9 maja – Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich uratował świat od faszyzmu!

Inspired by: Autorstwa User:Kalan – Praca własna, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2084063

9 maja to trudna data w naszym kraju. Władza zgadza się na upamiętnienie 8 maja jako daty zakończenia II Wojny Światowej, jednak realia są takie jakie wówczas były – liczy się moment, w którym zwycięzca przyjął kapitulację pokonanego wroga. Zwycięzcą II Wojny Światowej w Europie był Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich. To Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich pokonał Niemcy i ich sojuszników, ratując świat od faszyzmu. Alianci zachodni nie byli ani do końca lojalni, ani nie wnieśli adekwatnego wkładu w zwycięstwo – po części oszczędzali swoje siły, pozwalając Niemcom i ich sojusznikom na bardzo silną obronę defensywną na wschodzie. W części się im nie śpieszyło, w zasadzie na niektórych odcinkach w pewnych okresach udawali, że prowadzą ofensywę. Przyjmowali niemieckich Żołnierzy jako jeńców, włączali członków faszystowskiego aparatu państwa do okupacyjnej administracji i wiele więcej.

Ziemie polskie zostały wyzwolone przez Armię Czerwoną i Ludowe Wojsko Polskie. Właśnie dlatego datą zakończenia wojny dla nas powinien być 9 maja. Oczywiście, nie szkodzi nam również świętować 8 maja, ponieważ mieliśmy Siły Zbrojne na zachodzie, które co prawda bardzo szybko po wojnie przestały być potrzebne aliantom i np. Wielka Brytania nie zaprosiła Polaków na defiladę zwycięstwa. Jednak trzymajmy się faktów – Polskę wyzwolił ZSRR i jego niezwyciężona, najpotężniejsza armia, jaką do dzisiaj widział świat.

Właśnie to trzeba pamiętać, właśnie ten oczywisty fakt należy zachować w pamięci i mieć na uwadze. Jest to szczególnie trudne w naszym kraju i nadzwyczajnie trudne w obecnych czasach, pod rządami niesłychanie doktrynalnej opcji politycznej, która uczyniła sobie z nienawiści do Rosji i negowania jej historycznego dorobku – coś więcej, niż zakłamywanie rzeczywistości. W naszym kraju obecnie mamy do czynienia z tworzeniem historii alternatywnej, czego koronnym przykładem jest właśnie przyjęcie nie ostatecznej daty zakończenia wojny za jedyną obowiązującą.

To jest totalnie żałosne samo w sobie. Jednak nasza oficjalna historiografia negująca czyn zbrojny Armii Czerwonej, Ludowego Wojska Polskiego i licznych formacji partyzanckich, w tym Armii Ludowej (o której się zapomina a jej wkład w wyzwolenie kraju był poważny, zwłaszcza na terenach wiejskich), to jest historiografia ślepa na jedno oko i pełna niedomówień i zakłamania. Tak jakby wojna skończyła się, zanim się skończyła a wojska ZSRR – miliony ludzi, nie wiadomo dlaczego znalazły się w Berlinie. Może przefrunęli na skrzydełkach jak elfy?

Nikt, kto dzisiaj żyje w Polsce nie może mieć najmniejszych wątpliwości, że zawdzięcza życie właśnie temu zwycięstwu, temu poświęceniu milionów mężczyzn i kobiet w szarych mundurach, którzy szli do nas z lasów wiecznej Tajgi, stepów Kazachstanu, czy z niepokonanych: Moskwy, Stalingradu czy Leningradu! Ponieważ plany niemieckiego okupanta, co do „przyszłości” Polaków i innych mieszkańców ziem polskich były jednoznaczne i miały charakter ludobójczy, co zresztą zostało udowodnione. Nie można mieć w tym zakresie żadnych wątpliwości.

Wykazywanie związku przyczynowo-skutkowego pomiędzy pojawieniem się nad Wisłą Armii Czerwonej, a odejściem z jej rejonu wojsk niemieckich i ich sprzymierzeńców nie ma sensu dla ludzi, którzy mówią o wymianie okupanta. Jeżeli bowiem nawet przyjęlibyśmy tą narrację, to trzeba zapytać o dwie rzeczy: po pierwsze jaki był charakter tej „okupacji”, a po drugie czy to przypadkiem nie było tak, że nasi ówcześni „sojusznicy” zgodzili się na taki bieg spraw – uznając nawet wynik ówczesnych wyborów? Zwłaszcza ten drugi aspekt wymaga unaocznienia przecież, wyraźnie wskazuje że wszystko było legalnie – jak na ówczesne standardy i uznane międzynarodowo. To alianci zachodni cofnęli uznanie dla legalnego rządu Rzeczypospolitej w Londynie, pokazując czym był i za co go mieli. Takie są fakty historyczne! Pamiętajmy o tym w ten dzień!

Jeżeli chodzi o charakter radzieckiej „okupacji”, to można o niej powiedzieć, że w krótkiej perspektywie czasowej była ona państwotwórcza, a w długiej perspektywie czasowej miała charakter cywilizacyjno-twórczy. Bardzo szybko umożliwiono uporządkowanie państwa, scalenie jego terytorium oraz odtworzenie instytucji państwowych, przede wszystkim Wojska, jak również całej administracji. Już na starcie doszło do reformy rolnej, a później do odbudowy całego kraju. W tym totalnie zniszczonej stolicy, w której przetrwaniu jak wiadomo nie pomogło Powstanie. Uwaga – kosztem był terror, w tym prześladowanie i zabicie jak również wywiezienie wielu patriotów. Jednak to był koszt nastania nowej władzy, jeżeli ktoś chce – może ją nazywać władzą okupacyjną, jednak pamiętajmy, że uznali ją zachodni alianci.

