Go to ...
Obiektywnie? Subiektywnie? O polityce, państwie, gospodarce… w poszukiwaniu paradygmatu rozwoju. Zawsze mamy rację!

Obserwator Polityczny on Google+RSS Feed

18 stycznia 2019

Ukraina była, jest i będzie częścią Rosji


 Ukraina była zawsze, jest i będzie częścią Rosji, ponieważ w dominującej większości tak postrzegają miejsce swojego kraju sami obywatele Ukrainy, którzy nie wyrzekli się mowy Ojców, jak również są dumni z wkładu w wysiłek obronny cywilizacji przed hitlerowskimi hordami, którzy pozostają przede wszystkim sobą i nie dają się zmanipulować propagandzie nowego rodzaju, wmawiającej ludziom na Ukrainie, że ludzie w innych częściach Wszechrusi to ich wrogowie.

Jeżeli popatrzymy na ten cały nieszczęsny konflikt z takim pietyzmem wmawiany Ukraińcom oczami mieszkańców Wszechrusi, to jest mniej więcej tak jakby lewa ręka zachorowała i zaczęła próbować sama oderwać się od ciała, przy tym niemiłosiernie łamiąc sobie palce, kalecząc się o szkło, zrywając skórę i zadając wszelkie możliwe rany po zewnętrznej części dłoni.

Mniej więcej w ten sposób, ten nieszczęsny konflikt widzą wszyscy normalni i poczciwi ludzie na Wschodzie, dla których Moskwa, Kijów, czy Nowosybirsk to miasta tak samo bliskie, jak oczywistym jest to, że nad głową jest niebo a na nim świeci słońce i czasami pojawia się księżyc. Być może tego na Zachodzie wiele osób nigdy nie zrozumie, ale rzeczywiście tak jest – cała masa ludzi i w Rosji i na Ukrainie, Kazachstanie i wszędzie indziej w rosyjskim świecie zastanawia się, jak to było możliwe, żeby jedni obywatele Ukrainy z wściekłością zaczęli strzelać i bombardować drugich obywateli Ukrainy? Nie da się zrozumieć powodu, ponieważ takiego rzeczywistego powodu w rosyjskim świecie nie ma i nie może być, żeby strzelał brat do brata! Powód jest zewnętrzny – narzucony, niczym jak podstępnie, z rozmysłem i wbrew wszystkim regułom rosyjskiego świata.

Niestety pojawili się na Ukrainie ludzie, przeważnie z innych krajów, zaproszeni przez tamtejszych możnowładców, którzy przechwycili władzę, dla których chora, wręcz oszalała ręka samo krzywdząca się i chcąca oderwać od zdrowego ciała to mało. Ci podpalacze pokoju międzynarodowego, którzy nie zawahali się swego czasu wysłać uzbrojonych i wyszkolonych w zabijaniu żołnierzy przeciwko ludziom rosyjskojęzycznym – chcą, żeby ta chora i obłąkana ręka – zaczęła teraz to ciało dusić, uderzać, szarpać, a przynajmniej drapać. Ponieważ międzynarodowi przestępcy realizują cudze interesy, nie ludzi rosyjskojęzycznych, chcąc uczynić z wszystkich żyjących na ziemi rosyjskiego świata niewolników, poddanych woli ich panów i sponsorów – dążą do wojny.

W rzeczywistości nie jest to inny scenariusz niż ten, który Europejczycy kiedyś zrealizowali do podboju Ameryki, którą zdobyli rękami tamtejszych ludów – napuszczając brata na brata i sąsiada na sąsiada. Dokładnie ten sam scenariusz w tej chwili jest przewidziany dla Wszechrusi, niestety ze smutkiem trzeba stwierdzić, że są ludzie na Ukrainie, którzy godzą się odegrać rolę ludności kolonialnej. Mylą się jednak, jeżeli myślą że czeka ich sielskie życie w podbitych krainach, na końcu bowiem kolonizatorzy wszystkich zamienili w niewolników.

Rosja jest w trudnej sytuacji, albowiem co ma zrobić z oszalałą i chorą ręką? Pierwszą reakcją zawsze jest opatrzenie ran, prześwietlenie, nastawienie złamania, wszelka możliwa pomoc – bo przecież troszczy się człowiek o swoje, działa z dobrem w intencji mając szczere zamiary, żeby było tak jak zawsze, gdy nad bezkresną Wszechrusią zachodziło i wstawało Słońce, a ludzie żyli względnie dostatnio, ciesząc się bezpieczeństwem i pokojem, który zapewniała im potęga ich Ojczyzny. Niestety teraz sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana, albowiem ręka nie tylko jest szalona, ale jest zarażona gangreną, jadem samozniszczenia i będzie tak długo tłuc o beton i sama się szarpać, aż się zniszczy i zostanie tylko kikut. Co można zrobić z taką ręką? Przecież nie można pozwolić na zarażenie całego ciała? Jak również nie można pozwolić, żeby np., uszkodziła oko, naderwała uszy lub wyszarpywała włosy! Co uszy lub włosy są winne, że ręka jest chora? Tu nie ma i nie może być łatwych decyzji, bo albo taką rękę trzeba złamać do końca, przyśpieszając i tak, to co sama na siebie nieuchronnie sprowadza, a następnie całą od stawu do końca palców włożyć w bardzo gruby gips, ześrubować kości i czekać – pilnie strzegąc aż się zrośnie i wróci na zdrowe łono organizmu. Ewentualnie, w ostateczności jeżeli gangrena może rozlać się na resztę organizmu – taką rękę trzeba odciąć, a pozostały kikut wypalić rozgrzanym żelazem, do kości – tak żeby zakażenie od jadu było niemożliwe.

