Go to ...
Obiektywnie? Subiektywnie? O polityce, państwie, gospodarce… w poszukiwaniu paradygmatu rozwoju. Zawsze mamy rację!

Obserwator Polityczny on Google+RSS Feed

26 kwietnia 2018

Historia kłamstwem zapluta


2017.03.02
Poznań

Ofiarom zbrodni komunistycznych

przyszli ze wschodu
siłą wzięli sobie władzę
niewoląc naród wojną znękany

nikogo nie pytając o zgodę
pod siebie fałszowali wybory
niepokorni ginęli w obozach pracy

terror trwał latami w tej mrocznej epoce
zawsze był kolejny wróg do prześladowania
ludzi szczuto na siebie nawzajem

mord dokonany na narodzie
po dziś dzień wciąż niemal nieznany
w matni kłamstw tonie

tysiące ofiar tysiące trupów
tysiące serc złamanych
tysiące żyć zgaszonych strzałem w głowę

lat minęły dziesiątki a prawda wciąż ukryta
mordercy i kaci żywot wiodą nietknięty
dziś historię odkłamać nam trzeba

przeciwko najgłośniej krzyczą
którym krew po rękach nadal spływa
których serca kłamstwami zwiedzione

Tags: , , ,

37 komentarzy “Historia kłamstwem zapluta”

 1. Lewiatan
  4 marca 2017 at 06:12

  Mocne, ale to dobrze że to podajecie. Pan Grzelązka jak widzę ma inną linię, niż redakcja…

 2. wlodek
  4 marca 2017 at 08:02

  Życzę p.Adamowi powrotu do normalności bo jedno kłamstwo zastępuje drugim.A świat nie jest czarno biały. A może przypomniał sobie historię Poznania w czasach Bismarcka? Już tekst o “wyklętych” budził mój sprzeciw,a ten?Szkoda nerwów, chociaż milczeć nie należy!

  • Miecław
   4 marca 2017 at 11:20

   Niech Pan nie oczekuje zbyt wiele od ludzi z indolencją umysłową skutkującą brakiem obiektywnej wiedzy historycznej i procesów kształtujących systemy społeczne. Ekspansja Niemiecka na wschód trwa, tylko w innej formie, takie wiersze doskonale torują drogę. Można by zapytać, czy to pożyteczny idiota, czy tzw. agent wpływu, a może zwykły nawiedzony twórca. Talent ma to trzeba jednak przyznać. Ale wielu podobnych twórców teraz wstydzi się tego i żałuje, że kiedyś pluli swoją twórczością na PRL.Depresja ich dopada z tego powodu i nie mogą się odnaleźć w nowej postsolidarnościowej rzeczywistości. Jak czytam ich obecne pełne żalu i tęsknoty za tamtymi czasami wypowiedzi, to nie wiem czy płakać, czy się śmiać z ludzkiej kondycji intelektualnej.

   • krolowa bona
    5 marca 2017 at 06:54

    @Mieclaw…a to komentator wysoce laskawy, winien byc Pan szefem korpusu dyplomatycznego w organach miedzynarodowych……
    Np. cos rok temu Grzelazka w rezonansie na moj komentarz twierdzil, ze wydzialy spraw rodzinnych i opiekunczych w PRL dopuszczaly sie w stosunku do dzieci “komunistycznych zbrodni”, bardzo zle trafil, bo akurat te tematyke znam z wlasnej praktyki i pozniej miedzynarodowych naukowych analiz porownawczych ….oh !, oh !, oh ! chory ma dotkliwe wariacje fabularne na temat…nie moge mu pomo , leczenie jest dlugotrwale i kosztuje duzo pieniedzy….

  • krolowa bona
   5 marca 2017 at 06:29

   @wlodek….nie mam watpliwosci, ze autor przypomina sobie historie Poznania z czasow Bismarcka, mam wrazenie, Grzelazk tu sluzbowo, musi wykonac rozkaz..a glupoty i niedorzecznosci wrecz groteska i z uwagi na exibicionizm Grzelazki, gdyz tekst powstal 02.03’2017 pod
   wplywem burzliwej dyskusji po
   oddach pochwalnych po “wykletych” nie mozna osoby w stanie transu i projekcji brac powaznie…publiczne onanizowanie sie , za 2 dni beda natepne “kawalki”, delikwent lezy na kanapie i sie publicznie psychoanalizuje….nie placi ubezpieczalnia w Polsce leczenia psychoanaliza, musi takie leczenie by wymuszane od przechodnow ? Takie zebractwo… Moge dac Panu 5 zl….

 3. Wojciech
  4 marca 2017 at 09:28

  Paskudne, to chyba jakiś IPN owski dom wariatów.

  • krolowa bona
   5 marca 2017 at 06:41

   @Wojciech. ..nie, to darmowa reklama by wiecej osob kupilo nowy tomik wierszy Grzelazki , OP ma nowy marketing moze byl ktos na odpowiednim szkoleniu u wujka zza woda….teraz taka moda, np. demoracje propaguja panie z Ukrainy wystepujac toppless / odslonieta gora ciala, w mowie powszechnej “z golymi cyckami” / , np. rzucaja sie nago na ofilnych politykow min.Putina lub na ksiedza w katedrze w Koloni / Niemcy…..sorry, taki mamy klimat “lobecnie”….

   • wieczorynka
    5 marca 2017 at 17:32

    @ Królowa, zgadzam się, że być może to reklama wierszy p. A.Grzelązka. Ja akurat nie znoszę agresywnej reklamy i moja reakcja jest akurat przeciwna, zresztą preferuję innych autorów. Pozdrawiam.

