• 17 marca 2023
  • Polityka

  Zaślepieni nienawiścią siepacze pogrążają się w swojej furii, czyli istota sankcji wobec Rosji

  • By krakauer
  • |
  • 29 lipca 2014
  • |
  • 2 minuty czytania

  Wedle zaślepionych nienawiścią zachodnich siepaczy pogrążających się w swojej nienawistnej furii szkodzenia Rosji – istotą sankcji wobec Federacji Rosyjskiej jest karna odpowiedź na jej rzekome działania na Ukrainie. W oparciu o twierdzenie, że Federacja Rosyjska przyczyniła się w sposób celowy i zamierzony do wspierania jednej ze stron w ukraińskiej wojnie domowej, co więcej że rzekomo dokonała szeregu aktów agresji na terytorium Ukrainy, w tym rzekomo dokonała bezprawnej aneksji części terytorium Ukrainy (Autonomiczna Republika Krymu).

  Tak wygląda wykładnia oficjalna, czyli dochodzi do uzasadniania potrzeby „karania” Rosji za jej rzekome przewinienia, podczas gdy w rzeczywistości – istotą sprawy jest coś zupełnie innego, Federacja Rosyjska jest karana za to, czego nie zrobiła. Mianowicie za niezajęcie Ukrainy! proszę sobie wyobrazić sytuację, w której wojska rosyjskie w pościgu za prowokatorami częstych incydentów w pasie granicznym – weszłyby na Ukrainę i zostały wciągnięte w regularną wojnę międzypaństwową i partyzancką. Przecież do prowokacji, ze strony „nieznanych” sprawców dochodziło stale i nadal dochodzi. Liczne miejscowości po stronie rosyjskiej, czy też pogranicznicy – są atakowani, a rosyjskie patrole napotykają miny na ścieżkach swojego dozoru. Jednak do inwazji wojsk Rosji na Ukrainę nie doszło. Za co więc zachód rości sobie prawo – de facto do wypowiedzenia Rosji cichej wojny?

  Zestrzelenia samolotu nikt nie udowodnił, co więcej nie ma żadnych dowodów na to, żeby zestaw BUK z którego rzekomo zestrzelono malezyjski samolot dostarczono z Rosji i obsługiwała go rosyjska załoga – na rosyjski rozkaz. Proszę się zastanowić, jeżeli jeszcze tego samego dnia po tej dramatycznej katastrofie udostępniono nagrania rzekomej obsługi i rzekomych dowódców – to, co z rozkazami? Nie nagrały się? Może ich nie było i teraz dorabia się fakty do ideologii, podczas gdy w powietrzu były ukraińskie samoloty myśliwskie. Może je dopiero produkują? Nie poznamy prawdy nigdy, jednakże nic nie stoi na przeszkodzie żeby oskarżyć Rosję i jej Prezydenta osobiście – o wszelkie zbrodnie! Liczy się każdy powód do szkalowania Rosji!

  Zresztą powodów jest o wiele więcej, dowiadujemy się że Rosja łamie kolejne traktaty, w ogóle jest najgorsza, a do sankcji przyłączają się różne okrążające Rosję kraje-niegodziwe, dla których nagle „ukaranie” Rosji stało się ważne. Liczą się oczywiście tylko fakty medialne i dane satelitarne iście i prawdziwie demokratycznego kraju świata, który przecież nigdy nie dokonywał żadnej inwazji na inny kraj, ani takowej nie inspirował, a już na pewno nie w celu oderwania fragmentu innego kraju. No, cóż – demokracja – zobowiązuje!

  Mamy więc sytuację jasną i czytelną, Rosja za to, że cierpliwie znosi wszelkie prowokacje, że wytrzymuje cierpienie i płacz swoich rodaków, w tym głównie kobiet, których domy od dłuższego czasu są pacyfikowane przez ukraińskich żołnierzy i formacje paramilitarne – pomimo nacisków własnej opinii publicznej. Teraz ma być za to ukarana!? Oczywiście poważnymi sankcjami, które silnie i boleśnie ugodzą w jej gospodarkę. Powstrzymując dotychczasowy model rozwoju.

