Go to ...
Obiektywnie? Subiektywnie? O polityce, państwie, gospodarce… w poszukiwaniu paradygmatu rozwoju. Zawsze mamy rację!

Obserwator Polityczny on Google+RSS Feed

25 kwietnia 2018

Rozpad Unii Europejskiej i wygaszanie NATO


 Rozpad Unii Europejskiej i wygaszanie NATO, to konsekwencje kryzysu Zachodu, który pogrążył się w niemocy, wynikającej z odrzucenia fundamentalnych tradycyjnych wartości i tradycyjnego rozumienia kultury. Próba przełamania dotychczasowych wartości Zachodu, przez laicyzację, neoliberalizację oraz genderyzację zachodnich społeczeństw skończyła się upadkiem tych poronionych koncepcji. Niestety w konsekwencji są problemy w funkcjonowaniu Zachodu, jako systemu społeczno-gospodarczego.

Wielki zamiar zastąpienia wartości – konsumpcjonizmem się nie powiódł się, ponieważ zabrakło środków do konsumpcji i podział uprawnień do nas okazał się skrajnie niesprawiedliwy. Chciwość zachodnich korporacji spowodowała, że outsourcing miejsc pracy do krajów ubogich – zachwiał równowagą społeczeństw zachodnich. Co prawda produkty były przez długi okres czasu bardzo tanie, jednak coraz więcej ludzi, miało coraz mniej pieniędzy, żeby za to płacić. Dzisiaj już produkty drożeją, ponieważ rosną koszty życia i pracy w krajach, do tej pory uważanych za rezerwuary taniej siły roboczej. Jednak koszty społeczne i środowiskowe, zrobiły swoje nawet w Chinach. Z punktu widzenia konsumentów zachodnich – nie ma miejsc pracy, które jeszcze zapewniały ich Ojcom dochód. Powoduje to przerwanie funkcjonowania społeczeństwa na zasadzie zastępowalności pokoleń. Nie rodzą się dzieci, a nawet jak się rodzą, to zgenderyzowane Kobiety, decydują się na wybór innego modelu życia, niż tradycyjna rodzina. Konsekwencją jest wewnętrzny rozkład społeczeństw zachodnich. Nie chodzi o to, że emancypacja Kobiet jest zła, wręcz przeciwnie – to bardzo dobrze, że jest taka możliwość. Jednak narzucanie wzorców socjo-kulturowych, w których Kobiety są zawsze młode, atrakcyjne, zadbane i robią kariery w korporacjach nie przemęczając się – kosztem rodzin i dzieci – to promowanie samobójstwa naszych społeczeństw. Cała zachodnia cywilizacja opiera się na Kobiecie i jej społeczno-gospodarczej roli, nie da się temu zaprzeczyć, wystarczy tylko uznawać fakty.

Starzenie się społeczeństw powoduje, że trzeba więcej pieniędzy na utrzymanie wysokiego poziomu życia, coraz większej części społeczeństw, które nie pracują. Przykład Japonii pokazuje, że nawet doskonała organizacja życia gospodarczego i wysokie technologie, jeszcze nie są w stanie zastąpić pracy ludzi. Dzisiaj zarabianie pieniędzy z renty kapitałowej jest bardzo trudne, a jutro stopy zwrotu będą jeszcze mniejsze. Pieniądze bogatego Zachodu, będą musiały konkurować z pieniędzmi innych. Kres kapitałowej dominacji Zachodu nad światem, jest głównym elementem jego słabości.