 4. Miecław
  4 marca 2017 at 09:53

  Prowokacji ciąg dalszy. Oto inna wersja historii, o której może Pan A. Grzelązka też napisze jakiś wiersz.Bo gdyby nie wyzwolenie ze wschodu, tak teraz potępiane, może już by nie mógł pisać wierszy, ale czy jego twórczo jednostronna inteligencja na to mu pozwoli???
  Prof. Wojciech Materski – w publikacji wydanej przez IPN „Polska 1939-1945. Straty osobowe i ofiary represji pod dwiema okupacjami”, IPN Warszawa 2009, s. 201 – pisze „Zasadnicza różnica sprowadza się do tego, że pod okupacją na Wschodzie nie było eksterminacji wymierzonej przeciwko całym kategoriom narodowościowym społeczeństwa II Rzeczypospolitej (Żydzi, Cyganie), nie było zadawania śmierci na skalę masową metodami przemysłowymi (obozy zagłady). Stąd bierze się kolosalna różnica w bilansie strat ludzkich, sięgających pod okupacją sowiecką 150 tyś., a pod okupacją niemiecką idącą w miliony”.
  Instytut Pamięci Narodowej oszacował w 2009 roku liczbę osób, które były represjowane przez reżim stalinowski na 1,8 mln. Z tego 150 tys. osób miało stracić życie. Większość tych ofiar było osobami represjonowanymi w latach 1939-1941, wtedy to represje miały objąć ok. 1,6 mln osób. Pozostałe 200 tys. to osoby represjonowane od 1944 do 1952. Wywiad z przedstawicielem IPN Łukaszem Kamińskim Rzeczpospolita 19/20.09.2009 r.).
  Na łamach książki wydanej przez IPN w 2009 roku znajdziecie takie informacje, że m.in. Sowieci nie podejmowali się planowej eksterminacji całych narodowości a skala ofiar była spowodowana bardziej warunkami życia będącymi konsekwencją represji (wyjątek zrobiono dla polskich elit, ale Niemcy zrobili to samo – vide akcja A-B {zob. http://pl.wikipedia.org/wiki/Akcja_AB} i Intelligenzaktion {zob. http://pl.wikipedia.org/wiki/Intelligenzaktion}, w których zamordowano, jak się szacuje ok. 100 tyś. Polskiej inteligencji). Łączne straty śmiertelne ludności polskiej pod okupacją niemiecką oblicza się obecnie na ok. 2 770 000. Liczbę tę należy traktować orientacyjnie, gdyż dla samej Warszawy historycy mają problem z ustaleniem liczby ofiar bezpowrotnych. Do tych strat należy doliczyć ponad 100 tys. Polaków pomordowanych w latach 1942-1945 przez nacjonalistów ukraińskich (w tym na samym Wołyniu ok. 60 tys. osób). Z kolei po weryfikacji m.in. badań dotyczących ofiar obozu koncentracyjnego w Auschwitz-Birkenau uważa się, że liczba Żydów i Polaków żydowskiego pochodzenia, obywateli II Rzeczypospolitej, zamordowanych przez Niemców sięga 2,7- 2,9 mln osób (w tym w obozach śmierci 1 860 000 osób; w samych Ponarach zginęły 72 142 osoby). Sądzić zatem można, że z rąk Niemców zginęło ok. 5 470 000-5 670 000 Polaków i Żydów – obywateli polskich.
  Moim zdaniem to nie jest oczywiście usprawiedliwienie dla Sowietów, ale ich zbrodnie miały inny cel i charakter społeczno-polityczny związany przede wszystkim z walką klas, która była istotą panujących ówcześnie stosunków społeczno-gospodarczych państw feudalno-kapitalistycznych. Celem było wyzwolenie proletariatu robotniczego i rolnego z niewolniczej feudalnej zależności od burżuazji, szlachty i Kościoła. Dlatego Sowieci uzyskali po wojnie tak duże poparcie proletariatu chłopskiego i robotniczego, którym zaoferowano ziemię z reformy rolnej i i miejsca pracy w budujących się zakładach przemysłowych. Oczywiście ta niewygodna prawda nigdy nie dotrze do potomków szlachty i burżuazji, która utraciła majątki, a nie można liczyć że wcześniejsze zdobycie tych majątków zawdzięczają przodkom korzystającym przez co najmniej 500 lat z pańszczyzny i często zwykłej grabieży. Oni sumienia nie mają, z małymi wyjątkami, bo przecież sam lud nie zbudował PRL. Brała w tym udział przedwojenna inteligencja lewicowa, często pochodzenia szlacheckiego o wysokiej inteligencji społecznej. Skrócone opracowanie danych z publikacji IPN polecam pod tym linkiem: niniwa22.cba.pl/polska_1939_1945.htm
  Taka jest prawda o zbrodniach sowieckich i niemieckich oraz zasadnicza różnica, przy czym mam wrażenie, że dla dawnej szlachty i burżuazji prawda nie do zaakceptowania, woleliby może, aby ten naród zginął niż pozbawił ich majątków.

  • Rysa
   4 marca 2017 at 11:27

   Sz. Pan @Miecław – to nie jest prowokacja, to jest uzewnętrznienie swoich przekonań politycznych w celu merkantylnym (zwiększenia popularności) , co wg mnie jest wyjątkowo żenujące.
   Jako przedstawiciel klasy chłopskiej, który osobiście przeżył cały PRL i który dzięki warunkom stworzonym przez ten ustrój wyszedł z pozycji pastuszka w gospodarstwie małorolnego chłopa, w jak to mówią w mojej wsi, “inżyniery”, potwierdzam, że prowadzona przez tzw “sovietów” walka klas dała potencjalnie na tyle pozytywny efekt, że nawet Pan A. Grzelązka zdobył tyle wiedzy, że może się poetycko uskuteczniać na tym forum. Natomiast, jeżeli Pan Adam jest z pochodzenia klasowego synem robotnika lub chłopa to tym utworem popełnił zdradę zasad w jakich wychowywali go rodzice, jeśli zaś przynależy do potomków szlachty i burżuazji względnie należy do tzw ukrytej opcji … jak to mawia wiadomy prezes, to się nie dziwię uzewnętrznionym poglądom politycznym.
   Pańską analizę oceniam jako jeden z najlepszych komentarzy jakie pojawiły się dotychczas na forum OP.
   Pozdrawiam Rysa

   • Miecław
    4 marca 2017 at 20:12

    Dziękuję za uznanie. Niestety najbardziej bolesne jest to, że 80% Polaków zawdzięczających potencjalnie skok cywilizacyjny dzięki Polsce Ludowej, w większości o tym w ogóle nie pamięta. Sterowani przez religię i TV czcząc żołnierzy wyklętych i modląc się za nich, plują na groby swoich przodków, którzy walczyli o egalitarną Polskę. Tak jak Pan napisał zdradzili zasady, w których zostali wychowani i dla których życie straciło wiele osób.Pozdrawiam.

