Go to ...
Obiektywnie? Subiektywnie? O polityce, państwie, gospodarce… w poszukiwaniu paradygmatu rozwoju. Zawsze mamy rację!

Obserwator Polityczny on Google+RSS Feed

24 czerwca 2018

Żenujące spory i żenujące przykłady hipokryzji – oto nasza rzeczywistość


 Niestety nasza rzeczywistość jest kreowana przez media. Otaczają nas żenujące spory i żenujące przykłady hipokryzji. To nasza rzeczywistość, w której się znajdujemy. W ostatnich dniach z wyjazdu weekendowego jednego pana z jedną panią – tak się składa przywódcy czołowej partii opozycyjnej zrobiono wydarzenie na skalę ogólnonarodową. Wyszło z tego sporo hipokryzji, albowiem partia tego pana akurat aktywnie protestuje z Sejmie, jak również krytykowano pana Prezydenta za wyjazd wypoczynkowy na narty. Tymczasem lider partii kontestującej działania władz zachował się w sposób partykularny, co podchwyciły media robiąc sobie z tego używanie. Co jest szczególnie ciekawe, nasze bicie piany zauważyły nawet media za granicą. Trzeba przyznać, że jest to fenomen.

W istocie dobrze się stało, sprawa jest banalna ale w stopniu maksymalnym odsłoniła mechanizmy działania elit – sposób kształtowania i obiegu informacji wewnątrz ważnej partii opozycyjnej i tworzenia „story” przez media. Widać jak na dłoni, kto je z ręki rządzących i nie chodzi wcale o tzw. media prawicowe (głównego nurtu). Społeczeństwo miało możliwość zaobserwować „wierchuszkę” nowej partii, mającej ambicje objęcia władzy w praktyce działania. To jakie komunikaty formułowano, jak tłumaczono lidera – jak próbowano dorobić ideologię, do banalnego wyjazdu wypoczynkowego – degraduje retorycznie partię opozycyjną do poziomu standardu naszej sceny politycznej. Co więcej, głos zabierały jedne z najbardziej „wygadanych” przedstawicielek tej partii, a nawet jedna pani znana z bardzo wyważonych wypowiedzi (nie musimy się z nią zgadzać, ale trzeba szanować siłę i zdolności argumentacji).

Sprawę wykorzystali rządzący, którzy bardzo intensywnie rozpowszechnili szereg informacji, ukazujących partię opozycyjną w kontekście, w którym można dopatrzeć się głębokich pokładów hipokryzji. Co więcej – w różnego rodzaju mediach społecznościowych i innego rodzaju publikatorach ukazały się liczne zdjęcia jak i komunikaty wskazujące na rzekomy wątek osobisto-obyczajowy wyjazdu dwojga ludzi. Ma to oczywiście swoje znaczenie i dodaje odrobinę pikanterii do obserwowanego procesu, chociaż wszyscy jesteśmy ludźmi, to jednak tego typu zachowanie żonatego mężczyzny mogłoby być oceniane przez dużą część elektoratu negatywnie. Sprawa jest więc wielowątkowa i doszło do tego, że „obwiniony” publicznie przepraszał w mediach za swoje zachowanie. Co czyni jego działanie jeszcze bardziej niezrozumiałym, albowiem jest wolnym człowiekiem i nie musi się nikomu tłumaczyć, ze tego jak spędza wolny czas, za własne pieniądze. Całość jest po prostu żenująca, pokazuje jak niskie mamy standardy – dziennikarstwa.

Ponieważ sprawa, która co najwyżej powinna być na drugiej stronie bulwarówki, została przerobiona do rangi tematu ogólnonarodowego! Właśnie to jest szczytem żenady i wskazuje na żenujący charakter całości. Oczywiście to nie był przypadek. Ponieważ w takich sprawach i na tym poziomie nie ma przypadków. Nie jest tajemnicą dla wiewiórek w Parku Skaryszewskim, że ten pan jest na celowniku różnych mediów i instytucji i to – jak twierdzą wiewiórki, nie tylko ze wskazania jedynie słusznych obecnie. Właśnie bardzo ciekawa jest rola w tym procesie reszty opozycji – jakoś nie potrafili się odnaleźć, chociaż przynajmniej niektóre komentarze można uznać za co najmniej dwuznaczne. Oczywiście, to interpretacja wiewiórek, autor może się mylić słabo zna ich język (czy też wydaje mu się, że go zna).

Proszę się zastanowić komu jest na rękę takie stawianie spraw i koncentrowanie uwagi opinii publicznej na tego typu błahostkach. Za czasów poprzedniego reżimu mieliśmy majtki celebrytek, albo dramat Żyrafy z ZOO lub innego rodzaju banały o rekinach grenlandzkich. Było tego bardzo wiele, w końcu wyszły ośmiorniczki. Co tym razem system przesłania? Swoją drogą ta sprawa wskazuje jak bacznie ostrza strażników systemu są wycelowane w lidera opozycji (modne słowo), a zarazem jak bardzo jest to nieudolnie robione, ewentualnie – co jest prawdopodobne – jak bardzo nic na tego człowieka nie mają.