Pamiętajmy więc o zwycięzcach, którzy uratowali nas od ludobójczej – niemieckiej – okupacji. Wyzwalając nasze ziemie, później przyczyniając się do odbudowy kraju i do jednego z najlepszych okresów w naszej historii.

47 komentarzy do “9 maja – Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich uratował świat od faszyzmu!

 • 9 maja 2021 o 07:48
  Permalink

  Bardzo się wzruszyłem. Chwała niezwyciężonej Armii Czerwonej i Ludowemu Wojsku Polskiemu! Chwała Armii Ludowej! Chwała budowniczym Polski Ludowej! 1000 szkół na 1000 lecie!

  Odpowiedz
 • 9 maja 2021 o 09:00
  Permalink

  Chwała zwycięzcom. Pamiętajmy też, że to byli przede wszystkim zjednoczeni Słowianie, bo to przeciwko nam było skierowane ostrze eksterminacyjne faszyzmu. Traktowano nas, jak podludzi. Okazało się jednak, że jesteśmy bardziej inteligentni niż Niemcy bo potrafimy się zjednoczyć i walczyć o swoją wolność. Jaki bowiem poziom inteligencji trzeba mieć, aby iść ślepo za ideologią faszyzmu i dokonywać ludobójstwa? Ich niby wyższa murowana kultura okazała się niczym wobec drewnianej i glinianej, ale wolnej i pełnej człowieczeństwa.
  Nie zapominajmy też, że faszystów popierał Watykan ze swoją religią okupacyjną.

  A co do czasów powojennych:
  “Uwaga – kosztem był terror, w tym prześladowanie i zabicie jak również wywiezienie wielu patriotów. Jednak to był koszt nastania nowej władzy, jeżeli ktoś chce – może ją nazywać władzą okupacyjną, jednak pamiętajmy, że uznali ją zachodni alianci.”
  – można zapytać, co to byli za patrioci skoro występowali zbrojnie lub w kolaboracji z zachodem przeciwko większości ludowej, która chciała nowej Polski sprawiedliwej i walczyła o nią od XIX wieku? Co to byli za patrioci skoro zawiązywali podziemne organizacje mające na celu zniszczenie nowej władzy ludowej i zabijali tysiące niewinnych ludzi pragnących życia bez pańskiej i plebańskiej niewoli? Dla mnie to nie byli patrioci, skoro chcieli powrotu do sanacji i feudalno-kościelnego systemu z zamiarem dalszego wykorzystywania prawdziwego narodu jako taniej siły roboczej na folwarkach i prywatnych fabrykach. Nie zaliczam ich także do prawdziwego narodu, bo ten jest ludowy.

  To była prawdziwa patriotka:
  „Utratę ”dóbr” uważałam, za akt sprawiedliwości dziejowej – naprawdę!” – Anna Tatarkiewicz (Przegląd z 6 maja 2013 r.).

  Odpowiedz
  • 9 maja 2021 o 16:06
   Permalink

   @Miecław. …bo to przeciwko nam było skierowane ostrze eksterminacyjne faszyzmu. Nie tylko faszyzmu. A,
   raczej plany Wspólnej Zjednoczonej Europy, od Atlantyku po Ural, (resztki Sławian wygnane za Ural).
   Tak, tak …pierwszym wykonawcą planu był narodowosocjalistyczny przywódca p. Adolf Hitler, de Gaulle to dopiero lata 60′
   ubiegłego wieku , ale to już w innym kontekście. ☺️

   Odpowiedz
 • 9 maja 2021 o 11:06
  Permalink

  pytanie, dlaczego autor nie napisal w moim kraju…?

  autor napisal(…)
  9 maja to trudna data w naszym kraju.

  NO JAK PANI/PAN MYŚLI? BO DRŻYMY Z NIECIERPLIWOŚCI PRZED TĄ EGZEGEZĄ? POZDR. WEB. JÓZ.

  Odpowiedz
  • 14 maja 2021 o 18:52
   Permalink

   do bogo22
   ja mówię i piszę: “w tym kraju” od 1990 roku

   Odpowiedz
 • 9 maja 2021 o 11:10
  Permalink

  Ogladając defilade z Moskwy, widzac poczet sztandarowy Rosji, brkowało mi w nim ……. polskiego sztandaru, jak na Defiladzie Zwyciestwa w 1945 r. Negowanie najwiekszego zwyciestwa Polski w jej historii, to wstyd i poniżenie Polaków, tych co żyją i tych co oddali zycie za WOLNĄ POLSKE.
  Cześ pamięci polskim bohaterom, walczącym na frontach II wojny światowej.

  Odpowiedz
 • 9 maja 2021 o 11:48
  Permalink

  ZSRR poniosło największe straty- zarowno ludzkie jak i materialne, w czasie wojny.
  Wiązało 90% sił Wehrmachtu i podobny udział miało w stratach bojowych tej machiny smierci.
  Obecnie, usiłuje się przepisać historię.
  Co jest celem?
  Nowy Pakt Antykominternowski?
  Stworzenie przyzwolenia na nową wojnę- z Chinami, Rosją, Iranem?

