13 obszarów – pól walki „Ogólnopolskiego Strajku Kobiet”

graf. red.

13 obszarów – pól walki „Ogólnopolskiego Strajku Kobiet”, to bardzo ciekawa deklaracja ideowa, będąca na czasie – zestawem zagadnień, którymi zajmuje się realna opozycja, chyba nawet już jedyna realna opozycja w naszym kraju. Warto te zagadnienia omówić i się im bliżej przyjrzeć, bo dynamika wydarzeń w tych zakresach jest bardzo duża i wszystko może się zmienić z dnia na dzień, a kronikarski obowiązek jest kluczem dla przyszłych badań politologicznych.

13 obszarów – pól walki zamieszczono w mediach społecznościowych „Ogólnopolskiego Strajku Kobiet”, poniżej cytujemy w całości za źródłem:

Mamy 13 obszarów – pól walki. Są to:

1) prawa kobiet – koniec piekła kobiet

2) prawa osób LGBTQIA+ – LGBT to ludzie, nie ideologia

3) świeckie państwo

4) praworządność – wolne sądy i służby państwowe, nie partyjne

5) państwo – legalne instytucje, prawdziwi RPO i RPD

6) pandemia – walka z katastrofą w ochronie zdrowia i łagodzenie skutków pandemii

7) klimat i prawa zwierząt

8) stop faszyzacji życia publicznego – no pasaran!

9) rynek pracy – niech nie będzie śmieciowy!

10) edukacja – walka z katastrofą w szkolnictwie

11) niepełnosprawność – prawdziwe wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami

12) media – wolne media/ stop propagandzie

13) nigdy nie będziesz szła sama – wsparcie dla dzieci i młodzieży/ walka z kryzysem w psychiatrii

Są to nazwy robocze pól walki, których dotyczą postulaty osób protestujących – w toku prac Rady mogą ulec zmianie, mogą być inaczej ukształtowane.

[Źródło: https://www.facebook.com/ogolnopolskistrajkkobiet/ Ogólnopolski Strajk Kobiet 1 / 2 .11.2020r. – wszystkie inne cytaty za źródłem j.w.]

Całość ma służyć pracy nad „(…) praktycznymi ścieżkami wyjścia z bagna w którym znalazłyśmy i znaleźliśmy się w wyniku rządów PiS”. Trzeba przyznać z podziwem, że to bardzo szeroka problematyka. Brakuje generalnie spraw obronnych i polityki zagranicznej, a wówczas będziemy mieli już zupełne zastąpienie naszej sceny politycznej. Przynajmniej na opozycji, bo opozycja już nie istnieje, a przynajmniej przestanie istnieć, jeżeli „Rada Konsultacyjna”, będzie się rozbudowywać personalnie.

Chyba to także zrozumiała opozycja, bo jest nie tylko bezradna, ale także boi się usłyszeć, to co usłyszał pan Hołownia, a raczej mógł przeczytać pod swoim adresem w mediach społecznościowych od prowadzących ten „Ogólnopolski Strajk Kobiet”. Dlatego politycy się tutaj nie pchają z głosem doradczym, żeby nie legitymizować takiej formy dialogu publicznego, na poziom wyższy, niż głos organizacji pozarządowej, czym on w istocie jest.

„Obszary – pola walki” można podzielić na następujące grupy dziedzinowe. Warto zwrócić uwagę, że wśród postulatów mamy wielkie agregaty jak np. „świeckie państwo”, czy problematykę „praworządności” jak i dosłownie „wrzutki” i „przyczepki”, będące na innym poziomie odniesienia, jak – jakkolwiek ważna „walka z kryzysem w psychiatrii”, ale nie można się zgodzić, że taki postulat chociaż koresponduje poziomem odniesienia do innych poruszanych spraw państwowych i publicznych.

