Go to ...
Obiektywnie? Subiektywnie? O polityce, państwie, gospodarce… w poszukiwaniu paradygmatu rozwoju. Zawsze mamy rację!

Obserwator Polityczny on Google+RSS Feed

21 marca 2018

Obserwator Polityczny partnerem Fundacji Russkij Mir Фонд Русский мир


Szanowni czytelnicy, darczyńcy, przyjaciele, sympatycy i „wszyscy inni interesariusze”!

Z największą przyjemnością informujemy, że w dniu 7 marca 2014 roku spotkał nas nadzwyczajny zaszczyt – zostaliśmy partnerem w wielkim dziele „Fundacji Russkij Mir” – „Фонд Русский мир”.

To wyróżnienie traktujemy, jako wyraz najwyższego zaufania a zarazem, jako czynnik mobilizujący nas do jeszcze większej, cięższej i bardziej efektywnej pracy na przyszłość.

Teraz już nic, ani nikt nie zawróci nas z obranej drogi, pragniemy z pełnym oddaniem służyć opinii publicznej, kulturze i wartościom, które „Fundacja Russkij Mir” oraz „Fundacja Pisanie Książek” (wydawca portalu „Obserwatorpolityczny.pl” i czasopisma „Obserwator Polityczny”) uważają za ważne, wspólne i mające znaczenie dla wsparcia naszych celów.

To wielkie wyróżnienie nie byłoby możliwe bez szczególnego wsparcia szeregu osób wielkiego serca w tym w szczególności Pana Vladimira Kharitonova z Pskowa, którego wdzięcznymi dłużnikami pozostaniemy na zawsze.

Formuła działania portalu i czasopisma pozostanie niezmieniona, nadal co do zasady – wszystkie materiały prasowe będą udostępniane publicznie i bezpłatnie, bez żadnych ograniczeń – zgodnie z postanowieniami licencji CC 3.0.

Ze względu na podjęte zobowiązania musimy nadal strzec prywatności „niektórych autorów”, jednakże zapewniamy Państwa, że w stosunkowo bliskiej przyszłości nadejdzie dzień, – taki sam szczęśliwy dzień jak dzisiaj…

Zapraszamy wszystkich Państwa do współpracy!

Tomasz Klasa – Redaktor Naczelny połączonych redakcji portalu „Obserwatorpolityczny.pl” i czasopisma „Obserwator Polityczny”

Piotr Sznajdrowicz – Prezes Zarządu Fundacji Pisanie Książek (wydawcy portalu „Obserwatorpolityczny.pl” i czasopisma „Obserwator Polityczny”)

Rosyjskie tłumaczenie tekstu [tutaj]

***

Informacja redakcji portalu: Powyższy wpis zaktualizowano o godzinie 10:12 w dniu 10 marca 2014r., poprzez usunięcie imienia i nazwiska użytego w tekście bez uprzedniej autoryzacji, za co bardzo przepraszamy. Redakcja portalu Obserwatorpolityczny.pl

Tags: , , , , , , , , , ,

33 komentarze “Obserwator Polityczny partnerem Fundacji Russkij Mir Фонд Русский мир”

 1. Diego
  8 marca 2014 at 08:07

  Bardzo sie ciesze i gratuluje. Nareszcie odpowiedni krok i odpowiedni kontakt w celu poprawy polsko-rosyjskiej wspolpracy.

 2. observer48
  8 marca 2014 at 08:22

  Wątpliwy zaszczyt. Jest to tuba nacjonalistyczno-prawicowej propagandy wielkorosyjskiej i panslawizmu w wersji rosyjskiej. Nic dziwnego, że Putin traci kontakt z rzeczywistością.

 3. krzyk
  8 marca 2014 at 08:26

  GRATULACJE. Drodzy Państwo – wierzę, iż staniecie na wysokości zadania.(Już widzę i słyszę obelgi rzucane
  przez… , porównywanie do…)
  “Psy szczekają, karawana jedzie dalej.”
  Powodzenia.

 4. inicjator_wzrostu
  8 marca 2014 at 09:49

  Podszedłbym do sprawy SPOKOJNIE, jako do przekazywania BRACIOM ROSJANOM – trzeźwego spojrzenia na ich sprawy z bliskiego sąsiedztwa.
  Oznaczać to powinno życzliwość ale i szczerość.
  Bo przyjaźń, któRa się tu wyłania musi być oparta na PRAWDZIE.

