Go to ...
Obiektywnie? Subiektywnie? O polityce, państwie, gospodarce… w poszukiwaniu paradygmatu rozwoju. Zawsze mamy rację!

Obserwator Polityczny on Google+RSS Feed

24 czerwca 2018

Melania Trump – ofiara przemysłu pogardy?


Narodziny Wenus – By Sandro Botticelli – Adjusted levels from File:Sandro Botticelli – La nascita di Venere – Google Art Project.jpg, originally from Google Art Project. Compression Photoshop level 9., Public Domain, Wikimedia Commons

Pani Melania Trump jest ofiarą wyjątkowo perfidnie zorganizowanego przemysłu pogardy. Z taką skalą nienawiści, cynizmu i hipokryzji jaką potraktowano panią Trump, tylko dlatego ponieważ jest Ona Żoną najpierw kandydata, a jak już wiadomo Prezydenta elekta Stanów Zjednoczonych. Przerażające jest to w jaki sposób i jakiej skali dokonano ataków, dotykających wszystkiego – od rzekomych kwestii imigranckich, a poprzez kwestie erotyczno-obyczajowe, a na lansowaniu też o rzekomym niskim potencjale intelektualnym i ograniczonym zasobie wiedzy pani Trump.

Amerykańska kampania wyborcza rządzi się swoimi prawami, poprawność polityczna nie dotyczy jednak Żon kontrkandydatów, którzy przeciwstawiają się establishmentowi. To naprawdę zadziwiające, o ile dobrze pamiętamy Żony pana Obamy, nikt w tak perfidny sposób nie atakował. Przy czym uwaga – jest oczywistością, że pani Trump miała za sobą inną drogę życiową, niż pani Obama, nie mówiąc już o kontrkandydatce – pani Clinton. Chodzi o klasę w działaniu, retoryka zastosowana wobec pani Trump była od początku napastliwa i miała na celu stawianie jej w negatywnym świetle, na każdym możliwym polu. Realizowano szereg scenariuszy równolegle, wykorzystano akty pani Trump, zupełnie nie zwracając uwagi opinii publicznej na oczywistość sesji fotograficznych m.in. o charakterze aktu w karierze chyba każdej modelki!

Oglądamy w muzeach rzeźby pokazujące piękno aktu ludzkiego ciała, oglądamy obrazy, jak również i zdjęcia. Każda epoka historyczna odzwierciedlała się w technologii wykorzystywanej w sztuce. Obecnie również się rzeźbi, jednak dominująca część sztuki aktu – to domena współczesnej fotografii. Kojarzenie nagości w kontekście seksualnym, z pominięciem sztuki aktu, jest ekstremalnie prymitywne. Nawet jeżeli na zdjęciu jest więcej niż jedna osoba, jak również mamy do czynienia z klasyczną tzw. grupą, to tylko pozy, określone, przyjęte zachowania dla potrzeb scenariusza sesji fotograficznej. Jakim prawem ktokolwiek ma czelność oskarżać Kobietę, że robi coś złego pozwalając na fotografowanie jej ciała?

Rozważania o moralności możemy sobie podarować, okres purytanizmu Ameryka i chyba świat – mają za sobą. Dzisiaj najlepiej sprzedaje się seks, więc nie można się dziwić modelkom, że pozują do aktów erotycznych, po prostu kasę trzeba brać, jeżeli ktoś chce ją dać! Ten, kto jest bez winy – niech pierwszy rzuci kamieniem! Tylko najpierw, niech wyjmie sobie belkę z oka! Elementarna uczciwość jest fundamentem racjonalności. Możemy się oburzać widząc goliznę, jednak proszę nie mieć złudzeń – dominująca część Mężczyzn patrzy na panią Trump z podziwem, nawet w pełnej świadomości, że w większości przypadków odnosi się do zdjęć historycznych. To również jest oczywistość o której się nie wspomina, przecież dobre kłamstwo lepiej się sprzedaje, a starsze zdjęcia pani Trump w kilku przypadkach podobno zostały podrasowane (takie informacje można znaleźć na amerykańskich stronach). Jak i wiele innych, jednak informacji bez potwierdzenia – na zasadzie dorozumienia nie ma potrzeby powielać, każdy kto ma wyszukiwarkę i zna podstawowy zasób słów języka angielskiego w zakresie kobiecych genitaliów szybko znajdzie, to co go interesuje.

Jednak Amerykanie rozumieją, że każdy ma swoją drogę w życiu. Jeżeli nie przeszkadzał konserwatystom akcent pani Trump, to już naprawdę nic nie mogło ich zniechęcić. Widać tutaj zdrowy mechanizm oceny człowieka – Amerykanie wybrali Prezydenta, Jego Żona, jest Jego Żoną, należy się jej szacunek jak każdemu człowiekowi. Trzeba przejawiać optymizm, zwłaszcza jeżeli odnosimy się do ludzi, których można niepotrzebnie skrzywdzić

W przypadku pani Trump było jeszcze prościej, ponieważ – jakie opinie można znaleźć w sieci ma „nie afirmowany kolor skóry”, gdyby był on inny – możemy być przeświadczeni o tym, że napastnicy byliby o wiele mniej skłonni do działania, bojąc się posądzenia o rasizm.