W tym wszystkim tylko ludzi szkoda, zmuszanych przez nielegalny reżim do posłuszeństwa i siedzenia cicho, albowiem jakakolwiek poważna krytyka dzisiaj na Ukrainie nie jest możliwa, albowiem natychmiast człowieka okrzykną zdrajcą i jeżeli nie zabiją, to ciężko pobiją. Zresztą czego można się spodziewać po kraju, gdzie organizacje paramilitarne jawnie jeżdżą po ulicach miast z długą bronią i strzelają do lokalnej administracji, to znaczy lokalnych gangsterów i przemytników, pełniących przy okazji funkcje w lokalnej administracji. To prezydent Poroszenko mianował oligarchów zarządzającymi poszczególnymi regionami, to od niego pochodzi większość zła w tym kraju – prawie na pewno mimowolnie i jest on również postacią tragiczną, która zagubiła się w rozumieniu Ukrainy i nie może się w niej odnaleźć.

Jeżeli sytuacja na Ukrainie będzie się dalej pogarszać, to wszyscy jeszcze będą się prosić, żeby pan Władimir Putin, wziął ten problem na siebie – stabilizując sytuację w Europie. Eksperyment polegający na wskrzeszeniu szaleństwa ducha narodowego nacjonalizmu, w oparciu o coś tak ohydnego jak profaszystowskie tradycje banderowców i innych zbrodniarzy na Ukrainie, okresu ostatniej wojny – to zbrodnia, która po prostu nie może się udać, albowiem są na Ukrainie synowie i wnuki tych, którzy faszystowską hydrę wdeptali już raz w ziemię. Niestety jak widać, mało skutecznie, ale jak trzeba – będą musieli to zrobić drugi raz, dla dobra całej cywilizacji ludzkiej, a przede wszystkim dla ratowania Ukrainy, która tylko jako część Rosji jest sobą, potężna i silna całością swojego dziedzictwa i potencjału – dopełniającego bezkresny rosyjski świat.

Każda złamana ręka, kiedyś się zrasta, każda rana się zabliźnia. W tym przypadku będzie tak samo, najwyżej trzeba będzie użyć wiele gipsu i wiele śrub do drutowania tak głębokich ran.

Rosyjskie tłumaczenie tekstu/перевод текста: [tutaj]

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

89 komentarzy “Ukraina była, jest i będzie częścią Rosji”

 1. Kajetan Olbrycht
  8 sierpnia 2015 at 08:50

  święte słowa

 2. wlodek
  8 sierpnia 2015 at 09:59

  W interesie rosji,nie jest przyłączenie zrujnowanego Donbasu i pozostawienie anty rosyjskiej,faszystowskiej Upadliny! Chyba że straty ludzi Donbasu będą tak duże, że nie będzie innego wyjścia! Venceremos!!!

  • Stanislav
   14 sierpnia 2015 at 12:38

   Усе.ретесь.

 3. Inicjator
  8 sierpnia 2015 at 12:48

  Teza tytułowa jest zbyt mocna.
  Musi upłynąć jeszcze jedno pokolenie, żeby SAMI UKRAIŃCY zdecydowali gdzie jest ich miejsce.
  Ja je widzę we współpracy z Rosją jako kraju NEUTRALNEGO wobec Wschodu i Zachodu.
  Taki program minimum, bo jak na razie to ludzie tam cierpią …

 4. krzyk58
  8 sierpnia 2015 at 19:10

  Miast słowa, “filmik” śpiewa Александр Харчиков – три сестры…

  https://www.youtube.com/watch?v=6y0XmDY7O-U#t=15

 5. daniel
  8 sierpnia 2015 at 20:03

  Ładnie napisane, emocjonalnie, ale na razie Putin nie ma ochoty ratować Ukrainy, woli poczekać aż się wykrwawi i chyba ma rację, bo dzięki tej, okrutnej raczej, postawie zyskuje propagandowo i nie marnuje środków finansowych na przekonywanie debili. Rosja przekierowuje się na wschód gospodarczo i politycznie, problem Ukrów pozostanie nierozwiązywalny dla Europy i w ostatecznym rachunku będzie gwoździem do trumny europejskich marzeń, bo już jest tym gweoździem dla tzw. europejskich wartości: legalizm i demokrację Zachód zamordował w Kijowie w styczniu 2014 roku

  • Wladimerz
   13 sierpnia 2015 at 00:46

   “… ale na razie Putin nie ma ochoty ratować Ukrainy, woli poczekać…” Może(Putin) uczyć się na błędach innych.Pamięta wyniky przystąpienia Ukrainy Zachodniej do ZSRR. Ukraincy zacodu,potępiając działania władz ZSRR, nie umieścają kwestię powrotu na terytorium Polski.Pozostają główną siłą antyrosyjską na Ukraine. Nie chce (Putin) antyrosyjskiej reszty Ukrainy. “…Rosja przekierowuje się na wschód gospodarczo i politycznie…” To właśnie z Europy Zachodniej(teraz odczytać z Afryki) ma skierowane do Azji.

 6. Henryk Stawka
  8 sierpnia 2015 at 20:08

  Wielu Ukraińców mówi to samo, Ukraina to część wielkiej Rosji wspólnego rosyjskiego świata.

  • Lech
   9 sierpnia 2015 at 17:44

   Historia mówi to samo. Rosja zaczęła się w Kijowie, następnie przez Nowogród, Moskwę, Petersburg, ponownie wróciła do Moskwy. Nie da się zmienić historii, mimo usiłowań naszego IPN i ukraińskiego odpowiednika tej światłej instytucji, która, ta ukraińska, twierdzi, że Ukraina istnienie… już 3 tys. lat. Kóń [błąd zamierzony] by się uśmiał i się śmieje.

  • ukraina
   16 sierpnia 2015 at 21:49

   suki ! Wiem , że Ukraina będzie wolna od Moskali

 7. jurek
  9 sierpnia 2015 at 10:38

  я думaю что будеть
  дaлее нa Укрaиние.
  Дa Укрaинa юнтa в киеве хочет проводить войну в Донбaсие
  Порошенко он берет денги од aмерики.
  Aмерикa сделaет фермент и дестaбилизует в госудaрстве .
  жaлько только люди
  они хочет жить спокойно и норнaльно.

 8. Anonim
  12 sierpnia 2015 at 15:31

  тупа кацапська заказуха. рублями платять чи євро?

  • Moskal
   12 sierpnia 2015 at 15:37

   Тількі щоб не в гривнях, як тобі. 😛

  • krzyk58
   12 sierpnia 2015 at 16:46

   Вы кто,банеровец,или дурак?
   Всё ровно, мразь…Anonimie! 🙁

  • игорь
   13 sierpnia 2015 at 04:14

   Анонизмно.Как-то так.

  • Corvo
   13 sierpnia 2015 at 08:52

   Он наверное из УПА

  • awrus
   17 sierpnia 2015 at 02:42

   Автор не прав, Украина была частью Польши – Белосток-Перемышль и только с разделом Польши стала частью России и то не вся Украина. Галичина оставалась в составе Австро-Венгрии. Сталин присоединил часть Украины, а другую часть подарил Польше.

   • Kamczatka
    17 sierpnia 2015 at 09:24

    “Кузнечик дорогой, коль много ты блажен..”
    Спасибо, что отворили нам очи. Только Автор ведь не об этом, то бишь совсем не об этом пишет.
    Речь не о ТЕРРИТОРИАЛЬНОЙ принадлежности, а о КРОВНОМ, ДУХОВНОМ, и если угодно ЦИВИЛИЗАЦИОННОМ родстве.
    Вам бы, приличия ради, стоило прежде фельетончик-то прочесть, а уж после читать нам лекции по истории родного края.

 9. alfa
  12 sierpnia 2015 at 16:09

  Dobrze powiedział …
  Dlaczego nie rozumiem tych drani, którzy rozpoczęli tę grę – to jest to, co Bóg ukarze za to.
  Wielka Brytania i Europa były karane w końcu ich polityki kolonialnej w przeszłości. Kara za ludobójstwo USA rdzennej wciąż czeka. I, jako istniejącej rzeczywistości – proces przychodzi do głowy.
  Brak działania objęte kłamstwo, nigdy nie pozostają bezkarni.Tylko kwestią czasu. Ale kara przyjdzie.

  W przyrodzie istnieje prawo, które nigdy nie może być naruszone.
  1. Które rosną sobie teraz, a inne – – zawsze wracają do ciebie jutro. Prawo odszkodowania. Leżąc tylko pogarsza przyszłe kary.
  2. Ignorowanie ich naturę (homoseksualizm, mieszania rasowej) i po wbrew naturze, nie zwracając uwagi na cel postaci, charakteru zastawione – nieuchronnie doprowadzi do wyeliminowania wszelkiego rodzaju, jak stracić wartość natury.

 10. sergey
  12 sierpnia 2015 at 16:24

  Przyjaciele Polacy!
  Забирайте ее себе
  Уж нет мочи
  Они ведь там скакать будут до последнего украинца..

  • krzyk58
   12 sierpnia 2015 at 18:48

   https://pbs.twimg.com/media/CFsDNuoW8AABP7u.jpg

   Niech skaczą do ostatniego ukraińca – tresowani niewolnicy,
   pod batutą zamorskiego “dyrygenta”! Dodam że, укроп нам Ляхам – не брат не нужен …спасибо.

