Go to ...
Obiektywnie? Subiektywnie? O polityce, państwie, gospodarce… w poszukiwaniu paradygmatu rozwoju. Zawsze mamy rację!

Obserwator Polityczny on Google+RSS Feed

27 maja 2018

Miesięcznice i rocznice smoleńskie to najlepsza okazja do siania zamętu i chaosu w Polsce


 Miesięcznice i rocznice smoleńskie, to najlepsza okazja do siania zamętu i chaosu w Polsce. W tym roku 10 kwietnia będzie kolejna rocznica tragedii pod Smoleńskiem. Z tej okazji będą przeprowadzane uroczystości państwowe, regulowane obecnie przez nowe przepisy. W promieniu 100-metrów od oficjalnych uroczystości, nie mogą być przeprowadzane żadne inne masowe obchody w tym samym czasie. Policja będzie miała prawo przeprowadzić egzekucję przepisów. Oznacza to w praktyce, że będzie mogła powstrzymać ludzi, rozdzielić, a nawet – jeżeli będą stawiali opór – aresztować. Jeżeli ktoś będzie obecny w nieodpowiednim miejscu, może podpaść pod sankcję karna i narobić sobie niepotrzebnych problemów. Warto pamiętać, że uroczystości oficjalne będzie prowadzić jedno z ministerstw, co samo w sobie pokazuje jak duża jest ranga tych wydarzeń i jak wielkie znaczenie do nich przywiązują obecnie rządzący.

Trzeba zwrócić uwagę na trzy możliwe rodzaje zagrożeń, które mogą ujawnić się, przy okazji tych wydarzeń. Przede wszystkim niebezpieczne będzie to styku rządzących i opozycji, w momencie, kiedy zwykli ludzie będą konfrontowani ze sobą. W przypadku wydarzeń masowych, jeżeli dojdzie do konfrontacji, bo już jak pamiętamy – dochodziło, to tylko powiększy rozmiar i skalę podziałów w naszym społeczeństwie. Jeżeli władza użyje sił bezpieczeństwa i porządku, do nacisku na drugą stronę sporu, będziemy mieli do czynienia z sytuacją, jaką znamy z okresu PRL-u. Rzeczywiście spełni się podział społeczeństwa, znowu będzie: „my i oni”. Ludzie zapamiętali, że władza ściga ludzi po demonstracjach przed Sejmem z grudnia 2016 roku. Oznacza to większą determinację i radykalizację postaw, gotowych na konfrontację. Jest to bardzo niebezpieczny proces, ponieważ na jego końcu jest zderzenie i konflikt.

Nie można wykluczyć również interwencji czynników zewnętrznych, które poprzez oddziaływanie na nasze sprawy wewnętrzne mogą osiągnąć cel jakim jest wewnętrzna destabilizacja państwa. Tutaj nie trzeba cudów, oczywiście nie można wykluczyć działań skrajnie radykalnych o charakterze terrorystycznym, jednakże o wiele bardziej niebezpieczne są działania ukierunkowane na oddziaływanie na świadomość. Wywołanie paniki nie jest trudne, proszę pamiętać, że dominująca część mediów w Polsce nie jest polska, a media społecznościowe mają swoje centra sterowania za granicą kraju. Jesteśmy doskonałym polem do działania dla zaawansowanych praktyk z zakresu nowoczesnego politycznego PR-u i marketingu emocji. Nie trzeba wiele, wystarczy wykorzystać liderów opinii, dać odpowiedni podkład, później podgrzewać emocje. „Nasze” media znają to już doskonale w praktyce. Niektóre mają olbrzymie doświadczenie w manipulowaniu opinią publiczną.

Również trzeba liczyć się z atakiem terrorystycznym motywowanym inno-kulturowo, chociaż tutaj bardziej prawdopodobny jest atak w okresie świątecznym. Jednak nie można wykluczyć, że znajdzie się osoba, która będzie chciała się poświęcić dla swojego sposobu rozumienia prowadzenia wojny.

