Go to ...
Obiektywnie? Subiektywnie? O polityce, państwie, gospodarce… w poszukiwaniu paradygmatu rozwoju. Zawsze mamy rację!

Obserwator Polityczny on Google+RSS Feed

25 kwietnia 2018

Parszywe kłamstwa i próba obciążenia zamordowanego człowieka w Ełku to szczyt podłości!


 Parszywe kłamstwa i próba obciążenia zamordowanego człowieka w Ełku to szczyt podłości! Niestety niektóre parszywe media zrobiły sobie używanie w grzebaniu w życiorysie zamordowanego człowieka w Ełku. Jesteśmy świadkami prawdziwej nagonki medialnej, pokazującej tego człowieka w jak najgorszym świetle, jako przestępcę, rzekomo wymuszającego haracze, czy też rzekomo używającego ksenofobiczne hasła. Powtarza się informacje sugerujące, że znaleziono przy zamordowanym jakieś substancje, których stosowne organy jeszcze nie ustaliły, ale gady podające się za dziennikarzy już nazywają to narkotykami. Oczywiście pytając, więc można, bo wolność słowa. Do tego robi się klasyczne manipulacje i wstawki medialne, pokazujące szerszy kontekst z rzekomych napadów na inne punkty inno-kulturowego żywienia, rzekome wyzwiska i rzekome pobicia pracowników takich miejsc. Nagrywa się ludzi z ukrytej kamery, a to wszystko podlewa się sosem rzekomej nienawiści mieszkańców Ełku, robiąc z ludzi jakichś nietolerancyjnych ksenofobów! To przerażające!

Przerażające jest to, że próbuje się dokonać przeniesienia asymetrii winy. Nie mówi się o mordercach, którzy go zaszczuli i zadźgali nożem, tylko o „kontekście”, „incydentach”, próbuje się na wszelkie sposoby oskarżyć zamordowanego człowieka. Pośrednio twierdząc, że sam był sobie winny, bo napastnicy rzekomo się tylko bronili.

Na to wszystko niektóre media dorabiają ideologię nienawiści do obcokrajowców, zwłaszcza tych inno-kulturowych. Media mówią o problemie rasizmu i ksenofobii – obrażając Polaków. Niestety w dominującej części, są to media które nie mają ośrodków decyzyjnych w Polsce. Być może dlatego tak łatwo jest im obrażać Polaków, tymi niczym niepodpartymi oskarżeniami i kłamstwami? Jest to ciąg stałych kłamstw i prowokacji mających na celu tworzenie tzw. rzeczywistości medialnej, którą bardzo szybko wykorzystują i podchwytują niektóre zagraniczne media, przygotowujące zdawkowe informacje o „rosnącym problemie” rasizmu, nietolerancji i ksenofobii w Polsce. Jest to tak plugawe i parszywe, że nawet nie da się o tym na spokojnie myśleć. Przerażające, że ci podli ludzie, którzy nie szanują zamordowanego, jak również tak banalnie i łatwo obrażają Polaków – oddychają tym samym powietrzem, siedząc jak pączki w maśle na uprzywilejowanych pozycjach społeczno-ekonomicznych w naszym społeczeństwie. Jest to jedną z największych parszywości jakie się obecnie dzieją w naszym kraju. Ponieważ, można wszystko zrozumieć, ktoś ma inne poglądy polityczne, ktoś ma inne poglądy na kwestie światopoglądowe, religijne, kocha Europę, jej nienawidzi – wszystko, można zrozumieć, jednak nie można zrozumieć prymitywnych kłamstw. Wmawiania ludziom, że są rasistami, że kogoś nienawidzą. Owszem, być może w tłumie w Ełku, byli rasiści, być może były osoby wykrzykujące poniżające hasła pod adresem innych ludzi, jednakże mówienie o tym, że cała populacja jest desygnatem tych pojęć to parszywe nadużycie. Parszywe nadużycia należy nazywać po imieniu – parszywymi nadużyciami i tych, którzy kłamią tak bezczelnie – nazywać bezczelnymi kłamcami. Są paragrafy za lżenie Narodu, niestety nie ma za manipulacje i łgarstwo medialne – a być powinny.