  Według tej nowej narracji, zostalismy “zniewoleni”….
  To zniewolenie skutkowało eksplozją bazy przemysłowej, powszechną opieką zdrowotną, bezpłatnym szkolnictwem, miejscami pracy, tanimi wczasami, itd.
  Czym skutkuje obecne “wyzwolenie”?
  Odwrotnoscią, cofaniem się, regresem w każdej dziedzinie.

  Represje stalinowskie w Polsce, walka z opozycją i bandami, wyglądają źle.
  Do czasu, gdy porównamy, co wyprawiały na swoich terytoriach zaleznych takie kraje jak Francja, Belgia, Holandia, USA.
  Walka o utrzymanie kolonializmu, toczyła się do lat 70′, i toczy się nadal.
  Kraje zależne, nie mają na swoim terytorium nic porównywalnego z dokonaniami PRL.
  “Wolny Świat” wygląda jakoś blado w Afryce, czy Ameryce Pd.

  Ale, “ciemny lud” kupuje propagandę bezrefleksyjnie…..

  Ps.
  Kto wygrał ostatecznie II światową?
  BANKI….ją finansujące.
  Obecny ciąg wojen, od 1990 się toczących, to dalszy ciąg ZARABIANIA na krwi przelanej.

  Ps.
  Bardzo ciekawe przemówienie Ławrowa.
  https://thesaker.is/foreign-minister-sergey-lavrov/

  Odpowiedz
  • 29 maja 2021 o 15:19
   Permalink

   Bo zostaliśmy zniewoleni i okradzeni ze wszystkiego na 45 lat. Tak prawdy nie zakopiesz ruski trollu

   Odpowiedz
 • 9 maja 2021 o 12:21
  Permalink

  Ciekawy artykuł i interesujące konkluzje.

  Rozważmy fakty.

  Stany Zjednoczone długo się wahały, czy się zaangażować w wojnę.

  Pomogła presja Wielkiej Brytanii i Obywateli Amerykańskich o Żydowskich korzeniach, bo od tych ocen Amerykanie zaczęli widzieć konflikt jako zwalczanie nieludzkiej ideologii.

  To pozwoliło im wesprzeć Związek Radziecki materialnie w wojnie – co było bardzo istotne.

  Agresja Japonii była tylko NACIŚNIĘCIEM SPUSTU, żeby uruchomić OFICJALNIE amerykański potencjał, który już od ok. 1940 roku był uruchamiany na potrzeby wojenne.

  Wsparcie Związku Radzieckiego przez Aliantów Zachodnich było wyborem racjonalnym, choć za cenę przemilczeń i wytłumienia antybolszewizmu, czego dowodem na małą skalę, było MILCZENIE ALIANTÓW w sprawie Katynia.

  Ocena sumarycznych potencjałów Zachodu i Związku Radzieckiego, wspieranego technologicznie i materiałowo przez USA (oraz trochę przez Wlk. Brytanię) – przyniosła wynik dający PRZEWIDZIEĆ zwycięstwo.

  Ceną za to zapłacili wszyscy, z tym że Zachód płacił przede wszystkim MATERIALNIE, a Związek Radziecki – głównie w ludziach.

  Nie zapominajmy o tym, szczególnie o poległych na terenach Polski – Czerwonoarmistach.

  W tle są miliony ofiar Holokaustu.

  Bez nich i stopniowego uświadamiania sobie przez Elity Zachodu – że zabijano masowo Żydów, nie byłoby tego emocjonalnego zaangażowania Zachodu i wytrwania do końca w koalicji ze Związkiem Radzieckim.

  Ta koalicja byłą potrzebna Stanom Zjednoczonym na udział ZSRR w ostatecznym pokonaniu Japonii, bo nie znano jeszcze skutków użycia broni jądrowej.

  Po prostu liczono, że Związek Radziecki znowu zapłaci krwią swoich Obywateli w pokonaniu Japonii, co nie okazało się już konieczne po Hiroszimie i Nagasaki.

  A dalej był Żelazna Kutyna i Zimna Wojna, z epizodami w Korei i Wietnamie.

  Zachód uparcie chce nieść DEMOKRATYCZNE wartości na obszarach innych kulturowo, jak Irak czy Afganistan, skąd po 20 latach musi się wycofać.

  To NIESIENIE DEMOKRACJI przy pomocy bomb jest bardzo Amerykańskie i w stylu DZIKIEGO ZACHODU, ale już jest anachroniczne w XXI wieku, wieku społeczeństwa informatycznego.

  Nie da się się już zakłamywać rzeczywistości.chyba że w takich krajach jak Nadwiślańskie Macondo, gdzie na głównych zwycięzców wysuwani są Żołnierze Wyklęci wraz z rajdem Brygady Świętokrzyskiej NSZ spod Kiec – aż do Czechosłowacji w maku 1945 roku.

  Ta Brygada NSZ działała cały czas na tyłach wojsk niemieckich, ale w końcu zajęła jakiś opuszczany obóz koncentracyjny i mogli ogłosić SWÓJ SUKCES.

  Te i inne fakty są obecnie albo przemilczane albo nagłaśniane przez propagandę rządów Dobrej Zmiany.