 5. Tadeusz
  8 marca 2014 at 10:02

  Gratulacje

 6. 50-parolatek
  8 marca 2014 at 11:42

  Moje gratulacje…!
  – nareszcie jakiś pozytywny kontakt nie tylko na businesowym poziomie. Rosjanie, to w gruncie rzeczy inteligentny i przyjacielski Naród o bardzo zbliżonej do naszej mentalności.
  Bolesne jest tylko to, że polska mentalność, szczególnie młodych pokoleń, w ostatnim 25-leciu została tak zmanipulowana przez “Braci zza Oceanu”, iż dla wielu młodych “Rosjanin” oznacza nic innego, jak “Talib”, co jest równoznaczne z terminem “WRóG”
  Miejmy nadzieję, że zacieśnienie współpracy z “Fundacją” zbliży ponownie oba Narody do siebie.
  W każdym bądź razie, jeśli mógłbym być w czymś przydatny, to w miarę własnych możliwości, chętnie pomogę. Wystarczy dać znać na “priva”
  PS – co do “boota” (observer), proszę zauważyć, iż wypowieź w nijaki sposób logiczny odnosi się do tematu. Szczególnie “Putin” i jego “kontakt z rzeczywistością” nie ma nic wspólnego z omawianą informacją. Tak, jak przypuszczam – program, którego głównym celem jest przedstawianie Rosji i Putina w złym świetle…

  • observer48
   8 marca 2014 at 20:26

   “dla wielu młodych „Rosjanin” oznacza nic innego, jak „Talib”, co jest równoznaczne z terminem „WRóG” ”

   Cóż, Rosja udzieliła im takich lekcji poglądowych, że nawet “krowopasy” nie muszą w tej sprawie nic robić. Mają poparcie polskiej młodzieży bez kiwnięcia przysłowiowym palcem w bucie. Miejmy nadzieję, że Europa wreszcie zrozumie, że może funkcjonować bez rosyjskich węglowodorów. Ostatnio zaproponowałem, aby The Economist rozpoczął nową serię pod tytułem “The West Without Russian Hydrocarbons”. Może chwyci.

   • krzyk
    8 marca 2014 at 22:26

    …zaprogramowany robot “zagadał”?
    A kysz, maro nieczysta, zgiń – przepadnij…

 7. Прохожий
  8 marca 2014 at 12:41

  Думал. что хоть в Польше не будет этого путинского быдлогана, а на тебе! Поживите в России, хотя бы 2 года среди русских, пообщайтесь с чиновниками российскими и тогда я посмотрю, как Вы будете петь песни. “Русский мир” это язык Путина и Кремля. Вообще башку отбило!!!!!!!!!!

 8. Zbyszko
  8 marca 2014 at 16:53

  Russkiy Mir Foundation (Russian: Фонд “Русский мир”, literally “Russian World” Foundation”) is a Russian soft power[1][2] initiative created by decree by Vladimir Putin in 2007, as a government-funded organisation aimed at promoting the Russian language, and “forming the Russian World as a global project”,[3] co-operating with the Russian Orthodox Church in promoting values that challenge the Western cultural tradition –
  nie wiem czy to dobrze czy to źle….

  SZANOWNY PANIE PROSZĘ ZAPOZNAĆ SIĘ Z WIELKIM DZIEŁEM FUNDACJI SPRAWOZDAWCZO UDOKUMENTOWANYM NA JEJ STRONIE internetowej – JEST IMPONUJĄCE. Z NASZEJ PERSPEKTYWY JEST TO NAJLEPSZE WYDARZENIE ZE WSZYSTKICH WYRÓŻNIEŃ JAKIE NAS DOTYCHCZAS W TRAKCIE DZIAŁALNOŚCI SPOTKAŁO.
  BYCIE PARTNEREM TAK POWAŻNEGO PODMIOTU TO WYZWANIE I ZOBOWIĄZANIE DO JESZCZE WIĘKSZYCH STARAŃ I INTENSYFIKACJI DZIAŁAŃ. JESTEŚMY DUMNI Z TEGO ŻE NASI ROSYJSCY PRZYJACIELE OBDARZYLI NASZĄ ORGANIZACJĘ TAK WIELKIM KREDYTEM ZAUFANIA. TO WIELKIE WYDARZENIE DLA NAS I DLA PAŃSTWA CZYTELNIKÓW, ALBOWIEM JESTEŚCIE WSPÓŁAUTORAMI NASZEGO SKROMNEGO SUKCESU.
  SERDECZNIE POZDRAWIAM
  Webmaster Józef
  ps. a wnioski niech wyciągnie pan sam