Grupa I:

Postulaty feministyczno-społeczne o istotnie lewicowym zabarwieniu ideologicznym, gdzie zaliczymy:

„1) prawa kobiet – koniec piekła kobiet

2) prawa osób LGBTQIA+ – LGBT to ludzie, nie ideologia

3) świeckie państwo”

 

Grupa II:

Postulaty polityczno-ustrojowe odnoszące się do podstawowych zagadnień państwa i prawa, gdzie zaliczymy:

„4) praworządność – wolne sądy i służby państwowe, nie partyjne

5) państwo – legalne instytucje, prawdziwi RPO i RPD”

 

Grupa III:

Bieżący postulat pandemiczny, wzbogacony o problematykę stanu ochrony zdrowia w państwie i elementem społeczno-ekonomicznym, jakim ma być łagodzenie skutków pandemii, gdzie zaliczymy:

„6) pandemia – walka z katastrofą w ochronie zdrowia i łagodzenie skutków pandemii”

 

Grupa IV:

Problematyka ochrony środowiska i praw zwierząt, gdzie zaliczymy:

„7) klimat i prawa zwierząt”

 

Grupa V:

Eklektyzm społeczno-polityczny, będący wyrazem frustracji bieżącą sytuacją w naszym kraju, w tym szeregiem spraw niezałatwionych od samego początku transformacji, a później przez lata psutych, gdzie zaliczymy:

„8) stop faszyzacji życia publicznego – no pasaran!

9) rynek pracy – niech nie będzie śmieciowy!

10) edukacja – walka z katastrofą w szkolnictwie

11) niepełnosprawność – prawdziwe wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami

12) media – wolne media/ stop propagandzie”

 

Grupa VI:

To przyczepka do ww. tematów, nie mająca znaczenia państwowego, to zagadnienia mieści się w problematyce zdrowotnej poruszanej w grupie III, gdzie zaliczymy:

„13) nigdy nie będziesz szła sama – wsparcie dla dzieci i młodzieży/ walka z kryzysem w psychiatrii”

 

Na przykładzie tych postulatów widać dwie rzeczy. Po pierwsze, że opozycja tak naprawdę bierze pieniądza za darmo, nie zajmuje się sprawami państwa. Po drugie, że jak robi się rewolucje, to nie można się rozdrabniać. Ponieważ, ludzie którzy masowo wyszli na ulice, muszą mieć jeden konkretny cel i ewentualnie dodatkowo, powiązane z nim cele dodatkowe. W miarę eskalacji sytuacji, można dodawać kolejne zagadnienia, jednak robienie „Okrągłego Stołu” i tasowania spraw publicznych w taki sposób, w państwie, w którym Parlament ma mandat demokratyczny – to jest coś niebywałego. Ponieważ oto widzimy, że politycy nie nadążają za rzeczywistością, dlaczego Platforma Obywatelska, Lewica lub PSL – nie były w stanie zająć się tymi zagadnienia, przynajmniej z grupy I i II w ciągu ostatniej kadencji? Dlaczego nie uczyniono z tego ważnych elementów merytorycznych w linii sporu politycznego w kraju?

Reasumując, „Ogólnopolski Strajk Kobiet” to fenomen politologiczny, jednak rozmieniając się na drobne w postulatach, które mają charakter patetyczno-szczegółowo – i indywidualny – traci wyraz. To za mało, żeby domagać się dymisji rządu, który mimo wszystko ma demokratyczny mandat. Zarazem za dużo, nawet jak na wielotygodniowe protesty społeczne. Jeżeli ktoś zapyta o co chodzi „kobietom”, to jednoznaczna odpowiedź będzie trudna. Za bardzo to wszystko przypomina zapomniany już ‘KOD”, którego lider zdaje się jest aktualnie fryzjerem.

Szkoda, że protestujący stracili szansę na jednoznaczność, a postulat powinien być jeden – referendum w 2021 roku w sprawie aborcji. Jeżeli udało by się w tym zakresie przełamać religijno-polityczny tandem i zmusić rządzących do wprowadzenia prawa sprzecznego z ich przekonaniami, to tylko byłaby erozja systemu, ale to byłoby prawdziwe zwycięstwo społeczeństwa obywatelskiego. Na którego kanwie, można byłoby pójść do kolejnych wyborów, z rzeczywistymi postulatami politycznymi i nowymi liderami, bo obecne partie polityczne nie mają już sensu. Media społecznościowe zrobiły swoje i to jest generalny wniosek z tej „małej rewolucji”.

