Go to ...
Obiektywnie? Subiektywnie? O polityce, państwie, gospodarce… w poszukiwaniu paradygmatu rozwoju. Zawsze mamy rację!

Obserwator Polityczny on Google+RSS Feed

25 kwietnia 2018

Darowizny na utrzymanie i rozwój portalu


Szanowni Państwo!

W swoich listach do redakcji wielu czytelników zwraca się z pytaniem w jaki sposób mogą przyczynić się do wsparcia naszej działalności? Jest nam bardzo miło za każdym razem, kiedy ktokolwiek jest zainteresowany sprawami, którymi się zajmujemy dlatego bardzo serdecznie dziękujemy za wszelkie wyrazy poparcia oraz za, te nazwijmy to “krytyczne” również.

Szanujemy Państwa prawo do dowolnej opinii na nasz temat, – jako bezwzględną wartość, jak również w przedmiocie wyrażanych na portalu poglądów. W tym zakresie udostępniamy zarówno łamy – zapraszamy każdego do publikowania, jak również i nasze moderowane forum, którego formuła działania powoli się wyczerpuje z przyczyn technicznych, albowiem jest zbyt wiele komentarzy, których nie nadążamy moderować w czasie zbliżonym do rzeczywistego. Wychodzimy z założenia, że jeżeli ktoś już musi, to lepiej wylać swoją złość w Internecie, który wszystko przyjmie – lepsze to od pisania po murach lub innych nielegalnych form ekspresji wolnego słowa. Prawdopodobnie udało już nam się osiągnąć pewien poziom wolności, w tej przestrzeni którą wspólnie z Państwem wypracowujemy. To bardzo ważne jest, żeby tą przestrzeń wolności stale poszerzać, a przynajmniej żeby się nie kurczyła.

Dzisiaj problem wolności mediów, prawa do wyrażania opinii w Internecie jest jeszcze bardziej istotny, to od Państwa wsparcia zależy, czy nasze przedsięwzięcie będzie kontynuowane i w jakiej skali.

W ostatnim czasie prowadziliśmy istotne prace informatyczne, których wynikiem jest – niestety – jednoznaczne stwierdzenie, że ze względu na  rozwój portalu, potrzebujemy nowego serwisu – zaprojektowanego od nowa i wdrożonego zgodnie ze standardami zapewniającymi fundamentalne bezpieczeństwo funkcjonowania. Będzie to naszym celem w najbliższej przyszłości, przy czym od razu uprzedzając pytania “ciekawskich” pragniemy zapewnić, że nie zmieni się wypracowana formuła portalu zapewniająca pełną otwartość, tolerancję, przeciwstawienie się wszelkim przejawom ksenofobii i dehumanizacji oraz przede wszystkim głupoty. Co więcej mamy nadzieję, że  portal jako jeden z programów naszej Fundacji – będzie zawsze dla Państwa za darmo i bez żadnych ograniczeń (poza regulowaniem dostępu kwestiami statystycznymi umożliwiającymi nam badanie zainteresowania określonymi treściami) i oczywiście w Polsce, na jednym z polskich serwerów podległych polskiemu prawu, tak jak do tej pory.

Bardzo prosimy o wsparcie dla naszej Fundacji poprzez darowizny na utrzymanie i rozwój portalu. Jesteśmy Fundacją nie prowadzącą działalności gospodarczej, utrzymujemy się tylko i wyłącznie z darowizn osób fizycznych. Wszelkie informacje finansowe Fundacji, wymagane przez obowiązujące w Polsce prawo znajdziecie Państwo [tutaj]. Realnie nasze przedsięwzięcie zostało od samego początku zaplanowane jako – pełny non profit – bez żadnego zysku, stąd też budżet organizacji jest ograniczony do niezbędnych wydatków związanych z utrzymaniem portalu i Fundacji (kwota około 10 tys., zł rocznie). Nadmienię, że nikt w Fundacji NIGDY nie pobierał i nie pobiera żadnego wynagrodzenia za prowadzoną działalność.

Portal, jako program Fundacji od początku był pomyślany, jako forma promocji poezji i innych przejawów działalności twórczej na polu zaangażowanej społecznie kultury. Konieczne „opakowanie kontekstowe”, do nadania formy możliwej do publicznego odbioru udaje się nam tworzyć, jako zbiór oryginalnych felietonów. Zasadą jest pełna dobrowolność i brak jakichkolwiek kosztów, czyli czysty i pełny wolontariat. Dzięki temu możliwe jest bezpłatne udostępnianie treści i promowanie kultury zaangażowanej społecznie.