 11. Anonim
  12 sierpnia 2015 at 16:33

  Ukraina była zawsze, jest i będzie częścią RoSSji, ponieważ w dominującej większości tak postrzegają miejsce swojego kraju sami obywatele Ukrainy- Klamstwo,bo dziś, gdy RoSSjanie złamali wszystkich możliwych umowy międzynarodowej, zabijając ukraincow nowoczesnej broni na wschodzie, większość obywateli nie chce wiedzieć, takiego sąsiada, jak Rosja. I ranę nie wyleczyć przez dłuższy czas. A jeśli się kierowac logiki autora KRA-HERA, to Polska była również, jest i będzie częścią RoSSyji???. Czy zgadzasz się, panowie Polacy? A pytac i nikt nie będzie. Chiba zapomniales bratіkije uścisky rosijczykow???

  • krzyk58
   12 sierpnia 2015 at 17:28

   Z takimi jak ty, pozostaje JEDYNA(ostateczna) forma “rozmowy”…

 12. NeFranek
  12 sierpnia 2015 at 16:35

  Ukraina była zawsze, jest i będzie częścią RoSSji, ponieważ w dominującej większości tak postrzegają miejsce swojego kraju sami obywatele Ukrainy- Klamstwo,bo dziś, gdy RoSSjanie złamali wszystkich możliwych umowy międzynarodowej, zabijając ukraincow nowoczesnej broni na wschodzie, większość obywateli nie chce wiedzieć, takiego sąsiada, jak Rosja. I ranę nie wyleczyć przez dłuższy czas. A jeśli się kierowac logiki autora KRA-HERA, to Polska była również, jest i będzie częścią RoSSyji???. Czy zgadzasz się, panowie Polacy? A pytac i nikt nie będzie. Chiba zapomniales bratіkije uścisky rosijczykow???

  • Kamczatka
   14 sierpnia 2015 at 08:19

   Дружок, сделай милость, оставь этот дешевый пафос своим братьям по разуму.
   Не стоит вам, СКАКУНАМ МАЙДАННОЙ ПОРОДЫ, говорить от имени всего украинского народа.
   Только и исключительно от имени BANDERlogow.

   Черная маска-балаклава и коктейль Молотова – символы вашей “революції freeГідності”.
   А вот интересно, вы хоть перед сном свои маски снимаете, или они уже приросли и заменили вам лица?

   Жаль, что больница в ГЛЕВАХЕ мала для такого количества пациентов.

   Украина (без БАНДЕРлогов) была и будет частью РУССКОГО МИРА.
   И не сомневайся, дружок.

 13. wlodek
  12 sierpnia 2015 at 17:36

  Panowie banderowcy,anonimy i inne franki,jeśli Donbas nie zrobi z wami porządku,to ccccc cccccccccc cccccc cccccc!!!

  SZANOWNY PANIE – PROSZĘ BYĆ ROZSĄDNIEJSZYM W FORMUŁOWANIU PROPOZYCJI, BO JAK ROZUMIEM PAN PRÓBOWAŁ ZŁOŻYĆ PROPOZYCJĘ. POZDRAWIAM WEB. JÓZ.

 14. Sergey Mariupol
  12 sierpnia 2015 at 18:17

  proplacheniy bred ot avtora.Ubeisya ob stenku s takimi vivodami.

  POZDRAWIAMY MARIUPOL WEB. JÓZ. REDAKCJA 🙂

  • Corvo
   13 sierpnia 2015 at 08:54

   Сергей, а ваш дедушка в УПА не состоял?

 15. Slav
  12 sierpnia 2015 at 19:00

  А не пора ли прокуратуре Польши поинтересоваться мерзкой газетенкой и ее подписчиками. А то скоро выйдет статья типа “jak dobrze żyć w rosyjskiej Polsce” и все будут хлопать в ладоши.

  POZDRAWIAMY LWÓW 🙂 WEB. JÓZEF REDAKCJA 🙂

  • krzyk58
   12 sierpnia 2015 at 20:34

   Slav…какой интерсный позывной…как дела “сбу”?Плохо стоять?

   MY POLACY – jesteśmy z DONBASEM! Z – Ruskim Mirem!

   NeoFrankom (Slav-om) i &, dedykuję…

   https://www.youtube.com/watch?v=–wT1w2JoGo

   • Slav
    12 sierpnia 2015 at 21:34

    нормально “кгб”!
    MY POLACY – jesteśmy z DONBASEM! Z – Ruskim Mirem-
    jesteś klaunem?

  • я
   12 sierpnia 2015 at 20:49

   это у тебя в Руине прокуратура занимается цензурой, милиция занимается убийством журналистов, а уголовники следят за “порядком” на улицах. Польша – это как раз та Европа, в которой твоей позорной Руине никогда не быть.

   • Slav
    12 sierpnia 2015 at 21:36

    откуда такой грамотный? за рубеж-то хоть выпускали умника?

  • krzyk58
   12 sierpnia 2015 at 21:00

   …i takie typy z pod ciemnej gwiazdy, mają czelność
   wysuwać propozycje pod adresem polskich instytucji
   ochrony porządku publicznego.POLSKA to nie “jakaś u’kraina”!

   https://i2.wp.com/s21.postimg.org/4nijel9k7/ukrainenazi029.jpg?zoom=2

   Myślę że, w niedalekiej przyszłości powstanie Trybunał
   Słowiański, którzy dokładnie rozpatrzy wszystkie wasze nieludzkie zbrodnie i morderstwa od Odessy 02.05. do Bohaterskiego
   DONBASU.Czeka was to samo co spotkało bandytów, hitlerowców
   czy banderowców. CZAPA!

  • Kamczatka
   13 sierpnia 2015 at 22:54

   Сынок, а Шо визы уже отменили? Ну осенью отменят, ты жди.
   А вообще ребята, ценю ваше чувство юмора – КОЛОМИЯ ЦЕ ЄВРОПА.
   Нет, но правда сильно. До слез.

 16. BadPilot
  12 sierpnia 2015 at 19:07

  Krakauer cocksucker

 17. wlodek
  12 sierpnia 2015 at 19:14

  Drogi Józefie!Warto przypomnieć o Akcji Wisła,zgineli w walce o Polske młodzi zołnierze,i gdyby nie przesiedlenia to dzisiaj neo banderowcy krzyczeli by ukraina do Krakowa! Cześć ich Pamięci!

 18. Serano Dobrozelac
  12 sierpnia 2015 at 20:07

  Tak samo jak wtedy i Polska jest lub bula czesc Rosjii i Finlandija? Czy nie?

  • Moskal
   12 sierpnia 2015 at 21:19

   Sto lat temu? Ha!

 19. krzyk58
  12 sierpnia 2015 at 21:14

  ” „Żałośnie i niedorzecznie wyglądają ci klauni z europejskimi flagami i hasłami o drodze do Europy. Nie do Europy zmierza Ukraina pod tym kierownictwem, a do zacofanych bantustanów Afryki. Ale – jeśli sprawy dalej będą iść w tym kierunku – to wkrótce i one nas wyprzedzą”

  “„Znajdziemy i ukarzemy tych, którzy rozstrzelali Majdan, podpalili Odessę i rozpętali bratobójczą wojnę w Donbasie” – obiecują założyciele Komitetu. W kroku czwartym zapowiadają odsunięcie od władzy obcokrajowców oraz unieważnienie wszelkich decyzji władz niezgodnych z konstytucją, przede wszystkim tych związanych z mobilizacją do wojska i antysocjalnymi posunięciami, prowadzącymi do pauperyzacji Ukraińców.”

  Azarow szansą na ocalenie Ukrainy?

  http://www.mysl-polska.pl/579

 20. wlodek
  12 sierpnia 2015 at 22:02

  PROSIMY STAŁYCH KOMENTATORÓW O DBANIE O POZIOM KOMENTARZY WEB. JÓZ.

 21. Влад
  13 sierpnia 2015 at 09:05

  Спасибо братьям полякам, есть среди вас здравомыслящие люди. Задавим вместе фашистскую гадину, благо совместный опыт у нас имеется!

 22. геннадий
  13 sierpnia 2015 at 16:50

  жаль сталин не стерь до конца эту бэндеровскую мразь.Она опять появилась даже в Польше.Устроили на Украине балаган а воевать боятся все бегут в Польшу и самое интересное в Россию!Прекрасная статья

  • krzyk58
   13 sierpnia 2015 at 17:05

   Даа,я тоже так думаю…

   • Фрида Фридман
    14 sierpnia 2015 at 12:44

    Гена, бАндеровскую! Не обижай Бэндеры и молдаван)))

 23. *****
  13 sierpnia 2015 at 17:11

  Украина была и будет самостоятельным государством, Крещение Руси в Киеве доказательство, не хочу никакой россии, xxxxxxx УКРАИНЕ, мне больно читать эти строки от поляков, не ожидала

  POGLĄDY MOŻESZ MIEĆ JAKIE CHCESZ ALE BANDEROWSKO-FASZYSTOWSKIE POZDROWIENIA ZACHOWAJ DLA SIEBIE. WEBMASTER JÓZEF.

  • krzyk58
   13 sierpnia 2015 at 18:26

   PROSZĘ ZACHOWAĆ POZIOM I NIKOGO NIE PONIŻAĆ PANIE KRZYK. POZDROWIENIA WEB. JÓZ.

  • krzyk58
   13 sierpnia 2015 at 21:50

   A więc rozbierzmy na czynniki “pierwsze’
   –“Украина была и будет самостоятельным государством” КОГДА??
   БУДЕТЬ??

   http://krutina.livejournal.com/2968633.html

   ..”.мне больно читать эти строки от поляков”…МНЕ БОЛЬНО ЧТО…

   Тема: Не забывайте об этом НИКОГДА!

   http://forum.17marta.ru/index.php/topic,9594.0.html

   ХВАТИТ?!!

  • Фрида Фридман
   14 sierpnia 2015 at 12:48

   Так Русь крестили! Она и осталась ПРАВОСЛАВНОЙ! А вы мечетесь между церквями, вот вас бог и наказывает – отобрал разум. Это же надо – брат на брата… Позорище!!!!

 24. wlodek
  13 sierpnia 2015 at 17:34

  Samodzielna nigdy nie była ,a teraz na ile pozwoli Wujek Sam,nie wierz banderze i czekolado podobnym.

 25. Kamczatka
  13 sierpnia 2015 at 21:54

  Ale ich tutaj sporo.
  [WYRAZ NIEPOTRZEBNY AUTOR JEST OSOBĄ SKROMNĄ I NIE PRAGNIE SŁAWY – WEB. JÓZ.] KRAKAUER!
  Trafił w samo sedno.