Na zakończenie jeszcze mała refleksja, otóż te 13 obszarów, zostało scharakteryzowane jako „pola walki”. Osoby, które to ogłosiły muszą mieć świadomość, że walka oznacza ofiary i działa w dwie strony, bo druga strona też walczy. To znaczy, tak obrazowo, jeżeli chce się „lać wypierda”, to nie należy się dziwić, że jest się oskarżanym o rzeczy, których nawet nie wypada cytować przy luźnym podejściu do języka. Jest to jednak bardzo ważne i proszę to dobrze zrozumieć, jeżeli godzimy się na brutalizację, to liczmy się z ofiarami i po prostu tym, że ktoś zapłaci zdrowiem i może i życiem, ponieważ narzucono taką retorykę o wysokiej temperaturze. Pięści, nigdy nie są rozwiązaniem konfliktu. Chyba, że zabije się (dosłownie) przeciwników, a następnie posoli ich ziemie, żeby nic na niej nie wyrosło, taj jak Rzym zrobił z Kartaginą. Dlatego warto porzucić retorykę walki, konfrontacji, bo to prowadzi tylko do strat ogólnych, a państwo jest jedno i trzeba w nim żyć a nie umierać za jego wizje. Bo to już robiliśmy nie jeden raz i to nie ma sensu, zawsze na tym jak się spieramy korzystają inni.

36 komentarzy do “13 obszarów – pól walki „Ogólnopolskiego Strajku Kobiet”

 • 3 listopada 2020 o 07:17
  Permalink

  Lewacka kasza z rzygowinami, w ogóle nie wiadomo o co tym babom chodzi. Czy chcą się skrobać, czy chcą obalać rząd? Mnie wk.ia blokowanie ulic to nie jest normalne, jak mnie jeszcze raz zablokują wyjdę i wpiedolę takiej babie skoro one mówią wypierdalaj publicznie niech się liczą z wpierdolem, panem wpierdolem.

  Odpowiedz
  • 3 listopada 2020 o 07:49
   Permalink

   TO nie Kobiety, a raczej ffffff, (moralne i mentalne) w każdym razie i sensie od emocjonalnego po polityczny.
   Kalka Zachodniej NeoBolszewii z pod znaku permanentnej rewolucji globalnej, tzw. “nowa lewica”,
   cokolwiek znaczy “ten poje*ny” termin… 😀

   Odpowiedz
  • 3 listopada 2020 o 09:07
   Permalink

   Gdyby Tobie sunkienkowi majstrowali przy macicy, to też byś protestował.

   Odpowiedz
   • 3 listopada 2020 o 09:50
    Permalink

    sukienkowi majstrowali? dobre sobie. oficjalnie jest coś koło 1 tys aborcji, nieoficjalnie mówią sami zwyrodnialcy nazywający siebie lewicą o 100 tys. znaj proporcje. nikt nikomu wolności nie zabrał. każdy może ją sobie zabrać sam. nasz drugi autor właśnie wpadł w te sidła bo uwierzył w interentowe pitu pitu.

    Odpowiedz
    • 4 listopada 2020 o 09:34
     Permalink

     @ech…
     Sądząc po języku miłości jakim się posługujesz “zwyrodnialcy nazywający siebie lewicą” reprezentujesz tu na forum ONR albo Falangę.

     A do tego robisz się świętym cudzym kosztem, bo tak najłatwiej. Jak jesteś taki bezkompromisowy w stosunku do innych, to daj przykład i zaadoptuj jakieś dziecko z ciężkim porażeniem mózgowym, to wtedy podyskutujemy.