W interesie nas wszystkich jest czyste i przejrzyste życie publiczne. Jego elementem jest jakość przekazu kształtowanego przez media. W naszym kraju, niestety nie mamy szczęścia do większej części mediów. Sposób szczucia na tego konkretnego człowieka jest żenujący, a uczynienie z zagadnienia sprawy ogólnonarodowej pokazuje, że komuś bardzo zależy na lansowaniu banałów. To smutne, że tym żyje kraj. No, a że wyszło pięknie kto jest hipokrytą – chwilowo większym, niż inni to taka nasza mała wartość dodana.

Tags: , , , , , , , , ,

10 komentarzy “Żenujące spory i żenujące przykłady hipokryzji – oto nasza rzeczywistość”

 1. Wołający na puszczy
  5 stycznia 2017 at 04:54

  Bardzo trafne podsumowanie naszej smutnej rzeczywistości. Petru się ośmieszył – już nie może mieć wątpliwości kto jest jego wrogiem

 2. Inicjator
  5 stycznia 2017 at 05:34

  85 lat temu Józef Piłsudski też przebywał na Maderze, tylko dłużej.

  Była z nim młodsza o prawie 30 lat lekarka, która wróciła wcześniej.

  Spotkała się z nią Pani Piłsudska, a w kwietniu 1939 dr Lewicka zmarła, po “zatruciu chemikaliami”.

  Józef Piłsudski był nawet 10 minut na Mszy żałobnej …

  Teraz nie było tak tragicznie, ale czy Ryszard P. złożył kwiaty pod tablicą upamiętniającą pobyt Marszałka na Maderze?

  I tu jest Jego główny błąd.

  Noszenie teczki za Balcerowiczem nie nauczyło Go niczego?

  Przecież Polska to kraj MITAMI I TRUMNAMI PŁYNĄCY!

  Dlatego jest to początek końca Pana Ryszarda P.

  Miał okazję, mógł oddać cześć pamięci Marszałka w miejscu gdzie Prezes “nie doleci” – bo nie lubi podróżować, ale miał to gdzieś …

 3. wlodek
  5 stycznia 2017 at 06:35

  To rzeczywiście główny problem Polaków, kto z kim i za ile?

 4. Inicjator
  5 stycznia 2017 at 07:13

  Errata: Śp. dr med. Eugenia Lewicka zmarła w kwietniu 1931 roku, nie 1939, jak pomyłkowo wpisałem o godź. 5:34

  Płk Adam Mazguła zakłada stowarzyszenie, tylko że ludzie “ze styropianu” takim jak On odmawiają wszelkich praw.

  Jeżeli ludziom urodzonym w PRL wydaje się, że dostęp do demokracji i wolności, po zmianie ustroju w 1989 roku – Im się TEŻ należy, to są w tzw. mylnym błędzie, jak mawiał WIELKI klasyk używania języka polskiego …

 5. wlodek
  5 stycznia 2017 at 11:42

  Krzyku,jestem ciekaw twojej oceny przebiegu wojskowej służby posła Krasulskiego,o czym pisze dzisiejsze Adnovum.Pozdro.

  • krzyk58
   5 stycznia 2017 at 12:52

   Nie śledzę.Krasuski. Na mój “wzgliad” sprawa jest
   nadymana, niczym u prok.Piotrowicza,”nasi” neostalinowcy
   (z całym szacunkiem do osoby i dokonań STALINA)
   atakują za przeszłość… “komunistyczną”…to taka swoista forma 🙂
   schizofrenii – w liberalno,lewacko – KOD-ziarskim wydaniu, prawdopodobnie nieuleczalna.Włodku
   powiem tak:im gorzej – tym lepiej,niech schodzą,
   nawet nie na manowce.. a “na psy”.:)

   Pozdrawiam

 6. krzyk58
  5 stycznia 2017 at 20:35

  Pierwsza część podsumowania niezwykle interesującego
  opracowania prof. Pawła Bożyka „Apokalipsa według Pawła. Jak zniszczono nasz kraj”…”„Apokalipsa” stanowi zapis historii gospodarczo-politycznej naszego kraju w latach 1970-2014, obejmuje więc bez mała trzy czwarte wieku. Szczególny nacisk autor położył na okres zapoczątkowany rokiem 1989, kiedy rozpoczęto bezlitosne niszczenie dorobku dwóch pokoleń Polaków, szczególnie przemysłu, pod kłamliwym hasłem „prywatyzacji” oraz uzależniania polskiej gospodarki od kapitału zagranicznego. Te sprawy zajmują ok. 2/3 książki…

  Zarys 45 lecia(1) http://www.mysl-polska.pl/1119

 7. wlodek
  5 stycznia 2017 at 20:54

  Myślę że p.Józef wybaczy bo to nie do końca na temat.Szkoda mi ludzi którzy w dobrej wierze manifestował swój sprzeciw pod sztandarami KODU,PO,Nowoczesnej,liberalna opozycja pokazała swoją twarz.Kasa i władza! Ale PIS to te same korzenie i cel,a dla maluczkich 500+,chociaż żeby bogatsi byli cicho to również i dla nich.POPIS w akcji!

 8. 6-cio-pak
  5 stycznia 2017 at 22:43

  Bardzo dobre ujędzie tematu. Wpłace wam 20 pln pozdrowienia.

 9. Adam
  10 stycznia 2017 at 09:31

  Kanał telewizyjny , nie znajdzie się lepszego określenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

More Stories From Soft Power

Scroll Up