  Ostatnio w Krakowie odbył się proces WYKLĘTEGO, który nim nie był i Sąd nakazał mu zwrot około 300 000 zł uzyskanego za NIEZŁOMNOŚĆ – odszkodowania …

  Nie chce mi się oceniać roli Francji podczas II wojny jak i nagłego wzrostu jej pozycji – tuż po zakończeniu wojny.

  Widocznie taka była potrzeba u Sojuszników (w tym ZSRR), żeby podczas podpisania Aktu Kapitulacji pojawiło się CZWARTE SUPERMOCARSTWO.

  Po prostu – INTERESY, o czym my żyjący nad Wisłą – zapominamy.

  Rządzący i opozycja wszystkich obozów Nadwiślańskiego Macondo usilnie wciskają nam EMOCJONALNE obrazy z historii w oderwaniu od faktów, żeby uwypuklić SWOJE RACJE, w tym Powszechnie Panującą RUSOFOBIĘ, co już zaczyna być śmieszne i żałosne, a za kilka lat – może być przeciwskuteczne.

  Pożyjemy (o ile COVID-19 odpuści) – zobaczymy.

  Amen.

  Takie to

  Odpowiedz
  • 9 maja 2021 o 17:27
   Permalink

   @Inicjator. (Advocatus diaboli). “W tle są miliony ofiar Holokaustu.” I Jak ‘te miliony” wyglądają na tle
   planowej depopulacji Sławian?
   A gdzie hekatomba Sławian? Śmieszy mnie takie ujęcie!
   Rozumiem ze w następnym roku z okazji, nie omieszkasz pan wspomnieć JUŻ pełna gębą O POLSKICH NAZISTACH?!
   Przypominam że w Wermachcie i ss III Rzeszy (nie tylko służby specjalne) służyli nie tylko szeregowi żydzi
   i to w liczbie szacowanej na “ponad sta tysięcy’!
   Treść komentarza waniejet kosmopolityczną lewicą!
   Retoryczne pytanie postawione publicznie przez Marylę Husyt Finkelstein, matkę https://pl.wikipedia.org/wiki/Norman_Finkelstein
   Skoro każdy, kto twierdzi, że jest ocalałym z holocaustu, naprawdę nim jest, to kogo zabił Hitler?

   Odpowiedz
  • 14 maja 2021 o 18:58
   Permalink

   “Agresja Japonii”, zgodnie z ostatnimi odkryciami historyków to USA sprowokowały Pearl Harbour, gdyż systematycznie odcinały japonie od dostaw surowców na oceanie spokojnym. A więc kto kogo napadł – sprawa dyskusyjna, bo zresztą gdzie Hawaje a gdzie Stany Zjednoczone?
   Czy wyzwoleńcza inwazja Chin Ludowych na Tajwan też będzie “agresją Chin na USA”?
   Poza tym ma Pan rację.

   Odpowiedz
   • 14 maja 2021 o 21:56
    Permalink

    @daniel. Z uwagi na brak czasu ujmę krótko. Amerykanie w swojej masie mieli w doopie to co wyrabia się
    w Europie, ‘ponadnarodowcom” potrzebny był silny bodziec co by włączyć się . Takim dobrym
    (sprowokowanym) pretekstem był Perl H. no i tak potrzebne oburzenie zwykłych Amerykanów
    ziściło się ….

    Odpowiedz
   • 29 maja 2021 o 15:24
    Permalink

    Inwazją Chin ludowych na cokolwiek jest zbrodnia na ludzkości i łamaniem praw człowieka przy głośnym przyklasku ruskich

    Odpowiedz
    • 29 maja 2021 o 18:27
     Permalink

     Odpowiem słowy twojego solidarnościowego heroja – “SvvvvvvvJ DvvvvU”!!

     Odpowiedz
  • 29 maja 2021 o 15:23
   Permalink

   Rusofobia to rozum i godność człowieka. Trzeba w Rosji zaprowadzić demokrację skoro tego jeszcze nie rozumieją. Tak jak nie rozumieją tego w krajach trzeciego świata gdzie trzeba im to wbijać do głów bombami bo inaczej przez następne 100 lat byliby zacofanym i dzikusami tak jak zacofanym i dzikusami są rusofilie które nie rozumieją że ZSRR główny sojusznik Hitlera jedynie pod koniec wojny stał się jego okazjonalnym wrogiem i to tylko przez decyzję Hitlera o zaatakowaniu tego zadupia

   Odpowiedz
 • 9 maja 2021 o 13:10
  Permalink

  Dochodzi do paradoksalnej sytuacji, że oskarżane o masową inwigilację Chiny, wychodzą z inicjatywą światowego bezpieczeństwa danych!! A co proponują zachodnie „demokracje”?

  „Zielony paszport” dla zaszczepionych, ogólnoeuropejski system zbierania danych osobowych, masową kontrolę maili, portali społecznościowych, forów dyskusyjnych i messengerów typu WhatsApp, blokowanie niewygodnych informacji, czyli de facto cenzurę i zakaz stosowania programów szyfrujących!
  To tylko parę przykładów z Europy!!

  Niemieckie ministerstwo spraw wewnętrznych wyskoczyło z pomysłem przymusu rejestracji na portalach społecznościowych, adresach mailowych itp. Przy pomocy wszystkich danych z dowodu osobistego!
  https://pecuniaolet.wordpress.com
  ===========

  Walka o wolność, demokrację, prawa człowieka, przybiera ciekawe formy….

