Go to ...
Obiektywnie? Subiektywnie? O polityce, państwie, gospodarce… w poszukiwaniu paradygmatu rozwoju. Zawsze mamy rację!

Obserwator Polityczny on Google+RSS Feed

25 kwietnia 2018

Auf ihrem Grabstein sollte stehen „Wir schaffen das”


 Na jej nagrobku powinno być napisane „Damy radę”. To pamiętne słowa pani Kanclerz Merkel z 31 sierpnia 2015 roku wygłoszone na jednej z konferencji prasowych na początku tego dramatu tak wielu nieszczęśliwych ludzi, który zarazem tak boleśnie dotknął Europę. Mowa o nagrobku młodej dziewczyny – Niemki, która została zamordowana we Freiburgu przez tzw. uchodźcę, z Afganistanu, który znalazł dom u jednej z niemieckich rodzin. Ona miała 19 lat, morderca 17!

Pani Kanclerz nawołuje publicznie, żeby tego czynu nie utożsamiać ani z narodowością sprawcy, ani z faktem, że jest on uchodźcą. Lokalni politycy karmią Niemców statystykami, mówiąc im że poziom bezpieczeństwa w danej miejscowości i jej okolicy, jest dokładnie taki sam jak w innych częściach kraju i inne temu podobne idiotyzmy.

Tymczasem Niemcy wiedzą swoje i się po prostu boją, ponieważ to nie jest pierwsze morderstwo dokonane przez imigranta-uchodźcę na młodej kobiecie w Niemczech, gdzie w ogóle jak pamiętamy z Sylwestra powstał problem z masowymi napaściami na kobiety organizowanymi przez zorganizowane grupy innych kulturowo mężczyzn. Skandalem jest fakt, że pierwszy kanał telewizji państwowej nie poinformował o morderstwie – niemiecki zamordyzm medialny jest totalny, bez mediów społecznościowych większość Niemców w ogóle nie miałaby szans na informacje z drugiego obiegu. Chociaż w tym kraju za tzw. mowę nienawiści grożą bardzo poważne kary finansowe.

Strach Niemców jest poważny, ludzie boją się już nawet w domach, osoby przyjmujące obcych, są przez innych sąsiadów traktowane podejrzanie – jako sprowadzające potencjalne zagrożenie. Narasta krytyka wobec polityki pani Kanclerz, ludzie mają dość jej poronionej retoryki, jednak szanują ją jako wielki stabilizator sytuacji w kraju. Jednakże nie jest powiedziane, że jej macierzysta partia się jej przeciwstawi i to w sposób, którego pani Merkel nie będzie mogła zlekceważyć. To brutalne morderstwo, na nowo rozpala dyskusję na temat uchodźców w Niemczech, co ma fundamentalne znaczenie polityczne. Ponieważ przeciwnicy dotychczasowej polityki rosną w siłę z każdym tego typu zdarzeniem.

Nie można więc się dziwić tak porażającemu, ale uprawnionemu sarkazmowi, jaki zacytowano w tytule. To komentarz jednego z Niemców, powszechnie rozpowszechniany w tamtejszych mediach społecznościowych. Mniej więcej na tyle pozwala tamtejsza cenzura, a to w ich realiach i tak jest bardzo dużo.

Skala zakłamania znacznej części niemieckich mediów, cynizmu i hipokryzji części polityków, to prawdziwy horror. Nie tylko zmuszono całe społeczeństwo do udziału w jakimś niesamowitym eksperymencie społecznym, na skalę nieznaną w historii współczesnych państw, to jeszcze blokuje się prawo do swobodnej dyskusji o przyjętej polityce, a nade wszystko – wycisza się informacje o takich przypadkach jak ten. Całość pokazuje jakość niemieckiej demokracji i jej prawdziwy charakter. Tego się nie da wytłumaczyć ochroną Konstytucji i społeczeństwa przed totalitaryzmem. Sytuacja w której Niemcy boją się wychodzić z domów, a nawet często zasypiać w swoich własnych domach – to upadek niemieckiego modelu państwowości. Niemcy zrobili swoje państwo, państwem dla obcych, a nie własnych obywateli. Fikcja poprawności politycznej i kłamstwa wielokulturowości – rozkładają niemieckie społeczeństwo od środka.

Czy Niemcy się obudzą? Czy będzie to wymagało odrzucenia obecnych elit? Czy ten proces wydarzy się bez zbędnych emocji? Czy też będzie tak, jak to przeważnie bywało w historii? Należy z wielkim szacunkiem podchodzić do wysiłku Niemców, albowiem to czego się podjęli jest wyjątkowo szlachetne. Jednakże czy ktokolwiek pomyślał o cenie jaką Niemcy będą musieli za to zapłacić? Jak również jaką Europa będzie musiała za to zapłacić cenę?

