Go to ...
Obiektywnie? Subiektywnie? O polityce, państwie, gospodarce… w poszukiwaniu paradygmatu rozwoju. Zawsze mamy rację!

Obserwator Polityczny on Google+RSS Feed

16 października 2018

O bohaterskich Powstańcach Donbasu i Męczennikach Odessy dzieci będą recytować wiersze…


 Nadejdzie w końcu taki dzień, bo nadejść musi. W którym o bohaterskich Powstańcach Donbasu i Męczennikach Odessy dzieci będą recytować wiersze. To co się wydarzyło już na ziemiach ruskich, nigdy się wydarzyć nie powinno. Ponieważ to powtórka walki z ohydną hydrą faszyzmu, która po tylu latach podnosi swój parszywy łeb.
Tak jak Ojcowie i Dziadowie bohaterskich Powstańców Donbasu walczyli z faszyzmem, tak i ich Synowie i Wnuki, muszą ponownie stawiać czoła bestialstwu. Znowu niszczone są wsie, niszczone są miasta, zabijane są dzieci, płaczą kobiety. Ukryci w piwnicach boją się kolejnych bombardowań i pojawienia się bestialskich szatanów z Kijowa, którzy w imię „nacji” zabijają niewinnych. Zabijają, niszczą i palą – taktyka spalonej ziemi, której ziemie ruskie już nie raz zaznały od nieprzyjaciela.
Tak jak po zimie przychodzi wiosna, po wojnie przychodzi pokój. Jednak tym razem to jest o jedną wojnę za dużo, ponieważ to jest wojna, której nie musiało być. Ponieważ to walczy swój ze swoim. Brat z bratem. Ojciec z synem. W dodatku, jakby zapytać się dzisiaj przeciętnego mieszkańca tych ziem – o co jest ta wojna, można będzie usłyszeć dwa generalne rodzaje odpowiedzi. Pierwsza, nasycona rusofobiczną i rusonienawistną propagandą to standardowa zbitka o „Putinie” i wszystkim złym, co wiąże się z Rosją. Druga to najczęściej prosto z serca od ludzi – informacja o tym, że to krwawa wojna oligarchów z Kijowa. Donbas został poświęcony, wyładowano na nim całe zło, które ujawniło się w Odessie 2 maja 2014 roku. Nawet małe dzieci na Ukrainie wiedzą już, że to co spotkało Donbas, to lekcja dla innych regionów rosyjskojęzycznych, żeby przestraszyć ludzi.
Jednak strach nie jest stymulantą, na której można opierać rządy, ponieważ ludzie bojący się w końcu się zbuntują. Wielu woli śmierć, niż niewolę, poniżenie i prześladowania. Dzisiaj to właśnie Donbas jest pierwszym frontem walki o wolność i godność.
Obraz walczącego Donbasu w mediach zachodnich jest jednoznacznie negatywny, tymczasem tam toczy się życie, a dzięki wielkiej pomocy humanitarnej z Rosji, staje się ono nieco lżej znośne, ze względu na warunki frontowe. Proszę pamiętać, że dwa największe miasta regionu – Donieck i Ługańsk leżą na linii frontu. Ostrzał artyleryjski, moździerzowy i rakietowy blokowisk jest faktem, niestety czymś do czego ludzie tam zdążyli się przyzwyczaić. O tym media na zachodzie nie mówią, ponieważ wyszłoby na jaw, jakimi metodami zaprowadza się „ład konstytucyjny” w Europie.
Jest niepodważalnym faktem, że konflikt na Ukrainie wywołano i wykorzystano politycznie w celu izolowania Federacji Rosyjskiej. Rosja chciała być uczciwa wobec ludzi, dla których cynizm i hipokryzja są standardowymi schematami myślenia. Sukces modernizacji Rosji, którego ukoronowaniem był sukces Igrzysk Olimpijskich w Sochi, to już było dla wrogów Rosji za dużo. Widok Rosji silnej, dobrze rządzonej i bogacącej się – to nie jest w interesie Zachodu. Zarazem nie jest w interesie Zachodu upadek Rosji, albowiem to spowodowałoby stan nieustalony, w którym bardzo mogłyby się wzmocnić Chiny. Z punktu widzenia interesów Zachodu, najlepiej jeżeli Rosja byłaby uwiązana kryzysem i dokładnie tak się dzisiaj dzieje. Nie bez przyczyny, albowiem w świetle sukcesów rosyjskiej misji pokojowej i humanitarnej w Syrii, Zachód ma problem – w nowym porządku na Bliskim Wschodzie, nie ma miejsca dla Waszyngtonu. Skoro Rosjanie z sukcesem włączyli się w obronę sojuszników w Syrii, to zrobiono im wojnę najbliżej jak się tylko dało, żeby nie mieli za łatwo. Donbas w tym kontekście jest ceną, jaką trzeba było zapłacić w istniejących uwarunkowaniach geostrategicznych.
Historia jednak będzie pamiętać o bohaterskich Powstańcach Donbasu, a o ich wrogach zapomni, przeminą, tak jak przeminęli wszyscy inni, którym wydawało się, że można bezkarnie zabijać i niszczyć Świętą Ruś.
Nie przeminie nasza pamięć o Męczennikach w Odessie. Zamordowanych w ludobójczym akcie ataku wściekłego tłumu 2 maja 2014 roku. Do dzisiaj nie rozliczono winnych tej zbrodni. Rodziny ofiar są prześladowane. Hańba. Wielka hańba dla świata, całego Zachodu i Ukrainy. Ta krzywda nie może pozostać zapomniana. Był to jeden z najokrutniejszych mordów w Europie od wojny na Bałkanach.
W tych wszystkich trudnych dniach wszyscy jesteśmy mieszkańcami Donbasu. Wszyscy jesteśmy mordowani, bombardowani i rozstrzeliwani. Wszyscy jesteśmy zastraszani za mówienie po rosyjsku. Donbas potrzebuje solidarności, nie można milczeć o dramacie i krzywdzie tych ludzi. Sprawcy niech nie myślą, że ujdą karze. Podobnie ci, którzy do tego dramatu podżegali.
O bohaterskich Powstańcach Donbasu i Męczennikach Odessy dzieci będą recytować wiersze. Zgniłe truchła ich wrogów rozwieje wiatr historii. Polityka w tym wszystkim jest już nieważna. Liczy się już tylko wymiar ludzki tej wielkiej tragedii. To cierpienie musi się skończyć.

