• 17 marca 2023
  • Polityka

  Zakłamanie i hipokryzja Zachodu krzywdzi Izrael i jest obrazą dla humanizmu

  • By krakauer
  • |
  • 24 marca 2014
  • |
  • 2 minuty czytania

  W Egipcie sądy skazały bardzo dużą ilość członków „Bractwa Muzułmańskiego” na karę śmierci, mowa o wyrokach dla kilkuset osób za udział w morderstwach, planowaniu morderstw, ewentualnie za dopuszczenie się takich czynów.

  Tymczasem niespełna miesiąc temu rząd Izraela – pod naciskiem „największej demokracji” świata, domagającej się „gestu” dobrej woli ze strony władz w Jerozolimie – wypuścił na wolność kolejną grupę osób skazanych za morderstwa – bestialskie, zabójstwa na dzieciach, rodzinach, kobietach, tylko dlatego zabijanych – ponieważ byli Żydami.

  Co prawda wyroki egipskie nie są jeszcze prawomocne, ale już Świat rozumie, że co prawda jest to szokująca metoda być może nie do końca demokratycznych władz, to jest to właściwy sposób – zgodny z krajowym porządkiem prawnym do karania za zabójstwo lub przygotowanie do zabójstwa, zwłaszcza w ramach zorganizowanej grupy zbrojnej planującej zamachy terrorystyczne.

  Mamy zatem taką oto sytuację, że autorytarny reżim egipskich generałów może skazywać na śmierć – fundamentalistów islamskich i jest to dla „demokratycznego” świata zrozumiałe, podczas gdy w pobliskim Izraelu – państwie w pełni demokratycznym i przestrzegającym praw człowieka – dochodzi do patologii, w których mordercy dzieci i kobiet opowiadają w telewizjach krajów Zatoki Perskiej jak to szlachtowali „okupantów”, jak bardzo nienawidzą Żydów i z jaką przyjemnością chcieliby dalej podrzynać im gardła albo wrzucać granaty do izraelskich przedszkoli. Smaczku dodaje to, że bardzo często te osoby, przesiadujące przez lata w izraelskich więzieniach – w swojej społeczności i jej autonomii dosłużyły się wysokich rang jako funkcjonariusze formacji paramilitarnych – zaocznie awansowani „za zasługi”. Proszę zgadnąć na co idą pieniądze z corocznej subwencji Unii Europejskiej dla Autonomii Palestyńskiej? Bez komentarza.

  Jest przy tym wszystkim coraz bardziej oczywistym, że części środowisk palestyńskich nie zależy już na stworzeniu własnego państwa, ale na zachowaniu status quo, w którym są ważni dlatego bo mają broń i mogą jej użyć. Podtrzymywanie stanu permanentnego niepokoju i zagrożenia – opłaca się „kaście” wojowników, która już dawno doczekała się martyrologii. W trakcie różnych negocjacji i zapytań wielu izraelskich Arabów – odmawia koncepcji przyjęcia palestyńskiego paszportu. Arabowie wolą Izrael, jako państwo o wiele bardziej uporządkowane i z jasnymi – demokratycznymi zasadami, które nawet w warunkach twardej okupacji – tam gdzie jest taka konieczna są czytelne. W realiach arabskich – jest o wiele trudniej funkcjonować ze względów plemienno-kulturowych oraz co jest oczywiste – grożącej konfiskaty mienia za rzekomą kolaborację, albowiem dla „bojowników”, każdy kto nie współpracował z nimi, jak również odmawiał płacenia ukrytych podatków na organizacje terrorystyczne jest wrogiem i jawnie mówią co zrobią z nim i jego rodziną – nawet jeżeli „winnemu” się zmarło.

  Nie można godzić się na dalsze krzywdzenie Izraela w różnego rodzaju powiązaniach międzynarodowych, jak również nie można nakazywać władzom w Jerozolimie zachowania zgodnego z oczekiwaniami arabskich radykałów. Polityka ustępstw na rzecz terroryzmu zawsze miała takie same opłakane skutki – Izrael w konsekwencji cierpiał najbardziej jako cel zmasowanych ataków. Wypowiadając się obiektywnie o Izraelu musimy mieć świadomość, że Państwo żydowskie jest samo, jedno, niewielkie i pod względem potencjału – bezbronne wobec swoich arabskich sąsiadów i ich możnych sponsorów. Dlatego słowo bezpieczeństwo w Izraelu ma swoją wartość, jest ona realna, prawdziwa i opłacona krwią, już wystarczająco wiele razy.

  Coś co zmanierowany Zachód uznaje w swojej skali wartości za akt humanitaryzmu, w istocie jest opluciem grobów pomordowanych w bestialski sposób ludzi, tylko dlatego ponieważ byli Żydami! Jak można domagać się zwalniania z więzień ludzi którzy mordowali z powodów rasowych, narodowościowych i religijnych! Co to za szaleństwo jest? Jednak można, bo bezrozumny Zachód, nie dość że wywiera naciski, to jeszcze potem to całe towarzystwo bezmyślnie finansuje. Tymczasem zgadnijcie państwo w Ambasadzie jakiej Autonomii w Pradze znaleziono arsenał broni strzeleckiej, elementy przeciwpancernej i ładunki wybuchowe? Po co Ambasadorowi, mającemu na usługach – brygady antyterrorystyczne rządu który go gości granatnik przeciw-pancerny? Jeszcze można zrozumieć – ZGŁOSZONY! Odpowiedzcie sobie państwo sami! No do czego mogły służyć? Dla kogo zapleczem mogły być? Kto miał być celem? No śmiało – co i kto miał być celem dla broni maszynowej, przeciwpancernej i ładunków wybuchowych w Europie? Przecież to nie jest problemem, że niektórzy Palestyńczycy szmuglują broń do strefy Schengen poprzez swoje Ambasady, za które tak naprawdę płaci Unia Europejska! Uwaga – nikt nie oskarża tutaj Autonomii Palestyńskiej, bo śledztwo czeskie nie wyjaśniło czy działo się to oficjalnie, czy nieoficjalnie. Natomiast liczy się sam fakt – kilkadziesiąt sztuk broni!

  Kiedy wreszcie ktoś w Europie się obudzi i dostrzeże to całe terrorystyczne zło?

  Z powyższych względów należy w miarę naszych możliwości popierać Izrael, co najmniej ustanawiając taką samą pomoc dla Izraela jak i dla Palestyny – nie dlatego, że Izrael jej potrzebuje równie bardzo, ale po prostu z powodów pragmatycznych. Nie da się bowiem prościej zobaczyć, kto jak wykorzystuje w tym samym czasie, te same pieniądze. Dodatkowo Unia Europejska powinna uprzywilejować Izrael handlowo, o żadnym bojkocie nie może być mowy. Każdemu szanującemu się człowiekowi kojarzy się on jednoznacznie z działaniami nazistów w Niemczech, którzy także na początku swojej drogi do „Ostatecznego rozwiązania” namawiali – „Nie kupuj u Żydów”. Każdy kto wyraża dzisiaj te parszywe i ksenofobiczne nawoływania pełne wrogości wobec Izraela i jego produktów (które często produkują także Arabowie), w istocie sprzeciwia się humanizmowi.

  Natomiast możemy być pewni, że izraelski rząd na pewno sobie poradzi z wszelkimi typami nacisków i to pomimo podwójnych standardów – wyjątkowo Izrael w ostatnim czasie krzywdzących!

  Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , ,