Polityka

Za 10 lat w Niemczech nastąpi narodowe przebudzenie? Czy już w przyszłym miesiącu?

 Czy za 10 lat w Niemczech nastąpi narodowe przebudzenie? Może już za miesiąc? Niemcy pogrążone w chaosie politycznym po zerwaniu rozmów koalicyjnych – są w kropce. Może się okazać, że wcześniejsze wybory na tyle osłabią panią Merkel, że będzie musiała odejść z polityki. To wcale nie jest nieprawdopodobne, to kwestia złego wyniku i popełnienia błędu pani Theresy May, która rozpisała wybory, chociaż nie musiała.

Motywatorem, który już jest widoczny – są problemy z narastającą ilością imigrantów. To o nie rozbiły się dyskusje pomiędzy niedoszłymi koalicjantami “Jamajki”. Coraz więcej Niemców ma tego stanu dosyć, obcokrajowcy to już około 20% ludności kraju – to bardzo dużo. W świetle dostępnych prognoz, w okolicach 2030 roku, jeżeli utrzymają się dotychczasowe trendy migracyjne i demograficzne będą stanowić od 30-40% ludności Niemiec. Taka perspektywa musi szokować nawet osoby o poglądach nazwijmy to zmanipulowanych przez poprawność polityczną.

Mówimy więc o sytuacji realnego zagrożenia biologicznej egzystencji niemieckiej substancji narodowej. Na integrację ludzi, którzy mieszkając w drugim pokoleniu w Niemczech, nie znają niemieckiego – liczą tylko fantaści. Równoległe społeczeństwo w Niemczech jest faktem, z głównym społeczeństwem łączy je stosunek pobierania świadczeń socjalnych i innych świadczeń pomocowych. Niemcy to widzą, nie jest potrzeba Alternatywa dla Niemiec, chociaż to właśnie pojawienie się tej partii w Bundestagu jest czynnikiem wieszczącym zmianę postaw. Jeżeli pani Merkel zdecyduje się na ponowne wybory, to AfD może na tym najbardziej zyskać, ponieważ milczący Niemcy mają dość polityki pani Merkel.

W Saksonii lub Meklemburgii – Pomorzu Przednim – bardzo trudno jest dzisiaj w ogóle mówić o kwestiach imigracji, ponieważ ludzie się buntują, w sposób jawny odmawiają posłuszeństwa strukturom państwa. Podpalenia domów – budynków przeznaczonych na miejsca osiedlenia nowej ludności są standardem. W okresie największych protestów Policja w Dreźnie – karała Niemców mandatami za posiadanie niemieckiej flagi narodowej w samochodzie.

Pokolenie pani Angeli Merkel – powoli schodzi ze sceny politycznej Niemiec, co prawda oni generalnie są zachowawczy i konserwatywni. Nie da się jednak przekłamać rzeczywistości. Zwłaszcza jak na ulicach widać więcej Kobiet ubranych w sposób akcentujący wartości inno-kulturowe, a nawet Sądy zaczynają odnosić się w wyrokach do prawa zwyczajowego uwarunkowanego religijnie. To zaczyna przerastać wielu ludzi, w tym znaczeniu że nawet wyobcowani i wyalienowani ze społeczeństwa ludzie, widzą że są w nowej, dziwnej sytuacji.

Bardzo uderzające jest to, że miejsca które się znało w Niemczech – zmieniają swoją funkcję, nowe zachowania społeczne ludności napływowej są trudne do zaakceptowania. Przykładowo banalna sprawa basenów urasta do rangi problemów, które muszą rozstrzygać sądy. Postępuje segregacja ze względu na płeć! W szkołach, w których dzieci napływowe są w większości – dochodzi do prześladowania dzieci niemieckich. Szkoły dla zachowania spokoju, godzą się na przestrzeganie wytycznych inno-kulturowych, dochodzi do takich absurdów, że niemieckie matki nie robią dzieciom kanapek z szynką, żeby dzieci nie były poniżane prześladowane przez inno-kulturową większość. To są realne przypadki. Właśnie są coraz częściej nagłaśniane dzięki temu, że AfD wchodzi do poważnej polityki.