  Bogate słownictwo i umiejętność klarownie wyrazic swoja opinie – to nie ten wypadek. Chamstwo, prostactwo i prymitywizm – oto główne atuty. Kiedy nie ma nic do powiedzenia to można albo milczeć, albo obrażać vis-a-vis.
  Można, oczywiście, nie zwracać uwagi, ale jest tu jeden pod nickiem @BadPilot (ХЕРОВЫЙ ЛЕТЧИК). Mi się wydaje, że facet wyszedł poza ramy.

 26. Stanislav
  14 sierpnia 2015 at 08:37

  Слов’янська Україна довгий час була окупована Росією, населення котрої є угро-фінські племена, перемішані з прийшлими татарами Орди – спочатку з 1654 року, потім незалежну Україну внаслідок 4 років війни Росії проти України з 1918 року знову окуповано. Україна не є частиною Росії! Коли була сильною Україна, тоді Польща була у безпеці. Україна ніколи не буде частиною Росії! Україна бореться проти юдеїв-кремлінів і переможе! Це дуже складно – сьогоднішня українська влада – це ті, хто перехопив знову владу у народу Другого Майдану, використавши старий прокремлівський парламент. Але українці і цю самозвану владу знищать! Нехай це і буде Третій Майдан! Це все важко зрозуміти, бо азіатський Сатана глибоко в’ївся у тіло України. Але українці переможуть. І Польща цій перемозі допоможе!
  xxxxx Україні!
  xxxxx Польщі!

  • krzyk58
   14 sierpnia 2015 at 11:03

   “Польща цій перемозі допоможе”! Станислав – вы что, шутки стрите???

   “Слов’янська Україна довгий час була окупована Росією”…Словянска… :)УМНИК, посмотри…это спавянска УСCР!

   http://forum.17marta.ru/index.php/topic,9849.0.html

  • Kamczatka
   14 sierpnia 2015 at 23:03

   Вуйку, бачу, що історію знаєте чудово. А ось як у вас з літературою. Що скажете на це?

   “…А серед базару
   Стоїть Ґонта з Залізняком,
   Кричать: “ЛЯХАМ КАРИ!
   КАРИ ЛЯХАМ, ЩОБ КАЯЛИСЬ!”
   І діти карають.
   Стогнуть, плачуть; один просить,
   Другий проклинає;
   Той молиться, сповідає
   Гріхи перед братом,
   Уже вбитим. Не милують,
   Карають, завзяті.
   Як смерть люта, не вважають
   На літа, на вроду
   Шляхтяночки й жидівочки.
   Тече кров у воду.
   Ні каліка, ані старий,
   Ні мала дитина
   Не остались,— не вблагали
   Лихої години.
   Всі полягли, всі покотом;
   Ні душі живої
   Шляхетської й жидівської.
   А пожар удвоє
   Розгорівся, розпалався
   До самої хмари.
   А Галайда, знай, гукає:
   “Кари ляхам, кари!”
   Мов скажений, мертвих ріже,
   Мертвих віша, палить.
   “Дайте ляха, дайте жида!
   Мало мені, мало!
   Дайте ляха, дайте крові
   Наточить з поганих!
   Крові море… мало моря…”

   Т.Г.Шевченко
   “Бенкет у Лисянці”.

   Но то як пане добродію, що маю передати ЛЯХАМ?

 27. wlodek
  14 sierpnia 2015 at 09:24

  Stanisław!najpierw rozliczcie się za Wołyń,w najlepszym wypadku będziecie kolejnym stanem Usa,Europa bandytów nie przyjmuje.!!!

 28. Maciej
  14 sierpnia 2015 at 11:44

  Ja pierniczę… Na każdego Ukraińca którzy nie chćę być cześcią Rosji piszecie że on banderowiec i w ogóle nazista. Co na tej stronie za komunistyczna hołota się zebrała. Ukraińcy to świętny naród, a wam panowie “patrioci”, chcę powiedzieć że jak nie będzie Ukrainy, będziemy mieli granicę z Rosją, a tam już nie ludzi decydują kim chcą być, tylko bbbbbb władza. Patrzcie żeby potem ta nnnnnn nie przypomniała sobie że Warszawa to kiedyś też pod Moskwą była

  • krzyk58
   14 sierpnia 2015 at 13:20

   Wy, 🙂 “Macieju” , jeśli już macie się (kogoś) bać, to bójcie się “ukrainca”, wsród Polaków, zawsze to słowo
   kojarzyło negatywne konotacje…ukrainiec – synonim…
   w Polsce nazwanie adwersarza – ukraincem
   nigdy nie było powodem do dumy…to wpływ na naszą
   podświadomość trudnej historii.
   Nie bójcie się Macieju, “granicy z Rosją”, być może(kiedyś) będziemy
   tworzyć(z Rosją) wspólną przestrzeń euroAZJATYCKĄ! 🙂

   Hej!

  • Stanislav
   14 sierpnia 2015 at 15:23

   Ти поляк? Ти – кацап!

   • krzyk58
    14 sierpnia 2015 at 17:50

    НЕТ,нет,не угадал – мужик. 🙂

    Поляк/ лях,” кацап” – тоже хорошо!

