29 maja 2018 r godz. 11:00 pikieta i konferencja prasowa pod Sejmem w sprawie łupienia polskich rodzin przez banksterów

GRAF. RED.29 marca 2018 r. odbędzie się kolejne posiedzenie Podkomisji nadzwyczajnej do rozpatrzenia projektów ustaw (druki nr 729, 811, 877 i 1863) tzw. ustaw „frankowych”. Strona społeczna 3-krotnie otrzymała odmowę uczestnictwa w tym spotkaniu.

Tego dnia Stowarzyszenie zorganizuje pikietę pod Sejmem oraz konferencję prasową (od. 11:00 do 15:00).

W ocenie Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu decyzja o odmowie uczestnictwa strony społecznej w posiedzeniu Podkomisji stanowi naruszenie zasad demokratycznego państwa prawa. Ograniczanie roli strony społecznej w procesie legislacyjnym doprowadzi do przyjęcia rozwiązania ustawowego korzystnego wyłącznie dla sektora bankowego i utrzymania jego miliardowych, częściowo nielegalnych, zysków.

Przypominamy, iż to Prawo i Sprawiedliwość w 2015 przygotowało poprawkę zrównującą kredyty odnoszące się do walut obcych z kredytami złotówkowymi. Cały Klub Prawa i Sprawiedliwości poparł to rozwiązanie zrównujące tzw. kredyty „walutowe” z kredytami złotowymi. Rozwiązanie, które ograniczyłoby wyższe koszty kredytów „walutowych” zwiększane przez banki nielegalnie poprzez klauzule abuzywne.

Takie rozwiązanie przyniosłoby budżetowi Państwa rocznie 4 mld złotych jednak Prawo i Sprawiedliwość zdecydowało, by przekazać te środki akcjonariuszom banków.

PiS toleruje również wypowiadanie umów sprzecznie z ustawą o prawie bankowym. Mimo wielu apeli Stowarzyszenia w tej sprawie obecny Rząd nie podjął żadnych działań w tym zakresie.

Sprzedaż przez banki wierzytelności bezprawnie wypowiedzianych umów firmom windykacyjnych doprowadziła w konsekwencji również do afery GetBack.

Ta nowa afera, afera GetBack, pokazuje w sposób wyraźny, że objęcie rządów przez Prawo i Sprawiedliwość nic nie zmieniło w sposobie działania nadzoru nad rynkiem finansowym i nadzór ten wciąż funkcjonuje wadliwie. Nadal mają miejsce afery finansowe w wyniku których dziesiątki tysięcy rodzin traci dorobek życia.

Stowarzyszenie na konferencji prasowej przedstawi informacje:

 • o wprowadzeniu w błąd Prezydenta RP oraz Parlamentarzystów przez Komisję Nadzoru Finansowego w sprawie skutków ustaw „frankowych”;
 • o zaniechaniach nadzoru finansowego w sprawie GetBack;
 • na temat pozwu przygotowywanego wobec Państwa polskiego wynikającego z braku skutecznego egzekwowania zasad wynikających z Dyrektywy 93/13 Rady 93/13/EWG z dnia 5 kwietnia 1993 r. w sprawie nieuczciwych warunków w umowach konsumenckich.

6 komentarzy do “29 maja 2018 r godz. 11:00 pikieta i konferencja prasowa pod Sejmem w sprawie łupienia polskich rodzin przez banksterów

 • 27 maja 2018 o 07:23
  Permalink

  Przyjdziemy. precz z banksterami i ich agentem Morawieckim zdrajcą Narodu polskiego!

  Odpowiedz
 • 27 maja 2018 o 09:06
  Permalink

  Nie popuszczajcie banksterom. Dziękuję redakcji OP że otwarcie o tym pisze i jawnie wspiera Stowarzyszenie. Inni milczą. Bo to niewygodny temat.

  Odpowiedz
 • 27 maja 2018 o 11:33
  Permalink

  No i co z tego, że się ludzie zbiorą i pokrzyczą.

  Zbyt wiele poważnych spraw finansowych jest oddanych w obce ręce.

  Doszło do tego, że polskie władze stoją na straży obcych, nienajczystszych – interesów.

  Czy to jest słuszne i to w czasie rządów niby “propolskiej” władzy “dobrej zmiany”?

  Mam duże wątpliwości.

  Wielki NEOLIBERALNY PRZEKRĘT – trwa!

  Odpowiedz
 • 27 maja 2018 o 12:58
  Permalink

  Młodzież Wielkiej Polsce, tylko nie zawiedźcie, ja też od dawna uważam, że stop bezprawiu banksterów.

  Odpowiedz
 • 27 maja 2018 o 19:54
  Permalink

  Krzyku, ja nie wiem kto jest kto. Natomiast staram się wierzyć, że ci co chcą wspomóc szlachetny cel, w tym przypadku pokrzywdzonych przez banki robią to szczerze.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.