Do póki w Niemczech media służą establishmentowi mającemu za cel doprowadzenie do zmian kulturowo-cywilizacyjnych w Niemczech, obecny stan będzie trwał. Jednak nic nie jest wieczne. Te zmiany są powolne, bo w Niemczech media są wyjątkowo reglamentowane i pilnowane, jednak one nastąpią. W przypadku Niemców wystarczy, że pojawi się wiarygodna alternatywa, jednoznacznie przedstawiająca sytuację – jako niewłaściwą i to znajdzie poparcie. Paradoksalnie zwiększanie napływu imigrantów skutecznie przyczynia się do zwiększania się potencjału społecznej odpowiedzi.

Musimy się na to przygotować. Należy uwzględnić, że czeka nas sytuacja, w której niemiecka polityka wobec otoczenia, może przyjąć nazwijmy to tradycyjny charakter. Może dojść do gwałtownych i szybkich działań, oznacza to że wszystko, dosłownie każdy scenariusz może być możliwy – nawet wielki reset. Proszę się bowiem zastanowić, w jakich uwarunkowaniach ostatnio Niemcy pozbyli się niechcianej części ludności – inno-kulturowej? To szokuje? Zobaczymy za kilka lat. Zaraz w Bundestagu zasiądą przedstawiciele prawicy, odwołującej się do niemieckich wartości narodowych, zmieni się retoryka – będzie oficjalnie promowana w kanałach publicznego przekazu. Spirala wzrostu świadomości będzie się rozkręcać. Skutki społeczne i polityczne będą rosnąć wykładniczo.

Jeżeli wydaje się nam, że „uprzywilejowane” stosunki z USA będą w stanie nas zabezpieczyć, to jesteśmy fantastami. Za 10 lat, może już nie być Ameryki po przegranym starciu z Chinami, a przynajmniej USA mogą się zamknąć na globalizację i izolować. W czasach tak turbulentnych – nic nie jest pewne. Niemcy mogą przestać być krajem, który realizuje dotychczasową politykę trwania w zamożności. Zmiany demograficzne i związane z nimi zmiany postaw politycznych, napędzane przez niechęć i lęk przez imigrantami – to mieszanka wybuchowa. Ma bardzo podobny skład, do tej która pomogła pewnemu Austriakowi wygrać wybory w 1933 r. Proszę się nie śmiać, ale obecny kryzys polityczny jest drugim, po tym który był związany z początkiem dojścia Adolfa Hitlera do władzy. Obecna sytuacja niepokoi Niemców, oni są solidni i dokładni, ale nie są elastyczni. Jeżeli doszłoby do wcześniejszych wyborów, ci którzy z zasady nie głosują mogą spowodować rewolucję przy urnach. Czy już w przyszłym miesiącu czeka nas niespodzianka?

28 komentarzy

 1. Znowu lekko i wnikliwie o poważnych sprawach.

  Tylko że Niemcy są rozsądni i się “nie nienawidzą”, jak wczoraj zauważył Autor.

  To pozwala mieć nadzieję, że się dogadają.

 2. Trzaskowski Sebastian

  To jest cena jaką Niemcy i Europa płacą za złą decyzję pani Kanclerz o przyjmowaniu nachodźców.
  Dzisiaj Niemcy to już inny kraj, tam są dzielnice gdzie nie ma białego człowieka w znaczeniu kogoś z Europy. To są jaja. Niemcy to widzą, boją się – boją się emeryci, boją się matki o dzieci. nachodźcy ich okradają w biały dzień – wychodzą ze sklepów nie płacąc. Niesamowite rzeczy się tam dzieją. To społeczeńśtwo wchodzi w fazę kryzysu. Wynik wyborów uniemożliwił Merkel kontynuowanie sprawowania władzy oto skutki presji migracyjnej i słabości pańśtw europejskich.

 3. White Live Matters!

  Sytuacja jest szokująca, to się za chwilę odbije na kursie Euro do Dolara i Jena, a wiecie co to oznacza – wzrost stóp procentowych, to się przełoży na wyższe koszty utrzymania długu… Będzie się działo. Wszystko przez głupią i niezgodną z prawem decyzję Merkel o przyjęciu nielegalnych imigrantów i terrorystów!!!!

