• 17 marca 2023
  • Polityka

  Establishment polityczny rozliczy Prokurator czy wcześniejsze wybory?

  • By krakauer
  • |
  • 13 listopada 2014
  • |
  • 2 minuty czytania

  Śmiesznie i strasznie, naprawdę żyjemy w fascynującym kraju, który na każdym kroku dostarcza nam nowych dowodów na to, że historia się jeszcze nie tylko nie skończyła, ale najlepsze mamy jeszcze przed sobą.

  Śmieszne jest to, że mamy tak wiele lepkich rączek i rzeczywiście potwierdza się nasza główna teza, w której mówimy, że dominująca część rządzącego naszym krajem establishmentu powinna odejść. Zarazem przerażające jest to, że destabilizację państwa, – bo wszyscy posłowie i senatorowie oraz inni wysocy funkcjonariusze publiczni przez ostatnie dwa tygodnie przed ważnymi wyborami żyją nazwijmy to „logistyką” – nastąpiła w wyniku rzekomej przepychanki kilku rzekomo będących pod wpływem alkoholu kobiet w samolocie!

  Jeżeli tylko tyle trzeba, żeby rozbroić zarządzających naszym państwem, a ściślej spowodować, żeby sami rzucali się sobie do gardeł, to niech Bóg ma nas w opiece, a Prezydent sąsiedniego supermocarstwa niech zawsze ma dobry humor jak patrzy na mapę Europy w rejon naszego państwa. Ponieważ nie tylko nie potrzeba agentów, ani żadnej presji zewnętrznej, ani nawet kryzysu. Wystarczą media, po prostu – media rzucające się na dowolne głupie tematy, abstrahując już od słuszności i potwierdzenia zarzutów.

  Patrząc na problem nadużyć w wyjazdach służbowych naszych reprezentantów należy z całą stanowczością stwierdzić, że znaczna część rządzącego państwem establishmentu bardzo zawiodła wyborców. Rzeczywiście należy podnieść pytanie o kwestię odpowiedzialności byłej pani Marszałek Sejmu – obecnej Prezes Rady Ministrów pani Ewy Kopacz, albowiem to ona odpowiada za prace Sejmu. Po prostu jak to było możliwe, że nie było w Sejmie stosownych procedur i pieniądze publiczne były wydawane lekką ręką w sposób tak patologiczny. Uwaga – nie wchodzi tu w grę odpowiedzialność karna, ale po prostu należą się wyjaśnienia.

  Szczytem wszystkiego jest stworzenie przez oficjalne władze Sejmu – specjalnego adresu poczty elektronicznej do zgłaszania donosów w tematyce korupcji. To jest coś niesamowitego, wygląda na przygotowywaną grubymi nićmi prowokację, ponieważ każde dziecko w Polsce wie, co oznacza skrót CBA i że w takich sprawach właśnie tam się pisze, jeżeli uznaje się to za konieczne. Nie da się po prostu zrozumieć powodów, dla których oficjalne czynniki samego serca polskiej demokracji tworzą takie coś. To jest w swojej konstrukcji nowy wymiar naszego parlamentaryzmu.

  Patrząc na sprawę z punktu widzenia zwykłego zjadacza chleba lepiej nie przypominać ile wynosi oficjalna kwota diety za dzień w delegacji poza miejsce zamieszkania w naszym kraju, jest to kwota tak żałośnie żadna i wręcz dehumanizująca, że po prostu nie wypada o niej wspominać. Jednakże, chyba każdy, kto musiał sobie poradzić w delegacji nawet w naszej pięknej stolicy za taką kwotę doskonale zna smak zjadanych na zimno serków z jednej ręki a bułki z drugiej, bo tylko tak odżywiając się w delegacji ma się szanse na przynajmniej coś ciepłego pod dachem do picia.

  Establishment zawiódł, generalnie zawiódł, jako grupa sprawująca władzę. W tej chwili istotnym jest wskazanie winnych nadużyć i oczyszczenie szeregów, a potem wypadałoby zwrócić się do Narodu ponownie o mandat. Pierwszym niech zajmie się prokurator a druga sprawa to kwestia przyśpieszenia wyborów. Tak, to powinno być załatwione, chyba że praca Prokuratorów wystarczy, a rząd będzie miał większość w Sejmie – złożoną z Posłów będących poza wszelkimi podejrzeniami. Inaczej trudno będzie tym ludziom domagać się od Narodu posłuszeństwa, ponieważ już dzisiaj widoczna skala nadużyć jest porażająca.

  Jest w tym wszystkim oczywistą koniecznością, że do partii, w której stwierdzono najwięcej nadużyć powinna wkroczyć prawdziwa kontrola państwowa – jak partia wydaje publiczne pieniądze. Jeżeli zostaną stwierdzone dalsze nadużycia, ewentualnie jeżeli będzie wykazane, że istniał system korupcyjny, tolerujący okradanie państwa przez jego funkcjonariuszy politycznych, to należy się zastanowić nad taką zmianą prawa, żeby na przyszłość za tego typu nadużycia można było sądownie rozwiązań taką partię. Powinno być to także możliwe przy obecnym stanie prawa, jeżeli takowa zostanie uznana za organizację przestępczą. To trudne, bo wymaga odpowiednich dowodów.

  Jednakże powstaje pytanie, – jaki mandat do rozliczania prawdopodobnych oszustw mają ludzie, którzy obżerali się bez uzasadnienia za państwowe?

  Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,