• 17 marca 2023
  • Ogólna

  Komunikat: Cisza wyborcza – więcej kultury oraz apel o frekwencję!

  • By Redakcja
  • |
  • 23 maja 2014
  • |
  • 2 minuty czytania

  Szanowni Państwo Czytelnicy i Czytelniczki!

  Państwowa Komisja Wyborcza informuje, że „cisza wyborcza” rozpoczyna się na 24 godziny przed dniem głosowania, tj. w dniu 24 maja od godz. 0.00. i trwa do zakończenia głosowania w Polsce, tj. do godz. 21.00 w dniu 25 maja 2014 r., jeżeli żadna z obwodowych komisji wyborczych, w wyniku nadzwyczajnych wydarzeń, nie podejmie uchwały o przedłużeniu głosowania.” Więcej w WYJAŚNIENIACH PAŃSTWOWEJ KOMISJI WYBORCZEJ z dnia 21 maja 2014 r. w sprawie „ciszy wyborczej” na stronie Internetowej Państwowej Komisji Wyborczej [tutaj]. Warto przeczytać, żeby właściwie rozumieć co jest w kraju dopuszczalne i niedopuszczalne podczas obowiązywania ciszy.

  Naszym sposobem na ścisłe wypełnienie wymogów prawa związanych z nakazem „ciszy wyborczej” jest publikowanie dzisiaj i w najbliższych dniach na portalu Obserwatorpolityczny.pl znacznie więcej tekstów w dziale kultura i społeczeństwo niż zwykle. Standardowo staramy się publikować jeden tekst tego rodzaju co dwa lub trzy dni, tym razem będziecie mieli państwo zdecydowanie większą dawkę próbek twórczości, autorów współpracujących z portalem.

  Uznajemy, że jest to doskonały sposób na pogodzenie wymogów prawa z dostarczaniem państwu – jak mamy nadzieję – interesujących tekstów.

  Jeżeli przeczytaliście państwo powyżej wskazane Wyjaśnienia Państwowej Komisji Wyborczej, to będziecie się doskonale orientować co wolno, a czego nie wolno robić w czasie obowiązywania ciszy wyborczej. My na wszelki wypadek wprowadzamy na naszym portalu silniejsze obostrzenia:

  BARDZO PROSIMY – ZE WZGLĘDU NA SPECYFIKĘ PORTALU – O POWSTRZYMANIE SIĘ W CAŁYM OKRESIE OBOWIĄZYWANIA CISZY WYBORCZEJ OD ZAMIESZCZANIA JAKICHKOLWIEK KOMENTARZY ODNOSZĄCYCH SIĘ DO SYTUACJI POLITYCZNEJ W KRAJU.

  PODKREŚLAMY – PROSIMY O NIEUMIESZCZANIE JAKICHKOLWIEK KOMENTARZY ODNOSZĄCYCH SIĘ W JAKIKOLWIEK SPOSÓB DO SYTUACJI POLITYCZNEJ W KRAJU, A DO WYBORÓW W SZCZEGÓLNOŚCI.

  ***

  Dołączając się do wystąpień przedstawicieli najwyższych władz publicznych i licznych autorytetów – serdecznie apelujemy do wszystkich państwa czytelników i czytelniczek – idźcie państwo na te wybory! Prosimy – idźcie koniecznie!

  Proszę głosować zgodnie ze swoim sumieniem! Prosimy nie zmarnować szansy na wyrażenie swojego głosu. Oprócz wyników, które są odzwierciedleniem preferencji społeczeństwa, bardzo ważnym komunikatem ogólnym jest frekwencja w całym kraju.

  Frekwencja pokazuje w jakim stopniu społeczeństwo jest nie tylko aktywne politycznie, ale dostrzega wagę spraw publicznych, które w przypadku spraw europejskich są najważniejsze. Niska frekwencja to policzek dla Europy, policzek dla naszej państwowości i obrażanie nas samych.

  Można narzekać na państwo, to normalne – frustracja niezadowolonych obywateli musi w jakiś sposób znaleźć ujście i się ujawnić. Jednakże jak dotychczas, w zakresie przyjętych pryncypiów, na które SAMI SIĘ ZGODZILIŚMY – nie mamy najmniejszego powodu narzekać na Unię Europejską!

  A nawet jeżeli ktoś jest „euro sceptykiem” lub tak modnym „euro realistą” – tym bardziej powinien iść do głosowania, albowiem w tym roku ma możliwość poparcia takich kandydatów, którzy wyrażają tego typu poglądy.

  Nie ma uzasadnienia dla pozaparlamentarnego wyrażania postaw wrogich samej idei Unii Europejskiej, w ramach której generalnego paradygmatu się poruszamy. Właśnie po to są wybory, żeby taką postawę – także można było wyrazić opowiadając się za odpowiednim dla państwa poglądów kandydatem.

  Reasumując – szanowni państwo! Prosimy – koniecznie idźcie głosować, zgodnie ze swoim sumieniem, to od waszej decyzji zależy jaka będzie przyszłość Europy!

  Redakcja

  portalu „Obszerwatorpolityczny.pl” i czasopisma „Obserwator Polityczny”

  Tags: , , , , , , , ,