Unia Europejska była przez lata bardzo użytecznym forum współpracy gospodarczej. Do póki Europa Zachodnia była pod nadzorem USA, a NATO pełniło rolę gwaranta bezpieczeństwa – ambicje polityczne ograniczały konflikty i sprzeczności, wynikające z różnic interesów. Wraz z upadkiem bloku wschodniego, pojawiła się koncepcja współpracy politycznej. Jej ewolucja w kierunku stworzenia Wspólnoty w jakiejś mierze opartej na wartościach niestety skończyła się niepowodzeniem, jego dowodem jest wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Zagrożony jest udział Francji, w której wielka siła polityczna przeciwstawia się dotychczasowemu modelowi członkostwa Francji w Unii. Kryzys grecki i kryzys nielegalnej imigracji udowodniły, że Europa nie jest żadną Unią, bo w obu przypadkach decydowała Kanclerz jednego kraju. Reszta towarzystwa była kwiatkiem do kożucha. Rozmowy polityczne w Mińsku odnośnie sytuacji na Ukrainie, pokazały że lider Unii Europejskiej, w funkcji Przewodniczącego Rady, nie jest brany pod uwagę w rozmowach z sąsiadami. Decydowała ponownie Kanclerz Niemiec i Prezydent Francji. W tym sensie nie można mówić już o wspólnocie politycznej w ramach Unii Europejskiej. Pan Donald Trump jawnie mówi o konkurencji jaką jest Europa oraz o roli Niemiec w Unii. Konfrontacyjny charakter tych wypowiedzi nie pozostawia żadnych niejednoznaczności.

NATO jest smutnym cieniem swojej własnej słabości. Najlepszym potwierdzeniem niemocy i udawania demonstracji siły, jest wysłanie kilkuset Żołnierzy na flankę wschodnią Sojuszu. Nie do końca wiadomo jaki jest ich cel? Ponieważ w tej liczbie i z tym wyposażeniem, nie są w stanie zrobić niczego, żeby powstrzymać Rosję, którą uważa się za zagrożenie główne. Stosunek nowego Prezydenta USA pana Donalda Trumpa do NATO jest dowodem na wyczerpanie się jego dotychczasowej koncepcji funkcjonalnej. Jeżeli bowiem celem NATO jest obrona Zachodu, to można z zupełną odpowiedzialnością powiedzieć, że to się już nie udało. Do Europy wchodzą terroryści i atakują cele cywilne. Jednak poprawność polityczna nie pozwala nawet mediom w Niemczech mówić o tym, że przybysze zgotowali seksualne polowanie na Kobiety! To się ma nazywać wspólna obrona? Wpuszczanie zagrożenia do środka i udawanie, że chodzi o frustracje młodocianych?

O poważnej konfrontacji NATO, czy to z Iranem, czy z Rosją nie ma w ogóle co marzyć. Operacja w Libii, w której przyczyniono się do obalenia legalnego rządu i wzniecenia chaosu w tym kraju oraz absolutna nierozwiązywalność wyzwań wynikających z obecności w Afganistanie – dowodzą, że państwa zachodnie nie są w stanie osiągać celów militarnie. Najdobitniejszym przykładem porażki Zachodu jest dramat Iraku. Na wojnę z tym krajem i w tym kraju USA i ich sojusznicy wydali gigantyczne pieniądze. Skutek jest przeciwny do jakichkolwiek zamierzeń. O dramacie w Syrii nie ma co wspominać, bo to co tam się stało w znacznej mierze wynika z bierności Zachodu i działania różnych ośrodków regionalnych. Ostatecznym potwierdzeniem porażki Zachodu i to w wykonaniu NATO jest sytuacja w byłej serbskiej Prowincji Autonomicznej Kosowo i Metochia.

Unia Europejska jest w kryzysie, a NATO po prostu jest wygaszane. Decydują fakty, widzimy je naocznie na codzień. Powoduje to, że słaba Europa, niezdolna do przetworzenia się mocarstwo, będzie szukać nowego protektora. Jest to tym bardziej potrzebne, ponieważ na Południu są terroryści, jeżeli Turcja zmieni swoją politykę, to nie ma żadnej pewności, co do dalszego kierunku ewolucji sytuacji.

Można wiele mówić o obecnej sytuacji, ale jedyną realną siłą w tej części świata, która jest w stanie zapewnić stabilizację naszego kontynentu jest Federacja Rosyjska. Jest tylko kwestią czasu, kiedy poszczególne kraje lub może nawet i cała, na nowo okrojona Unia, będzie chciała się porozumieć z Rosją. Jeżeli pan Trump dopełni wygaszania NATO, to będzie jedyna realna opcja strategiczna jaka pozostanie w agendzie możliwości.

