Go to ...
Obiektywnie? Subiektywnie? O polityce, państwie, gospodarce… w poszukiwaniu paradygmatu rozwoju. Zawsze mamy rację!

Obserwator Polityczny on Google+RSS Feed

27 maja 2018

Nowy kształt strony internetowej – test


 Szanowni Państwo!

Przekazujemy Użytkownikom nową wersję strony internetowej. Jest to wersja przejściowa, dzięki której będziemy testowali kolejne użyteczności. Ze względów bezpieczeństwa nadal jest wyłączona część funkcji. Bardzo prosimy o przesyłanie redakcji portalu wszelkich uwag i informacji o ewentualnych nieprawidłowościach lub innych, niż oczekiwane zachowaniach strony.

Od dwóch tygodni uruchomiona jest również wersja na urządzenia mobilne. Bardzo prosimy zwrócić uwagę na zachowanie się strony na tych urządzeniach i wszelkie informacje dla redakcji.

Docelowo planujemy stworzenie nowej – docelowej – wersji strony internetowej, doświadczenia zdobyte w zakresie użyteczności, dostępności, sortowania informacji, nawigacji oraz interakcji z Użytkownikami – posłużą do opracowania wersji docelowej.

Szczególnym zagadnieniem o nadzwyczajnej wadze jest zabezpieczenie strony od strony bezpieczeństwa informatycznego. Niestety cała budowa strony, w tym w szczególności właśnie kwestie związane z bezpieczeństwem są szczególnie kosztowne. Dlatego bardzo prosimy wszystkich chętnych Państwa Użytkowników do zintensyfikowania wsparcia finansowego dla naszej fundacji.

Wszystkie osoby zamierzające udzielić bezpośredniego wsparcia finansowego fundacji proszone są o wpłacanie pieniędzy na poniższe konto bankowe:

Fundacja Pisanie Książek

ul. Złota 61

00-819 Warszawa

63 1020 1097 0000 7102 0229 0724

z dopiskiem – „DAROWIZNA” – dopisek jest konieczny, bez niego środki zostaną zwrócone (z pomniejszeniem kwoty o koszty przelewu zwrotnego i inne opłaty manipulacyjne z tym związane).

Słownie cyfry z numeru konta: [sześć, trzy – jeden, zero, dwa, zero – jeden, zero, dziewięć, siedem – zero, zero, zero, zero – siedem, jeden, zero, dwa – zero, dwa, dwa, dziewięć – zero, siedem, dwa, cztery]

Konto fundacji jest prowadzone przez bank:
PKOBP Oddział 9 w Warszawie ul.Nowogrodzka 35/41, 00-950 Warszawa
Symbol SWIFT banku to: BPKOPLPW

Dziękujemy za państwa dotychczasowe uwagi i opinie, z których część została wykorzystana przy dotychczasowych pracach.

Pamiętamy o forum dla Użytkowników, jednak jego uruchomienie wymaga szczególnej procedury informatycznej i specjalistycznej ochrony prawnej. Jest to bardzo kosztowne, do póki nie zgromadzimy na to odpowiednich środków, niestety nie możemy uruchomić forum, które tak często Państwo postulowaliście. Na dzień dzisiejszy stroną opiekuję się jeden webmaster i dwoje wolontariuszy wspierających. Do stworzenia forum potrzebujemy osobnej osoby, ponieważ przeciążenie zespołu jest tak znaczne, że już od pewnego czasu są poważne problemy z moderowaniem komentarzy.

Życzymy przyjemnej lektury.

Redakcja

14 komentarzy “Nowy kształt strony internetowej – test”

 1. Mechmed
  11 marca 2017 at 16:12

  Fajnie to wygląda, mysle że można iść w tą stronę docelowo – zwłaszcza użyteczne jest to najcześciej czytane z prawej.