  • Zbyszko
   8 marca 2014 at 22:28

   Czyli nie wpłynie to na obiektywizm informacji ? Mam nadzieję, bo artykuły są bardzo dobre, może trochę zbyt rusofilskie, ale tego brakuje w przestrzeni publicznej.
   ps. Putina nie lubię, więc cokolwiek z nim związane nie jest miłe memu sercu, ale dopiero zaczynam Was czytać i będę to robić bo żeby zrozumieć co się dzieje na świecie trzeba czytać i analizować wiele źródeł. Pozdrawiam

   • Redakcja
    8 marca 2014 at 22:32

    Zawsze zapraszamy.

 9. wieczorynka
  8 marca 2014 at 16:59

  Gratulacje, być może zabrzmi zarozumiale, jednak OP należało się.

  • Redakcja
   8 marca 2014 at 17:11

   Szanowna Czytelniczko! To wielkie zobowiązanie na przyszłość, to wyzwanie – i dla nas i dla państwa, bardzo liczymy i pokornie prosimy o trwanie na dotychczas zajętych pozycjach merytorycznego komentowania – ZAWSZE W SPOSÓB NATURALNY i szczery jak to Pani zwykła czynić. Serdecznie pozdrawiamy Webmaster Józef i prezes Piotr

 10. jarek
  9 marca 2014 at 21:20

  skuwiliście się dla kasy

 11. ja87rek
  9 marca 2014 at 21:20

  skuhwiliście się dla kasy

 12. Sasza
  9 marca 2014 at 21:38

  a wp… za takie p…e nie chcecie?

 13. jacek
  9 marca 2014 at 21:42

  Wy k….y j…..e.

 14. jurij
  9 marca 2014 at 22:41

  No i mamy w kraju PUTITUSZKI .wSTYDU NIE MACIE

 15. Marta
  9 marca 2014 at 23:37

  O ile dobrze rozumiem -Russkij Mir to legalnie działająca fundacja? Obserwatorpolityczny to legalnie działające czasopismo, które właśnie w tej chwili wybiórcza oskarża o wszystko co najgorsze, tylko dlatego bo mają poglądy inne od niej i innych gazet z głównego nurtu?? Może czegoś nie zrozumiałam, ale to proszę o wyjaśnienie.
  Autor krakauer ma świetny styl…

 16. Artur
  10 marca 2014 at 00:49

  Moje szczere gratulacje – wierze,ze bedziecie jak zawsze dalej obiektywni w przeciwienstwie do mediow glownego nurtu.

 17. Mariusz
  10 marca 2014 at 00:55

  Dawno nie wchodziłem na stronkę ( bo zrobiło się bełkotliwie i monotonnie ) ale po przeczytaniu rewelacji GW postanowiłem sprawdzić….

  No to się zeszmaciliście rychło nie w czas.
  Ale czego się nie robi dla kilku groszy.

  Krakauer i spółka czynownikami Moskwy i oberdemokraty Putina.
  Świetny dowcip , szkoda że prawdziwy.
  A może planujecie zostać tubą propagandową mniejszości rosyjskiej w Polsce, np w ramach czegoś na kształt PKWN, czy tymczasowego rządu polskiej republiki sowieckiej z 1920 ???
  pies was jechał ruskie cfele, jak się to uspokoi to wyłapiemy jak wszy w kożuchu

  PS. co robi obywatel polski w ramach obowiązków: strzela do Niemca. A co dla przyjemności: strzela do kacapa i jego sługusów

  • Klepitko
   10 marca 2014 at 23:32

   Mariusz
   10 marca 2014
   00:55

   Dawno nie wchodziłem na stronkę ( bo zrobiło się bełkotliwie i monotonnie ) ale po przeczytaniu rewelacji GW postanowiłem sprawdzić….

   No to się zeszmaciliście rychło nie w czas.
   Ale czego się nie robi dla kilku groszy.