  Proszę zestawić – próbę rzucenia na kolana państwa, w celu – zawładnięcia jego bogactwami, albowiem celem sankcji jest spowodowanie, żeby Rosjanie wyprzedawali się „z głodu” za bezcen – z rosyjską polityką tolerowania wydarzeń na Ukrainie!

  Zachód zaczyna grę o bardzo wysoką stawkę, albowiem najprawdopodobniej nie rozumie lub nie chce rozumieć, że Rosjanie jeżeli słuchają poezji, to słuchają poezji, jeżeli sieją i zbierają zboże z pól, to sieją i zbierają zboże z pól, jeżeli natomiast idą na wojnę, to przeciwnik z niej nie wraca.

  Naprawdę nie ma żartów, przecież chodziło o stowarzyszenie się Ukrainy z Unią Europejską! Co takiego się stało, że właśnie mówimy o wojnie gospodarczej połowy Świata z Federacją Rosyjską? Wszyscy upadli na głowy? Rozsądni zacięli się w windach? Gdzie są pragmatyczni i zdolni do rozumienia Rosji – niemieccy przedsiębiorcy? Tutaj w takich sprawach nie ma przypadków, wszystkie przypadki są tylko i wyłącznie wyjątkowo przypadkowe, tylko taki ich urok, że zdarzają się jedynie zupełnie przypadkowo – czyli prawie nigdy. To jest dobrze zaplanowany napastliwy proces, mający na celu osłabienie państwa rosyjskiego w stopniu umożliwiającym wywołanie w nim niepokojów wewnętrznych. Wielka “wiosna arabska” na olbrzymią skalę! Libia 2.0 do dziesiątej potęgi! Wszystko opiera się na analizie wykonanej na podstawie teorii gier, gdzie założono że Rosjanie nie odpowiedzią zgodnie z narzuconą logiką.

  Co jest najgorsze, Zachód ryzykuje zmianę własnego paradygmatu, ponieważ nagle już prawie uczynił sobie z Rosji wroga, którego będzie usiłował zwalczać. Tymczasem, nie było nic lepszego niż spokojna wzajemna symbioza i wymiana korzyści, na której korzystali wszyscy, w tym bardziej Zachód, jako beneficjent zaplecza surowcowego z Rosji. Jeżeli rzeczywiście dojdzie do poważnej konfrontacji, to będziemy musieli się liczyć ze zmianą naszego stylu życia, ponieważ konsekwencje ekonomiczne będą zatrważające i długotrwałe. Jednakże wszyscy, którzy myślą, że można Rosję zaskoczyć taktyką zgniłego salami – są w błędzie i to olbrzymim, sprowadzając śmiertelne zagrożenie na resztę społeczeństwa. NAPRAWDĘ NIGDY NIE ATAKUJE SIĘ SILNIEJSZEGO – NO NAWET SIĘ Z NIEGO NIE ŻARTUJE, CHYBA ŻE W TAKI SPOSÓB, ŻE ON TO LUBI I DOCENIA. NAPRAWDĘ WSZYSCY ZWARIOWALI I ZAPOMNIELI NA KOGO CHCĄ PODNIEŚĆ MIECZ? OPAMIĘTAJMY SIĘ ZANIM NIE JEST ZA PÓŹNO!

  Oczywiście zapłacą głównie państwa, które się wychylały. Państwa rozsądne tylko na tym zyskają, albowiem wielu w Rosji spokojnie i z dystansu na jaki pozwala jej potęga – mimo wszystko bacznie przygląda się całej sytuacji i analizuje poszczególne fakty. Jak to się mówi – przyjaciół poznaje się w trudnych czasach, a wcześniej wszyscy byli łasi na rosyjskie pieniądze! Oj, tak! Być może patrząc na całą sytuację z perspektywy rosyjskiej, właściwie dobrze się stało, że Rosjanie mogli zobaczyć i nawet przekonać się na własnej skórze, kogo sobie wychowali jak żmiję na gardle i jakich mają sąsiadów. Dobrze, jak czasami przeciwnik wykłada karty na stole…

  Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,