 4. Pozycja Merkel słabnie, jej wewnętrzna opozycja która siedzi cicho widzi szansę na ukręcenie sprawy jej kanclerstwa. CSU została trepanowana w sprawie przymusu przyjmowania ludności napływowej. Będą jej to pamiętali zawsze i ją rozliczą. Dodam tylko że w niemieckiej prasie krąży hasło rozliczenia Merkel za złamanie unijnego prawa migracyjnego *Dublin II”

 5. Je Suis Obserwatorpolityczny.pl

  To rzeczywiście może byc tak, jak początek Freikorpsów i Stahlhelmów… Za 10 lat AfD po zmianie szyldu połączy się z CDU – CSU czyli tradycyjnym niemieckim filistrem a kanclerzem będzie Thilo Sarrazin, może nawet szybciej.

 6. Przed 2 laty czeskiej piwiarni, uczestniczyłem w “miedzynarodowej” dyskusji nad polityką migracyjną kanclerz Merkel. Postawiłem tam pod rozwagę karkołomną tezę zakładającą że jej celem jest wprowadzenie do niemieckiego społeczeństwa ożywczego fermentu zdolnego do obudzenia tradycyjnego ducha narodowego. Dzisiaj wydaje się, że chociaż środek niekoniecznie był zamierzony, to cel jest już bliski. Zawsze uważałem że powrót Niemców do dumy narodowej i suwerennej wobec USA polityki jest rzeczą nieuniknioną. Dzisiaj wydaje się że najskuteczniejszą przeciwwagą dla amerykańskiej presji na Niemcy jest ich współpraca z Federacją rosyjską. Liczę na nią bowiem wzmocnienie Europy, przy rosnącej potędze Chin, może oddalić coraz bardzie realne widmo wybuch atomowej III wojny światowej. Niestety czym innym jest geopolityka, a czym innym mogąca się w niej narodzić “kwestia polska”. Bowiem jest oczywiste że we wzmocnionej i konkurującej z Ameryką Europie, Polska pozostanie kucykiem trojańskim. Jeżeli nawet nie wrogim, to niegodnym zaufania przeszkadzaczem. Jak sięgnę do naszej historii, to już parę razy tak bywało i nie kończyło się dla naszych przodków dobrze. Z przerażeniem wciąż powtarzam że współczesna “dobra zmiana” weszła w buty “sanacji” i powtarza te same jej błędy.
  Niemcom życzę więc narodowego sukcesu, polskim przywódcom opamiętania.

  • @ Pozorovatel, czy ta “międzynarodowa” dyskusja odbyła się w piwiarni ” U Fleku”. Wiele lat temu zbierali się tam taternicy z kilku krajów i też prowadzili “międzynarodowe ” dyskusje, było wesoło.

   Przepraszam za żartobliwy ton, jednak czasami chyba należy uciec od tego co fundują nam politycy.

 7. Niemcy już się nie podniosą bo od lat 90 tych model niemieckiej rodziny to 2+1. Czyli mąż, żona i pies. A jeśli USA przegrają rywalizację z Chinami i wycofają się na kontynent to Polska stanie się cennym sojusznikiem Chin w Euroazji przeciw Rosji a właściwie groźnemu dla Chin sojuszowi Europy z Rosją i Indiami. Może sie wtedy okazać, że tzw Międzymorze czy Trójmorze powstanie nie dzięki wsparciu Ameryki ale dzięki pieniądzom i technologiom z Chin. W tej ciekawej koalicji Chin i Europy Centralnej będzie jeszcze jeden gracz-Turcja. I zanim Amerykanie zdecydują się wrócić do gry Rosji może już nie być. Tzn. będzie ale pozbawiona kontroli nad zasobami surowcowymi z gospodarką zdominowaną przez chińskie koncerny ale także nasze firmy będą miały tam spore przywileje. I co ciekawe zwykłym Rosjanom będzie się żyło w takiej “zdecentralizowanej“ Rosji znacznie lepiej niż w obecnej opanowanej przez kremlowską mafię.

  • Będziemy mieć takie”przywileje” jak po zaangażowaniu w wojnę w Iraku!Bob nie idź drogą marzyciela Kwaśniewskiego!Będziemy wyruchani jak to bywało w historii.Zastanawiałeś się jak to się dzieje że Prezydent w czasach”krucjaty” przeciwko Rosji podpisuje kontrakty na sumę 20 miliardów Dolarów,a Erdogan w ciągu ostatniego miesiąca był w Rosji już 2 razy?A dzisiaj w Soczi przywódcy Turcji,Iranu i Rosji omawiają kwestię Syrii.I ten fakt jest dowodem na słabą Rosję czy przegraną Wujka Sama?A komunistyczne Chiny będą popierać nas w walce z dekomunizacja!