   • krzyk58
    4 marca 2017 at 22:07

    Śmiertelny Błąd Polski Ludowej – walka z Panem Bogiem….(kosmopolici,trockiści,internacjonaliści..)
    a w latach 70′ tak blisko było do zawiązania sojuszu
    ‘tronu z ołtarzem”. Komentatorzy jakby wczoraj
    urodzeni powielają z uporem (godnością) 🙂 stare
    klasyczne już błędy, jak by tu …….takiego oszołomstwa nie ma np.w FR.Sojusz tronu z ołtarzem
    to PODSTAWA sukcesu nie tylko Polaków……..

  • krzyk58
   4 marca 2017 at 16:46

   Jak oceniam zawartość kom. ‘Miecława’ ?
   Jeszcze jeden(lewacki) rusofob.toż,Panie 🙂
   nienawiść (jad) do “sowietów” wylewa się za monitor – Szanowny
   nie zauważa…? Punktować? podrzucę jeszcze ‘łobrazek
   dot.zbodzienia” Ech,ludzie,ludzie – ……..

   • krzyk58
    4 marca 2017 at 17:12

    [WKLEIŁ PAN WKLEIŁ TYLKA JA SKASOWAŁEM – BO TO MOGŁOBY BYĆ PROSZE PANA PROPAGOWANIE USTROJU ZAKAZANEGO W TYM KRAJU, POCHWAŁA PRZESTĘPSTWA POZDRAWIAM WEB. JÓZ.]

    Prawdopodobnie nie wkleiłem ilustracji – być
    może ‘przemówi’ do wyobraźni…………

   • wlodek
    4 marca 2017 at 17:32

    kandydat Pisomatolkow S.Wolski pokazuje jak od początku z wieczorynka twierdzimy ze PO i PIS to koledzy z jednej piaskownicy! A kolega krzyku pieje z zachwytu nad dobra zmianą!

   • krzyk58
    4 marca 2017 at 18:06

    Rozumiem…..Niestety.

   • Rysa
    4 marca 2017 at 19:23

    Sz. Panie @krzyk8. Cytowanie wypowiedzi prof. W.Materskiego z IPN nie stanowi żadnej podstawy do oceny komentarza jako rusofobicznej, tym bardziej, że z mojej posiadanej przeze mnie wiedzy dane nie zostały zafałszowane, choć w stosunku do ilości ofiar na Wołyniu mam pewne obiekcje.
    Biorąc także pod uwagę osobisty komentarz P. Miecława cyt. “Moim zdaniem to nie jest oczywiście usprawiedliwienie dla Sowietów, ale ich zbrodnie miały inny cel i charakter społeczno-polityczny związany przede wszystkim z walką klas, która była istotą panujących ówcześnie stosunków społeczno-gospodarczych państw feudalno-kapitalistycznych. Celem było wyzwolenie proletariatu robotniczego i rolnego z niewolniczej feudalnej zależności od burżuazji, szlachty i Kościoła. Dlatego Sowieci uzyskali po wojnie tak duże poparcie proletariatu chłopskiego i robotniczego, którym zaoferowano ziemię z reformy rolnej i i miejsca pracy w budujących się zakładach przemysłowych.” nie widzę tutaj żadnej rusofobii.
    Dla mnie to jest indywidualny punkt widzenia reprezentowany przez @Miecława wynikający z posiadanej przez niego wiedzy i jej analizy, a nie z indoktrynacji czy uprzedzenia.
    Pana ocena wypowiedzi @Miecława jest pochodną posiadanej prze Pana wiedzy wiedzy i umiejętności jej analizowania. Jak już pisałem w którymś komentarzu do Pańskiej wypowiedzi zapętlił się Pan w pojęciach lewicowość i lewactwo, co przy jeszcze przy gloryfikującym stosunku do J. Wissarionowicza nie pozwala Panu na racjonalne rozdzielenie faktów negatywnych od pozytywnych w postępowaniu tak indywidualnym jak i społecznym (inne mierniki oceny) tego wielkiego ustroju, który, patrząc nań z obecnej perspektywy, zmienił losy całej ludzkości.
    A tak dla Pańskiej wiadomości podaję, że mając gdzieś tak ze 3 lata poszedłem ze starszym bratem pod stacjonujące w powrocie z frontu wojsko radzieckie na tzw. “pańskich polach” i do dziś nie zapominam smaku zupy i pajdy ‘komiśniaka” jaką nas uraczył kucharz.
    Wie Pan co to było dla dziecka, który chleb widział od święta?
    Ten jeden fakt ukształtował na całe życie mój pozytywny stosunek do narodu radzieckiego, co wcale mi nie ogranicza widzenia negatywnych cech tego ustroju.
    Pozdrawiam Rysa

   • Miecław
    4 marca 2017 at 19:35

    Panie Krzyk, gdzie mi tam do rusofobii, naprawdę nie jestem chory psychicznie. Tym powołanym tekstem udowadniam zwykle wszelkim rusofobom,prawdę historyczną i zamykam usta Niemcofilom, którzy chętnie “czyszczą” buty Niemcom, a na walonki plują:-)Co do lewackości, to proszę się zbadać, po której stronie ma Pan serce? Ja po lewej, więc to naturalne. Proszę nie używać populistycznych pojęć i nie szufladkować ludzi. Zwykle rodzimy się dobrymi ludźmi, wypacza nas kultura, środowisko i religia warunkując i ograniczając myślenie. Niestety jestem też konserwatywny w życiu, ale bez religijnego otumanienia, więc rozpoznanie i diagnoza Pana jest nietrafiona, a riposta niecelna.

