• 17 marca 2023
  • Soft Power

  Podpalacze pokoju światowego nie odpuszczą Rosji

  • By krakauer
  • |
  • 25 kwietnia 2014
  • |
  • 2 minuty czytania

  Niestety perfidia podpalaczy pokoju światowego nie zna granic jeżeli chodzi o cel nadrzędny jakim jest bezceremonialne, niczym nie ograniczone i niepohamowane atakowanie Federacji Rosyjskiej. Wszelkie nasze dotychczasowe przypuszczenia okazały się niczym wobec prostego faktu, że podpalacze pokoju światowego i podżegacze wojenni brutalnie prą do wojny – prowokując Federację Rosyjską do rozpoczęcia operacji humanitarnej na wschodniej Ukrainie, którą przy pomocy swoich długich macek postarają się zbałkanizować. Scenariusz dla Ukrainy jest dramatyczny, nie tylko jest ona wykorzystywana do podpalenia Rosji, ale sama nie liczy się bardziej niż pochodnia, którą po podpaleniu obiektu docelowego – wrzuca się w ogień, niszcząc w ten sposób ślady przestępstwa.

  Sekretarz stanu USA John Kerry kipi wręcz z chęci obwieszczenia nowych sankcji wobec Rosji, pozwalając sobie przy tym na jawne grożenie – mowa o „końcu czasu jaki ma Rosja” i innych niesamowitych słowach, których świat nie zna z najgorętszego okresu zimnej wojny!

  To nie jest już żadne udawanie – to pchnięcie Rosji w stronę wojny, okrutna wojna psychologiczna mająca na celu spowodowanie rosyjskiej reakcji, za którą będzie można Rosję dalej poniewierać i oskarżać.

  Równolegle poza prowokacjami medialnymi, pogróżkami politycznymi i stale realizowanymi prowokacjami militarnymi i paramilitarnymi dzieją się działania miękkie, w których przykładowo dochodzi do obniżenia Ratingu Federacji Rosyjskiej przez Standard & Poor`s do poziomu śmieciowego – wszyscy pamiętamy jak „chwalebnie” ta i dwie pozostałe wielkie firmy publikujące rankingi zapisały się w historii niedawnego kryzysu. To skoordynowany napad na Rosję i Rosjan – realizowany na wszystkich możliwych płaszczyznach. Brakuje jeszcze szykanowania podróżnych rosyjskich za granicami kraju, wyrzucania dyplomatów – ewentualnie prześladowania rosyjskiego biznesu.

  Taka presja jest na dłuższą metę nie do wytrzymania, ponieważ ma charakter terrorystyczny, a z terrorystami się nie dyskutuje. Jak bowiem nazwać sytuację, w której miałby nastąpić zakaz sprzedaży zaawansowanych leków dla Rosji? Co z rosyjskimi pacjentami? Pomyślał ktoś o terapiach skojarzonych nowotworów dzieci? Dla złośliwców warto podpowiedzieć, że wiele dzieci z Ukrainy jest leczonych w Rosji, dzięki powiązaniom rodzinnym – (więc proszę się nie wyzłośliwiać w tym temacie na forum bo to po prostu zwyrodniała i parszywa podłość). W zasadzie za wprowadzenie tego typu embarga należy dopuścić rozważenie wypowiedzenia wojny, albowiem jakieś standardy cywilizacyjne obowiązują. Brak odpowiedniego leku w niektórych chorobach w odpowiednim czasie – to wyrok śmierci.

  Jednakże Rosja już nie takie blokady przeżywała w swojej historii i nadal istnieje, można nawet rzec, że ma się bardzo dobrze. Czy Zachód nie zna historii i nie rozumie, że nie da się złamać ducha Narodu, który przetrwał Napoleona, Hitlera i Stalina? Płacąc za to przetrwanie potworne ceny – jednakże nie dał się złamać mordercom z zewnątrz i wewnątrz. Do jakich okrucieństw tym razem jest gotów posunąć się Zachód? Co planuje wobec Rosji?

  Obserwując chronologię wydarzeń – widać, że wchodzimy w fazę pełnej przewagi informacyjnej Zachodu, jak również zwiększenia gotowości operacyjnej jego służb specjalnych, które w fazie inkubacji miały problem z rozpoznaniem i raportowaniem o nim. „Negocjacje pokojowe” niby się już się zakończyły w Genewie, Majdan stracił na znaczeniu politycznym, a władzę wykonawczą przejęli uzależnieni od układów i koterii oligarchicznych politycy znani już Ukraińcom z licznych wyczynów.

  Być może to jest realny powód rozgrywki wewnątrz Ukrainy? Szczucie Rosją ma być uzasadnieniem dla dojścia do władzy skompromitowanych polityków, którzy przybiorą nowe maski – obrońców narodu przed „agresją moskali”. Taka historyjka może służyć za mit założycielski nowej państwowości i z pewnością doskonale nadaje się do sprzedawania na Zachodzie.

  Ofiary w takim wypadku są wręcz pożądane i potrzebne do uzasadnienia mitów i kłamstw, nikt się nie będzie liczył z ludźmi! Cała sytuacja wygląda na starannie zaplanowaną, w której „niewidzialna ręka” wielkiego reżysera wyciąga kolejne scenariusze na porządek dzienny. Premier rządu wyłonionego po Majdanie – pan Jaceniuk, mówił właśnie o III-ciej wojnie światowej…

  Rosyjskie tłumaczenie tekstu [tutaj]

  Tags: , , , , , , , , , ,