Społeczeństwo

150 godzin darmowych porad prawnych dla konsumentów rynku finansowego

 Kilkuletnie doświadczenie Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu wskazuje, że skala problemów konsumentów na rynku finansowym jest ogromna. Liczne afery związane z działaniem różnych podmiotów działających na rynku finansowym powodują problemy finansowe wielu rodzin. Często jest to oparte na umowach zawieranych z naruszeniem prawa (misselling) czy też zawierających zapisy sprzeczna z przepisami prawa. Oprócz programów edukacyjnych koniecznym jest umożliwienie darmowych porad prawnych udzielanych przez ekspertów. W trakcie takiego spotkania konsument otrzyma informację o swoich prawach związanych z posiadanymi produktami rynku finansowego.

Dlatego też Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu przygotowało projekt pt “Grudzień Konsumenta Rynku Finansowego”. Projekt ten będzie realizowany dzięki sfinansowaniu go przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta.

Celem projektu jest udzielanie darmowych porad prawnych konsumentom mającym kredyty hipoteczne, ubezpieczenia, pożyczki, wystawione nakazy zapłaty, BTE , problemy z komornikami czy też inne związane z produktami finansowymi.

Prawnicy udzielający darmowych porad są ekspertami posiadającymi wieloletnie doświadczenie procesowe  w przedstawionych zagadnieniach i na co dzień reprezentują konsumentów w sporach z bankami.

Cykl porad realizowany będzie w 14 miastach na terenie całego kraju: Warszawa, Łódź, Lublin, Augustów, Katowice, Kraków, Kielce, Poznań, Szczecin, Koszalin, Opole, Wrocław, Toruń i Bydgoszcz, w terminie od 7 do 21 grudnia 2018.

Każdy konsument, który zechce skorzystać z porady, powinien wejść na stronę https://projekt.bankowebezprawie.pl/grudzien/  zarejestrować się podając temat porady, który go dotyczy.

Stowarzyszenie Stop Przeciwko Bankowemu Bezprawiu

5 komentarzy

  1. Słuszna inicjatywa, tylko 10 lat za późno …

  2. Popieram działalność Stowarzyszenia i bardzo wam dziękuje że go promujecie.

  3. Klementyna Trzaskowska

    Ciekawa inicjatywa, ale to stowarzyszenie chyba traci racje bytu wraz z taniejącym frankiem ?

  4. Ponad 60% spraw zgłaszanych do nas nie dotyczy spraw kredytów tzw. walutowych.

  5. dobrą robotę państwo robicie bardzo się cieszę że wasze stowarzyszenie działa dla wielu ludzi jesteście jedyną nadzieją No i tylko wy macie odwagę przeciwstawić się bankom za co wam bardzo dziękuję.

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.