   • krzyk58
    4 marca 2017 at 21:22

    @Miesław.@Rysa. Zaprawdę powiadam Panu iż nie imputuję nikomu stanów odmiennej świadomości,jedynie miałem na myśli fakt posługiwanie się terminologią dotyczącą ZSRR rodem z Polski sanacyjnej,a i dziś
    bardzo chętnie wskrzeszanej na użytek podkreślenia własnej nienawiści i pogardy wobec
    ludzi i ustroju radzieckiego.P.Rysa pisze “Jak już pisałem w którymś komentarzu do Pańskiej wypowiedzi zapętlił się Pan w pojęciach lewicowość i lewactwo, co przy jeszcze przy gloryfikującym stosunku do J. Wissarionowicza nie pozwala Panu na racjonalne rozdzielenie faktów negatywnych od pozytywnych”.
    Być może jest to efekt “jednego kroku przed
    szereg” 🙂 wynik przekopania dostępnych materiałów biorąc poprawki na naginaczy faktów historycznych pod własne potrzeby. Panie Rysa
    gdyby nie osoba(dokonania) STALINA – zapewniam pana nie byłoby ZSRR na mapie politycznej,gospodarczej świata już kilkadziesiąt
    lat przed “glasnostią i pierestrojką”. A “dzięki
    temu zbiegowi okoliczności” – nie byłoby nas
    Polaków – jak i pozostałych Słowian,no może jakieś resztki wysiedlone za Ural….a “historia” ponownie przyspiesza, czyli zatacza koło, więc niewykluczone że znajdziemy się ponownie w punkcie wyjścia. – Pozdrawiam
    I polecam uwadze………………….

    http://antykapitalizm.pl/2017/02/26/sojusz-brunatno-czerwony-historia-i-perspektywy/

    Jeszcze w kwestii niemieckiej….”Reparacje wojenne”.

    https://www.youtube.com/watch?v=3mzcSztdsZo

   • Miecław
    4 marca 2017 at 21:53

    Panie Krzyk, zgadzam się z Pana wywodami. Wiem, że broni Pan dobrego imienia Stalina, jak niepodległości i nie zamierzam tego podważać, bowiem doceniam to co zrobił dla nas zwykłych Polaków.Natomiast nie czepiałbym się użytych słów, a raczej kontekstu w jakim były użyte. Tutaj akurat są cytowane za publikacją IPN-u, i niech Pan mi wierzy, jaką wściekłość i niedowierzanie wywołują cytowane słowa prof. Materskiego z tej książki u rusofobów, którzy są przekonani, że tylko “sowieci” są największymi wrogami Polaków bo zabili więcej, niż Niemcy. Tak, tak,trudno w to uwierzyć, ale tak mają młodzi, a nawet starsi Polacy zmanipulowaną świadomość, pod wpływem mediów i polityków, bo świętuje się tylko Katyń i inne miejsca, a wycisza się zbrodnie Niemieckie. Proszę zrobić test wśród ludzi, to się Pan przekona. Dzięki za linki, które jak zawsze są wartościowe.

 5. Gniewna Zjadaczka Ogórków
  4 marca 2017 at 10:43

  Macierewicz da wam order 🙂

 6. jerzyjj
  4 marca 2017 at 11:00

  W TLE tamtych wydarzeń należy powiedziec parę słów prawdy na jakie zasługują uczestnicy wydarzeń sprzed lat trzydziestu.W ’81 strajkowali a dziś nie mają emerytur, bo ZUS nie uznaje im pracy w zlikwidowanych już za „Solidarności” zakładach. Nie zostali ministrami, prezesami ani dyrektorami. Dziś łażą po tych manifestacjach, konferencjach i rekonstrukcjach, patrzą młodym w oczy i proszą samymi spojrzeniami: „powiedzcie, że było warto…”, „prawda, że mieliśmy rację?”
  Kaczyński,Zawisza, Winnicki oszukują tych ludzi. Mówią im: „tak, wszystko ok, dobrze chcieliście, tylko wykonanie nie wyszło, jeszcze trochę wysiłku, jeszcze raz się sprężcie i wyjdzie”. Oszustwo, oszustwo, oszustwo.
  A KACZYŃSKI IM…

  https://www.facebook.com/sokzburaka/photos/a.1452029521697738.1073741828.1452015088365848/1894608990773120/?type=3&theater

  Trzeba tym ludziom powiedzieć prawdę:NIE, NIE MIELIŚCIE RACJI. NIE, NIE STALIŚCIE PO WŁAŚCIWEJ STRONIE. WSZYSTKO, CO SIĘ Z POLSKĄ, Z WAMI, Z WASZYMI ZAKŁADAMI PRACY – TO TAKŻE WASZA WINA. DALIŚCIE SIĘ WYKORZYSTAĆ, WYKONALIŚCIE ZADANIE, JAK TO SZABESGOJE. A JAK BĘDZIECIE POPIERAĆ KOLEJNYCH OSZUSTÓW, OD PONAD 30 LAT OPOWIADAJĄCYCH TE SAME GŁODNE KAWAŁKI – TO WY W KOŃCU ZDECHNIECIE Z GŁODU, WASZE WNUKI NIE BĘDĄ MIAŁY ŻADNEJ PRZYSZŁOŚCI, A URATOWAĆ POLSKĘ BĘDZIE CORAZ TRUDNIEJ.
  PS0…
  Konfidenci obcych wywiadów, nachalną propagandą, odwracają od siebie uwagę, po to, aby młodzi ludzie nie zajęli się ważnymi sprawami dla przyszłości Polski, by nikt nie cenzurował antypolskich poczynań Pis-u. Dlatego, obecnie toczy się zażarta walka o opanowanie świadomości ludzi młodych, opartej na fałszywej propagandzie. Dzisiejsi agenci obcych mocarstw, światowych korporacji finansowych, by uwiarygodnić się w społeczeństwie, atakują byłych agentów sowieckich, ale sami w imię interesów globalistycznych i innego mocarstwa, likwidują Polską Państwowość. Spór w Polsce nie toczy się o prawdziwą Niepodległość Polski, spór toczy się między jednymi agentami a drugimi.
  PS1…
  Szydło jest absolwentką organizowanych przez Departament Stanu USA szkoleń „The International Visitor Leadership”. Mogą w nich wziąć udział wyłącznie osoby, które według Amerykanów mają szansę w przyszłości zostać liderami.Wśród osób, które podobnie jak Szydło wzięli udział w tym szkoleniu jest Komorowski,Kwaśniewski a także Tusk, Suchocka,Marcinkiewicz i Rakowski.
  Jak czytamy na stronie Ambasady USA do programu nie można się zgłosić tylko trzeba być wytypowanym przez stronę amerykańską.
  Samo uczestnictwo w szkoleniu nie oznacza nawiązania współpracy z amerykańskimi służbami…BUUU,HA,HA,HA, HAAA…
  Wzięcie udziału w podobnym programie szkoleniowym organizowanym np. przez Rosję zdyskwalifikowałoby każdego.