Pamiętajmy, że Rzym nie upadł z dnia na dzień. W pewnym okresie czasu, wydarzył się cały ciąg zdarzeń i okoliczności, które przesądziły że cały system państwowy zaczął chylić się ku upadkowi, a każde kolejne negatywne bodźce, stymulowały następne, a to wszystko spowodowało, że to co wydawało się trwałe po prosty znikło. Dzisiaj jesteśmy w momencie historii, w którym dzieją się podobne procesy, nie trzeba być szczególnie zdolnym analitykiem, żeby je dostrzec.

Tags: , , , , ,

35 komentarzy “Rozpad Unii Europejskiej i wygaszanie NATO”

 1. de de
  15 marca 2017 at 05:07

  Dokładnie tak jest. Dokładnie w ten sposób wygląda sytuacja – kolejne filary Zachodu się sypią.

  • bob
   15 marca 2017 at 10:02

   A Zachód to główny filar Rosji. Bez silnego Zachodu Rosja samotnie stanie w obliczu chińskiego kolosa.

   • jerzyjj
    15 marca 2017 at 10:55

    …a ty znowu te swoje ,,,,,,, rusofobie głosisz…
    POPATRZ CO SIE Z TYM “TWOIM” zachodem DZIEJE TYLKO NA TRZEZWO PO kkkkkkk…

    zgoś sie na kasting do obsługi macierewicza

 2. Inicjator
  15 marca 2017 at 05:31

  Przenikliwe i smutne – ale prawdziwe.

  Poza Rosją, która nie będzie chętna do ponoszenia kosztów bycia “nowym patronem”, nie zapominajmy o Chinach.

  Rosja sobie poczeka na dalszy rozpad Unii Europejskiej.

  Nie musi nic w tej sprawie robić.

  Rosja przetrwa …

 3. Uraa
  15 marca 2017 at 05:51

  NATO jest pterodaktylem który przetrwał katastrofę swojego świata.

  • bob
   15 marca 2017 at 09:41

   A Rosja to niedźwiedź polarny w świecie bez arktycznych lodowców.

   • jerzyjj
    15 marca 2017 at 11:29

    Лев Лещенко- День Победы

    https://www.youtube.com/watch?v=D4FP4zARpUc

   • bob
    15 marca 2017 at 15:04

    jerzyj, jeżeli już o rosyjskich piosenkach o wojnie ja tam wolę taką wersję. Przynajmniej mniej starych dziadków, którzy w swej młodości gwałcili i okradali niewinnych ludzi a może nawet strzelali swoim w plecy(bataliony zaporowe NKWD)

    https://www.youtube.com/watch?v=t2W47fpL7pI

 4. Adam Bielawski
  15 marca 2017 at 06:20

  Podoba mi się że w sprawach zasadniczych piszecie jak jest!

 5. Dariusz mamy chleb?
  15 marca 2017 at 06:51

  Bardzo mądry tekst
  W pełni popieram to są. Realia. Smutne ale prawdziwe. Czytam was od wczoraj. Jestem pod wrażeniem.