    укроп- хохол уже нет…”Ukraina – to Europa!!!” Ha,ha,ha –
    – gegraficznie TAK,
    MENTALNIE – NIE!! “CCCCCCC CCCCCC” w Europie.

    W kwestii wyjaśnienia spornych tematów,
    otóż, mam uznanie i szacunek do mieszkańców Ukrainy
    którym obcy jest reżim w Kijowie, przyczyna nieszczęść…умник,посмотри статья…

    https://adnovumteam.wordpress.com/

    PROSZĘ NIKOGO NIE OBRAŻAĆ ZWŁASZCZA SĄSIEDNIEGO PAŃSTWA – DOŚĆ MA KŁOPOTÓW. WEB. JÓZ.

  • Moskal
   14 sierpnia 2015 at 18:58

   > ” a tam już nie ludzi decydują kim chcą być, tylko bbbbbb władza”

   Sz.P.Macieju: może ma Pan jakiekolwiek dowody na potwierdzenie tej wyssanej z palca tezy?

 29. wlodek
  14 sierpnia 2015 at 13:01

  Według oficjalnych danych MSW Ukrainy 5 t.pracowników MSW i 3 t.żołnierzy w 2015,przeszło na stronę Powstańców. Tu jest pies pogrzebany,a media milczą,lub piszą o obecności Rosjan!!!

 30. Stanislav
  14 sierpnia 2015 at 14:04

  Ukraina – to Europa!!!

  • Moskal
   14 sierpnia 2015 at 19:02

   Na ile pamiętam szkolną geografię – Europa to wszystko co na północ od Kaukazu i na zachód od Uralu. Więc po co głośno krzyczeć to, co i tak od dawna wiadomo wszystkim?

 31. Kamczatka
  14 sierpnia 2015 at 20:45

  W skrócie historia Ukrainy (w wykonaniu niejakiego “historyka” @Stanislav) wygląda tak: “Ordy ugrofińskich mongołów pod przewodnictwem żydów z Kremla (юдеїв-кремлінів), podbiły Ukrainę. I tylko rycerstwo ukrainskie (cytat z Poroszenko) są w stanie wyzwolić Ukrainę. A zarazem EU, i na wszelki wypadek, cały świat.”

  EPICRISIS.
  “Бред сивой кобылы.”
  Przypadek beznadziejny i leczeniu nie podaje się.

 32. Michał
  16 sierpnia 2015 at 19:26

  Ta gazeta to kacabska tuba i kilku sprzedawczyków z Warszawy ( agentów za pieniądze vvvvvvv) tu piszą a rosijanie w to wierza bo pokazują w telewizji i czasopismach i im wmawiają że polacy tak myslą. Won z tą Gazetą sługusy Moskwy!!!

  • wieczorynka
   16 sierpnia 2015 at 21:34

   @Michał, pozwolę sobie pogratulować erudycji w wyrażaniu opinii, nie często zdarza się na tym portalu ktoś tak wszechstronnie wyedukowany.

  • Kamczatka
   16 sierpnia 2015 at 23:11

   P. @Michał,
   spójrz panie na góre strony, a zobaczysz jak się pisze słowo KACAP, bo jest często używane jako argument (ostatni i jedyny).
   i skąd panie wziąłeś te dane – “…kilku sprzedawczyków z Warszawy ( agentów za pieniądze vvvvvvv) tu piszą…”
   Niekoniecznie z Warszawy. Ja osobiście jestem z Petersburga, kacap z Petersburga. A do tego jeszcze CHOCHOŁ, LACH i trochę GRUZIN, bo taki mam krew.
   Więc wychodzi na to, że to już nie “kacabska tuba”, lecz międzynarodowa.

   • vislan
    17 sierpnia 2015 at 20:40

    Cię to pocieszy, że ktoś nazwie Ciebie KACAPEM?

   • wieczorynka
    17 sierpnia 2015 at 21:46

    Słowa “Kacap” używają ci, którym brakuje podstawowej wiedzy lub hejterzy.

    Poniższy tekst dedykuję hejterom

    hejtnę tu, hejtnę tam

    na dwa piwka już mam

    uzbierane

    A jak hejtnę razy więcej

    to i piwek mi przybędzie

    moich ulubionych…

    Ja ze swej strony życzę upojnej nocy.

 33. krzyk58
  16 sierpnia 2015 at 21:40

  Michale…dlaczego Wy – chorzy z nienawiści,unikacie dobrych
  specjalistów i “toczycie pianę”… opary i mgła nienawiści zasłania wam rzeczywiste problemy…szukacie (na siłę) WROGA,
  tam gdzie go nie ma.Popatrz przed siebie i zadaj sobie
  proste pytanie – KTO SPIEPRZYŁ OJCZYZNĘ, w ciągu minionych
  26 lat – TEN JEST WROGIEM!! Tylko tyle i aż tyle!
  Ps. Gdybyś pisał “bez (niepotrzebnych) nerw” pisałbyś poprawnie,
  ot, choćby zwrot którego użyłeś “kacabska”, mógłbyś
  napisać poprawnie,gdyby(bez nerw). I jeszcze…czy zwrotu obelżywego,
  poniżającego użyłbyś , także pod adresem np.Amerykanów?
  W końcowym zdaniu wieje od Ciebie “okrutnym” prymitywem,
  pewnym (smacznym i zdrowym) warzywem, które wkrótce,
  w obliczu nieuchronnie zbliżającej się jesieni, sprzątać będziemy z ogrodu/w.