  • Miecław
   4 marca 2017 at 11:34

   Ma Pan rację. Mam kontakt z młodzieżą, są zagubieni, mają wyprane mózgi od propagandy neoliberalnej i religijnej. Nie potrafią zinterpretować rzeczywistości, a na to nakłada się jeszcze bezrefleksyjny świat rozrywki i gier komputerowych, przez co maja zakłócony obraz rzeczywistości. Pokolenia ze styropianu nie przyznają się jednak do błędu i porażki, nie ma no co liczyć. Oni będą tkwili w swych błędnych przekonaniach i nawet kolejki do lekarza im nie zmienią świadomości. Kiedyś młode pokolenia ich rozliczą, bo zbyt długo oszustwo historyczne się nie utrzyma i dopiero wtedy nastaną dla nich trudne czasy, ponieważ ci utytułowani profesorowie ze znaczkiem S i dyspozycyjni wobec IPN będą co najmniej wyszydzani. Kiedyś byłem na takim spotkaniu, gdzie taki profesor liczył, że podobnie jak 15 lat wcześniej, na hasło, jak dobrze, że PRL się skończył, dostawał burzę oklasków, po 15 latach to hasło przestało działać, wyszedł ze spotkania zmieszany, pytając co się stało, że studenci jacyś przybici, nikt się nie cieszył z upadku PRL. To się już zaczyna powoli dziać na naszych oczach. Gdyby tak ktoś zrobił rzetelną analizę zysków i strat transformacji oraz rolę w tym kościoła oraz dał młodzieży to do przestudiowania, to dopiero byłyby ciekawe efekty.

   • jerzyjj
    5 marca 2017 at 04:16

    Takie będą Rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie…
    Autorem tych słów jest Kanclerz Jan Sariusz Zamoyski , założyciel Zamościa , wielki hetman koronny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Nasz wielki rodak zapisał je w akcie fundacyjnym Akadamii Zamojskiej. Mimo , że od tego czasu upłynęło już ponad 400 lat , ta znakomita sentencja nie straciła nic na swej aktualności.