 6. bob
  15 marca 2017 at 08:15

  Rosja nie jest w stanie zapewnić stabilizacji nawet na własnym podwórku tzn. w krajach byłego ZSRR-ryzyko wojny armeńsko-azerskiej rośnie, Ukraina nawet opuszczona przez Zachód pogrąży się w kompletnym chaosie nawet gdyby w Kijowie władzę objęli zwolennicy Moskwy. Putin nie ma taniej ropy dla Łukaszenki(Putin musi sprzedawać znacznie więcej aby zrekompensować straty związane ze spadkiem cen więc dla Białorusi dostawy są mniejsze). A Łukaszenko innych źródeł finansowanie systemu nie ma. Koniec NATO to byłby sukces propagandowy Rosji ale i początek wyścigu zbrojeń w Europie. Pewnie to doprowadziłoby do posiadania broni atomowej przez Berlin a może i Warszawę, Sztokholm. Oslo i Helsinki nie mówiąc już o Ankarze głównym rywalu w miękkim podbrzuszu Rosji. O tym, że Rosja byłaby w stanie wytrzymać konwencjonalny wyścig zbrojeń z Europą nawet nie ma mowy. PKB tylko Polski i Skandynawii jest większe niż PKB Rosji. Przemysł rosyjski jest w stanie budować nie więcej niż 50 samolotów bojowych rocznie i jeden okręt klasy fregata w ciągu 2-3 lat. Przemysł europejski może wyprodukować dziesięć razy tyle. ZSRR miał ogromny potencjał w przemyśle zbrojeniowym ale to było wspierane przez całą sieć powiązań z państwami bloku wschodniego. Sama NRD przeznaczała 4% swojego PKB na finansowanie sowieckiej armii. Podobnie a pewnie nawet w większym stopniu taka sytuacja była w innych państwach bloku wschodniego. To nie były małe pieniądze. Dziś aby te państwa ponownie finansowały rosyjska maszynę wojenną najpierw Rosja musiałaby dokonać ich podboju. a biorąc pod uwagę zapaść demograficzną i gospodarczą Rosji oraz pojawienie się potężnych Chin i naprawdę silnej Turcji próba odbudowy hegemonii w Europie Centralnej za pomocą siły militarnej to dla Rosji samobójstwo. A dobrowolnie jednak nikt w naszym regionie nie zgodzi się płacić Moskwie haraczu. Zresztą wszystkie państwa regionu są tak zadłużone, że nawet gdyby chciały to nie mogłyby tego robić. Tak więc nie będzie żadnej “stabilizacji“ sytuacji przez Rosję.

  • Wojciech
   15 marca 2017 at 09:04

   W tej szaleńczej im kłamliwej kalkulacji należy brać pod uwagę fakt, że tylko 10 procent potencjału atomowego Rosji /lub USA/ może zniweczyć życie na ziemi.

  • wlodek
   15 marca 2017 at 10:53

   Wyobrażam sobie boby ,broń atomową w rękach Antoniego Smoleńskiego,byłby to pierwszy i ostatni dzień dla Europy!Nato tak jak Układ Warszawski winien być rozwiązany 20 lat temu! a Europa nie geograficznie a ekonomicznie winna funkcjonować od Portugalii po granice Rosji z Chinami!Wtedy nie opowiadał byś bzdur o potędze USA czy Chin i nie szukał byś dla nas sojuszników wśród turków, JJJJJ czy banderowców.!27 do jednego,oto nasza siła.!

   • bob
    15 marca 2017 at 15:10

    Włodek, nawet Niemcy i Francuzi nie są tacy głupi aby wciągać Europę w wir rywalizacji rosyjsko-chińskiej w Azji. Gdyby idea od Lizbony do Władywostoku była dla nich bezpieczna i korzystna już dawno byłaby rzeczywistością.

   • krzyk58
    15 marca 2017 at 17:22

    @bob. ” Gdyby idea od Lizbony do Władywostoku była dla nich bezpieczna i korzystna już dawno byłaby rzeczywistością.” Zachodu.
    Panie ‘bob” g…o prawda.

    Motor-Roller – Брестские крепости (Мультвидео) /По самый Рейхстаг, 2015/ https://www.youtube.com/watch?v=NudbMkUHI-Q

    Нас никто штурмом не брал,
    Все ворота мы сами открыли.
    Даже тем, кто до крови кусал,
    Без враждебности жить предложили.

    Они были поражены,
    Тем, что мы безрассудно беспечны,
    Что фальшивый комплекс вины,
    Так покорно взвалили на плечи.

    А вины насчитали нам лес
    Эталоны надменной Европы:
    Это наш азиатский замес
    И масштабища наши циклопьи…

    Продолжая к нам в дом проникать,
    Многоопытная заграница
    Стала нас у корней подгрызать –
    Без корней легче договориться.