     Odpowiedz
     • 4 listopada 2020 o 12:16
      Permalink

      ….albo za/opiekuj się starym ojcem z “alzheimerem” 🙂 a nie prościej humanitarnie z zachowaniem
      wszelakich norm nie uwłaczających godności ludzkiej (prawaczłowiecze), z’utylizować (ojca) w wybranych punktach “służby zdrowia/opieki medycznej” – (niep.skr.)
      Później przychodzi pora na niepełnosprawnych fizycznie,… katolików… etc. tym sposobem historia zatoczy koło i zatrzymamy się w miejscu i czasie kiedy to uchwalano : https://pl.wikipedia.org/wiki/Deklaracja_praw_cz%C5%82owieka_i_obywatela itp. BREDNIE.
      Witajcie w piekle Wandei i nie tylko… Czy TEGO naprawdę chcemy?!
      TAK rodzi się feminazizm…lewicowy faszyzm…

      Odpowiedz
 • 3 listopada 2020 o 07:36
  Permalink

  Ad 1
  Czytaj ze zrozumieniem.
  W mojej ocenie tych 13 postulatów to zbyt dużo. Na pierwszy rzut oka nie idzie połapać się o co chodzie. Rzecz w tym, iż tych postulatów winno być, w mojej ocenie, od 3 do pięciu. W mojej ocenie winny być sformułowane w sposób zrozumiały dla każdego i bardzo jednoznaczne. Tyle moich uwag – popieram.

  Odpowiedz
  • 3 listopada 2020 o 16:45
   Permalink

   Ad 1 “W mojej ocenie tych 13 postulatów to zbyt dużo.”

   To nie jest pomysł protestujących kobiet. Zawodowi działacze dżenderowi chcą przechwycić demonstracje, i w ten sposób protesty zanikną.

   Odpowiedz
 • 3 listopada 2020 o 07:43
  Permalink

  Słuszny i porządkujący opis sytuacji “protestu kobiet” – artykuł.

  Co do referendum, to Autor zbytnio go gloryfikuje.

  Nie zapominajmy, że w 2016 roku (protest czarnych parasolek) – zebrano 1 600 000 podpisów za referendum i władze to zignorowały.

  Bo takie mamy prawo oraz Sądy, gdzie jeden Prezes może wydać polecenie SWOJEJ Prezes TK, żeby procedowano to, co On chce.

  I z takiego rozwoju wydarzeń musimy sobie zdawać sprawę, że ZMIANY w sądach, z ich podporządkowywaniem władzy – prowadzą do takich niebezpiecznych sytuacji, jak ta obecna.

  A wystarczyłoby dodać w proponowanych zapisach prawa “antyaborcyjnego”, że dotyczą one tylko osób wierzących – pozostałych obejmują zasady prawa sprzed 1993 roku.

  To powinien zaaprobować dominujący Kościół, bo jeśli nie – to oznaczałoby że Swoją Misję oraz wynikające z niej zasady życia – chce oprzeć na Mechanizmach Przymusu Państwowego.

  Amen.

  Odpowiedz
  • 4 listopada 2020 o 17:50
   Permalink

   Kościół zawsze wysługiwał się władzą świecką i przymusem państwowym. Przykład sądy kościelne w epoce średniowiecza, które skazywały za herezję na kary śmierci, ale wyroki musiały wykonywać już władze świeckie. Są nawet zapiski w źródłach historycznych, z których wynikają narzekania biskupów i kleru, że władza świecka nie garnie się do współdziałania z nimi do walki z herezją i wykonywania wyroków. Nie mam czasu szukać i cytować, ale wiadomo, że Kościół zawsze posługiwał się władzą świecką do realizacji własnych celów, stąd ich doktryna obejmująca cały świat i wszystkich ludzi, to doktryna totalitaryzmu, a nie wolności, to doktryna faszyzmu, a nie demokracji.

   Odpowiedz
 • 3 listopada 2020 o 07:52
  Permalink

  Odniosę się jedynie do wątku ubocznego, bowiem premier wciąż nie ogłosił w Dzienniku Ustaw (albo Monitorze Polskim) antyaborcyjnego orzeczenia Trybunału. Dlaczego? Przecież powstało na życzenia władzy. Odpowiedź może być tylko jedna: Bo władza jeszcze nie wie jak potoczą się sprawy na ulicy, więc jeszcze się nie zdecydowała co z nim zrobić dalej. Ktoś może przypomnieć Art. 190. 1. Konstytucji: “Orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego mają moc powszechnie obowiązującą i są ostateczne.” Ale władza przecież wie że to nie Trybunał Konstytucyjny ale Trybunał Przybłęcki. On jest tylko jest na żarty i żartami są jego orzeczenia. Faktycznie jest on jedynie jednym z elementów kartonowej scenografii w spektaklu reżyserowanym przez partyjno-kościelną wierchuszkę. Premierzy, ministrowie, sędziowie urzędnicy centralni; są w tym przedstawieniu jedynie aktorami lepiej lub gorzej pozorującymi swoje role. Nie są więc ani reżyserzy ani aktorzy związani napisami na kartonach dekoracji. Nie są one prawem wiążącym władzę, bo to wola i kaprys władzy jest prawem wiążącym lud.
  Zachęcam do intelektualnego eksperymentu porównania literackiej wizji do praktycznej realizacji naszego państwa. Polecam więc znakomitą, groteskową alegorię naszego państwa i ustroju w dramacie z końca XIX wieku. W słowie wstępnym jej premiery autor Alfred Jarry zapowiedział “Rzecz się dzieje w Polsce, czyli nigdzie”. Najlepsza, a wręcz genialna adaptacja tej sztuki to “Ubu Król” Szulkina z Janem Peszkiem i Katarzyną figurą w rolach głównych. Jest dostępna na YT.
  P.S. Zawiera też poważną przestrogę jak taka zabawa w państwo się kończy.

  Odpowiedz
 • 3 listopada 2020 o 08:53
  Permalink

  zapomniały o najważniejszym “prawie” – prawem człowieka jest prawo człowieka do pozbawienia życia innego człowieka.

  Odpowiedz
  • 3 listopada 2020 o 10:02
   Permalink

   Czy płód bez mózgu to człowiek?

   Odpowiedz
   • 3 listopada 2020 o 14:02
    Permalink

    Czy człowiek bez “muzgu (mózgó)” – to człowiek?
    Medycyna zna takie przypadki…

    Odpowiedz
    • 3 listopada 2020 o 19:05
     Permalink

     @krzyk58
     Muszę się z Tobą zgodzić, bo jesteś tego dobitnym przykładem…

     Odpowiedz
 • 3 listopada 2020 o 09:52
  Permalink

  Nie przeceniajcie ulicy a 13 obszarów to jak zalecenia mycia zębów żeby odwrócić uwagę od finansowych wałeczków, albo raczej wałów, niezłych wałów

  Odpowiedz
 • 3 listopada 2020 o 11:06
  Permalink

  Jak grać to do końca, na całość. Postulatów powinno być więcej.
  14. Zdelegalizować Solidarność i odebrać jej zagarnięty majątek
  15. Upaństwowić kościół i odebrać mu majątek
  16. Opodatkować progresywnym podatkiem oligarchów
  17. zaprzestać zakupu broni w USA
  18. Usunąć obce wojska z terytorium Polski
  19. Usunąć zwłoki prezydenta tysiąclecia z Wawel
  20. Usunąć z nazw ulic imiona szpiegów i zdrajców
  21. Przywrócić normalne stosunki gospodarcze z sąsiadami

  Odpowiedz
  • 3 listopada 2020 o 13:44
   Permalink

   AD.:
   14. Zdelegalizować Solidarność i odebrać jej zagarnięty majątek.
   Solidarność jest związkiem zawodowym, w demokratycznych państwach związki istnieją i chronią pracowników dobrze przed pazernością kapitalistów/oligarchów (niepotrzebne skreślić). W Holandii przynależność do związku jest obowiązkowa bo jest również związana z (raczej wysoką) emeryturą. Tylko małe firmy mogą działać bez organizacji związkowej.
   15. Upaństwowić kościół i odebrać mu majątek
   To już było i się wybyło wraz z upadkiem totalitarnych reżimów chociaż gdzieniegdzie są próby „upaństwowienia” np. „cerkiew Poroszenki”. No i komu ma przypaść ten majątek? W moim miasteczku na dalekich Kresach kościół był w latach 1948-1998 spichlerzem na zboże ( ale zboża nie było – robotnicy rozkradli a teraz jest zboże, robotnicy, kościół i wierni).
   16. Opodatkować progresywnym podatkiem oligarchów
   Pytanie jest jak zmusić oligarchów aby się sami opodatkowali np. tego co stoi za Prezydentem Ukrainy.
   17. zaprzestać zakupu broni w USA
   Zadanie b. nieprecyzyjne bo czy to oznacza zakupy z innego źródła czy zmniejszenie wydatków jak w krajach neutralnych (0.7% GDP)? Nie da się pogodzić wysokich wydatków na zbrojenia z wydatkami na rodziny z dziećmi, szkolnictwo, służbę zdrowia…
   18. Usunąć obce wojska z terytorium Polski
   Czy osiągnąć porozumienie z krajami sąsiadującymi w sprawie neutralności: np. Finlandia, Irlandia, Szwajcaria, Austria…)
   19. Usunąć zwłoki prezydenta tysiąclecia z Wawel
   Groby zmarłych szanuje się w każdej religii.
   20. Usunąć z nazw ulic imiona szpiegów i zdrajców
   Tu się zgadzam, z dwóch szpicli Kukliński i Kuklinowski wolę tego drugiego
   21. Przywrócić normalne stosunki gospodarcze z sąsiadami
   Ne pewnie, tylko do tego trzeba mieć własne ministerstwo gospodarki

