełnionej parówkami. Do tego została przeprowadzona analiza prędkości upadku drzwi, które na metr wbiły się w glebę. Czy to nie wspaniałe? To można badać za środki unijne! Instytut powołać! Naprawdę słuszną linię ma nasza władza.
Usłyszeliśmy bowiem coś niebywałego – oto są już profesjonalne prezentacje, robione przez ekspertów, którzy odpowiednio wszystko przeliczyli i dokonali wizualizacji. Na wizualizacji widać prawdę i dzięki temu jesteśmy bliżej prawdy, a to się nie podoba tym wszystkim, którzy nienawidzą prawdy. Bo przecież, o nic innego jak o prawdę tutaj nie chodzi. Wiadomo przecież, że wyjaśnienie katastrofy smoleńskiej jest najważniejszym zadaniem naszego państwa. Przedwczoraj widzieliśmy, z jaką pompą i na jakim szczeblu organizowano wydarzenia rocznicowe, co samo w sobie jest fenomenem, zwłaszcza te barierki oddzielające Krakowskie Przedmieście od ludzi. To chyba najlepszy dowód na to, że Smoleńsk nas dzieli! Bardzo dzieli!

Smutne! Bardzo smutne. Mur nienawiści.

Nasi dostojnicy wygłosili swoje przemówienia. Wszystkie były ciekawe, nie będziemy jednak ich omawiać, ponieważ, to co było w nich poruszane jest już klasyką. Może poza bombą termobaryczną i bardzo ciekawym apelem pana Prezydenta Andrzeja Dudy o wzajemny szacunek. Trzeba przyznać, że to bardzo ciekawy apel, już kolejny z apeli około smoleńskich pana Prezydenta. Rok temu apelował zdaje się o pojednanie i uspokojenie emocji. Tegoroczny apel o szacunek jest apelem bardzo rozsądnym i potrzebnym. Wiadomo, że jedni lepiej przeżywali pamięć katastrofy, nie możemy iść drogą nienawiści i zemsty (czy czegoś podobnego). Jak wiadomo z wypowiedzi pana prezesa doszło do tragedii w której mieliśmy do czynienia z bólem tej lepszej części Narodu, mieliśmy też eksplozję zła i nienawiści. Te dwa żywioły ze sobą walczą.
Wizja mikroładunków umieszczonych w samolocie to potwierdzenie teorii zamachu. Film podkomisji pokazuje wariant fantastyki paranaukowej, bo nie ma żadnych, ale to naprawdę żadnych dowodów.
Fenomenem okazało się popiersie ś.p. Prezydenta prof. Lecha Kaczyńskiego. Ustawione przed budynkiem Dowództwa Garnizonu Warszawa, zostało uroczyście odsłonięte. Później zostało schowane w budynku, ponieważ nie zadbano o specjalne wymagane prawem uzgodnienia. W zasadzie, to nie wiadomo jak to nawet skomentować? Pomnik przenoszony? Może od razu budować pomniki na lawetach, na których można je przewozić? Robić takie obwoźne? Ewentualnie iść w wysokie technologie i pomniki mogłyby być przenoszone przez drony? Jaki biznes można na tym zrobić? Realnie – jakbyśmy nie oceniali pana Lecha Kaczyńskiego jako polityka, to jako Prezydent RP zasługuje na szacunek, a to samo przez się powoduje, że jak gdzieś już ustawi się jego popiersie, to ono tam powinno zostać. Naprawdę, nie schodźmy na poziom obnośnych-obwoźnych pomników, to nie o to chodzi. Pomnik więcej, pomnik mniej – w czym to komu przeszkadza? Szanowni Państwo, żyjemy w czasach, w których ludzie ciągle patrzą się w ekrany swoich komórek, pomniki obchodzą mało kogo. Jest popiersie, niech sobie będzie. Można nawet powiedzieć, że powinno być większe. Takie małe, to się nadaje do jakiegoś pomieszczenia zamkniętego…
Pan Minister Obrony Narodowej publicznie deklaruje, że jest gotów do dyskusji naukowej o wynikach pracy ekspertów, zajmujących się badaniem katastrofy. Rzekomo druga strona tego nie chce, przy czym obecnie wiodący eksperci, nie odnieśli się krytycznie do ustaleń swoich poprzedników. Nie ma protokołu rozbieżności, który pokazywałby, to co już było a nie jest uznawane przez obecne czynniki oficjalne.
Szczegóły porzućmy, można wspomnieć o uszczelkach trzymających okna w kadłubie Tupolewa. Niezniszczonych fotelach i inne liczne kwestie. Lansowanie teorii serii termobarycznych mikrowybuchów jest bardzo trudne, zwłaszcza w przypadku lecącego samolotu. Pozostawmy to ekspertom, pytając jednak o fakty – twarde dowody.
Na zakończenie musimy sobie uświadomić, jakie będą konsekwencje lansowania teorii zamachu, która będzie jednoznacznie wskazywać na winę państwową – zbrodnię stanu, byłych rządzących Polską oraz winę innego państwa? Jeżeli na siłę, posiłkując się animowanymi prezentacjami udowodnimy, że to był zamach, to będziemy musieli się do niego odnieść już jako państwo.