    Она сгрызла ученых, врачей,
    Придушила кинематограф,
    Обглодала учителей,
    И свой глобус пропил географ.

    Прогрызала дыры в мозгах,
    Чтобы тряпки туда вконопатить.
    Наша воля лопалась в швах,
    И совсем продырявилась память.

    И когда уже стали в глаза
    Называть нас «тупая нелепость»,
    Я, решив, что так дальше нельзя,
    Превратился в Брестскую крепость.

    На клочке материнской земли
    Я твердел в круговой обороне,
    Чтоб хотя бы его не смогли
    Оккупантов вытоптать кони,

    Чтоб хотя бы детей не отдать
    В рабство их содомитской культуре.
    Мне бы раньше пойти воевать!
    Но нас очень хитро надули.

    Мир плясал вокруг дудки врага,
    И предатели всласть жировали,
    У нацистов окрепли рога,
    Им юродивые подпевали.

    И, казалось, до пропасти шаг,
    И когда эта пропасть разверзлась,
    В небо взвился вдруг Родины флаг –
    Это билась еще одна крепость!

    И другие бились вдали,
    Все в дыму, но полные жизни.
    Значит, всех подкосить не смогли
    «Благодетели» нашей отчизны.

    И я понял: дайте нам срок,
    Мы сметем этой нечисти ворох!
    Наш народ не сотрешь в порошок,
    Его можно стереть только в порох.

    Не дай Бог вам с огнем лезть к нему,
    Проверять того пороха силу, –
    Он врагов не бьет по одному,
    Он их рейхами валит в могилу.

    Но урок этот впрок не пошел,
    И спустя всего два поколенья
    Новый рейх у порога расцвел,
    Хочет дани и повиновенья.

    Сколько раз объяснять дуракам,
    Наших дедов слова повторяя:
    Мы все выплаты вам по счетам
    Совершаем 9 Мая!

    Что ж, опять объясним дуракам,
    Наших дедов слова повторяя:
    Мы всегда, по любым вам заплатим счетам,
    Каждый раз 9 Мая!

    Kazachski ‘Motor-Roller. Poniał przesłanie?

   • bob
    15 marca 2017 at 18:30

    krzyku jeżeli chciałeś stanąć po stroni Moskwy to wybrałeś niewłaściwy przykład. Akurat w Brześciu zanim musieli się bronić Sowieci maszerowali razem z Wermachtem aby uczcić wspólną walkę przeciw Polakom.

   • krolowa bona
    15 marca 2017 at 19:11

    @wlodek…..no wlasnie, to sedno : sztucznie i bez celu i tylko w imie zyskow koncernow produkujacych arsenal wojenny podtrzymywane “nato” i temu celowi sluzacy antagonizm w stosunku do Rosji, ktora jedzie na tym samym wozku, co Europa….@wlodek “ujal” !!!

   • krzyk58
    15 marca 2017 at 21:14

    @Bob. “krzyku jeżeli chciałeś stanąć po stroni Moskwy to wybrałeś niewłaściwy przykład.” Właściwy.Moim zamierzeniem było przekazać
    na przykładzie ‘videorolika’ a i zalinkowanego tekstu piosenki,
    co “dobrego” może przyjść z Zachodu do Ruskiego Świata.
    Po prostu niewłaściwie odczytałeś moje intencje….a wystarczyło
    nie tylko wysłuchać piosenki – aby wyciągnąć właściwe wnioski.
    A tamte fakty znam doskonale – wiem także kto to był Kriowszein…
    nazwisko pisane z pamięci mogłem nieco poprzestawiać……….. 🙂
    Reasumując:dla Rosji “wspólna przestrzeń” to strzał w stopę!