Tags: , , , , , , ,

23 komentarze “O bohaterskich Powstańcach Donbasu i Męczennikach Odessy dzieci będą recytować wiersze…”

 1. Inicjator
  8 marca 2017 at 04:29

  Autor jest już dorosły i powinien wiedzieć, że kto był bohaterem lub bandytą – decydują zwycięzcy.

  Do tego potrzeba pieniędzy na utrwalenie tych opinii, a 5 mld dolarów pani Nuland – swoje zrobiło.

  Trwa wojna na Wschodzie Ukrainy i giną tam biedni ludzie.

  To jest najważniejsze, żeby przestali ginąć.

  Reszta to propaganda.

  I to nieważne której z walczących stron.

  • krzyk58
   8 marca 2017 at 07:56

   …Reszta to propaganda.

   I to nieważne której z walczących stron.

   NIEPRAWDA.Kom.relatywizuje, w tamtych “okolicznościach
   przyrody” – nie wypada….

  • krolowa bona
   8 marca 2017 at 09:00

   @Inicjator Identyfikuje sie calkowicie z komentarzem @Inicjator, biedni ludzie gina, siedza w kurnikach bez wody i jadla, w tym styrani losem seniorzy, co sie ledwo co duch w nich placze, dzieciarnia nie chodzi do szkoly…. .tak sie wujek obama zabawial i to po to tylko by “dopieprzyc” Rosji….nagrode pokojowa nobla trzeba zwrocic….wstyd , ludzki wstyd ogarnia czlowieka widzac, jak rozszarpal takie samowystarczalne panstwo na strzepy…cale pokolenie a moze i 2 -3 pokolenia na smietnik…taka jedna niemiecka “zielona” rebekka herms, siedzsca za pare tysiaczkow w luxusie budowli UE wyjjrzykiwala na majdanie”macie prawo to, macie prawo tamto…”, wiedzac ze to zmylka, bo UE nigdy Ukrainy nie chciala… jedynym celem bylo zburzenie i ponizenie pozycji Rosji. ..czy na Ukrainie jest tego swiadomodc ?

 2. Wielka Polska Katolicka
  8 marca 2017 at 05:11

  Śmierć wrogom Wielkiej Polski! Ukraina czcząc morderców i ludobójców nie wejdzie do Unii! Nigdy!