  • @bob, ponieważ bardzo cię lubię, zatem nawiążę do twego wpisu abyś nie czuł się osamotniony.
   Moja rodzina to 2+3 koty w porywach bywało nawet 8 kotów. Wszystkie rasy “śmietnikowiec”, czyli te których inni nie chcieli.
   Zapewniam cię, że koty to bardzo mądre stworzenia w przeciwieństwie do niektórych człowieków.
   Bob czasami jak mam nastrój to czytam twoje wpisy i przyznaję, że pomimo iż pokrętne to bywają sensowne.

   .
   Moja rodzina to 2+3, czyli mąż, żona i 3 koty w porywach bywało nawet 8 kotów (wszystkie rasy śmietnikowiec, czyli te które inni wyrzucili). O polityce zbyt często nie chce mi się rozmawiać jednak o kotach mogę powiedzieć wiele. Koty to mądre i bardzo ładne stworzenia a inteligencją przewyższają wiele człowieków.

 8. Nowa wielka wędrówka ludów jest rezultatem globalizacji, doktryny neoliberalnej i amerykańskich imperialistycznych wojen, podboju i wyzysku. Prognozy ludnościowe szacują, że w latach najbliższych 40 milionów bezrobotnych z Bliskiego Wschodu ruszą w poszukiwaniu pracy do Europy. I rozwalą tzw zachodnią cywilizację. Dalsze 60 milionów głodujących Afrykanów także ruszą do Europy w poszukiwaniu jedzenia. Do swoich dawnych kolonizatorów, wyzyskiwaczy i ludobójców. Dojrzeli aby upomnieć się o swoje.

  • Komentator @Wojciech “ujal”…..taka “je” prawda…chce tu nadmienic,o czym x-razy na forum OP pisalam,ze polityka UE a takze innych panstw “wolnego rynku”,glownie polityka agrarna w stosunku do Afryki z bezclowa wwozka subwencjonowanych a wiec w porownaniu z towarami wytworzonymi bez subwencji i czesto metodami tradycyjnymi,ktore sa wielokrotnie drozsze od tych
   “subwencjonowanych” wyniszczyly doslownie kompletnie rolnictwo w Afryce,ktorego “drogich”produktow nikt nie kupuje,bo go nie stac,kupuje sie pomidory z Holandii i kurczaki z farm UE itd. cala litania ,podobnie wyniszczono w Afryce kompletnie przemysl tekstylny,ktory byl na bardzo wysokim poziomie i nawetmial cechy sztuki wwzocac bezclowo (!!!)towary tekstylne ze
   “zbiorek starej odziezy” z UE i Ameryki oraz supertanie towary
   z Chin i Bangla Deshu itp….
   Do tego o czymtu na forum OP doslownie trabilam sa tzw.kwoty polowowe ryb morskich: UE placi korupcyjny rzadom Afryki za mozliwisc polowow ryb,co czyni olbrzymimi statkami-przetworniami ,podobnie czyni to i Rosja i Chiny,tak,ze afrykanska ludnosc autochtoniczna pozbawiona jest dostepu do od tysiacleci tradycyjnego dla nich bialka z ryb,stanowiacego glowne jego zrodlo w odzywianiu…tzw.”piereszy swiat kradnie bialko”Afryce i dziwia sie tu wszyscy,ze glodujace i pozbawione zrodel utrzymania(rolnictwo,rybactwo,mechaniczny i reczny przemysl tekstylny itd.,itd ) i
   perspektyw oraz nadzieji hordy z milionow takich wykonczonych przez UE i “pierwszy swiat” rusza jako emigracja do UE…
   Nota bene,jak Merkel jezdzi do Afryki,to wymusza i to x-razy od tamtych rzadow pod presja cofniecia pomocy finansowych,zbrojeniowych (!),wogole wspolpracy BEZCLOWA WWZOKE towarow z UE i tak to wlasnorecznie pozbawia ludzi wszelkiego zrodla utrzymania z pracy wlasnych rak…natomiast na absolutnie wszystkie towary z Afryki wwozone do UE sa superwysokie cla,tak ze te towary sa “wyrzucone” z konkurencji,gdyz sa za drogie..dopoki nie bedzie powrotu z pozycji “przewroconego na glowe” w polityce w stosunku do Afryki,dotad beda miliony glodujacych na tratwach i gumowych pontonach przez Morze Srodziemne jako emigranci masowo przybywac do EU,nie bedzie odejscia od globalizacji grozi zaglada calej populacji swiata,zwiazanego z tym tematem emegracji z uwagi na zmiany klimatyczne (wlasnie w miniony piatek dobiegla konca Konferencja Klimatyczna w Bonn,nastepna w Polsce,zdaje sie w Katowicach) i z uwagi na ocieplenie i pondniesienie sie poziomu wody oceanow i obsuniecia ziemi i np. znikniecia calych polaci Ziemi i panstw np.wysp Fiji,Maledivy i x innych nawet tu nie bede
   otwierac…..a tu nic,tylko kazdy obywatel UE jezdzi sobie samochodem i samolotem za 2€
   i doslownie codziennie “ociepla” swoimsposobem zycia cala kule ziemska i psioczy na emigrantow……