To jak sytuacja rozwinie się dalej będzie wyjątkowo ciekawe, albowiem pomimo wszystkich zabiegów – ofiara może zamienić się w myśliwego. Nie ma możliwości, żeby „samiec Alpha” jakim jest pan Donald Trump – przeszedł do porządku dziennego wobec zniewag i znieważających Jego Żonę. To może być nowy – bardzo ważny czynnik w wewnętrznej polityce amerykańskiej kolejnych czterech lat.

Tags: , , , ,

11 komentarzy “Melania Trump – ofiara przemysłu pogardy?”

 1. Inicjator
  17 listopada 2016 at 05:01

  Doskonałe!

  “Kojarzenie nagości w kontekście seksualnym, z pominięciem sztuki aktu, jest ekstremalnie prymitywne. Nawet jeżeli na zdjęciu jest więcej niż jedna osoba”.

  No i co na to SAMIEC ALFA?

  Stany Zjednoczone wystąpią z NATO?

 2. Wierny czytelnik
  17 listopada 2016 at 06:16

  Widzę że OP zbliża się do nowej Ameryki. Komentarze z AmCham, rozsądnie o Trumpie, z szacunkiem o jego żonie… To co autor przedstawia to jedna z interpretacji, uprawniona, ale ja bardziej wierzę w komercyjny charakter motywacji pani Trump czy tam jeszcze Knauss … bo przecież zmieniała nazwiska

  • krolowa bona
   17 listopada 2016 at 10:43

   @Wierny czytelnik
   A to komentator tez dziala z zazdroscia i bez etykiety !
   Jak sie zyje w neoliberalizmie to trzeba miec motywacje komercyjne a co komentator zyje powietrzem i miloscia ?
   Nota bene..jak sie jest czyjas zona, to i nosi sie nazwisko meza i to zupelnie legalnie z mocy prawa, takie tradycje kultywuje sie jak swiat dlugi i szeroki. ..a co to sie komentator dziwuje, ze zmieniala nazwisko..hm ?
   A propos, czy komentatorowi ktos kiedys zaproponowal fotoshooting /fotografie aktu….zapewniam Pana, ze to zawod nie dla “kazdego glupiego”…jak jest komentator fotogeniczny to niech sie zwerbuje do pracy jako fotomodel..moze Pan cos bedzie sprzedawal ? np.ubezpieczenia lub odkurzacze.. .czy to ladnie nabijac sie z cudzej pracy ?

 3. krolowa bona
  17 listopada 2016 at 10:26

  Zazdrosc, Zazdrosc, Zazdrosc !
  Zawisc ludzka nie ma granic, zwlaszcza, ze nowy prezydent elekt i jego rodzina prezentuja sie znakomicie….
  Psychoanaliza ocenila by te ataki na pania Trump jako najwyzsza forme uznania…….

  W Niemczech prezydent pan W. byl sam bardzo intelektualnie i wizualnie atrakcyjny oraz mial mloda, wyksztalcona i niezwykle atrakcyjna zone…ale ich wykonczyli, w Niemczech nie mozna byc tak atrakcyjnym, te nie jest po “luteransku” ludzie tego zdzierzyc nie moga i wpadaja na okropne i prymitywne pomysly, czego niestety doswiadczyl bolesnie prezydent W., ktorego zmuszono do podania sie do dymisji..o jego pieknej malzonce ulozono historie, ze ona pracowala w burdelu i wstawiono do internetu, ona latami procesowala sie z min.z Google o tzw.prawo zapomnienia w internecie/ w wyszukiwarkach tj.by te okropne rzeczy usunac z internetu….takie oto sa dzieje ludzkosci na Ziemi…choc moglo by byc zupelnie innaczej…..

 4. Fasci di Combatimento
  17 listopada 2016 at 15:11

  Ja bym jej nie bronił, ale ponieważ rozumiem KTO czytuje OP i dlaczego w Langley 🙂 (i nie tylko), więc tak, jak najbardziej a świstak zawijał je w te sreberka… znaczy się sztuka kobiecego fotoaktu 🙂 Autor jest genialnym propagandystą

 5. Gniewna Zjadaczka Ogórków
  17 listopada 2016 at 19:08

  Większość facetów chciałoby mieć taką … powiedzmy że żonę!!!

 6. veno_bibidos
  17 listopada 2016 at 19:50

  Mela jest najmniejszym problemem, ale jeszcze wyjdą jej i zdjęcia i filmy przy jakich to co widzieliśmy może się schowac

 7. Henryk z Hamburga
  17 listopada 2016 at 20:45

  Każdy ma w życiu jakiś etap. Zwróćcie uwagę na sukces życiowy jaki ona odniosła

 8. gondor
  17 listopada 2016 at 21:49

  Stosunek do żony Trumpa to pokaz prawdziwego bigotyzmu amerykanów

 9. jerzyjj
  17 listopada 2016 at 21:58

  POPATRZCIE NA SWOJE PODWÓRKO !!!

 10. wieczorynka
  17 listopada 2016 at 23:34

  ZSRR rozpadł się z powodu braku proszku do prania, PRL rozpadła się z powodu braku papieru toaletowego, teraz pytanie, jakie zagrożenie ma przed sobą mocarstwo zza wielkiej kałuży?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

More Stories From Soft Power

Scroll Up