   Krakauer i spółka czynownikami Moskwy i oberdemokraty Putina.
   Świetny dowcip , szkoda że prawdziwy.
   A może planujecie zostać tubą propagandową mniejszości rosyjskiej w Polsce, np w ramach czegoś na kształt PKWN, czy tymczasowego rządu polskiej republiki sowieckiej z 1920 ???
   pies was jechał ruskie cfele, jak się to uspokoi to wyłapiemy jak wszy w kożuchu

   PS. co robi obywatel polski w ramach obowiązków: strzela do Niemca. A co dla przyjemności: strzela do kacapa i jego sługusów-
   —————————-
   Z twoimi pogladami jestes stworzonym mesjaszem, a wylapywac to mozesz wszy w swojej kufajce na majdanie.

  • adus
   18 marca 2014 at 13:43

   mariusz ty XXXXXXX. chcialbys wspolpracowac tylko z polakami? przeciez między nami bardzo trudno się dogadać, więc czemu zamykasz się na inne nacje?

 18. QQQ
  10 marca 2014 at 00:59

  JEDNYM SŁOWEM – P.Z.P.R. – PŁATNI ZDRAJCY PACHOŁKI ROSJI

 19. Tezeusz
  10 marca 2014 at 08:56

  sawiecki sajuz kejm bek? Kawalarze jesteście. Rosjanie tkwią mentalnie w CCCP. Panialiście czy trzeba wam kilka głowic nuklearnych koło granicy postawić?

 20. pilot
  10 marca 2014 at 09:16

  Komuszki za kasę.

 21. nina.pl
  10 marca 2014 at 20:54

  Czy gratulować …dyskusyjne. Ja stały i wierny czytelnik bardziej tego że jednak dotrzecie do większej grupy osób. Ostatnimi czasy zauważyłem że zanadto gloryfikujecie Putina i CCCP a jednocześnie jedziecie po naszych rządzących jak po szmacie co w połączeniu z dostąpieniem “zaszczytu” może się to niektórym źle kojarzyć co może przełożyć się na bezceremonialnie chamskie komentarze w stylu onetowskim ,co było by średnią atrakcją. Jak do tej pory wąska grupa komentujących niezależnie jakie poglądy reprezentowała była dużym plusem. Proszę redakcję żeby jak do tej pory zachowała obiektywizm polityczny i nie doprowadziła się do bycia tubą jednej ze stron , a szczególnie Rosyjskiego aparatu władzy. Pozdrawiam.

 22. polo
  10 marca 2014 at 21:24

  Popieram Putina.

 23. Klepitko
  10 marca 2014 at 23:04

  Nareszcie jakas przeciwwaga na ta totalna RUSOFOBIE. Zyjemy w wolnym kraju i kazdy ma prawo do swoich pogladow, kto mial racje w osadach sytuacji a kto nie, pokaze czas a osadzi historia. Nie ulegajmy wiec niezdrowym emocjom i wymieniajmy swoje poglady kulturalnie (jezyk polski jest taki piekny)a moze wtedy wielu z nas bedzie uwazalo ze trzeba zmienic punkt widzenia ??
  Wyzbadzmy sie HAMSTWA, ono nie zmieni sytuacji, obnazy tylko nasza kulture za ktora oby nie przyszlo sie wstydzic. Pozdrawiam .

 24. Abakan
  25 lutego 2015 at 14:51

  No zaszczyt jak cholera!!!
  To tak za kasę czy dla idei?

  SZANOWNY PANIE ODPOWIADAJĄC PANA JĘZYKIEM – FULL NON-PROFIT. WEBMASTER JÓZEF.

  • krzyk
   25 lutego 2015 at 17:16

   Ну да,честь неопровержимая…a harcownikom, ile płacą,
   i w jakiej walucie? Hę!

 25. inicjator_wzrostu
  25 lutego 2015 at 18:12

  Pojęcie OBIEKTYWIZM nie pasuje do naszych neoliberalnych czasów. Musi być COŚ Za COŚ …

  Ja czytam Obserwatora, bo czuję, ze reprezentowana jet na jego łamach POLSKA RACJA STANU.
  Ta racja brzmi: wrogów szukaj daleko, a przyjaciół – blisko.
  Słowo PRZYJACIEL zastąpiłbym na dziś – normalny sąsiad.
  Zakładając normalny bieg wydarzeń (czyli NIE MA WOJNY), to Rosja będzie przez najbliższe 200 – 300 lat naszym sąsiadem.
  Dlaczego tylko 200 – 300 lat?
  Bo istnieją przecież jeszcze Chiny!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

More Stories From Ogólna

Scroll Up