 9. Trochę “po łebkach” i w bardzo wąskiej dziedzinie (może dlatego że to kompilacja przekazów medialnych) ale bardzo zwięźle opisane (przez co zrozumiałe).
  Na razie miedzy teorie spiskowe wkładam że nowe DM są już wydrukowane ale kto nie wie czy następny EXIT bo UK nie będzie niemiecki (oczywiście z winy Węgrów i Polaków – a jakże, taka narracja “republikańska”). Tylko co dalej? Nacjonalizacja? Wypędzenia? Obozy? Wojna o poprzednie granice? Grabież?
  Jak się pisze tego rodzaju słowa to wszystkim stają w oczach książkowe obrazy z poprzedniej Wojny i mówią: to już się nie powtórzy.
  Oczywiście że nie. Świat ewoluował. Niemcy również (choć w dziwnym kierunku) i kolejna wojna będzie zupełnie inna. Niekoniecznie atomowa i może nawet już trwa i tylko brakuje zdarzenia które ustaliło by jej historyczny początek. W końcu poprzednia wojna też dla każdego zaczęła się innego dnia, w innym miesiącu czy roku.

  • Trochę więcej napisałem wywołany przez @krolowa bona przy artykule “Es ist besser, nicht zu regieren, als falsch zu regieren – kryzys polityczny w Niemczech” https://obserwatorpolityczny.pl/?p=51003

  • Je Suis Obserwatorpolityczny.pl

   Wszystko jest kompilacją czegoś, ale właśnie tutaj o to chodzi – o punkt widzenia w danej sprawie który można przyjąć, odrzucić, ocenić… Czy fakt, że woda jest mokra również pan komentuje jak pan myje ręce? Pozdrawiam

   • @Je Suis Obserwatorpolityczny.pl\
    Jeśli ma to swoje uzasadnienie to tak bo “mokrość” ma swoje parametry podobnie jak sama woda 😛
    To na początku to było zdanie złożone zakończone kropką i o konkretnej semantyce, obarczone ładunkiem estetycznym i wydźwiękiem emocjonalnym. Zakładam że ten fakt nie umknął. 😀

   • Je Suis Obserwatorpolityczny.pl

    Do pan Zbigniew – myślę, że pan niepotrzebnie szuka dziury tam gdzie jej nie ma. Znam ten typ człowieka – jest pan księgowym? Są tacy ludzie na świecie, są też masochiści, są damscy bokserzy, są pederaści… Myślę, że na tym portalu każdy znajdzie coś dla siebie – na tym polega jego siła. pzdr.

   • @Je Suis Obserwatorpolityczny.pl
    Tak, tak, oczywiście że tak, ma pan rację…
    😀
    Nie wiem dlaczego “pan” się siebie wstydzi ale to “pana” problem nie mój. A jak “pan” lubi męskie d–py to tez nie ma wstydu. Po co się ukrywać.

