Życzenia noworoczne od redakcji

Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o swoich planach na przyszłość… Ten cytat z Woodego Allena brzmi dzisiaj jeszcze bardziej gorzko niż zazwyczaj.

Z myślą o naszych Czytelnikach w Rosji, przygotowaliśmy życzenia noworoczne i Bożenarodzeniowe.

Dzisiaj w świetle dramatycznych wydarzeń ostatnich dwu dni brzmią one naiwnie. Ale mimo wszystko zwłaszcza w kontekście tego co się wydarzyło w Wołgogradzie oraz w Chasawjurt na terenie Dagestanu, łącząc się w bólu z rodzinami ofiar, z mieszkańcami Federacji Rosyjskiej chcemy mieć nadzieję, że terroryzm uda się wreszcie zatrzymać.

***

“Хочешь насмешить Бога, расскажи ему о своих планах”… Эта цитата из Вуди Аллена звучит сегодня еще более горько, чем обычно. Думая о наших читателях в России, о русскоязычных читателях, мы приготовили поздравления с Новым Годом и Рождеством Христовым. Сегодня в свете трагических событий последних двух дней они звучат наивно. Но не смотря ни на что, особенно в контексте того, что произошло в Волгограде, а также в Хасавюрте, на территории Дагестана, разделяя боль с семьями жертв, с жителями Российской Федерации, мы хотим надеяться, что терроризм удастся наконец остановить.

Поздравляем наших друзей-россиян с Новым Годом и Рождеством Христовым. Эти праздники объединяют русских и поляков вокруг наших главных ценностей: любви к детям, к родителям, к своим близким, к своему дому, к своей стране. Они всегда вселяют оптимизм и веру в то, что следующий год непременно будет лучше предыдущего. Поэтому пусть наступающий новый год принесет новые достижения и победы над трудностями, проблемами и сложными задачами. Пусть будут сделаны новые важные шаги на пути польско-российского примирения и укрепления добрососедских отношений между русскими и поляками.

Пусть с новым счастьем и новой надеждой придет наступающий год!
Рождественский ангел над крышей заснеженной счастливые звезды зажжет!

Редакция ObserwatorPolityczny.pl

Pozdrawiamy naszych przyjaciół Rosjan z okazji Nowego Roku i z okazji narodzin Chrystusa. Te wspólne święta łączą Rosjan i Polaków wokół podstawowych wartości: miłości do dzieci, rodziców, do przyjaciół, do swojej ojczyzny. Te święta zawsze wzbudzają optymizm i wiarę w to, że przyszły rok na pewno będzie lepszy niż poprzedni. Niech nadchodzący nowy rok przyniesie nam nowe sukcesy i zwycięstwa nad trudnościami, problemami i wyzwaniami. Niech zostaną wykonane kolejne ważne kroki w kierunku pojednania polsko-rosyjskiego i niech dojdzie do wzmocnienia dobrosąsiedzkich stosunków pomiędzy Rosjanami i Polakami.

Niech nowe szczęście i nową nadzieję przyniesie nadchodzący rok!
Niech Bożonarodzeniowy anioł rozpali gwiazdy szczęścia nad zaśnieżonym dachem!

Redakcja ObserwatorPolityczny.pl

9 komentarzy do “Życzenia noworoczne od redakcji

 • 31 grudnia 2013 o 07:31
  Permalink

  Ja się pod tymi życzeniami podpisuję, tylko wzajemne zrozumienie może załagodzić powstałą sytuację

  Odpowiedz
  • 31 grudnia 2013 o 14:25
   Permalink

   To co łączy m.in. Polaków i Rosjan, czyli wymienione w tekscie uniwersalne wartości sa “na jutro” jak najbardziej zagrożone, szczególnie w części składowej eurolandu, pod nazwą, – jeszcze – Polska. Tow. komisarze, usilnie pracują nad stworzeniem uniwersalnego” nowego sowieckiego czlowieka” .Pojednanie pomiędzy naszymi narodami, na pewno nigdy nie będzie możliwe, doputy, dopuki w Polsce u władzy będzie opcja solidarnościowa, euroatlantycka. Zyczmy sobie , obysmy nie zostali zmuszeni “maszerować na Moskwę”, jak to już onegdaj bywało.Niosąc “prawa człowiecze” i jedyną prawdziwą “wiarę katolicką”.Niestety, ale mamy “w tym” spore “doswiadczenia” historyczne.