Chyba każdy rozumie, co to oznacza? Co to musi spowodować w konsekwencji? Nie napiszemy wprost, bo nie chcemy skończyć jak pan Piskorski.

Jak sobie wyobrażamy funkcjonowanie w NATO i Unii Europejskiej, jeżeli będziemy oficjalnie twierdzić, że były premier a obecny Przewodniczący Rady Unii Europejskiej i państwo rosyjskie – dokonały u nas zamachu? Czy w ogóle możemy sobie wyobrazić skalę problemu jaki to stworzy? Jak wyjdziemy z takiej retoryki? Jak ustawimy się międzynarodowo, żeby nie stracić twarzy? Sytuacja, w której nasze państwo obrazi się na wszystkich, ponieważ jedni rzekomo zabili nam Prezydenta, a inni chcą handlować, z tymi co to zrobili – to naturalna konsekwencja naszej słabości. Wykreowanie sytuacji, w której będziemy twierdzić, że zabito nam Prezydenta i nic z tym realnego nie zrobimy, to coś więcej, niż utrata twarzy.

Ps. Tak na marginesie, to w Federacji Rosyjskiej, zarówno w doktrynie wojskowej, wśród generalicji oraz w kręgach przemysłowych panuje bardzo wysokie przekonanie o potrzebie posiadania i ciągłego doskonalenia głowic bojowych innowacyjnych typów jak właśnie ładunki paliwowo-powietrzne i inne ich pochodne. Rosjanie mają w tym zakresie bardzo duży dorobek naukowy i praktyczny. W tym jeżeli chodzi o małe ładunki miotane przez granatniki. Dlatego z pewnością można stwierdzić, że jako kraj wiodący technologicznie – mogliby w tym zakresie osiągnąć bardzo wiele.

Tags: , , , ,

10 komentarzy “Martyrologia termobaryczna i co dalej?”

 1. Inicjator
  12 kwietnia 2017 at 04:48

  To wszystko nie dzieje się w Polsce, tylko w czarodziejskiej krainie Macondo, sąsiadującej z Państwem San Escobar.

  Realizm magiczny jako podstawowa ideologia państwowa?

  I tak oto literatura latynoamerykańska wpłynęła na 1000 letnią historię Naszego Umęczonego Kraju.

  Jakiś Nobel wisi w powietrzu?

  • krzyk58
   12 kwietnia 2017 at 09:44

   “Jakiś Nobel wisi w powietrzu?’ Jak nie – jak tak! 🙂 “Pan Miłoszewski karierę pisarską rozpoczynał od kryminałów, ale zorientował się, że prawdziwy cymes kryje się w literaturze ambitniejszej – w tym mianowicie, by chłostać „katolickie i klerykalne wymysły”, które zaowocowały „pogromami”, nawet „już po holokauście”. Najwyraźniej pan Miłoszewski już się zorientował, w którym żłobie jest siano, a w którym owies, więc wróżę mu wielką karierę – oczywiście według kolejności – a pani Tokarczuk w kolejce do Nobla zdążyła stanąć wcześniej. ”

   “Wyścigi starozakonne’. http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3901

 2. Wierny czytelnik
  12 kwietnia 2017 at 05:01

  Wielu denerwuje ta sytuacja i wielu ma dość tych kłamstw. PiS skutecznie podzielił Polaków. Takie są fakty. To wielki problem i same straty.

 3. 12 kwietnia 2017 at 06:52

  Polityka “cmentarna” w teorii i w praktyce, to domena polskich”polityków”.Do czego doprowadzi?Gdyby Węgrzy oparliby swoją politykę na wydarzeniach 1956 r,a Czesi 1968 mielibyśmy wojnę w Europie! Ta” bomba”to powtórka z “bomby Saddama”wrzutka żeby opanować Irak,jak “gaz Assada”.Matołki ,kto poważny wam uwierzy?