 10. https://bialyrasizm.pl/likwidacja-rasy-cz-1-wprowadzenie/

  ….Samo podjęcie tematu „likwidacji rasy” jest uważane za rasistowskie przez samych „likwidatorów” oraz osoby, które mają mózgi wyprane polityczną poprawnością (brylują w tym białe kobiety, nad czym ubolewam). Jeżeli ktoś mówi o zagrożonych rasach zwierząt (np. Panda) – jest wtedy uważany za empatycznego dobroczyńcę i dostaje dofinansowania na działalność ekologiczną. Jeżeli jednak zagrożony wyginięciem jest gatunek człowieka – robi się dokładnie odwrotnie – dofinansowuje się środowiska, które przyspieszają proces likwidacji białego gatunku człowieka, ku aprobacie lewicowych i politycznie poprawnych kręgów.
  @Zbigniew. “Niekoniecznie atomowa i może nawet już trwa”
  Niepotrzebny jest tu tryb przypuszczający – jest faktem,
  oczywiście ma ‘nieco inne oblicze” cel ostateczny jest taki sam jak zawsze i wszędzie.
  F.J.Curie – “Przyszła wojna będzie wojną niewidzialną. Dopiero, gdy dany kraj zauważy, że jego plony uległy zniszczeniu, jego przemysł jest sparaliżowany, a jego siły zbrojne są niezdolne do działania, zrozumie nagle, że brał udział w wojnie i że tę wojnę przegrywa.” http://www.prawdaserc.edu.pl/index.php/world/u-s/128-czy-przeciw-polsce-toczy-sie-wojna

  @Pozorowatel. ” Dzisiaj wydaje się że najskuteczniejszą przeciwwagą dla amerykańskiej presji na Niemcy jest ich współpraca z Federacją rosyjską.”
  Czyli dla żywotnych interesów Polski możliwie najczarniejsza opcja, tylekroć zresztą przerabiana – jaki tym razem może być pretekst do ….? Kwestia czasu jest kiedy Niemcy zażądają
  ‘korytarza do Prus Wschodnich”. (?) Czy…https://pl.wikipedia.org/wiki/Uk%C5%82ad_w_Rapallo

 11. Krakauerze,problem Niemiec to nie tylko problem polityki emigracyjnej.Jak powiedziałeś A,to powiedz i B.W komentarzach niemieckich publicystów coraz głośniej słychać głos o potrzebie zmiany polityki wobec Rosji i odejście od polityki sankcji.Dla nikogo nie jest nie jest tajemnicą że największe straty z tego powodu ponosi niemiecka gospodarka,a w końcu ludzie.Zeman pokazał jak Czechy na tym korzystają(20 mld nowych kontraktów).A ostatni głos prasy niemieckiej” nie poddajmy się antyrosyjskiej histerii,gospodarka to nie polskie jabłka”.

 12. Co moga mysleć niektórzy Niemcy o obecnej sytuacji w Europie.

  Mnie sie wydaje, że coraz więcej Niemców zaczęli myślec w następujący sposób,.
  – Unia Europejska się sypie; nie ma sposobu aby ją ustabilizować. – Część państw człokowskich zbankrutowała, reszta (za wyjatkiem Niemiec) zadłużona. Niektórzy za wszystkie niepowodzenia obarczają Niemcy. Teho nie da sie już zlepić.
  – Dalsze istnienie Unii w tej postaci staje się zagrożeniem dla Europy Zachodniej i dla Niemiec z następujących powodów

  a) narasta konflikt na tle ekonomicznym między starą Unią oraz bliższymi (państawami człkowskimI) i dalszymi sąsiadami.
  b) przez niektóre państwa członkowskie stara Europa zaczyna być postrzegana nie jako partner ale jak dojna krowa.
  c) pojawianie się roszczeń typu – reparacje wojenne – wskazuje na to, że konflikt wewnatrz Unii zaczyna zmierzac w bardzo niebezpiecznym kierunku.

  Panaceum (w mojej opinii według niektórych Niemców)

  – Zwolnijmy nasz szalony eksport; nie będziemy musieli sprowadzać tylu imigrantów.
  – Może mniej zarobimy ale mniej rozdając będziemy mieli wystaczająco pieniędzy dla siebie.
  – Priorytetem na najbliższe lata powinno być uspkojenie rozdygotanej sytuacji wewnetrznej.
  – Odłóżmy projekt Wielkiej Unii Europejskiech na lepsze lata.
  – Odłaczmy sie od poltyki zagranicznej Stanów, której gorącym zwolennikiem i realizatorem była pani kanclerz.

  • @Mikołaj.
   b) przez niektóre państwa członkowskie stara Europa zaczyna być postrzegana nie jako partner ale jak dojna krowa.