   Odpowiedz
   • 3 listopada 2020 o 17:42
    Permalink

    Szanowny Pilocie. Solidarność nie jest związkiem zawodowych, jest jego parodią, do tego w nie demokratycznym państwie. Jest ddddd zajmującym się dddd dddd majątkiem. Biurokraci tej dddd pobierają kilkudziesięciotysięczne pensje. Dla przykładu w Krakowie ddd okazały, wielki gmach przy placu Szczepańskim, zmuszając miasto do uznania go za zabytek /z lat 30 tych/ dla pokrywania kosztów remontów i konserwacji. W Kraju posiadają kilkaset takich obiektów. To pddddde ddddd. Pozostałe moje postulaty mają podobny wydźwięk. Można je po kolei wyszydzić, jak jak zgrabnie to uczyniłeś.

    Odpowiedz
   • 3 listopada 2020 o 21:48
    Permalink

    “19. Usunąć zwłoki prezydenta tysiąclecia z Wawel
    Groby zmarłych szanuje się w każdej religii.” Ale nie w katolickiej, bowiem w historii kościoła znalazł sie papież, który swojego poprzednika wywłókł z grobu i włóczył trupa po ulicach Wiecznego Miasta ku uciesze gawiedzi. Podobnie, całkiem niedawno, w Trzciance pewien Pisuar, będący wtedy burmistrzem a obecnie poseł zniszczył miejsce pochówku żołnierzy radzieckich.
    Kartofle należy usunąć z tej piwnicy.

    Odpowiedz
  • 3 listopada 2020 o 23:56
   Permalink

   @Wojciech
   – jestem za, bardzo słuszne rozszerzenie postulatów, Wojciechu…
   Ba, moim zdaniem powinny znaleźć się nie na końcu, a na początku listy!

   Odpowiedz
  • 3 listopada 2020 o 19:08
   Permalink

   @krzyk58
   A czytałeś chociaż “Kapitał” skoro wszędzie widzisz Marksa?

   Odpowiedz
    • 4 listopada 2020 o 01:07
     Permalink

     To teraz już wiem dlaczego Karol May myli Ci się z Karolem Marksem…

     Odpowiedz
     • 4 listopada 2020 o 08:48
      Permalink

      TU, akurat nie ma(m) uszczerbku dla intelektu!
      A swoją drogą “pierwszego Karola” czytałem chyba wszystko,oczywiście co było dostępne w wydaniu polskim, w owym czasie, a mam na myśli pierwszą połowę lat 70′ ubiegłego wieku. ☺️

      Odpowiedz
 • 3 listopada 2020 o 21:18
  Permalink

  Szkoda, że nie ma tam Pana, mógłby Pan to usystematyzować i stworzyć rzeczywistą koncepcję reformy Rzeczpospolitej. Szkoda Panie Krakauer…

  Odpowiedz
  • 3 listopada 2020 o 21:50
   Permalink

   Zgadzam się, aczkolwiek rozumiem że robisz sobie jaja bo jesteś tu nowy, ale to naprawdę byłby dobry wybór dla Polski, a nawet dla każdego kraju – no i mielibyśmy naprawione relacje z Rosją w pakiecie…