To przerażające do czego to wszystko prowadzi. Jeżeli wszystko, co politycy najpotężniejszego kraju w Europie potrafią w reakcji na presję zewnętrzną, to pokorne dostosowanie się, nawet kosztem własnego społeczeństwa i tego wszystkiego co udało się nam osiągnąć w Unii Europejskiej – to znaczy się, że to nie są ludzie odpowiedzialni. Ponieważ żaden odpowiedzialny polityk nie dopuściłby do sytuacji, w której zwykli ludzie będą bać się wychodzić z własnych domów, bać się o matki, żony lub córki w środkach publicznej komunikacji, a na to wszystko, żeby bali się spać we własnych łóżkach. Miejmy nadzieję, że najbliższe wybory pozwolą Niemcom na zmianę tej destrukcyjnej polityki. Inaczej konsekwencją będzie społeczny wybuch, to tylko kwestia czasu…

Tags: , , , , , , , ,

14 komentarzy “Auf ihrem Grabstein sollte stehen „Wir schaffen das””

 1. Inicjator
  7 grudnia 2016 at 05:54

  Jak Niemcom jest tak źle, to niech uciekają do Polski.

  Tu ich przyjmiemy z otwartymi ramionami, ale jako uchodźców, nie najeźcow …

  No i te Euro niech mają ze sobą.

 2. Gniewna Zjadaczka Ogórków
  7 grudnia 2016 at 08:29

  Niemcy się pewnego dnia przebudzą

 3. Wojciech
  7 grudnia 2016 at 09:12

  Fala uciekinierów spod amerykańskich bomb i ludobójstwa ma jednocześnie na celu osłabienie Europy do poziomu bezwolnego wasala. I to jankesom od czasów II Wojny się udaje. Niektórzy piszą także, że Unia Europejska jest tworem CIA. Lepiej rządzić i doić jednego słabeusza niż wielu wrzaskliwymi państewkami.

  • jerzyjj
   7 grudnia 2016 at 10:40

   Potomkowie majątkowi pro-nazistowskich bankierów (fffffff) przewodzą CFR i tym samym sterują polityką amerykańską. Do CFR przez kilkanaście do kilkudziesięciu lat przynależeli prezydenci Stanów Zjednoczonych, oraz zanim jeszcze “zostali wyniesieni” na owe stanowisko. Media, Departament Stanu, agencje wywiadowcze, centralna bankowość, Biały Dom, siły zbrojne Stanów Zjednoczonych, amerykańska edukacja, przedsiębiorstwa i koncerny są po brzegi wypełnione członkami CFR, włączając w to amerykański kongres, na szczycie potężnej piramidy tego “niewidzialnego rządu” stoi nikt inny jak fffffff – senior rodu finansującego CFR od samego początku jej istnienia: Te same korporacje kontrolują nie tylko Amerykę poprzez CFR, ale również Europę poprzez zbudowaną przez siebie Unię Europejską. Ponad korporacjami stoi prywatny kartel bankowy kilkunastu rodzin (przedstawiciele – ordynaci rodowi to kilkunastu niewybieralnych, podstępnych ludzi posiadających nieograniczoną władzę poprzez tworzenie waluty amerykańskiej i brytyjskiej), który dostarcza walutę dla całych narodów.

   http://wezwaniedoprawdy.pl.tl/Terroryzm.htm

   PROSZĘ PANA PROSZĘ POSTARAĆ SIĘ O NIECO WYŻSZY POZIOM KOMENTARZY. JA ROZUMIEM WOLNOŚĆ SŁOWA, ALE NASI CZYTELNICY ZASŁUGUJĄ NA WYŻSZY POZIOM RETORYKI NIŻ TO CO PAN TU PREZENTUJE. PROSZĘ TO WZIĄĆ POD UWAGĘ. WEB. JÓZ.

 4. krolowa bona
  7 grudnia 2016 at 10:50

  Zycie w Niemczech sklada sie z samych paradoksow !
  Nikt, zupelnie nikt nie stawia czola kanclerce, rywali to ona sie pozbyla, odeszli do pracy w przemysle itp., nikt nie putschuje przeciw niej ina wlasnie odbywajacym sie w miescie Essen zjezdzie jej partii CDU zostala wybrana wczoraj z ok.89 % glosow na glowna “prezeske”swojej partii…za nia cala jej swita gdyz zabraknie jej straca inni znakomite zrodlo utrzymania…o czym tu mowic. ..
  Co do takich mas obcych przybyszy: teraz zacznie sie cala tragedia, gdyz oni sami miarkuja, ze nie maja tu swojego celu ani politycznego ani emocjonalnego, brak pieniedzy, brak mieszkania, brak pracy brak rodziny, brak znajomej kultury, inny klimat….. teraz zacznyna sie frustacja i obopolna tragedia.. .
  Zaniechania wojnom zaczyna sie od tego , ze sie nie exportuje atsenalu wojennego nie wszczyna sie wojen o dostep do ropy naftowej i musi byc absolutne poparcie
  dla samowysarczalnosci panstw, a wiec zamiast expotow musi byc wlasna produkcja i zatrudnienie, do tego ludzie nie moga sie mnozyc na potege, bo z tego przeludnienia powstaja takie oto konflikty o dostep do zywnosci, wody i surowcow. KSytuacja zaczyna byc powazna, bo nikt nie chce zdetronizowac cesarzowej, UE sie przez nia rozpadnie s ona sobie bedzie dalej siedziec na tronie…Paradox goni paradox…