  • jerzyjj
   15 marca 2017 at 11:18

   Amerykański sen umarł, leży sobie martwy i powoli zapominamy, a nawet sami Amerykanie zapominają, jak to było kiedy dymiły fabryki „Motor City”, korporacje zatrudniały olbrzymie ilości ludzi do przeliczania na maszynach wymagających kart perforowanych, ich kraj latał w kosmos, a kredyt był na 5% dostępny po wzięciu jakiejkolwiek pracy.

   https://obserwatorpolityczny.pl/?p=33844

   http://www.pb.pl/2614751,90199,ameryka-jest-juz-bankrutem

   NIE WIERZE ŻEBY TWOJE SZARE KOMÓRKI DAŁY RADĘ TO PRZETRAWIĆ ALE ZA TO INNI BĘDĄ WIEDZIELI KTO JESTEŚ ZACZ …

   Oficerowie Rosji
   https://www.youtube.com/watch?v=PaTQIV6-98k

  • g.pietraszewski
   15 marca 2017 at 16:28

   Komentarz pana bob urąga zdrowemu rozssdkowi. Prosze dbać o poziom dyskusji, ja rozumiem wolność słowa ale sa przecież przedszkola… Prosze nie obniżać poziomu forum, to spel generalny.

 7. Wojciech
  15 marca 2017 at 08:59

  Nad tym wielkim światowym szambem górują “wolne” media, które w interesie korporacji, kartelu US/NATO i banków kształtują odmóżdżonego człowieka, konsumenta, karykaturą obywatela. Jedynym odpowiedzialnym liderem świata pozostaje jedynie przywódca Rosji Putin. Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Putina.

 8. Wojciech
  15 marca 2017 at 13:42

  Oni przynieśli wam wolność i niepodległość, a teraz chcą forsy. Oto jeden z bohaterów, niedoszły premier. NIE LINKUJEMY DO TEGO ZASOBU. POZDRAWIAM WEB. JÓZ.

 9. jox
  15 marca 2017 at 15:46

  Upadek Europy nie ma nic wspólnego z „wartościami”, za które autor błędnie uważa traktowanie kobiety jako powłoki na zygotę czy zmuszanie rodzin do posiadania większej liczy dzieci niż są w stanie należycie wychować i wykształcić. Emancypacja kobiet i zmniejszenie przyrostu naturalnego nastąpiły już w latach 60-70, a mimo to do lat 90. w Europie (Zachodniej) panował dobrobyt. Upadek Europy (i nie tylko – w USA są podobne problemy) wynika z przyczyn ekonomicznych – po pierwsze, z przeniesienia miejsc pracy do Azji i Europy Wschodniej w imię „optymalizacji kosztów”, a po drugie, z przyjęcia do Unii, w imię źle pojętych interesów politycznych, krajów Europy Wschodniej, do których Zachód musi dopłacać. Teraz „stara Unia” chce naprawić te błędy, tj. pozbyć się „pasożytów” ze Wschodu i ściągnąć miejsca pracy z powrotem do siebie.

  Innym fatalnym błędem Zachodu była pomoc dla krajów trzeciego świata. Ludność zawsze mnożyła się tam jak króliki, ale z 10 urodzonych przez kobietę dzieci wieku dorosłego dożywało troje. Ta ludność dostała od Zachodu pomoc żywnościową i medyczną, ale nie ograniczyła rozrodczości, no i teraz jak kobieta urodzi 10 dzieci, to 10 dożywa wieku dorosłego i każde z nich też płodzi po 10 dzieci. Pamiętacie pierwszą wielką akcję Zachodu na rzecz pomocy głodującym w Etiopii? To było w połowie lat 80., artyści organizowali koncerty na ten cel. Ktoś słusznie zauważył, że pierwszą wielką falę uchodźców, która zalała Europę, stanowił wyż demograficzny urodzony w Afryce pod koniec lat 80. i odchowany dzięki tym akcjom pomocowym…

  Głównym powodem większości niekorzystnych zjawisk, które obecnie mają miejsce na świecie, jest przeludnienie. Jest nas obecnie co najmniej o 3 miliardy za dużo.