   Odpowiedz
   • 4 listopada 2020 o 08:31
    Permalink

    E.eeeeeeeeeeeeeeee, czy do ułożenia poprawnych relacji z Rosji potrzeba angażować aż K.?
    Wystarczył-by pierwszy z brzegu endek bądź “eneszetowiec” np. W. Olszański…byleby nie lewica,
    komuniści i złodzieje….gdyż ony “wszystko spaprają”! 😉
    Z’resztą, o czy miałby gadać polskojęzyczny eurolewak z konserwatystą WWP, w Ameryce w przypadku wygranej “dziadka bez głowy” – to rozumiem!

    Odpowiedz
    • 4 listopada 2020 o 17:41
     Permalink

     @krzyk58

     Endek i katolik nie dysponują czymś tak unikalnym jak honor, odpowiedzialność i strategiczne myślenie, więc szansy nie widzę na poprawę relacji z Rosją. Mogą sobie co najwyżej postać u drzwi Kremla i pomarzyć o wizycie u WWP.
     Niestety na tej twojej prawicy jest tyle sprzecznych i wzajemnie się wykluczających postaw, że absolutnie nie ma na kim się oprzeć i nie ma komu zaufać. Wszyscy podlegają watykańskiej zarazie, a ta służy zachodniemu imperializmowi, więc komu Rosja może zaufać, aby poprawić relacje?

     A lewicy laickiej i społecznej oraz komunistów już praktycznie nie ma, więc kraj będzie spychany na manowce polityki. O partnerstwie w takimi graczami jak Rosja i Chiny Polacy mogą już tylko pomarzyć, jeżeli nie wyrzucą na śmietnik historii polityki styropianu i okupacyjnej religii. Od czegoś trzeba zacząć i @Wojciech ma rację z tymi dodanymi punktami.

     Odpowiedz
     • 4 listopada 2020 o 19:11
      Permalink

      @Miecław.

      “A lewicy laickiej i społecznej oraz komunistów już praktycznie nie ma, więc kraj będzie spychany na manowce polityki.”
      Ty co oczadział? 🙂
      Cały Zachodni świat w tym USA to jedno wielkie neokomunistyczne bagno, w tym “oszalała
      polskojęzyczna hołota ” TO wszystko razem wzięte to jeden wielki lewicowy syf!
      Oczywiście za wyjątkiem Rosji, Białorusi, czy ChRL…sie porobiło…. a Trump, (nie z mojej bajki)
      ale tzw. mniejsze zło, na pewno ukróci działalność rozszalałych wkrótce band komunistycznych, czego dowodem jest przegrupowywanie sił wiernych konstytucyjnej władzy.
      USA: gwardia narodowa na ulicach, przygotowania do wojny domowej
      https://www.youtube.com/watch?v=uuoONQ2t9Ws

      “Mogą sobie co najwyżej postać u drzwi Kremla i pomarzyć o wizycie u WWP.”
      Masz na myśli lewicę, komunistów i złodziei? Tam ich nikt nie wygląda, a gdyby nawet TO
      w Polsce ten numer już nie przejdzie, zresztą “wspomniani” bardziej cenią sobie zachodni
      czy amerykański komunizm, zauważ że nawet “frankfurtczycy” w obliczu zagrożenia w III Rzeszy, wybierali socjalizm w USA a nie w ZSRR, czy nasi stalinowcy (raczej bermanowcy) po 56′, czy w 68′ gremialnie wyjeżdżali na komunizujacy Zachód, czy do USA albo do kołchozów
      w Izraelu… 🙂 Nigdy do ojczyzny robotników i chłopów a powinni, wszak walczyli o “te ideały”!