  • 50-parolatek
   7 grudnia 2016 at 15:10

   Najgorsze, ze to stara DDRowa.
   Moj przyjaciel z bylego DDRu nie potrafi tego zrozumiec i dziwi sie, jak byli co najmniej wspolpacownicy stasi moga tak zmienic poglady.
   A, ze ma slusznosc, to wiecej, jak pewne
   – w owczesnych czasach “studiowac” do Moskwy jezdzili tylko “wybrani”

  • wieczorynka
   7 grudnia 2016 at 16:46

   @Królowo, odpowiem na komentarz z którym się zgadzam pytaniem, a może Niemcy mają taki sam wybór pomiędzy politykami jak Polacy? czyli kogo się nie wybierze to i tak będzie to samo. Dotyczy to w zasadzie nie tylko Europy ale tych zza wielkiej wody też. Pozdrawiam.

   • krolowa bona
    8 grudnia 2016 at 01:03

    @wieczorynka
    Politycy chodza na pasku kapitalu miedzynarodowego, na jednego posla w Niemczech przypada cos 600 lobbystow, system neoliberalny to zamordyzm wszystkich ludzkich cech, a demokracja i wybory to obecnie alibi legitymacji tego, do czego migdy nie powinno dojsc.. jak fojdzie do crash, bedzie tragedia i tyle ludzi umrze…takie niebywale wrecz procesy dojrzewaja…. z kazdym dniem widac rozpaczliwe wolania ludzi o pomoc.. odbijaja sie te wolania o betonowa obojetnosc i wszystko idzie starym tropem…..
    Pozdrowienia

 5. wieczorynka
  7 grudnia 2016 at 16:21

  Nawiążę do zdania Autora “Nie tylko zmuszono całe społeczeństwo do udziału w jakimś niesamowitym społecznym eksperymencie ….”

  Jakiś czas temu czytałam artykuły na temat Chile i Kolumbii, otóż tam testowano na ile da się ogłupić społeczeństwa używając tv, pokazując ludzi buntujących się jako terrorystów, większość społeczeństwa uwierzyła. Ja absolutnie nie chcę obrazić żadnego Obywatela Niemiec, tam jak również w innych krajach brakuje informacji a o to chodzi rządzącym, czyli co? próbujemy na ile się uda, w kolejce czekają pozostałe kraje.

  • krzyk58
   7 grudnia 2016 at 17:41

   Wieczorynko.Podrzucam link z tematyką “badania” stanu
   świadomości,mentalności 🙂 społeczeństwa amerykańskiego, nie z dolnego globusa a tego ‘made in USA” jest tam w tekście takie sformułowanie,zacytuję –
   – “Jak wielkie fundacje sowietyzowały USA, by bez przeszkód połączyć je z systemem socjalistycznym”.
   Moim zdaniem przymiotnik “sowietyzować “zmieniłbym na
   “demokratyzować” a “socjalistycznym” na “liberalnym,
   to tak dla jasności, i to byłoby OK. Zwykle
   nie do końca jestem zgodny z ujęciem czy nadużywaniem
   niektórych pojęć wstawianych zwykle w negatywnym kontekście,czemu sporadycznie daję wyraz – co niniejszym uczyniłem i uwidaczniam “tu i teraz”. 🙂

   Ps.Gdyby społeczeństwo np.USA mogło kiedykolwiek korzystać z dobrodziejstw ‘sowietyzacji” jego stan intelektualno – moralny byłby zbliżony do rosyjskiego czy b.krajów demokracji ludowej – a jaki jest każdy widzi!Choćby w ‘odsyłaczu’ niżej… Pozdrawiam

   http://wezwaniedoprawdy.pl.tl/Globalna-Indoktrynacja.htm

   • wieczorynka
    7 grudnia 2016 at 19:07

    Krzyku, przeczytane.
    Natomiast jak chodzi o redaktora Daniela P. nie zawsze się zgadzam i podobnie jest tym razem, zwłaszcza gdy chodzi o dwie pierwsze kwestie czyli redakcję satyrycznego tygodnika we Francji (jest tak wiele tekstów w sieci, że nie zabieram stanowiska) jak chodzi o polskie górnictwo to tradycyjnie staję w jego obronie – krytykanci niech raz na zawsze zapamiętają, że ciepła woda w kranie to nie zasługa emigranta do Brukseli, dodam jeszcze ciepłe kaloryfery też, to zasługa górników.

 6. z22
  7 grudnia 2016 at 18:25

  Sami wybrali – to ich sprawa

  • krolowa bona
   8 grudnia 2016 at 00:50

   @z22
   No wlasnie oto jest pytanie czy “sami wybierali”.. .powyzej komentatorka@wieczorynka podwaza te teze i ma racje, niestety… takie fenomeny grup, takie sa efekty lobbyizmu….. tzw.demokracja to alibi dla legitymacji cudzych dazen i to finansowanych z pieniedzy publicznych, za krwawice podatnika, ktory jak w systemie niewolniczym musi wlasna sile robocza opodatkowac….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

More Stories From Społeczeństwo

Scroll Up