Od państwa dobrej woli i hojności zależy, czy portal będzie dalej się rozwijał, a w praktyce czy nadal będzie istniał, ponieważ koszty prowadzonej działalności – chociaż zminimalizowane – niestety rosną, a wraz z każdą aktywnością rosną lawinowo. Niestety to wszystko kosztuje, żeby mogło być w takiej postaci, do jakiej zdążyliście się już Państwo przyzwyczaić.

Bardzo dziękujemy wszystkim tym z Państwa, którzy już udzielili nam wsparcia. Z przyczyn oczywistych nie możemy imiennie podziękować za te dary serca, dlatego bardzo prosimy każdą osobę, która zdecyduje się na ponowienie wsparcia lub jego udzielenie – o ewentualny kontakt za pomocą poczty elektronicznej na adres redakcji:

osberwatorpolityczny@obserwatorpolityczny.pl

– tylko wówczas możemy podziękować Państwu indywidualnie, tak jak byśmy chcieli bez narażania się na ewentualne nadużycie związane z obowiązkiem ochrony danych osobowych.

Bardzo prosimy przede wszystkim o drobne kwoty.

PROSZĘ PAMIĘTAĆ! Jedynym sposobem na udzielenie wsparcia Fundacji jest bezpośrednia wpłata na podane poniżej konto bankowe lub pośrednia wpłata za pomocą serwisów pośredniczących w dokonywaniu przelewów finansowych jak Dotpay lub Paypal – do których stosowne odnośniki znajdują się w panelu po prawej stronie na naszym portalu.

UWAGA – Fundacja nie prowadziła, nie prowadzi i nie zamierza prowadzić żadnych innych form zbierania pieniędzy. Nie prowadzimy żadnych puszek, skarbonek itp., nie upoważnialiśmy nikogo do gromadzenia w ten sposób dla nas pieniędzy. Każdy kto chce nas wesprzeć – może to zrobić tylko poprzez świadomy akt bezzwrotnej, dobrowolnej i niezwiązanej z jakimkolwiek zwrotnym świadczeniem darowizny, przelewem na wskazane konto. Prosimy pamiętać o zwrocie “DAROWIZNA” W TYTULE PRZELEWU, jest niezbędny ze względu na obowiązujące w Polsce przepisy podatkowe.

Ponownie bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za dotychczasowe wsparcie i listy, zawsze staramy się odpowiadać na bieżąco. Serdecznie zachęcamy do kontaktu – to jest portal dla Państwa, każdy z czytelników może stać się jego aktywnym współtwórcą.

Wszystkich chętnych prosimy o kontakt na adres poczty elektronicznej redakcji podany powyżej.

M. Szczepańska
Prezes Zarządu Fundacji Pisanie Książek

***

Wszystkie osoby zamierzające udzielić bezpośredniego wsparcia finansowego fundacji proszone są o wpłacanie pieniędzy na poniższe konto bankowe:

Fundacja Pisanie Książek

ul. Złota 61

00-819 Warszawa

63 1020 1097 0000 7102 0229 0724

z dopiskiem – „DAROWIZNA”

Konto fundacji jest prowadzone przez bank:
PKOBP Oddział 9 w Warszawie ul.Nowogrodzka 35/41, 00-950 Warszawa
Symbol SWIFT banku to: BPKOPLPW

Uwaga: Szczegółowe informacje na temat możliwości wsparcia finansowego Fundacji [tutaj].

Tags: ,

One Response “Darowizny na utrzymanie i rozwój portalu”

  1. wieczorynka
    6 lutego 2016 at 16:46

    Miałam się nie chwalić gdyż nie wypada. Dziś zaniosłam przekaz aby wysłać pieniądze, z mojej poczty wyjdzie w poniedziałek tj. 08.02.2016 do Państwa powinien dotrzeć środa-czwartek, kwota drobna jednak zawsze to coś. Pozdrawiam.

    DZIĘKUJEMY – LICZY SIĘ KAŻDA – KWOTA – POZA TYM WOLIMY MNIEJSZE, BO WIEMY ŻE NIE SĄ OBCIĄŻENIEM DLA DARCZYŃCÓW, KAŻDY DAJE ILE JEST W STANIE, MAMY PRZELEWY PO 2 I 5 ZŁ!!! BARDZO DZIĘKUJEMY WEB JÓZ.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

More Stories From Ogólna

Scroll Up