  Ps.
  Trochę nie na temat, ale zmierzamy w pewnym kierunku, za pomocą konkretnych narzędzi steruje sie poglądami społeczeństw- zachodnich głównie.
  Efekty będą w ciągu następnych pięciu lat.
  Na razie, tresura społeczeństw daje zadawalające wyniki….

  DLATEGO SUGERUJĘ WSPIERAĆ NASZ PORTAL, BO MOŻE PAN NIE MIEĆ GDZIE PISAĆ 🙂 POZDRAWIAM WEB. JÓZ.

  Odpowiedz
  • 9 maja 2021 o 16:22
   Permalink

   @wmw

   Zachodnie systemy feudalno-kapitalistyczne muszą znaleźć sposób na utrzymanie swojej władzy nad własnym społeczeństwem w dobie internetu, bo ze względu na powszechny dostęp do informacji zaczyna im się wymykać kontrola nad pospólstwem, które co raz bardziej domaga się normalności i sprawiedliwości. Oligarchia nie chce utracić władzy ze swoimi politycznymi lokajami, którzy obstawiają wszystkie praktycznie partie i robią wszystko, aby interesy oligarchii, tej nowoczesnej arystokracji nie były zagrożone. Dlatego tzw. prawa człowieka w interpretacji zachodu, które posłużyły im do podboju demoludów, mogą pójść wkrótce w odstawkę, jeżeli interesy oligarchii będą zagrożone.

   Już dawno temu autor książki o demokracji amerykańskiej de Tocqueville napisał: “Wizerunek amerykańskiego społeczeństwa jest, że się tak wyrażę, pokryty demokratycznym pokostem, pod którym tu i ówdzie ujawniają się dawne barwy arystokratycznego porządku świata”. Źródło: A. de Tocqueville, O demokracji w Ameryce, Warszawa 1976, s. 59.

   Takim samym pokostem niby demokracji są pokryte społeczeństwa zachodnie, ale pod tym pokostem co raz bardziej widać odzyskiwaną władzę przez dawną arystokrację i nową oligarchię, która zmierza wprost do utrzymywania demokratycznej fikcji w celu władania swoimi społeczeństwami i światem. Doskonale to widać, jak szybko szczątki postfeudalnej arystokracji w Polsce, które przetrwały II wojnę światową, bywało że nawet w kolaboracji z faszystami, odzyskały wpływ na politykę w III RP. Bez wsparcia Kościoła i zachodniego kapitału nie byłoby to możliwe. Nowa oligarchia i stara arystokracja to odrębna klasa społeczna, kosmopolityczna i antynarodowa, która toczy walkę o utrzymanie wpływów i władzy nad światem, a lud sterowany kropidłem lub smartfonem nawet nie rozumie co się dzieje.

   Ością w gardle stanęły im Chiny i Rosja, które tworzą własne porządki społeczne.
   Zachód zmierza wprost do totalitaryzmu, a my jesteśmy w strefie zgniotu na granicy ich kolonialnych interesów, dzięki okupacji religijnej i naiwniakom oraz zdrajcom rodem ze styropianu.

   Odpowiedz
   • 29 maja 2021 o 15:27
    Permalink

    Na szyi zachód zwycięży i wyzwoli Rosjan od putinowskiej niewoli i wprowadzi bohaterska demokracjie jak w 1989 roku! Precz z antyzachodnią propagandą!

    Odpowiedz
    • 29 maja 2021 o 18:25
     Permalink

     Na pewno nic tobie nie dolega?Mam na myśli twoją psyche …albo zmień wracza!

     Odpowiedz
 • 9 maja 2021 o 15:32
  Permalink

  WEB. JÓZ.

  Dysponując sporymi “luzami czasowymi” i ciekawością świata, mozna wyczytać wiele.
  Stopniowo poszerzając swoją wiedzę, między innymi dzięki KOMENTARZOM pod wieloma teksami i zawartością zamieszczanych tam linków.
  Taka baza danych, umożliwia orientację w świecie gospodarki, polityki.

  Pisać?
  Wbrew głównemu nurtowi?
  Wbrew dominującej narracji?
  Bawiłem się w to przez kilkanaście lat, będąc stopniowo banowanym.
  Nie jest obecnie w cenie zdrowy rozsądek.
  Cenne jest podażanie za stadem…

  Pozostaje mi jedynie zamiast kopania się z koniem, sugerować czytanie mądrzejszych od siebie.

  Odpowiedz
 • 9 maja 2021 o 18:38
  Permalink

  Jak nisko trzeba upaśc, aby w tak Wielkim Dniu Zwycięstwa, zpomniec o tych co oddali życie za Polske, co to za naród, ktory w tak istotnym dla swojego panstwa dniu, nawet nie wspomni o polskich żołnierzach, nie złozy kwiatów, zapali znicza pamięci, za tych ktorzy oddali życie za Polskę. Jesteśmy druga ukrainą, gdzie idącego z kwiatami wetarana banda ukrainców uniemożliwiała mu złozenie kwiatów, jakim trzeba byc zwyrodnialcem, aby dopuścic się czegoś takiego. Gdzie my jesteśmy i dokąd to wszystko zmierza, opamietajmy sie póki pora.

