Go to ...
Obiektywnie? Subiektywnie? O polityce, państwie, gospodarce… w poszukiwaniu paradygmatu rozwoju. Zawsze mamy rację!

Obserwator Polityczny on Google+RSS Feed

17 stycznia 2019

Jest taki kraj gdzie Policjanci jeżeli nie tną konfetti to robią za Anioły a Sejm zabito dechami!


 Jest taki kraj, gdzie Policjanci jeżeli nie tną akurat konfetti, to robią za Anioły ze wspaniałymi skrzydłami, a Sejm zabito dechami. Zimno w nim, duszno, trochę straszno, ale przede wszystkim dla postronnego obserwatora żałośnie. Tylko głupcom może wydawać się, że to wszystko jest śmieszne. Niestety nie jest i to bardzo nie jest.

Obserwując przemianę naszej rzeczywistości w bylejakość sterowaną w wyniku procesów interpretacji i odgadywania woli suwerena przez grupę trzymającą władzę, po prostu trzeba zapłakać. Ponieważ jest to równia pochyła, chociaż będąc uczciwym to trzeba powiedzieć, że to wcale nie jest tak, że spadamy z jakiegoś nadzwyczajnego poziomu. Ledwo się trochę odbiliśmy, ledwo zaczęło się robić nieco lepiej. Co prawda państwo niedomagało i działy się w nim różnego rodzaju procesy, niektóre rzeczywiście sterowane przez czynniki o których lepiej nie myśleć, a inne wynikające po prostu z głupoty, bylejakości, jakośtambylstwa i innych składowych wynikowych naszej rzeczywistości. Jednakże naprawdę było już względnie stabilnie.

Tymczasem rok po zmianie władzy – opozycji i rządzącym udało się tak rozhuśtać nastroje społeczne, że każda drobnostka może błyskawicznie urosnąć do rangi sporu ogólnonarodowego, w którym każdy od każdego, nawet w domach będzie domagał się zajęcia stanowiska zero-jedynkowego, albo jesteś za i jesteś swój, albo jesteś przeciw i jesteś z nimi. To wielka zasługa pana Jarosława Kaczyńskiego, ale nie tylko jego, ponieważ on tylko zastosował tą samą retorykę, którą wobec jego formacji stosowali panowie od straszenia watahami, zabierania babciom dowodów i stygmatyzowania za moherowe berety. Taki jest skutek jak politycy nie rozmawiają ze sobą, tylko mówią wobec siebie, adresując przekaz do swoich elektoratów. Konsekwencją jest hermetyzowanie i betonowanie elektoratu. Później dzieje się tylko projekcja zła.

Niestety poza szczuciem na siebie społeczeństwa, w których to procesach bierze udział opozycja, dzieje się również wiele psucia państwa. Stopniowo, krok po kroku niszczone są całe systemowe instytucje, osłabiane są organa państwa, a niektóre Służby Mundurowe traktuje się chyba gorzej, niż niepiśmiennych parobków potrafiła traktować arystokracja w okresie swojej świetności. Jak można równolegle domagać się od Policji zabezpieczenia wydarzeń propagandowych, a równolegle karać Policjantów za podjęte działania? Jak można ośmieszać Policjantów? Może cięcie papieru na konfetti to sposób na ćwiczenie gibkości palców u rąk? Może przemieszczanie się na koniach w strojach aniołów z wielkimi skrzydłami to sposób wpisania się w tłum? Może jednak, ktoś po prostu kpi sobie z Policji? Nie jest inaczej z Wojskiem, które reaguje masowymi odejściami, ponieważ wielu Żołnierzy i Pracowników Cywilnych Wojska, nie ma zamiaru świecić pośladkami na kolejnych miesięcznicach, albo oglądać kiepskich kopii ideologicznych filmów. To jest jednak mało, bo mamy wykolejenie Służby Cywilnej, mamy reformę oświaty, którą trudno nazwać reformą, mamy niesprawiedliwą społecznie kwestię emerytalną i inne kwestie.

Do tego wszystkiego dochodzi konflikt w Sejmie, gdzie doszło do jakiegoś niezrozumiałego spiętrzenia się problemów. W wyniku których jedno z przejść do alternatywnej sali prowadzenia obrad zatarasowano krzesłami, a samo wejście dosłownie zabito dechami (płytą). Konsekwencje są porażające, a mogą być drastycznie degradujące nasz wizerunek jak tylko zagraniczne media wyemitują te zdjęcia z odpowiednim komentarzem. Nikt w Paryżu, czy Monachium nie będzie badał, czy mamy właśnie remont w Sejmie, tylko będzie tym obrazom nadany odpowiedni kontekst.  Jego wymowa będzie oskarżeniem naszych władz o walkę z opozycją w parlamencie za pomocą nieuczciwych chwytów. Wspomniany wizerunek – zanurkuje jeszcze bardziej.

Proszę się zastanowić – jak byście Państwo odbierali kraj, o którym zobaczylibyście w telewizji materiał pokazujący zestawienie obrazów: opozycjonistka „śpiewa” z trybuny sejmowej, którą blokuje z kolegami, przed Sejmem tumult, Policja szarpie ludzi, ale uż za chwilę sypie ze śmigłowca konfetti a później – czynnie bierze udział w manifestacji religijnej, gdzie Policjanci z przypiętymi anielskimi skrzydłami przemieszczają się na koniach. Do tego wszystkiego na zakończenie – mamy obraz wojskowych oglądających film o smoleńsku i salutujących na kolejnej miesięcznicy. No, jak?