Niestety, to nie wszystko, czego powinniśmy się spodziewać. Możliwe są również i inne czarne scenariusze. Należy mieć świadomość, że zło może do nas nadejść z różnych kierunków geograficznych. W ogóle nad geograficznym postrzeganiu zagrożeń powinniśmy popracować, ponieważ jesteśmy w sytuacji jakiejś dziwnej ślepoty. To nie jest normalne, co więcej nie ma niczego wspólnego z doświadczeniami historycznymi, które uczą nas, że musimy być czujni na wszystkich możliwych kierunkach, a nie tylko na jednym.

Trzeba być w kwietniu wyczulonym, ponieważ widać, że i na Zachodzie i Wschodzie, jest obecnie funkcjonalny potencjał do przeprowadzenia aktów drastycznych, zarówno w wymiarze planistycznym jak i wykonawczym. Poza tym, w Polsce pojawiło się bardzo wielu przybyszów ze Wschodu, wśród których mogą być również osoby skłonne do tego typu działań radykalnych, w tym osoby wcześniej odpowiednio przygotowane.

Jeżeli weźmiemy pod uwagę emocjonalny stosunek rządzących obecnie naszym krajem do kwietniowej różnicy, jak również ładunek społecznych emocji, które co prawda mają różne bieguny, ale jednak są olbrzymie – to trzeba być gotowym na rozwój sytuacji w dowolnym kierunku.

Należy za wszelką cenę wspierać władze w zapewnieniu warunków bezpieczeństwa i porządku.

Tags: , , , , , , , ,

8 komentarzy “Miesięcznice i rocznice smoleńskie to najlepsza okazja do siania zamętu i chaosu w Polsce”

 1. Krystyna Werner
  3 kwietnia 2017 at 05:43

  To ich problem, jednak za ich błędy zapłacimy wszyscy.

 2. 3 kwietnia 2017 at 06:49

  Tu nie chodzi o pamięć ofiar katastrofy! Tu chodzi o mobilizację Sekty Smoleńskiej!

 3. Królik Zygmunt
  3 kwietnia 2017 at 07:02

  Jest jeszcze jeden scenariusz. Inspiracja może wyjść z obozu władzy. Bedzie nowa tragedia bo o ni lubią tragedie

 4. qui pro quo
  3 kwietnia 2017 at 15:44

  Chcą ogłosić 10 tego kwietnia świętem pań stwowym

 5. wieczorynka
  3 kwietnia 2017 at 17:01

  Oprócz wszelakich miesięcznic, które sieją zamęt dodała bym również demonstracje KOD – one też sieją zamęt. Nie chcę powtarzać co piszą w sieci na temat KOD-u (nie wiem na ile informacje są prawdziwe ale kto chce to znajdzie). Mimo, że bardzo lubię KOT-y mam alergię na KOD-y .

 6. 3 kwietnia 2017 at 20:13

  Już wszystko jasne ,winni kontrolerzy oczywiście na rozkaz pana P.Szykujmy się do wojny z Rosją!Pisomatołki przestali mówić o zamachu a mówią o umyślnym sprowadzeniu do katastrofy,I wszystko jasne,jeszcze tylko ślad Tuska Alego pokażą zagraniczni “specjaliści”,kasa jest!

 7. Jan K.
  4 kwietnia 2017 at 07:04

  Tak to prawda. Tutaj banderowcy mogą coś sfabrykować żeby było Na ruskich. Reszta scenariusza zrozumiała.

 8. 9 kwietnia 2017 at 18:06

  Już dzisiaj zwolennicy religii Smoleńskiej podgrzewana atmosferę, puszczana film z Okęcia który nic nowego nie wnosi. A “oneciarze”publikują tzw.przecieki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

More Stories From Soft Power

Privacy Preference Center

Scroll Up