  Odpowiedz
  • 9 maja 2021 o 22:04
   Permalink

   @wizen. Za późno na opamiętanie, zbyt daleko zaszliśmy w las. Którą u’kraine masz pan na myśli BO chyba nie tą Одесса: БЕССМЕРТНЫЙ ПОЛК и тысячи людей заполонили улицы https://www.youtube.com/watch?v=caRJEyVqlQ8&t=319s
   Jest niestety ta druga (oficjalna) twarz, czy raczej morda Marsz pamięci Waffen SS – Galizien (Kijów 28.04.2021) taka europejska (UE), podana wyżej rosyjska (Ruska).

   Odpowiedz
  • 29 maja 2021 o 15:28
   Permalink

   Nigdy nie złożymy kwiatów na grobach czerwonych mongolskich zbrodniarzy i bandziorów gwałcących polskie kobiety ze Stalinem ma ustach

   Odpowiedz
   • 29 maja 2021 o 18:24
    Permalink

    Wystarczy że napiszesz w liczbie pojedynczej, cccc umnik.

    Odpowiedz
 • 9 maja 2021 o 19:01
  Permalink

  Czekam zawsze na ten moment kiedy Szojgu ‘zatrzymuje się na chwilę”, wyjeżdżając ze Spasskiej Baszni: https://pl.wikipedia.org/wiki/Baszta_Spasska
  miód na moje serce i (widzę) przerażenie w oczach różnych eurokomunistów i takich’że lewicowców,
  eurokołchoźników! Pacz: od 11:35 min. do 11:59 min. wymienieni wyżej nienawidzą Rosji za trwanie przy Bogu, i za utrwalanie
  odwiecznych konserwatywnych zasad. A i treść komentarzy pod rolikami jest budująca, przypominam że to nie jest lewicowo-komunistyczny kanał , gdzie dominuje “rusofobia i Jewropa” Parada Zwycięstwa 9 maja w Moskwie \\ Wolność TV https://www.youtube.com/watch?v=aod7zF_j_dw

  Obchody “Dnia Zwycięstwa” w Mińsku. Uroczystości z prezydentem A. Łukaszenką \\ Wolność TV
  https://www.youtube.com/watch?v=gtccYZVU_jY&t=10s

  TAM jest NORMALNIE, nie ma komunizmu (tak jak na Zachodzie, Polsce czy w USA) ani namordników ani szczypawek! TAK, tak …nikt-nikogo
  nie terroryzuje ani nie duraczy … 🙂
  Pozwolę sobie wymienić dwa wielkie obiekty nienawiści światowej lewicy i komunistów: Licznos’t (osoba) STALINA, i współczesna, nie poddająca się “trendom” ROSJA!
  😇

  Ps. Miecławie, czy wyfasowałeś już skrzętnie zakitrane 100 g. ? 🙂

  Odpowiedz
  • 9 maja 2021 o 22:51
   Permalink

   @krzyk58

   Owszem, wypił ja także na zaś za jak najszybszy upadek okupantów wiadomo jakich. 🙂
   Pozdrawiam

   Odpowiedz
  • 29 maja 2021 o 15:33
   Permalink

   Za to współczesna tak bardzo niekomunistyczny Rosją uznaje Stalina za swojego bohatera i wychwala komunistyczną armię czerwoną czego ten niby tak bardzo komunistyczny zachód nie robi

   Odpowiedz
   • 29 maja 2021 o 18:23
    Permalink

    I w tym miejscu mylisz się, p. ccccc. Niestety, ale tak nie jest – czego b. żałuję!

    Odpowiedz
 • 9 maja 2021 o 19:16
  Permalink

  Krzyk58!
  Nie zrozumiał Pan mojego wywodu.

  Śmierć milionów Słowian nie AKTYWOWAŁA jakiejś woli udziału w WOJNIE przez USA.

  Bo to byli SLAVES!

  Natomiast wiadomo, że w USA była i jest bardzo wpływowa DIASPORA Żydowska.

  To ludobójstwo, celowa eksterminacja Żydów przez Niemców Hitlerowskich – było czymś niespotykanym.

  Zaplanowano i mordowano w przemysłowy sposób MILIONY Żydów.

  Udział ZSRR w wojnie zmniejszył tę liczby, w mojej opinii o jakieś 1-2 miliony plus 1 milion Słowian – bo byliśmy kolejni do eksterminacji.

  Dlatego powinniśmy być wdzięczni Żołnierzom Armii Radzieckiej, bo to oni REALNIE GINĘLI, za skrócenie czasu działania SZALEŃCZYCH NAZISTÓW.

  Z drugiej strony USA musiała planować, jak ułożyć sobie relacje z Niemcami po zwycięskiej wojnie, pamiętając lub nie o ich udziale w Holokauście.

  Znowu INTERESY.

  Dlatego wpływ Żydów na POZIOM zaangażowania Zachodu w wyzwalanie Europy, mimo globalnych interesów USA – Wielkiej Brytanii – był BARDZO ISTOTNY.

  Można im zarzucać że za późno, że za mało zrobili żeby ratować swoich braci sprzed komór gazowych.

  Ale tak naprawdę nie było podczas trwania wojny TWARDYCH DOWODÓW Ludobójstwa.

  Nawet w okupowanej Polsce nie za bardzo wierzono w OGROM ZBRODNI, do to było robione z dala od ludzkich oczu, a internetu (jak pan zapewne wie) – wówczas nie było.

