Historia

2 maja 2014 Odessa – bestialskie ludobójstwo ludzi mówiących po rosyjsku!

 2 maja 2014 roku w Odessie miało miejsce bestialskie ludobójstwo ludzi mówiących po rosyjsku, ich jedyną winą było to, że odważyli się bronić prawa obowiązującego w ich kraju, jak również chcieli żyć zgodnie z dziedzictwem swoich Ojców i Matek. Dom Związków Zawodowych stał się miejscem śmierci ludzi, którzy się w nim schronili przed bestialskim tłumem, sterowanym przez prowodyrów. Podpalono budynek z ludźmi w środku, zablokowano wyjścia. Strzelano do ludzi, którzy chcieli skakać z okien. Bestialsko katowano tych, którzy się zdecydowali na wydostanie z budynku. Zablokowano dojazd służb ratunkowych, Strażaków, lokalna Milicja nic nie zrobiła dla zaprowadzenia porządku, doszło do linczów i masowego ludobójstwa wielu ludzi.

Do dnia dzisiejszego nie udało się wskazać sprawców ludobójstwa – spalenia ludzi żywcem i bestialskiego katowania rannych, także Kobiet i dzieci. Rodziny bestialsko zamordowanych przez lata są prześladowane, nie wolno im się upomnieć o swoje. W mediach, środowisku lokalnym, w organach porządku i wymiaru sprawiedliwości obowiązuje zmowa milczenia. Prześladowano i zastraszano nawet polskich parlamentarzystów, którzy na miejscu rozmawiali z rodzinami (matkami) pomordowanych ludzi. Na to wszystko nałożono jeszcze olbrzymią ilość propagandowego szlamu, który obraża ofiary, sugerując że same były sprawcami swojego dramatu, jak i padają tam również inne bzdury.

Dramat w Odessie stał się jednym z głównych czynników motywujących ludność Donbasu do oporu przeciwko złu jakie zostało przysłane z Kijowa. Jest to bowiem zbrodnia, o której nie można zapomnieć i której nie można przemilczeć. Niestety jednak im dalej na Zachód, tym więcej kłamstw, przeinaczeń oraz milczenia na temat tego, co się tam stało i roli ukraińskich czynników radykalnych w tym akcie ludobójstwa – palenia ludzi żywcem.

To była zbrodnia z nienawiści, na fali rozlewającego się ukraińskiego nacjonalizmu, którego siewcy szczycili się faszystowskim rodowodem swoich przekonań i poglądów. To zło, które wypełzło w Odessie, było wcześniej w Kijowie, chciało wejść na Krym, ale wylęgło się w okresie II Wojny Światowej – matce wszystkich zbrodni ukraińskich nacjonalistów. To wtedy masowo mordowano Żydów, Radzieckich jeńców, Polaków i wszystkich innych, w imię nacji lub dla przypodobania się niemieckiemu okupantowi. Bestialstwo Ojców i Dziadów przeszło na dzieci i wnuki. Jak to się stało, że tyle lat cywilizacji jaką zbudował ZSRR, nie dało się wykorzenić praźródeł tego zła?

Jak bardzo zakłamana i pogrążona w hipokryzji jest Europa i cały Zachód, że w ogóle nie podniesiono tej kwestii – ani w trakcie rozmów w Mińsku, ani się tego nie upamiętnia, naciskając na władze w Kijowie, żeby wyjaśniły ten dramat. Media na Zachodzie bardzo kłamały i milczały na temat tej tragedii i chociaż zaczadzenie rusofobią w kontekście ukraińskiej „wolności” w znacznej części przeminęło, to jednak w tym wypadku milczenie i trwanie przy kłamstwie trwa. Ujawnienie prawdy byłoby bowiem absolutną dekapitacją całej ukraińskiej wizji państwa, opartej na przemocy nacjonalizmu i nienawiści do sąsiadów.

Niestety do dzisiaj nie ma na Ukrainie oficjalnej refleksji nad tą tragedią, co tylko jeszcze bardziej przyczynia się do przejścia odpowiedzialności ze sprawców na całe ukraińskie państwo i społeczeństwo. To przerażające, ale tam milczą i kłamią również nagradzane i hołubione na Zachodzie elity. Każdy, kto usiłowałby chociaż upomnieć się o sprawiedliwość dla rodzin jest natychmiast uciszany. Oficjalna propaganda ukraińska lansuje tezę, że dramat w Odessie był prowokacją rosyjskich służb specjalnych. Jest to jedna z wielu teorii, które na siłę próbowano narzucić społeczeństwu i międzynarodowej opinii publicznej, przy czym dla nikogo na Ukrainie nie jest tajemnicą, co tam się stało.

Jest hańbą dla każdego, kto milczy o tej tragedii. Jest hańbą dla państwa ukraińskiego, że pomimo tak długiego okresu czasu, nie było w stanie wskazać winnych tego dramatu, ani nawet rozliczyć służb – dziwnie nieudolnych w tym pamiętnym dniu.

Po 2 maja 2014 roku, nic już na Wschodzie nie jest niewinne i nie udało się wielkie kłamstwo. Ci ludzie nie spalili się tam żywcem sami! Nie katowali się pod płonącym budynkiem! To bestialstwo ma i będzie miało swoje konsekwencje na całe pokolenie i jeszcze drugie pokolenie – nie da się bowiem zapomnieć takiego zła.

2 maja 2014 roku w Odessie miało miejsce bestialskie ludobójstwo ludzi mówiących po rosyjsku. Świat nie chce o tym pamiętać, prawda o tej zbrodni nie pasuje do oficjalnej narracji.