    Demolowanie polskiej oświaty i kultury trwa od lat, teraz nabrało tempa. Wyrzucono ze szkół Mickiewicza i Sienkiewicza! Literaturę polską dzieci w szkołach poznają tak jak podczas zaboru rosyjskiego “po kusoczkam” czyli we fragmentach. Historii w liceach ogólnokształcących uczą się tylko w I klasie. Liczba godzin z przedmiotów ścisłych ograniczona do minimum. Po co Polakom technicy i inżynierowie? Do zbierania szparagów w Niemczech niepotrzebne wykształcenie. Już sześciolatki idą do szkół aby jak najszybciej zakończyć edukację i szorować gary w knajpach całego świata.
    Rodzi się pytanie pod jaką okupacją żyjemy? Kto niszczy Polskę? Odpowiedź jest niestety prosta. Daliśmy się oszukać i trafiliśmy pod okupację ignorancji, głupoty i pychy. Iluż to ludzi dało się zwieść propagandzie “okrągłego stołu” żyrowanej przez “Wolną Europę”, a nawet też niestety, przez Kościół. Zdałoby się zawołać – Bereza Kartuska to mało dla dzisiejszych szkodników! Nawet komuniści nie odważyli się wymazać z lektur szkolnych Mickiewicza! Polacy obecnie to najgłupszy naród na świecie , od zawsze okradany i poniżany, i nawet nie zdający sobie z tego sprawy (vide wyniki każdych wyborów). W II RP wychowano wspaniałe patriotyczne pokolenie. Do dziś jesteśmy dumni z naszych przedwojennych matematyków i inżynierów. To oni po wojnie odbudowali kraj. Teraz wpaja się młodzieży poczucie wstydu z bycia Polakiem. Patriotyzm to ma być obciach. Julien Bryan, autor poruszających kronik filmowych i świadek walki Warszawy i Polski z dwoma agresorami niemieckim i sowieckim w 1939r. powiedział: “GDYBY SPARTANIE ODŻYLI , TO PRZED WAMI, POLACY, POCHYLILIBY CZOŁA”.
    Nasze pokolenie przejdzie do historii jako gnuśne i naiwne. Jeśli nie odwojujemy Polski z rąk nieudaczników i zwykłych złodziei to kolejne pokolenia będą ginąć na barykadach. Będą to nasze dzieci i wnuki.
    NAUCZYCIELE AKADEMICCY OPISUJA OBECNY POZIOM MATOLECTWA POLICEALNEGO:
    —- Kierunek studiów stosunki międzynarodowe, Warszawa, pani z Polski, I rok studiów, na pytanie kiedy i gdzie rozpoczęła się II wojna nie wiedziała kompletnie niczego. “Czy słyszała pani może o Westerplatte?”. “No chyba nie” – pada odpowiedź. I nie wiedziałem czy sobie szanowna studentka przysłowiowe ,,jaja” ze mnie robi czy co. Kolejne dopytywania o to pioruńskie dla niej Westerplatte spotkało się z odpowiedzią, że “to chyba jakiś plac”!!! No to pytam: “Szanowna Pani, a gdzie ten plac się znajduje?” I słyszę: “chyba w Warszawie”.
    —- Kierunek studiów Administracja, przedmiot Historia administracji. Pytanie o struktury Polskiego Państwa Podziemnego. Nic. “Czy słyszał/ła pani o PPP? Odpowiedź powszechna taka mniej więcej; to było takie państwo zbudowane pod ziemią bo tam Polacy mogli spokojnie rozmawiać”
    —- Historia stosunków międzynarodowych: np pytanie o przyczyny wybuchu II wojny światowej. Wiele “cudownych” odpowiedzi. Jeden z przykładów: Gorbaczow z Hitlerem wystąpili przeciwko Wielkiej Brytanii.
    —- Na pytanie o narodowość ministra Józefa Becka z ok. 30 delikwentów tylko 2 wiedziały, że był polskim ministrem.
    —- Kilka lat temu zadałem studentce pytanie o gałęzie przemysłu Królestwa Polskiego w XIX wieku. “Wolnomularstwo” – pani rzekła. No więc zapytałem: “Droga Pani a czym ten przemysł się zajmuje?. I co słyszę: wolnym murowaniem w budownictwie.
    —- Grupa studencka (13 osób). Tylko jedna osoba wiedziała jakie jest pole powierzchni sześcianu.
    —- A pole powierzchni kuli, pewnie wynik byłby: “ani jedna osoba nie wiedziała jakie jest pole powierzchni kuli”. Nie mówiac o objętości.
    —- A co do myslenia: jedna osoba na 330 potrafiła (z prawa Avogadry) policzyc ciężar 1 m3 powietrza.
    —- W czasie studiów z samej matematyki musiałem rozwiązywac 150-170 całek tygodniowo, bo takiego hopla miał asystent profesora matematyki. A były jeszcze inne przedmioty jak fizyka, chemia, mechanika, wytrzymałość materiałów, hydromechanika… I żaden z prowadzących nie uwzględniał tego, że każdy z nas nie będzie mechanikiem, fizykiem, matematykiem, chemikiem…. Każdy wymagał wiedzy i z nudów wymyslał pytania egzaminacyjne ( do tej pory pamietam, jak na egzaminie z “kresek” kazano mi narysować czworobok foremny na płaszczyźnie zjednoczonej. Cy dzisiejszsi studenci wiedzą co to jest “płaszczyzna zjednoczona”
    —- Przykładów wzietych z życia mogę przytoczyc wiecej…. Np na obronie pracy dyplomowej, ktoś zadał delikwentowi pytanie: “czego jednostką są mm/s?”. Po pięciu minutach odpowiedział z wahaniem: “prędkości?
    —- W latach pięcdziesiatych, sześcdziesiatych i siedemdziesiątych nie było “karty bolońskiej”, a student (aby skończyc studia) musiał zdac ponad 50 egzaminów, (obecnie do 25) a liczba godzin zajęc przekraczała 7000 (obecnie nie wiecej niż 2500). Poziom wiedzy polskiego inżyniera nie może byc wyższy niż inżyniera amerykańskiego, niemieckiego, francuskiego, brytyjskiego itp… bo wtedy ci “iżynierowie z zachodu” mieli by problemy z zatrudnieniem, a polscy inżynierowie byli by geniuszami ( znajomy, który kończąc w Polsce budownictwo 40 lat temu wzbudzał zachwyt swoją wiedzą w USA – gdzie pracował do emerytury).
    —- Na III roku mechaniki na pytanie czym jest sześcian 40% narysowało sześciokąt i zdziwieni byli że mają trepy; obecnie studenci nawet ułamków nie potrafią dodawać – śmiałem się z matematyków jak mówili, że 1/2+1/4 to 2/6 – uwierzyłem dopiero po kolosie z belek – masakra; jak tak dalej pójdzie to swoje dzieci trzeba będzie uczyć na tajnych kompletach jak za okupacji
    Poziom intelektualny dzisiejszych “magistrów” czy “inżynierów” odpowiada poziomowi najlepszych absolwentów “zawodówek” sprzed lat pięćdziesięciu a gdyby tych waszych ,,dzisiejszych prymusów (studentów)” jakimś cudem przerzucić w lata sześćdziesiąte – to ponad 90 % tych “prymusów” nie skończyła by studiów (ze względu na niski poziom wiedzy osobistej).
    Dzisiaj w teleturnieju “Jeden z dziesięciu” można obserwować poziom wiedzy młodych.

    TU POTRZEBA REWOLUCJI NIE RUSKIEJ ALE FRANCUSKIEJ !!!