  Dlatego jak jest Pan wierzący, niech zmówi Pan modlitwę za dusze poległych Czerwonoarmistów.

  Bo USA nie kwapiły się do szafowania życiem swoich żołnierzy w wojnie na kontynencie europejskim, chociaż też ich sporo (za dużo, jak mówią!) – zginęło.

  Amen.

  P.S.
  Wojny są głupie i tyle.

  Odpowiedz
  • 9 maja 2021 o 21:49
   Permalink

   Jest kilka ciekawych tekstow, publikowanych w “Bibuła”.
   Kwestionujacych niewiedzę.
   A raczej, piszących o CELOWOŚCi eksterminacji żydowskich biedakow.
   Syjonisci niekoniecznie lubili Chałaciarzy.
   Złożenie ich w ofierze, by uzyskać przyzwolenie mocarstw na Izrael, było sensowną opcją.
   Polityka, to CYNIZM.
   Produkcja MĘCZENNIKÓW, odbywa się taśmowo- zgodnie z politycznym zapotrzebowaniem.

   Jest też kilka tekstow, mowiących o finansach.
   KTO FINANSOWAŁ zbrojenia?
   Klasyką jest chyba Sutton, z jego “Hitler a Wall Street”.

   PECUNIA NON OLET- jest ponadczasowe.

   Odpowiedz
   • 29 maja 2021 o 15:36
    Permalink

    A kto finansował Hitlera? A Stalin finansował Hitlera. Dzień przed atakiem rzeszy na ZSRR ostatni pociąg z dostawami paliwa i zboża przyjechał do Niemiec ZSRR. Tak się pięknie Stalin i Hitler obściskiwali za plecami zachodu a teraz ciemny lud wierzy w propagandę o wielkim zwycięstwie armii czerwonej

    Odpowiedz
    • 29 maja 2021 o 18:21
     Permalink

     P. cccccc. “Wool sztryt”, i cyty london”.

     Odpowiedz
  • 9 maja 2021 o 21:53
   Permalink

   “Rosja, Rosja ponad wszystko” – KW 50 Nd. 9.5.2021 . Poręba Jabłonowski (Olszański) Osadowski.

   https://www.youtube.com/watch?v=zqQ5oOTEJF0

   @Inicjator. “Bo to byli SLAVES!” Niedobrze dzieje się gdy pan (człowiek , nie przesadzę jeśli napiszę – erudyta), kupił i propaguje narracje naszych odwiecznych wrogów.
   A może jest pan – jednym z nich? Taki niegdysiejszy, formułowy “@(towarzysz) Michał”?
   Tiaaa, jak w tym rosyjskim szmoncesie kiedy to żyd tłumaczy jakie to wielkie nieszczęście ‘ta wojna”,
   BO TO i rodzinę należy ewakuować i cały dobytek (dorobek) życia , a i samemu udać się w ciepłe,
   słoneczne, spokojne,ustronne miejsce do Taszkientu, …wam Ruskim to dobrze, wszystko takie proste, bierzecie karabin do ręki i idziecie walczyć za rodine!
   A Sz. uprawia mi tu jakieś “całopalenia”. M. Poręba w zam.
   wyżej roliku odnosi się również do kwestii martyrologii/Holokaustu Sławian ….tak, tak NIKT nie ma
   monopolu na wyłączność!! Przyznam że usiłują nadać sobie formę wyjątkowości. TO niesmaczne!

   Zgadzam się z p. P.S. ale, zachodzi proste pytanie KTO (jaka nacja) ZAWSZE za nimi (wojnami) stoi?

   Odpowiedz
 • 9 maja 2021 o 21:53
  Permalink

  Takie skojarzenie.

  Chruszczow- Ukrainiec- nadzorował przebieg Hłodomoru….
  Czyli- analogicznie do Syjonistow- przedłożył INTERES nad życie ziomkow.

  W ten sposob, mozna w geopolityczne perturbacje wpędzić każdy narod, kontrolując, czy dobierając przywodcow.
  Najlepsi sa fanatycy…..
  Niestety, z czasem są nieprzewidywalni i niekontrolowalni.

  Odpowiedz
  • 14 maja 2021 o 19:10
   Permalink

   To Chruszczow wypuscił banderowców z turem (ponad milion przestępców) i dzisiaj ich potomkowie zrobili majdan pod ameryckie dyktando i postawili ludobójcom pomniki i organizują faszystowskie marsze SS Galizien. Na pocieszenie: ilu bandersynów i banderwnuków jest w strukturach władz obecnego Lechistanu?
   To Chruszczow darował Ukrainie Krym jakby im psa lub sokoła darował.
   To Chruszczow zapoczątkował upadek ZSRR.
   Ten debil poróżnił ZSRR z ChRL bo Mao bardzo cenił Stalina.

