• 17 marca 2023
  • Polityka

  Naiwnie afirmując problem nielegalnych imigrantów Unia Europejska traci wiarygodność

  • By krakauer
  • |
  • 10 września 2015
  • |
  • 2 minuty czytania

  Sposób myślenia unijnych liderów jest porażający. Nagle okazało się, że jest problem z uchodźcami, chociaż było wiadomo od lat, że Syria krwawi, Irak krwawi, Libia jest w chaosie – to wszystko było wiadome. Nagle okazało się, że ci ludzie przyszli do Europy i zaczęli się przemieszczać autostradami i pojawił się problem, z którym liderzy unijni nie potrafią sobie poradzić. Teraz będzie jeszcze gorzej, bo idzie zimno, a nielegalni imigranci najprawdopodobniej jeszcze nie mieli okazji się przekonać, co to znaczy ujemna temperatura w naszym klimacie! Horror się zacznie! Co będzie, jeżeli w wyniku szaleństwa kijowskiego rządu, tam na wschodzie znowu będzie gorzej i ruszy na Zachód fala przerażonych głodem i zimnem Ukraińców?

  Jak to było możliwe, że Unia Europejska nie była przygotowana na żaden ze scenariuszy masowej migracji? Jak to się stało, że do Europy po prostu WESZŁY setki tysięcy ludzi? Jak to było możliwe, że przez długi okres czasu na Morzu Śródziemnym rozgrywały się takie dramaty? Czy to naprawdę było niemożliwe do przewidzenia i antycypowania? Propozycje Komisji Europejskiej w kwestii imigrantów można przeczytać w j. ang. [tutaj]. Zamieszczamy poniżej tabelkę z propozycją relokacji:

  What is the relocation scheme breakdown per Member State?

   Po prawej stronie nazwy krajów z których nastąpi relokacja a poniżej kraje docelowe (dopisek własny red. portalu)
  Italy Greece Hungary TOTAL
  Austria 473 1529 1638 3640
  Belgium 593 1917 2054 4564
  Bulgaria 208 672 720 1600
  Croatia 138 447 479 1064
  Cyprus 36 115 123 274
  Czech Republic 387 1251 1340 2978
  Estonia 48 157 168 373
  Finland 312 1007 1079 2398
  France 3124 10093 10814 24031
  Germany 4088 13206 14149 31443
  Latvia 68 221 237 526
  Lithuania 101 328 351 780
  Luxembourg 57 185 198 440
  Malta 17 56 60 133
  Netherlands 938 3030 3246 7214
  Poland 1207 3901 4179 9287
  Portugal 400 1291 1383 3074
  Romania 604 1951 2091 4646
  Slovakia 195 631 676 1502
  Slovenia 82 265 284 631
  Spain 1941 6271 6719 14931
  Sweden 581 1877 2011 4469
  TOTAL 15600 50400 54000 120000

  Źródło: http://europa.eu/rapid/press-release_MEMO-15-5597_en.htm

  Pełna informacja z najnowszych ustaleń w j. ang. [tutaj]. Warto obejrzeć grafikę – [tutaj]. lista państw uznanych za bezpieczne: [tutaj]. Więcej o polityce migracyjnej [tutaj].

  Nie dało się pomóc Turcji jak napłynęły do niej miliony uchodźców? Nie dało się pomóc Jordanii? Nie dało się wesprzeć Libanu? Proszę bardzo oto mamy efekty dzisiaj na węgierskiej granicy! Jutro ludzie będą zamarzać w nocy, bo na Węgrzech robi się zimno! Co wówczas? Unia Europejska pozwoli na humanitarną śmierć na mrozie tysiącom ludzi? Przecież to jest horror, który nie ma prawa się wydarzyć, nawet jako scenariusz w dyskusji! Gdyby się wydarzył, to w ogóle oznaczałby hańbę zupełną.