  • krzyk58
   8 marca 2017 at 08:02

   Po co od razu zabijać “wrogów Wielkiej Polski”?
   A gdyby “ukraina’ nie miała odniesienia do ideologii
   Dmytro Doncowa lecz “tylko normalnie” zabijała mieszkańców Nowej Rosji – zasługiwała by na wejście do “elitarnego’ klubu?

   • Miecław
    8 marca 2017 at 13:41

    WPK tego nie zrozumie. On nie ma pojęcia, że przemoc rodzi przemoc, a życie w przyjaźni narodów jak za czasów ZSRR jest mu zupełnie obce. Co do wejścia do tego “elitarnego” grona, to jak najbardziej Ukraina na to “zasługuje”, przecież to grono posługuje się taką samą przemocą wobec swoich skolonizowanych obszarów, tylko to się nazywa wprowadzaniem demokracji, walką o prawa człowieka itd. Jeżeli mając dar od losu, jakiś naród nie potrafi stworzyć własnej suwerenności to nie zasługuje na lepszy los. Niestety poniekąd dotyczy to też Polaków. Szkoda tylko normalnych uczciwych Ukraińców, którzy są zmuszani do gloryfikowania faszystów, podobnie jak Polacy do gloryfikowania wyklętych. Dzięki za wczorajszy link. Niestety zamieszanie pojęciowe jest tak wielkie, że przeciętny człowiek się w tym nie odnajduje, a media z każdej strony relatywizując rzeczywistość przyczyniając się do upadku kultury i zasad funkcjonowania umowy społecznej. Sami też posługujemy się uproszczeniami, które nie charakteryzują naszej wizji świata. Zapewne to znasz, bo jesteś oczytanym człowiekiem,ale polecam ku przypomnieniu ewentualnie, bo to określa też moje podejście do życia w społeczeństwa i jego zasad. Jeżeli wyrzucisz z tego tekstu boga jako anachronizm ewolucyjny człowieka, to masz wyższy poziom człowieczeństwa do którego społeczeństwa powinny dążyć. Oczywiście szczególnie polecam go Wielk. Pol. Kat. może mu się spodobać:-) tylko jak on biedny strawi słowo komunizm i jego utożsamienie z Jezusem:-)Polecam:http://lewicowo.pl/jestem-komunista/
    Pozdrawiam.

   • krzyk58
    8 marca 2017 at 18:33

    @Miecław.Z całym szacunkiem…lecz linkowany
    portal to zdecydowanie nie moje klimaty. Czytamy “we
    stopce” – cytuję:”Portal poświęcony tradycjom polskiej
    lewicy demokratycznej,patriotycznej
    i niekomunistycznej”. Czyli takiej, co do linii
    politycznej zawsze miałem,wątpliwości.

 3. Konrad Skolnicki
  8 marca 2017 at 05:47

  Dokładnie – po najnowszej aferze złodziejskiej w Kijowie to już kwestia kilku miesięcy. Ukraina się kończy na naszych oczach

 4. wlodek
  8 marca 2017 at 06:36

  Z okazji 8 Marca,wieczorynce, królowej,kobietom Donbasu i Odessy ludzkiego szczęścia nie tylko z tej okazji,zdrowia i pomyślności!

  • krolowa bona
   8 marca 2017 at 08:44

   @wlodek ! piekne, piekne dzieki, zyczenia odwzajemniam i zycze wszystkim “ludzkiego szczescia” ( jakie swietne sformulowanie ( i doprawdy nie tylko z tej okazji
   ♡♥♡♥♡♥♡♥♡♥♡♥♡♥♡
   ♡♥♡

  • Miecław
   8 marca 2017 at 09:55

   Przyłączam się do tych życzeń. Pozdrawiam.

  • wieczorynka
   8 marca 2017 at 18:52

   A to Panowie się pokazali z tej najlepszej strony(aż mam wypieki na twarzy). Szanownym Panom życzę wszystkiego co najlepsze – jutro ponoć jest Dzień Mężczyzn, nie wiem czy międzynarodowy ale w Polsce przynajmniej umowny.

   Jeszcze raz Panowie samych w życiu słodyczy.