  • krolowa bona
   5 marca 2017 at 06:07

   @jerzyjj……wlasnie “ujal” Pan kwintesencje stanu Polski rozszarpywanej na strzepy przez wrogich agentow, to rodzaj przetasowania bialek / prionow / w mozgu, gdyz ludzie znajac “genetycznie” i Polske i dzieje ludzkosci wogole nie moga raptem “przeskoczyc” na inne, sztuczne sekwencje DNA, stad miedzy deklaracjami / wyobrazenie pojeciowe/ a efektemi taka dysproporcja…ja tu na forum OP pisalam wielokrotnie, ze co Polacy ta cholerna “Solidarnoscia” i krk uczynili Polsce wogole nie obejmuja swiadomoscia, mowia ze ich “Solidarnosc” oszukala…. jak lud poganski znakomita wiekszosc wierzy w gruszki na wierzbie i bogactwo dolarowe od tak, od zaraz i 2 Japonie Walesy i to ni stad, ni z owad….klasowej roli kosciola tez nie widziano, zwiazek miedza feudalizmem i burzuazja i kosciolem takze nie, choc uznaje sie powszechnie , ze katolizm i faszyzm to to samo / Katholizismus = Faschismus / i jedno bez drugiego nie moglo by istniec, powtarzam, ze potrzeba przynajmniej 200 lat, by zaczac pojmowac, co tu wogole sie stalo w drodze atawistycznej rewolucji / rewolucja w stecz /…, ze ta metoda zniszczono panstwowosc polska i ze cale zycie polityczne wraz ze slownictwem jest zgermanizowane….mowi sie panstwo praworzadne tj.takie, ktore rzadzi sie prawem stanowionym ( przez demokratycznie wybrany organ ustawodawczy tzn parlament ), a cos to za okreslenie “panstwo prawa” ? To germanizm w100% , w skali 1:1 przetlumaczone z “RechtStaat”, Niemcy na praworzadnosc tez uzywaja przymiotnika i mowia “rechtsstaatliche Prinzipien” /= zasady praworzadnosci / i “RechtsStaatlichkeit” / = Praworzadnosc / te przemiany w Polsce to groteska !!!
   Co szkolen polskich “politykow” przez “ami” Sekretarz Stanu” to doslownie groteska sama w sobie, toz to ci ludzie rozkladaja a rzecz globalnych koncernow calosciowo “praworzadnosc”… he ? To Rakowski tez sie szkolil ? Chyba “robi” na 2 strony / podwojny agent…/…..

  • Pozorovatel
   5 marca 2017 at 09:09

   Szanowny Panie(chociaż wolałbym bardziej bezpośrednią formę), proszę pozwolić bym i ja podpisał się pod Pańską wypowiedzią. Sam należę do pokolenia naiwnej młodzieży wspierającej Solidarność w 1981 roku. Przystąpiłem do niej na samym początku, początkowo dałem się wciągać w szeregi jej aktywistów, aż na zebraniach zetknąłem się z działaczami szczebla wojewódzkiego . Przeraziła mnie wówczas ich buta, prywata i sukcesy w przejmowaniu kontroli nad tym ruchem społecznym. Wycofałem się wówczas z solidarnościowej aktywności. Pozostałem jednak formalnym członkiem aż do zgłoszenia kandydatury Wałęsy w wyborach prezydenckich. Wystąpiłem z Solidarności zawstydzony, w czasie kampanii prezydenckiej 1990 roku. Już wtedy wiedziałem: zgubią Polskę. Wszystko wskazuje na to że nie myliłem się.

 7. wlodek
  4 marca 2017 at 11:43

  Serce rośnie jak się czyta “naszych” komentatorów! 40 lat indoktrynacji jak mówią Rosjanie na Hu….!Tak trzymać! Pozdro.

  • krzyk58
   4 marca 2017 at 14:28

   Ale kogo gryzie mól zakryty,

   Nie idzie mu w smak obiad obfity;

   Żadna go pieśń, żadny głos nie ruszy,

   Wszystko idzie na wiatr mimo uszy. 🙁

   Jan Kochanowski

 8. krzyk58
  4 marca 2017 at 13:20

  Doskonale rozumiem p.Adama. I właśnie Dlatego – Włodku
  że ” świat nie jest czarno biały”…należy dostrzec
  TAKŻE szlachetnych “wyklętych”, zapewniam – byli tacy
  i napiętnować dokonania kanalii,szumowin (xxxxkomuna).
  ONY wjechali do Polski”niepostrzeżenie” na tankach
  Zygmunta Berlinga………………………….
  Należy uważnie oddzielić ZIARNO od plew……………
  Niekoniecznie p.Wojciechu “dom wariatów” – od faktów
  nie uciekniesz.

 9. wlodek
  4 marca 2017 at 14:18

  Tak krzyku był świat bezrolnych chłopów i bezrobotnych robotników i z drugiej strony panów i mieszczan,to jest ta czerń i biel. A co obecnie? Ja z pochodzenia tych pierwszych.Nawet w PRl ojciec całe życie pracował na nocną zmianę,jako górnik elektryk i tam zmarł na ostatniej zmianie.Dzięki niemu i PRL mam więcej niż wyższe wykształcenie,a ty po śląsku” nie fanzol” bo klasowo bronisz “panów”.

 10. krzyk58
  4 marca 2017 at 18:19

  25.02 – 25.04 1947r. Amnestia. Skierowana do żołnierzy
  i działaczy polskiego podziemia.Była wielkim oszustwem,
  gdyż obiecywała łaskę,ale – ubecy mieli instrukcje,
  by ujawniających się AK-owców po ich ewidencji – – aresztować.Ujawniło się 76 774 osób.Po amnestii w podziemiu zostało nie więcej niż 2 tys.osób.Wg.szacunków
  UB było to 250 partyzantów.

  Wyroki śmierci na osobach objętych amnestią wykonywano
  już od kwietnia z rozkazu Stanisława Radkiewicza…….

 11. wieczorynka
  4 marca 2017 at 20:11

  @ Włodek, odnośnie PO-PiS_u to podtrzymuję swoje zdanie, że są z jednej piaskownicy, tylko najgorsze, że oni do tej piaskownicy nasikali i to obficie i teraz wielu wyborców omija to miejsce z daleka.

  Odnośnie żołnierzy wyklętych – wczoraj na jakimś portalu czytałam fragmenty odtajnionego przez USA raportu odnośnie tych żołnierzy, nie są pochlebne, ponoć ma być odtajnione więcej. Pozdro i dla Winetu również.