  • krolowa bona
   15 marca 2017 at 18:52

   @jox…. przychylam sie calkowicie do analizy komentatora, przede wszystkim absolutne przeludnienie kuli ziemskiej i konsekwencje tegoz przeludnirnia sa przyczyna upadku struktur w tym skoczenie sie ekonomii…neoliberalizm, ktory niby mial ratowac ekonomie i porzadek kapitalityczny jak katalizator przyspieszyl ten proces upadku..
   Uwazam za nierzetelne podawanie laicyzacji czy wykreconego w Polsce sensu “genteryzmu” za zrodlo upadku, talze niby to winy kobiet z uwagi na ich uprawnienia jako obyeateli…to absolutnie nie do przyjecia moralizowanie i infantylne wrecz szukanie kozla ofiarnego, ponizej poziomu !!!
   Co do Nato, po rozwiazaniu Ukladu Warzawskiego w/g regul prawa i wszelkiejj
   logiki wino Nato vyc rozwiazane, co to za sens nivy tego zwiazku, tyljo sztucznie napedzane przez koncetny produkujsce atsenal wojenny rzekome konflikty z Rodja, ktora dokladnie na tym samym wozku jedzie z “Europa” !!!
   Nie uwazam ze kamuflaz autora z jakimis tam prawami sufrazetek i innymi wymyslonymi na potrzeby kosciola i polityki archaicznymi “wartosciami” jest konsruktywne wrecz odwrotnie zanieczyszcza perspektywe i nie pozwala na odzegnanie prawdziwych tragedii, ktore na nas czyhaja…

   • krzyk58
    15 marca 2017 at 21:59

    @krolowa bona.”Uwazam za nierzetelne podawanie laicyzacji czy wykreconego w Polsce sensu „genteryzmu” za zrodlo upadku, talze niby to winy kobiet z uwagi na ich uprawnienia jako obyeateli…to absolutnie nie do przyjecia moralizowanie i infantylne wrecz szukanie kozla ofiarnego, ponizej poziomu !!!” Bogusław Wolniewicz, Paweł Okołowski 21 PRZERABIANIE CZŁOWIEKA. https://www.youtube.com/watch?v=wg-LFycsGX8

    Bogusław Wolniewicz 22 NOSICIELKI GENDERYZMU
    https://www.youtube.com/watch?v=oP4o36UGYvE

    Ps.Czy “krolowa” podpiera się zawsze bzdurami, czy jednak TO
    dłuższy pobyt ” na zachodzie” ma ujemny wpływ na postrzeganie
    otaczającej nas rzeczywistości? BO ‘cóś” musi być na rzeczy……
    🙂

  • krzyk58
   15 marca 2017 at 20:05

   @jox.”Głównym powodem większości niekorzystnych zjawisk, które obecnie mają miejsce na świecie, jest przeludnienie”…..
   Co brał – albo czym indoktrynował się 🙂 ………….”Al Gore, Bill Gates, Ted Turner i inni im podobni, wykorzystują swoją władzę, bogactwo i wpływy, by bawić się w Boga, ale oni nie są bogami; to są zwykli kryminaliści,…………http://wolna-polska.pl/wiadomosci/przeludnienie-to-mit-2016-03
   Jox miesza fakty z g….em- a “krolowa” żyruje tfórczosc najważniejsze że “sie krenci”.O! widzę i P.Lecha – pogratulować? 🙂

 10. krzyk58
  15 marca 2017 at 16:04

  mmmmmm(euroatlantycka) wersja” porządku” jest już prawie
  śmierdzącym trupem,dlatego ‘boby'(w liczbie mnogiej szaleją. 🙂

  ….Ktokolwiek nie okazałby się zwycięzcą, Ameryka po wojnie domowej przestanie być supermocarstwem, a Zachód jako całość zakończy swą imperialną karierę, ze wszystkimi tego faktu konsekwencjami.