 5. Wojciech
  8 marca 2017 at 09:08

  Donbas już nigdy nie wróci do Ukrainy. Ukraina także nie wróci do siebie, rozpadnie się na kilka części. Najgorsza, upowska znajdzie sie przy polskiej granicy żądając jej korekty po Tarnów i Warszawę. Oto rezultat zdradzieckiej, satelickiej polityki kretynów solidarnościowych.

  • krzyk58
   8 marca 2017 at 13:29

   Czy zamierał Szanowny dopisać także “post-komuchów”,
   BO jeśli “zabył’,to uprzejmie – przypominam…. 🙂

  • wlodek
   8 marca 2017 at 13:35

   Dzisiaj w centrum Katowic Ukrainka(rusko języczna),wyrabiała Kartę Stałego Pobytu z Żytomierza(centrum Ukrainy)przeklinała nie Rosjan a jak się wyraziła banderowską skatine. Dlaczego Polski rząd ich popiera jeśli nic się nie zmieni to oni już tu są tylko siedzą cicho. W Urzędzie Wojewódzkim spotkała takich którzy byli w oddziałach Tornado.A winetu chce pisać do Marionetki?

   • krzyk58
    8 marca 2017 at 15:46

    Włodku.Należało dyskretnie poinstruować że w jej
    złożonej sytuacji życiowej nie należy oficjalne
    złorzeczyć, BO ‘europejczycy’ z nazistowskich
    (ochotniczych) batalionów na pewno dostaną karty…..

 6. Winetu
  8 marca 2017 at 09:15

  Bardzo dobry i rzetelny artykuł o Ukrainie i jej polityce w Donbasie i Ługańsku, muszę go przedrukować i wysłać prezydentowi A. D., może coś z tego zrozumie, chyba, że ma jakieś inne zobowiązania wobec banderowców o czym naród polski nie wie. Pozdrawiam i serdeczne pozdrowienia przekazuję społeczności Doniecka, Ługańska i okolicznych miejscowości oraz Odessy i Mariupola.

 7. krzyk58
  8 marca 2017 at 16:41

  “Tak jak Ojcowie i Dziadowie bohaterskich Powstańców Donbasu walczyli z faszyzmem”… czego “żywym” symbolem
  BYŁA JEST i POZOSTANIE, na wieki wieków…umocniona bohaterską obroną Ruskiego Świata przed dzikimi
  hordami barbarzyńców z europejską tożsamością……..

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Sawur-Mohy%C5%82a

 8. wlodek
  8 marca 2017 at 18:32

  krzyku,zachowalismy pełną dyskrecje prawie jak pisuar w kwestii prędkości p.Broszki w Oświęcimiu i kłamstwa lustracyjnego męża pewnej pani o której pracowitości w Poznaniu krążą legendy!Rozmawialiśmy tak cicho jak komisja Smoleńska. Pozdro.

 9. wlodek
  8 marca 2017 at 20:10

  Hasło z dzisiejszych ulic z Katowic,które odnosi się do sytuacji w Polsce i Upadlinie.”Najniżej upadają te społeczeństwa które milczą gdy jawni kłamcy o podwójnej moralności uczą moralności”A tak przy okazji czy ty krzyku,świadomie zapomniałeś o doradcach Solidarności ze strony Episkopatu(biskup Orszulik) i Klubu Inteligencji Katolickiej(Mazowiecki)?

  • krzyk58
   8 marca 2017 at 21:16

   A Mazowiecki? 🙂 Zawsze i wszędzie był tam gdzie splendor,władza,pieniądze…jeszcze w czasach gdy
   w dobrym tonie było przypodobać się ‘naszym’ stalinistom – nagonka na bis. Kaczmarka. Włodku
   KK niejedno ma imię,rozpoznajesz tylko twarz “oświeconą,demokratyczną” KK…

   • wlodek
    9 marca 2017 at 06:35

    Nie zapominam krzyku o twarzach Ojca rrrrrrr,rrrrrrr i innych “wybitnych” przedstawicielach “patriotycznego kościoła.O umoczonych w afery pedofilskie nie wspomne bo zabrakło by miejsca na O.P.

 10. jurek
  9 marca 2017 at 20:46

  Niewiadomo jak to sie skonczy Rosja ma problem.Unika zbrojnej konfrontacji jak tylko moze.Tylko kto tu jest agresorem? Napewno nie kraj ktory broni swoich czyli Rosjan.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

More Stories From Społeczeństwo

Scroll Up