 2. Dod
  11 marca 2017 at 16:24

  Jestem zaskoczony tą stroną wszedłem z googli i już siedzę od rana…

 3. Wojciech
  11 marca 2017 at 16:32

  “Jak się polepszy to się popieprzy” Zupełnie się pogubiłem w chronologii. Nie wiem co nowe, co stare? A było tak klarownie i jasno. Za dużo na raz. Wiele rzeczy można ukryć w archiwum

  [PROSZĘ PANA JA TEŻ JESTEM ZAGRZEBANY W NOWYCH WERSJACH MOJEGO KLIKANIA. JEDNAK NIE MAMY WYJŚCIA CHYBA ŻE MA PAN 12300 PLN TO PROSZĘ PRZELAĆ NA KONTO FUNDACJI I ZA JAKIEŚ DWA TYGODNIE BĘDZIE JAK BYŁO A NAWET LEPIEJ, NA TĄ CHWILĘ MUSI BYĆ TAK JAK JEST – LEPIEJ DZIAŁA, JEST WOLNE OD BŁĘDÓW, NIE WIESZA SIĘ, NIE PRZEPUSZCZA SPAMU, JEST BEZPIECZNIEJ. POZDRAWIAM WEB. JÓZ.]

 4. krzyk58
  11 marca 2017 at 16:33

  Now(sza)a wersja nie porywa.Krok wstecz.

  [SZANOWNY PANIE TYLKO 12300 PLN I BĘDZIE WERSJA DOCELOWA, W PEŁNI ZGODNA Z DOTYCHCZASOWYM UKŁADEM. TO JEST WERSJA TESTOWA, A WŁAŚCIWIE EKSPERYMENTALNA – ZAPEWNIA NAM WIĘKSZE BEZPIECZEŃSTWO. TYMCZASOWO TAK BĘDZIE, TEŻ NIE JESTEM ZACHWYCONY ALE NIE BYŁO INNEGO WYJŚCIA POZDRAWIAM WEB. JÓZ.]

 5. Miecław
  11 marca 2017 at 17:45

  Wersja dla dzieciaków, brakuje tylko reklam i gier. Stwierdzam to co poprzednicy, dla mnie jest nieczytelna i trudno znaleźć szybko potrzebne informacje. Mnie zdecydowanie odstrasza i nie wiem czy nie będę zaglądał rzadziej, jak na inne strony, które zostały zmienione w duchu nowoczesnej wersji obrazkowej dla “kretynów”. Po prostu nie mam czasu na przeszukiwanie strony żeby zorientować się w najnowszych informacjach. Tak kiedyś zrezygnowałem z kresów.pl, a szkoda bo jesteście najlepsi, to na felietonach Szanownego Krakauera uczą się samodzielnego myślenia moi uczniowie, których odpytuję z wiedzy o świecie i polityce. Stara wersja jest najlepsza, bądźmy tradycjonalistami.

  [Jest tylko drobny problem 12300 PLN wówczas będzie jak było a nawet lepiej. ps. mnie też jest ciężej – już coś popsułem… web. józ.]

 6. izabella
  11 marca 2017 at 18:41

  Uważam, że jest nowoczesna i przejrzysta. Kwestia przyzwyczajenia

 7. Rysa
  11 marca 2017 at 18:49

  Szanowna Redakcjo, częściowo się przychylam do opinii @@ Krzyk58, Miecław i Wojciech, ale rozumiejąc potrzebę większego bezpieczeństwa informatycznego zaproponuję pewne rozwiązania, które wg mnie, pozwolą posługującym się elementarną logiką na proste znalezienie interesujących ich artykułów.
  1. W rozszerzeniu po prawej stronie “najnowsze teksty” należałoby
  wyszczególnić chronologicznie wszystkie teksty z jakiegoś
  przedziału czasowego (tydzień, dwa, m-c?).
  2. Teksty te winny na stronie głównej być umieszczone w mniej
  więcej takiej kolejności oraz z bezwględnie podaną datą ich
  publikacji oraz ich autora.
  3. W rozszerzeniu po prawej stronie “najczęściej czytane”
  należałoby wprowadzić podtytuły obejmujące najogólniej
  przykładowo kategorie: gospodarka, kultura, polityka,
  społeczeństwo, wojskowość (militaria) i w każdym kilka (2-5?)
  artykułów.
  Felieton winien być oznaczony datą, nazwiskiem autora i ilością
  komentarzy.
  Kwalifikacja do tego rozszerzenia winna wynikać z ilości
  komentarzy pod nim, a wszystkie artykuły w danej podgrupie
  nie mające wystarczającej ilości komentarzy winny być
  umieszczone w archiwum.
  A teraz jedna uwaga do wypowiedzi wymienionych na początku komentatorów. Stara forma strony zamykała rozpętaną dyskusję nad szczególnie “wrażliwym” tematem w momencie jak przechodził on do archiwum, którego odtwarzanie było niestety też szukaniem dosyć czasochłonnym.
  W proponowanym rozwiązaniu temat wrażliwy będzie istniał na forum dopóki będzie wywoływał dyskusję, i to jest chyba zasadnicza sprawa dla czytelników i komentatorów OP