  Ps.Nie postawię zarzutu, że piszesz ‘za pieniądze”,dla pieniędzy,
  a w “ramkach retorsji” – mógłbym! Ot,co. Ech…

  http://ignacynowopolskiblog.salon24.pl/662987,syndrom-ugotowanej-zaby-czyli-schylek-iii-rp

  Czy aby, nie przypominasz rzeczonej “żaby wrzuconej do wody w garnku o temperaturze pokojowej – podgrzewanej do stanu wrzenia”…?

  “Myśleć, trzeba myśleć”( i czytać, także OP) po to by samodzielnie
  wyciągać wnioski.
  🙂

  Spokojnej nocy

 34. wlodek
  16 sierpnia 2015 at 22:06

  Michał!I znów się mylisz, ia jestem Hanys ze Ślonska!!!

  • vislan
   17 sierpnia 2015 at 20:42

   A gdzie się znajduje ten “Ślonsk”?

   • krzyk58
    17 sierpnia 2015 at 21:58

    “Cię to pocieszy”…doobre(belka) a szukasz drzazgi….
    w oku “włodka”.

  • wieczorynka
   17 sierpnia 2015 at 21:33

   Mieszkałam kilka lat na Górnym Śląsku, cenię sobie zarówno język jak i kulturę Ślązaków.

   • vislan
    22 sierpnia 2015 at 23:38

    kaj?

 35. wlodek
  17 sierpnia 2015 at 21:47

  Spytaj się Ruchu Autonomii Ślonska!

  • vislan
   22 sierpnia 2015 at 23:45

   może Ci chodziła o Śląsk ?

 36. Kamczatka
  17 sierpnia 2015 at 23:26

  do PANA @ vislan(a)

  Przyjacielu, jeśli ten “KTOŚ” chce COŚ KOMUŚ powiedzieć, to proszę. Bo jak na razie ten “KTOŚ” potrafi tylko COŚ niewyraźnie mamrotać.

  Для особо одаренных повторяю: по крови я РУССКИЙ, УКРАИНЕЦ, ПОЛЯК и ГРУЗИН.

  Еще вопросы будут?

  PANOWIE BEZ EMOCJI. WEB. JÓZ.

  • vislan
   22 sierpnia 2015 at 23:54

   Mi jest jedno jakie pochodzenie masz- liczy się uczciwość i człowieczeństwo! Wojny i tę hybrydowe i tę wirtualne się kiedyś skończą, a ta nienawiść zostanie na długie lata i znowu się powtórzy _”Wojny domowe przeżyły go i ciągnęły się jeszcze długo. Przyszła potem zaraza i Szwedzi. Tatarzy stale prawie gościli na Ukrainie zagarniając tłumy ludu w niewolę. Opustoszała Rzeczpospolita, opustoszała Ukraina. Wilcy wyli na zgliszczach dawnych miast i kwitnące niegdyś kraje były jakby wielki grobowiec. Nienawiść wrosła w serca i zatruła krew pobratymczą.”

   • Kamczatka
    23 sierpnia 2015 at 11:00

    To już znacznie lepiej.
    Skoro jesteśmy na “ty”, i ci jest jedno jakie pochodzenie mam, to daruj mi błędy w pisowni. Ze względu na pochodzenie.

    Jesteś miłośnikiem Sienkiewicza? Wspaniale.
    Tylko jak dokować z tym pięknym tekstem zabijanie dzieci Doniecka? Przecież wiesz ilu dzieci zginęło od ręki “braci ukraińców”.
    A może nie wiesz?
    To pytanie zasadnicze, i tylko to się liczy.
    Albo wiesz o tym i patrzysz prosto w oczy, albo możesz i dalej cytować Sienkiewicza i opowiadać historie o hybrydowe wojny.

 37. Oleg
  19 sierpnia 2015 at 14:26

  Ольгинские ccccccc осваивают польский язык? Не стоит, учите китайский. Вся Россия в одном видео. http://reukraine.blogspot.com/2015/08/18.html
  Niech żyje Polska!

 38. wlodek
  19 sierpnia 2015 at 15:10

  Oleg. Niech żyje Ukraina!, ale nie amerykańska i nie starszych braci w wierze,nie mówiąc o banderowskiej!!!

  • vislan
   22 sierpnia 2015 at 23:42

   może lepiej zostawić to Ukraińcom decydować jak chcą żyć i jakich braci mieć?

   • krzyk58
    23 sierpnia 2015 at 13:10

    Gdy skończą się “rządy’ terroru i zbrodni – sponsorowane
    przez euroatlantycki świat – mieszkańcy aktualnego
    ‘państwa” na literkę “u”(celowo z małej litery),
    dokonają WŁAŚCIWEGO i słusznego WYBORU!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

More Stories From Paradygmat rozwoju

Scroll Up