Go to ...
Obiektywnie? Subiektywnie? O polityce, państwie, gospodarce… w poszukiwaniu paradygmatu rozwoju. Zawsze mamy rację!

Obserwator Polityczny on Google+RSS Feed

25 kwietnia 2018

Wsparcie dla portalu


 Szanowni Państwo!

Potrzebujemy wsparcia żeby móc dalej funkcjonować. Bez pomocy finansowej dalsze działanie portalu staje pod znakiem zapytania. Pomysł na media wolne od nacisków politycznych i reklam to w naszych realiach nadal coś utopijnego. Zwłaszcza, jeżeli treści są udostępniane za darmo i bez ograniczeń.

Nasze przedsięwzięcie zostało od samego początku zaprojektowane, jako: „low cost” i „non profit”, do czego dostosowaliśmy format działania. Jednakże od pewnego poziomu skali działalności, którą właśnie osiągamy, kwestie związane z bezpieczeństwem działania w Internecie stają się bardzo kosztowne. Przy obecnym poziomie finansowania, Fundacji nie jest stać na takie wydatki, jak również nawet na naprawienie zidentyfikowanych błędów na portalu, nie mówiąc o dalszym jego rozwoju.

Dalsze funkcjonowanie portalu w dotychczasowej formule jest zagrożone.

Dlatego, jesteśmy zmuszeni rozważyć działania, które umożliwią jego dalsze bezpieczne funkcjonowanie. Alternatywnie będziemy zmuszeni doprowadzić do wygaszenia działalności i wyłączenia portalu. W ostateczności nie do uniknięcia może być również jego sprzedaż innemu podmiotowi.

Nie można także wykluczyć zmiany formuły z otwartej na zamkniętą, tj. wprowadzenie ograniczenia dostępu do tekstów dla osób, niebędących w kręgu osób zaangażowanych w program Fundacji, jakim jest portal.

Dla prawidłowego funkcjonowania w trybie informatycznie bezpiecznym, jak również z możliwością prowadzenia prac rozwojowych portalu potrzebujemy nie więcej niż 10 PLN od każdego Czytelnika miesięcznie.

Jeżeli nie uda się nam zebrać potrzebnej kwoty, w każdym miesiącu na kolejny miesiąc, to w może nam grozić wyłączenie portalu, na którego odtworzenie też będą potrzebne środki.

Bardzo serdecznie prosimy o wsparcie naszej działalności wszystkich stałych czytelników. Chętnych zapraszamy do publikowania (po wcześniejszej konsultacji).

Wszystkie osoby zamierzające udzielić bezpośredniego wsparcia finansowego Fundacji proszone są o wpłacanie pieniędzy na poniższe konto bankowe:

Fundacja Pisanie Książek

Złota 61

00-819 Warszawa

63 1020 1097 0000 7102 0229 0724

z dopiskiem – „DAROWIZNA”

Słownie cyfry z numeru konta: [sześć, trzy – jeden, zero, dwa, zero – jeden, zero, dziewięć, siedem – zero, zero, zero, zero – siedem, jeden, zero, dwa – zero, dwa, dwa, dziewięć – zero, siedem, dwa, cztery]

Konto fundacji jest prowadzone przez bank:

PKOBP Oddział 9 w Warszawie ul.Nowogrodzka 35/41, 00-950 Warszawa

Symbol SWIFT banku to: BPKOPLPW

Więcej informacji na temat możliwości wsparcia Fundacji [tutaj].

Magdalena Szczepańska

Prezes Fundacji Pisanie Książek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

More Stories From Ogólna

Scroll Up