   P.Mikołaju , to MY Europa Środkowo – Wschodnia wydaliśmy się na żer “starej Europy”.MY jesteśmy kolonizowani
   przez starą Europę jesteśmy de facto, ową dojną krową, czego konsekwencją jest realizacja “na gruncie”, hasła H. Franka “Polacy muszą być tak biedni…..” zapewne zna pan cd.?

   “Odłóżmy projekt Wielkiej Unii Europejskiech na lepsze lata.’

   Jak TU zrezygnować (z Mitteleuropy), skoro lis już jest w kurniku już wita/ł się…… a “tu’ rysuje się Międzymorze. :)…. dlatego że w ścisłym sojuszu
   rosyjsko – niemieckim , dla Polaków miejsca nie ma.

   Partnerzy ( może jeszcze równoprawni – )? 🙂 nie z tej ligi .
   Taka (chora) fantasmagoria wyległa kiedyś na lewicy: chyba,
   Kwaśniewski i s-ka, w postaci osi (partnerstwa) 🙂 Warszawa –
   Berlin – Paryż. Chore koncepcje szybko zweryfikowało życie.
   Pesymistycznie wieje z każdej koncepcji, jak się nie obrócisz
   – doopa zawsze z tyłu….

   https://www.salon24.pl/u/ignacynowopolskiblog/824319,na-przeszkodzie-jednosci-slowian-patologiczne-paradygmaty-polityczne

   No, słusznie, prawie słusznie prawi….imć “ignacynowopolski”

   • @krzyk58 A jak Pan tłumaczy to co sie dzieje na szczytach partyjnych w Niemczych w tym momencie?
    Dlaczego gorąca orędowniczka i wykonawczyni pomysłu “Mitteleuropy” ma takie trudności w utrzymaniu pozycji lidera Niemiec?
    Czy dlatego, że widać w jej otoczeniu takich, którzy będą kontynuowali to dzieło w lepszym stylu?

 13. za 10 lat, bedzie w niemczech prawo i sprawiedliwosc, czyli powtorka z rozrywki….:)

 14. Николай Стариков Победители не должны просить прощения у побежденных https://www.youtube.com/watch?v=rnKSJ7LVJOg&t=221s

  Durni nie sieją – sami wschodzą, no, może przy pomocy usłużnych,
  czy pożytecznych też durni,i koło zamknięte….uwaga, na kanwie
  wystąpienia “malczika iz Sibirii” w niemieckim 🙂 Bundestagu.
  A swoją drogą liberalna Rosja brnie w bagnie wg. wzorca “swiatych 90”.
  “Gorący temat’ w Rosji, wszędzie jest “swoja’ liberalna lewica….

  Tematy poruszane przez A.Starikowa :00:00:00 – Речь школьника из Нового Уренгоя результат антисоветской пропаганды 00:06:05 – Как относились к пленным в СССР и в Германии 00:09:46 – Нашу систему образования надо менять 00:14:39 – Победители не должны просить прощения у побежденных 00:15:48 – Нам нужен Единый учебник истории 00:17:50 – У Троцкого и нацистов в отношении СССР были одни и те же цели 00:20:36 – Разные периоды нашей истории не должны противопоставляться 00:22:01 – В чем опасность попыток переписывания истории 00:24:26 – Вины СССР в гибели пленных немцев – нет 00:26:36 – Российские школьники в своих выступлениях должны отстаивать нашу точку зрения 00:30:22 – Значение Сталинградской битвы для немцев 00:32:02 – О замысле Сталинградской операции 00:35:20 – Кто пригласил школьников из Нового Уренгоя в Бундестаг 00:36:45 – Что бы произошло, если бы немцы взяли Сталинград 00:39:01 – В Великую Отечественную войну намеренно уничтожали славян? 00:40:58 – О «помощи» союзников

 15. Niemcy mają taką specyfikę że są na serio. Jak się u nich sypie to też na serio. Tam nie ma polskiego jakoś tam bylstwa… Skutki błędów Merkel odczuje cała Europa i w konsekwencji świat.

 16. Ten fakt jest najważniejszy, co 15 lat na Ziemi przybywa jeden ! miliard ludzi, zdecydowana większość w biednych regionach.I oni wyruszą na poszukiwanie miejsca na przeżycie. Reszta to szczegóły tego exodusu, tak, po drodze rozdepczą słabych, tchórzliwych, poprawnych politycznie i leniwych a “święte prawo własności” będzie tylko skowytem unicestwianych.Jak indianie……

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.