Go to ...
Obiektywnie? Subiektywnie? O polityce, państwie, gospodarce… w poszukiwaniu paradygmatu rozwoju. Zawsze mamy rację!

Obserwator Polityczny on Google+RSS Feed

19 czerwca 2018

Być kochanym – zawsze


Bezcenny

Nie jesteś sam w swoim życiu. Nie jesteś pozostawiony sam sobie. Jesteś kochany. I to kochany od zawsze. Zawsze byłeś kochany. Zawsze towarzyszyła ci miłość. Zawsze miłość była obok ciebie. Tuż zaraz. Na wyciągniecie dłoni. Miłość jest i towarzyszy ci przez całe twoje życie. Od zawsze była z tobą. Zawsze obok ciebie. Zawsze gdzieś w pobliżu.

Tyle tylko, że ty jej nie dostrzegałeś. Tyle tylko że ty jej nie doświadczałaś. To jednak się zmieni. To jednak może zmienić się w twoim życiu. Już dziś. Możesz nauczyć się ją dostrzegać. Możesz zacząć ją doświadczać w swoim życiu.

Miłość jest odwieczna. Czyli jest od zawsze. Zawsze była. I zawsze będzie. Miłość, ta prawdziwa, ta Miłość przez duże M, ta jedyna, niepowtarzalna, ta miłość jest wieczna. Od zawsze i na zawsze. Przecież, dyby nie byłą wieczna, nie byłaby miłością. gdyby się kiedyś kończyła, nie byłaby miłością.

A skoro miłość nie może się skończyć, a skoro miłość istnieje od zawsze, oznacza to, że zawsze byłeś kochany. Oznacza to, że zawsze byłaś kochana. I zawsze będziesz. Teraz i w przyszłości.

Kto mnie Kocha?

Zadajesz sobie być może w tym momencie pytanie, kto cię kocha? Kto jest tym nieustannie cię Kochającym? Kto jest tą Miłością, która o zawsze cię kochała? Kto jest tą Miłością, która zawsze będzie cię kochać?

Może już znasz odpowiedź. Może już wiesz. Może już się domyślasz. Ktokolwiek bowiem to jest, musi być kimś wspaniałym. Kimś niezwykłym. Przecież cię kocha. Przecież zawsze cię kochał. I zawsze zamierza kochać. Zaiste, to musi być Ktoś niezwykły.

Ktokolwiek cię kocha, jest też dyskretny w swej miłości. Ktokolwiek cię kocha, jest też w swej miłości delikatny. Tylko dlaczego się nie ujawnia? Dlaczego go nie dostrzegasz? Czemu się ukrywa? A może nie ukrywa? Może to ja nie umiem dostrzec ani jego ani jego miłości? Może parzę i nie widzę. Nie widzę, żeby mnie kochał. Nie widzę, jak bardzo mnie kocha. Nie dostrzegam tego, bo nie umiem patrzeć. Bo nie wiem gdzie patrzeć. Bo nie wiem, jak patrzeć. Bo nie wiem kiedy mam patrzeć. Może zatem muszę przejrzeć na oczy. Może muszę się w końcu nauczyć widzieć. Widzieć miłość i jej przejawy. I słyszeć jej słowa. Wyczuwać jej delikatną obecność.

Jeśli jestem kochany i to kochany od zawsze, kochany co dnia, kochany w każdej chwili mego życia, to czym jest ta niezwykła miłość? Kto mnie kocha tak bardzo, że mi tej swojej miłości nie narzuca? Że mnie o miłości nie przymusza? Kto to jest?

Zaprawdę, musi mieć ogromne serce, skoro mnie kocha. I to kocha co dnia. Kocha przez tyle już dni mego życia. Ktoś, kto kocha mnie już tak długo, musi być bardzo dzielny w swej miłości. I bardzo wytrwały. Musi mnie gorąco kochać. Kocha mnie w niezwykły sposób. Nie przytłacza mnie w żaden sposób swoją miłością.

Poznań, 2015.01.11
Autor: Adam Gabriel Grzelązka

Tags: , , , , , , ,

One Response “Być kochanym – zawsze”

  1. Inicjator
    5 lutego 2017 at 08:17

    Piękne i doskonałe,

    Pozdrawiam Autora.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

More Stories From Społeczeństwo

Scroll Up