  Wystarczyło trochę łez w mediach i od razu otwarły się serca hipokrytów, w wyniku czego, państwa bogate preferują imigrantów, afirmując ich interes kosztem przymuszenia pozostałych państw w Unii. Co to za Europa, która słowo „solidarność” zrównuje ze słowem „przymus”? Co będzie dalej w związku z eksplozją demograficzną w krajach III-ciego świata? Co będzie następnej wiosny – kolejny milion u bram? Może 10 milionów? Też wówczas Unia nakaże krajom przyjmować przymusowo niechcianych gości? Przecież tutaj błąd jest w zasadzie! Nie można przymuszać krajów członkowskich do zachowania, na które nie mają ochoty.

  W krajach o słabym przywództwie – jak Polska, gdzie szefowa rządu nie jest liderem, a dodatkowo za chwilę straci władze, w ogóle nie ma mowy o żadnych ruchach wywołujących trwałe skutki. W oczach Polaków Unia Europejska afirmując problem nielegalnych imigrantów traci wiarygodność w oczach swoich obywateli. Zwłaszcza dlatego, ponieważ Polska jest stygmatyzowana, a społeczeństwo nie ma najmniejszej ochoty na manipulowanie przy warstwie tożsamości!

  Pani Kopacz powinna wziąć pod uwagę okoliczność, że bogate państwa arabskie nie są solidarne z tymi samymi ludźmi, dla których chcą budować w Europie świątynie! Nie mieszkania, nie tworzyć miejsca pracy, tylko budować świątynie! Jak to jest możliwe, że kraje Zatoki Perskiej są tak nieczułe na los swoich arabskich braci? Powód jest prosty i o tym mówią wprost ich elity – boją się zmian w strukturze społeczeństwa i wpływu imigrantów na własne powiązania klanowe i zależności, a przede wszystkim nie chcą dzielić się bogactwem z ludźmi, którym ich religia nakazuje im wszelką pomoc. O wiele bardziej wolą pół-niewolników z krajów Dalekiej Azji, z którymi nie muszą się liczyć!

  Większość społeczeństw nie ma najmniejszej ochoty na dalszy wzrost ilości innych kulturowo nielegalnych imigrantów. Komisja Europejska powinna to uszanować, albowiem zawsze powinna afirmować wolę i decyzje własnego społeczeństwa, a nie mimo wszystko osób obcych, nawet jeżeli ich potrzeby są naglące i konieczne.

  Nastroje w Niemczech wcale nie są jednoznacznie pro-imigranckie. Niemcy są rozdarci, wielu, naprawdę wielu boi się imigrantów i nie zgadza się na dalszą złą politykę migracyjną swojego rządu. Było trochę zamieszek i występów radykałów, liczy się to co myśli większość Niemców. Tutaj uwaga – oni świadomi porażki z integracją innych kulturowo imigrantów u siebie, albowiem w Niemczech mamy do czynienia co najmniej z dwoma społeczeństwami! Nie mają pretensji do ludzi w Europie Środkowej, którzy nie chcą żeby ich kraje powieliły niemieckie, francuskie, czy szwedzkie błędy! Wielu Niemców podziwia naszych polityków za ich twardą postawę, oczywiście nie znają szczegółów, ale tak jest że wielu Niemców dzisiaj wolałoby Kopacz od Merkel!

  Z każdym dniem przybywa nielegalnych imigrantów, z każdym dniem koszmar się powiększa, z każdym dniem Węgrzy będą coraz bardziej uszczelniać granicę. Jak to jest możliwe, że przez ostatnie dwa tygodnie nie udało się niczego ustalić w ramach Unii Europejskiej z Serbią, Grecją i Turcją? Czy straciliśmy możliwości negocjacyjne? Można zrozumieć Greków, można zrozumieć Turków, ale Serbowie przepuszczając nielegalnych imigrantów oddalają się od Unii Europejskiej o lata świetlne i powinni o tym wiedzieć. Nie ma proszę państwa żartów, za naiwność się płaci. Mamy możliwości przyjęcia imigrantów, ale mamy także możliwości powstrzymania tego procesu, jeżeli państwa sąsiednie się do tego nie dostosują – możemy spowodować takie sankcje, że w Serbii PKB spadnie w ciągu roku o 50% Szanowni państwo – naprawdę nie ma żartów, trzeba stawiać sprawy w sposób jednoznacznie jasny.