  Nadejdzie czas rozliczeń. Zdają sobie z tego sprawy unijne ( w tym polskie) „elity”. Dlatego miotają się w poszukiwaniu wyjścia z tej matni. Pomimo regionalnych specyfik, w ogólnym rozliczeniu funkcjonują one „na amerykańską modłę”. …
  http://drnowopolskiblog.neon24.pl/post/137469,zachod-balansujac-na-krawedzi-fundamentalnych-zmian

  http://ignacynowopolskiblog.salon24.pl/763319,zachod-balansujac-na-krawedzi-fundamentalnych-zmian

  …….Koncepcja Międzymorza (Trójmorza) sprowadza się najogólniej do tego, że pomiędzy Niemcami a Rosją miałaby powstać „trzecia siła” – czyli blok państw położonych między Adriatykiem, Bałtykiem i Morzem Czarnym pod przewodnictwem Polski. No i okazało się, że podczas głosowania kandydatury Tuska wszystkie państwa tego postulowanego przez neo-prometeistów bloku głosowały przeciw rządowi w Warszawie. Wszystkie: państwa bałtyckie, Czechy, Słowacja, Węgry, Rumunia, Bułgaria, Austria, Słowenia i Chorwacja. Poparcia Tuskowi udzieliła też będąca poza UE Ukraina.

  Wystarczył prawdopodobnie jeden telefon Merkel do Poroszenki. Jasno zatem widać, że Międzymorze (Trójmorze) to fikcja, śmieszna chimera. Polska jest krajem za słabym, by komukolwiek przewodzić w Europie. W UE rządzą Niemcy, a w Europie Wschodniej jedynym realnym bytem politycznym jest Rosja. Opieranie polityki zagranicznej na takiej chimerze – co w praktyce sprowadza się do bezkrytycznego wspierania przez Warszawę Ukrainy i rozniecania histerii antyrosyjskiej – to kompromitacja i szaleństwo. ….Profanacje we Lwowie i Podkamieniu w cieniu Intermarium. http://www.mysl-polska.pl/1188

  …………..А Россия лучше всех!
  https://www.youtube.com/watch?v=4BJ972Qq9k0

  …………Вика Цыганова – Под злёздами Балканскими
  https://www.youtube.com/watch?v=yaxDsE0qngU

 11. krzyk58
  15 marca 2017 at 16:59

  @bob. Jeśli już mowa o gwałtach, to wiesz zapewne, a jeśli nie to
  podaję do wiadomości iż te niecne praktyki były i są domeną armii
  “wolnego świata’ – . Poniał? W Armii Czerwonej takie przypadki
  tez niekiedy zdarzały się jednak za to przestępstwo była tylko jedna kara……. Amerykanie(Zachód) mają tradycje począwszy od II wojny
  ‘poprzez Okinawę’ po Irak itd….W armii amerykańskiej NIGDY
  nie było wysokich standardów moralnych a już zwłaszcza w relacjach z narodami podbitymi!

 12. wlodek
  15 marca 2017 at 17:25

  Zauważyliscie aktywność Bobiego?Przyjechał patron Klimkin i trzeba się wykazać. Może coś sypnie.

 13. wlodek
  15 marca 2017 at 17:31

  Bobby znów dostanie O,a krzyk i pozostali komentatorzy piatorka (w skali 1-5).Pozdro.

 14. Lech
  15 marca 2017 at 18:38

  @ jox. W pełni zgadzam się z Twoją oceną. Czasami odnoszę wrażenie, że autor tektu nie rozumie współczesnego świata, w szczególności przemian społecznych.

 15. wlodek
  15 marca 2017 at 19:14

  7 razy w sezonie 2017 był Gówno Dowodzący na nartach a w tym czasie ponad 30 Generałów go home!Najlepsze osłabienie NATO od czasów Wietnamu,tak dalej !Bobby będzie nie zadowolony!

 16. krzyk58
  15 marca 2017 at 19:52

  Aleksander Jabłonowski Maciek Poręba pod ambasadą USA dają ostro do pieca . https://www.youtube.com/watch?v=5sLvIv8hQtY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

More Stories From Paradygmat rozwoju

Scroll Up