 12. jerzyjj
  5 marca 2017 at 04:47

  krzyk58
  4 marca 2017
  22:07
  Śmiertelny Błąd Polski Ludowej – walka z Panem Bogiem….(kosmopolici,trockiści,internacjonaliści..) a w latach 70′ tak blisko było do zawiązania sojuszu ‚tronu z ołtarzem”. Komentatorzy jakby wczoraj urodzeni powielają z uporem (godnością) 🙂 stare klasyczne już błędy, jak by tu …….takiego oszołomstwa nie ma np.w FR.Sojusz tronu z ołtarzem to PODSTAWA sukcesu nie tylko Polaków……..
  ——————//——————-
  BŁĄD TO POPEŁNIŁ JARUZELSKI WPROWADZAJĄC STAN WOJENNY…
  BO DZISIAJ CI WSZYSCY KRZYKACZE ZA POLARNYM KREGIEM POLOWALI BY NA BIAŁE NIEDZWIEDZIE Z SIEKIERAMI I ŻADEN TAM ZACHÓD JAK 1939 NIE KIWNAŁ BY PALCEM W ICH OBRONIE…
  ——————//——————-
  W grudniu 1981 roku, gdy w Polsce wprowadzono stan wojenny, prezydent Reagan nałożył na PRL sankcje gospodarcze. W korespondencji wysłanej do Waszyngtonu Jan Paweł II nazwał ten krok „moralnie uzasadnionym”. I po raz kolejny użył swojego autorytetu, aby ukrócić wszelkie próby krytyki działań Reagana ze strony lewicowych hierarchów kościelnych.
  Już wkrótce narody Europy Środkowej odzyskają wolność – pisał wiosną 1987 roku Jan Paweł II do Ronalda Reagana. Dwa lata później słowo stało się ciałem (uwaga red.: i kilka milionów Polaków zostało trwale uwolnionych od miejsc pracy, naród polski uwolniono od wielu przedsiębiorstw i innych składników majątku narodowego (patrz też „Jak zniszczono polski przemysł, pozbawiono Polaków pracy i wygnano ich z Polski”), a wkrótce, przy wsparciu Jana Pawła II – od konieczności posiadania suwerenności [mowa o akcesji do Unii Europejskiej]; dzięki zainicjowanym „przemianom gospodarczym” wiele milionów polskich rodzin uwolniono od trudów związanych z posiadaniem i wychowywaniem dzieci – prorokowane przez Karola Wojtyłę „odzyskanie wolności” okazało się nad wyraz wielowymiarowe).

  https://ptto.wordpress.com/2014/03/23/sekrety-watykanu-jak-papiez-polak-jan-pawel-ii-zaprzagl-polskich-ksiezy-do-wspolpracy-z-cia-przeciw-prl/

  • krolowa bona
   5 marca 2017 at 09:44

   @jerzyjj….zdaje sie,ze faktycznie Jaruzelski popenil blad z tym stanen wojennym….trza bylo przywolac poganski lud wierzscy w 2 Japonie i inne dyrdymaly i cierpiacy na chorobe papieska do porzadku….
   Co do opinii prof.@krzyk58, ze niby to Polska Ludowa walczyla z Bogiem…..oj ! Synu nie bluzn, bo jezyk stanie ci okoniem…..W PRL istniala jedna z najwiekszych by nie rzec najwieksza swoboda religijna i duchowa wogole…ilosc kosciolow budowanych absolutnie w kazdym nowym osiedlu mieszkaniowym nalezalo do ABC infrastrukury jak spozywczak, szkola i przedszkole…na 1000 mueszkancow / srednio/ przypadal 1 krk, w centrach miast bylo wtrecz zageszczenie liczby krk i innch tez, podobnie w roznych osiedlach, wszedzie kaplice i krzyze przy drogach, miejsca kultu z placzacymi lzami z krwi Marii, ukazujacymi sie bad drzewami pistaci swietyvn itd., idt..te miejsca polnowali policjaci, by nikt ich nie niszczyl, koscioly byly otwarte od 5 -6 rano najczesciej do 20 -22 albo i dluzej,w nocy mozna bylo “wywolac” proboboszcza jak ktis musial sie np.wyspwiadac takie pierduly tu wypisywac..niech prof @krzyk58 zobaczy co dzialo sie np.w Irlandii i w jaki sposob W.Brytania i Maggi Thucher przesladowala i zabijala Irladczykow za ich rk wiare, ile bylo na tym tle wieniow politycznych….co bylo z tronem angielskim: Maria Stuard – Elisabeth I…., w Holandii sa dzis w kosciolach dyskoteki, ksiegarnie i przedszkola…a Hugenoci we Francji, Kawinysci, Husyci…jakue to krwawe wojny prowadzono w Europie na tle religijnym !!! Ile to ludzi ba tym tle “ucieklo” do “nowego swiata”/ Ameryk roznych…co dzialo sie.przed 500 laty w Niemczech i Luthrem……
   W PRL bylo wrecz za duzo swobod..do komuni to tygodniami sie chidzilo, do slubu i bierzmowania…jak ktos ma bielmo ba oku to trza do okulusty a z amnezja…medycyna robi postepy, niedlugo wszczepi sie cips takiemu delikwentowi, “to se przypomni …”

  • krzyk58
   5 marca 2017 at 14:36

   Więc proszę przyjąć do wiadomości fakt, iż NAWET
   pierwsze państwo na kuli ziemskiej,które ogłosiło
   wszem i wobec uwolnienie się od ‘zmory religii”
   chyba nawet w ustawie zasadniczej – uczyniło
   to na wyrost 🙂 – mam na myśli Albanię…. miejmy
   nadzieję że plany ‘iluminatów’,”rewolucjonistów
   francuskich” NIGDY już nie ziszczą się. Amen.
   Jest takie powiedzenie “bez Boga ni do proga’!!!
   Przytoczę ponownie pewien komentarz dobrze oddający POTRZEBĘ wiary z “runetu” zasłyszany gdzieś na kanwie filmu “28 панфловцев” – ” А ещё чтобы почуствоать Бога,надо побывать в обстреливаемых
   врагом окопах.Там точно атеистов не бывает!”

 13. wlodek
  5 marca 2017 at 10:35

  Królowo, pamiętasz”1000 szkół na 1000 lecie”,powstały! A w tym czasie Tysiące Kościołów (i tak wyglądała wojna z Kościołem)? Na moim osiedlu 2 szkoły i 3 Kościoły wraz z willowymi plebaniami ?Pozdro.!

  • krolowa bona
   5 marca 2017 at 15:39

   @wlodek. …”pamitom, pamitom !!! “

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

More Stories From Kultura

Scroll Up