Nasi przedstawiciele nie potrafili się porozumieć. Każdy mówi co innego, w tym jeden – zupełnie coś innego, niż wczoraj, a jeszcze jeden pan w ogóle nie brał udziału w rozmowach. Przy czym sam fakt, że oni rozmawiają o tym – czy ze sobą rozmawiać, to porażka. Rzeczywiście przydałyby się wcześniejsze wybory, ale z zakazem kandydowania tych ludzi, którzy dzisiaj są w Sejmie. Ten stan rzeczy po prostu jest mizerny, ludzie już nie wiedzą o co chodzi – jakieś ambicje, gry? Wygrywa na tym pan prezes, wiecie państwo który, ponieważ jego wyjaśnienia są najbardziej czytelne i zrozumiałe dla ogółu. Fakty nie mają znaczenia, liczy się to, co zapamiętają ludzie. W tym przypadku grupa polityków o coś się wzajemnie oskarża, a pan prezes mówi o zmarnowanej szansie. Trzeba przyznać z całym szacunkiem, że ten pan grywać umie.

Niestety będzie jeszcze gorzej, ponieważ siła obrazów jest przerażająca, a odpowiednie ich zestawienie i komentarz nadają kontekst, którego chce reżyser. Smutne to jest, bo degradujemy swój wizerunek na własne życzenie – niczego nie osiągając. Proszę pamiętać, to nie jest tak, że tylko władza jest winna w tych procesach. Opozycja nie pozostaje dłużna, jednak to jest w sumie nasza skrzydlata rzeczywistość.

Tags: , , , , , , ,

7 komentarzy “Jest taki kraj gdzie Policjanci jeżeli nie tną konfetti to robią za Anioły a Sejm zabito dechami!”

 1. Inicjator
  11 stycznia 2017 at 04:48

  Skrzydlata postrzeczywistość.

  Halo, Marsjanie!

  Czekajcie na nas – lecimy do was!

 2. DrQ+
  11 stycznia 2017 at 05:58

  Bardzo dobre podsumowanie naszej rzeczywistości. Ciesze się, że autor zwraca uwagę na to, że to nie jest tylko wina rządzących. To jak się zachowała opozycja w tym panowie Petru i Schetyna – ją pogrąża.

 3. krzyk58
  11 stycznia 2017 at 11:03

  Jest takie miejsce u zbiegu dróg,
  Gdzie się spotyka z zachodem wschód…
  Nasz pępek świata,
  Nasz biedny raj…
  Jest takie miejsce,
  Taki kraj…

  https://www.youtube.com/watch?v=RoidjHh1W2w

  “Tutaj” nigdy nie będzie normalnie a powodem tkwiącym
  niczym wrzód na doopie jest szeroko rozumiana
  “Solidarność” a także,a może przede wszystkim
  kosmopolityczne postkomuchy.

  ….Dlatego Czas już na Zmianę…cokolwiek by nie znaczyło to słowo.

 4. 50-parolatek
  11 stycznia 2017 at 15:39

  “Rzeczywiście przydałyby się wcześniejsze wybory, ale z zakazem kandydowania tych ludzi, którzy dzisiaj są w Sejmie”
  A ja któryś raz z kolei powiem, iż osobnicy kandydujący na jakieś publiczne stanowisko powinni przejś co najmniej psychotechniczne badania i być W PEŁNI WŁADZ UMYSŁOWYCH, tzn. być psychicznie zdrowymi.
  I to nie tylko w Polsce. Tak powinno być w całym cywilizowanym Swiecie.
  Przecież od decyzji tych ludzi zależy byt, albo niebyt…

  • krolowa bona
   11 stycznia 2017 at 17:48

   @50-parolatek
   Prosze komentatora powtarzam to juz od zawsze i nie mam watpliwosci, ze elity biora prochy psychotropowe lub nowoczesne narkotyki jak np.cristal medt (metadon ), bo gaworza i dzialaja od rzeczy, nie koryguja sie bo nie moga , gdyz sa w transie.. ..maja nie konczace sie psychozy. Ci co niczego nie brali zaczynaja “brac” bo nie moga z tymi wariatami wytrzymac.. zaczynaja patroszyc wlasne poglady w/g szablonu i schematu by tylko utrzynsc sie u koryta, bo nigdzie inndziej by nie zarobili nawet na jedna kromke chleba….no co ta cesarzowa tu na robila ? A ten caly Schröder zepchnal UE na dno i nedze, te jego prywatne renty i emerytury, uprywatyzowanie sluzby zdrowia, te derywaty i przekrety w bankach..a on sobie zyje w dostatku i smieje sie pod nosem…….czy toto
   wogole zachowalo procesy mysliwe, analize i wyciaganie wnioskow ? Te perwersje w faktach histirycznych przerabianych na taka specyficzna modle to rodzaj zaawansowanej schizofrenii… exorcysci z bozej laski … mysle sobie ci ludzie ida kuedys do domu, maja rodziny np.i lustro w lazience czy wted sciagaja te maske , Ale degeneracja moze byc juz daleko pisunieta, gdyz odzywiaja sie padlina ( jad kielbasiany jest bardzo toxyczny ). …

  • krzyk58
   11 stycznia 2017 at 20:07

   Tak! To tylko tyle w temacie wtrętu.Rozszerzę kryterium … ale z zakazem kandydowania kogokolwiek,
   z jakiejkolwiek znanej Nam i nieznanej
   zorganizowanej ad hoc – Lewicy.
   Tych których MASKI mieliśmy nieprzyjemność
   oglądać “kiedyś” na co dzień do znudzenia…. 🙂 Amen.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

More Stories From Soft Power

Scroll Up