  [DZIĘKUJĘ ZA OPINIĘ I WSKAZÓWKI – MNIEJ WIĘCEJ TAK TO SOBIE WYOBRAŻAMY, DOCELOWO MA BYĆ TAK JAK BYŁO (JAKĄ TE SŁOWA OSTATNIO ROBIĄ KARIERĘ) – TO JEST WERSJA TESTOWA DAJĄCA NAM WZGLĘDNE BEZPIECZEŃSTWO DZIAŁANIA W TYM SYSTEMIE. POPRZEDNIE JUŻ NIE MOGŁO DZIAŁAĆ, PRZESTAŁO WYŚWIETLAĆ OBRAZKI I BYŁY TAKIE LUKI ŻE JUŻ NIE BYŁO JAK ŁATAĆ, CZY RACZEJ MUROWAĆ – CHODZI O BEZPIECZEŃSTWO STRONY I UZYTKOWNIKÓW, NIE MOŻEMY NIE MIEĆ NAD NIĄ KONTROLI A NAD TAMTĄ WERSJĄ JUŻ BYŁO JĄ MIEĆ TRUDNO. TO CO WIDZIMY TO JEST TO CO FUNDACJA MOŻE ZROBIĆ PRZY MINIMALNYM FINANSOWANIU JAKIE MA. I TAK BĘDZIE DO PÓKI NIE BĘDZIE PIENIĘDZY NA ZROBIENIE STRONY TAK NA PRAWDĘ OD NOWA KOSZT 12300 PLN BRUTTO, NA DOKOŃCZENIE TEJ POTRZEBUJEMY JAKIEŚ 2000 PLN TO WSZYSTKO NAPRAWDĘ NIE JEST ZA DARMO I NIE ROBI SIĘ SAMO. SZCZERZE POWIEM ŻE TO SUKCES ŻE W OGÓLE DZIAŁA BO MOGŁABY BYĆ WYŁĄCZONA – TAKIE SĄ FAKTY. POZDRAWIAM WEB. JÓZ.].

 8. Wierny czytelnik
  11 marca 2017 at 19:05

  Strona jest bardzo ładna, a jak na testową bardzo funkcjonalna, jest dostęp do kategorii, są najbardziej popularne wpisy. Dla mnie może być. Zrobię darowiznę 100 zł. Jakby każdy kto pluje na OP powyżej to zrobił, to przynajmniej mielibyście żeby coś ruszyć. Życzę dalszych sukcesów i czekam na wersję docelową.

 9. Adam Grzelązka
  11 marca 2017 at 19:43

  Nie jest źle – wygląda intrygująco. Wiadomo, ze trzeba się przyzwycaić, ale przecież nic nie jest wieczne.

 10. Inicjator
  12 marca 2017 at 08:43

  Jest ładnie, ale trudno się połapać, co jest najnowszym artykułem.

  Może umieszczać datę publikacji w skrócie tytułu?

  Ja się jeszcze nie mogę przyzwyczaić.

 11. wlodek
  12 marca 2017 at 08:49

  Kwestia przyzwyczajenia!

 12. Kamczatka
  12 marca 2017 at 09:57

  Korzystam z wersji mobilnej.
  Na IOS i Android działa dobrze.
  “Skromnie i ze smakiem” – wszystko pod ręką, menu jest proste i intuicyjne.

  W skali pięciopunktowej stawiam twardą czwórce. 👌

  Pozdrawiam

 13. Wojciech
  12 marca 2017 at 09:58

  Pan WEB.JÓZ. Nie widziałem, że rzecz dotyczy także 12 300 złotych. To bardzo ważny argument. Tym niemniej stara wersja byłe niezwykle prosta, czytelna, bez niepotrzebnych obrazków i kolorków. Taka jaką potrzebują myślący i inteligentni ludzie, czytający mądre teksty. Pozdrawiam

 14. Winetu
  12 marca 2017 at 23:49

  Przychylam się do opinii Rysy i Wojciecha.

  [ TO SUPER ŻE PANUJE JEDNOMYŚLNOŚĆ – SĄ JAKIEŚ POMYSŁY SKĄD WZIĄĆ 12300 PLN? WEB. JÓZ.]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

More Stories From Ogólna

Privacy Preference Center

Scroll Up