      Odpowiedz
     • 4 listopada 2020 o 23:45
      Permalink

      @krzyk58

      I ty zapewne wierzysz w te swoje banialuki o komunizmie na zachodzie, biedny, czy głupi? A może jedno i drugie? Widzę, że nic nie rozumiesz z tego czym jest komunizm, a czym burżuazyjna i obyczajowa lewica zachodnia z kulturą głupoty w tle. Podobnie jak linkowany przez ciebie Wielomski nic a nic nie zrozumiał w filozofii marksizmu. No ale skąd my to znamy? Przecież katolicyzm jest wypaczeniem chrześcijaństwa i zrobili to ludzie, to samo Wielomski i rzesze mu podobnych wypaczają idee marksizmu.
      https://demotywatory.pl/5033602/Plachta-na-narodowcow
      https://demotywatory.pl/5033625/Nie-mozna-nikogo-zmusic-do-bycia-madrym-Niestety-Kazdy-ma

      Odpowiedz
 • 3 listopada 2020 o 21:40
  Permalink

  Chyba to zotało powiedziane tutaj w tym artykule na wyrost, że “rząd ma demokratyczny mandat”. Nie ma, bo wybory prezydenckie zostały sfałszowane. Jeżeli krzyczą media w Polsce, że na białorusi sfałszowane ( pan Ł, dostał 80 % a pani T. 11 %) przy takim wyniku, to tym bardziej u nas w kraju (51% do 49%). Podobnie przed pięcioma laty ten rząd nie miał mandatu, bowiem odpadła z Sejmu Lewica a to było razem 10 %.

  Odpowiedz
 • 5 listopada 2020 o 11:06
  Permalink

  Problem właściwy – MASKA-rada w namordnikach. Światowa NeoBolszewia tuż,tuż… lewackie raby
  protestują już karnie i o to chodzi. MAaaaSKI…WŁÓŻ!!!

  Komentarz do sytuacji, przeczytany gdzieś tam… z’resztą już przytaczałem , na analogiczną okoliczność w którymś z kom. “Od 30 lat Polacy ćwiczą na sobie następujący scenariusz:
  „wybieram sobie tumana a on mnie dyma od wieczora do rana
  dyma od rana do wieczora, bo dla niego nie jest ważna pora”
  Ps. Pana S.M. czy G.B. słucha czy czyta 5 – 20 tys. osób a “CYBULE”, lesbijkę i feministkę Lampart np. w Radio ZET – 100 tys.
  A ona im opowiada o tym, że nie ma dzieci, bo ich nienawidzi a ma za to dwa psy.
  cyt. „O tych właśnie psach mówiła w jednym z wywiadów : „traktujemy je jak nasze córeczki”. W tej samej rozmowie z GW, zapytana o dzieci, odpowiada: ” Nie mam instynktu. Potwornie mnie nudzą. (…) Byłyśmy niedawno na wakacjach w hotelu, gdzie nie przyjmuje się rodzin z dziećmi. Nikt nie biegał z lodami między leżakami, nikt nie wrzeszczał w basenie. Ludzie byli tak szczęśliwi, że jest cicho, że rozmawiali ze sobą szeptem i nie gadali przez telefon.”” https://propolski.pl/marta-lempart-wzywa-do-niszczenia-fasad-kosciolow/

  Durny hhhhhh, otumaniony niczym w 1980 r. i tyle… ”

  Co by nie kończyć w czarnych barwach, posłużę się kolejną metaforą” “Pozwolę sobie sparafrazować starą łacińską maksymę …Przybyłem, zobaczyłem, zrozumiałem.
  I dlatego inaczej patrzę na te strajki – niż większość moich rówieśników. Największą głupotą jest tworzenie sobie wrogów zastępczych z młodego pokolenia Polaków.
  Nie we wszystkim młodzi mają rację, ale trzeba im to wytłumaczyć, a nie obrażać Ich!
  Miałem zamiar wytłumaczyć to młodym ludziom, ale usłyszałem dziś od młodego człowieka komentarz na temat tych samozwańczych “przywódczyń”. Do protestów kobiet doczepiło się wczoraj neostalinowskie gówno i mianuje siebie “przywódcami” tego ruchu.
  Zupełnie tak samo – jak w 1980 roku KOR doczepił się do strajkujących robotników
  Brzmi on, komentarz młodego człowieka –
  “przyczepiło się gówno do okrętu i mówi płyniemy”.

  Więc nie jest tak źle.

  Miłego (słonecznego) dnia

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.