14 komentarzy

 1. Gniewna Zjadaczka Ogórków

  Hańba Ukrainie! Hańba mordercom! Hańba nacji!

  • I nie zapominaj o tych którzy na Majdanie darli się Chwała Ukrainie ,Gierojom Sława a tam i Prezes i Kukiz i inni polakożercy. I kto dawał kasę na Ukraina ce Europa. Im chańba a poległym w Odessie cześć ich pamięci!!!

 2. Dobrze, że to jest przypominane.

  To też jest “owoc” polityki wschodniej naszych elit.

  Nieważne że zrobili to faszyści i mordercy.

  Ważne że to byli “nasi” mordercy, bo mordowali Rosjan …

  Kto sieje wiatr, zbierze potem burzę.

 3. Zastanawiam się ciągle – jak mogło dojść do tak potwornej (ych)zbrodni jednak (chyba) w Europie??
  mimo wielu podobieństw upadlińcy to podobnież nie Hutu a, ‘europejczycy’ (?). Sam już nie wiem… ???????????

  Mdła reakcja ‘państwowych służb”(?).Czyli PRZYZWOLENIE na mordy,
  ze strony ż..o-banderowskiego reżimu…

  “Humanitarny, praworządny” LEWICOWY Zachód gładko przełyka
  potworne zbrodnie neonazistowskich bandytów z Kijowa………

  BO – RUSKIE?!!!!!!!!!!!!!!!

  Sądzę – że NIC nie będzie zapomniane……

  https://www.youtube.com/watch?v=PL2gbj8CVRg

 4. Elity kapitalistyczne Europy i Polski mają krew na rękach. Krew wielu niewinnych ludzi i to nie tylko na Ukrainie i w Odessie. Otworzyli wrota nienawiści i faszyzmu, tylko od zdrowego rozsądku zwykłych Polaków zależy czy damy się zniszczyć tym destrukcyjnym kapitalistycznym siłom. Miejmy nadzieję, że pamięć ofiar ostatniej wojny zalega w naszych genach i nie pozwoli na utratę resztek honoru i pokoju.

 5. Tak o tym wszyscy zapomnieli.
  Odessa byla rosyjska.
  Zbrodnia zostala przemilczana
  Niestety taka jest dzis Europa.

  • krolowa bona

   @jurek…..ta haniebna zbrodnia zostala kompletnie ale to kompletnie na “zachodzie” przemilczana, ” pies z kulawa noga” nigdy i to przy zadnej ojazji o tym nie wspomnial i nie przypuszczam, ze wspomni……tak, taka jest Europa…a przeciez Europa nie chce Ukrainy…po co te polityczne wygibasy ?
   Kazda zwloka z utworzeniem “nowej Europy od Lizbony do Wladywostoku”
   w/g propozycji Putina to zgoda na dalsze zbrodnie tego typu i wzrostu nienawisci.i nedzy na calym kontyneciei tych zapomnianych narodow i ( ex – ) panstw bylej Jugoslawii, Woloszczyzny i innych, ktore z nedzy rodza kryminalne struktory, rodza rywalizacje tych grup i nienawisc, fale uchodzcow, otwarte konflikty wojenne…na co czeka Europa i cesarzowa ? Mysli, ze ta sytuacja “rozejdzie” sie w powietrzu….to w Odessie to tylko “przedtakt”, “preludium” do tych znamiennych zmian na kontynecie europejskim …..”zapomniane” , skapane w nedzy i beznadzeji narody raz powstana z kolan……takie sutuacje preparowac !
   WIECZNY POKOJ DUSZOM OFIAR Z ODESSY I ICH BLISKIM !!!

   • …Kazda zwloka z utworzeniem „nowej Europy od Lizbony do Wladywostoku”
    w/g propozycji Putina to zgoda na. …”Pokojowy’ podbój Rosji,
    “bez jednego wystrzału”. Rosjanie podzielą los Indian,tzn.Polaków!

   • 50-parolatek

    “Świat nie chce o tym pamiętać, prawda o tej zbrodni nie pasuje do oficjalnej narracji” – pisze Autor.
    Już chciałem odpowiedzieć bezpośrednio, ale widzę, że Szanowna Królowa mnie uprzedziła.
    Tak, nie “Świat nie chce o tym pamiętać”, tylko ŚWIAT NIE CHCE O TYM WIEDZIEć !
    Jak to możliwe, że na naszych oczach pewne grupy za pomocą nowoczesnych technik przekazu, przygotowują nam projekcje Swiata i KŁAMIą NAS W żYWE OCZY !?
    Co się stało z naszym Swiatem, społeczeństwami?
    – gdzie podział się ludzki rozsądek i samozachowawczy instynkt?
    Podobnie, jak Kolega Krzyk, zaczynam się zastanawiać, “jak było to możliwe”!?
    I z coraz większą przykrością muszę przyznać, że przyczyną całego zła, które spada na obecną EU, są działania ostatnich rządów niemieckich. Z Makrelą i jej służalczością wobec Amików na czele!

   • @50paro-latek. Анатолий Вассерман. “Виновных в трагедии 2 мая будут судить уже по российским законам” https://www.youtube.com/watch?v=IBYkA1AQ1Rc

 6. Nazywają to “rewolucją godności” a banderowskich zbrodniarzy “niebiańskimi sotniami”. Za dolary wszystko można. Dotrą oni także do Polski, w ślad za ich strategicznymi sojusznikami, xxxx Komorowskim, Dudą i innymi.

 7. 2 мая, когда весна, Одесса-мама цветы несла… https://www.youtube.com/watch?v=0LT3Rw3z5UM

 8. Szokujący tekst. szokujący. jeżeli chociaż 10% to prawda to hańba zachodowi!

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.