   Odpowiedz
   • 14 maja 2021 o 21:49
    Permalink

    @daniel. “To Chruszczow …) Dokładnie. Ale powiedz to pan do komunisty “wlodka” będzie obrażony
    i zniesmaczony… tiaaaaa. Kiedyś “krzyka” wyzywano od różnych takich spiskowców czy “kreacjonistów”, cokolwiek to znaczy, i pomyśleć że jeszcze dziś są ludzie gotowi przyjmować za pewnik to co usłyszeli na wieczorowych kursach marksizmu-leninizmu, i to gdzie, na forum OP! Mój Boże!
    Z jednej strony takie tam WPK, NSZ (na szczęście 2.0), seniory bony, a z drugiej “włodki” itp. nawiedzeni i ograniczeni rokiem 1989 . 🙂 Dla takich cezurą w pozytywnym słowa znaczeniu był XX zjazd KC KPZR (ЦК КПСС) i “słynny referat”. 🙂
    Ajjjjjjjjjj. Nie wiem jak TO przełkną formułowi komuniści … 🙂

    Odpowiedz
  • 10 maja 2021 o 08:57
   Permalink

   @krzyk58

   To jest smutne i dobijające, że Polacy nie potrafią stworzyć wartościowej kultury pamięci o zwycięstwie we wspólnej wojnie ojczyźnianej, aby młode pokolenia nie ulegały fałszywej narracji i destrukcyjnej polityce historycznej. Wszystko co w temacie zrobiono w PRL nie jest kontynuowane, a nawet się to wyrzuca z obiegu publicznego. Taka masa zdrajców i pożytecznych idiotów w kulturze i mendiach III RP jest po prostu dobijająca. Zaczynam być pesymistą. Nie wiem czy kiedykolwiek się podniesiemy z tej płytkiej i bezdennie głupiej okupacji zachodniej bezwartościowej kultury.

   A można przecież piękną polską piosenkę i kulturę zwycięstwa, wolności, dobroci i normalności promować w nowej odsłonie. Przykład pięknej interpretacji przeboju Marka Grechuty:
   https://www.youtube.com/watch?v=VPtvOiqrRP8
   Niestety komercyjne stacyjki radiowe puszczają nam płytkie anglojęzyczne śmieci, a tego ni ch*ja. Ja już nawet w samochodzie przestałem słuchać radia w podróży. Szkoda nerwów i zatruwania umysłu angielszczyzną, którą już można wymiotować słuchając radiowych “szlagierów”.

   Odpowiedz
   • 29 maja 2021 o 15:38
    Permalink

    Na szczęście PRL jest głęboko na śmietniku historii a chwała kapitalizmu i rusofobii będzie trwać wiecznie!

    Odpowiedz
    • 29 maja 2021 o 18:01
     Permalink

     Lewak i neokomuch (trockista) – jak Boga kocham! 🙂 Gdzie ty masz kapitalizm? Na pewno nie tam gdzie myślisz! 🙂 Kapitalizmu nigdzie już nie ma grube dekady, noo, może czyni się jakieś udane bądź mniej próby reaktywowania w Chińskiej Republice Ludowej … 🙂 Co już widać zwłaszcza na neomarksistowskim Zachodzie czy w USA ,( wszystko z metką “czajna”)! 🙂
     Rusofobia? Fobie się leczy, bywa że skutecznie …

     Odpowiedz
 • 14 maja 2021 o 19:13
  Permalink

  do mieclaw ja już tak samo reaguję i cieszę się, że nie mam okazji ani przymusu mówić po angielsku. Czytam w tym kolonialnym języku tylko krytyczne o USA i Zachodzie teksty.

  Odpowiedz
  • 15 maja 2021 o 08:59
   Permalink

   @daniel

   Nie mam nic przeciwko znajomości języków obcych i poznawaniu obcych kultur, jest to normalne w obecnym świecie. Ale jak mi jakaś kolonialna kultura jest narzucana i wchodzi z butami w moją rodzimą, niszcząc ją, to mnie od razu krew zalewa i wyrzuciłbym z tych mendiów i radiów całe to tałatajstwo promujące neokolonialną kulturę. Ile można czytać przykładowo o problemach jakiejś tam rodziny królewskiej, co mnie to obchodzi nie jestem ich poddanym. Niech się Anglicy martwią skoro nie mają na tyle rozumu, żeby wyjść na wyższy poziom człowieczeństwa i odzyskać wolność oraz prawdziwą demokrację ludową. 🙂

   Natomiast j. niemieckiego i niemczyzny nie znoszę genetycznie, to chyba odziedziczyłem po pradziadkach i dziadkach, a wszystko przez ich ciężkie przeżycia wojenne. Epigenetyka to wyjaśnia. Więc nie poznałem tego języka wroga ze względu na ten właśnie genetyczny uraz i jak słyszę go na polskiej ulicy to od razu coś mi się w mózgu gotuje. Gdyby to ode mnie zależało z Niemcami granica byłaby zamknięta na wieczność i żaden Niemiec nie miałby prawa osiedlić się w Polsce nigdy. Tak już mam i to się nie zmieni.

   Odpowiedz
 • 29 maja 2021 o 15:42
  Permalink

  O bardzo dobrze! Zachód przez 6 lat walczył z Niemcami i zniszczył 95 procent ich armii i żadna propaganda rusofilska- ZSRR sojusznik Hitlera nie ma żadnego wpływu na poglądy Polaków. Żadna postkomuna już nie zastraszy i nie zamorduje w ciemnym lesie historyków opisujących radzieckie zbrodnie. Tylko impeeialistycznia Rosją Jesse wychwala swoich czerwonych katów i bandytów ale już niedługo wprowadzimy tam demokrację tak jak na Ukrainie!

  Odpowiedz
  • 29 maja 2021 o 18:37
   Permalink

   @K T
   Jeżeli to nie jest celowa prowokacja, to albo jesteś banderowiec, albo chory psychicznie na nienawiść. Innej możliwości i nie ma…

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.