Nie minął miesiąc od dramatycznej śmierci tego młodego człowieka, być może nie był ideałem, jednakże jakie mamy prawo żeby oceniać? Na jakiej podstawie dzisiaj, ktoś bezczelnie obraża jego pamięć? Czy uczucia rodziny i przyjaciół nie mają znaczenia? Nie liczą się już dla bydlaków z obcych mediów, którzy lżą pamięć zamordowanego jak jeszcze żałoba nie minęła? Naprawdę tak trudno jest zachować się przyzwoicie i przynajmniej milczeć, jeżeli nie chce się niczego obiektywnego powiedzieć? Przykładowo jakie ma znaczenie to, czy zamordowany skończył jakąś szkołę, czy nie? Jak nie skończył, to znaczy że był gorszym człowiekiem i to okoliczność wskazująca na jego brutalność – prymitywizm? W domyśle – był agresorem wobec obsługi punktu gastronomicznego? Ponieważ nie miał wykształcenia? Był pijany? Tego się można dowiedzieć o zamordowanym z jednego z programów informacyjnych, jednej z wiodących zagranicznych stacji telewizyjnych w Polsce, nadawanym w porze największej oglądalności. Co za parszywa, plugawa i ohydna manipulacja!

W majestacie tak dramatycznej śmierci należy się co najmniej milczenie, a nie szukanie sensacji i zabawa w ocenę czyjegoś życia. Oto młody człowiek leży w zimnym grobie, a parszywe bestie w ludzkiej skórze – przeważnie pracujące dla zagranicznych mediów w sposób hiper perfidny obrażają pamięć zamordowanego! Co więcej, bezczelnie próbują przekłamać rzeczywistość robiąc z Polaków ksenofobów jątrzących nienawiść. To uogólnienie jest szczególnie krzywdzące i nie można się na nie zgodzić, podobnie jak nie można się zgodzić, na lżenie pamięci zamordowanego. Tego nasza tradycja nie zna. Obrażanie ofiary nie jest po polsku.

To jest straszne! Parszywe! Złe! Bez względu na to, kim był ten człowiek i jaką miał drogę życiową, nie zasłużył na śmierć w tak niepotrzebnej sytuacji. To jest sedno zła, jednak ten aspekt – morderstwa już nie interesuje tych parszywych pracowników zakłamanych mediów w Polsce! Wolą kreować swoją rzeczywistość, swoją wersję, obrażać ludzi, produkować sensację i na tym tle objawiać się jako sędziowie sumień i sprawiedliwości – oto najważniejsza czwarta władza! Władza, która może kłamać, manipulować, obrażać, kreować swoją rzeczywistość i jeszcze do tego zarobi na Polakach na reklamie!

Bezwzględnie przypadek medialnej nagonki na tragedię zamordowanego w Ełku powinien być podstawą do zweryfikowania co najmniej jednej koncesji zagranicznego koncernu medialnego działającego w Polsce. Kłamstwo musi mieć swoje konsekwencje – dodajmy, kłamstwo tak bezczelne.

Do tego wszystkiego, jeszcze oskarża się środowiska narodowe, które działają zgodnie z obowiązującym prawem – realizując swoją misję społeczną, dodając otuchy tej lżonej społeczności lokalnej. Nie można się na to zgodzić, nawet jeżeli nie popieramy tych ludzi, albowiem niektóre środowiska są trudne w jednoznacznej interpretacji. Trzeba oddać im szacunek, że jako pierwsza organizacja społeczna dotarli do tych ludzi. To ważny element budowy świadomości społecznej wśród społeczności lokalnej, która ma prawo się aktywizować społecznie i politycznie, zwłaszcza w tak smutnych okolicznościach i pod naciskiem niektórych zakłamanych mediów, które demonizują jej wizerunek. Wielki szacunek dla tych ludzi. Jako pierwsi zaczęli dodawać otuchy społeczności lokalnej! Wszyscy inni ich oskarżali!