  • krolowa bona
   12 kwietnia 2017 at 13:18

   HALLO KOMENTATORZE @WLODEK I INNI ZAINTERESOWANI !!!
   Jak komentator zglosi sie do redakcji OP i wyrazi tego wole, to redakcja mu przesle artykul / neuwsletter / “Der Spiegel” traktujacy o strategiach “trzymanua wladzy w reku” poprzez manipulacje emocjonalna z FAKE NEUES, jaka jest cala ta historia z rzekomym wybuchem bomby podlozonej niby to przez R.
   Wspomniany artykul ‘Der Spiegel” przeslalam droga E-mail do redakcji OP w ewentualnym celu dalszego przekazu chetnym ……

 4. Zbigniew
  12 kwietnia 2017 at 08:02

  Byłoby fajnie gdyby artykuł nie był w retoryce PiS a tak różnica żadna tylko logo inne. Nowy pomysł na nową nazwę portalu: obserwatoralapisowski.pl.
  albo “alapeowski”
  Ws umie jakie to ma znaczenie. Wszyscy kłamią (autor również albo nawet przede wszystkim) ale i tak nie ma to żadnego znaczenia bo nikt nikomu nie ufa.

 5. Wojciech
  12 kwietnia 2017 at 09:27

  W ten sposób Polska znalazła się w stanie wojny z Rosją. Moskale zabili wam prezydenta tysiąclecia. Potwierdza to także wypowiedź biskupa Jędreszewskiego na sprofanowanym Wawelu:
  ” Po katastrofie staliśmy się uczestnikami, a w przypadku wielu, ofiarami bezwzględnej mistyfikacji. Dziś wiemy, że nie było czterokrotnego pochodzenia prezydenckiego samolotu do lądowania, generał Błasik nie był pijany, nie było też „wspaniałej współpracy polskich i rosyjskich lekarzy” przy badaniu najmniejszych szczątków ofiar katastrofy, ani też przekopywania całej powierzchni katastrofy na metr w głąb. Za to były przypadki profanowania szczątków, a symbolem mistyfikacji, której próbowano nadać wagę ostatecznej interpretacji przyczyn katastrofy stała się słynna „pancerna brzoza” – wołał abp Jędraszewski w katedrze wawelskiej.

  – Nie wolno nam zapomnieć o osobach, które nagle traciły życie, a które posiadały znaczącą wiedzę o tym, co naprawdę wydarzyło się w Smoleńsku – kontynuował metropolita.”

  • krzyk58
   12 kwietnia 2017 at 13:16

   A Wam – nie zginął tragicznie ?Abstrahuję już od okoliczności ktore stały sie udziałem delegacji… Wojciech to kto? Czech? Słowak? Rusin? 🙂 Cytat………………….
   “Ten akt najbardziej bezwstydnej i załganej dewocji obnaża w żałosny i godny politowania sposób służalcze poddaństwo Rzeczypospolitej Polskiej obcemu państwu” – tak o uchwale ws. uczczenia setnej rocznicy objawień fatimskich pisze na swoim blogu Jan Hartman…
   Hartmann…………………………….. i wszystko jasne! Panie Wojciechu,
   myślę że przebiega gdzieś linia podziału. Czekam – kiedy p.Hartmann potępi oficjalnie knowania wobec Polski Żydów, nie tylko made in USA.,loże wolnomularskie stowarzyszenia typu “otwarte Rzeczpospolite”- itp. V kolumnę… NIEPRAWDA’Ż?
   http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3903
   http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3904

 6. krzyk58
  12 kwietnia 2017 at 09:39

  …….Polskojęzycznych,Włodku – polskojęzycznych awanturników. Wbrew interesowi Narodowemu – byle podporządkować Nas
  koncepcjom(obce nam) świata anglosaskiego.
  Na tym polu tradycja sięga co najmniej buntu listopadowego,poprzez wszystkie ruchawki do 89’włącznie.

  @Wierny czytelnik. Kwaśniewskiego,postkomuchów wojny imperialistyczne skutecznie podzieliły Polaków. Przypisywanie
  PiSowi słynnej rzymskiej maksymy – to w pewnym sensie
  ukierunkowywanie problemu tylko na jeden obóz polityczny….
  “Dopóki ludzie są ze sobą skłóceni, nie są niebezpieczni. A w takim
  razie każdy, kto chce nas kontrolować musi się zatroszczyć
  o klimat stresu,lęku i powszechnej agresji’. Niccolo M.
  Wszystkie rządy po 89′ w jakimś stopniu mają udział w dzieleniu Polaków…
  Ps. Jaki interes miałaby Rosja w przeprowadzeniu zamachu?
  Ten (jeśli już) przeprowadził – który na tym skorzystał, na pewno
  nie jest to FR. Rosyjski trop – to fałszywy ślad dla półgłówków.

 7. krzyk58
  12 kwietnia 2017 at 14:02

  Jerzy Grunwald na ostro: Wracam do Polski! W Szwecji się już nie da żyć przez islamistów! https://www.youtube.com/watch?v=94AyaIZD9Ws
  Ps. j.\Grunwald i En Face,ktoś z państwa sięga pamięcią do czasów
  ‘młodego Gierka” ? Tak właśnie mija fascynacja lewackim “wolnym światem”… 🙂
  https://www.youtube.com/watch?v=2hqNUDrVaEk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

More Stories From Soft Power

Scroll Up