  Podstawą jakiejkolwiek imigracji do Europy – kogokolwiek musi być poszanowanie europejskiego prawa. W którym nie ma miejsca dla religijnych ekstremistów. Każdy z imigrantów powinien mieć to jasno przedstawione, w sposób dobitny. Tak, żeby mieli świadomość że imigracja do Europy oznacza dla tych z nich, którzy są wyrazicielami agresywnej kultury – rezygnację z części własnego kanonu wartości. Niestety nikt tak nie stawia w Europie sprawy, przez co możliwe jest to co się dzieje w wielu miastach zachodniej Europy, poddanych wojnie kulturowej, w których przestrzeń jest przejmowana przez wzrastającą w lokalną większość – obcą kulturę imigrantów, budujących swoje równoległe społeczeństwo. Na to nie ma i nie będzie zgody w Polsce. Nigdy – pani Kopacz powinna o tym pamiętać. KAŻDY KTO WIDZIAŁ PRZEDMIEŚCIA PARYŻA, ALBO NIEKTÓRE MIEJSCA W ZAGŁĘBIU RUHRY – DUISBURG I INNE NIEMIECKIE MIASTA WIE ŻE NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO JAK INTEGRACJA INNYCH KULTUROWO MNIEJSZOŚCI W EUROPIE. PONIEWAŻ INNE KULTUROWO MNIEJSZOŚCI TEGO NIE OCZEKUJĄ. OCZEKUJĄ TYLKO MIESZKAŃ SOCJALNYCH, POMOCY SOCJALNEJ I BRAKU JAKICHKOLWIEK INTERAKCJI Z OTOCZENIEM Z POZA SWOJEJ KULTURY KTÓRĄ POSTRZEGAJĄ JAKO GORSZĄ, WROGĄ. Powie to chyba każdy Polak, który miał nieszczęście zetknąć się np. jako monter instalacji w gettach innych kulturowo mniejszości na Zachodzie Europy!

  We wszystkim, co się robi nie można być naiwnym, trzeba być pragmatycznym. Ci, co już przybyli muszą być przyjęci i zaopatrzeni. Niech to zrobią ci, którzy przyłożyli rękę do tego dramatu, – czyli Niemcy. Inne kraje muszą ich wesprzeć, nawet jak będzie trzeba godząc się na relokację, tego wymaga od nas solidarność wobec Niemców, a dopiero w drugiej kolejności wobec tych nieszczęśliwych ludzi. Natomiast równolegle trzeba zatrzymać te procesy – grożąc, budując mury, umacniając ochronę na Morzu Śródziemnym, czy bombardowaniem złych ludzi, – jeżeli będzie taka potrzeba. Niestety liderzy unijni nie są zdolni do takiego myślenia. Niemcy biorą wszystkich, bo potrzebują rąk do pracy. Horror będzie trwał, Niemcy osiągną na nim kilka swoich celów – całą wiązkę, jaką zaplanowali. My tylko stracimy, w najgorszym wypadku fundusze unijne. Trudno. Za naiwność się płaci. Za brak przywództwa się płaci, Ponosi się konsekwencje!

  Od złych decyzji gorszy jest brak decyzji, ponieważ obnaża brak wiarygodności lub nawet naiwność. Nie ma chyba gorszej cechy w polityce. Na tej sprawie wszyscy przegraliśmy! Wszyscy! Proszę zwrócić uwagę, że czas mija, imigrantów przybywa, będą bardziej cierpieć, a problem jak nie był, tak nie jest rozwiązany. Jak to o nas wszystkich świadczy?