Naprawdę czasami wypada wiedzieć, kiedy wypada milczeć. Szkoda, że w tej sprawie wylano tyle nienawiści. To nie jest potrzebne. Trwa żałoba po zamordowanym, uszanujmy to wszyscy.

Tags: , , , , , , ,

9 komentarzy “Parszywe kłamstwa i próba obciążenia zamordowanego człowieka w Ełku to szczyt podłości!”

 1. Wierny czytelnik
  17 stycznia 2017 at 05:47

  Zgadzam się, to co zrobiły łże media, a zwłaszcza łże – n i fuckty to się nie mieści w głowie. Co ciekawe nikt nie protestuje. Dziękuję też autorowi za obronę honoru działaczy narodowych. Dokładnie tak jest wszyscy szczują na tych ludzi w Ełku, a tylko ONR podał im dłoń

  • krzyk58
   17 stycznia 2017 at 08:04

   Jeszcze nie przeczytałem tekstu -lecz JUŻ in blanco zgadzam
   się z opinią @Wierny czytelnik

 2. Inicjator
  17 stycznia 2017 at 05:49

  Nie znamy faktów, więc milczmy.

 3. krzyk58
  17 stycznia 2017 at 12:04

  Lubię TAKIEGO Krakauera! Więc “łapka’ do góry…
  okrutnie zlewicowani – na obraz i podobieństwo Jewropy,być może podciągną moją wypowiedź
  do rangi gloryfikowania pewnych zakazanych odgórnie
  wzorów zachowań. A niech(im)tam… 🙂

 4. wieczorynka
  17 stycznia 2017 at 18:37

  Autor artykułu jak to się często zdarza dramatyzuje a w sieci są całkiem dobre wiadomości np. zbankrutowała ponoć firma lichwiarska z powodu programu 500+ (dziwne, że nie wzięła kredytu u Prowidenta).

  Ps. Na temat opisywanego przez Autora przypadku są tak różne wieści na różnych portalach, że ja osobiście wolę się nie wypowiadać.

  • krzyk58
   17 stycznia 2017 at 20:56

   Wieści są różne, po to by zamotać obraz…

   A FAKT dokonanego morderstwa z premedytacją –
   – bezsporny i JEDNOZNACZNY.

   W Naszym Kraju OBCY już mordują Nas… nie napiszę,
   że powinni w obcym kraju – kulturze, BAĆ się “własnego
   cienia”…taki stan rzeczy uważam za pożądany czyli
   uzasadniony.

   Ament.

 5. DRQ%+
  17 stycznia 2017 at 19:00

  Dziękuję panu za tak dosadne i prawdziwe ujęcie tematu. Brońmy swojego honoru, nie pozwólmy się opluwać – nie będziemy przepraszać za to, że ktoś nam wciska nieprawdę.

  • wlodek
   17 stycznia 2017 at 19:58

   Nie pozwalajmy się opluwać, a jak zareagujemy na fakt nie wpuszczenia na Ukrainę Prezydenta Przemyśla? Który jechał na spotkanie w Polskim Konsulacie! To jest temat który będzie narastał i warty uwagi Krakauera!

 6. Lech
  20 stycznia 2017 at 22:50

  Oj Krakaurze ostrożniej nieco, nie wszystko złoto co się świeci. Życie jest bardziej skomplikowane. Wcale nie zero jedynkowe jak piszesz. Nikogo nie oskarżam i nie bronię. Staram się spoglądać na życie z należytą pokorą.
  Pozdrawiam. .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

More Stories From Soft Power

Scroll Up