   Odpowiedz
   • 31 grudnia 2013 o 17:50
    Permalink

    Rozumiem, zgodnie z wyjaśnieniem Redakcji, że chory człowiek lepiej by “wypacał się” na forum OP, niż paskudził ściany w toalecie.

    Odpowiedz
 • 31 grudnia 2013 o 16:13
  Permalink

  Podpisuję się pod artykułem Redakcji.Zazwyczaj w takich sytuacjach brakuje mi słów aby dopisać coś od siebie. Zatem tak zwyczajnie pozdrawiam.

  Odpowiedz
 • 31 grudnia 2013 o 18:15
  Permalink

  Do @senior.Brzydko, prymitywnie Acan się bawisz.Z pod “pudru pseudointeligencji”, wyłazi, ta druga PRAWDZIWA natura “szlachcica jerozolimskiego”. Rozumiesz”, Acan, że nic nie rozumiesz, i niech tak pozostanie.Zyczenia na “ten” Nowy Rok – spuścic trochę powietrza z “nadętego balona.”Będziesz Acan, “bardziej ludzki, dostępny i przystępny”.Żegnam – chłodno.

  Odpowiedz
  • 31 grudnia 2013 o 22:17
   Permalink

   Ćwierćinteligencja, bełkocąca bezrozumnie publicznie, to cena wolności. Tumanom należy się przeciwstawiać, a z ich głupotą należy walczyć. Inaczej stajemy się wspólnikami głoszonych bredni.
   “krzyk” to przykład osobliwy – redakcja OP twierdzi, że lepiej żeby tu puszczał bąki niż pisał na murach swoje farmazony. I pewnie redakcja ma rację: szkoda muru.

   Odpowiedz
 • 1 stycznia 2014 o 20:28
  Permalink

  ” Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o swoich planach na przyszlośc”…oglądam rosyjski serial pt. “STALIN live” z 2006r. w 13 odcinku,A. Żdanow znajdujący sie pod koniec lat 40- ych w “bolnicy” w rozmowie z “prowadzacym wraczem”, wypowiada właśnie w/w słowa o ‘rozsmieszaniu Boga”, w związku z planami na przyszłośc.Ktoś, niezorientowany “w temacie”, zapyta, co ma piernik do wiatraka?? A jednak ma – i to wbrew pozorom “całkiem sporo”.Pozdrawiam Sz.p. piszących jak i udzielających się na forum.Zrozumialem tez, że moja(…)osoba, nie ma prawa “zabierania głosu”- napisze to tak delikatnie. W tak Szanownym gronie katolicko – solidarnościowym. Połamania pióra…

  Odpowiedz
  • 1 stycznia 2014 o 20:35
   Permalink

   Ma pan prawo pisać co pan chce, lepiej tutaj niż na ścianach sąsiedniego bloku… ale prosimy szanować współpiszących – tyle i tylko tyle! Webmaster Józef

   Odpowiedz
   • 2 stycznia 2014 o 12:03
    Permalink

    Drogi Panie, w “tych mijających’ godzinach, moja “klepsydra i kalendarz, biologiczny”, oznajmiły mi właśnie, iż rozpocząłem 56 (pięćsdziesiąty szósty ) rok życia, na tym “łez padole”. W zwiazku z powyzszym “twórczosc na scianach”, i moja skromna osoba to spora rozbieżnośc. Zresztą “inne’ powody tez występują – nie jestem mieszkańcem “bloku”, wystającym w pobliżu wejscia do klatki, od najbizszego dzieli mnie spora odległośc. Jak juz nadmieniłem, posiadam pewne “przygody związane z zyciem” i jako tako ustabilizowaną sytuację zawodowo – materialną, co pozwala mi na “jakąś tam” wegetację. W moim wieku raczej ciężko idzie mi “kopanie sie z koniem”, a raczej starą, narowistą szkapą.Na dłuższą metę, nie są do zaakceptowania przez moja osobę tolerowane przez Redakcję pomowienia i chamskie złośliwości czynione czynione notorycznie, chyba juz w “warunkach recydywy”, przez “nieokrzesanych starców”, z pozycji katolicko – solidarnościowych. W tym konflikcie “osobowym’, jedna strona – rozsadniejsza, musi “odpuścic”, dla dobra sprawy, wypadło na mnie. Z poważaniem i bez zalu. Przesyłam pozdrowienia noworoczne. Krzyk58

    DOBRZE BĘDZIEMY ZATEM NIE DOPUSZCZAĆ DO PRZEŚLADOWANIA PANA, POZDRAWIAM WEBMASTER JÓZEF

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.