• 17 marca 2023
  • Soft Power

  Relacje z Soczi, czyli poniżmy Rosję za wszelką cenę!

  • By krakauer
  • |
  • 05 lutego 2014
  • |
  • 2 minuty czytania

  Już pierwsi korespondencji mediów jedynie słusznych ze wspaniałej krainy wolności utoczyli pierwszą krew, już się im w Soczi nie podoba. Hotele bez podłóg, dwie muszle klozetowe w jednej ubikacji, woda koloru moczu, urwane żaluzje, trwające prace, dziury nieosłoniętych studzienek kanalizacyjnych na środku deptaków i inne tym podobne nieszczęścia.

  Do tego oczywiście na każdej ulicy Soczi stoją dwa czołgi a pod wiaduktami – można ukryć samojezdne rakietowe pociski międzykontynentalne (cytat z polskiej prasy), wszędzie drut kolczasty, tajniacy, żołnierze z bronią, nie widać w ogóle ludzi na ulicach – nawet psy są zastraszone i ogłupiałe.

  Presja rosyjskiej potęgi na to jedno małe miasteczko i okoliczne dolinki jest tak wyolbrzymiona, że trudno atmosferę olimpijskich rozgrywek porównać z czymkolwiek. To nie jest olimpiada, tylko „Putinada”, ale to już każdy wie, a główną konkurencją będzie oprócz wszelkiego rodzaju strzelań, także rzut granatem.

  Ręce opadają. Zachodnie media zrobią wszystko żeby dokopać Rosji i Rosjanom, nawet jeżeli ci zrobią wszystko co w ich mocy, żeby nadludzkim wysiłkiem zdążyć z budową obiektów i całej infrastruktury – wydając na to kolosalne pieniądze. Z igieł robi się widły, z urywającej się przez złe dokręcenie klamki robi się zagadnienie rangi globalnej. Na serwisach mediów społecznościowych widać idiotów – nazywających się dziennikarzami fotografujących swoje wykrzywione w grymasach niechęci i nienawiści twarze przy urwanych kotarach, fotelach pokrytych folią, czy też – w recepcji hotelu – przy kalendarzu i zdjęciu Prezydenta Federacji.

  Nie da się dogodzić zachodnim idiotom, Rosja musi być zawsze poniżona, nawet jakby Putin się uparł i z rosyjskich rezerw złota wstawił im złote kible, to i tak by narzekali że 18 karatów a nie 24 lub że za zimne, w ostateczności, że kształt nie taki jaki powinien być, albo że stoją za wysoko.

  Jak się jeszcze pomyśli o tym, że to są relacje dziennikarzy, czyli ludzi którym płaci się za obiektywizm relacjonowania i myślenie przy nim, to naprawdę ręce opadają. Nie można przyjąć do wiadomości absolutnej krytyki wszystkiego, wedle której wszystko się nie udaje i nie ma szans i w ogóle jest najgorsze – niepotrzebne, Igrzyska przyznano w sposób nielegalny, a Putin to szatan, który gnębi homoseksualistów, transwestytów i nie wiedzieć czemu muzułmanów, tak że ci rozrywają się w autobusach na ulicach rosyjskich miast.

  To wszystko jest bardzo smutne, ponieważ media zachodnie robą wszystko żeby popsuć atmosferę wielkiego sportowego wydarzenia, które tak naprawdę zeszło na plan dalszy i w istocie nie ma prawie żadnego dla nich znaczenia, ci ludzie bardziej koncentrują się na obserwowaniu otoczki Igrzysk w Soczi niż na samych Igrzyskach, a przynajmniej zapowiada się, że tak będzie wyglądało ich dalsze zainteresowanie.

  Zapowiadana ceremonia otwarcia Igrzysk jako wielkie wydarzenie – pojmowane w kategoriach sportowych i artystycznych już jest obśmiana, a jeszcze jej przecież nikt – poza reżyserem na próbach nie widział. Wyśmiewa się to, że podobno sam Władimir Putin – wyznaczał trasy narciarskie. No bo wiadomo, jeżeli Prezydent sam czegoś nie dopilnuje – osobiście nie przykładając ręki, to się nie uda.

  Ten przerażający obraz, absolutnej ksenofobii i pełnego kłamstwa ma tylko jeden cel – poniżenie Rosji, za wszelką cenę – Rosja musi zostać poniżona, upokorzona a jej Prezydent wyśmiany. Nad losem „głupowatych” Rosjan, którzy nie potrafią dobrze skręcić szafy czy stołu można ubolewać, no bo wiadomo, że „nie są wykształceni”, a poza tym to Słowianie, więc czego można od nich wymagać? Wiadomo – Rosja, to wódka, armaty, czołgi i mróz. Po prostu nie mieści się w głowie skala świństwa jakie chce się Rosji wyrządzić, bazując na złych założeniach i czyniąc wszystko, żeby ukazywany obraz był jak najgorszy, w zasadzie najgorszy z możliwych.

  Dziwi tutaj to, że nie tylko nie ma obiektywnych relacji, ale one nie występują nawet w wiadomościach agencyjnych – chyba wszyscy dziennikarze zachodniego świata uparli się na to, żeby ośmieszyć Rosję. Zniweczyć jej wysiłki, za wszelką cenę wykazać, że to co robią Rosjanie, to co udało się im osiągnąć nie ma żadnej wartości, a nawet jeżeli to wymaga poprawy – chociaż jest lśniące i pachnące od nowości. To wszystko nie ma znaczenia, liczy się ile razy Rosjanom zgasł znicz olimpijski, oczywiście nie ma znaczenia że zawieźli go w kosmos! Liczy się ile razy zgasł… W przypadku niezależnej Rosji liczą się tylko negatywy, same złe i jeszcze gorsze wiadomości…

  Jeszcze jeden fotoreportaż z jakimś bezdomnym psem na ulicach Soczi, który nie może przejść przez ulicę do swojego siedliska, ponieważ zabudowano pobocze ekranem dźwiękoszczelnym – i po prostu można stracić cierpliwość, ta cierpliwość nawet w Rosji musi kiedyś znaleźć swoje granice, albowiem ośmieszaniu, upodlaniu i niesprawiedliwości musi kiedyś ktoś dać odpór. Po prostu nie można ścierpieć tych kłamstw, ale prawda obroni się sama!

  Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,